La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Real Sociedad - 19. prosince 2020   18:30

Levante
28' Martí  • 87' De Frutos (Melero)
2:1
(1:1)
Real Sociedad
22' Isak
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Postigo (46. Rober), Vezo, C. Clerc – Morales (C) (57. De Frutos), Malsa, N. Vukčević (57. Melero), Rochina – Martí (77. S. León), Goméz (86. Son).
César Soto – Carlos Álvarez, Álvaro Carreño
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Remiro – Gorosabel (90+1. Bautista), Zubeldia, Sagnan (63. Le Normand), Muñoz – Portugués (79. José), Merino (C), Guevara (63. Zubimendi), Barrenetxea (79. Monreal) – Isak, Merquelanz.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:14.
Je dobojováno a z výhry se nakonec radují fotbalisté Levante. Ve druhém poločase jsme sledovali vyrovnaný fotbal a oba celky si dokázaly vytvořit zajímavé šance. Za hosty byl blízko druhému gólu Merquelanz, který ale z hranice malého vápna přestřelil. A Sociead to mohlo mrzet, neboť krátce před vypršením základní hrací doby se trefil De Frutos, jenž tak rozhodl o tom, že tři body zůstanou ve Valencii.
90+4'
90+3'
San Sebastian měl ještě v závěru utkání rohový kop, ale nabídku Monreala celkem v pohodě odvrátil Vezo.
90+2'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Jon Bautista.
90'
Z dálky to zkoušel José a jeho pokus nebyl vůbec špatný, nicméně Fernández balon dobře viděl a připsal si další úspěšný zásah.
89'
Hosté nyní samozřejmě musí vrhnout všechny své síly do útoku. Uvidíme, zda se jim podaří ještě srovnat.
87'
Levante právě vstřelilo branku!
Levante dává v 87. minutě druhou branku a výrazně se přiblížilo výhře! Obrana Sociedadu byla hodně roztažená a na přihrávku Melera si mezi stopery naběhl JORGE DE FRUTOS, který nekompromisní pumelicí pod břevno nedal Remirovi šanci zasáhnout.
86'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Dani Goméz, přichází Son.
85'
Do konce utkání už moc času nezbývá a stav je stále nerozhodný. Dočkáme se v závěru rozuzlení, nebo se budou body dělit?
84'
Monreal posadil míč na hlavu Le Normanda a ten hlavičkoval z dobré pozice. Zakončení mu však příliš nesedlo a Fernández si připsal snadný zákrok.
83'
Nyní už byl ale brazilský útočník úspěšnější a díky jeho zarputilosti budou hosté kopat roh.
82'
Žlutou kartu dostává Alexander Isak (Real Sociedad San Sebastian).
81'
José udržel balon a pak chtěl roztáhnout hru do strany, avšak jeho pas s vypětím všech sil vystihl Miramón.
80'
Nabídka od rohového praporku mířila na zadní tyč, kde si ho hledal Vezo. Centr byl však příliš vysoký a domácí stoper na něj nedoskočil.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Nacho Monreal.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Willian José.
78'
León se hned vydal dopředu po křídle a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
77'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergio León.
76'
Další dlouhý pas už mířil za obranu Sociedadu, avšak pro balon si došel brankář Remiro.
75'
Martí sklepával nákop Veza pod sebe, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedotáhl, a tak opět mohou hrát hosté.
74'
Portugués našel z levé strany Merquelanze, ovšem ten z krkolomné pozice nenasměroval míč na bránu.
73'
Sociedad přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a momentálně se více hraje na polovině Levante.
72'
Isak si převzal nabídku Portuguése a poté překonal Fernándeze. Tento gól ale byl okamžitě odvolán, neboť švédský forvard byl přistižen v ofsajdu.
71'
Po centru Portuguése hlavičkoval Le Normand, avšak Fernández neměl s tímto zakončením sebemenší problém.
