La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Bilbao - 15. prosince 2020   22:00

Real
45+2' Kroos (Vinícius Júnior) • 74' Benzema (Carvajal) • 90+2' Benzema (Modrić)
3:1
(1:0)
Bilbao
52' Capa
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Kroos, Valverde (64. Isco), Modrić – L. Vázquez (75. Rodrygo), Benzema, Vinícius Júnior (63. Asensio).
Gil – Nevado, Martínez
Alfredo di Stefáno Stadium (Madrid)
Bilbao
Simón – Capa (80. Lekue), Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Vencedor (66. Vesga) – de Marcos (C) (80. Muniain), Raúl García, Berenguer (59. I. Córdoba) – I. Williams (66. Villalibre).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 8:9.
Real Madrid v předehrávce 19. kola španělské La Ligy potvrdil roli favorita, na domácím stadiónu porazil Athletic Bilbao výsledkem 3:1. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce a to i vzhledem k faktu, že hosté hráli už od 13. minuty o deseti, po druhé žluté kartě byl totiž vyloučen Raúl García. Bílý balet přetavil stoupající tlak ve vedoucí branku v nastavení první půle, kdy se prosadil Toni Kroos. Svěřenci kouče Garitana ovšem utkání nezabalili a v 52. minutě dokázali vyrovnat zásluhou nadvakrát úspěšného Andera Capy. Real i nadále pokračoval v aktivním pojetí hry a odměnou mu byl druhý gól, vedení Zidanově družině vrátil čtvrt hodiny před koncem nejlepší střelec týmu Karim Benzema. V dramatické koncovce bylo Bilbao blízko vyrovnání a cennému bodu, avšak Vesgu vychytal Courtouis, z následného protiútoku naopak zvýšil náskok favorita opět Karim Benzema.

Fotbalisté Los Blancos se zásluhou získaných tří bodů dotáhli na duo Real Sociedad a Atlético Madrid, kvůli horšímu skóre však zůstávají na třetí příčce. Bilbao navzdory sympatickému výkonu odjíždí s nulou, v tabulce zůstává třinácté.
90+3'
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Balón se po ose Asensio – Modrić dostal až ke střílejícímu KARIMU BENZEMOVI, který precizním křižným zakončením k levé tyči pečetí vítězství Realu Madrid.
90+2'
Mikel Vesga měl na kopačce vyrovnání! Do pokutového území dostal přihrávku od Muniaina, ale na Courtoise si nepřišel, belgický dlouhán předvedl parádní zákrok pravou horní končetinou.
90+1'
Marco Asensio měl v úmyslu zakončovat technicky, jenže balón si špatně připravil a pálil tak přímým nártem. Simón mohl zůstat klidným.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Do hry nohama zapojil brankáře Dani Carvajal. Courtois si troufl na zpracování, vzápětí odkopl daleko na útočnou polovinu.
88'
Thibaut Courtois založil velmi zajímavou akci, na jejímž konci klidně mohl být třetí gól. Rodrygo ještě nesobecky místo zakončení přihrál Iscovi, jemuž v posledním okamžiku dokázal vypíchnout balón z pod kopačky Martínez.
87'
Ofenzivní faul domácího mužstva obstaral Raphaël Varane Při návratu do obrany zaškobrtl o pravou nohu Daniho Garcíi, ten skončil na trávníku.
86'
Další rohový kop Athleticu vyřešil pro změnu Thibaut Courtois. Vysoký belgický gólman vyběhl z brány a ve výskoku výrazně předčil Berchicheho.
85'
Iñigo Córdoba chtěl penaltu po střetu s Varanem. Stoper skutečně skluzem trefil soka, ale ne na tolik, aby arbitr odpískal "desítku".
84'
Polovysoký balón hledal Mikela Vesgu. Toho měl dobře obsazeného Sergio Ramos, hlavou odklidil míč mimo vlastní šestnáctku.
83'
K Muniainovi přiběhli dva protihráči, které ovšem křídelník hezky přechytračil. Balón vší silou nastřelil do zdi před sebou, výsledkem je rohový kop.
82'
Červeno-bílí si dokázali vybudovat pevnou pozici na útočné polovině. S defenzivou vypomáhá rovněž Karim Benzema, v posledních minutách je každá noha dobrá.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Real Madrid drží těsné vedení nad Athleticem, v případě vítězství by domácí bodově dotáhli čelo tabulky, na kterém se momentálně vyhřívá Real Sociedad a Atlético Madrid.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Iñigo Lekue.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Iker Muniain.
