La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Atlético - 13. února 2021   14:00

Granada
67' Y. Herrera (J. Molina)
1:2
(0:0)
Atlético
64' M. Llorente  (Koke) • 75' Á. Correa  (M. Llorente)
Granada
Rui Silva – D. Duarte, G. Sánchez (C), J. Vallejo – Foulquier (80. Quina), Eteki (59. Y. Herrera), Montoro (69. Gonalons), Neva – Kenedy (69. Puertas), J. Molina, Machís (79. Soro).
Lahoz – Cebrián, De Francisco
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Atlético
Oblak – Felipe, Savić, Hermoso – Carrasco, M. Llorente, Kondogbia (46. Vrsaljko), Koke (C), Saúl – Á. Correa, L. Suárez.
Grbić – Vrsaljko, Camello, Á. García, Torreira, Lodi.

To už je z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:13.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas třiadvacátého kola mezi Granadou a Atléticem Madrid končí. Lídr La Ligy si připisuje další vybojované vítězství 2:1.

Ani jeden z týmů se nemohl v samém úvodu zápasu dostat do tempa. První vážnější situaci přišla až v 17. minutě, kdy zakončoval těsně vedle Silvovy branky Luis Suárez. Po půlhodině hry byl v šanci opět nejlepší střelec letošního ročníku La Ligy. Suárezovu ránu však dokázal pohltit na svém těle Rui Silva.