70'
Melero teď zbytečně fauloval Muñoze a doslova daroval Socieadu standardní situace.
69'
Na opačném konci hřiště pálil Malsa a jeho pokus prolétl jen kolem pravé tyče. Remiro bude vykopávat od své svatyně.
68'
Hostující útočník se během chvilky dostal ke druhé střele, avšak ani tentokrát nezamířil přesně.
66'
Isak šikovně uvolnil Barrenetxeu a ten poté vybídl ke skórování Merquelanze, jenž však z hranice malého vápna bránu trestuhodně překopl.
65'
Martí si chtěl obhodit Gorosabela, jenže míč si příliš předkopl a poté už ho na hrací ploše nezastihl.
64'
Zleva dobře odcentroval Melero, nicméně ke Gómezovi se míč kvůli zásahu Le Normanda nedostal.
63'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Modibo Sagnan, přichází Robin Le Normand.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
62'
Gómez si teď příliš neporozuměl s Martím a po jejich neshodě budou fotbalisté San Sebastianu vhazovat.
61'
Guevara chtěl vyslat do šance Portuguése, ale Fernández tento záměr přečetl, včas vyběhl z brány a balon uzmul pro sebe.
60'
Po nedovoleném zákroku Malsy měli hosté volný přímý kop. Balon nabízel do vápna Merino, nicméně Vezo ho rychle odklidil do bezpečí.
59'
San Sebastian nevstoupil do druhého poločasu úplně ideálně a také na jeho straně se chystá střídání.
58'
Střídající De Frutos se hned snažil prosadit po křídle, avšak stopku mu vystavil pozorně bránící Muñoz.
57'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Gonzalo Melero.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Jorge De Frutos.
56'
Levante šlo do slibné situace tří proti třem, jenže Rochinovu slabou nahrávku před vápnem v pohodě zastavil Gorosabel. Z této šance se určitě mělo vytěžit více.
55'
Podobná akce se opakoval i o pár chvil později, ovšem tentokráte stihl před domácím útočníkem zasáhnout Sagnan.
54'
Miramón dobře odcentroval z pravé strany a Gómezovi chyběl jen kousek k tomu, aby na míč dosáhl.
53'
Z něj se ale nic nenarodilo, neboť Martí si při zpracování pomohl rukou, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
52'
Další Moralesův pokus už mířil pod horní tyč a Remiro musel tuto střelu vytěsnit na roh.
51'
Z dobré pozice vypálil levačkou Merquelanz, který ale Fernándezovu svatyni minul.
50'
Před vápnem se k zemi poroučel Barrenetxea, ovšem o nedovolený zákrok se nejednalo, a hra tak mohla plynout dál.
49'
Z velké dálky to nyní zkusil Morales, avšak jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
48'
Za dlouhým nákopem Veza se hnal Martí, nicméně u míče byl jako první Zubeldia.
47'
Žlutou kartu dostává Nikola Vukčević (Levante UD).
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Postigo, přichází Rober.
46'
Je za námi první poločas a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:1. Hosté do utkání vstoupili o poznání lépe a v úvodu se hrálo výhradně na polovině Levante. Sociedad byl za svou snahu odměněn ve 22. minutě, kdy se s přispěním teče jednoho z obránců prosadil Isak. Vedení však Realu dlouho nevydrželo a o několik minut později srovnal Martí. Závěr úvodního dějství se pak odehrál v klidnějším tempu a žádná šance k vidění nebyla.
45'
45'
Portugués se uvolnil na levé straně a poté hledal své spoluhráče ve vápně. Tam se však nikdo v bílo-modrém nenacházel a balon zamířil do zámezí.
44'
Gorosabel se odvážně vrhl mezi dva protihráče, ovšem hned se ukázalo, že si ukousl až příliš velké sousto. Malsa ho totiž o balon připravil a poté nahrál volnému Vezovi.
43'
Po rohovém kopu Merina se za míčem dral Isak, který se ale dopustil útočného faulu.
