La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Valladolid - 22. ledna 2021   21:00

Levante
62' Goméz (De Frutos) • 83' Martí (Radoja)
2:2
(0:0)
Valladolid
73' Alcaraz  (Zalazar Martínez) • 78' Plano  (Hervías)
Levante
A. Fernández – Miramón (84. Bardhi), Duarte, Vezo, Clerc – De Frutos (64. Hidalgo), Radoja, Malsa (79. Melero), Morales /C/ (84. Rochina) – Martí, Goméz (79. León).
Cárdenas, Koke – Coke, Postigo, García, Sevikjan, Kočorašvili.
Munuera – Prieto, Martínez
Estadio Ciudad de Valencia
Valladolid
Masip – L. Pérez, Fernández, González, Martínez – Herrero /C/, Alcaraz – Orellana (63. Hervías), Villa (63. Zalazar), Plano (89. K. Pérez) – Weissman.
Jiménez – Freitas, Vilarrasa, Erenas, Benito.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:12.
Po fotbalově značně neuspokojivé hodině hry se soupeři z dolní poloviny tabulky rozehráli a během 21 minut, kdy padly čtyři góly, se oba vystřídali ve vedení. Produktivita byla stoprocentní na obou stranách, kromě gólových situací vlastně za celý zápas nebyla k vidění žádná vyložená šance. Nakonec je výsledkem spravedlivá remíza 2:2 – tedy stejný výsledek, jaký uhrálo Levante i Valladolid také v minulém kole, a také třetí plichta v řadě ve vzájemných zápasech.
90+3'
90+3'
Zbývají poslední desítky vteřin, oba celky už touží hlavně neinkasovat.
90+1'
Radojova nepřesná přihrávka dává možnost vhazování Kastilcům.
90'
Rozhodčí José Munuera nastavuje tři minuty.
89'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Kike Pérez.
88'
Na druhé straně vnikl do vápna neúnavný Clerc a drbe si hlavu poté, co zpětnou přihrávku z výhodné pozice poslal pouze na kopačky hostů.
87'
Další Hervíasův centr z pravého křídla si stahuje ze vzduchu do rukavic Aitor Fernández.
86'
Hervías si troufl z trestného kopu ohrozit přímo bránu, mezi tyče se však netrefil.
84'
Poslední dvě změny v sestavě Levante UD: odešli Jorge Miramón a José Morales, které nahradili Enis Bardhi a Rubén Rochina.
83'
Levante právě vstřelilo branku!
Dosud neviditelný ROGER MARTÍ si zpracoval zády k bráně přihrávku Nemanji Radoji a odpoutal se od Bruna Gonzáleze, který ještě jeho střelu nešťastně tečuje podrážkou, takže míč po odrazu o trávník přeskočil bezmocného Masipa.
82'
Čerstvý Melero svým centrem našel pouze Péreze, který si ho stačil zpracovat a domácí se nedočkali ani rohu.
81'
Clercův centr z levého křídla má bezpečně ve své moci Jordi Masip.
79'
Dvojí střídání v mužstvu Levante UD hned po šokujícím obratu: ze hřiště odcházejí Mickaël Malsa a Dani Goméz, do hry míří Gonzalo Melero a Sergio León.
78'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Na padesátimetrový pas si naběhl střídající Hervías, u koncové lajny se rozhlédl a adresoval přesnou na střed pokutového území zpětnou přihrávku, kterou uklidil k tyči ÓSCAR PLANO.
77'
Luis Pérez vedl útok po pravém křídle, jeho centr srazili domácí do autu.
76'
Na obou stranách se nedaří přejít střední pásmo hřiště.
73'
A to doslova z ničeho. Vysunutým presinkem se dostal k míči Zalazar a z jeho práce těžil RUBÉN ALCARAZ, který umístil skákavou střelu z 25 metrů přesně k tyči. Byl to vůbec první střelecký pokus Valladolidu po změně stran.
72'
Po krátké přestávce na ošetření hra pokračuje.
71'
Valladolid se až teď odhodlal k náznaku ofenzívy. Na Herrerův centr nabíhal před bránu Zalazar, jenže pomohl si šlapákem proti Miramónovi.
69'
Domácí kombinují na útočné polovině bez efektu. Centrovaný míč přiťukl Nacho Martínez hlavou vlastnímu brankáři.
67'
Morales se elegantně protáhl mezi dvěma obránci, střílený centr do vápna však neadresoval spoluhráčům přesně.
64'
Pro zranění musí střídat také Levante UD: odkulhal Jorge De Frutos, který má hlavní zásluhu na vedoucím gólu, nahradí ho Francisco Hidalgo „Son“.
