La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Bilbao - 22. května 2021   18:00

Elche
28' Boyé (Milla) • 73' Guti (Boyé)
2:0
(1:0)
Elche
Gazzaniga – Barragán, Verdú (C) (65. Josema), Calvo, Josan (75. Mojica) – Mfulu (75. Palacios), Guti, Fidel – Piatti (65. Marcone), Boyé (90. Nino), Milla.
del Cerro Grande – González, Giménez
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
5 000 diváků
Bilbao
Ezkieta – Lekue (83. de Marcos), Núñez, Yeray, Balenziaga (C) – Berenguer, Unai López, Vesga (57. Vencedor), I. Gómez (72. Vicente) – Villalibre, Sancet (57. I. Williams).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:6.
Dvě kola před koncem to mělo Elche nahnuté. Po obratu s Cádizem ale zvládlo porazit také odevzdané Bilbao a s přispěním Valencie skončilo na vytoužené sedmnácté příčce. Nejlepším hráčem zápasu byl vcelku pochopitelně vyhlášen Lucas Boyé, jenž v 28. minutě otevřel skóre z rychle vhozeného autu. Po změně stran navíc asistoval na krásný gól Gutimu, čímž se dotvořilo konečné skóre 2:0. Na Bilbau byla znát nulová motivace, brankář Gazzaniga nečelil žádným gólovým šancím.
Je konec, Elche zůstává v LaLize i pro sezónu 2021/2022!
Úplně všichni se po závěrečném hvizdu začali zajímat o skóre z Valencie, kde Huesca stále hraje 0:0.
90+3'
90+3'
Raúl Guti si vynutil faul uprostřed hřiště. Provinil se Unai Vencedor. Nic víc už se v tomto utkání asi nestane.
90+2'
Sudí del Cerro Grande popohání Paula Gazzanigu, který co nejvíce natahuje čas. Hrát se bude ještě minutu a půl.
90+1'
Williams prodloužil prudkou přihrávku do nitra pokutového území. Dostal tím do šance Asiera Villalibreho, jenž z těžkého úhlu přestřelil horní tyč!
90'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Nino.
90'
Helibelton Palacios udržel míč na koncové čáře a odkopl jej co nejdál od Gazzanigy. To už nějakou dobu sedí na hřišti vyčerpaný Boyé.
89'
Stále se hostům nedaří protlačit míč na kopačkách až do pokutového území. I po odchodu kapitána Verdúa pracuje obrana Elche bezchybně.
87'
Diváci v ochozech netrpělivě sledují také vývoj zápasu mezi Valencií a Huescou. Pokud se má Elche zachránit, tak Huesca nesmí zvítězit.
86'
Helibelton Palacios nenechal vyniknout Williamse, který se nezmohl ani na zisk autového vhazování. Elche si závěr zápasu bezpečně kontroluje.
85'
Zdálo se, že Iñaki Williams byl těsně před vápnem faulován Barragánem. Hlavní rozhodčí však byl opačného názoru. Opět se kope od branky.
84'
Předfinální fáze dnes Athleticu vůbec nefunguje. Asiera Villalibreho si o kousíček nenašel pas směřující do velkého vápna.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Óscar de Marcos.
82'
Fidel nechal míč Mojicovi, který přiběhl z druhé vlny. Následoval solidní centr a rovněž střela Boyého, která šla vedle Ezkietovy levé tyče.
81'
Domácí se na chvilku zatáhli. Nic vážného ale neřešili, neatakovaný Paulo Gazzaniga si přivlastnil příchozí centr z pravé strany.
80'
Zase nedůraz v bránění od Bilbaa. Mojica moře volného prostoru u levé postranní čáry ale nevyužil.
78'
Běží už poslední čtvrthodina. Athletic předvedl hezkou kombinaci, ale centr zprava už tak dobré parametry neměl.
76'
Pere Milla se snažil uvolnit od Balenziagy. Moc se mu to ale nepovedlo, navíc utrpěl bolístku v oblasti chodidla.
75'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omenuke Mfulu, přichází Helibelton Palacios.
75'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Johan Mojica.
74'
Za lehce přehnané oslavy byl Raúl Guti odměněn žlutou kartou.
73'
Elche právě vstřelilo branku!
Už je skoro jasné, že Elche uvidíme v LaLize i v příští sezóně! Obrana Bilbaa na kraji hřiště neatakovala Lucase Boyého, který se mohl rozhlédnout a nahrát RAÚLU GUTIMU, který napřáhl zhruba z čtyřiadvaceti metrů a krásnou ranou trefil prostor ve vzdálenějším horním rohu brány.
72'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Iñigo Vicente.
71'
Iñaki Williams neměl ani špetku času na zpracování míče. Jeho parťáci ho opětovně vybojovali, útok pokračuje skrze levou stranu.
70'
Josan políbil míč a nacentroval ho před bližší tyč. Tam byl Mfulu, ale hlavou bránu o kousek netrefil.
69'
