La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Getafe - 19. února 2021   21:00

Real Betis
84' Iglesias
1:0
(0:0)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Sidnei, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) (79. W. Carvalho) – Ruibal (63. Joaquín), Fékir (13. Tello, 79. Juanmi), Canales – Loren (63. Iglesias).
J. Estrada – I. Prieto, G. Porras
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Getafe
Soria – Nyom (81. Kubo), Dakonam (C), Chakla, Cabaco, Olivera – Cucho Hernández (88. Jaime Mata), Arambarri, Nemanja Maksimović (88. Ünal), Cucurella – Ángel Rodríguez (67. Aleñá).

Já děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a hezký víkend.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:18.
Zpočátku tomu sice nic nenasvědčovalo, ale nakonec to bylo pořádné drama. Hosté se začali více osmělovat, ale dvě velké šance nevyužili a přišel trest. První penaltu ještě domácí neproměnili, ovšem tu druhou, která následovala o chvíli později už ano a těsný náskok dokázali uhájit až do závěrečného hvizdu. Getafe jistě odjíždí zklamané, ale je nutné říct, že si Betis dnešní výhru nejspíš zasloužil.
Ještě menší emoce planou u střídaček, David Soria v hlavní roli, kterému se zřejmě moc nezamlouval dnešní výkon hlavního arbitra. Na výsledku to ale nic nemění.
90+4'
90+4'
Hosté ještě rozehráli jednu standardku, ale po útočném faulu Mathiase Olivery se musí vrátit na svoji stranu.
90+3'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává William Carvalho (Real Betis), který docela zbytečně podrazil nohy Carlesovi Aleñovi. Během dvou minut tak fotbalista Betisu inkasuje druhou žlutou a oslabuje svůj celek.
90+2'
Enes Ünal se snažil z ostrého úhlu přihrát po zemi před bránu, míč zblokoval skluzem jeden z protihráčů a fotbalista Getafe jej poté tečoval do zámezí, takže to nebude ani roh.
90+1'
Žlutou kartu dostává za nedovolený zákrok William Carvalho (Real Betis).
90+1'
Hosté musí přenechat míč soupeři, neboť se chytili do ofsajdové pasti.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Ale ne na dlouho, po krátkém obléhání doletěl balón do rukou Joela Roblese.
90'
Joel Robles vyběhl z brány a letící míč aspoň vyboxoval, ale protivník u něj zůstává.
89'
Hosté se dožadovali rohového kopu, avšak bylo to spíše symbolické gesto, neboť míč šel do zámezí po teči jednoho z nich.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Enes Ünal.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Jaime Mata.
87'
Faul ve středovém kruhu, ze kterého budou následně hráči Getafe rozehrávat.
86'
Hosté se snaží odpovědět, míč sice drží na kopačkách, ale daleko od domácí brány.
84'
Real Betis právě vstřelil branku!
Sám faulovaný BORJA IGLESIAS, na rozdíl od spoluhráče, penaltu bezpečně proměňuje. Domácí útočník zamířil prudkou ranou pravačkou k levé tyči, zatímco brankář hostů si vybral stejnou stranu, jako při první penaltě. Tentokrát mu risk nevyšel.
83'
Domácí mají šanci na reparát, znovu byl v hlavní roli Sofian Chakla, který zatáhl za dres Borju Iglesiase a hlavní arbitr ukazuje dnes už podruhé na penaltový puntík.
82'
Borja Iglesias si nabíhal na přihrávku na střed a zakončoval by do odkryté brány, Djené Dakonam však jako správný kapitán zabránil gólu, když včasným obranným skluzem odehrál balón do bezpečí.
81'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Takefusa Kubo.
80'
Naopak žlutou kartu dostává jeho spoluhráč, a sice Allan Nyom (Getafe CF), který zdržoval při svém střídání.
80'
Marc Cucurella tvrdě fauloval Joaquína a zasluhoval by žlutou kartu, rozhodčí však zůstává k hráči benevolentní.
79'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází William Carvalho.
79'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Juanmi.
78'
Chystá se dvojí střídání na domácí straně.
76'
Neuvěřitelné věci se dnes dějí v tomto utkání. Sergio Canales sice nestřílel špatně, levačkou zamířil do pravého dolního rohu brány, avšak dnes bravurně chytající David Soria směr vystihl, míč vyrazil a pak měl obrovské štěstí, neboť se domácí záložník dostal k dorážce před prakticky prázdnou bránou, míč však zasáhl velice mizerně a poslal jej pouze nad břevno.
75'
Sofian Chakla si v pokutovém území zpracoval balón, jenže pak udeřil rukou do tváře jednoho z protihráčů a rozhodčí píská faul a pokutový kop.
73'
V pokutovém území domácích ještě chvíli ležet jeden z hostujících fotbalistů, ale střídání není nutné.
72'
A vzápětí další velká možnost. Domácí chybovali v rozehrávce, Cucho Hernández oplatil spoluhráči přihrávku, míč poslal z pravé strany blíže na střed, kde bez přípravy střílel Mauro Arambarri a jen těsně minul vzdálenější tyč. Celou dobu se hosté spíše brání a nyní během pár minut si vytvoří dvě velice slušné možnosti.
71'
Sofian Chakla nebezpečně hlavičkoval v pokutovém území, ovšem Joel Robles byl včas na své místě a stačil zasáhnout. Možná největší šance Getafe v utkání.
70'
Ti se pomáhají pouze za cenu faulu, po dalším takovém dostává žlutou kartu Andrés Guardado (Real Betis), který poslal k zemi nového muže na hřišti Carlese Aleñu.
69'
Hosté drží míč ve své moci a domácím působí nemalé problémy.
67'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Carles Aleñá.
66'
Žlutou kartu dostává Guido Rodríguez (Real Betis) za faul na unikajícího Cucha Hernándeze.
65'
Domácí vyrazili do otevřené obrany Getafe, David Soria však vyrazil střelu z pravé strany a šanci zabránil.
64'
Mauro Arambarri se snažil projít obranou Betisu, v pokutovém území byl sražen k zemi, ale penalta se nepíská.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Joaquín.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází Borja Iglesias.
62'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Sergio Canales (Real Betis).
