La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Valencia - 22. května 2021   18:00

0:0
(0:0)
Huesca
Fernández Llorente – Vavro (69. G. Silva), Pulido (C), Siovas – Maffeo Becerra (75. Pedro López), Ferreiro (85. Okazaki), Seoane (85. B. García), M. Rico (69. I. Doumbia), S. Gómez – Mir, Sandro Ramírez.
Fernández – González, Rojo
Estadio El Alcoraz (Huesca)
Valencia
Cillessen – T. Correia, Paulista, Guillamón (89. Mangala), Diakhaby, Lato – Lee Kang-in (81. Musah), Račić, Soler (C), Guedes (77. Čeryšev) – M. Gómez (80. M. Vallejo).

To je ode mě z tohoto utkání a i celé letošní sezony španělské LaLigy všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 17:15.
S ohledem na to, že Elche ve svém zápase vyhrávalo, se Huesca ve druhém poločase vrhla do útoku. Domácí si vypracovali velké množství gólových příležitostí, přičemž hlavně Sandro Ramírez zaměstnával brankáře Cillessena. Ani jednou ale neuspěl, když ve své největší gólové možnosti trefil tyč branky Valencie. Hosté toho směrem dopředu moc nevymysleli a převážně se jen bránili. I když už nehráli vlastně o nic, tak svou defenzívou ubránili čisté konto, čím poslali Huescu zpět do LaLigy2. Valencia končí tuto nepovedenou sezonu na 13. místě, Huesca na sestupové 18. příčce o dva body za 17. Elche.
Elche vyhrálo nad Athleticem Bilbao 2:0, což znamená, že se dostalo na 17. příčku a Huesca spadla na 18. místo. Huesca tak sestupuje po roce zpátky do LaLigy2.
90+6'
90+5'
Roh se domácím nepovedl a hosté vyrazili do prečíslení. Musah pak vstřelil gól do prázdné branky, ten ale kvůli ofsajdu nebyl uznán.
90+4'
Sandro Ramírez vystřelil z této standardky přímo pod břevno, gólman Valencie Cillessen ale dokázal míč vyrazit na rohový kop. Na ten si běží do šestnáctky hostů i brankář Fernández Llorente.
90+3'
Correia šlápl před šestnáctkou Valencie zezadu na nohu pronikajícímu Sandrovi Ramírezovi. Standardní situace pro Huescu z levé strany.
90+2'
Už téměř všichni hráči Huescy jsou na útočné polovině, obrana Valencie ale zatím zvládá odvrace všechny nákopy domácích do pokutového území.
90+1'
García prodloužil patičkou přihrávku Doumbiy za seba na Sandra Ramíreze, ten ale byl v okamžiku této přihrávky v postavení mimo hru.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
89'
Huesca se vrátila na polovinu Valencie. Dlouhé autové vhazování do šestnáctky Valencie odhlavičkoval střídající Mangala a přihrávku na Siovase pak chytil vybíhající brankář Cillessen.
89'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Eliaquim Mangala.
87'
Hostům se povedlo domácí vytlačit na jejich polovinu. Huesce se čas na vítěznou branku velmi rychle krátí...
86'
Valencia chtěla po zisku míče zaútočit, už velmi agresivně hrající domácí ale hosty rychle připravili ve středu pole o míč. Huesca hned otáčí hru na opačnou stranu.
85'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Jaime Seoane, přichází Borja García.
85'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Šindži Okazaki.
84'
Sandro Ramírez zakroutil míč kolem zdi z hráčů Valencie, jeho střele ale chyběla potřebná razance a brankář Cillessen ji relativně snadno chytil.
83'
Sandro Ramírez si opět naváděl míč na střelu před šestnáctkou Valencie, teď ho ale zezadu zasáhl do nohy Musah. Přímý kop pro Huescu ze skvělé střelecké pozice.
82'
Huesca drží míč na kopačkách a nadále se tlačí dopředu. Ferreiro se dostal na pravém křídle přes Diakhabyho, jeho centr na zadní tyč ale odhlavičkoval z vlastní šestnáctky Račić.
81'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Yunus Musah.
80'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Manu Vallejo.
80'
Valencia odpověděla svým útokem, který zakončil střelou ze střední vzdálenosti mimo domácí branku Lee Kang-in.
79'
Sandro Ramírez si naváděl míč před šestnáctkou Valencie na osu hřiště a nakonec trochu nenapádanou střelou po zemi ze střední vzdálenosti trefil levou tyč branky hostů.
78'
Domácí už začínají riskovat, na záchranu totiž potřebuji vyhrát jakýmkoliv rozdílem. Valencia se seřadila před vlastní šestnáctkou do obranného postavení.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
76'
Mir vstřelil branku, ta ale není uznána, protože domácí útočník byl v okamžiku centru z pravé strany v ofsajdovém postavení.
75'
Centr Ferreira z rohového kopu odhlavičkoval jeden z bránících hráčů Valencie. Guedes si pak potáhl míč do šestnáctky Huescy a z levé strany, z ostrého úhlu, vystřelil. Brankáře Fernández Llorente jeho pokus vyrazil.
75'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo Becerra, přichází Pedro López.