80'
Stoper Yeray inkasoval žlutou kartu a to znamená, že páteční zápas Bilbaa proti Hiesce bude bez jeho fyzické přítomnosti na hřišti. Faulem na Benzemu se vykartoval.
79'
Mikel Vesga dokázal utéct Modrićovi, ale vzápětí se zpětného pasu od Córdoby nedočkal, dobře totiž přečetl úmysl protivníků Varane.
78'
Bílý balet ale pokračuje v kontrolování hry. Kombinuje a i více směrem dozadu. Presink hostů zatím nepřináší kýžené ovoce.
77'
Zadumaný kouč Garitano si je moc dobře vědom, že před jeho svěřenci stojí velký úkol. Avšak už jednou dokázali v oslabení skórovat, proč by nemohli podruhé!
75'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Rodrygo.
74'
Domácí si berou zpět ztracené vedení! Asensio rozehrál roh na Carvajala a pravý obránce vyslal parádní centr na KARIMA BENZEMA, dvaatřicetiletý útočník hlavou uklidil balón k pravé tyči. Simón jen bezmocně sledoval, jak míč končí za jeho zády.
73'
Čtvrtý ofsajd v utkání, čtvrtý v podání Realu Madrid. Nachytat se nechal Isco s nímž si chtěl narazit středopolař Luka Modrić.
72'
Rychle rozehrané autové vhazování Kroosem na Mendyho nepřineslo kýžený efekt. Obránce si v poslední chvíli rozmyslel centr, raději na jistotu přihrál stoperům.
71'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Ferland Mendy. Při presinku pozdě brzdil pohyb, Mikela Vesgu nešetrně srazil k zemi.
70'
Lucas Vázquez vysunul Carvajala, nahrávku beka na střed Modrić pouštěl na Benzemu. Překvapený forward přišel o kulatý nesmysl v souboji s Yerayem.
69'
Benzema dostal pěknou přihrávky na malé vápno, jenže jako by nevěděl, co udělat. Situaci za něj vyřešil pomezní, jenž Francouzovi odmával postavení mimo hru.
68'
Dani García šel do střetu s Raphaelem Varanem hodně nebezpečně, kolenem napřed. Naštěstí hlavu soupeře minul, přesto sudí přerušuje hru.
67'
Toni Kroos dnes často bere zodpovědnost za sebe. Jednou se mu to vyplatilo, tak zkouší štěstí znovu. Střelu těsně nad zemí si Simón pohlídal.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Mikel Vesga.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.
65'
Centr Ferlanda Mendyho měl k dokonalosti hodně daleko. Na prudký míč nedokázal nově příchozí Asensio ani vyskočit.
64'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.
63'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Marco Asensio.
62'
Athletic po vyrovnání více zatáhl hru, s čímž se dalo počítat. Domácí výběr nečeká v závěrečné fázi zápasu jednoduchý úkol, bod by byl určitě ztrátou.
61'
Ve druhém poločase Bilý balet útočí převážně zprava. Carvajal chtěl překvapit defenzivu dobře myšleným přenesením na Mendyho, toho zradilo zpracování.
60'
Hodina střetnutí je pryč, v Madridu máme možnost sledovat v utkání mezi Realem a Bilbaem remízový výsledek. Athletic drží bodovou naději i navzdory faktu, že hraje v deseti lidech.
59'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iñigo Córdoba.
58'
Hodně odvážně šel do skluzu ve vlastní šestnáctce Yuri Berchiche. Soupeře minul, avšak zdálo se, že balón trefil jeho horní končetinu. Hra pokračuje bez přerušení.
57'
Dani Carvajal a jeho druhý centrovaný balón v průběhu jedné minuty. Tentokráte hledal Kroose, který v klíčový moment zastavil pohyb a Yeray tak měl snadnou práci.
56'
Karim Benzema dokázal přehlavičkovat Iňiga Martíneze. Jenže centr Carvajala nabral velkou výšku, forward ze záklonu brankáře neohrozil.
55'
Svěřecni trenéra Zidana musí přidat. Platí, že po většinu utkání jsou aktivnějším týmem, ale kromě střely Kroose a šance Viniciuse toho moc nepředvedli.
