La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Sevilla - 12. prosince 2020   16:15

0:1
(0:0)
Sevilla
81' Etxeita (vl.)
Getafe
Soria – Nyom, Cabaco (90+3. Mollejo), Etxeita, Olivera – Nemanja Maksimović (87. Palaversa), Timor (C) (88. Patrick), Arambarri (90+3. Portillo), Cucurella – Ünal (83. Ángel Rodríguez), Cucho Hernández.
J. M. Maunuera – R. C. Martínez, M. M. Manuera
Coliseum Alfonso Pérez, Getafe
Sevilla
Bunú – Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić (C) (65. Ó. Torres) – Ocampos (75. L. de Jong), Nasjrí (84. Gudelj), Suso (84. Óscar Rodríguez).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:13.
Sevilla měla celý zápas herně navrch, ale o vysvobození v podobě vítězného gólu na 1:0 se pár minut před koncem paradoxně postarali jinak bezchybní obránci Getafe, když hlavou překonal Soriu Etxeita. Ofenzivní posílení přišlo od domácího kouče až moc pozdě, takže Sevilla neměla větší problém hubený náskok uhájit.
90+5'
90+5'
Bunú nebyl dvakrát jistý, když měl v úmyslu vyboxovat z výšky padající nákop. Žádný odraz k nohám útočících hráčů Getafe se ale nestal.
90+4'
Diego Carlos posunul Nyomův pas do zámezí. Aut letící k pokutovému území atakovaný Patrick ale nepřevzal.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Francisco Portillo.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Erick Cabaco, přichází Víctor Mollejo.
90+2'
Óscar Rodríguez na křídle neobešel Nyoma, ale získal rohový kop. Další dobrá zpráva pro hostující mužstvo.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Souhra dvou střídajících hráčů mohla přinést Seville uklidnění. Torres nahrál do šestnáctky de Jongovi, který si míč rychle zpracoval, ale pak ho poslal mimo prostor brány.
89'
Sedmnáctiletý Patrick ihned přispěl ziskem rohového kopu, který se posléze zopakoval. Nízký centr se však odrazil od Nyoma do autu.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází John Patrick.
87'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Ante Palaversa.
87'
Sevilla s jednobrankovým náskokem v zádech nikam nespěchá. Poklidnou kombinací šetří hned několik desítek vteřin.
85'
Čerstvý Ángel Rodríguez marně běžel za nákopem na hrot domácího útoku. Nejblíže to měl k balonu Jasín Bunú.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Óscar Rodríguez.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Nemanja Gudelj.
83'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Ángel Rodríguez.
83'
Enes Ünal na dnešek nebude vzpomínat v dobrém. Na závěr svého slabého výkonu vyfasoval žlutou kartu.
81'
Sevilla právě vstřelila branku!
Deset minut před koncem přestává platit bezbrankové skóre! Po Vidalově autu předal Jordan míč Susovi, po jehož centru z pravé strany XABIER ETXEITA dokonalou hlavičkou překonal vlastního brankáře.
80'
Přihrávka za paty rozběhnutého hráče připravila domácí tým o možnost rychlého protiútoku. Naopak se koná další dobývání zformované obrany.
79'
Vidal přihrál pod sebe Koundému, po jehož centru odskákal míč až za koncovou čáru. David Soria v klidu vykopává.
77'
David Timor vystřelil levačkou hodně tvrdě. Acuňa míč tečoval a celou situaci musel na brankové čáře zachraňovat až Jules Koundé.
76'
Cucho Hernández byl během předávky na Cucurellu podražen Jordánem. Gefate může zahrozit z nebezpečného přímého kopu!
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Luuk de Jong.
75'
Marcos Acuňa solidním centrem vytvořil alespoň menší šanci, které každopádně scházelo přesné zakončení.
74'
Koundé překazil snahu Cucurelly. Dlouhým nákopem Sevilla hru okamžitě otočila, ale Nasjrí se k balonu nedostal.
73'
Snad poprvé o sobě dal vědět Nasjrí, z jehož tečované střely vznikl rohový kop. Centr Susa k ohrožení Sorii ale nevedl.
72'
Směrem dopředu to od domácích fotbalistů taková sláva není. Potvrdil to i Cucurella, kterému utekla přihrávka podél autové čáry do zámezí.
71'
Marcos Acuňa natáhl z dálky, ale trefil jen předním stojícího obránce. Defenzivě Getafe jde opravdu těžko vytýkat nějaké chyby.
70'
Držení míče: 30 % – 70 %.
69'
Cucho Hernández a Mauro Arambarri byli krátce po sobě zastaveni až v pokutovém území. Důvod k odpískání penalty to pro rozhodčí ale nebyl.
68'
