La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Cádiz - 28. listopadu 2020   14:00

Elche
38' Boyé (Milla)
1:1
(1:0)
Cádiz
56' Á. Giménez  (Perea)
Elche
Badía – Barragán, Verdú (C), González, Josema – Morente, Luismi (57. Guti), Marcone (90. Mfulu), Boyé – Carrillo (57. Fidel), Milla.
Del Cerro – Yuste, García
Venue Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Fali (58. Alcalá), Mauro, Espino – Salvi (C) (67. Adekanye), Jönsson, Álex Fernández (67. Bodiger), Izquierdo (21. Perea) – Á. Giménez, Malbašić (58. Pombo).

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek fotbalového odpoledne.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:1. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.
Duel dvou nováčků LaLigy nakonec vítěze nepoznal, oba týmy tedy zaslouženě berou jeden bod. První poločas bylo výraznější aktivnější Elche, které tak vstřelilo úvodní gól, ale v samotném závěru první půle viděl červenou kartu Lucas Boyé, který tak nakonec svůj tým připravil o plný bodový zisk a ještě musel pořádně nadřít, aby vůbec udržel remízu. Ve druhém poločase už i díky přesilovce dominoval Cádiz, který rychle vyrovnal, ale o druhý gól už usiloval marně. Domácí se totiž velmi dobře bránili, takže nakonec získali aspoň jeden bod, který je férový i vůči hostům.
90+5'
90+3'
Bobby Adekanye má ještě prostor na pravé straně, kde i přes okamžitě zdvojení dokázal odcentrovat, ale jeho centr nenašel správného adresáta.
90+2'
Hosté stále marně hledají cestu ke střele, takže nejspíš už se dalšího gólu nedočkáme.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Omenuke Mfulu.
89'
Tete Morente výborně získal nějaký čas na středu hřiště, kde nakonec donutil ještě protivníka k nedovolenému zákroku.
88'
V posledních minutách se toho moc neděje. Cádiz má sice míč pořád na svých kopačkách, ale k domácímu vápnu už se opravdu dlouho nepřiblížilo.
87'
Domácí jsou v plném počtu zataženi u svého vápna, kde nedávají soupeři žádný prostor ke kombinaci. To jim zatím funguje na jedničku.
86'
Bobby Adekanye tentokrát nenašel odvahu k průniku po pravé straně, raději přihrál zpět dozadu. Hostující obránci tak zase nějak musí zakládat útočnou akci.
85'
Hostům už pomalu dochází nápady na vytvoření nějaké šance. Na levé straně nyní soupeři zase odevzdali jen aut.
84'
Elche už se soustředí jenom na udržení vyrovnaného stavu. Všechny míče odkopává co nejdál od vlastní brány a o útoku už ani pomalu nepřemýšlí.
83'
Střídající Bobby Adekanye na pravé straně zase využívá své rychlosti, dva protihráči ho ale tentokrát přes sebe nepustili.
81'
Álvaro Giménez sice dotlačil míč za brankovou čárou, ale předtím ho nešťastně trefil do ruky, takže tento gól nemůže platit.
80'
Bobby Adekanye se z pravé strany skrz dva protihráče protlačil do šestnáctky, balón si ale moc předkopl, kvůli čemuž ho jeden z obránců uklidili do autu.
79'
Cádiz stále nemůže vymyslet nic nebezpečného, další přihrávku před bránu lapil Edgar Badía, který s rozehrávkou samozřejmě moc nespěchá.
78'
Další centr opět kryje domácí brankář, na kterém to teď bude hodně stát. Zatím si počíná na výbornou.
77'
Nakonec přišel pokus z dálky, který ale zpomalil jeden z obránců, kvůli čemuž Edgar Badía zasáhl naprosto bez problémů.
76'
Míč mají po delší době pevně v moci hosté, kteří však dopředu vůbec nespěchají a už nějakou chvíli si jen tak přihrávají kolem půlící čáry.
75'
Zápas si nadále drží trend tvrdé hry, což nyní na vlastní kůži poznal Josema, kterého nepříjemně fauloval Bobby Adekanye.
74'
Domácí i v oslabení soupeři bez problémů stíhají. Nyní se na levé straně šikovně uvolnil Fidel, který se ale nakonec neodhodlal ani k centru.
72'
Další nákop domácího brankáře je hodně nepřesný, vzápětí tak může nakopávat druhý gólman na hřišti, ale mělo to totožný výsledek.
71'
Marcos Mauro se při hlavičkovém souboji v šestnáctce dopustil nedovoleného zákroku, hlavní rozhodčí tak míč přisuzuje domácímu celku.
