La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Getafe - 9. února 2021   21:00

Real
61' Benzema (Vinícius Júnior) • 67' F. Mendy (Marcelo)
2:0
(0:0)
Real
Courtois – F. Mendy, Varane, Nacho Fernández, Marcelo (C) (87. Chust) – Casemiro, Modrić – Marvin (57. Arribas), Asensio (76. Isco), Vinícius Júnior – Benzema.
Lunin, Altube – Blanco, M. Díaz, Isco, Chust, Arribas, Gutiérrez.
Alberola – Hernández, Cedrán
Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
Getafe
Soria – Damián Suárez (C), Chakla, Cabaco (74. Timor), Olivera – Portillo (56. Aleñá), Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella (73. Ünal) – Ángel Rodríguez (56. Kubo), Cucho Hernández (56. Jaime Mata).

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:14.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a dohrávka prvního kola končí. Real Madrid si proti Getafe připisuje důležité tři body za vítězství 2:0.

Real byl podle očekávání od úvodu zápasu aktivnějším týmem směrem do ofenzivy. Již v sedmé minutě mohl otevřít skóre Casemiro, ale po odraženém balonu svou střelu mezi tři tyče neumístil. O pět minut později hlavičkoval po centru Modriće do břevna Karim Benzema. Následovala dlouhá pasáž bez většího nebezpečí u jedné z branek. Až v závěru první půle prověřil Soriu táhlou střelou ze střední vzdálenosti Luka Modrić.