Jordán se pokusil vypálit z voleje z hranice pokutového území. Soria ale zůstal v klidu, protože autor dosud největší šance promáchl.
67'
Enes Ünal vydržel u zachyceného míče sotva dvě vteřiny. Zastaven byl hned po překročení půlící čáry.
66'
Po několika střeleckých pokusech ze samého úvodu druhé půle se hra zase uklidnila. Sevilla se jen těžce probíjí skrz fungující obranu.
65'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óliver Torres.
64'
Prvním použitým náhradníkem bude Óliver Torres. Ještě předtím Sevilla pomalu kombinuje na vlastní polovině.
63'
Koundé svým vystoupením udržel míč na hostujících kopačkách. Konec akce přišel až s nepovedeným centrem Aleixe Vidala.
62'
Cucurella si po dobrém zpracování hrudníkem nevěřil na střelu zpoza vápna. Balón od něj dostal Cucho Hernández, který zakončil vysoko nad.
61'
Prakticky o všech hráčích starajících se o ofenzivu se dá říct, že hrají hodně nevýrazný zápas. Každým okamžikem se tak dají čekat první změny.
60'
Allan Nyom stínoval Acuňu, jenž neúnavně podporuje hostující ofenzivu. Nyní získal jenom aut, po kterém byl faulován Ünal.
59'
Hosté propadli ve středu hřiště. Ünal protiútok ale zadrbal, protože se mu nechtělo přihrát do stran na nabízející se spoluhráče.
58'
Jordánova pravačka ale poslala vysoký centr jen k Soriovi, kolem kterého nebyl nikdo, kdo by mu aspoň trochu zkomplikoval život.
57'
Z podobné pozice bude kopat také Sevilla. Erick Cabaco u postranní čáry zboural jinak nevýrazného Nasjrího.
56'
Arambarri podle očekávání z nařízené standardky centroval, ale Timor letící balon do prostoru branky nepřesměroval.
55'
Fernando se na půlící čáře dopustil drobného faulu. O pár vteřin později se na Nyomovi vyfauloval také Ocampos.
54'
Cabaco si moc nerozuměl se Soriou, u kterého odhlavičkoval prudký centr na roh. Jordán rozehrál ve spolupráci se Susou, jehož nabídka do ohně domácí obranu nepřekvapila.
53'
Jordán chtěl otočit těžiště hry na levou stranu, ale Cucho Hernández před Acuňou odhlavičkoval míč za postranní čáru.
52'
Timorovi se rozehrávka vůbec nepovedla. Nízko letící míč jednoduše odkopl do bezpečí Joan Jordán.
51'
Aleix Vidal byl pozdě v souboji s Cucurellou. Výsledkem byl šlapák a logicky i žlutá karta.
50'
Start druhé půle naznačil, že by to mohla být o něco atraktivnější partie. Doufejme, že střel bude přibývat i nadále.
49'
Koundé se vydal na útočný výlet. Ocampos po jeho akci přihrával pod sebe k Acuňovi, který nadvakrát vypálil nad břevno.
48'
Arambarri si věřil na střelu z nějakých třiceti metrů. Míč mezi tři tyče letěl, ale Bunú stejně předvedl zákrok z kategorie těch rutinních.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Žluté karty: 1 – 2.
Sevilla ovládla statistiku držení míče, ale kromě Jordánem trefeného břevna z přímého kopu neměla žádnou šanci. Gefate si rovněž nevypracovalo nic podstatného a to znamená, že také druhý poločas začne za stavu 0:0.
45+3'
45+3'
Ze standardky bylo alespoň první zakončení. Na Timorův nákop navázal jeden z domácích hráčů nepřesnou hlavičkou.
45+2'
Ještě před rozehrávkou došlo k vzájemné potyčce na hranici pokutového území. Největší spor byl mezi Oliverou a Ocamposem.
45+1'
Diego Carlos se nevešel do mezí pravidel, když absolvoval souboj s Cuchem Hernándezem. Hlavní sudí reagoval vytažením žluté karty.
45'
Nepovedená spolupráce mezi Acuňou a Ocamposem. Míč doskákal do náruče sedmadvacetiletého brankáře Getafe.
44'
Cucho Hernández v protiútoku přenášel hru na Cucurellu, kterého ve slibně vypadající akci naprosto zradilo zpracování.
42'
Bunú doběhl pro neadresnou přihrávku k hostujícímu pokutovému území. Acuňovi vzápětí odskočil míč do autu.
41'
Jasín Bunú odmítl jakékoliv drama. Standardní situace rozehraná z osy hřiště skončila právě na jeho rukavicích.
40'
Rakitić vyrazil na pomoc rozhozené obraně. Utíkajícího Ünala však zastavil jen za cenu faulu a žluté karty.
39'
Ukopnutí Aleixe Vidala hostům rovněž dvakrát nepomohlo. Etxeita po autovém vhazování nechal založení akce na Soriovi.
38'
Xabier Etxeita zase odmítl nákop od Susa. Hostům se nedaří dostat ze hry do jakékoliv šance, jež by mohla změnit nerozhodný stav.
37'
Rakitićův oblouček z hloubi pole málem přistál na noze jednoho z jeho spoluhráčů. Soria situaci ale zvládl.
36'
