La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : CA Osasuna - 19. září 2020   18:30

Getafe
55' Jaime Mata (Nemanja Maksimović)
1:0
(0:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez (90+3. Ángel Rodríguez), Dakonam, Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović (90+3. Cabaco), Arambarri, Cucurella – Cucho Hernández (80. Timor), Jaime Mata (88. Ünal).
Yáñez – Chema, Timor, Ünal, Palaversa, Portillo, Ángel Rodríguez, Cabaco.
A. Hernández – Naranjo, D. Sánchez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia (66. Vidal), Aridane, D. García, Cruz – R. Torres (76. Barja), Oier (83. Torró), Moncayola, I. Pérez (66. Cardona) – Adrián López (76. Calleri), R. García.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:12.
Utkání, které nenabídlo z nějaké fotbalovosti opravdu vůbec nic, končí těsnou výhrou domácích, kteří rozhodně nebyli o nic moc lepší, než soupeř. Nicméně jediná akce jim přinesla rozhodující gól, když útočná potence hostů byla dnes příliš velká.
V LaLize je podobných zápasů opravdu poskrovnu, hra svou kvalitou rozhodně tak kvalitní soutěži neodpovídala.
90+6'
90+5'
Pět minut nastaveného času je minulostí, Allan Nyom (Getafe) se válí na trávníku a evidentně se ještě bude hrát dál.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Erick Cabaco.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Ángel Rodríguez.
90+3'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
90+2'
Hosté se budou muset bránit, Getafe získává autové vhazování blízko pravého rohového praporku.
90+1'
Žlutou kartu dostává Nacho Vidal (CA Osasuna).
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Enes Ünal.
86'
Hosté rozehráli roh z pravé strany, ale branku soupeře ohrozit nedokázali.
85'
David Soria (Getafe) podržel svůj tým, když vyrazil nebezpečnou střelu na roh.
84'
Dlouhý nákop hostů... míč končí v rukavicích Sorii, další z řady laciných chyb, kterých je dnes k vidění nespočetně.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Lucas Torró.
81'
David Timor (Getafe) se uvedl celkem zajímavou střelou zpoza vápna, kdy se míč stáčel k brance, ale nakonec skončil na horní síti.
80'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází David Timor.
79'
David Soria (Getafe) vykopává od své branky, jeho spoluhráči zabojovali o míč a byli úspěšní, ale znovu se hra přerušuje pro faul.
78'
Domácí teprve nyní připravují vůbec první změnu ve vlastní sestavě, na rozdíl od soupeře, který již střídal.
76'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Kike Barja.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Jonathan Calleri.
75'
Autové vhazování hosté, z levé strany, na polovině soupeře... nic z toho nevytěžili, míč okamžitě získávají domácí.
74'
Další odkop Djené Dakonama (Getafe), který si opakovaně nekomplikuje situaci u půlící čáry.
72'
Djené Dakonam (Getafe) odkopl míč na polovinu Osasuny... hra již opět sklouzla do nekoukatelného fotbalu.
71'
David Soria (Getafe) si v pohodě došel pro míč a nespěchá s rozehrávkou od své branky.
70'
Hlavičkové souboje u půlící čáry, míč vybojovali hosté, kteří ale nejsou posledních několik minut déle zakombinovat nebo se dostat blíže k vápnu.
68'
Domácí rozehráli roh na krátko, míč ale nedolétl do vápna soupeře, místo toho skončil v autu.
67'
Roh pro Getafe, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
66'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Nacho Vidal.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází Marc Cardona.
66'
Volný kop Getafe... akce končí útočným faulem Maty.
64'
Žlutou kartu dostává Aridane (CA Osasuna).
64'
Mauro Arambarri (Getafe) poslal přetažený centr, který obránci Osasuny v pohodě odvrátili.
64'
Marc Cucurella (Getafe) vypálil zpoza vápna, míč ztečoval obránce Osasuny na roh, který domácí rozehrají z levé strany.
63'
Vypadá to, že silný tlak domácích, po vstřelené branky, trochu opadl a hosté se tak znovu dostávají do hry.
62'
Hodně nepovedený střelecký pokus Roberta Torrese, z pravé strany, míč letí daleko vedle branky Getafe.
61'
Sergio Herrera (Osasuna) si došel pro míč a bude vykopávat.
60'
Hodina hry za námi, konečně jsme se dočkali gólu, který před pár minutami vstřelili domácí, kteří se nyní také tlačí znovu do útočení.
59'
Iñigo Pérez (Osasuna) fauluje na své polovině, volný kop pro Getafe.