Po změně stran se tempo zápasu výrazně zvýšilo. Ihned po přestávce pálil z voleje do břevna Luis Suárez. Stav zápasu se měnil až s nenápadnou ránou Marcose Llorenteho, který překvapil obranu i samotného brankáře Silvu. Granada ale bleskově odpověděla, když se prosadil šťastnou trefou Yangel Herrera. Poslední slovo ale měli opět hosté. Čtvrt hodiny před koncem odrazil svůj pokus o Valleja Ángel Correa.
90+3'
90+3'
Silva se snažil urychlit rozehrávku dlouhým nákopem, ale míč ve středovém kruhu sebral jen hostující Marcos Llorente. O osudu zápasu je nejspíše rozhodnuto.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Zcela zbytečnou žlutou kartu vidí také Carrasco, který u rohového praporku na útočné polovině sestřelil skluzem Duarteho.
90+1'
Už už to vypadalo, že Luis Suárez potvrdí dnešní vítězství Atlética. Nejenže samostatný únik proti Silvovi neproměnil, ale byl i nachytán v ofsajdu.
90'
Granada se nemůže dostat do závěrečného tlaku. Obrana Atlética stále drží. Nyní si v nouzi pomohl přihrávkou až k Oblakovi Stefan Savić.
89'
Až příliš tvrdě šel Soro do souboje s Felipem. Hostující obránce skončil po úderu do obličeje na trávníku. Koke poté po protestech inkasuje žlutou kartu.
88'
Skvělé zpracování hrudníkem předvedl Antonio Puertas. Následně byl střídající útočník složen k zemi Hermosem, volný přímý kop si pokryla obrana v čele se Savićem.
87'
Puertasovi se otevřela pravá strana, ale ke škodě Granady byl v náběhu sám. Pro domácí dokázal alespoň vybojovat na Savićovi autové vhazování.
86'
Po dlouhém vhazování sebral balon pro sebe domácí Maxime Gonalons. Atleti se ale perfektně zatáhli do obrany a nenechali pokračovat Gonalonse v akci.
85'
Hlavní rozhodčí opět musí krotit vášně. Vallejo podrazil Suáreze, ten tomu výrazně přidal, ale nakonec se opravdu píská proti domácím.
84'
Alberto Soro se postavil k rozehrávce od rohového praporku. Obrana Atlética však bezpečně zvládla odpravit balon mimo pokutové území.
83'
Ve středu pole si pomohl při zpracování rukou Koke a balon musel rychle odevzdat. Granada následně získala další rohový kop.
82'
Před pokutovým územím byl sražen Duarte, ale hlavní rozhodčí nechal akci dohrát a hostující fotbalisté budou pokračovat rozehrávkou Jana Oblaka.
81'
Čas pro Granadu neúprosně utíká. Do konce druhého poločasu zbývá i s nastavením něco přes deset minut. Naopak Atlético se začíná více soustředit na defenzivu.
80'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Domingos Quina.
79'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Alberto Soro.
78'
Stefan Savić inkasuje od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Zkušený stoper Atlética musel hasit únik Machíse.
77'
Také po druhé inkasované brance se snaží Granada o okamžitou reakci. Tentokrát ale náběh ihned v úvodu zastavil skluzem Felipe.
75'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético Madrid se vrací do vedení! Čtvrthodinu před koncem se prosazuje ÁNGEL CORREA! Argentinský útočník s velkou dávkou štěstí překonává Silvu tečovanou ránou z pravé strany. Nešťastníkem je v dresu Granady Jesús Vallejo.
74'
Hlavní rozhodčí musí uklidňovat domácí lavičku. Následně už může znovu rozehrávat od své branky osmadvacetiletý Slovinec Jan Oblak.
73'
Po ubráněném rohu mířil do kontru Carrasco. Proti sobě měl ale čerstvého Puertase a nedokázal se uvolnit ke střele. Navíc si až příliš pomáhal rukama a byl odpískán faul.
72'
Granada je stále nebezpečná. Další Vallejův centr musel zblokovat na další rohový kop Stefan Savić. Lídr La Ligy bude mít ještě co dělat s ofenzivou soupeře.
71'