42'
Ofsajd byl odmáván také na druhé straně, za obranou hostujícího celku se zapomněl kapitán Levante Morales.
41'
Zubeldia hledal dlouhým nákopem Merquelanze, avšak ten se nacházel v jasném ofsajdu, a do hry se tak ani nezapojoval.
40'
Isak pod tlakem nahrál dozadu na Sagnana a ten měl co dělat, aby balon odehrál před dotírajícím Martím.
39'
Po něm nastaly v šestnáctce Sociedadu nemalé zmatky, které vyřešil až rezolutním odkopem Sagnan.
38'
Centr Miramóna z pravého křídla byl zblokován a následovat bude rohový kop Levante.
37'
O pár okamžiků později už si hostující stoper počínal v rozporu s pravidly, takže rozehrávat budou domácí.
36'
Rochina si naváděl balon na střelu, ale na poslední chvíli mu ho od nohy ukopl Zubeldia.
35'
Domácí se po vyrovnávací brance zvedli a nyní se jim daří zaměstnávat obranu Realu.
34'
Na druhé straně opět zakončoval Isak, ale ani tentokrát nemusel Fernández zasahovat.
33'
Gómez unikl svému strážci a pak hledal Rochinu, ovšem pro balon si došel připravený Remiro.
32'
Vysoký centr z levé strany si našel Isak, jenž však z těžké pozice nedokázal zamířit přesně.
31'
Guevara si dobře pokryl míč tělem a pak se nechal faulovat Martím. Hosté budou moct v klidu rozehrávat.
30'
Isak se ve vápně poroučel k zemi po kontaktu s Vezem, nicméně penalta nařízena nebyla.
28'
Levante ale dokázalo rychle zareagovat a máme srovnáno! Vukčević vyslal do šance Gómeze, jenž si dal balon na pravačku a pořádně vyprášil Remirovy rukavice. Hostující gólman však vyrazil míč jen před sebe a dorážející ROGER MARTÍ si připsal snadný gól.
27'
Kapitán San Sebastianu se ale po chvilce zvedl a zdá se, že bude moct pokračovat ve hře.
26'
Merino se dnes již poněkolikáté stal obětí nedovoleného zákroku a nyní zůstává ležet na hrací ploše.
25'
Isak si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Miramóna.
24'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Martí, ovšem jeho akce se s úspěchem nepotkala.
22'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Sociedad měl k dispozici volný přímý kop z velmi slibné pozice a této šance využil! Do balonu se zpoza vápna opřel ALEXANDER ISAK, jehož pokus lehce přizvedl jeden z hráčů ve zdi a míč zamířil mimo dosah Fernándeze.
21'
Žlutou kartu dostává Rubén Rochina (Levante UD).
20'
Clerc zezadu sestřelil Merina a hlavní sudí mu dal jasně najevo, že příště bude takový zákrok trestat žlutou kartou.
19'
Guevara zleva nabízel balon do šestnáctky, avšak jeho centr zamířil do rukavic brankáře Fernándeze.
18'
Muñoz se dostal pod tlak Martího a měl štěstí, že domácímu útočníkovi byl odpískán faul.
17'
Poprvé si na balon sáhl také Remiro. Jeho pozornost vyzkoušel Rochina, avšak jeho pokus zamířil přesně do míst, kde se gólman Sociedadu nacházel.
16'
Výborně to udělal Merina, jenž se vymotal ze sevření dvou protihráčů a poté přenesl hru na volného Muñoze.
15'
Barrenetxea to zkusil individuálně po křídle, jenže po pár metrech narazil na Miramóna, jenž mu balon odebral.
14'
Portugués chtěl vyslat do útoku Isaka, avšak jeho pas vystihl pozorný Postigo.
13'
Ten nic nepřinesl a naopak hosté šli do rychlého brejku, který dobře načasovaným skluzem překazil vracející se Miramón.