Po změně stran se tlak favorizovaného týmu zvyšoval. Po hodině hry Bílý balet poprvé udeřil, když centr Viníciuse uklidil do sítě Karim Benzema. O několik minut později parádním pasem našel Marcelo rozběhnutého Ferlanda Mendyho a ten ve skluzu doklepl balon za bezmocného Soriu. Getafe se už k závěrečnému tlaku nedostalo a tak zápas končí 2:0.
90+3'
90+2'
V závěru zápasu přece jen přichází aktivita Getafe. Kubovi ale utekl míč k Nachovi a poté japonský útočník předvedl faul.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Takefusa Kubo není po příchodu na trávník příliš vidět. Nyní si zkoušel potáhnout míč kolem Mendyho, ale tvrdě narazil. Balon se odrazil od Mendyho za postranní čáru.
89'
Isco získal míč proti Maksinovićovi. Následně sice mohl rozběhnout Arribase, ale zvolil jistější variantu přihrávku směrem k Varanovi s Nachem.
88'
Marcelo předal kapitánskou pásku Benzemovi a přenechává své místo na trávníku mladému Chustovi.
87'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Víctor Chust.
86'
Podél pravé postranní lajny spěchal do útoku Nacho Fernández. S Arribasem si příliš nerozuměl, ale po rychlém zisku mohli domácí pokračovat v kombinaci.
85'
Benzema si přišel pro balon mezi obránce, poté chtěl rozehrát k Viníciusovi, který byl ale obsazen hned dvojící soupeřů. Následný nákop Modriće skončil u Chakly.
84'
Po faulu Casemira se musela po dlouhé době soustředit i obrana Realu. David Timor zkoušel nacentrovat na Matu, ale míč se sklouzl po trávníku do zámezí.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Real Madrid kontroluje hru s dvoubrankovým náskokem nad Getafe.
82'
Casemiro narážečkou s Mendym přelstil hned dva protihráče. Průniková přihrávka na Benzemu už ale do volného prostoru nezamířila.
81'
Perfektní zápas dnes hraje Marcelo. I nyní si počínal skvěle proti Maksimovićovi, navíc skvěle našel přes celé hřiště Isca.
80'
Soriův dlouhý nákop skončil u chybujícího Ünala. Balon odskočil od trávníku jen za postranní lajnu a vhazovat mohou opět jen domácí fotbalisté.
79'
Zidanova družina již není po druhém vstřeleném gólu tak hladová do útočení. Real si je jist, že by dvoubrankový náskok už neměl ztratit.
78'
Na levém kraji pracoval s balonem střídající Isco. Proti agresivnímu Oliverovi se sice neprosadil, ale držel míč pro Luku Modriće.
77'
U středové čáry byl podražen Nacho. Domácí chtěli pokračovat ve výhodě, ale hlavní rozhodčí nakonec odpískal faul.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Isco.
75'
Po dlouhé době se dotkl balonu i Thibaut Courtois. Malou domů od Nacha bezpečně poslal k dalšímu domácímu stoperovi Varanovi.
74'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Erick Cabaco, přichází David Timor.
73'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Enes Ünal.
72'
Střelec dnešní druhé branky přidržel unikajícího Cucurellu a byl po zásluze potrestán žlutou kartou.
72'
Tentokrát to Benzema vzal na sebe. Individuálně se prosadil z levé strany k ose trávníku a ještě těsně minut pohotovou ránou vzdálenější tyč.
71'
Vinícius po rohovém kopu rozehraném do kombinace čaroval s míčem na hranici vápna. Nakonec přišel jen přetažený centr, který sebral Mendy.
70'
O zisk ve středu pole se postaral Maksimović. Real je ale v posledních minutách všude o něco dříve, než hostující fotbalisté.
69'
Střídající Arribas měl míč pod kontrolou, ale už ho nedokázal lépe předat Modrićovi. Zkušený Chorvat poté musel pod tlakem hrát až k Courtoisovi.
67'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Obhájci titulu odskakují do vedení o dva góly! Už se zdálo, že Marcelo na levé straně nezachytí prudkou přihrávku, ale nakonec zvládl i excelentní pas do šestnáctky, kde se nacházel na první tyči FERLAND MENDY, který ve skluzu nedal Soriovi šanci.
66'
Aleňa se otáčel s míčem, ale nevšiml si, že za ním je Varane a nešetrně ho nakopl do kolen. Hlavní rozhodčí okamžitě píská faul.
65'
S Marcelem se u postranní lajny nepáral Olivera. Hostující obránce dokonce od brazilského soupeře otřel balon a Getafe může vhazovat.
64'
Hosté přece jen přidávají směrem do útoku. Arambarri hledal na vzdálenější tyči Matu, kterého ale balon přelétl o pořádný kus.
63'
Getafe se snaží rychle odpovědět na inkasovanou branku. Souhra Maksimoviće s Arambarrim však hostujícímu týmu nevyšla podle představ.
61'
Real se po hodině hry ujímá vedení! Na pravé straně se uvolnil přes obránce k centru Vinícius Júnior, poté přišel nadýchaný pas do šestnáctky, kde si našel balon KARIM BENZEMA a hlavou překonal bezmocného Soriu.