Correa se zatáhl pro balon až do záložní řady, poté spolupracoval s Llorentem, ale to už se domácí obrana dokázala zformovat před vápnem.
70'
Po dvou gólech se hra výrazně rozproudila. Atlético se opět snaží přitlačit domácí celek. Prudký centr ale hlavičkoval mimo tři tyče Saúl.
69'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Angel Montoro, přichází Maxime Gonalons.
69'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Antonio Puertas.
67'
Granada právě vstřelila branku!
Vedení madridského celku trvalo jen několik málo minut! Granada se usadila na dlouhé sekundy v pokutovém území a po zásluze srovnává stav zápasu. Obrana Atlética zaspala, nedokázala pokrýt přihrávku Moliny a ani zakončení YANGELA HERRERY v pádu.
66'
Granada se snaží o rychlou odpověď. Ihned po rozehrávce ze středového kruhu se vrhla do útoku ze všech sil.
64'
Atlético se ujímá vedení! Před pokutovým územím Granady byl zhuštěný prostor, přesto po přihrávce Kokeho dokázal MARCOS LLORENTE vystřelit. Balon prolétl kolem dvou obránců přesně k pravé tyči, kde byl Silva až příliš pozdě.
63'
Před Oblaka přilétl pořádně nepříjemný centr, ale ještě na první tyči dokázal nebezpečí uhasit Mario Hermoso.
62'
Strkanici Hermanosa s Kenedym musel řešit hlavní rozhodčí. Nakonec je pískáno proti hostujícímu týmu a Granada bude mít další standardní situaci.
61'
Od rohového praporku centroval do vápna kapitán Koke. Balon se překvapivě odrazil ke zcela volnému Suárezovi, který ale nedokázal lépe zpracovat a poté už nezakončil.
60'
Ani hodina hry gól nepřinesla. Po změně stran jsou sice Atleti nebezpečnější, ale na Ruie Silvu si nepřišli ani takoví útočníci jako Suárez, Correa nebo Carrasco.
59'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Yangel Herrera.
58'
Zničehonic přišla šance Granady. Foulquier prchl kolem Saúla do nebezpečného prostoru, poté předložil přihrávku Molinovi, který ale z první pálil nad.
57'
Tempo zápasu se začíná pomalu zvyšovat. Carrasco opět unikal podél pravé postranní lajny, ale kolem Nevy s Vallejem se k centru neprosadil.
56'
Na Saúla si u středové čáry vyšlápli hned dva protihráči. Carrasco poté mohl postupovat směrem k brance Ruie Silvy, ale dále než k vápnu se nedostal.
54'
Machísův nepřesný centr šťastně zapadal za Oblaka. Slovinský gólman se ale dokázal rychle zorientovat a míč vyrazil nad branku. Nepříjemně se poté udeřil o tyč.
53'
Nadějnou standardní situaci Granada rozehrával Angel Montoro. Na zadní tyči si však celé nebezpečí pohlídal Savić. Nakonec ještě pálil z voleje Eteki, ale branku netrefil.
52'
Střídající Vrsaljko zaváhal v obraně. Těsně před vápnem poté přišel nedovolený zákrok Kokeho a odpískaný faul hlavním rozhodčím Lahozem.
51'
Také Granada se dostává na delší čas k balonu. Machís chtěl před vápnem najít Molinu, ale jeho přihrávka byla až příliš prudká.
50'
Machís měl na rameně ruku Llorenteho a skácel se k zemi. Hlavní rozhodčí okamžitě píská proti brance hostujícího celku. Rychle rozehraná standardní situace však šanci nepřinesla.
49'
Velká šance Atlética. Přetažený centr skončil u Carrasca, poté Suárez načasoval zakončení přímo z voleje, ale jeho pokus s odrazem skončil pouze na břevnu.
48'
Také Atético začalo s chutí. Suárez patou ve vápně uvolnil Saúla, který chtěl ještě najít Correu, ale to už si domácí obrana pohlídala.
47'
Druhý poločas dnešního zápasu zahájili domácí fotbalisté. Okamžitě mířili po pravém kraji do útoku, ale přihrávka na Foulquiera šla jen do ofsajdu.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Šime Vrsaljko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Hlavní rozhodčí Lahoz nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

