La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Real Betis - 20. prosince 2020   16:15

Granada
14' Soldado  • 20' Soldado
2:0
(2:0)
Granada
Rui Silva – Foulquier, D. Duarte, G. Sánchez (C), Neva – Y. Herrera, Gonalons, Milla (79. Eteki) – Machís (62. Kenedy), Soldado (57. Puertas), Charris (78. J. Molina).
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Real Betis
Robles – Emerson, Bartra (C), V. Ruiz, Miranda – Ruibal (46. Tello), G. Rodríguez (46. Juanmi), W. Carvalho (90+3. Mándí), Rodri (64. Loren) – A. Sanabria (64. Iglesias), Fékir.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera!
Vítězství posouvá Granadu během rozehraného 14. kola LaLigy na 6. příčku. Naproti tomu Betis Sevilla klesá na 11. místo.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 21:16.
Granada dnes dala Realu Betis skutečnou školu toho, jak se vyhrávají zápasy. Ačkoliv domácí tým v utkání rozhodně nebyl lepším mužstvem, dokázal využít svých šancí a už po první půli šel do kabiny s vedením 2:0. Hosté ze Sevilly si během druhého dějství připravili další příležitosti, skórovat se jim však ani přesto proti pečlivě bránícímu soupeři nepodařilo. Celek lodivoda Diega Martíneze si tak zcela vystačil s brankami z úvodního dějství.
90+4'
90+3'
Nepřesnost v kombinaci „napravil“ Miranda faulem na Kenedyho, který pochopitelně hraje do karet vedoucímu týmu.
90+3'
Granadě se podařilo chvíli pozdržet hru na útočné půlce, už se však musí znovu zatáhnout.
90+3'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Ajsa Mándí.
90+1'
Carvalho zatáhnul za záchrannou brzdu a skluzem seslal na trávník zrychlujícího Kenedyho. Krom žluté karty si navíc ze souboje odnesl i zranění.
90'
Hlavní rozhodčí protáhne druhý poločas o čtyři minuty.
90'
Zlatou šanci ke korekci skóre promrhal Borja Iglesias! Vytáhlý hroťák se uvnitř šestnáctky chopil odraženého míče, skákavý balón ale poslal o kousek výše, než bylo záhodno!
89'
Rohy dnes hostům ovoce skutečně nenesou.
89'
Po zásahu Germána Sáncheze pustil Iglesias míč na rohový kop pro svůj tým.
88'
Kenedy se v boji s obránci dopustil hry vysokou nohou.
87'
Žlutou kartu si zblízka prohlédnul Fékir a to za zbytečný šlapák u postranní čáry.
85'
Granada teď perfektním napadáním nepovoluje Betisu se vůbec přiblížit na dostřel své svatyně.
84'
Joel Robles poslal balón odkopem přímo do zámezí.
83'
Standardní situaci rozehranou Kenedym hostující defenzíva hravě zneutralizovala.
82'
Bartra svůj nepovedený odkop hodlal napravit ziskem míče zpět od Herrery, soupeře však skluzem fauloval.
81'
Pokus o přenesení těžiště hry Lorenovi nevyšel, kolegu Emersona poslal mimo vymezené území pro hru.
80'
Granada se i nadále srdnatě brání a frustruje nedostatečně kreativního protivníka.
79'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Yan Eteki.
78'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Javier Suárez Charris, přichází Jorge Molina.
78'
Ránu do zátylku schytal ve vzdušném duelu s Germánem Sánchezem Borja Iglesias. Sudí stál poblíž incidentu a odpískal nedovolený zákrok domácího stopera.
76'
Hosté se svou převahou přituhují, gólové příležitosti ovšem ne a ne přijít.
74'
Už bezmála deset rohů v tomto zápase má na svědomí Betis, ani jeden si ale nevynutil pohotovostní akci gólmana.
73'
