La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Valladolid - 13. února 2021   18:30

Eibar
23' Kike García (Gil)
1:1
(1:1)
Valladolid
7' Mesa
Eibar
Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Arbilla, Rafa (64. Cote) – Inuj, Papakouli Diop, Expósito, Gil – Enrich, Kike García (C) (79. Muto).
Escuderos – Melo, Rodriguez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Valladolid
Masip (C) – L. Pérez, Rubio, Bruno González, Olaza – Orellana, Mesa, K. Pérez, Jota (74. Janko) – Guardiola, Weissman (68. Kodro).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.

Fauly: 15:11
Zápas je u konce, Eibar na domácím hřišti v záchranářské bitvě remizoval s Realem Valladolid 1:1 Obě branky padly už v prvním poločase. Lepší start do zápasu měli hosté, kteří se dostali do vedení už v sedmé minutě, když penaltu odpískanou za faul na Guardiolu proměnil Roque Mesa. Domácí však od té doby měli velký tlak a nakonec byli odměněni vyrovnáním, hlavou se po centru Gila prosadil Kike García. Pak měl ještě velkou šanci sám Gil, z blízka ale branku netrefil. Ve druhém poločase už to byla hlavně velká bitva a ani před jednou z branek se žádná velká šance neurodila. V závěru měli domácí tlak hlavně ze standardních situací, ale prosadit se nedokázali.
90+5'
90+4'
Hosté se znovu dokázali ubránit centru do vápna, v šestnáctce navíc zůstává ležet Bruno González.
90+4'
Už se hraje přesčas ale Eibar ještě dostane možnost odehrát tuto standardní situaci.
90+3'
Rozhodčí ještě rozdá jednu žlutou kartu, dostává ji Fabián Orellana se nedovolen zákrok zezadu na Bryana Gila.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Po delší době se zase hrálo chvíli před brankou Eibaru, ale domácí rychle získali míč a už zase peláší dopředu.
88'
Home team had yet another corner kick, but Valladolid did well and cleared the ball outside of the box.
87'
Domácí ještě po rohovém kopu reklamovali ruku jednoho z hráčů Valladolidu, ale rozhodčí se už k této situaci nevrací a hraje se dál.
86'
Po rohovém kopu Eibaru vznikl před brankou Valladolidu zajímavý závar, ale nikdo z domácích nakonec zakončit nedokázal.
85'
Lucas Olaza dostává žlutou kartu za nesportovní chování vůči pomeznímu rozhodčímu.
84'
Také další standardní situaci Eibaru dokázali hosté ubránit, ale už jsou pod docela vytrvalým tlakem svého souepře.
82'
Rohový kop směřoval na bližší tyč, kde to měli hosté dobře pokryté a pro tuto chvíli se ubránili.
81'
Eibar pokračuje ve svém tlaku rohovým kopem, který bude zahrávat z levé strany.
80'
Kike Pérez v souboji dvou osmiček na dresu fauloval Papakouliho Diopa a domácí mají j dispozici zajímavou standardní situaci.
79'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Jošinori Muto.
77'
Sergi Enrich se snažil vybojovat míč v pokutovém území, místo to se však dopustil nedovoleného zákroku.
76'
Gil byl faulovaný, takže Eibar se dostane k míči a bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.
75'
Fabián Orellana centroval z levé strany ale míč skončil jen v autu místo před branou Eibaru.
74'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jota, přichází Saidy Janko.
72'
Centr z levé strany na první tyči výborně dokázal z nebezpečného prostoru odvrátit Miguel Ángel Rubio.
71'
Alejandro Pozo svou přihrávkou ve vápně sice spoluhráče nenašel, ale Eibar dál pokračuje v obléhání branky Realu Valladolid.
69'
Před branku Valladolidu poslal míč šajtlí Cote, ale žádného ze svých spoluhráčů tímto centrem neoslovil.
68'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Kenan Kodro.
67'
Kike García sice dokázal míč poslat na branku, s jeho slabým zakončením ale nemohl mít Masip vůbec žádné starosti.
65'
Poprvé budou střídat také hosté, oba týmy by rádi prolomily nerozhodný stav, který pro ně moc v boji o záchranu neřeší.
64'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Rafa, přichází Cote.
63'
Alejandro Pozo se dopustil nedovoleného zákroku a musí si prohlédnout žlutou kartu.
62'
Na lavičce Eibaru už se chystá střídání, domácí budou chtít oživit hru.
60'
Miguel Ángel Rubio sice po standardní situaci zůstal volný za obranou Eibaru a poslal míč neomylně do sítě, gól ale kvůli ofsajdu neplatí.
59'
Z pravé strany centroval Luis Pérez, ale našel jen hlavu připraveného Diopa, který míč poslal do bezpečné zóny.
58'
Aktivní Guardiola se tentokrát do vápna nedostal, neprosadil se přes dva hráče Eibaru.
57'
Valladolid se nyní nastěhoval na polovinu soupeře, ale zatím kombinuje hodně daleko od jeho branky.
55'
Po rohovém kopu se sice dostal k hlavičce Paulo Oliveira, ale vůbec netrefil branku.
54'
Děj zápasu se přesunul před branku Valladolidu, Eibar bude kopat svůj první roh v zápase.
53'
Ke střele už napřahoval Sergi Guardiola, ale těsně před jeho kopačkou dokázali domácí míč odkopnout.
51'
Ve druhém poločase zatím stále čekáme na nějakou zajímavou šanci před jednou z branek.
48'
Bryan Gil se pustil dopředu podél lajny, ale jeho akce byla zastavena kvůli ofsajdu.
47'
Po sérii soubojů ve středu pole skončil míč v zámezí a vhazovat budou fotbalisté Valladolidu.
46'