An jeden z týmů se nemohl v samém úvodu zápasu dostat do tempa. První vážnější situaci přišla až v 17. minutě, kdy zakončoval těsně vedle Silvovy branky Luis Suárez. Po půlhodině hry byl v šanci opět nejlepší střelec letošního ročníku La Ligy. Suárezovu ránu však dokázal pohltit na svém těle Rui Silva.
45'
45'
Parádní kombinace hostů končí zbytečnou ztrátou. Kondogbia si narazil s Kokem, poté už mohl ve vápně zakončovat Correa, ale ještě přehrál situaci na obsazeného Suáreze.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Llorente. Silvova rozehrávka skončila jen na hrudi hostujícího záložníka. Atlético ale postup do útoku neuspěchalo.
43'
S koncem prvního poločasu se začíná přiostřovat. Dalším potrestaným hráčem je Saúl, který ve středu pole podrazil Montora.
42'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Luis Suárez. Útočné eso madridského Atlética mimo hru poslal k zemi Nevu.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil stoprocentní brankovou příležitost, přesto má o něco více práce domácí Rui Silva.
40'
Atlético ještě mohlo navázat na mírný tlak centrem od rohového praporku. Před Silvou se tlačil k hlavičce Savić, ale při výskoku si výrazně pomohl rukama.
39'
Sánchez ale tentokrát zaváhal ve vápně. Carrasco poslal přízemní přihrávku k Suárezovi, mezitím přišla Sánchezova chyba a vše musel za Granada zachraňovat až Silva.
38'
Suárez chtěl bez dívání najít ve vápně Correu. Balon však skončil jen u kopaček Sáncheze a argentinský útočník si musí na další šanci ještě počkat.
37'
Na levém kraji se otevřel prostor před Saúlem. Šestadvacetiletý Španěl ale překvapivě zastavil svůj postup do útoku a raději přihrával zpět k Savićovi.
36'
Právě Machís ještě pokračoval v akci rozehrávkou od rohového praporku. V souboji jeden na jednoho ale na hranici vápna nestačil na Saviće.
35'
Také Granada umí zahrozit. Po Nevově přihrávce pálil z velkého úhlu Darwin Machís, ale Jan Oblak byl u své první tyče připraven.
34'
Mizerný pas předvedl Felipe. Balon skončil od Suáreze pořádně daleko a Rui Silva neměl větší problémy sebrat hrací předmět do rukavic.
33'
Přihrávka podél postranní lajny měla najít Yannicka Carrasca. Dlouhý pas ale byl až příliš rychlý a belgický křídelník nedokázal míč zachytit na hrací ploše.
31'
Ani nyní musel Rui Silva zasahovat. Kondogbia parádním dloubáčkem do vápna vyzval k zakončení Ángela Correu, nakonec pálil Suárez jen do prostoru, kde byl Silva.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Ani jeden z gólmanů ještě nemusel předvést těžší zákrok. Nyní přišel jen snadno ubráněný rohový kop Madridu.
29'
Ani pětadvacetiletý Brazilec Kenedy nedokázal pláchnout hostující obraně. Navíc to byl on, kdo se jako poslední dotkl balon a vhazovat mohou hráči Atlética.
28'
Po autovém vhazování se pokoušel Machís prosmýknout kolem třech protihráčů, ale balon se mu zasekl u Llorenteho. Následně přišel faul Montory při napadání.
27'
Tvrdý úder do choulostivých míst musí snést Yannick Carrasco. Atlético velmi rychle rozehrálo a Luis Suárez se zjevil s míčem až v pokutovém území. Další přihrávka na Correu už ale neprošla.
26'
Oblakův další výkop nebyl z nejpřesnějších, ale Granada zisk balonu nedokázala využít k zakončení. Ještě před šestnáctkou sebral míč pro Atlético Felipe.
25'
Perfektní práci v obraně předvedl Duarte. V těžkém skluzu vypíchl míč unikajícímu Saúlovi, navíc získal pro domácí i autové vhazování ve středu pole.
24'
Kenedy se skvěle obtočil kolem Hermosa, poté zkoušel přihrávat na střed vápna, kde viděl Molinu, ale Savić situaci skvěle přečetl a zamezil zakončení.
23'
Foulquier vhazoval zpoza postranní lajny k Duartemu. Montoro byl poté udeřen do obličeje, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat bez přerušení.
22'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Silva nyní zaváhal při dlouhém odkopu a poslal míč daleko mimo hrací plochu.
20'
Ani dvacet minut gól nepřineslo. Granada si bezpečně hlídá vlastní pokutové území a nepouští favorita zápasu do šancí.
19'
Od své branky rozehrával opět Jan Oblak. Slovinský gólman ve službách Atlética poslal míč až k Suárezovi, který ale hlavičkový souboj s Duartem prohrál.
18'
Po několika nepřesnostech u postranní lajny vyplaval balon u Montora. Ani on ale poté nedokázal lépe nahrát rozběhnutému Foulquierovi.
17'
Dlouhý Oblakův nákop skončil u Saúla. Následně se zapojil do kombinace i Kondogbia s Kokem. Právě Kondogbia poté našel ve vápně Suáreze, ale ten po otočce zakroutil balon jen těsně za vzdálenější tyč.
16'
Ve středu pole ztratil míč Llorente a domácí se hnali do brejku. Molina očekával přihrávku od Kenedyho, ale brazilský útočník svého kolegu přes Saviće nenašel.
14'
Granada měla k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Před Oblakem se zkoušel prosadit k hlavičce Dimitri Foulquier. Právě hostující gólman skončil na trávníku, ale hlavička zamířila vedle tyče.
13'
Do otevřenější obrany mířila přihrávka směrem na Carrasca. Skvěle ale přečetl celou situaci Silva a u balonu byl o něco dříve než hostující fotbalista.
12'
Gradana rozhodně nehodlá jen bránit. Z levé strany proklouzl do vápna Carlos Neva, ještě našel Machíse, který nebezpečnou ránou prověřil Oblaka.
11'
Dlouhý aut Carrasca doplachtil až do pokutového území k Suárezovi. Ten dokázal udržet na zádech hned dva protihráče, ale po otočce poslal přihrávku jen do rukavic Ruie Silvy.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Ze střední vzdálenosti se odhodlal ke střele Marcos Llorente. Šestadvacetiletý záložník však napálil míč vysoko nad branku.
9'
Kondogbia neměl ve středu pole dlouho komu nahrát. Nakonec se mu na levé straně ukázal Saúl, ale toho dnes stráží skvěle postavený Duarte.
8'
Rui Silva musel poprvé zasahovat. Llorente posunul míč v plném běhu Correovi, ten se ve vápně zbavil Valleja, ale nedůraznou ránu umístil jen do prostoru, kde byl Silva.
7'
Z dlouhého nákopu domácí nevytěžili šanci. Při rozehrávce ale zaváhal Hermoso a Granada mohla vhazovat. Ani dlouhý aut ale hosty nezaskočil.
6'
Od Oblaka putoval balon k nohám Saúla. Na levé straně bylo ale z pohledu hostů zavřeno a tak muselo přejít na řadu přenesení hry až ke Carrascovi.
5'
Carrasco zkoušel podél pravé postranní lajny proniknout do prostoru, odkud mohl přijít centr. O ten se skutečně Carrasco pokusil, ale trefil jen před sebou stojícího Valleja.
4'
Už už to vypadalo, že Koke připraví vynikající pozici průnikovou přihrávkou Suárezovi, ale na poslední chvíli zasáhl ve skluzu domácí kapitán Sánchez.
3'
Podle očekávání jsou v samém úvodu více u balonu favorité z Madridu. Savić si několikrát vyměnil přihrávku s Felipem.
2'
Také Rui Silva se poprvé dotkl balonu. Nákop Carrasca se sklouzl po nakropeném trávníku až ke strážci domácí branky.
1'
Do prvního poločasu dnešního zápasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté hostujícího Atlética. Po Suárezovi se dotkl balonu Llorente, následně musel hrát až k Oblakovi Hermoso.
1'
Hlavní rozhodčí Lahoz již se svými asistenty přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas třiadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy mezi Granadou a Atléticem Madrid může za několik málo okamžiků začít.