Mezi hráči obou týmů to docela vře. Za další faul na Ocampose proto padla uklidňující žlutá karta pro Maura Arambarriho.
36'
Júsuf Nasjrí to má proti fungující obraně zatím hodně těžké. Teď se zjevil v souboji na půlce, kde ho fauloval Cabaco.
35'
Jasín Bunú se k prudkému centru na přední tyč nedostal. Carlos to ale zvládl a míč skončil za postranní čarou.
34'
Cucurella elegantně nasadil jesle Vidalovi, ale na více než zisk rohového kopu mu to ve finále nestačilo.
33'
Rakitić opět dostal do hry Acuňu, kterého proti přesile doplnil Ocampos, ale pravá strana domácí obrany si v čele s Nyomem poradila.
32'
Takřka ideální přenesení na Acuňu, který nechal centrovat Ocampose, ale Nasjrí ani nikdo jiný u domácí branky míč nedostal.
31'
Kromě břevna Jordána se toho v první třetině zápasu moc nestalo. Ani Ünalova ruka se mezi důležité momenty rozhodně nezařadí.
30'
Držení míče: 26 % – 74 %.
29'
Julen Lopetegui nebyl spokojen s některými výroky rozhodčích. Ti ho museli u hostující střídačky osobně uklidňovat.
27'
Susovi se nepovedlo zpracování Rakitićova diagonálního nákopu k pokutovému území.
26'
Cucurella měl hodně daleko k tomu, aby mohl převzít nepřesný pas Cabaca. Nadále tak platí, že domácí tráví na polovině soupeře jen minimum času.
25'
Chyba v komunikaci mezi Nyomem a Soriou, kterého malá domů od domácího obránce pořádně prohnala. Poblíž už číhala ofenzivní hrozba Sevilly.
24'
Suso se po nákopu z obrany řítil od poloviny hřiště sám na Soriu. Ten ho ale vychytal a později se ukázalo, že šlo o výrazný ofsajd.
23'
Oblouček Timora letěl před dva rozběhnuté spoluhráče, jenomže k balonu to měl o chloupek blíže brankář Jasín Bunú.
22'
Arambarri byl podražen Fernandem a také Getafe si díky tomu vyzkouší standardní situaci. Zjevně se bude pouze nakopávat.
21'
Rakitić nalevo od velkého vápna fauloval Nyoma, kterého zřejmě kopl někam do žeber.
20'
Jordán dostal od Rakitiće nemilou přihrávku. Pod tlakem musel přihrávat do obrany způsobem, který měl k jistotě opravdu daleko.
19'
Přímá střela to skutečně byla! A rozhodně stála za to, protože Joan Jordán z více než třiceti metrů otestoval pevnost horní tyče.
18'
Faulovaný Júsuf Nasjrí zajistil hostům standardní situaci. Vzdálenost už vybízí k přímé střele na branku.
17'
Marcos Acuňa se po patičce Ocampose a souboji s obráncem rychle zvedl ze země, ale centrem z levého křídla přesto šanci nevytvořil.
16'
Obranná linie Getafe se vytáhla na úroveň třiceti metrů od branky. Zdlouhavá kombinace hostů zatím k ničemu nevede.
15'
Dobré krytí míče od Ocampose, kterého fauloval Nyom. Kamerunský obránce se při tomto přečinu navíc lehce poranil.
14'
Cucurella nedosáhl na vysokou přihrávku, která domácím přinesla alespoň premiérový rohový kop. Ten byl přetažený a obranu Sevilly ve finále neprověřil.
13'
Po autu Aleixe Vidala přišel i centr, který se stal snadnou kořistí pro domácího strážce branky.
12'
Aleix Vidal čekal na zpětnou přihrávku od Susa, která byla ztečovaná. Sevilla pokračuje autem z křídelního prostoru.
11'
Poprvé si balon ošahal i Bunú, do jehož náruče doletěl výrazně přetažený nákop z poloviny hřiště.
10'
Tlačenice v zahuštěném prostoru končí ofsajdem Getafe.
9'
Júsuf Nasjrí dobře věděl, že ho další z nákopů mine o několik metrů. Z nepřesnosti naopak těžil David Soria
8'
Uruguayský záložník se lehce zranil. Za autovou čáru odchází v doprovodu dvou členů realizačního týmu.
7'
Erick Cabaco odhlavičkoval nákop Navase, načež došlo k nedovolenému zákroku na Arambarriho.
6'
Domácí jsou od začátku pod výrazným tlakem. Sevilla se už delší dobu snaží proniknout do stažené obrany.
5'
Ocampos byl faulován Koundém, který jej očividně držel. Zároveň mohlo jít o nebezpečnou hru vysokou nohou.
4'
Soria špatně vyběhl proti nákopu z půlky hřiště. Getafe zachránil až zvednutý praporek, který signalizoval ofsajd jednoho ze dvou útočníků Sevilly.
3'
Suso se posunul na úroveň sedmnácti metrů od brány, kde mu důraznou stopku vystavil až Arambarri. Podle sudích šlo o čistý zákrok.
2'
Lucas Ocampos přenesl hru na volného Susa. Ten si počkal na pomoc od Vidala, ale domácí obrana centr zprava odvrátila.
1'
Úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrých, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