Do druhého poločasu oba týmy nastoupily v nezměněných základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První poločas je za námi a Eibar zatím hraje na domácím hřišti s Valladolidem nerozhodně 1:1. Lepší start do zápasu měli hosté, kteří se dostali do vedení už v sedmé minutě, když penaltu odpískanou za faul na Guardiolu proměnil Roque Mesa. Domácí však od té doby měli velký tlak a nakonec byli odměněni vyrovnáním, hlavou se po centru Gila prosadil Kike García. Pak měl ještě velkou šanci sám Gil, z blízka ale branku netrefil.
45+1'
45'
Jenže tato standardní situace se domácímu mužstvu vůbec nepovedla, Masip nemusel zasahovat.
44'
Po faulu Mesy k tomu mají domácí ideální příležitost, budou zahrávat standardní situaci.
43'
Eibar už se zase přesunul na útočnou polovinu hřiště a ještě se pokusí v závěru poločasu dokonat otočku ve skóre.
41'
Mesa našel pěknou přihrávkou před brankou Guardiolu, jeho střelu ale dokázal zablokovat obránce Anaitz Arbilla.
39'
Rafa dostává za hrubý faul žlutou kartu.
37'
Valladolid se této standardní situaci dokázal ubránit, míč odvrátil do bezpečí.
36'
Miguel Ángel Rubio fauloval Kikeho Garcíu a domácí budou kopat standardní situaci z pravé strany.
35'
Eibar sice dokázal vyrovnat, ale od té doby jeho hra trochu upadla a rázem se začínají znovu v útoku prosazovat i hosté.
33'
Sergi Guardiola se sice dostal ke střele, ale bylo to už po odpískání rozhodčího, který viděl předchozí ruku Weissmana.
32'
Luis Pérez hledal centrem z pravé strany útočníka Shona Weissmana, ale jeho hlavička byla nepřesná.
31'
Hosté se rozhodli poslat okamžitě míč dopředu, ale dobou obrannou práci odvedl křídelník Bryan Gil.
30'
Po faulu ve středu pole budou rozehrávat domácí a mohou založit novou útočnou akci.
28'
Po prudkém přízemním centru z pravé strany se dostal k míči na zadní tyči Bryan Gil, ale k asistenci gól nepřidal, protože ve velké šanci netrefil branku.
27'
Sergi Guardiola se tentokrát za záda obránců Eibaru nedostal, protože byl přistižen při svém náběhu v ofsajdu.
25'
Domácí si za svou trvalou snahu rozhodně vyrovnání zasloužili, pro Kikeho Garcíu je to už sedmý gól v sezoně.
23'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak teď už se to domácím povedlo a také oni se prosazují hned z první střely na branku a vyrovnávají na 1:1. Z levé strany parádně odcentroval Gil a kapitán Eibaru KIKE GARCÍA se pak hlavou trefil do horního rohu branky Valladolidu. Masip míč jen sledoval. Asistence: Bryan Gil.
22'
Od té doby, co se Valladolid dostal do vedení, se hraje v podstatě jen na jednu branku, domácí chtějí za každou cenu vyrovnat. Zatím si ale nevypracovali žádnou opravdovou šanci.
21'
Rozhodčímu jeho výrok v rychlosti potvrdil kolega u systému VAR a může se tedy pokračovat ve hře.
20'
Ve vápně Valladolidu zůstal po kontaktu s Gonzálezem ležet García, penalta se ale nepíská.
19'
Eduardo Expósito pálil z dobré pozice, ale hostující obrana dokázala jeho ránu z poza šestnáctka zablokovat.
18'
Tlak Eibaru nyní alespoň na chvíli zastavuje brankář Masip, který chytl míč po centru z levé strany.
17'
Soares zajímavě centroval před branku Valladolidu, ale Inujimu se nepovedlo z voleje poslat míč na mezi tři tyče.
16'
Na druhé straně rozehrával standardní situaci Eibaru Eduardo Expósito, ale domácí si nepohlídali ofsajdovou linii.
15'
I tento rohový kop směřoval na bližší tyč, tam to ale měli domácí dobře pokryté.
14'
Po delší době se zase děj přenáší před branku Eibaru, hosté zahrávají rohový kop.
12'
Eibar znovu po odkopu od branky Valladolidu velmi rychle získal míč do své moci a bude moci pokračovat ve svém dobývání branky souepře.
11'
Luis Pérez odvedl výbornou práci, když čistě odebral ve vápně míč Gillovi. Eibar ale dál zůstává v blízkosti šestnáctky Realu.
10'
Eibar se snaží reagovat a má po obdržené brance navrch, zatím se ale nedostal k ohrožení branky Valladolidu.
9'
Centr Eibaru tentokrát z pravé strany byl velmi nepřesný a od branky tak bude moci rozehrávat Jordi Masip.
8'
Domácí se hned pokusili o odpověď, ale jejich akce podél levé postranní čáry neměla dlouhého trvání.
7'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
ROQUE MESA penaltu proměňuje střelou po zemi přesně k levé tyči, brankář Dmitrovič na míč nedosáhl i přesto, že vystihl stranu. Pro Mesu je to první gól v sezoně.
7'
Míč si na penaltový puntík postavil Roque Mesa a pokusí se otevřít skóre dnešního důležitého utkání.
6'
Hosté budou kopat penaltu po faulu na Guardiolu!
5'
Hosté zahrávali už svůj druhý rohový kop v zápase, ale centr na bližší tyč se znovu neujal.
4'
Brankář Valladolidu Jordi Masip při odkupu míče trefil nepříjemně kopačkou Enricha, pro kterého to bylo dosti bolestivé, naštěstí je ale nakonec v pořádku.
3'
Eibar se ale bez problému tomuto rohového kopu ubránil, pokračujeme za bezbrankového stavu.
2'
Valladolid získal míč zpět do své moci a dokonce bude zahrávat první rohový kop zápasu.
1'
Sergi Guardiola byl faulovaný a Eibar bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.
1'
Domácí Eibar bude hrát ve svých tradičních červeno-modrých dresech, Valladolid se představí v bílo-fialové variantě dresů.
Hráči obou týmů už nastoupili na trávník, zápas začne za malou chvíli.