Granada CF: Rui Silva – D. Duarte, G. Sánchez (C), J. Vallejo – Foulquier, Eteki, Montoro, Neva – Kenedy, J. Molina, Machís.
Náhradníci: A. Escandell, Andorinha – N. Pérez, Vico, Puertas, Marín, Díaz, Soro, Y. Herrera, Quina, Plomer, Gonalons.

Atlético Madrid: Oblak – Felipe, Savić, Hermoso – Carrasco, M. Llorente, Kondogbia, Koke (C), Saúl – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Grbić – Vrsaljko, Camello, Á. García, Torreira, Lodi.

Rozhodčí: Lahoz – Cebrián, De Francisco.

Atlético Madrid

Atlético v minulém ročníku La Ligy marně nahánělo nedostižné duo Real – Barcelona. Na zlatou pozici nakonec ztratili fotbalisté vedení trenérem Simeonem dokonce propastných sedmnáct bodů. I přes šestnáct remíz v soutěžním ročníku skončili Atleti na třetím místě a zajistili si postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Právě na úvod Ligy mistrů Atlético prohrálo se suverénním Bayernem, ale nakonec si v konkurenci Salcburku a Lokomotivu Moskva vybojovalo velmi jistě do jarní části, kde se v osmifinále utká s Chelsea.

Atléticu výrazně pomohl v nové sezoně příchod Luise Suáreze, který skončil v Barceloně a rozhodl se pro angažmá v konkurenčním týmu z Madridu. Právě na úkor Suáreze odešel na konci roku 2020 z Atlética další hrotový útočník Diego Costa, který si aktuálně hledá angažmá.

Madridští mohou po dlouhých sedmi letech znovu přerušit nadvládu Realu s Barcelonou. Po dvaceti odehraných kolech jsou jednoznačně na čele tabulky s pětibodovým náskokem a navíc mají dva zápasy k dobru před druhým Realem. Třetí Barcelona už ztrácí bodů osm. Základ úspěchu dává neprostupná obrana, který je s dvanácti obdrženými góly je jednoznačně nejlepší v lize. Simeone se může spolehnout na jednoho z nejlepších brankářů světa Jana Oblaka, kterého podporují Gimenéz, Savič a Felipe. O góly se v útoku poté dělá Suárez, Llorente nebo mladý Joao Felix.

Ve víkendovém kole ale Madridští nečekaně klopýtli. V domácím prostředí pouze remizovali s Celtou Vigo 2:2. Za lídra soutěže se dvakrát prosadil Suárez, v 89. minutě ale srovnal za Celtu Ferreyra.
Granada CF

Granada v minulém ročníku nejvyšší španělské soutěže dlouho bojovala ve středu tabulky. Díky skvělému závěru se ale vyšvihla na vynikající sedmou pozici a zajistila si postup do předkola Evropské ligy. Přes kvalifikaci se Granada prokousala až do základní skupiny, kde v konkurenci PSV, Paoku a Omonie obstála a může se těšit na vyřazovací část. Již ve čtvrtek rozehraje playoff domácím duelem s Neapolí.

Také letos Granada pokukuje po příčkách zaručující evropské poháry. Po dvaadvaceti odehraných duelech drží nadějnou osmou pozici se ztrátou pěti bodů na aktuálně šestý Real Sociedad. V posledních kolech ale Granada nečekaně ztrácí. S Villarrealem, Celtu Vigo i Levante se rozešla Granada nerozhodně. Z Osasuny dokonce odjela s nečekanou porážkou 1:3.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již třiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Granady s Atléticem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.