La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Valencia - 7. prosince 2020   21:00

0:0
(0:0)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, Burgos, Bigas, Arbilla – Inuj (70. Pozo), Expósito, S. Álvarez (88. Recio), Gil – Muto (83. Enrich), Kike García (C).
J. Fernandez (ESP)
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Valencia
Doménech (C) – Wass, Paulista, Mangala, Lato – Musah (70. Jason), Soler, Račić, Guedes – M. Vallejo (70. Gameiro), Gómez.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou.
V příštím kole zavítá Eibar na hřiště druhého Realu Sociedad, který v posledních dvou utkáních rovněž remizoval. Valencia doma přivítá v souboji tabulkových sousedů a dvou třináctibodových týmů Bilbao.
Eibar si připsal v aktuálním ročníku La Ligy už svou pátou remízu a polepšil si na jedenáctou příčku. Valencia je po čtvrté "plichtě" třináctá.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 12:2. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 15:10.
Zatímco první poločas zápasu mezi Eibarem a Valencií příliš zajímavých momentů nepřinesl, ten druhý musel nezaujatého diváka bavit. Domácí byli aktivnějším týmem, hosté zase nebezpečnějším. Hrdinou utkání se nakonec stal brankář Marko Dmitrović. V 53. minutě reflexivně zasáhl proti Račicově bombě z voleje, kterou vyrazil na břevno. V páté nastavené minutě pak vychytal v souboji tváří v tvář Gameira, který byl po hostujícím přečíslení ve stoprocentní tutovce. Této situaci paradoxně předcházel drtivý domácí tlak, z něhož pramenil i Gilův centr, který vyškrábl Doménech konečky prstů na tyč. Zkrátka bylo na co koukat, chyběly jen branky.
90+5'
90+5'
A přeci mohlo být vše jinak! Domácí se až příliš věnovali reklamaci zákroku v pokutovém území a Valencia podnikla rychlé přečíslení, snad sedm hráčů šlo proti čtyřem! Jason posunul balon do pokutového území na zcela volného Kévina Gameira, toho ale ve stoprocentní tutovce vychytal Marko Dmitrović, jenž balon reflexivně vyrazil nohou!
90+4'
Již běží poslední minuta avizovaného nastavení. Maxi Gómez odstrčil protihráče nevybíravě loktem a vykoledoval si žlutou kartu.
90+3'
Závěr zápasu má opravdu hodně slušné grády. Eibar svého soupeře tlačí, Valencia s vypětím všech sil odolává.
90+1'
Další rohový kop Eibaru, tentokrát hraná z levé strany. Centr uklidil na bližší tyči do rukavic Jaume Doménech.
90+1'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.
90'
Bryan Gil rozehrával rohový kop. Po jeho centru z levé strany orazítkoval Sergi Enrich hlavou břevno!
89'
Eibar má nyní drtivý tlak a zadáci Valencie neví, kde jim hlavy stojí! Velkou možnost spálil Sergi Enrich, který střílel uvnitř pokutového území po zemi jen na střed branky, kde Jaume Doménech vyrážel míč mimo tři tyče!
88'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Recio.
86'
Po sražené střele následoval rohový kop. Eibar se po něm do zakončení nedostal, zůstává ale u balonu.
85'
Teď stáli při Valencii všichni svatí! Gilův centr plachtící na zadní tyč vyškrábl Jaume Doménech konečky prstů na tyčku! Takhle to snad ani domácí útočník kopnout nechtěl, leč málem z toho byla rozhodující trefa!
84'
Eliaquim Mangala se na pravém okraji hrací plochy obmotal kolem Sergiho Enricha a zápasnickým chvatem ho povalil k zemi. Standardka pro Eibar.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Sergi Enrich.
82'
Pro centr na zadní tyč si vybíhal Eliaquim Mangala, avšak z ofsajdové pozice. A rozhodčím to neuniklo.