61'
Na levé straně se otevřel prostor Cucurellovi. Poté měla přijít přihrávka zpět na Aleňu, ale skvěle se vrátil do obrany Varane. Míč se navíc odrazil právě od Cucurelly za koncovou čáru.
60'
Ani hodina hry gól nepřinesla. Bílý balon se snaží i na promáčeném trávníku kombinovat, ale obrana Getafe urputně bojuje o každý balon.
59'
Aleňa nebyl daleko od zisku balonu těsně před vápnem. Mendy opět na kluzném trávníku podklouzl, ale ještě se stačil zvednout a odehrát balon.
58'
Po řadě střídání domácí mířili do brejku. Marvin hledal Benzemu, ale balon utekl až za posledního obránce Getafe a poté mohl hrát David Soria.
57'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marvin, přichází Sergio Arribas.
56'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Carles Aleñá.
56'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Takefusa Kubo.
56'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Jaime Mata.
55'
Madridští se usadili na útočné polovině s míčem pod kontrolou. Od Mendyho putoval balon k Benzemovi, který ještě hledal Asensia, ale skvěle se vrátil do obrany Cucurella.
53'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je stoper Getafe Sofian Chakla. Až příliš tvrdě srazil u středového kruhu Modriće.
53'
Mendy si dal míč až příliš daleko od nohy, poté musel na promočeném trávníku spěchat do souboje s Cuchem u kterého byl až jako druhý. Píská se faul proti domácím.
52'
Real přidává v ofenzivním tempu. Nyní Marcelo našel Casemira, který se ale zalekl volného prostoru na hranici vápna a než vystřelil, tak už měl u sebe Cabaca.
51'
Po přetažené přihrávce se dostal do nebezpečného postavení Karim Benzema. Ránou ke vzdálenější tyči donutil Soriu k vynikajícímu zákroku.
50'
I po změně stran pokračuje Real v dominantním držení balonu. S Mendym spolupracoval Vinícius Júnior, ale zhuštěný prostor nemohou domácí překonat.
49'
Cucurella přelstil na levé straně Marcela, poté odcentroval do vápna Olivera, ale domácí se stačili vrátit do obrany a navíc nůžky Rodrígueze mířily vysoko nad.
48'
Za postranní lajnou se rozcvičuje Takefusa Kubo, který je v Getafe na hostování právě z Realu Madrid.
47'
Druhý poločas startuje ve velmi hustém dešti. Po Benzemovi byl u balonu na levém kraji Ferland Mendy. Proti Oliverovi se ale v úvodu druhé půle neprosadil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45'
45'
Další útočnou akci vedl Luka Modrić. Poté mohl Benzema vysunout do vápna Viníciuse, ale hrotový útočník Realu opět nepředvedl kvalitní provedení.
44'
Minutu před pauzou byl u balonu Portillo. Úmysl krajního záložníka ale nepochopil Rodríguez, který se za nakopnutým balonem nevydal.
43'
Na hranici pokutového území sklepával vysoký balon Casemiro proti noze Benzemovi. Pokus francouzského útočníka byl zblokován a Soria měl znovu snadnou úlohu.
42'
Hned několik tvrdých soubojů bylo k vidění u středového kruhu. Nakonec míč vyplaval u Marcela, který ale nadějnou akci zazdil mizernou přihrávkou na Viníciuse.
41'
Varane si nechtěl zadělat na problémy a tak nekompromisně odpálil míč jako poslední obránce před napadajícími soupeři za postranní lajnu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Mírná tlak obhájců titulu nevynesl než prudkou střelu Modriće, kterou vyrazil David Soria.
39'
Real ještě pokračoval rozehrávkou od rohového praporku, ale tentokrát si už obrana Getafe soupeře v pokutovém území pohlídala.
38'
Varane musel pod tlakem přihrávat jen k Courtoisovi. Real následně bleskově přešel do útoku a po nahrávce Marcela pálil jen těsně vedle branky Modrić.
37'
Benzema si došel pro balon až téměř k vlastním stoperům. Pod tlakem napadajícího Maksimoviće však musel míč rychle odevzdat a Marvin poté získal další aut.
36'
Další autové vhazování madridského celku skončilo až u Sorii. Benzema na vysoký hod nezareagoval a míč ho výrazně přelétl.
35'
I od rohového praporku kroutil míč do šestnáctky Modrić. Před Soriou bylo rušno, ale prudký Marcelův centr skončil jen u Chakly.
34'
Po faulu na Viníciuse centroval z místa přestupku do vápna Luka Modrić. Vítěz Zlatého míče sice našel Nacha, ale obrana zblokovala pokus na rohový kop.
33'
Do otevřenější obrany postupoval s míčem Casemiro s Marcelem. Následně byl u balonu i třetí Brazilec Realu v základní sestavě Vinícius Júnior, kterého fauloval Suárez.
32'
Mendy sice podklouzl, ale i tak byl u balonu o něco dříve než Hernández. Následně přichází jen faul hostujícího útočníka.
