La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Barcelona - 7. února 2021   21:00

Real Betis
38' Iglesias (Emerson) • 75' V. Ruiz (Fékir)
2:3
(1:0)
Barcelona
59' Messi  (O. Dembèlé) • 68' V. Ruiz (vl.)  • 87' Trincão
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Moreno – Akouokou, Guardado (C) – García, Fékir (83. Canales), Juanmi – Iglesias (82. Loren).
Rebollo – W. Carvalho, Canales, Joaquín, Montoya, Miranda, Loren, Rodri, G. Rodríguez, Tello, Sidnei, Fekir.
Del Cerro – Yuste, García
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Barcelona
ter Stegen – Mingueza, R. Araújo (12. F. de Jong), Lenglet, Alba – Pjanić (57. Trincão), S. Busquets (C) (78. Umtiti), Puig (57. Messi) – Griezmann, Braithwaite (46. Pedri), O. Dembèlé.

Barcelona se dnešní výhrou vrátila na druhé místo o skóre před Real Madrid, Atlético ale má v čele stále obrovský náskok sedmi bodů se dvěma zápasy k dobru. Betis zůstává sedmý, na šestý Real Sociedad aktuálně ztrácí pět bodů.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 21:7.
Barcelona v dramatickém utkání vítězí na Betisu 3:2, když otočila zápas z poločasových 0:1. Přispěl k tomu hlavně Lionel Messi, jenž se zapojil do hry až v 57. minutě a hned za dvě minuty sám vyrovnal. Barcelona se pak šťastně dostala do vedení díky vlastní brance Víctora Ruize, ten pak na opačné straně vyrovnal po standardní situaci 2:2, v závěru zápasu ale po Messiho akci rozhodl o barcelonském vítězství Trincao.
90+3'
90+3'
Barcelona bude rozehrávat volný kop ze své poloviny, utkání se blíží ke svému závěru.
90+2'
Nastavený čas už se přesunul do své druhé poloviny, brankář ter Stegen rozehrává od své branky.
90+1'
Rozhodčí Carlos Del Cerro oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Po odrazu míče do zámezí vhazuje Mingueza, Barcelona má míč pod kontrolou.
87'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se v závěru vrací do vedení! Messiho oblouček do pokutového území domácí odrazili jen k FRANCISCU TRINCAOVI, jenž parádní ránou o břevno skóroval!
86'
Na střelecké pokusy je to 8:9, na bránu 5:3.
84'
Loren dostal kolmici za hostující obranu, tváří v tvář ter Stegenovi německého brankáře nepřekonal, byl mu ale máván těsný ofsajd.
83'
Po rohovém kopu Betisu se do vzduchu zavěsil Ruiz, jeho hlavičku výborným zákrokem vyráží brankář ter Stegen.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Sergio Canales.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
80'
Z následného rohového kopu Betis nedokázal nijak zahrozit.
79'
Messiho střela z volného kopu je sražena na rohový kop.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Samuel Umtiti.
77'
Žlutou kartu dostává Víctor Ruiz (Real Betis).
77'
Lionel Mesi byl faulován v blízkosti pokutového území, následovat bude velmi nebezpečná standardní situace pro Barcelonu.
75'
Real Betis právě vstřelil branku!
Betisu se brzy podařilo vyrovnat! Na centr Fékira ze standardní situace si naskočil nešťastník z druhé barcelonské branky VÍCTOR RUIZ a hlavou skóroval.
74'
Fékir byl faulován na levém křídle, následovat bude standardní situace pro Betis.
72'
Betis má velké problémy získat vůbec míč, momentálně se jen brání.
70'
Barcelona otočila průběh zápasu a hosté mohou hrát v klidu, hrají s míčem ve středu hřiště, Betis se teď jen brání.
68'
Barcelona neuvěřitelně šťastně otáčí vývoj zápasu! Jordi Alba dostal výbornou průnikovou přihrávku na levé křídlo, pak přihrával před branku, kde Antoine Griezmann promáchl míč, ovšem od VÍCTORA RUIZE se balón odrazil přesně k tyči!
66'
Na přetažený centr z rohového kopu si naskočil Oscar Mingueza, jeho hlavička končí vedle domácí branky.