73'
Sandro Ramírez si zpracoval těžký nákop na levé křídlo, navedl si míč do šestnáctky a vystřelil, svou střelou ale trafil jen obránce Valencie Paulistu.
72'
Lee Kang-in se rozběhl do otevřené obrany Huescy a posunul míč do šestnáctky na Guedese. Ten mu ho chtěl vrátit, na poslední chvíli ho ale odkopl do zámezí vracející se kapitán domácího týmu Pulido.
71'
Correia po pravé straně potáhl míč na útočnou polovinu, kde se mu ale na přihrávku nenabídl ani jeden z jeho spoluhráčů. Hrací předmět tak musel posunout dozadu.
70'
Domácí se už zhruba dvě minuty nejsou schopni dostat k míči. Hosté zacouvali na vlastní polovinu hřiště a přihrávají si ho před vlastní šestnáctkou.
69'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Idrissa Doumbia.
69'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Denis Vavro, přichází Gastón Silva.
68'
Valencia se dostala na polovinu domácích, kde se snaží postupným útokem přiblížit k šestnáctce Huescy. Zatím se jí to příliš nedaří.
Atlético Madrid otočilo zápas ve Valladolidu a vede 2:1. Huesca by se ale při aktuálních výsledcích nezachránila, protože Elche nadále nad Athleticem Bilbao vede 1:0.
66'
Huesca, vědoma si výsledků svých soupeřů v boji o záchranu, začíná postupně zvyšovat svůj tlak. Její útok se povedlo přerušit Lee Kang-inovi, kterého zastavil taktickým faulem ve středu pole Ferreiro.
65'
Penalta se kopat nebude a hra bude pokračovat rozehrávkou fotbalistů Valencie.
64'
Hlavní rozhodčí Guillermo Cuadra Fernández se jde podívat na videozáznam sám!
63'
Sandro Remírez si chcel posunout míč kolem Paulisty do šestnáctky Valencie, v souboji s ním ale spadl. Situaci kontroluje VAR.
62'
Gólman Valencie pak podběhl centr z levého křídla a měl velké štěstí, že Siovas za ním nedokázal míč zasáhnout.
61'
Míč se po rohovém kopu domácích dostal na pravou stranu šestnáctky k Sandrovi Ramírezovi, jehož tvrdou střelu vyrazil brankář Valencie do tyče své branky.
60'
Huesca získala rohový kop, který rozehráli domácí nakrátko. Ferreirův centr na zadní tyč na Vavra odhlavičkoval na další roh domácího mužstva Račić.
59'
Huesca odpovídá svým postupným útokem, kterým podobným způsobem zatlačily hosty do obrany. Ti se snaží kombinující domácí hráče vytlačit na jejich polovinu hřiště.
58'
Valencia teď dostala domácí pod tlak a získala další rohový kop. Centr z něj zasáhl na přední tyči Maxi Gómez, míč ale tečoval jen do bránícího Mira.
56'
Lee Kang-in si naběhl na pravé křídlo na přihrávku od spoluhráče a nacentroval do šestnáctky. Ten chtěl chytit domácí brankář Fernández Llorente, faulem mu v tom ale zabránil Maxi Gómez.
55'
Žlutou kartu za podražení Maxiho Gómeze v souboji o míč ve středu pole dostává Dimitris Siovas (SD Huesca).
54'
Huesca pak otočila hru na opačnou stranu a zatlačila hosty do obrany. Maffeo Becerra se prokličkoval na pravém křídle k centru, ten ale odhlavičkoval do bezpečí Paulista.
53'
Maxi Gómez si zpracoval na hranici šestnáctky domácích přihrávku Lee Kang-ina z pravé strany a hned vystřelil. Míč letěl v ideální výšce pro brankáře a domácí gólman Fernández Llorente ho tak vyrazil.
52'
Rico při napadání rozehrávky Valencie šlápl na nohu Correiovi. Hosté získávají ještě více času a prostoru na rozehrávku svého útoku.
51'
Obránci Valencie si přihrávají míč před vlastní šestnáctkou a snaží se vytáhnout napadající domácí hráče výše. Zatím se jim to příliš nedaří.
50'
Rychlou kombinaci Valencie zakončil střelou z hranice šestnáctky Lee Kang-in, jeho pokus po zemi ale letěl přímo na připraveného brankáře Fernándeze Llorenteho.
49'
Maffeo Becerra chtěl kolmicí za obranu Valencie vysunout do samostatného úniku Mira, ten si ale tuto přihrávku nezpracoval a míč skončil za brankovou čárou.
48'
Huesca má míč pod kontrolou, hosté ji ale vysokým presinkem drží ve středu pole. Míč si tak přihrává převážně obranná trojice domácího týmu.
47'
Račić se tlačil za nákopem z vlastní poloviny, Pulido ho ale čistě o míč připravil. Rozehrávka se domácímu kapitánovi už tak nepovedla a hrací předmět skončil u obránců Valencie.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Huesca byla v prvním poločase výrazně střelecky aktivnějším týmem, přes dobře organizovanou obranu Valencie se ale dostávala do nebezpečných střeleckých pozic jen sporadicky. Navzdory tomu musel brankář Cillessen několikrát předvést své kvality a svými zákroky si udržet čisté konto. Hosté směrem dopředu nepředvedli vůbec nic a za celý poločas nevystřelili ani jednou na branku Huescu.

