La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Huesca - 31. října 2020   14:00

Real
40' E. Hazard (Valverde) • 45' Benzema (L. Vázquez) • 54' Valverde (Benzema) • 90' Benzema (Rodrygo)
4:1
(2:0)
Huesca
74' Ferreiro  (Mir)
Real
Courtois – L. Vázquez (52. F. Mendy), Militao, Ramos (C), Marcelo – Valverde (60. Isco), Casemiro (69. Kroos), Modrić – Asensio (60. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (60. Vinícius Júnior).
González – Rodríguez, De Francisco
Afredo di Stefáno Stadium (Madrid)
Huesca
Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Luisinho (84. G. Silva) – B. García (57. Valderrama Doménech), Mosquera, Nwakali (57. Sandro Ramírez) – Gómez (46. Ferreiro), Mir, Ontiveros (46. Galán).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:9.
Svěřenci kouče Zidana se díky vítězství vyhoupli na čelo španělské La Ligy, momentálně vedou o dva body před druhým Realem Sociedad. Huesca zůstává na 18. místě.
Real Madrid potvrdil roli favorita a Huescu porazil na domácím stadiónu vysoko 4:1. Klíčem k vítězství byly dva góly v závěru prvního poločasu. Nejprve Eden Hazard prolomil střeleckou smůlu a dalekonosnou ránou otevřel ve 40. minutě stav utkání, na spoluhráče pak o pět minut později navázal povedenou křižnou střelou Karim Benzema. Ve druhém dějství dal definitivní razítko na vítězství Bílého baletu Federico Valverde. Alespoň čestný zásah Huesce vystřelil v 74. minutě střídající David Ferreiro, avšak poslední slovo měli domácí, na konečných 4:1 upravil svým druhým gólem Karim Benzema.
90+4'
90+3'
V posledních vteřinách ještě vyprodukoval jeden střelecký pokus Toni Kroos. Zakončení z dvaceti metrů zblokoval mimo bránu Pedro Mosquera.
90+2'
Ve vzduchu visel pátý gól. Brejkovou situaci čtyři na jednoho zazdil Rodrygo, který při pokusu o střelu trefil jediného bránícího hráče.
90'
Real Madrid právě vstřelil branku!
V závěru utkání Real přidává čtvrtý gól. Marcelo poslal centr na krajana Rodryga, který ještě nesobecky přiťukl pod sebe na KARIMA BENZEMU. Francouzský útočník hlavou snad ani nemohl minout, do střeleckých statistik se dnes zapsal podruhé.
89'
Kapitán Jorge Pulido si proti Marcelovi pomohl rukou, a to zpozoroval pomezní rozhodčí. Zdviženým praporkem dal hlavnímu najevu, aby odpískal faul.
88'
Právě Sandro Ramírez chtěl kulatý nesmysl rychle vybojovat zpět do moci hostům jenže při skluzu netrefil balón, nýbrž nohy Modriće. Výsledkem je žlutá karta.
87'
Pozičně skvěle si počínal Ferland Mendy. Počkal, co Gastón Silva vymyslí, aby posléze jeho centr přizvedl mimo dosah původního adresáta Ramíreze.
86'
Příliš nízký centr poslal do šestnáctky Eugeni Valderrama Doménech. Hříšník Karim Benzema odčinil svůj prohřešek hlavičkou do bezpečné vzdálenosti od branky.
85'
Kousek za polovinou hřiště došlo ke střetu mezi Benzemou a Pulidem, který arbitr posoudil jako nedovolený v neprospěch domácího hráče. Standardku má Huesca.
84'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Luisinho, přichází Gastón Silva.
83'
Těžký nákop obdržel k pravé straně David Ferreiro. Střelec jediného gólu Huescy zkusil ještě zpracovat prudce letící míč, což se mu nepovedlo.
82'
Tohle bylo i na Viníciuse příliš. Brazilec sice přesprintoval Maffea Becceru, jenže kulatý nesmysl dostihl až za postranní čárou.