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Arbilla, Rafa – Inuj, Papakouli Diop, Expósito, Gil – Enrich, Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, Atienza, Bigas, Burgos, Garcia, Recio, P. León, Muto, Cote.

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, Rubio, Bruno González, Olaza – Orellana, Mesa, K. Pérez, Jota – Guardiola, Weissman.
Náhradníci: Roberto – Míchel, Janko, Kodro, Nacho Martínez, Rey, Rubio, T. Villa, Zalazar Martínez.

Rozhodčí: Escuderos – Melo, Rodriguez.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně vyhrál Eibar na hřišti Valladolidu 2:1. Eibar šel do vedení gólem Burgose z penalty, pak sice vyrovnal Toni, ale v 90. minutě rozhodl o třech bodech pro Eibar Rodrígues.
Real Valladolid

Real Valladolid je na tom velmi podobně jako jeho dnešní soupeř, také on je namočen v sestupových starostech a ty se ho pravděpodobně budou týkat až do konce sezony. Momentálně je Valladolid s dvaceti body osmnáctý vinou horšího skóre než má Eibar. Valladolid třikrát po sobě prohrál a nevyhrál pět zápasů v řadě, naposledy prohrál 0:1 na hřišti Alavesu. Valladolid zatím v této sezoně v lize odehrál venku jedenáct utkání s bilancí dvou výher, čtyř remíz a pěti porážek. Z posledních osmi soutěžních venkovních zápasů prohrál Valladolid jediné.
SD Eibar

Eibar je menším španělským klubem, pro který je primárním cílem zachránit se v nejvyšší soutěži. To však nebude mít jednoduché, protože je výrazně namočený v sestupových vodách, momentálně se nachází s dvaceti body pouze díky lepšímu skóre na sedmnáctém místě, které je poslední nesestupové. Na vítězství čeká Eibar už šest utkání, z toho pětkrát prohrál. Doma zatím Eibar v této sezoně v lize odehrál jedenáct zápasů s bilancí jedné výhry, čtyř remíz a šesti porážek. Z posledních jedenácti domácích zápasů vyhrál Eibar jediné, naposledy prohrál 0:2 se Sevillou.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 23. kola La Ligy mezi týmy SD Eibar a Real Valladolid. Zápas se odehraje na Estadio Municipal de Ipurua v Eibaru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.