Soupeři Huescy Elche a Valladolid vedou v souběžně hraných utkáních 1:0, což by znamenalo sestupovou 18. příčku pro Huescu. Ta tak bude muset ve druhém poločase přidat směrem dopředu, případná výhra by ji totiž bez ohledu na další výsledky udržela ve španělské LaLize.

Fauly: 9:8
45+1'
45+1'
Domácí mají i v této přidané minutě míč pod kontrolou, hosté je ale nadále vytláčejí daleko od své branky. V prvním poločase se tak už asi zřejmě nic zajímavého nestane.
45'
Bude se hrát ještě jednu minutu.
45'
Útok domácích nakonec zakončil střelou ze střední vzdálenosti Seoane, velmi nepovedenou střelou ale výrazně minul Cillessenovu branku.
44'
Nákop na Mira opět odhlavičkoval, tentokrát do zámezí Guillamón. Míč se pak vrátil k fotbalistům Huescy.
43'
Huesca s blížícím se závěrem prvního poločasu zvyšuje svou aktivitu, hosté ale domácí nepouštějí do střeleckých pozic, a tak si míč přihrávají jen kolem šestnáctky Valencie.
42'
Centr z rohu domácích obrana Valencie vyřešila a míč se dostal za šestnáctku k Seoanemu, jehož střelu s menšími problémy vyrazil gólman Cillessen na další roh domácích.
41'
Sergio Gómez nacentroval z levého křídla na přední tyč, kam si nabíhal Mir, před ním ale míč odhlavičkoval na rohový kop Guillamón.
40'
Hosté odpověděli svým postupným útokem, kterým se vrátili na polovinu Huescu. Domácí je zatím drží v uctivé vzdálenosti od své šestnáctky.
39'
Hned po zisku míče přišla přihrávka Sandra Ramíreze na Mira, jenž si potáhl míč na pravou stranu šestnáctky a jeho tvrdou střelu pod břevno musel brankář Valencie Cillessen vyrazit.
38'
Valencia drží míč na útočné polovině a postupně se posouvá k šestnáctce Huescy. Domácí jsou seřazeni v obranném postavení.
37'
Hosté pak chtěli rychle rozehrát svůj protiútok, taktickým faulem na Lee Kang-ina ho ale zastavil ve středu pole Vavro.
36'
Huesca má nadále výraznou územní převahu. Mir si zpracoval nákop mezi obránce Valencie a z hranice šestnáctky donutil svou střelou brankáře Cillessena k zákroku, případný gól by ale kvůli jeho ofsajdu neplatil.
34'
Žlutou kartu za podražení rozběhnutého Guedesa ve středu pole dostává David Ferreiro (SD Huesca).
33'
Huesca začína postupně zvyšovat svou aktivitu a na konci dalšího útoku domácích zablokoval Lato centr z křídla na rohový kop.
32'
Seoane našel hezkým centrem z první z pravé strany na zadní tyči Mira, jenž ale ze záklonu a z docela ostrého úhlu hlavičkoval nad Cillessenovu branku.
31'
Huesca se vrátila na polovinu Valencie a postupnou kombinací zatláčí hosty do obrany. Ti ale zatím hrají velmi disciplinovaně a domácí do bezprostřední blízkosti své šestnáctky příliš nepouštějí.
Elche vstřelilo branku a vede doma nad Athleticem Bilbao 1:0. Tímto se tak virtuálně dostalo na 17. místo a Huesca by sestoupila.
29'
Na centr z rohu si nejlépe vyskočil Diakhaby, jeho prudká hlavička ale skončila vysoko nad brankou Fernándeze Llorenteho.
28'
Guedes přistavil před šestnáctkou Huescy míč pro Račiće, jehož střela byla sražena na první rohový kop Valencie v utkání.
27'
Obránci Valencie se snaží hru trochu uklidnit a přihrávají si míč na vlastní polovině. Domácí je příliš aktivně nenapadají.
26'
Ferreirův centr odvrátila obrana Valencie k volnému Vavrovi, kterému se střela z voleje vůbec nepovedla a téměř poslal míč do zámezí místo na branku hostů.
25'
Lato fauloval na pravé strany vlastní poloviny pronikajícího Maffea Becerru. Další standardka pro Huescu.