70'
Edgar Badía nedostal vůbec ideální přihrávku hlavou od svého spoluhráče, míč tak musel chytat na čáře, nepříjemně ho navíc přitom přišlápl Álvaro Giménez.
69'
Elche má výhodu dobrého přímého kopu, ze kterého Fidel rovnou pálil, ale z těžké pozici mířil jen mimo bránu.
68'
Žlutou kartu dostává Jens Jönsson (Cádiz CF).
67'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Bobby Adekanye.
67'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Yann Bodiger.
66'
Domácí byli při centru mnohem nebezpečnější, protože si ho našel Fidel, který byl i v docela dobré pozici, ale trestuhodně mířil jen do jednoho z obránců.
65'
Centr od rohového praporku sice přinesl centr směrem na bránu, ale pro Edgara Badíu nebyl zákrok vůbec složitý a může tak v klidu rozehrávat.
64'
Žlutou kartu dostává Ivan Marcone (Elche CF).
64'
Ivan Marcone výborně vystihl další centr ze Salviho dílny, avšak ten zastavil jen za cenu rohového kopu.
63'
Cádiz se opravdu bez problémů ubránil a nyní sám zase hledá cestu k zakončení, také je ale hodně opatrný, protože nechce pustit soupeře do žádného brejku.
62'
Elche ještě přece jen nic nevzdává a také už opatrně začíná hledat cestu dopředu. Bez jednoho útočného hráče to ale bude mít těžké.
60'
Žlutou kartu dostává Pere Milla (Elche CF).
58'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Fali, přichází Pedro Alcalá.
58'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Filip Malbašić, přichází Jorge Pombo.
57'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Luismi, přichází Raúl Guti.
57'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Fidel.
56'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté se k vyrovnání dostali opravdu rychle, takže nyní mohou myslet dokonce na obrat! Z levé strany neskutečně přesně odcentroval Alberto Perea, který tak v malém vápnu našel ÁLVARA GIMÉNEZE, který zkušeně hlavou rozvlnil síť. Asistence: Alberto Perea.
55'
Jeremías Ledesma se po delší době zapojil do hry, nic složitého ale řešit nemusel, protože chytal jen soupeřící nákop.
54'
Žlutou kartu dostává Álex Fernández (Cádiz CF).
52'
Salvi jen tak udržel míč na hrací ploše, jeho následný pokus o centr byl tak sražen na rohový kop.
51'
Útočné snažení hostů nakonec ukončuje útočný faul, po kterém Edgar Badía nakopává daleko dopředu. Tam ale jeho spoluhráči nic nevymysleli.
50'
Salvi poslal opravdu nebezpečný míč do pokutového území, kde ho jen tak tak Gonzalo Verdú udržel od jednoho z protihráčů.
49'
Álvaro Giménez dostal aut až do šestnáctky, kde si míč šikovně zpracoval a následně poslal míč do Josema, od kterého se odrazil na rohový kop.
48'
Zatím se hraje jen na polovině domácích, kteří jsou staženi hluboko ve své ulitě a budou se tak soustředit jenom na to, aby jednobrankový náskok udrželi.
46'
Úvodní výkop patří hostům, kteří okamžitě spěchají dopředu a budou chtít dohnat jednobrankové manko.
46'
Po první půlhodině to vypadalo na nudné utkání, to se však vzápětí rozjelo a rázem se toho se děje opravdu hodně. Domácí se nejdříve dostali do vedení, načež hosté málem získali penaltu, která jim nakonec nebyla uznána. Aby toho nebylo málo, tak zatím jediný střelec gólu Lucas Boyé v nastavení navíc viděl červenou kartu, takže ve druhém poločase má Cádiz obrovskou šanci na vyrovnání.
Druhý poločas začne přibližně v 15:07.
45+6'
45+6'
Fali se ještě nechával ošetřovat, za postranní čáru ale odchází po svým, takže po přestávce nejspíš bude moci pokračovat.
45+4'
Domácí mají obrovský problém, protože budou dohrávat v deseti! Lucas Boyé si totiž svým loktem do obličeje soupeře vysloužil druhou žlutou kartu, musela tedy přijít i karta červené barvy!
45+3'
Domácí si nyní při kombinaci moc nerozuměli, čehož Cádiz okamžitě využil a založil protiútok, který však také zhatila nepřesná přihrávka.
45+2'
Elche už chce první půli dohrát v co největším klidu, míč tak drží daleko od své brány, což jí zatím bez problémů vychází.