58'
Domácí bojují o míč na polovině soupeře a jsou úspěšní, získávají míč.
57'
Žlutou kartu dostává Marc Cucurella (Getafe CF).
55'
Getafe právě vstřelilo branku!
A je to jinak, gól nakonec platí! VAR zasáhl do hry a potvrdil, že zakončující JAIME MATA nestál v ofsajdu a jeho střela z pravé strany, která skončila pod břevnem, je gólová a znamená vedení Getafe.
55'
Ale pozor, do hry vstupuje VAR, bude nakonec gól platit?
54'
Jaime Mata (Getafe) se na chvíli radoval z gólu, ale sudí signalizuje, že v době přihrávky stál v ofsajdu a gól neplatí.
53'
Cucho Hernández (Getafe) šel do souboje s brankářem Herrerou, sudí mu odpískal faul.
51'
Je až zarážející, že týmy, hrající elitní španělskou soutěž, mohou předvádět takový fotbal, kde se v podstatě neděje, kromě faulů a chyb, vůbec nic.
50'
Sergio Herrera (Osasuna) vykopává, míče se znovu chopil soupeře, který ale vzápětí míč poslal zpět soupeři.
49'
Sotva druhý poločas začal, byla hry již několikrát přerušena kvůli faulům...
48'
Míč Xabier Etxeita (Getafe) odkopává daleko na polovinu soupeře, do hry se tak zapojuje gólman Herrera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Končí první poločas, který v podstatě nenabídl vůbec nic. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit převahu či nějakou vyloženou gólovou šanci. Sledovali jsme spíše bojovné utkání, které má zatím skóre, odpovídající tomu, co se v první půli dělo na trávníku.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Další faul přerušuje hru, to je zatím největší nešvar dosavadního průběhu, kdy do toho hráči jdou opravdu tvrdě.
43'
Hraje se u půlící čáry, ostatně podobně tomu bylo téměř celou dobu první půle.
42'
Rubén García (Osasuna) fauluje, takže míč získávají domácí.
40'
Poslední pětiminutovka první půle, která zatím gól nenabídla, tak doufejme, že to bude alespoň v samém závěru poločasu o něco pohlednější fotbal.
39'
Getafe na polovině Osasuny, Cucho Hernández poslal z pravé strany míč před branku, kam si sbíhal Jaime Mata, jenže míč sbírá gólman Herrera.
38'
Allan Nyom (Getafe) se dostal do zakončení uvnitř vápna soupeře, ale střela mu nesedla... pak se ještě pokusil vybojovat míč, ale v souboji s gólmanem nafilmoval pád a může být rád, že to nebyla karta.
37'
Mathias Olivera (Getafe) padá na trávník u půlící čáry, ale o faul nešlo, takže se hraje dál.
36'
Míč již byl v autu, při snaze Cucurelly, takže vhazovat budou hosté, z pravé strany, na polovině soupeře.
35'
Vůbec první roh v zápase rozehráli domácí z levé strany, centr ale hosté v pohodě odvrátili.
34'
Mathias Olivera (Getafe) vybojoval roh, domácí budou rozehrávat z levé strany.
33'
Další z řady dlouhých výkopů Herrery, kdy se ale většinou k míči dostává soupeř.
32'
Hra je často kouskována, což také její kvalitě nepřidá.
31'
Rozhodčí vše řeší na dálku s VARem... a je tu verdikt – žádná penalta pro hostující tým.
30'
Ale znovu to nedopadlo, z pohledu Osasuny. Nicméně hosté zůstali ještě u míče a pozor, nakonec to vypadalo, že jeden z bránících hráčů zahrál na hranici vápna rukou.
29'
Iñigo Pérez (Osasuna) faulován na polovině Getafe, volný kop z levé strany, ale opět celkem daleko od branky Sorii.
28'
Tak zatím čekáme na nějaký pohledný fotbal, k vidění je spousta chyb na obou stranách.
27'
Malá domů v podání domácích, David Soria ale nepředvedl zrovna jistý výkop.
26'
Allan Nyom (Getafe) znovu v akci, tentokrát centruje z pravé strany, ale nepřesně.
24'
Allan Nyom (Getafe) fauluje na polovině soupeře, míč pro Osasunu.
23'
A hosté se posouvají s autovým vhazováním blíže k rohovému praporku... ale je jim to v tuto chvíli málo platné, míč se do vápna Getafe ani tak nedostal.
22'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině soupeře.
21'
Již se hraje, Sergio Herrera (Osasuna) bude vykopávat od své branky.
20'
Rozhodčí Hernández volá na trávník lékaře domácího týmu, Djené Dakonam dostal úder do oblasti břicha.