54'
Výbuch radosti vystřídalo zklamání. Vinícius Júnior z dvou metrů poslal kulatý nesmysl za zády Simóna, jenže v době Kroosovy přihrávky byl v metrovém ofsajdu.
52'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, Athletic vyrovnává i v deseti lidech! Základem byla krásná narážečka mezi Capou a Berenguerem. ANDER CAPA si při první střele vylámal zuby na Courtoisovi, avšak belgický gólman mu míč vrátil a na druhý pokus se pravý bek nemýlil!
52'
Williams si netroufl na souboj jeden na jednoho proti Varanemu. Místo toho vymyslel zajímavý pas na de Marcose, před nímž míč přilehl Courtois.
51'
Přetažený centr na zadní tyč chtěl vrátit do ohně Iñigo Martínez. Slabou hlavičkou trefil pouze Varaneho, Francouz bleskově zažehnal hrozící nebezpečí.
50'
Domácí ovšem nemohou zapomínat také bránit. Álex Berenguer utekl Mendymu, který nakonec ještě dokázal skluzem dojet protihráče. Rovněž Bilbao má k dispozici rohový kop.
49'
Toni Kroos rozehrál na krátko, narazil si s Modrićem. Následný centr hledal Sergia Ramose, ten si při výskoku počínal proti Yerayovi nedovoleným způsobem.
48'
Real Madrid bojuje o pojistku vítězství. Pravou stranou nastartoval motory Vinícius Júnior, nastřelením Capy získal roh.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení, chybí jen vyloučený Raúl García.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:03.
Real Madrid má po prvním poločase dobře nakročeno k vítězství, nad Athleticem Bilbao vede 1:0. Hostům výrazně zkomplikoval hon za cennými body Raúl García, který se nechal vyloučit už po čtvrt hodině hry, kdy stihl obdržet dvě žluté karty, obě po faulu na Kroose. A právě Toni Kroos byl tím, který využil přesilovku a poslal Bílý balet do vedení, ve druhé nastavené minutě úvodního dějství vypálil přízemní ránu nechytatelně k levé tyči. Hosté budou mít ve druhé půli těžkou úlohu, a sice pokusit se vyrovnat i navzdory oslabení.
45+3'
45+2'
Zidanova družina se nakonec přeci jen dočkala! Vinicius nahrál TONIMU KROOS, který ukázal, že střílet opravdu umí. Z osmnácti metrů napřáhl k přízemní střele, jež zaplavala k levé tyči, Simón byl bez šance.
45+1'
Po dlouhé době si zahrál také Thibaut Courtois. nemusel řešit nic složitého, jenom chytl do rukou prodloužený aut Williamsem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Lucas Vázquez si ukázal Carvajalovi o přihrávku, kterou také dostal. Centrovat musel ve skluzu, načež trefil Berenguera a vleže navíc sám poslal míč za autovou čáru.
43'
Je viditelné, že Bílý balet nechce odejít do kabin za nerozhodného stavu. Tentokráte na malém vápně zakončoval ve skluzu Karim Benzema. Vedle.
42'
Prvním potrestaným hráčem domácího mužstva je Lucas Vázquez. na polovině hřiště ve skluzu minul balón a trefil pouze Capu.
41'
Vedoucí gól měl na kopačce Vinícius Júnior. Kroosův centr na Brazilce parádně prodloužil Valverde, levé křídlo však nedokázalo překonat dobře reagujícího Simóna, jenž dokázal vystrčit pravou ruku!
41'
Ramos poslal těžkou přihrávku na Carvajala, jenž z těžké pozice centroval z jedné. Přímo do rukavic Unaie Simóna.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Po centru od rohového praporku se dostal k zakončení Iñigo Martínez. Hlavičkoval ovšem ve velkém záklonu, balón začal padat pozdě.
38'
Kapitán Bilbaa Óscar de Marcos na zádech dokázal udržet Mendyho. Následně přišel střílený centr do šestnáctky, který odvrátil do autu Carvajal.
37'
Álex Berenguer měl proti početní převaze pramalou šanci na úspěch. Zkusil alespoň vybojovat aut nastřelením Varana, ten ovšem šikovně poodstoupil.
36'
Středopolař Kroos zkoušel vysunout Benzemu, avšak francouzského útočníka se výborně chytl Yeray. Stoper soka k další střele prozatím nepustil.