Před protější šestnáctkou vyústil přizvednutý projektil z Fékirovy kopačky v rohový kop.
72'
Yangel Herrera se neodvážil ke komplikovanější kombinaci a raději zkusil střelecké štěstí z uctivé vzdálenosti. Branku sice o značný kus minul, alespoň však dal sobě i svým spoluhráčům prostor k vydýchání.
71'
Pod sebou Borja Iglesias hledal Lorena, Duarte ale podobné nekalé záměry překazil.
70'
Penalty se dožadoval Cristian Tello, rychlonohé křídlo však samo upadlo o míč.
69'
Hra se momentálně realizuje především v prostřední třetině hřiště, odkud se těžko probíjí jak na jednu, tak na druhou stranu.
68'
Granada nám toho ve druhém poločase předvedla směrem dopředu naprosté minimum, Betis, který opravdu musí, na tom ovšem není o moc lépe.
67'
Žlutému kartónku se za nevybíravý skluz na Kenedyho nevyhnul Emerson.
65'
Borja Iglesias dotíral na vracejícího se Foulquiera, kterého posléze fauloval.
65'
Koncovku ze střední vzdálenosti vyprodukoval Nabil Fékir, s mířením se ovšem o pěkný kus přepočítal.
64'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Borja Iglesias.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rodri, přichází Loren.
63'
Balón vší silou napálil Tello, opřel jej ale pouze do postavené zdi.
62'
Ze střetu Gonalonse s Fékirem vyšel jako vinný prvně jmenovaný hráč. Betis má k dispozici standardní situaci ze vzdálenosti asi pětadvaceti metrů.
62'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Kenedy.
60'
Po souboji s Emersonem skončil na zemi Darwin Machis, jenž okamžitě naznačoval směrem k vlastní lavičce pověstný mlýnek jako požadavek o střídání.
58'
Za hlavu se chytali Duarte s Gonalonsem, kteří po centru z přímého volného kopu nadvakrát nepřemohli gólmana Roblese, alespoň nějaké utěšení jim ovšem přinesl zdvižený praporek asistenta rozhodčího na znamení ofsajdu.
58'
Yangel Herrera se natlačil před Fékira a získal na svou osobu nedovolený zákrok.
57'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Antonio Puertas.
56'
Zajímavou koncovku ze střední vzdálenosti vyprodukoval Cristian Tello! Přestože se nejednalo o nějak významně umístěnou střelu, Rui Silva ji musel vzhledem ke značné razanci vyrážet na rohový kop!
55'
Pomezní zaznamenal postavení mimo hry v podání jednoho z domácích fotbalistů.
54'
Rychlost s kontrolou míče teď nedokázal zkorigovat Emerson, jenž vyjel s merunou za brankovou čáru.
53'
Fékir už už pelášil na bránu Granady, arbitr však správně odpískal přestupek francouzského reprezentanta. V souboji s Millou si totiž Fékir vypomohl rukama.
52'
Betisu se dosud nepodařilo po delší časový úsek usadit na půli soupeře.
51'
Ofsajd Juanmiho zastavuje hru.
49'
Nedovolený zákrok si připsali o chvíli později na půlící čáře také domácí, Miranda ale rychlou rozehrávkou nenašel nabíhajícího Juanmiho, nýbrž jen brankáře Silvu.
48'
Při intenzivním presinku se Rodri dopustil faulu.
47'
Charris na pravém křídle přesprintoval Mirandu, tváří v tvář Roblesovi ovšem dostatečně rychle neseřídil mířidla a střelu nevměstnal mezi tři tyče!
46'
Germán Sánchez nakopnul míč jen do zámezí, Betis se tedy mohl okamžitě ujmout autového vhazování.
46'
Druhé dějství odšpuntovala ze středového puntíku Granada.
46'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Cristian Tello.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Juanmi.
46'