19'
Trochu neurovnaná hra u půlící čáry, kde nakonec skončil na trávníku Djené Dakonam (Getafe), hra přerušena.
18'
Útočným faulem končí akce domácích, takže Sergio Herrera bude moci opět rozehrávat.
17'
Roberto Torres (Osasuna) vystřelil z první, zpoza vápna, ale střela to byla přízemní a málo prudká, takže David Soria (Getafe) v pohodě chytá.
16'
Žlutou kartu dostává Nemanja Maksimović (Getafe CF).
16'
A Osasuna také dopadla stejně, jako Getafe, z volného kopu nijak branku soupeře ohrozit nedokázala.
15'
A stejná situace nyní i na druhé straně, kde získávají volný kop hosté, téměř ze stejně pozice, jako před chvílí domácí.
14'
Marc Cucurella (Getafe) se o něho také pokusil, ale trefil pouze hlavu prvního bránícího hráče u vápna.
13'
Volný kop pro Getafe, na polovině soupeře, ale daleko od branky, takže to bude na centr do vápna.
12'
Na druhé straně pláchl za obranu Getafe Adrián López, který ale byl v jasném ofsajdu.
11'
Zajímavý pas směřoval z levé strany do vápna Osasuny, ale nikdo v modrém dresu Getafe ho nedokázal zasáhnout.
10'
Útočným faulem končí snaha domácích, míč tak získávají u půlící čáry hosté, kam se vydal z branky gólman Sergio Herrera.
9'
Allan Nyom (Getafe) zahrává malou domů, domácí jsou ale při rozehrávce pod tlakem.
7'
David Soria (Getafe) má opět míč ve své moci a bude rozehrávat.
6'
Adrián López (Osasuna) v ofsajdu, míč získávají domácí.
5'
Tam ale končí míč u protější branky, David Soria (Getafe) rozehrává na levou stranu.
4'
Rozehrávka od branky Osasuny, góllman Sergio Herrera posílá míč až na polovinu Getafe.
2'
Dnešní zápas se hraje za příjemné teploty 19°C, tak doufejme, že tomu bude odpovídat i předváděná hra.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Cucho Hernández, Jaime Mata.
Náhradníci: Yáñez – Chema, Timor, Ünal, Palaversa, Portillo, Ángel Rodríguez, Cabaco.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, Aridane, D. García, Cruz – R. Torres, Oier, Moncayola, I. Pérez – Adrián López, R. García.
Náhradníci: R. Martínez, Pérez – Navas, Calleri, J. Martínez, Torró, Oroz, Vidal, Zabarte, Cardona, U. García, Barja.

Rozhodčí: A. Hernández – Naranjo, D. Sánchez.
CA OSASUNA
3. místo, 1 zápas, 3 body, skóre: 2:0

Osasuna se na úvod sezony představila na hřišti Cádizu, který se do LaLigy vrátil poprvé od roku 2006. Hosté si na nováčka hned v 10. minutě přichystali povedený výpad, v samostatném úniku citlivým dloubáčkem úspěšně zakončoval Adrián López. Jenže pak se hra vyrovnala a od začátku druhé půle už to byli hráči Cádizu, kdo se mnohem častěji tlačil do koncovky. Brankář Sergio Herrera se na své úvodní čisté konto vcelku natrápil. Pojistku až v 80. minutě přidal Rubén García, který ale o pět minut později střídal kvůli svalovým problémům, a jeho návrat pro dnešní duel proto není vůbec jistý.
GETAFE CF
Minulá sezona: 8. místo, 38 zápasů, 54 bodů, skóre: 43:37

Přestože vzájemný souboj mezi Getafe a Osasunou je otevíracím mačem druhého kola španělské LaLigy, pro domácí zápas zároveň znamená úvodní představení v letošním ročníku. Jejich utkání proti Realu Madrid na stadionu Santiaga Bernabéu totiž ligoví činovníci odložili. Osmý tým loňské tabulky přivedl před sezonou hned několik mladých nadějí. Z Barcelony sem za 10 milionů eur přicestoval jednadvacetiletý záložník Marc Cucurella, který se šesti asistencemi uvedl už při loňském hostování. Mezi posilami nechybí ani turecký útočník Enes Ünal z Villarrealu. Mezinárodní sestavu nových akvizic obohatili také Kolumbijec Cucho Hernández (Watford) a Chorvat Ante Palaverza (Manchester City), které Getafe získalo na hostování z Britských ostrovů. Zároveň nepřišlo ani o svého jedenáctigólového snajpra Jaimeho Matu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.