Valladolid otevřel v souboji s Atléticem Madrid skóre a vede 1:0. Virtuálně se tak bodově dotáhl na dvojici Huesca – Elche, za této situace by se ale zachránila Huesca díky lepším vzájemným zápasům.
23'
Valencia směrem dopředu zatím nevymyslela nic a jen se brání. Hosté budou mít teď další možnost pokusit se ohrozit domácí branku, míč totiž rozehrávají jejich obránci.
22'
Navzdory protestům domácích hráčů se ale penalta nepískala a hra pokračovala dál. Mir pak při napadání rozehrávky Valencie fauloval Guillamóna.
21'
V souboji o míč po centru Ferreira z této strandardky zasáhl Correia rukou do obličeje ve vlastní šestnáctce Sandro Ramíreze. Ten zůstává ležet v pokutovém území Valencie.
20'
První žlutou kartu zápasu dostává za šlápnutí na nohu Maffea Becerry Hugo Guillamón (Valencia CF). Přímý kop pro Huescu z pravé strany útočné poloviny.
18'
Soler si naběhl na pas na pravé křídlo, tam se ale zamotal v kličkách a o míč přišel.
17'
Mir si nabíhal za další pasem na levé křídlo, tentokrát ale vybíhal z poměrně viditelného ofsajdu.
16'
Ferreirův centr z pravé strany odkopl Guillamón na volného Rica, jenž střelou z první ze zhruba 25 metrů výrazně minul branku Valencie.
15'
Sandro Ramírez hledal hezkým pasem za obranu Valencie Mira, tomu se ale první kontakt s míčem vůbec nepovedl a míč si předkopl daleko za brankovou čáru.
13'
Sergio Gómez si při rozehrávce standardní situace narazil míč se spoluhráčem a následně ze střední vzdálenosti vystřelil. Jeho střela po zemi skončila těsně mimo levé tyče Cillessenovy branky.
12'
Po obnovení hry přišel další útok Huescy. Centr domácích téměř od rohového praporku letěl příliš vysoko pro všechny nabíhající hráče Huescy, na opačné straně ho ale těsně před autovou čárou zastavil Sergio Gómez.
11'
Račić zůstal po jednom ze souboju sedět na trávníku, zřejmě ale nebude potřebovat ošetření. Hra je ale i tak na chvilku přerušena.
10'
Napadajícím fotbalistům Valencie se povedlo vytlačit domácí na jejich polovinu, míč ale získali až po nepovedeném nákopu na Mira na hrot útoku.
9'
Dlouho si ho ale neužili a po faulu Guedese ve středu pole ho získali domácí zpátky na své kopačky. Obránci Huescy si přihrávají míč u středové čáry.
8'
Centr Maffea Becerry odvrátil do bezpečí Lee Kang-in a až teď se hostům povedlo konečně získat míč pod svou kontrolu.
7'
Huesca má od začátku utkání výraznou územnou převahu. Postupnou kombinací se vrátila před šestnáctku Valencie, kterou přihrávkami ze strany na stranu obléhá.
6'
Ferreirův centr z rohu odhlavičkoval z vlastního pokutového území Diakhaby. Míč se pak přihrávkami dozadu dostal až k brankáři Huescy Fernándezovi Llorentemu.
5'
Centr Sergia Gómeze z této standardky obrana Valencie vyřešila a míč nakonec skončil v rukavicích gólmana Cillessena. Jeho obránci pak opět pokazili rozehrávku a opět míč jen odevzdali domácím fotbalistům.
4'
Lato srazil nedovoleným způsobem zhruba ve středu vlastní poloviny na trávník Maffea Becerru. Přímý kop pro Huescu.
3'
Dlouhé autové vhazování chytil brankář Valencie Cillessen. Jeho spoluhráči z obrany ale pokazili rozehrávku a gólman hostů musel u vlastní tyče chytit i centr z pravého křídla od Maffea Becerry.
2'
Huesca tak mohla poprvé zaútočit. Domácí se nastěhovali na polovinu svého soupeře a první centr do šestnáctky hostů odkopl do zámezí Diakhaby.
1'
Výkop utkání měli hosté, obránci Valencie se ale hned dostali pod tlak napadajících domácích a míč odkopli jen do středu pole.
1'
Huesca bude hrát v modro-červených dresech, Valencia v oranžových.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