Ofsajdy: 1 – 0
S první polovinou duelu může být jednoznačně spokojenější domácí mančaft. Granada si sice skrze svou typickou taktiku na rychlé brejky zdaleka nevytvořila tolik příležitostí co Betis, dvě branky Roberta Soldada jí však stačí na komfortní dvougólový náskok. První trefa zkušeného forvarda přišla z penalty, druhou zaznamenal po smrtícím protiútoku.
45+2'
45+2'
Betis z dalekého přímého volného kopu nic kloudného nevymyslel.
45+1'
Roberto Soldado si u postranní čáry věřil na efektní patičku, jíž mohl rozběhnout kolegu po křídle, míč ovšem úplně minul.
45'
Nastavují se dvě minutky nad rámec základní hrací doby úvodního dějství.
45'
Mirandův centr ale pohodlně doplachtil do náručí Ruie Silvy.
45'
Výletníci ze Sevilly se ještě štelují k závěrečnému tlaku před odchodem do kabin.
44'
Obrana Betisu si splnila své povinnosti do puntíku.
44'
Roh se bude rozehrávat rovněž na opačném konci hřiště, kde se o servis postará Luis Milla.
42'
Kop od praporku se po bezpečnostním zakopnutí do zámezí opakoval, ani z toho mráčku však nezapršelo.
42'
Také při této standardní situaci ovšem Betisu chybělo potřebné štěstí.
41'
Nabil Fékir si už staví další rohový kop.
40'
Svěřenci Diega Martíneze jsou i přesto od vstřelení druhého gólu zcela bezzubí a jen čekají na útočné výpady Betisu. Takový přístup se ne vždy vyplácí.
39'
Při rohovém kopu hostí se stal obětí nedovoleného zákroku Marca Bartry Germán Sánchez.
38'
Milla se poctivě zatáhnul a přečetl souhru pravé strany Betisu. Domácí ale prekérii vyřešili pouze laciným odkopem, kterým ihned vrátili cenné zboží zpět soupeři.
37'
Granada nyní zcela obměkčila tlak hostí, když sama po delší dobu podržela balón.
36'
Kombinační sekvenci Betisu definitivně uzavřel útočný faul Rodrígueze.
33'
Hostující ekipa znovu přešla do mnohem laxnějšího módu, ve kterém se postavený blok domácích bude překonávat jen stěží.
31'
Velmi nazlobeně teď reagovala lavička Betisu na odpískány faul Emersona. Na tribunu byl dokonce poslán jeden z asistentů hlavního trenéra Pellegriniho.
30'
Gonalons nepočítal s perfektním zpracováním Nabila Fékira a ostrým úderem do tváře poslal svého bývalého spoluhráče z Lyonu k zemi. Nechal tak požlutit své jméno v zápisníčku arbitra.
29'
Aitor Ruibal se následně sám vyhnal za brankovou čáru.
28'
Odvrácený roh se ještě snažil vrátit do nebezpečného prostoru tradiční exekutor Nabil Fékir, míč ovšem netčeně proletěl napříč šestnáctkou.
27'
Betis ovšem přitvrzuje svůj dosavadní mírný tlak.
25'
Z těžké situace, kdy byl postaven zády k bráně, Antonio Sanabria vytěžil střelecký pokus, z velkého úhlu ale poslal utaženou ránou o kousek nad!
25'
Tečovaná dělovka Fékira znamená roh pro hosty.
24'
Nepovedená střela jednoho z domácích sice znamená odkop od brány Betisu, jinak ale může být Granada s dosavadním průběhem duelu jednoznačně spokojena.
22'
Nabil Fékir posadil svůj vyměřený rohový kop přesně na hlavu Williama Carvalha, vytáhlý defenzivní štít ovšem z vyložené pozice na malém vápně minul zařízení!
20'
Granada právě vstřelila branku!
Andaluský celek se dostává do dvoubrankového vedení! Úderný kontr Granady už zdánlivě přerušil obranným zákrokem Marc Bartra, ROBERTO SOLDADO však byl u volného míče jako první a citlivou ránou dnes podruhé poslal míč za záda Joela Roblese!
18'
Po centru Granady Emerson nevěděl o situaci za svými zády a přestože jej nikdo nestíhal, raději z první zakopnul balón do bezpečí.
16'
Machis si skluzem na rozehrávajícího Mirandu také nebral servítky, karetnímu trestu ovšem uniknul.
15'
Střelec úvodní branky utkání se dostal do zápisu utkání v rychlém sledu podruhé, když zastavil za cenu žluté karty Fékira.
14'
Na puntík si nepostavil kopačák nikdo jiný než vyhlášený šutér ROBERTO SOLDADO, který z penalty překonal Roblese i navzdory tomu, že gólman Betisu vystihnul směr střely!
13'
Situace se ještě přezkoumávala na videu, nakonec ale původní rozhodnutí sudího platí.
11'
Viník penalty neuniknul ani žlutému napomenutí.
10'
Pokutový kop přidělen Granadě! Charrisovi se naskytkal stoprocentní gólová příležitost, které zamezil last minute šlapákem Guido Rodríguez! Tady nemohlo následovat nic jiného!
9'
A na světě už je rovněž premiérová žlutá karta utkání. Vidí ji Yangel Herrera, jenž vletěl do duelu s Mirandou hodně neohrabaně.
8'
Hra se nám jinak zatím až na výjimky koncentruje především na straně blíže ke střídačkám, kde svádí řadu tvrdých soubojů Charris s Emersonem.
7'
Dostatek prostoru k přesnému centru dostal Juan Miranda, hlavičkující Antonio Sanabria však zakončením na přední tyči minul!
6'
Granada si nechce příliš dlouho nechávat merunu, snaží se o bleskové kontry způsobem všechno, nebo nic.
5'
Aitor Ruibal se poblíž půlící čáry dopustil faulu, o závažnější přestupek se však nejednalo.
5'
Nepřesný pas skončil až u Joela Roblese.
4'
Hosté ze Sevilly viditelně chtějí přebrat iniciativu zápasu, Granada si je ale zatím poctivou defenzívou nepouští k tělu.
3'
Na tahu je tak opět královský celek.
2'
První závar před brankou Betisu vyřešil až odkopem William Carvalho! Machis totiž propašoval do šestnáctky zajímavý centr, který prvně odvracel Ruiz jen do některého z vlastních spoluhráčů.
2'
Křídelník domácího mužstva ještě musel souboj chvíli rozdýchat, ošetření však potřeba nebylo.
1'
Po nepřesném nákopu k míči rychle přišla Granada, Emerson si ovšem pohlídal náběh Charrise a neumožnil mu proniknout podél levé strany.
1'
S balónem na kopačkách začali střetnutí hosté.
1'
Hráči se rozestavují do svých pozic. Po losu kapitánů bude vše nachystáno k úvodnímu hvizdu.
Aktéři duelu už se seřazují v útrobách hlavní tribuny.