45+1'
Nastavuje se pět minut.
45'
Nyní si rukou už opravdu pomohli domácí fotbalisté, konkrétně Tete Morente, který se toho nechtěně dopustil při zpracovávání vysoké přihrávky.
44'
Rozhodčí Del Cerro svůj předchozí verdikt ruší a penalta to tedy nebude! Hosté si tak na vyrovnání ještě budou muset počkat.
42'
Hlavní rozhodčí ještě celou situaci řeší s videorozhodčím a na jeho doporučení se půjde podívat na monitor!
41'
Po rohovém kopu hrál v pokutovém území jeden z domácích hráčů rukou, i když podle opakovaného záběru to vypadá, že hrál rukou Jens Jönsson! Penalta se ale zahrávat bude!
40'
Cádiz se s aktuálním stavem nehodlá smířit, ihned se tlačí dopředu, kde získal pokutový kop!
38'
Elche právě vstřelilo branku!
Domácí z výrazné herní převahy nakonec vytěžili úvodní branku! LUCAS BOYÉ dostal přihrávku na hranu pokutového území, kde si pěkně připravil míč na levačku, kterou balón zakroutil nádherně ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Pere Milla.
37'
I rohový kop byl docela nebezpečný, protože centr si na zadní tyči našel Diego González, který od země nebezpečně hlavičkoval, ale Jeremías Ledesma vytasil další důležitý zákrok!
36'
Je tady první střela zápasu, kterou měl na svědomí Pere Milla, který to zkusil z pěkné dálky. I když letěla přímo do středu brány, tak Jeremías Ledesma dokázal vyrazit jen na horní síť, což znamená roh.
35'
Jens Jönsson si našel odražený míč na středu hřiště a vybídl své spoluhráče k protiútoku, při kterém se Filip Malbašić dokonce dostal do šestnáctky, ale tam se ke střele nedostal.
34'
Ani další nákop Cádizu přes pravou stranu není úspěšný. Domácí následně raději nakopávají dopředu, aby předešli jakékoliv nepříjemné situaci.
32'
Hraje se ale dost tvrdě, protože po souboji je otřesen Ivan Marcone, který to ale zvládne bez ošetření.
31'
Domácí mají jednoznačně větší držení míče, ale stále jim to k ničemu není. Dopředu hledají cestu dost neúspěšně.
30'
Máme za sebou první půlhodinu, kde jsme neviděli jedinou větší šanci. Uvidíme, jestli se jí vůbec dočkáme ve zbývajícím času.
29'
Josema téměř od půlící čáry centruje do šestnáctky, kde si to ale hosté zase bez problémů pohlídali.
28'
Elche se založením útoku stále nikam nespěchá. Vzápětí se to pokusilo zrychlit přes pravou stranu, kde soupeře donutila k faulu.
26'
Na hřišti se toho opravdu moc neděje. Jeremías Ledesma nyní odkopává daleko od své brány, ale jeho spoluhráči míč stejně nezískali.
23'
Ze souboje si odnesl nějaké šrámy Alfonso Espino, který chvíli pokulhával, ale postižený sval rychle rozhýbal.
22'
Domácí velmi šikovně přešli na útočnou polovinu, ale tam začal Cádiz dobře napadat, takže soupeře vytlačil zpět na jeho polovinu.
21'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jairo Izquierdo, přichází Alberto Perea.
20'
Jairo Izquierdo už zase sedí na trávníku a ve tváři má smutný výraz. Nejspíš tak dojde na dříve avizované střídání.
19'
Antonio Barragán výborně prostrčil míč skrz dva protihráče na Luismiho, který zkusil ve středu šestnáctky uvolnit Guida Carrilla, ale ten pod tlakem nedokázal zakončit.
18'
Salvi si hledal míč za obranou soupeře, to se mu ale nepovedlo, takže domácí okamžitě startují protiútok.
17'
Hraje se pořád na hostující polovině, kde Elche velmi dobře napadá. Nakonec se to vyplatilo, protože se zmocnilo míče po soupeřově autu.
15'
Alfonso Espino si chytře pohlídal náběh Teteho Morenteho a následně ho donutil k faulu, který ihned mává rozhodčí u postranní čáry.
14'
Jairo Izquierdo si nejspíš poranil kotník a už se nechává ošetřovat za postranní čárou. Navíc se začíná rozcvičovat jeden z náhradníků hostů.
13'
Jairo Izquierdo se po zákroku soupeřícího kapitána musí nechat ošetřovat, snad to ale nebude nic vážného.