63'
Dvojnásobné střídání Realu Valladolid v reakci na obdržený gól: hřiště opouštějí Fabián Orellana a Toni Villa, přicházejí Pablo Hervías a José Zalazar.
62'
De Frutos ustál souboj na styku postranní a půlící čáry, vřítil se do volného prostoru a jeho fantastickou přihrávku využil prvním dotykem k přesné trefě k tyči DANI GOMÉZ.
61'
Spoustu prostoru měl na levé straně Morales a těžko říct, co teď vymýšlel. Prostrčil míč sice mezi dvěma zadáky Valladolidu, jenže jen do země nikoho.
60'
V pádu ho zakončil z voleje mimo bránu Carlos Clerc.
60'
Patičkou vyzval Morales do úniku Miramóna, jehož sražený centr zprava vynesl fotbalistům z Valencie další roh.
59'
Po ubráněném přímáku vyrazil Valladolid do protiútoku, Martínez si však rozmyslel svůj záměr a od půlící čáry raději vrací míč zpátky na jistotu.
58'
Po Martínezově sporném zákroku ve výskoku na De Frutose budou rozehrávat domácí fotbalisté.
57'
Ofenzivní krajní bek Clerc si hezky narazil s Moralesem, střelu z úhlu mu v poslední chvíli zhatil čistým skluzem hostující González.
55'
Hosté přenášeli hru na druhou stranu, jenže dlouhý pas na Weissmana mířil do ofsajdu.
53'
Odražený míč napálil z otočky Jorge Miramón a nebýt tribuny prázdné, mohl z toho být pěkný suvenýr pro některého z diváků v horních ochozech.
53'
Ze závaru před bránou se míč odráží zpět, následovat bude třetí roh do série.
52'
Přímo z rohu Levante nezahrozilo, Morales však po chvilce narýsoval kolmici do běhu pro Daniho Goméze, jehož střelu přizvedli hosté na další roh.
51'
Luis Pérez odkopával míč před Carlosem Clercem, místo vytlučení bloků se však odráží ještě jednou o jeho tělo na roh.
49'
Na Orellanův skákavý centr si naběhl mezi strnulé domácí beky Villa a levačkou pálí halfvolejem těsně vedle.
48'
A už registrujeme první přímou střelu Levante. Přímočarou akci zakončil křížnou střelou po zemi dnešní jubilant José Luis Morales, ale jen protáhl Jordiho Masipa.
48'
Jedinou novinkou druhého poločasu je zatím první odpískaný ofsajd na straně Valladolidu.
46'
Fotbal je na městském stadiónu ve Valencii zatím jedna velká bída. Domácí nepředvedli za 45 minut zhola nic, hosté se dvakrát dostali před bránu Levante s náznakem šance a hlavička do brankáře z 10 metrů ze 42. minuty byla jediným přímým ohrožením brány.

Statistiky první půle:
Držení míče 54% – 46%, střely na bránu 0:1, střely mimo 2:2, rohy 4:2, fauly 11:7, ofsajdy 0:0.
45'
43'
Svůj druhý roh Real Valladolid nevyužil k ohrožení brány.
42'
Tři minuty před přestávkou konečně není jeden z brankářů na hřišti jen na okrasu. Orellana pláchl po pravém křídle a odcentroval na Alcaraze, jehož prudkou hlavičku vytěsnil Aitor Fernández vkleče na roh.
41'
De Frutos si prožil bolestivou chvilku, když mu Plano odebral míč šlapákem na nárt.
40'
Toto bylo velmi tristní rozehrání trestného kopu ze strany. Na Herrerův nákop spoluhráči vůbec nereagovali a míč skáče k brankáři Levante Aitoru Fernándezovi.
38'
Další útočný faul domácích. Martí ze strany sestřelil Míchela Herrera.
36'
Moralesův trestný kop z dálky vyboxoval Masip dost slabě, oddechnout si může jen díky odpískanému útočnému faulu na Bruna Gonzáleze.
35'
Hosté se znovu zmocnili míče a z dálky pálí Óscar Plano vysoko nad.
34'
Valladolid rozehrál do strany a Orellanův centr z pravého křídla si sklepával z jakéhosi pokleku na způsob pukrle Vezo. Naštěstí pro něj nebyl poblíž žádný protihráč.
33'
Pokračuje nezáživný boj uprostřed hřiště, který mohou změnit hosté po faulu na Weissmana.
31'
Toni Villa si sklepával míč hlavičkou, včas k němu však přistoupil Duarte a po jeho zásahu bude vhazovat Levante.
29'
Levante nevyužilo trestný kop ze vzdálenosti 35 metrů.
28'
Žlutou kartu dostává Toni Villa (Real Valladolid).