Diagonální nákop rozběhl u levé lajny Boyého, který znovu vytloukl bloky Lekueho. Výsledkem je rohový kop.
68'
Ani rychlík Williams ofenzivu Bilbaa příliš neoživil. Zprava nasměroval míč mimo hrací plochu, Gazzaniga opět nespěchá s rozehráním.
67'
Elche se zbavilo jednoho konkurenta v bitvě o záchranu. Valladolid již prohrává s Atléticem Madrid, takže teď o setrvání v lize hraje už jenom Elche a Huesca.
65'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Ivan Marcone.
65'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Gonzalo Verdú, přichází Josema.
64'
Dvaatřicetiletý stoper se při bránění Williamse zranil takovým způsobem, že pro něj zápas končí. Diváci se s ním loučí zaslouženým potleskem.
63'
Gonzalo Verdú se vleže drží za pravé koleno. Kapitán Elche bude potřebovat ošetření. Na place jsou i nosítka.
62'
Držení míče: 45 % – 55 %.
61'
Fidel kopal hned dvakrát. Ve druhém případě sledoval velkou šanci Boyého, který po sklepnutém centru střílel z otočky těsně vedle Ezkietovy levé tyče.
60'
Pablo Piatti roztáhl útok doleva na krajana Boyého, který použil Lekueho k zisku rohového kopu.
59'
Centr z nařízené standardky nebezpečně proletěl napříč šestnáctkou. Pomezní rozhodčí tam opět viděl nějaké postavení mimo hru.
58'
Pablo Piatti rychlostně nestačil na Berenguera. Zkusil jej odzbrojit skluzem, ale za ten byl odměněn žlutou kartou.
57'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Iñaki Williams.
57'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Unai Vencedor.
57'
Lucas Boyé podruhé v zápase rozvlnil síť Ezkietovy brány. Teď ale z vnější strany, navíc jeho střele předcházel ofsajd.
56'
Na obou koncích tabulky se nic nemění. Nikdo z vrchní trojky nevede, kdežto poslední kvarteto vyhrává nebo remizuje. Elche drží potřebnou 17. pozici.
55'
Pere Milla hlavičkoval velmi slušně na to, v jak nekomfortní pozici se nacházel. Bránu Ezkiety přesto minul.
54'
Lekue zastavil Piattiho v rozletu. Trochu překvapivě se tohle taktické zastavení brejku obešlo bez žlutého trestu.
53'
Nezdar v kombinaci Basků. Míč je znovu k dispozici hráčům Elche. Konkrétně je v moci Gazzanigy.
52'
Pablo Piatti zkusil štěstí z dálky. Míči ale dal minimum razance a Jokin Ezkieta zapsal naprosto rutinní zákrok.
51'
Fidel marně doufal v nařízení rohového kopu. Sražený míč šel do zámezí právě od něj.
50'
Začátek druhého poločasu působí poněkud ospalým dojmem. Nepovedený nákop letící na Gazzanigu na tom nic nezměnil.
49'
Ohian Sancet si vyšlápl na Daniela Calva, kterého trefil někam na kostrč. Bolestivá záležitost pro obránce Elche.
48'
Hosté navázali na závěr první půle a usadili se před Gazzanigou. Míč k němu pořádně nedostali, centr zprava byl odvrácen a Mfulu odkopl do bezpečí.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Pět tisíc diváků vyprovází domácí fotbalisty do kabin potleskem. Elche v nikterak atraktivní první půli gólově udeřilo z nečekaně rychle vhozeného autu. Milla nahrál Boyému a ten se sedmým gólem v sezóně osamostatnil na čele týmové tabulky střelců. Domácí mužstvo je v live tabulce sedmnácté, což mu stačí k záchraně. Bilbao se herně trápí, byť si v závěru vytvořilo územní převahu.
45+1'
45+1'
Ibai Gómez natáhl ke střele z více než třiceti metrů. Rozměry branky mu ale zdaleka nestačily, Gazzanigu z klidu nevyvedl.
45+1'
Nastavuje se jediná minuta, která se s velkou pravděpodobností odehraje na útočné polovině Bilbaa.
45'
Pablo Piatti se hodně divil, že mu byl odpískán faul na Lekueho. V závěru první půle však Bilbao ze standardní situace nic nevymyslelo.
44'
Unai López si narazil s hlavním rozhodčím, který ho paradoxně dostal do výhodné šance. Hru proto přerušil. Pokračuje se dobýváním zatažené obrany.
43'
Držení míče: 53 % – 47 %.
42'
Je to Josan, kterého asi postihla celková slabost. Minimálně do konce první půle se ale pokusí zůstat na hřišti.
41'
Na hřišti se objevili dva členové domácího realizačního týmu. Některý z hráčů leží otřesen na zádech.
40'
S bráněním rohového kopu už Elche takové problémy nemělo. Hosté se vrátili na vlastní polovinu a neobešlo se to bez malé domů.
39'
Raúl Guti propadl u středového kruhu. Faul se nepískal a z brejku jedovatě vypálil Álex Berenguer. Gazzaniga to jistil vyražením míče nad břevno.