35'
Nezdařilý střelecký pokus byl k vidění i na druhé straně. Z voleje se rozhodl pokusit štěstí Karim Benzema, kulatý nesmysl skončil na prázdné tribuně. Ani jeden z celků doposud nedokázal vystřelit mezi tři tyče.
34'
Williams dokázal podržet balón a ještě po pravé straně nastartoval Capu. Tomu nikdo nenaběhl do vápna, proto zkusil vystřelit z velkého úhlu. Zamířil vedle.
33'
Nedomluva mezi Carvajalem a Modrićem vede ke ztrátě míče. První jmenovaný se rozbíhal po lajně, nahrávka od spoluhráče mu přiletěla dobré dva metry za paty.
32'
Mendy dokázal propasírovat balón na Valverdeho, který s možností úspěšné přihrávky viditelně nepočítal. Proto také místo zakončení z dobré pozice ještě nahrával.
31'
Tlak domácích sílí. To je ovšem dáno i pozměněnou taktikou jejich protivníka, který v deseti určitě nebude hrát otevřenou hru.
30'
Po půl hodině panuje v hlavní městě Španělska i nadále bezbrankové skóre. Favorizovaný Real může těžit z výhody jednoho hráče v poli navíc, po čtvrt hodině byl totiž vyloučen hostující Raúl García.
29'
Madridští fotbalisté otočil dějiště hry zprava doleva. Akce vyvrcholila střeleckým pokusem Kroose z hranice šestnáctky. Simón zasahovat nemusel.
28'
Thibaut Courtois ještě zkusil zachránit domácí od rohového kopu. Avšak neúspěšně, ve skluzu kopl do balónu až za lajnou.
27'
Iñaki Williams dělá defenzivě Realu velké problémy. Ačkoli v útoku operuje prakticky sám, tak s ním mají Ramos s Varanem velké množství práce.
26'
Carvajal mohl centrovat, nakonec ještě po lajně přiťukl Viniciusovi. Polovysoký centr doplachtil do náruče pozorného Simóna.
25'
Po hlavičkovém souboji zůstali na zemi ležet oba jeho účastníci, Toni Kroos a Iñaki Williams. Arbitr odpískal faul domácímu hráči, ten si ještě pomohl rukou.
24'
Vinícius Júnior zase chtěl penaltu, v tomto případě byla situace o poznání kontroverznější. Křídelník totiž nastřelil ruky padajícího Capy, rozhodčí nechal ve hře pokračovat.
23'
Rychlonohý Iñaki Williams úspěšně utekl Carvajalovi, jenž při snaze zabránit soupeři v pohybu vpřed sám skončil na trávníku. Cestu útočníkovi však dobře zkřížil Varane, na něj už hostující hráč nevyzrál.
22'
Držení míče v podání Bílého baletu šplhá k osmdesáti procentům. Je to logické i vzhledem k faktu, že Athletic oslabil Raúl García.
21'
Španělský stoper si tentokrát zahrál, a sice na vlastní polovině dobře ustrážil Williamse. Hrudí pak ještě zkušeně nahrál osamocenému Vázquezovi.
20'
Unai Simón dobře zareagoval proti centru, balón sebral do rukavic ještě ve vzduchu. Sergio Ramos ani nezkoušel vyskočit.
19'
Bek Carvajal mohl centrovat, nakonec zvolil rozehrávku na střed, kde stál volný Modrič. Střela vicemistra světa byla zblokována, budeme svědky rohového kopu.
18'
Raphaël Varane chytře přenesl hru na Viníciuse Júniora. Následoval centr zprava, jehož adresátem byl Karim Benzema. V hlavičkovém souboji prohrál s Yerayem.
17'
Vinícius Júnior zkusil nasimulovat penaltu, avšak hlavní rozhodčí jeho úmysl neprokoukl. Mladý Brazilec může být rád, že nedostal žlutou kartu
16'
Svěřenci kouče Zidana díky přesilovce mohou začít útočit ještě dravěji a odvážněji. Zatím nadále pokračují v trpělivé kombinaci.
15'
Čtyřiatřicetiletý fotbalista se s rozhodčím ještě dohaduje, ale druhá žlutá, a tedy červená karta mu nejspíše zůstanou. Ke komunikaci s videorozhodčím se neschyluje.
14'
Obrovská komplikace pro Athletic, Raúl García totiž putuje do sprch po necelé čtvrthodině hry! A to navíc za stejný prohřešek a na stejného hráče, Kroosovi nesmyslně stoupl kolíky na nohu.