26'
Fotbal uprostřed poločasu připomíná jen překopávanou, hraje se daleko od obou branek.
23'
Křížný pas Carlose Clerca letí neškodně do zámezí.
22'
Morales získal kličkovanou a sraženým centrem další roh, ale i tentokrát se fotbalisté z Kastilie snadno ubránili.
21'
Druhý roh Levante odhlavičkoval Weissman, který vypomohl obraně.
20'
Máme za sebou první dvacetiminutovku, která zatím přinesla až na jednu slibnou příležitost Valladolidu dost opatrný fotbal.
18'
Nacho Martínez si hezky přišlápl míč jako na futsale, ale pak se odcentrovat neodvážil a vrací hru zpátky na půlku hřiště.
16'
Po rohu končí opakovaný centr Míchela Herrera v náruči domácího gólmana Aitora Fernándeze.
15'
Miramón zastavuje nebezpečnou akci Valladolidu po levém křídle za cenu rohu.
13'
Nacho Martínez si stěžuje u rozhodčího na neodpískaný zákrok na spoluhráče Plana, což mu není nic platné.
11'
Po krátkém přerušení vstává bolestivě nakopnutý Goméz z trávníku po svých a hra pokračuje.
9'
První vyloženou šanci měli z brejku hosté, kteří se dosud jen bránili. Na centr do šestnáctky si naběhl Rubén Alcaraz a nikým nehlídán z voleje překopl bránu.
7'
Levante stále tvrdí muziku, nyní však posílá dlouhý nákop jen k brankáři Masipovi.
5'
Po prvním rohu zápasu se dostal do zakončení na zadní tyči Mickaël Malsa, ale také nemířil přesně.
4'
Další Moralesova nabídka pro De Frutose, který padá zády k bráně v souboji s Martínezem. Rozhodčí ukazuje pouze na rohový kop.
1'
Domácí kapitán Morales připravil pozici De Frutosovi, který z velkého vápna vysoko přestřelil.
1'
Domácí hrají v červeno-modře pruhovaných dresech, Valladolid přijel s bílomodrými pruhy.
1'
Ještě před výkopem dostává domácí kapitán Morales kytici a dárkový koš k 200. startu ve španělské lize.

Levante UD: A. Fernández – Miramón, Duarte, Vezo, Clerc – de Frutos, Radoja, Malsa, Morales /C/ – Martí, Goméz.
Náhradníci: Cárdenas, Koke – Coke, Postigo, Hidalgo, García, Melero, Sevikjan, Rochina, Kočorašvili, Bardhi, León.

Real Valladolid: Masip – L. Pérez, J. Fernández, González, Martínez – Herrero /C/, Alcaraz – Orellana, Villa, Plano – Weissman.
Náhradníci: Jiménez – Freitas, Vilarrasa, Erenas, K. Pérez, Hervías, Benito, Zalazar.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Obě loňská střetnutí Levante a Valladolidu skončila remízou. Naposledy se hrálo 27. listopadu ve Valladolidu a k vidění byly dvě branky – po jedné na každé straně. Najde tentokrát zápas vítěze? Sledujte náš textový přenos a budete v obraze.
Valladolid dosud získal o tři body méně než jeho páteční protivník (19), což v tabulce La Ligy stačí na 16. příčku. Kastilci vstoupili do nového roku výhrou 1:0 na hřišti Getafe, pak ale stejným poměrem prohráli s Valencií. V posledním kole pak svěřenci trenéra Sergia zachraňovali v závěrečných dvaceti minutách remízu 2:2 s Elche.
Nejlepší střelci Valladolidu mají na kontě pouze tři góly. Jde o čtyřiadvacetiletého izraelského útočníka Šona Weissmana a stejně starého brazilského parťáka z útoku Marcose Andrého. Ten je však od vánoc na marodce.
Levante figuruje s 22 nasbíranými body na 12. pozici tabulky. Na přelomu roku chytlo slušnou formu, když z posledních 6 kol prohrálo jen jednou. Naposledy se Levante představilo v úterý na hřišti nováčka z Cádizu, kde uhrálo remízu 2:2. Zajímavostí budiž, že všechny čtyři góly padly už během úvodní půlhodiny. Levante spoléhá na své dva sedmibrankové střelce. Jsou jimi třiatřicetiletý kapitán José Morales a jeho o tři roky mladší krajan z útoku Roger Martí.
Hezký páteční večer. Španělská La Liga má dnes na programu předehrávku jubilejního 20. kola. Na městském stadiónu ve Valencii přivítá místní Levante UD fotbalisty Realu Valladolid. Mírnými papírovými favority střetnutí budou domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.