62'
Marc Cucurella nedokázal zpracovat přihrávku, pak se provinil faulem a se spoluhráči se musí stáhnout.
61'
Brankář hostů si připisuje další zásah, tentokrát měl ale snazší práci, když pouze uklidil do rukavic centr z levé strany.
58'
Největší šance Betisu ve druhé půli. Sergio Canales dostal pěknou přihrávku do pokutového území, měl před sebou dost volného prostoru, pravačkou střílel hezky po zemi do vzdálenější dolního rohu brány, ovšem David Soria předvedl parádní zásah, natáhl se a míč včas zastavil.
56'
Hosté drží míč daleko od své svatyně a snaží se šetřit čas, jak to jen jde.
54'
Příliš přetažený balón doletěl až k Davidovi Soriovi, který v klidu rozehrává.
53'
Betis vyrazil do přečíslení čtyři na tři, soupeř ale dokázal přihrávku na střed zblokovat.
51'
Sám Cucurella se nyní zjevil v dobré příležitosti, jeho pokus z hranice pokutového území šel ovšem vedle vzdálenější tyče. Zatím možná největší možnost Getafe v zápase.
51'
Situace se otočila a do brejku vyrazili hráči Betisu, Marc Cucurella musel faulovat a tady měla nejspíš přijít na řadu žlutá karta.
49'
Getafe si vynutilo faul na polovině soupeře a může zkusit ohrozit jeho svatyni.
47'
Domácí byli blízko první brance, jeden z nich však skluzem o malý kousek nedosáhl na přihrávku před odkrytou bránou.
46'
A více se už v úvodní půli nestane. Domácí tým je sice aktivnější, měl i více šancí, avšak žádnou z nich nedokázal přetavit v gól. Hosté se spíše jen brání a do útoku vyráželi zřídka, Joel Robles nemusel řešit žádnou těžkou situaci a v bráně se musel spíše nudit. Přinese gól druhá pětačtyřicetiminutovka?
45+2'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF) za faul na unikajícího Andrése Guardada.
44'
Nepřesná souhra Betisu končí špatnou přihrávkou soupeřově brankáři, ten s rozehrávkou nepospíchá.
43'
Aitor Ruibal se v útoku provinil hrou rukou a ač se mu verdikt moc nezamlouvá, v tomto případě bylo vše posouzeno správně.
41'
Hosté málem vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže hlavní arbitr píská faul, kterého se měl při získání balónu dopustit Marc Cucurella, a z šance tak rázem není nic. Je pravda, že to bylo docela přísné.
40'
Další faul Getafe, tentokrát se obejde bez karty a Real rozehraje od středové lajny.
38'
Žlutou kartu dostává za svůj skluz Erick Cabaco (Getafe CF). Hostujícímu fotbalistovi se verdikt vůbec nezamlouvá a spoluhráči jej musí hodně krotit, neboť by mohl inkasovat druhou kartu za poznámky.
37'
Jenže teď udělal chybu v rozehrávce a do šance se dostával Ángel Rodríguez, byl však od míče čistě odstaven a zakončit nedokázal.
36'
Domácí si dlouho přihrávají na své straně a vymýšlí další útok. Co se držení míče týče, Betis nad svým protivníkem jasně dominuje.
34'
Tentokrát směřovala jeho rozehrávka přímo před bránu Getafe, kde měl celou situaci pod kontrolou David Soria, jenž sebral míč do rukavic.
33'
Sergio Canales klubko hráčů před sebou neprostřelil, pro své barvy aspoň získal další rohový kop.
32'
Daleký centr domácích byl odvrácen Marce Cucurellou za postranní čáru.
30'
Dlouho však u míče nepobyli a už se musí rychle vracet zpátky.
29'
Po delší době se na soupeřově straně usadili také hosté, ovšem spíše se budou snažit šetřit čas.
27'
Vypadalo to, že centrovaný míč tečoval nad bránu hráč Getafe, avšak je nařízen odkop od brány a ani domácí fotbalisté nijak neprotestují.
26'
Pohlednou souhru zakončil Emerson střelou do Sofiana Chakly, od kterého se balón odrazil mimo bránu. Následuje roh.
24'
Sergio Canales neobešel na levé straně bránícího protihráče a balón mu utekl za brankovou lajnu. David Soria bude odkopávat.
23'
Stále stejná podívaná, domácí se snaží útočit, soupeř odkopává balóny do bezpečí.
21'
Nyní je k vidění spíše nudná podívaná, u míče jsou hráči domácího celku, avšak žádnou šanci si nedokáží vytvořit.
19'
Modří se provinili faulem, jmenovitě to byl Marc Cucurella, který u středové lajny poslal protihráče k zemi a jeho tým přichází o míč.
17'
Útočí domácí tým, po několika přihrávkách před pokutovým územím však raději přenesl hru k půlící čáře, hosté velmi dobře stačili zformovat svoji obranu.
15'
Velká skrumáž v pokutovém území Betisu šanci nepřináší, domácí obrana nejprve zblokovala nebezpečnou střelu soupeře a poté odvrátila míč do zámezí.
13'
Další velice slušná možnost Realu, když po rohovém kopu střílel z dálky Andrés Guardado, avšak David Soria se stačil natáhnout a nebezpečnou střelu vytěsnil mimo svoji svatyni. Výborný zákrok.
13'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Cristian Tello.
13'
Chystá se první střídání po necelé čtvrt hodině hry, ze hry bude muset odstoupit Nabil Fékir.
11'
Hosté rozehráli na krátko, následovala přihrávka na střed a přetažený centr před bránu, který skončil v zámezí.
10'
Rohový kop pro modrý tým a domácí gólman musí být poprvé více ve střehu.
10'
Až nyní drží hosté míč trochu déle ve své moci, ale do útoku se příliš nehrnou.
9'
Getafe se zatím jenom brání a Joel Robles si ještě nesáhl na balón.
8'
Další útočný atak Betisu, kdy se jeden z hráčů v pokutovém území pokoušel střihnout nůžky, ale ty se mu nepovedly, míč vůbec nezasáhl.
6'
První velká šance zápasu. Po obrovské hrubici hostující obrany se sám před brankářem zjevil Loren, obešel vyběhnutého gólmana, ovšem poté z ostrého úhlu zamířil jen do boční sítě brány.
5'
Míč se po malé domů dostal znovu k brankáři hostů, ten jej rychle posílá do bezpečné vzdálenosti.
3'
Nabil Fékir střílel z voleje zhruba kousek před hranicí šestnáctky, avšak levačkou poslal míč jen vedle levé tyče. Nebyla to špatná střela, jen to chtělo lépe mířit.
3'
Po krátkém obléhání pokutového území bude následovat rohový kop.
2'
Domácí si vynutili faul a rozehrávat budou na soupeřově polovině.
1'