12'
Žlutou kartu dostává Lucas Boyé (Elche CF).
12'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Verdú (Elche CF).
11'
Luismi dobře zapracoval na středu hřiště, kde vystihl soupeřící přihrávku a získal tak balón pro svůj tým.
10'
Edgar Badía si tentokrát musí komandovat spoluhráči při standardní situaci soupeře, to zvládl na jedničku, protože po centru žádné zakončení nepřišlo.
9'
Po centru od rohového praporku nastal v domácí šestnáctce zmatek, který lépe vyřešili domácí, kteří včas dostali míč z nebezpečného prostoru.
8'
Oba celky jsou zpočátku zápasu neskutečně opatrné a nejspíš takhle bude vypadat celé utkání. Ani jeden tým totiž moc často neinkasuje a ještě méně góly sám dává.
7'
Hosté jsou s rozehrávkou samozřejmě také hodně opatrní. Kombinaci na vlastní polovině prolomil nákopem až Jeremías Ledesma, ale to se jim nevyplatilo, protože okamžitě přišli o míč.
6'
Antonio Barragán dlouhým autem posílá míč až do šestnáctky, kde však Guido Carrillo hrál rukou, takže ani tentokrát z toho nic není.
5'
Nyní Álvaro Giménez spěchal za nakopnutým balónem, ale byl u něj první jeden z bránících hráčů, který dokonce při následném souboji získal aut.
4'
Cádiz opravdu aktivně napadá, třeba Álvaro Giménez je vysunutý až u soupeřící šestnáctky. Zisk míče to ale zatím nepřináší.
3'
K prvnímu centru se dostali hosté, měl ho svědomí Salvi, který tím donutil k zákroku domácího brankáře, který míč raději srazil na rohový kop.
2'
Po nepřesné rozehrávce Cádizu už Elche nikam nepospíchá a jen tak kombinuje na své polovině.
1'
Úvodní výkop patřil domácímu celku, který ihned mířil dopředu pomocí nákopu, ale ten skončil jen za brankovou čárou, což znamená odkop pro Jeremíase Ledesmu.
1'
I před tímto duelem je na programu minuta ticha za zemřelého Diega Maradonu.

Elche CF: Badía – Barragán, Verdú (C), González, Josema – Morente, Luismi, Marcone, Boyé – Carrillo, Milla.
Náhradníci: Castillo – Mfulu, Fidel, Lucumí, V. Rodríguez, Álamo, Nino, Miño, Calvo, Josan, Cifuentes, Guti.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro, Espino – Salvi (C), Jönsson, Álex Fernández, Izquierdo – Á. Giménez, Malbašić.
Náhradníci: Gil – Garrido, Alejo, Bodiger, Nano, Alcalá, Nieto, Perea, Pombo, Adekanye, Akapo.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, García.
Cádiz CF
Cádiz je na tom senzačně ještě mnohem lépe, protože za aktuální situace by dokonce postupoval do Evropské ligy. Nachází se tedy na pátém místě se ziskem čtrnácti bodů, což je úplně skvělý počin. Stejně jako Elche však také dnešním hostů začíná docházet šťáva, protože v posledních dvou duelech prohráli. Můžou za to ale také papírově silnější soupeři, protože Cádiz se utkal s Atléticem, se kterým prohrál 0:4. Následoval zápas proti vedoucímu týmu tabulky, tedy proti Sociedadu, na který nestačil poměrem 0:1. Dnešní hosté tak dnes mají také co napravovat, tak uvidíme, kdo zlomí nepříjemnou sérii.

Poslední tři utkání
Cádiz vs. Sociedad – 0:1
Atlético vs. Cádiz – 4:0
Eibar vs. Cádiz – 0:2
Elche CF
Elche je na tom jako nováček naprosto skvěle, protože se nachází v přesném středu tabulky a drží se tak daleko od sestupové zóny. Na kontě má dokonce více bodů než Barcelona, konkrétně dvanáct. V listopadu však forma dnešních domácích začíná uvadat, jelikož ve třech zápasech ani jednou nevyhráli a získali jen dva body za dvě remízy. Elche tak nyní drží šňůru dvou remíz 1:1, nejprve proti Celtě Vigo a následně uhrálo stejný výsledek i proti Levante. Dnes se tak opět pokusí zabojovat o vítězství.

Levante vs. Elche – 1:1
Elche vs. Celta Vigo – 1:1
Betis vs. Elche – 3:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Dnešní hrací den LaLigy zahájí duel dvou dobře hrajících nováčků, spolu se tak utká Elche a Cádiz. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.