66'
Ousmane Dembélé dostal přihrávku do běhu na pravém křídle, pak jeho prudkou ránu brankář Robles vyrazil na roh.
65'
Dembélé za předchozí zákrok na Morena inkasoval žlutou kartu.
65'
Alex Moreno byl faulován ve středu hřiště, domácí rozehrávají z místa přestupku.
63'
Nabil Fékir si našel střeleckou pozici u pokutového území Barcelony, jeho ránu k bližší tyči kryje brankář ter Stegen.
62'
Messi při průniku do pokutového území padl k zemi, rozhodčí Del Cerro ale zůstal v klidu.
61'
Barcelona už je zase usazena na útočné polovině, hosté jsou po vyrovnání při chuti.
59'
Senzační nástup LIONELA MESSIHO do zápasu! Hostující legenda převzala přihrávku Dembélého a ránou k bližší tyči překonává brankáře Roblese!
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Trincão.
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ricard Puig, přichází Lionel Messi.
57'
Z následného rohového kopu Betis nijak nezahrozil.
56'
Betis nebezpečně zaútočil, Fékir propasíroval svoji přihrávku za hostující obranu na Juanmiho, ten byl v ofsajdově hraničním postavení, které rozhodčí pustili, Juanmi pak zblízka nepřekonal brankáře ter Stegena.
54'
Hosté rozehráli roh nakrátko, pak se ani nedostali před branku Joela Roblese.
53'
Barcelona vybojovala rohový kop, možnost standardní situace pro hosty.
51'
Pedri byl faulován Fékirem ve středu hřiště, Barcelona rozehrává z místa přestupku.
49'
Oscar Mingueza si naběhl na Griezmannovu přihrávku a prudce střílel, brankář Robles jeho střelu vyrazil.
48'
Předchozí faul de Jonga byl vůbec prvním barcelonským v dosavadním průběhu zápasu, na fauly už to je 12:1, na žluté karty ale 0:1.
47'
Frenkie de Jong ve středu hřiště podrazil Nabila Fékira, za což si prohlíží žlutou kartu.
46'
Jedinou změnou Barcelony do druhého poločasu je střídání Pedriho za Braithwaita, Lionel Messi zůstává na lavičce náhradníků.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Pedri.
46'
Fotbalisté se vrací zpět na trávník, druhý poločas bude brzy zahájen.
Betisu na vedoucí branku stačila jediná střela na bránu za celý poločas, celkově je to na střely 3:3.
Barcelona vůbec nezvládla první poločas, po němž prohrává na Betisu 0:1 brankou Iglesiase, když ani jednou nevystřelila na branku. Dá se čekat, že ve druhém poločase se brzy zapojí do hry Lionel Messi, povede se s ním Barceloně otočit toto utkání?
45+4'
45+3'
Centr Jordiho Alby si v pokutovém území našel Martin Braithwaite, zakončoval ale vysoko nad branku.
45+2'
Martin Braithwaite byl faulován na útočné polovině, následovat bude standardní situace pro Barcelonu.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Del Cerro přidává čtyři nastavené.
44'
Po neúspěšné souhře hostů může u středové čáry vhazovat Alex Moreno.
42'
Po akci Griezmanna na pravém křídle Pjanić málem zaznamenal první barcelonskou střelu na branku, skutečně vystřelil do prostoru mezi třemi tyčemi, Griezmannovi pak ale byl odmáván ofsajd a tato akce se do statistik nijak zapisovat nebude.
40'
Barcelona hraje s míčem ve středu hřiště, hosté budou muset výrazně zofenzivnit své snažení.
38'
Betis se ujímá vedení z první střely na branku v celém dosavadním průběhu zápasu, ale stálo to za to! Domácí sehráli skvělou kombinační akci, v jejím závěru Emerson našel před brankou volného BORJU IGLESIASE, jenž v pádu nasměroval míč za záda brankáře ter Stegena!
36'
Série nepřesností na obou stranách, u míče je domácí brankář Joel Robles.
34'
Další neúspěšný výpad Juanmiho, domácí fotbalista tvrdě narazil v souboji jeden na jednoho a o míč přišel.
33'