12'
Sagnan u postranní čáry poslal k zemi Moralese a domácí budou zahrávat standardní situaci.
11'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se balon dostal k Vukčevićovi, který raději nahrál dozadu na Veza.
10'
Martí obral o balon Gorosabela a hnal se rychle dopředu. Jeho akce ale byla přerušena, neboť v souboji s hostujícím obráncem si pomohl nedovoleným způsobem.
9'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop a nakonec se k hlavičce dostal Sagnan, jenž ale bránu netrefil.
8'
Malsa ztratil u půlící čáry a následně fauloval Merina. V tomto případě se určitě dala udělit žlutá karta.
7'
Merquelanz to zkusil podruhé během krátké chvíle a tentokráte už Fernándeze zaměstnal. Domácí brankář měl s jeho zakončením problémy, avšak nakonec dostal míč pod kontrolu.
6'
San Sebastian vstoupil do utkání o poznání lépe a zatím svému soupeři téměř nepůjčil balon.
5'
Po přihrávce Isaka pálil z první sbíhající Merquelanz, jehož pumelice zamířila vysoko nad bránu.
4'
Další chyby v rozehrávce se dopustil Gorosabel a domácí mohli jít dopředu. Krajní bek Realu ale včas svou chybu napravil a získal balon zpět.
3'
Isak udržel balon ve středu hřiště a následně rozjel akci svého týmu, která ale skončila kvůli nepřesnosti Portuguése.
2'
První centr vyslal do vápna Barrenetxea, ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Levante, kteří dnes nastupují v modro-červených dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílo-modrou sadu.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – Morales (C), Malsa, N. Vukčević, Rochina – Martí, Goméz.
Náhradníci: Koke, Cárdenas – Sevikjan, Coke, Kočorašvili, S. León, Rober, Blesa, Son, Melero, De Frutos, Radoja.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Sagnan, Muñoz – Portugués, Merino (C), Guevara, Barrenetxea – Isak, Merquelanz.
Náhradníci: Ayesa, Marrero – Roberto López, Le Normand, Monreal, González, Navarro, Zubimendi, Bautista, José.

Rozhodčí: César Soto – Carlos Álvarez, Álvaro Carreño.
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté San Sebastianu zažívají velmi vydařené období a v neúplné tabulce LaLigy se nachází na druhé pozici. Velmi dobré jméno si tento tým udělal také v rámci Evropské ligy, kde dokázal postoupit ze skupiny do vyřazovacích bojů. V závěru letošního kalendářního roku se ale Real bude muset obejít bez několika velmi důležitých borců. Mimo hru jsou momentálně David Silva a Adnan Januzaj, které trápí svalová zranění. Dále zmiňme i fakt, že do posledního ligového mače s Barcelonou, který Sociedad prohrál 1:2, stále nezasáhl ani kapitán Mikel Oyarzabal, jenž svému týmu chybí už několik týdnů. Uvidíme, jak si modro-bílí povedou proti Levante bez svých klíčových hráčů.
Levante UD

Levante nemělo dobrý vstup do letošního ročníku a ze dvanácti zápasů dokázalo vydolovat jen jedenáct bodů, přičemž pouze dvě utkání dokázalo vyhrát. Tým z Valencie se sice momentálně nachází na sestupových příčkách, nicméně tabulka je ve spodní polovině opravdu velmi vyrovnaná a jakýkoliv bodový zisk by mohl svěřence trenéra Lisciho posunout o pár pater výš. Přestože je teprve půlka sezony, tak vedení už nyní řeší skladbu kádru v budoucích letech. Minulý týden byla prodloužena smlouva Rogerovi Martímu, jehož nový kontrakt by měl vypršet v roce 2024. Minulý víkend zajíždělo Levante na půdu trápící se Barcelony, se kterou po gólu Lionela Messiho prohrálo 0:1.
Hezký sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má dnes na programu pět zápasů čtrnáctého kola a k vidění bude také souboj Levante s Realem Sociedad. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.