14'
Oba celky se postupně začínají oťukávat víc a víc. Stále platí, že domácí jsou jednoznačně aktivnějším týmem, jenže na šance z jejich strany čekáme bez úspěchu.
13'
Za obranu červeno-bílých si nabíhal Karim Benzema. Pas ve skluzu zpomalil Yeray, čímž paradoxně francouzskému forwardovi ještě pozici vylepšil, ale Benzema z halfvoleje přestřelil.
12'
Iñaki Williams slibně vypadající příležitost zazdil. U lajny podržel balón příliš dlouho, Varane s Ramosem se mezitím dokázali stáhnout k Berenguerovi.
11'
Levý obránce Yuri Berchiche se rozhodl podpořit ofenzivní složku. Nezalekl se ani přečíslení, přes tři protivníky našel uličku na Williamse.
10'
Domácí sice drží míč na kopačkách, avšak na jejich první střelecký pokus zatím čekáme marně. Dobře organizovaná obrana Athleticu je těžkým oříškem.
9'
Raúl García přiběhl do souboje s Lukou Modrićem pozdě. Souboj dvou nejstarších hráčů skončil nedovoleným zákrokem fotbalisty Bilbaa, druhým v krátkém časovém sledu.
8'
První žlutou kartu střetnutí si zblízka prohlédl Raúl García. Při snaze zabránit Kroosovi v rozehrávce německému soupeři přišlápl pravou nohu.
7'
Álex Berenguer se pokusil o narážečku s Iñakim Williamsem, která málem vyšla. První jmenovaný ovšem špatně zpracoval a míč vzápětí dostihl za postranní čárou.
6'
Lucas Vázquez tak dlouho otálel, až ho o míč připravil Unai Vencedor. Ten z druhého doteku předal Williamsovi a útočník centroval zleva na hlavu de Marcose, střela proletěla těsně vedle levé tyčky.
5'
Bílý balet spouští kombinační kolotoč na útočné polovině. Bylo jasné, že Bilbao přijelo hrát do Madridu hlavně na rychlé brejky.
4'
Na Viniciuse byl nákop Varaneho příliš prudký, Brazilec proto pouštěl na Benzemu. Dobře ovšem zareagoval Yeray, jenž sebral kulatý nesmysl do své moci.
3'
Iñigo Martínez pod tlakem hrál malou domů gólmanovi. Unai Simón měl dostatek času, přesto balón poslal mimo hrací plochu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Bilbao pro dnešní střetnutí obléklo dresy barvy červené.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Kroos, Valverde, Modrić – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Altube, Lunin – Asensio, Isco, Marcelo, Militao, Nacho Fernández, Odriozola Arzallus, Rodrygo.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Vencedor – de Marcos (C), Raúl García, Berenguer – I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, I. Córdoba, Kodro, Lekue, Unai López, Morcillo, Muniain, Núñez, Sancet, Villalibre, Vesga.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao do utkání určitě nepůjde s poraženeckou náladou, ačkoli by si přálo být po 13 neúplných kolech určitě výše. Aktuálně je v dolní polovině tabulky na 12. příčce se ztrátou čtyř bodů na místa zaručující evropské poháry, což jen potvrzuje, že letošní ročník La Ligy je velmi vyrovnaný. Celek z Baskicka čeká na vítězství tři zápasy, naposledy porazil 4:0 Betis. Poté však přišly remízy s Getafe a Valencií a prohra se Celtou Vigo. V ofenzivě nikdo nevyniká, hned čtyři hráči dokázali vstřelit po dvou gólech.
Real Madrid CF

Fotbalisté Realu Madrid se postupně začínají dostávat do formy. Porážka s ukrajinským Šachtarem je nakopla k lepším výkonům a momentálně drží sérii tří vyhraných zápasů v řadě za sebou a to proti velmi dobrým týmům. Nejprve Zidanova družina zvítězila 1:0 v Seville, v klíčovém souboji o postup do osmifinále Ligy mistrů doma porazila 2:0 Mönchengladbach. O víkendu se konalo madridské derby, které Bílý balet ovládl výsledkem 2:0 a připravil tak velkého konkurenta o 26 zápasovou ligovou šňůru bez porážky. Nejlepším střelcem týmu je Karim Benzema, jenž v lize doposud vsítil čtyři branky.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer! Vítám vás při sledování 19. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Realem Madrid a Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.