31'
Až příliš dlouhý byl pas na rozběhnutého Ángela Rodrígueze. Courtois okamžitě rozehrával od své branky k nohám Ferlanda Mendyho.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Tentokrát vystartoval z pozice stopera do útoku Nacho. Následný centr Marvina sebral do rukavic jen Soria.
29'
Po tvrdém souboji s Cucurellou skončil na trávníku Marvin. Hlavní rozhodčí ale hru nepřerušil a domácí mohli pokračovat v kombinaci.
28'
Zčistajasna se objevil u balonu ve středu pole Marcelo. Z nepřipravené pozice a ještě ze souboje s Portillem pálil zkušený Brazilec jen vysoko nad.
27'
Také Marvin dává zabrat hostující obraně. Teprve dvacetiletý útočník nahrával Asensiovi, kterému zblokoval centr do zámezí Olivera.
25'
Po několika nepřesnostech ve středu pole předvedl mizernou nahrávku Mauro Arambarri. Zpoza postranní lajny může vhazovat Marvin.
24'
V plném běhu centroval do vápna Marvin. Benzema ani na zadní tyči Asensio však na balon nedosáhli. Getafe se může po dlouhé době udržet u míče.
23'
Rodríguez agresivně napadal rozehrávku Mendyho, počínal si až příliš tvrdě a je mu odpískán faul. Domácí tak budou mít více klidu na rozehrávku.
22'
Marcelo je v úvodu zápasu velmi aktivní. Nyní vymýšlel přihrávku do šestnáctky na Asensia, ale ani tentokrát akce Realu zakončení neskončila.
21'
Marcelo prostrčil míč do vápna na nabíhajícího Viníciuse. Ten ještě zkoušel odcentrovat směrem na Benzemu, ale skvěle se dostal k obranné hlavičce Chakla.
20'
Ani dvacet minut gól nepřineslo. Real sice potvrzuje roli papírového favorita, ale David Soria stále nemusel ani jednou zasahovat.
19'
Benzema si to chtěl namířit z levé strany do vápna. Narážečka s Viníciusem o něco nevyšla, brazilský mladík byl přichycen v těsném ofsajdu.
18'
I další standardní situaci rozehrával Asensio. Před Soriou bylo opět horko, ale Modrić ani následně Marvin zakončit ve zhuštěném prostoru nedokázali.
17'
Podél postranní lajny nabral rychlost Marvin. Teprve dvacetiletý útočník byl zastaven jen za cenu faulu Mathiasem Oliverou.
15'
Od rohového praporku centroval do pokutového území Marco Asensio. Ke hlavičce se protlačil Karim Benzema a hosty muselo zachraňovat až břevno.
14'
Suárez sice při odkopu podklouzl, ale balon skončil u Portilla. Fotbalisté Getafe však zradila souhra s Maksimovićem a balon mají znovu domácí.
13'
Mercelo na levém kraji spolupracoval s Modrićem, poté se do hry zapojil i Marco Asensio, ale hosté se stačili včas vrátit do defenzivy.
12'
Ve středovém kruhu sice vyhrál hlavičkový souboj proti Maksimovićovi Casemiro. Míč však skákal jen k Benzemovi, který si byl vědom, že je v ofsajdu a tak záměrně nehrál.
11'
Nechybělo mnoho a Mendy byl ve vlastním vápně obrán o balon. Napadání Rodrígueze však zisk míče nezajistilo a tak mohou pokračovat v útočení Madridští.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Podle očekávání jsou častěji u balonu domácí, ale gólman Getafe David Soria ještě zasahovat nemusel.
9'
Už už to vypadalo, že se Vinícius prosmýkne kolem Cabaca do vápna, ale hostující stoper nakonec na poslední chvíli dokázal skluzem odpravit míč za koncovou čáru.
8'
Marvin měl na pravé straně spoustu prostoru, ale dlouhý pas od Marcela k němu nedoputoval. Domácí však mohou pokračovat v kombinaci ve středu pole.
7'
Z místa přestupku centroval do vápna Luka Modrić. Domácí byli v nebezpečném území ve slibném počtu, ale zakončení Casemira po odraženém balonu šlo jen nad branku.
6'
Také kapitán Getafe Damián Suárez nestačil na bránícího Marcela. Následně spěchal do útoku v rychlém náběhu Vinícius Júnior, ale mladý útočník byl sražen k zemi Cabacem.
5'
Až příliš rychle přeběhl Mathias Olivera kolem bránící linie do ofsajdu. Naopak Cucurellova nahrávka přišla výrazně později, než měla.
4'
Také madridský celek se poprvé v zápase dostal s balonem na útočnou polovinu. Souhra Marvina s Asensiem ale zaskřípala a Olivera mohl míč odkopnout daleko od vápna Getafe.
3'
Olivera vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, hosté se ale před vápnem Realu neprosadili. Casemiro však musel do skluzu, aby sebral balon Maksimovićovi.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Po Rodríguezovi se dotkl balonu i Cucho Hernández, následně se ale Getafe muselo zatáhnout na svou polovinu.
1'
Hlavní rozhodčí Alberola již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Dohrávka prvního kola španělské nejvyšší soutěže La Ligy mezi Realem Madrid a Getafe může za několik málo okamžiků začít.