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, Sidnei, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) – Ruibal, Fékir, Canales – Loren.
Náhradníci: Bravo – Montoya, Akouokou, W. Carvalho, Joaquín, Fekir, Rodri, Juanmi, Iglesias, Tello, Moreno, D. Lainez.

Getafe CF: Soria – Nyom, Dakonam (C), Chakla, Cabaco, Olivera – Cucho Hernández, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Yáñez – Etxeita, Chema, Damián Suárez, Portillo, Aleñá, Timor, Patrick, Kubo, Jaime Mata, Ünal.

Rozhodčí: J. Estrada – I. Prieto, G. Porras.
Vzájemné zápasy hrají do karet Getafe. To neprohrálo s Betisem už pětkrát v řadě. Naposledy zvítězilo 29. září rozdílem třídy 3:0.
Getafe se nachází v hodně špatné formě. Tým z jižního předměstí Madridu nevyhrál už pět zápasů v řadě a navíc z nich vytěžil jen pouhý bod. V minulém kole zaznamenalo Getafe třetí porážku za sebou, když doma podlehlo 0:1 Realu Sociedad. V tabulce se nachází se 24 body na čtrnácté pozici. Bolístkou mužstva je neproduktivní útok. Za 23 odehraných ligových duelů se Getafe prosadilo jen sedmnáctkrát, což je nejméně ze všech účastníků La Ligy. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly třiatřicetiletý útočník Ángel.
Real Betis se ve dvacetičlenném ligovém pořadí nachází na sedmé pozici. V posledních kolech našel klub z města Sevilla přemožitele jen jednou, přičemž hned třikrát zvítězil. Naposledy Betis přivezl tři body za výhru 2:1 na stadionu Villarrealu. I přes solidní postavení v tabulce má Betis spolu s Granadou druhou nejhorší obranu (38 inkasovaných branek). Pod 31 vstřelených gólů Betisu se nejvýraznějším dílem podepsal třicetiletý španělský záložník Sergio Canales. Do sítě soupeřů se trefil sedmkrát, v dalších pěti případech pak na branku přihrál.
Hezký páteční večer. Španělská La Liga má dnes na programu předehrávku 24. kola mezi týmy Real Betis a Getafe CF. Papírovými favority budou fotbalisté domácího celku, kteří budou útočit na druhé vítězství v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.