Betis rozjel zajímavý rychlý útok ve čtyřech proti stejnému počtu barcelonských obránců, Juanmi ale velmi nepřesně přihrával, míče se zmocnil brankář ter Stegen.
33'
Dembélé už je na nohou, hra může plynout dál.
32'
Dembélé zůstal ležet na trávníku po střetu s Fékirem, hostující útočník velmi nepříjemně dopadl na trávník.
31'
Braithwaite se probil po levém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku.
31'
V úvodní půlhodině hry jsme ještě neviděli žádnou střelu na branku, celkově je to na střely 2:2.
30'
Barcelona má míč ve svém držení, hraje ale až od brankáře ter Stegena.
28'
Po nakrátko rozehraném rohu Jordi Alba posadil svůj centr na hlavu Clémenta Lengleta, jeho hlavička míjí domácí branku.
27'
Barcelona vybojovala rohový kop, hostující hlavičkáři míří před Roblese.
26'
Na nedovolené zákroky už to je 5:0, Katalánci se ještě neprovinil ani jedním zákrokem.
25'
Iglesias výborným pasem našel v pokutovém území rozběhnutého Juanmiho, ten těsně míjí hostující branku!
24'
Domácí bek ale bude v pořádku a ve hře už se může pokračovat.
23'
Zdravotní potíže teď trápí i Alexe Morena, ten po souboji s Dembélém zůstal klečet u postranní čáry.
21'
Griezmann z pravého křídla hledal před brankou Braithwaita, přihrávku ale stačil srazit bránící Mándí.
19'
Neúspěšný průnik Dembélého do pokutového území, francouzský útočník nevybojoval ani rohový kop a bude se kopat od domácí branky.
18'
Sergio Busquets byl faulován ve středu hřiště, hosté už rozehráli volný kop z místa přestupku.
17'
Nabil Fékir dostal dlouhou přihrávku do pokutového území, blíže k míči ale měl Clément Lenglet.
16'
Morenova přihrávka podél postranní čáry neprošla na Juanmiho, Betis se ale zase zmocnil odraženého míče.
14'
Betis je usazen na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území soupeře.
12'
Betis zahrával rohový kop, nijak ale nedokázal ohrozit německého brankáře Barcelony.
12'
Zajímavé střídání Barcelony, čekal by se spíše příchod Umtitiho, do hry ale zasáhl nizozemský středopolař de Jong.
12'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Frenkie de Jong.
11'
Neúspěšná souhra domácích na levém křídle, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Alex Moreno.
9'
Ošetření Araúja už se přesunulo za postranní čáru, Marc-André ter Stegen může uvést míč zpět do hry.
8'
Uruguajský stoper Barcelony musí být ošetřen. Problém pro Araúja je o to větší, že si zranění přivodil sám, což mohou být potíže s kolenními vazy.
7'
Po střetu s Alexem Morenem zůstává v bolestivé grimase ležet na trávníku Ronald Araújo.
7'
Úvodní minuty jsou oboustranně velmi opatrné, převážně se hraje ve středu hřiště.
5'
Griezmann se uvolnil na pravém křídle, jeho přízemní centr před branku si domáci defenziva pohlídala.
3'
Juanmi pronikl po levé straně hřiště, Mingueza jej zprvu stačil zbrzdit, domácí fotbalista se přesto dostal k přihrávce před branku, Iglesias na ni ale nedosáhl.
2'
V úvodu zápasu je aktivnější Betis, domácí mají míč zatím častěji na svých kopačkách.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Betis tedy v zeleno-bílé, Barcelona v červeno-modré kombinaci.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Moreno – Akouokou, Guardado (C) – García, Fékir, Juanmi – Iglesias.
Náhradníci: Rebollo – W. Carvalho, Canales, Joaquín, Montoya, Miranda, Loren, Rodri, G. Rodríguez, Tello, Sidnei.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, R. Araújo, Lenglet, Alba – Pjanić, S. Busquets (C), Puig – Griezmann, Braithwaite, O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto – Comas Freixas, F. de Jong, Dest, Messi, Firpo, Fernandes, Pedri, Umtiti, Trincão..
FC Barcelona