37'
Těžko se Bilbao prokousává přes dobře fungující obranu. Během několika podstoupených soubojů fauloval Berenguer.
35'
Mikel Balenziaga vyřešil rodící se problém malou domů na Ezkietu, který při svém debutu v LaLize inkasoval z první střely na brány.
34'
Ibai Gómez zařídil první náznak hostující šance, do které se tlačili Núñez a Yeray. Odražený míč mezi tyče ale nešel, na zemi mezitím zůstává ležet Verdú.
33'
Omenuke Mfulu dostává první žlutou kartu. Konžský defenzivní záložník šlápl Balenziagovi na levé chodidlo.
32'
Šťastný střelec Lucas Boyé si při zpracování složitého míče pomohl horní končetinou, což hlavní rozhodčí del Cerro Grande dobře viděl.
31'
Jenže přišla další chybička a Gazzaniga bude mít klid na uvedení míče do hry.
30'
Álex Berenguer si neporadil s Fidelem, ale na druhou stranu získal pro Basky autové vhazování z blízkosti rohového praporku.
28'
Životně důležitá trefa pro domácí mužstvo! Vše začalo bleskově rozehraným autem z levé strany. Pere Milla se posunul do vápna a tam tentokráte přesně objevil LUCASE BOYÉHO, který pravačkou uklidil míč za Ezkietova záda.
27'
Výstavba útoku Bilbaa se trochu protahovala. Na řadu tak přišel nákop, který se stal snadnou kořistí pro Paula Gazzanigu.
26'
Piatti pokazil jednoduché roztažení na levý kraj, kde měl pomoc ze druhé vlny. Úvod zápasu se nese ve znamení častých nepřesností.
25'
Ibai Gómez se trošku zamotal do vlastních kliček. Po ztrátě napadal Josana, ale ten z nastalé situace parádně vybruslil.
24'
Platilo to až do chvíle, než Pere Milla nasměroval jednu z mnoha přihrávek k hostujícímu strážci branky.
23'
Fidelův centr se bleskově vrátil mimo pokutové území. Nápor Elche každopádně zůstává při životě.
22'
Josan dostal velice nepřesný pas na odkrytou pravou stranu. Milla se mu za něj omlouvá a vhazovat se chystají hosté.
21'
Hosté lehce zaváhali ve vlastní šestnáctce. Výsledkem byl ambiciózní pokus od Mfulua, který ale proletěl vysoko nad bránou.
20'
Mikel Balenziaga sice vhodil aut až do šestnáctky, ale tam se míč odrazil od země až do Gazzanigových rukavic.
19'
Velké nedorozumění na útočné třetině hřiště spustilo protiútok Bilbaa. Villalibre ve snaze o finální pas opět trefil protihráče, takže se jen vhazuje.
18'
Valladolid senzačně vede nad Atléticem Madrid. V této chvíli je Elche devatenácté a k záchraně potřebuje zvítězit.
17'
Fidel si efektně zpracoval míč na levé postranní čáře, ale znovu to nepodpořil kvalitním centrem pro útočníky.
16'
Asier Villalibre ani nadvakrát neprocpal míč do míst okolo Gazzanigy. V obou případech zasáhla pozorná defenziva.
15'
Téměř všechny útoky vede Elche přes levou stranu. Kupí se tam neúspěšné pokusy o centry před Ezkietovu bránu.
14'
Už několikátá nepřesnost Basků. Míč jim znovu utekl do autu, vhazuje Josan.
13'
Boyé o centimetry nedosáhl na Millův střílený centr k bližší tyči. Na té zadní už situaci nikdo nezavíral.
12'
Elche na útočné polovině vůbec nenapadá, takže se množí přihrávky mezi obrannou řadou Bilbaa.
11'
Josanem naháněný Mikel Balenziaga ztratil míč přihrávkou do zámezí. Na programu je rozehrávka Paula Gazzanigy.
9'
Piattiho nízký centr rovněž neprošel. Baskové zaútočili po pravé straně a Vesga se ze střední vzdálenosti postaral o první Gazzanigův zákrok.
8'
Jokin Ezkieta se vyšrouboval do vzduchu a zastavil příchozí centr z levé strany. Jeho kolegové míč zanedlouho ztratili.
7'
Domácí se vcelku zbytečně dostali do ofsajdu, když vhazovali v prostoru vedle pokutového území.
6'
Zajímavé řešení centru z pravého křídla. Letěl na okraj vápna, kde čekal Ibai Gómez. Rána z voleje mu ale nesedla.
5'
Gonzalo Verdú v samotném zárodku zbrzdil výpad Bilbaa, které si může dovolit v klidu kombinovat na vlastní polovině.
4'
Několik doteků s balonem již absolvoval hostující brankář Jokin Ezkieta, pro kterého je to dnes debut v nejvyšší španělské soutěži.
3'
Guti poslal do ohně první zneškodněný centr. I ten si vysloužil potlesk zhruba pětitisícovek přítomných fanoušků!
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v červenobílých, kdežto domácí v bílozelených barvách.
1'