Getafe CF: Soria – Nyom, Cabaco, Etxeita, Olivera – Nemanja Maksimović, Timor (C), Arambarri, Cucurella – Ünal, Cucho Hernández.
Náhradníci: Yáñez – Diaby, Mollejo, Nolan, Palaversa, Patrick, Portillo, Ángel Rodríguez, Damián Suárez.

Sevilla FC: Bunú – Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić (C) – Ocampos, Nasjrí, Suso.
Náhradníci: Díaz, Pastor – L. de Jong, C. Fernández, Gnagnon, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Óscar Rodríguez, Ó. Torres, F. Vázquez.

Rozhodčí: J. M. Maunuera – R. C. Martínez, M. M. Manuera.

Getafe CF

Domácí klub na tom není tak dobře jako v minulé sezóně, ve které do posledního kola bojoval o postup do evropských pohárů. S bilancí tří výher, čtyř remíz a čtyř porážek jsou až na patnáctém místě, kde mají pouze dvoubodový náskok na Levante a Osasunu, což jsou mužstva ze sestupového pásma. Ztráta na nejlepší šestku však je pouze tříbodová. Getafe nedokázalo zvítězit už šestkrát za sebou. Po remízách s Eibarem a Bilbaem si odvezlo ze stadionu Levante porážku 0:3. Tým s druhou nejhorší ofenzivou v soutěži střelecky táhne Ángel Rodríguez, jenž dal čtyři z celkových devíti branek. Kvůli kartám dnes absentují Mata, Dakonam a Chema.
Sevilla FC

Hosté se po postupu do jarní fáze Ligy mistrů mohou v klidu soustředit na ligovou soutěž, ve které jim před sobotními zápasy patřila šestá pozice s mankem pěti bodů na třetí Villareal, oproti kterému mají hned dva zápasy k dobru. První tři listopadové zápasy Seville vyšly s plným bodovým ziskem. Po výhrách nad Osasunou, Celtou Vigo a Huescou ale přišlo klopýtnutí v podobě těsné porážky 0:1 se čtvrtým Realem Madrid. Zaměstnavatel zraněného Tomáše Vaclíka nastřílel v deseti kolech průměrných dvanáct branek. O rovnou třetinu z nich se postaral Maročan Júsuf Nasjrí. Kromě českého gólmana schází i Jesus Navas a Munir El Haddadi.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola španělské LaLigy. Od šestnácti hodin a patnácti minut se můžeme těšit na utkání mezi Getafe a Sevillou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.