Real Madrid CF: Courtois – F. Mendy, Varane, Nacho Fernández, Marcelo – Casemiro, Modrić – Marvin, Asensio, Vinícius Júnior – Benzema (C).
Náhradníci: Lunin, Altube – Blanco, M. Díaz, Isco, Chust, Arribas, Gutiérrez.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez (C), Chakla, Cabaco, Olivera – Portillo, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Cucho Hernández.
Náhradníci: Yáñez – Timor, Chema, Etxeita, Abdulai, Aleñá, Kubo, Nyom, Jaime Mata, Iglesias, Ünal, Patrick.

Real Madrid

Real Madrid se po dvou letech vrátil na španělský trůn! V loňské sezoně dokázal především díky fantastickému závěru po restartu soutěže odskočit druhé Barceloně na konečných pět bodů. To v Lize mistrů výběr Zinédina Zidana určitě pomýšlel na vyšší příčky, než dvě osmifinálové prohry s Manchesterem City.

Do obhajoby titulu v La Lize vstoupil Real skvěle. Po sedmi odehraných zápasech byl těsně na druhém místě za Realem Sociedad. Sociedad následně začal ztrácet, ale před Zidanovi svěřence se vyhoupl městský rival Atlético, který má po polovině soutěže náskok deseti bodů a dokonce ještě jeden zápas k dobru. Před týdnem Real překvapivě padl 1:2 na domácí půdě proti Levante. O víkendu poté madridské tým dokázal těsně 2:1 přetlačit Huescu.

To v domácím poháru utrpěl Real tvrdou ránu. Ve čtvrtém kole totiž vypadl s třetiligovým týmem Alcoyano. Madridské sice poslal do vedení Militao, ale deset minut před koncem druhého poločasu srovnal Solbes. V prodloužení poté outsideři zápasu dohrávali dokonce v deseti, ale i tak vsítil historický gól Casanova.
Getafe CF

Getafe v loňském ročníku poznamenaném dlouhou pauzou kvůli koronaviru dlouho pomýšlelo dokonce na příčky zaručující vstup do pohárové Evropy. V šesti posledních zápasech ale Getafe nevyhrálo, získalo pouhé dva body a propadlo se "až" na konečnou osmou pozici s minimální ztrátou na Real Sociedad nebo Granadu.

Po úspěšném vstupu do aktuálního ročníku, kdy po pěti zápasech se drželo Getafe na horních místech tabulky přišla černá série dokonce sedmi duelů bez vítězství. A ani v posledních týdnech není Getafe v optimální formě. Na konci ledna vyfasovalo Getafe dabakl 1:5 s Bilbaem, poté přišla bezbranková remíza s Alavés, ale o víkendu už nestačilo na Sevillu jednoznačně 0:3. Právem tak má Getafe blíže k sestupovým pozicím, že k místům zaručující postup do evropských pohárů.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž má na svém programu dohrávku prvního kola mezi Realem Madrid a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.