Po loňském neúspěchu, kdy Barcelona nezískala ani jednu trofej, přičemž v lize ji předčil historický rival Real Madrid, se letos toužila vrátit na výsluní, ovšem šance na mistrovský titul už je takřka ztracena. V polovině sezóny totiž ztrácí deset bodů na Atlético Madrid, které navíc má ještě jeden zápas k dobru.

V lize se Barcelona v posledních týdnech výrazně zlepšila. Po remíze s Eibarem v závěru loňského kalendářního roku do toho nového vstoupila pěti výhrami v řadě, nutno však dodat, že během tohoto období vyhrálo všechny zápasy i Atlético, Barcelona tak alespoň smazala svoji ztrátu na druhý Real. Ten včera vyhrál 2:1 v Huesce, čímž zase odskočil na tříbodový rozdíl, Barcelona však má dnešní zápas k dobru.

V pohárech to tak dobré není. V polovině ledna Barcelona utrpěla prohru od Bilbaa v prodloužení finále španělského superpoháru, kdy byl navíc poprvé v dlouhé barcelonské kariéře vyloučen Lionel Messi. V Copa del Rey sice už došla do semifinále, ovšem výrazně nepřesvědčivě. Nejdříve při Messiho trestu vyhrála na hřišti třetiligové Cornelly 2:0 až v prodloužení, pak už s Messim otočila zápas ve Vallecanu na 2:1 a ve středu sehrála mimořádně dramatickou čtvrtfinálovou bitvu v Granadě, kde ještě v 88. minutě prohrávala 0:2, v závěru ale kromě dvou brankových konstrukcí dokázala vyrovnat a v prodloužení zvládla přestřelku výsledným skóre 5:3.
Real Betis

Betis sice odstartoval sezónu dobře, když první dvě kola vyhrál bez obdržené branky, pak však přišlo poněkud hluché období, kdy se v jednu chvíli dostal až na patnácté místo tabulky. V posledních pěti kolech je ale neporažen, v tomto úseku nasbíral jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy.

V tabulce Betisu patří sedmé místo se ztrátou deseti bodů na svého dnešního soupeře, v boji o evropské poháry zaostává o dva body za Realem Sociedad ze San Sebastianu.

Na domácím trávníku Betis během prosince a ledna neprohrál ani jeden ligový zápas, v rámci La Ligy zde padl naposledy na konci listopadu s Eibarem. V probíhající sezóně se tu povedlo vyhrát ještě Realu Sociedad a Realu Madrid.

Sportovní neštěstí ale potkalo Betis ve čtvrtek, kdy tu ve čtvrtfinále Copa del Rey přivítal Athletic Bilbao a díky brance Juanmiho v 84. minutě šel do vedení, to ztratil až ve čtvrté minuty nastaveného času po vyrovnání Raúla Garcíi a po bezbrankovém prodloužení prohrál s baskickým celkem na pokutové kopy.
Hezký nedělní večer při sledování přenosu závěrečného utkání dnešního programu La Ligy, sevillský Betis na stadiónu Benita Villamarína přivítá Barcelonu a můžeme se těšit na souboj týmů, které se v poslední době těší dobré formě.

Mohli bychom vidět atraktivní podívanou, neboť ve všech šesti posledních vzájemných zápasech padlo minimálně pět branek. V prvním letošním souboji Barcelony s Betisem na Camp Nou vyhráli Blaugranas 5:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.