81'
Maxi Gómez si vynutil faul na útočné polovině. Standardní situace pro Valencii.
80'
Centr z levé strany ale odvrátila "bílá lavina" v šestnáctce pohotově do bezpečí. A tak na ukazateli skóre nadále svítí dvě nuly.
79'
Eibar může ohrozit hostující klec ze svého pátého rohového kopu. Valencia neměla dosud ani jeden.
78'
Oba borci byli po ošetření za postranní čárou vpuštěni zpátky do hry a jsou schopni v utkání pokračovat. Výborná zpráva nejen pro trenéry.
76'
Au, to musí bolet! Toni Lato se ve výskoku srazil s Alejandrem Pozem a u obou už jsou lékaři. Byl to souboj hlava na hlavu. Nic záviděníhodného.
75'
Do konce zápasu schází čtvrt hodiny plus nějaké to drobné nastavení. Eibar je sice ve druhém poločase více u balonu, větší šance si ale vytvořila Valencie.
73'
A byla z toho další velká možnost Valencie! Po zajímavě zahraném centru se do balonu před malým vápnem položil hlavou Eliaquim Mangala, jenž v pádu zakončoval vedle levé tyče!
72'
Gonçalo Guedes byl při kličce faulován nově příchozím Alejandrem Pozem. Zajímavá standardka pro hostující mančaft.
70'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Jason.
70'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Kévin Gameiro.
70'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Alejandro Pozo.
69'
Na karetní napomenutí vedou domácí nově už 3:1. Adresátem posledního žlutého kartónku se stal Sergio Álvarez.
68'
Důležitý zákrok Jaumeho Doménecha. Ten ustřežil prostor u své pravé tyčky a vyrazil přízemní střelu rozběhnutého Eduarda Expósita.
67'
Eduardo Expósito zkoušel technickou střelu z hranice šestnáctky. Jak už to ale v tomto utkání bývá tak trochu zvykem, míč se stočil daleko mimo tři tyče.
66'
Jestliže byl první poločas spíše nudný, ten druhý už je kvalitativně úplně jinde. Nezaujatý divák se musí bavit. Schází jen to jediné – koření v podobě gólů.
64'
Eibar kopal roh z pravé strany hřiště. Do vzduchu se po něm nejvýše zavěsil Kike García, znovu ale potvrdil, že si dnes mířidla neseřídil úplně ideálně. Jeho hlavička skončila půl druhého metru vedle levé tyčky. Kdyby to byl býval trefil lépe, Jaume Doménech by byl bez šance. Ale na kdyby se pochopitelně nehraje.
61'
Pokud jste slyšeli ránu, byl to zřejmě balvan, který teď domácím spadl ze srdcí. Valencie podnikla bleskový výpad po levé straně a po centru byl s míčem na zadní tyči úplně osamocený Manu Vallejo. Místo střely ale zvolil zpětnou přihrávku na hranici malého vápna, kde byl míč zachycen jedním z domácích. Tahle akce hodně hlasitě volala po gólu.
60'
Je za námi hodina utkání a stále platí bezbrankový stav. Znovu se tak potvrzuje, že v soubojích Eibaru a Valencie góly příliš nepadají. Poslední tři vzájemné duely rozhodla shodně jediná trefa. A dnes tomu tak může být zrovna tak.
59'
Fotbalisté Eibaru jsou i nadále velice aktivní a po většinu času kombinují okolo šestnáctky Valencie. Hapruje jim ale předfinální fáze, takže Jaume Doménech zatím žádné výraznější nebezpečí řešit nemusel.
57'
Žlutá karta pro Uroše Račiće. Jeho tvrdý náběh do těla schytal Roberto Correa.
55'
Už se hraje opět na útočné polovině Eibaru. Ten si aktivitou vysloužil další rohový kop, ani tentokrát ale neudeřil.