SD Huesca: Fernández Llorente – Vavro, Pulido (C), Siovas – Maffeo Becerra, Ferreiro, Seoane, M. Rico, S. Gómez – Mir, Sandro Ramírez.

Náhradníci: Andrés Fernández – I. Doumbia, Mosquera, Okazaki, Pedro López, Carlos, G. Silva, B. García.

Valencia CF: Cillessen – T. Correia, Paulista, Guillamón, Diakhaby, Lato – Lee Kang-in, Račić, Soler (C), Guedes – M. Gómez.

Náhradníci: Doménech – Mangala, Ferro, Gameiro, Ch. Oliva, Gayá, A. Blanco, Čeryšev, Wass, M. Vallejo, Piccini, Musah.

Rozhodčí: Fernández – González, Rojo.
Tento zápas se kvůli nařízením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 bude hrát bez diváků.

Vzájemné zápasy

Oba kluby se proti sobě ve španělské LaLize doteď postavily třikrát a vzájemná bilance mluví ve prospěch Valencie, která dvakrát nad Huescou vyhrála a jednou s ní remizovala. Tato remíza se zrodila v prvním vzájemném zápase letošní sezony na konci září 2020 (1:1).

Valencia CF

Tato sezona Valencie se určitě nebude řadit mezi povedené. Valencia je před posledním kolem až na 13. místě tabulky, záchranu má ale už dávno jistou, protože před 18. Elche má náskok 9 bodů. Její forma má od ideálu také hodně daleko, protože od začátku dubna vyhrála v lize jen dvakrát a v obou případech na domácím hřišti nad týmy na sestupových příčkách (Valladolid, Eibar). V zápasech venku je Valencia dokonce úplně nejhorším týmem španělské LaLigy, v 18 zápasech na cizích hřištích totiž v této sezoně vyhrála jen dvakrát a naposledy ještě v první polovině ledna 2021 ve Valladolidu.

SD Huesca

Huesca ještě nemá záchranu ani zdaleka jistou a v posledním zápase sezony ji čeká ještě pořádný boj. Před posledním kolem sezony je na posledním nesestupovém 17. místě a před 18. Elche je jen díky lepším vzájemným zápasům. Před 19. Valladolidem se nachází v tabulce výše o 2 body a jen poslední Eibar už nemůže Huescu v boji o záchranu případně překonat. Forma Huescy v závěru sezony není ideální, když z posledních 7 zápasů vyhrála jen dva, oba tyto zápasy ale odehrála na domácím hřišti a vyhrála je shodně 1:0 (nad Realem Sociedad a Athleticem Bilbao). V tabulce zápasů doma je Huesca pátým nejhorším týmem soutěže.

Huesca – Getafe 0:2
Huesca – Real Sociedad 1:0
Cádiz – Huesca 2:1
Huesca – Athletic Bilbao 1:0
Betis – Huesca 1:0
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu SD Huesca – Valencia CF. Utkání posledního 38. kola této sezony španělské LaLigy začíná v 18:00.