La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Cádiz - 20. září 2020   16:00

0:2
(0:1)
Cádiz
11' Negredo   • 83' Pombo  (Malbašić)
Huesca
Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Galán – Valderrama Doménech (53. Muñoz), Mosquera, Carlos (53. B. García) – Mir (53. Gómez), Okazaki, Ferreiro (73. Escriche).
Fernández – Escriche, Gómez, Insua, Pedro López, Muñoz, Seoane, B. García.
Grado C. S. (ESP)
Estadio El Alcoraz, Huesca
Cádiz
Cifuentes (C) – Carcelén, Mauro, Cala (46. Fali), Espino – Salvi (81. Alejo), Jönsson (46. Bodiger), Mari (64. Augusto Fernández), Álex Fernández – Pombo, Negredo (69. Malbašić).

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, na viděnou.
V příštím kole se Huesca představí na stadionu Valencie. Cádiz bude v domácím prostředí hostit favorizovanou Sevillu.
Cádiz má po vítězství v tabulce první tři body a polepšil si na osmé místo. Huesca je s jedním bodem dvanáctá.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 17:22.
Nezáživný zápas mezi Huescou a Cádizem skončil vítězstvím hostujícího celku. Až na závěrečných patnáct minut byla k vidění velká nuda bez jakýchkoliv šancí. Hosté šli v 11. minutě do vedení, když Fernándezovi vypadl z rukavic centr a Negredo chybu potrestal střelou pod břevno. Více se v prvním dějství nestalo a nezáživné bylo dlouho i to druhé. V 83. minutě pak Pombo z ojedinělé akce přetavil Malbašićův centr z levé strany v přesnou hlavičku a Cádiz vedl o dvě branky. Domácí poprvé vystřelili mezi tři tyče až v 86. minutě. Mosquera mířil přesně k levé tyčce a zkoumalo se video. Balon sice nakonec byl celým objemem za čárou, byl však odhalen předcházející ofsajd. Historicky první vzájemný souboj obou soupeřů v nejvyšší soutěži tak skončil lépe pro Cádiz.
90+8'
90+7'
Hosté se nakonec rozhodli pro rozehrávku nakrátko, kterou tak uspořili cenné vteřiny. Nyní už hrají domácí, ale jen na své půlce. Už se nic zásadního nestane.
90+6'
Teď se navíc hra přesunula na protější konec trávníku. Cádiz bude rozehrávat roh.
90+5'
Huesca se nadále snaží, už je ale v křeči. Dnes odejde ze zápasu s prázdnou.
90+3'
Tentokrát daleký odkop Cádizu až na druhou polovinu hřiště. Huesca musí zakládat novou akci úplně od základů.
90+2'
Cádiz se již soustředí pouze na obrannou činnost. Přímý kop domácích odvrátil hlavou do bezpečí Fali.
90+1'
Nastavovat se bude hned sedm minut nad rámec řádné hrací doby.
88'
Gól uznán není, v platnosti zůstal původní verdikt. Huesca tak naději nevykřesala a ztrácí nadále alespoň na bod dvě branky. O snížení ji nakonec připravil ofsajd, který se zrodil hned v zárodku standardní situace. Balon jinak za brankovou čárou celým objemem byl.
87'
A pozor! Bude se zkoumat video! Podle opakovaných záběrů se totiž zdálo, že Alberto Cifuentes zachytil balon až těsně za brankovou čárou! Tohle bude hra milimetrů, čeká se na verdikt.
86'
Až v 86. minutě domácí poprvé vystřelili na branku! Do balonu se opřel Pedro Mosquera, který přízemní ranou mezi nohy obránce poslal míč k levé tyči. Tam však byl dříve Alberto Cifuentes, který si připisuje výborný zákrok.
83'
Cádiz právě vstřelil branku!
Další studená sprcha pro domácí celek. Střídající Filip Malbašić se šikovně uvolnil na levé straně vápna a odcentroval na zadní tyč, kde balon dopravil do sítě hlavou JORGE POMBO. Cádiz si dnes s největší pravděpodobností odveze domů všechny tři body!
82'
Huesca vede ve statistice držení míče naprosto jasně, balon drží v 75 procentech herního času. Přesto si za celý zápas nevypracovala jedinou příležitost.
81'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Iván Alejo.