53'
To na protějším konci hrací plochy nebyla Valencie daleko od krásného vedoucího gólu! Do odraženého míče se z nějakých dvaceti metrů opřel Uroš Račić a jeho dělovku vyslanou z voleje vyrazil Marko Dmitrović reflexivně do břevna!
52'
Po centrovaném balonu z levé strany pálil Takaši Inuj z voleje jen do boční sítě. Eibar má zkraje druhého poločasu poměrně velkou herní převahu. Zakončení je ale otřesné.
50'
Inujův centr z pravé strany prodloužil ve vápně Roberto Correa naslepo ke Kikemu Garcíaovi, který střílel z dobré pozice. Jeho volej ale zamířil vysoko nad branku.
49'
Obrana Valencie centr z levé strany přežila a poté přesunula hru na druhou polovinu. Právě tam musel Marko Dmitrović vyběhnout až mimo svou šestnáctku a na poslední chvíli odklidit míč do bezpečí před dotírajícím Yunusem Musahem.
48'
Eduardo Expósito se uvolnil na levé straně, odkud chtěl přihrávat před branku. Jeho snaha končí rohovým kopem.
47'
Do druhého poločasu nastoupily obě jedenáctky ve stejném složení. Uvidíme, kdy se rozhodnou trenéři sáhnout k prvním změnám v sestavách.
46'
Po hlavičce Bryana Gila fotbalisté Eibaru hlasitě reklamovali Wassův zásah rukou. Rozhodčí ale pokutový kop nenařídil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Úvodní poločas zápasu mezi Eibarem a Valencií příliš ryze fotbalových momentů nenabídl. Ne že by nebyla vidět na hráčích obou týmů snaha, útočným akcím ale schází větší kreativita a přesnost, a tak lze po 45 minutách konstatovat, že obrany převyšují ofenzívy a dělba bodů by zatím byla spravedlivým vyústěním. Uvidíme, zda na tom něco změní druhá půle.
45+2'
45+2'
Domácí obrana musela řešit aktivní napadání Valencie hlavičkou do rukou svého brankáře. Následuje hvizd rozhodčího, který posílá hráče obou celků na čtvrt hodiny do kabin.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Standardku rozehráli hosté centrem z pravé strany. Míč se po sérii odrazů dostal až do moci brankáře Marka Dmitroviće.
44'
Anaitz Arbilla nakopl v souboji do kolene Manua Valleja a ten schytal v krátkém sledu další bolestivý úder. Znovu je z toho pro jeho původce žlutá karta.
43'
Daniel Wass zkusil místo centru přímou střelu. Padající míč ale zkrotil těsně nad zemí u své pravé tyče Marko Dmitrović.
42'
Hostující záložník leží otřesen na trávníku a bude potřebovat ošetření. Dá se tak očekávat, že se na konci poločasu dočkáme nastavení.
41'
Esteban Burgos zasáhl v souboji o padající balon loktem do tváře Manua Valleja a přeci jen vidí první žlutou kartu tohoto střetnutí.
40'
Do konce úvodního dějství schází posledních pět minut. Na Estadiu Municipal de Ipurúa sledujeme vyrovnané utkání bez výraznějších příležitostí.
38'
Eibar se hnal do rychlého přečíslení čtyř proti třem. Eduardo Expósito si na levé straně zasekl míč na střelu z hranice šestnáctky, technický pokus ale zakroutil daleko vedle vzdálenější tyče.
37'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná častými nedovolenými zákroky na obou stranách. Naposledy se podražením provinil Maxi Gómez. Rozhodčí je nicméně nadále benevolentní a karetní trest ještě neudělil.
35'
Tentokrát zkoušel štěstí dělovkou z nějakých dvaceti metrů Eduardo Expósito. Rána se stočila více než metr nad pravý horní růžek.
33'
Po skákavém centru zkoušel střílet po zemi Kike García. Jeho nečistě trefený pokus se ale dokutálel na střed branky, kde číhal Jaume Doménech.