Elche CF: Gazzaniga – Barragán, Verdú, Calvo, Josan – Mfulu, Guti, Fidel – Piatti, Boyé, Milla.
Náhradníci: Badía – Carrillo, Cifuentes, Luismi, Marcone, Mojica, Nino, Palacios, Rigoni, V. Rodríguez, Josema, Morente.

Athletic Bilbao: Ezkieta – Lekue, Núñez, Yeray, Balenziaga – Berenguer, Unai López, Vesga, I. Gómez – Villalibre, Sancet.
Náhradníci: Herrerín, Simón – de Marcos, Dani García, I. Martínez, Morcillo, Vencedor, Vicente, I. Williams.

Rozhodčí: del Cerro Grande – González, Giménez.
1. vzájemný zápas

03.01.2021
Bilbao – Elche 1:0
Branka:
25. Muniain.
Athletic Bilbao

Hostům dnes o moc nejde, což by mohlo fotbalistům Elche částečně pomoci. Stejně tak absence minimálně pěti hráčů. Baskové už vědí, že se nepodívají do evropských pohárů. Zároveň se neposunou z deváté příčky, na kterou naopak útočí Granada a Osasuna. Ze čtrnácti předchozích zápasů vyhrálo Bilbao jen dva. Ve dvou posledních kolech ani jednou neskórovalo a shodně prohrálo s Huescou a Realem Madrid 0:1. Nejčastěji skórujícím hráčem je v této sezóně osmigólový Alejandro Berenguer.
Elche CF

Domácí před týdnem otočili nepříznivě se vyvíjející duel s Cádizem na 3:1 a díky příznivým výsledkům konkurentů v boji o záchranu si před posledním kolem zajistili solidní naději na udržení. S bilancí sedmi výher, dvanácti remíz a osmnácti porážek je Elche na sestupovém osmnáctém místě. Nachlup stejnou bilanci má také sedmnáctá Huesca, nicméně kvůli horším vzájemným zápasům dnes potřebuje získat více bodů než zmíněný soupeř, jenž bude hrát s Valencií. Rádi by tomu pomohli Fidel a Boyé, kteří s šesti trefami vedou tabulku klubových střelců.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmatřicátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Elche a Bilbaem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.