80'
Šindži Okazaki přešel přes dva protihráče, pak mu však balon utekl do zámezí. Obrázek, který je pro tento zápas docela typický.
79'
Salvi je již zpátky na hřišti. Nyní se řítil jako osamocený voják v poli do rozhozené domácí obrany. Nakonec se rozhodl pro přízemní střelu zpoza vápna, mířil ale přesně na Andrése Fernándeze.
77'
Huesca však centr z pravé strany bez problémů odvrátila. Pak přišlo ještě dalekonosné zakončení Jorgeho Pomby, míč ale letěl vysoko nad břevno.
76'
Salvi odkulhal v doprovodu klubových lékařů za postranní čáru. Následovat bude standardní situace.
75'
Salvi vystihl domácí rozehrávku, a tak musel zatáhnout Dimitris Siovas za záchrannou brzdu. Stalo se tak na okraji hřiště, jinak to mohlo být i za červenou. Takto se žlutí.
74'
Domácí kombinace jsou zoufale pomalé. Zadáci Cádizu se bez problémů stíhají vracet a blokovat jakékoliv pokusy o procpání míče před branku.
73'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Dani Escriche.
71'
Joaquín Muñoz přešel na pravém křídle přes protihráče, pak ale upadl. Rozhodčí mu domlouvá, zjevně v tom viděl záměr simulovat.
70'
Do konce zápasu schází posledních dvacet minut plus nějaké to nastavení. Huesca pokračuje v marném dobývání obrany Cádizu.
69'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Filip Malbašić.
68'
Javier Galán si vyměnil na levé straně balon s Davidem Ferreirem, kombinaci domácích ale nakonec skončila přetaženou nahrávkou do pokutového území.
65'
Přetahovaná Joaquína Muñoze s Alfonsem Espinou rohovým kopem nekončí, kopat se bude od branky Alberta Cifuentese.
64'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází José Mari, přichází Augusto Fernández.
64'
V přerušené hře obdržel dodatečnou žlutou kartu Jorge Pombo. Nyní už si tak bude muset dát na své zákroky pozor.
64'
Huesca rozehrála standardku z poloviny hřiště rychlým nákopem za obranu, byl ale pískán ofsajd.
63'
Andrés Fernández si stáhl do rukavic "padající list", tohle byl zákrok z kategorie těch vůbec nejsnadnějších.
61'
Hodina hry je minulostí. Gól Negreda je po hříchu jedinou střelou na branku, která zatím byla k vidění. To je asi všeříkající.
60'
Ano, je to tvrdý chlapík. Už si rovná míč na odkop od své klece.
60'
Zdá se, že nejhůře ze souboje vyšel právě brankář Alberto Cifuentes, který leží otřesen na zemi. Uvidíme, zda bude moci pokračovat v utkání.
59'
Prudký centr vyboxoval z vápna Alberto Cifuentes. Následně došlo ke srážce hned tří hráčů, a tak se momentálně nehraje.
58'
Alfonso Espino přišlápl zezadu achilovku Joaquínu Muñozovi, tohle muselo bolet. Hostující bek vidí hezky zblízka žlutou kartu.
57'
Přetažený centr od postranní čáry doletěl do rukavic připraveného Andrése Fernándeze.
56'
Autor zatím jediné branky utkání Álvaro Negredo byl faulován na útočné polovině. Standardka pro Cádiz.
55'
Joaquín Muñoz spěchal na pravém okraji šestnáctky za přízemní přihrávkou, nakonec se ale k míči nedostal.
54'
Domácí kouč Michel sáhl hned k trojitému střídání. Uvidíme, zda bude mít posílení ofenzívy efekt v podobě vstřeleného gólu.
53'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juan Carlos, přichází Borja García.
53'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Eugeni Valderrama Doménech, přichází Joaquín Muñoz.
53'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Rafael Mir, přichází Sergio Gómez.
51'
Alfonso Espino zkusil štěstí přízemní ranou ze střední vzdálenosti, balon ale proletěl výrazně vedle pravé tyče.
50'
Salvi je schopen po ošetření v utkání pokračovat. Aktéři předešlého souboje si sportovně podali ruku. Tak to má být.
49'
David Ferreiro přišlápl v souboji dvou sedmiček nárt Salvimu, který s hlasitým výkřikem padl k zemi. Žlutá karta.