32'
Nakonec z toho nic nebylo. Balon vyboxoval mimo své vápno Marko Dmitrović. Navíc se za obranou zapomněli hned dva hráči hostů, takže byl záhy pískán i ofsajd.
31'
Jošinori Muto fauloval Uroše Račiće a Valencia bude kopat standardku. Domácí fotbalisté se rovnají před hranicí šestnáctky.
30'
Na druhé straně přihrával z levé strany Bryan Gil. Po jeho razantní nahrávce si domácí žádali roh, souboj u bližší tyče byl ale vyhodnocen jako odkop od hostující branky.
29'
Zajímavý přízemní centr poslal na přední tyč Maxi Gómez. Nikým nezasažený míč nakonec skončil v zámezí.
28'
Gabriel Paulista poslal na středu hřiště zezadu k zemi Kikeho Garcíu. Ani tentokrát rozhodčí Fernandez do kapsičky pro kartu nesahá.
27'
Po Correově centru z pravé strany naběhl Jošinori Muto ve vápně zezadu do protihráče a je mu pískán přísný útočný faul.
26'
Na protějším konci hrací plochy si stáhl Marko Dmitrović do rukavic centrovaný balon z levé strany hřiště. Valencie je v posledních minutách aktivnější.
25'
A na konci domácí akce byla střela. Ze střední vzdálenosti zkoušel přízemní dělovku Sergio Álvarez. Balon ale proletěl výrazně vedle levé tyčky, takže Jaume Doménech zasahovat nemusel.
24'
Jošinori Muto se nyní zaskvěl hezkým sólem, kterým vyvezl skrze několik protihráčů míč dále od vlastní branky. Následoval faul, po němž bude moci pokračovat ve hře s balonem právě Eibar.
23'
Fotbalisté Valencie se přesunuli na útočnou polovinu, kde měli v krátkém sledu hned dvě autová vhazování. Následoval přetažený centr, po němž budou vhazovat pro změnu domácí.
22'
Do balonu se opřel Kike García. Jeho pomalá křižná rána směřující ke vzdálenější tyči se ale stala snadnou kořistí brankáře Jaumeho Doménecha.
21'
Domácí s ním ale nenaložili nikterak dobře. Po přetaženém centru dokonce museli zadáci Eibaru hasit rodící se brejk Valencie.
20'
Z levé strany poslal do vápna prudký centr Anaitz Arbilla. Hostující obrana balon odvrátila na první rohový kop.
19'
Tempo hry po slibném úvodu přeci jen trochu opadlo. Sledujeme vyrovnanou podívanou, která zatím nenabídla vážnější příležitost.
17'
Daleko se s ním ale nedostali. Nyní již rozehrál novou kombinaci Eibaru brankář Marko Dmitrović.
16'
Takaši Inuj si ve vzdušném souboji vypomohl za hranicí fotbalových pravidel. Chvíli tak budou moci hrát s balonem hosté z Valencie.
15'
Eibar má k dispozici autové vhazování na polovině hřiště. Domácí drží balon o poznání častěji než soupeř.
13'
Fotbalisté Eibaru se na delší dobu usadili na polovině soupeře, kde se snaží prokombinovat na dostřel Doménechovy svatyně.
11'
Domácí začínají vystrkovat růžky. Nyní zahrozili dalším ostrým centrem z levé strany. Ten ale prolétl nikým neatakován šestnáctkou.
10'
Po přízemním centru Bryana Gila prostřelil Jaumeho Doménecha pohotovou střelou z hranice malého vápna Jošinori Muto. Míč, jenž k němu přilétl z levého okraje hřiště, si ale zpracoval rukou a branka proto nemůže platit.
9'
Zadáci Eibaru vyřešili aktivní napadání protihráčů z Valencie zpětnou přihrávkou na brankáře Marka Dmitroviće. Ten se dnes zřejmě mezi svými tyčemi nudit nebude.