Granada CF: Rui Silva – Foulquier, Y. Herrera, G. Sánchez (C), D. Duarte, Neva – Milla, Gonalons, Machís – Charris, Soldado.
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Azeez, Eteki, Kenedy, Quini, J. Molina, N. Pérez, Puertas, P. Sánchez, Soro, J. Vallejo.

Real Betis: Robles – Emerson, Bartra (C), V. Ruiz, Miranda – Ruibal, G. Rodríguez, W. Carvalho, Rodri – A. Sanabria, Fékir.
Náhradníci: Rebollo, D. Martín – Iglesias, Juanmi, Joaquín, D. Lainez, Mándí, Montoya, Moreno, Loren, Tello.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Vzájemné zápasy:

Historická měření těchto dvou celků vycházejí, i když vcelku těsně, ve prospěch hostujícího týmu. Betisu vynesly dosavadní zápasy s Granadou pozitivní bilanci 16-10-11.

Háček je však v tom, že královský celek neporazil andaluského soka už od roku 2016. Loňská sezóna dokonce přinesla vítězství Granady doma 1:0 a následnou remízu 2:2 v červnu, po návratu z prvního koronavirového lockdownu. Oba mančafty spolu pak v létě odehrály přátelské klání, jež Betis poměrem 3:2 opanoval.
Real Betis:

Zatímco Granada v celé své historii nevyhrála jedinou cennější trofej, Betis navazuje na odkaz jednoho titulu (1935) a dvou pohárových vítězství (1977, 2005) z dob minulých. Aktuální výkonnost ovšem hraje do karet soupeři. Jedna ze dvou těžkých vah sevillského fotbalu totiž okupuje až 11. pozici. Před nejbližším zápasem má na kontě 16 bodů odpovídajících bilanci 5-1-7.

Z výjezdů si ale Betis vozit body umí. Celkem už na venkovních hřištích uhrál tři výhry a přestože hned čtyřikrát odcházel se skloněnou hlavou, výsledný zisk devíti bodů není marný. Podobně jako Granada má ale mančaft pod taktovkou ostříleného Manuela Pellegriniho značné potíže s bráněním. Za zády gólmanů Claudia Brava a Joela Roblese už skončilo 21 přesných zásahů, to jest nejvíce ze všech týmů.

Také na této straně barikády se pak počítají ztráty vinou zdravotních trablí. Victor Camarasa se Sergiem Canalesem budou chybět takřka určitě, přičemž otazník visí nad dvojicí Álex Moreno, Sidnei.

Poslední zápasy:

UCAM Murcia 0:2 Real Betis (Copa del Rey)

Granada CF:

S přihlédnutím k tomu, že domácí mužstvo se vrátilo mezi elitu Pyrenejského poloostrova teprve loni, jsou jeho dosavadní výsledky úctyhodné. Už uplynulý ročník vynesl Granadě 6. příčku a na podobná místa cílí také letos. Zatím si svěřenci Diega Martíneze stojí na 7. místě, o které se zasloužili 18 body z pěti výher, tří remíz a čtyř porážek.

Na domácí půdě, ačkoliv pochopitelně před vylidněnými tribunami, to v podání Nazaríes není vůbec špatné. Tři plné bodové zápisy, dva smíry a jediná porážka si zaslouží respekt. Kde by se však z celkového hlediska mohla Granada zlepšit, to je defenzivní fáze hry. Více než dvacet gólů totiž neinkasoval žádný jiný klub z horní poloviny tabulky.

Ekipu z Estadio Nuevo Los Cármenes trápí rovněž rozsáhlá marodka. Na té se momentálně ocitají Neyder Lozano, Jesús Vallejo, Ángel Montoro a Víctor Díaz. Nejistota vládne také kolem způsobilosti Carlose Nevy a Fedeho Vika.

AD San Juan 0:2 Granada CF (Copa del Rey)
Elche 0:1 Granada CF (LaLiga)
PAOK Soluň 0:0 Granada CF (Evropská liga)

Luis Suárez Charris (3 góly)

Darwin Machís (3 asistence)
Hezký den všem příznivcům španělské kopané! Tento přenos se bude zevrubně věnovat utkání 14. kola LaLigy mezi Granadou CF a Realem Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.