47'
Hra se hned zkraje druhé půle přesouvá ze strany na stranu, opět jsme ale svědky pouze přetažených nákopů, které končí v "zemi nikoho".
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Juan Cala, přichází Fali.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Yann Bodiger.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
Zápas dvou nováčků LaLigy je zatím velice nervózní, a tak jsme v prvním poločase neviděli prakticky žádnou větší šanci. Přesto se jednou měnilo skóre. To když brankář Andrés Fernández neudržel v rukavicích centr z pravé strany a namazal tak na snadný gól Álvaru Negredovi. Huesca byla následně aktivnější, její hra je ale plná nepřesností a nedovolených zákroků. Věřme, že se po změně stran obraz hry trochu promění a ukáží nám oba celky, že jsou mezi španělskou elitou právem.
45+1'
45'
Jens Jönsson se nezdá být v úplně ideální kondici. Gesty nicméně na střídačku signalizoval, že ještě dolů ze hřiště nechce.
44'
Javier Galán se dral za míčem tak vehementně, až povalil rukama Salvu.
43'
Zdá se, že Cádiz sáhne ještě před přestávkou k prvnímu střídání.
42'
Jorge Pombo na levém křídle při snaze zpracovat si balon podklouzl. Následně si vypomohl faulem.
40'
Krátký centr byl z prostoru bližší tyče bezpečně odvrácen hostujícími fotbalisty do bezpečí.
40'
I nadále je hra kouskována častými fauly na obou stranách. Krátce po tom posledním bude Huesca kopat druhý roh.
39'
Cádiz se po zisku balonu hnal do rychlého přečíslení pět na tři, Jorge Pombo se ale k přihrávce z levé strany nedostal, neboť byl od míče v pokutovém území odstaven.
37'
Tentokrát se stal obětí nedovoleného zákroku Jens Jönsson. Dánský záložník pokulhává, snad ale bude v pořádku.
36'
Isaac Carcelén zaváhal u postranní čáry se zpracováním míče, naštěstí pro něj byl o chvíli později faulován.
35'
Alberto Cifuentes si staví míč na odkop. Nezáživná úvodní půle spěje do svého finiše.
33'
Po Ferreirově centru z pravé strany hlavičkoval z chumlu nabíhajících hráčů Dimitris Siovas, opět ale jen nad branku.
32'
Huesca si vysloužila vůbec první rohový kop tohoto utkání.
31'
Na protějším konci hřiště skončil vzdušný pas v rukavicích Andrése Fernándeze. Ten je zatím smutným hrdinou tohoto utkání.
30'
Huesca měla k dispozici standardní situaci. Po centru z pravé strany si za obranu naběhl Jorge Pulido, hlavičkoval ale nad břevno. Jak ukázal opakovaný záběr, byl stejně v ofsajdu.
29'
Juan Cala sestřelil skluzem Šindžu Okazakiko a vykoledoval si zaslouženou žlutou kartu. Může být rád, že to neskončilo nějakým zraněním.
28'
Cádiz ztrácí lacině balony jako na běžícím páse. Žlutí ale dokážou svá kombinační zaváhání napravovat v obranné fázi, kde toho dosud Huesce příliš nepovolili.
26'
Huesca je čím dál častěji usazena na polovině soupeře, velká šance však ne a ne přijít.
24'
Jorge Pombo a Pablo Maffeo Becerra se u postranní čáry handrkovali o balon tak dlouho, až rozhodčí foukl do píšťalky. Rozehrávat budou domácí.
23'
Z levé strany přiletěl do velkého vápna prudký centr, po němž hlavičkoval Rafael Mir vysoko nad branku.
22'
David Ferreiro zahrál ve středovém kruhu rukou, což neušlo pozornosti rozhodčích. Míče si tak na chvíli může užít Cádiz, který je jinak zatím pasivnějším celkem.
21'
Je za námi úvodních dvacet minut střetnutí. Kromě branky, která padla po chybě gólmana, nám oba týmy zatím nepředvedly vůbec nic.
19'
Jorge Pombo posílal před branku střílený centr z levé strany. Jorge Pulido ho odvrátil do zámezí.
18'
Huesca je častěji u balonu, její kombinace ale zatím nemají hlavu ani patu.