7'
Hosté působí zkraje utkání živějším dojmem a více se derou dopředu. Jejich poslední snaha o přechod do útoku ovšem skončila odmávaným ofsajdem. V něm byl načapán Maxi Gómez.
6'
Gonçalo Guedes se dral za balonem na levém křídle. Nakonec si jej až příliš předkopl, a tak mu meruna utekla do zámezí.
5'
Hned od úvodních minut je k vidění svižný fotbal. Hra se přesouvá ze strany na stranu. Nyní bude odkopem od své branky rozehrávat Marko Dmitrović.
2'
Gonçalo Guedes poprvé otestoval pozornost domácího brankáře Marka Dmitroviće. Ten jeho střelu zhruba z hranice šestnáctky, jež mířila pod břevno, zlikvidoval.
1'
Eibar nastoupil do zápasu v pruhovaných modro-červených dresech, hosté z Valencie v bílo-černé kombinaci.
1'

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, Burgos, Bigas, Arbilla – Inuj, Expósito, S. Álvarez, Gil – Muto, Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – J. A. Martínez, Enrich, Recio, Kądzior, P. León, Olabe, P. Oliveira, Pozo, Kévin Rodrígues, Rafa, Dufur.

Valencia CF: Doménech (C) – Wass, Paulista, Mangala, Lato – Musah, Soler, Račić, Guedes – M. Vallejo, Gómez.
Náhradníci: Etxebarría, Rivero – A. Blanco, T. Correia, Diakhaby, Esquerdo, Gameiro, Jason, Sobrino.

Rozhodčí: J. Fernandez (ESP).
Vzájemné zápasy obou týmů jsou velmi chudé na branky a často rozhoduje o vítězi jediná trefa. Naposledy se tak stalo na konci června, kdy Eibar doma zvítězil 1:0. Na začátku roku pak stejným poměrem vyhrála na svém stadionu i Valencia. Více než dva góly byly k vidění v zápasech Eibaru a Valencie naposledy 16. prosince 2017 (Eibar doma vyhrál 2:1). Od té doby se tak pětkrát v řadě nestalo.
Valencia má po jedenácti kolech o jeden bod méně než Eibar. V tabulce jí patří šestnáctá příčka, kde má jen jeden bod náskoku na první sestupovou pozici. V minulém kole Valencia přepustila na domácím trávníku všechny body vedoucímu Atléticu Madrid, s nímž prohrála nejtěsnějším rozdílem 0:1. O výsledku rozhodla vlastní branka obránce Lata, která padla jedenáct minut před koncem. Valencia operuje v La Lize se vzácně vyrovnaným poměrem vstřelených a inkasovaných branek 17:17. Nejlepším střelcem týmu je třiadvacetiletý španělský záložník Carlos Soler, jenž se v probíhajícím ročníku trefil čtyřikrát.
Eibar se ve dvacetičlenné tabulce nachází na 13. pozici. Skóre 8:9 napovídá, že v zápasech tohoto celku góly příliš nepadají. Eibar má na kontě 11 odehraných střetnutí s bilancí 3 výher, 4 remíz a 4 porážek. Momentálně táhne sérii tří zápasů bez porážky, z nichž vytěžil pět bodů. Po dvou "plichtách" Eibar naposledy vyhrál 2:0 na hřišti Betisu. Klub, jenž letos slaví osmdesáté výročí svého vzniku, drží momentálně šňůru 213 minut bez inkasované branky. Nejlepšími střelci týmu jsou dva třígóloví fotbalisté – argentinský obránce Esteban Burgos a španělský útočník Kike García.
Krásný pondělní večer. Dvanácté kolo španělské La Ligy bude zakončeno dohrávkou, v níž spolu změří síly týmy SD Eibar a Valencia CF. Řečí sázkových kurzů nemá duel výraznějšího papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.