16'
Jorge Pulido nakopl do lýtka Álexe Fernándeze. Tento faul už se neobešel bez žlutého napomenutí.
15'
Salvi podrazil zezadu Javiera Galána. Rozhodčí Grado foukl do píšťalky. Míč pro Huescu.
14'
Ferreirův centrovaný balon z levé strany hřiště si stáhl do rukavic brankář Alberto Cifuentes. Ten se dnes zatím nudí, vadit mu to ale asi nebude.
13'
José Mari byl přistižen v ofsajdovém postavení. Rozehrávat bude Huesca.
12'
Uvidíme, co rychlá branka s obrazem zápasu udělá. Snad mu prospěje, horší to totiž o moc být nemůže.
11'
Z ničeho nic se mění skóre! Andrés Fernández neudržel v rukavicích centr vyslaný z pravé strany a vyrazil balon k ÁLVARU NEGREDOVI, který poslal míč pod břevno. Tenhle gól dostal Cádiz po chybě domácího brankáře na zlatém podnose.
9'
Isaac Carcelén byl uprostřed hrací plochy sražen k zemi Davidem Ferreirem. Vše skončilo podáním ruky.
8'
Huesca se snažila přenést hru dopředu, byl z toho ale jen další značně přetažený nákop. Za osm minut jsme jich viděli opravdu hodně.
7'
Stejný muž nyní ukryl v rukavicích skákavý centr vyslaný z pravé strany hrací plochy. Snadná práce.
6'
Zatím sledujeme velkou fotbalovou nudu. Domácí zadáci zapojili zpětnou přihrávkou do kombinace brankáře Andrése Fernándeze.
5'
Domácí dobrým napadáním vybojovali míč, s ním ale kombinují už nějakou dobu jen na vlastní polovině.
4'
Oba týmy zatím trápí velké množství nepřesností, a tak končí přihrávky směrem vpřed neustále v zámezí.
2'
Úvod utkání je zatím hodně opatrný. Hraje se poblíž středového kruhu daleko od obou šestnáctek.
1'
Huesca nastoupila do zápasu v modro-červených dresech, hosté z Cádizu ve žlutých.
1'

SD Huesca: Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Galán – Valderrama Doménech, Mosquera, Carlos – Mir, Okazaki, Ferreiro.
Náhradníci: Fernández – Escriche, Gómez, Insua, Pedro López, Muñoz, Seoane, B. García.

Cádiz CF: Cifuentes (C) – Carcelén, Mauro, Cala, Espino – Salvi, Jönsson, Mari, Álex Fernández – Pombo, Negredo.
Náhradníci: Flere, Gil – Akapo, Alejo, Baró, Bodiger, Augusto Fernández, Fali, Lozano, Malbašić, Erimuya.

Rozhodčí: Grado C. S. (ESP).
Vzájemná utkání těchto soupeřů nebývají příliš bohatá na góly. V posledních pěti letech se oba celky střetly celkem šestkrát a nikdy nepadly více jak dvě branky. Naposledy se 24. června urodila v Huesce remíza 1:1. Zajímavostí je, že bod získali hosté z Cádizu až díky proměněnému pokutovému kopu ze sedmé minuty nastavení.
Huesca vyhrála v loňské sezóně druhou nejvyšší španělskou soutěž, když skončila se ziskem 70 bodů na prvním místě právě před druhým Cádizem, který měl jen o bod méně. Do nové sezóny mezi španělskou elitou vstoupila Huesca minulý týden remízou 1:1 na půdě Villarrealu a je díky bodu devátá. Hosté díky gólu Maffea od 42. minuty vedli, za domácí favority ale v 68. minutě srovnal ze značky pokutového kopu Moreno. Cádiz hrál naopak doma, vyšel ale naprázdno, neboť s Osasunou prohrál 0:2. V neúplné tabulce je tak devatenáctý. Umístění ale není zkraje sezóny, která je navíc poznamenaná koronavirem, zatím tolik podstatné.
Příjemné nedělní odpoledne u sledování španělské LaLigy! V rámci 2. kola se dnes střetnou týmy SD Huesca a Cádiz CF, tedy dva nováčci, kteří ještě nedávno kopali ve druhé nejvyšší soutěži. Komu se povede lépe? Bookmakeři sázkových kanceláří lehce favorizují, vzhledem k domácímu prostředí, Huescu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.