81'
Isco měl v úmyslu přenést hru na Rodryga. Čitelný pas ovšem dobře přečetl David Ferreiro a ve skluzu dokázal míč odpálit mimo hrací plochu.
80'
Chybnou rozehrávku Pulida chtěl využít Luka Modrić. Chorvatský středopolař ovšem místo přihrávky šel do kličky, Mosquera mu vypíchl míč z pod kopačky.
79'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Dimitris Siovas. Hostující stoper zezadu podrazil Karima Benzemu, nebylo co řešit.
78'
Nyní ovšem Éder Militao zaváhal a podskočil nákop Ferreira. Měl velké štěstí, že Sandro Ramírez s touto chybou nepočítal a nepokračoval v pohybu vpřed.
77'
Svěřenci trenéra Michela pokračují v útočném pojetí hry. Sandro Ramírez vyzva na souboj jeden na jednoho Militaa. Neuspěl.
76'
Do konce základní hrací doby zbývá poslední čtvrt hodina. Huescu určitě vstřelený gól nakopl, Real čekají ještě těžké minuty.
74'
Huesca právě vstřelila branku! Hosté zničehonic snižují! Za záda Ramose si naběhl DAVID FERREIRO. Mir mu poslal parádní centr, střídající hráč z bezprostřední blízkosti poslal balón za záda Courtoise.
73'
Isco dlouho váhal s přihrávkou, nakonec nahrál pod sebe Kroosovi. Následoval centr do vnitra šestnáctky, kde si domácí obrana věděl s Benzemou rady.
72'
Real pokračuje v tlaku. Přes Benzemu a Viníciuse se balón dostal zpět ke strůjci celé akce Iscovi, jenž nedokázal prostřelit chumel protivníků před sebou.
71'
Luka Modrić si počkal a v ideální chvíli poslal průnikovou nahrávku Rodrygovi. Ránu talentovaného fotbalisty z úhlu Fernández vyrazil před sebe.
70'
Centr na přední tyč nedopadl podle představ. Luka Modrić poslal balón přímo do míst, kde se pohyboval jenom bránící Jorge Pulido.
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Toni Kroos.
68'
Ferland Mendy s velkou lehkostí obelstil Doménecha, načež po lajně rozběhl Rodryga. Ten nastřelil soka a vybojoval roh.
67'
Pozorný Pablo Maffeo Becerra zabránil v Marcelovi v pohybu v před, ve skluzu jej čistě připravil o míč. Kulatý nesmysl navíc šťastně odkopl k Ferreirovi.
66'
Pěknou kombinaci u levé lajny předvedla trojice Marcelo – Vinícius Júnior – Isco. První jmenovaný pak přenesl hru na stopery.
65'
Pravý křídelník Rodrygo dokázal odcentrovat přes Luisinha na dalšího střídajícího fotbalistu, a sice Isca. Španěl v dobré pozici úplně minul balón.
64'
Sergio Ramos opět prokázal obrovské přednosti ve vzdušných soubojích. Tentokráte přehlavičkoval Doménecha, sudí si však všiml faulu španělského stopera.
63'
Čerstvý Vinícius Júnior nastartoval motory a bez problémů utekl Mosquerovi. Akci zakončil přihrávkou na Benzemu, který Brazilce po utkání Ligy mistrů pořádně zkritizoval. Útočník koníčkem přestřelil.
62'
Domácí zpomalili, a to především směrem dopředu, nechávají hrát Huescu. Soustředí se teď především na udržení čistého štítu pro brankáře.
61'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Real Madrid vede tříbrankovým rozdílem, o jeho vítězství již není pochyb.
60'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Rodrygo.
59'
Thibaut Courtois odmítl gól ve své síti. Proti centru vyběhl daleko ze základní čáry a kulatý nesmysl vyboxoval mimo nebezpečí.
58'
Hosté bojují alespoň o čestný úspěch. Šanci budou mít ze standardní situaci, Ramíreze nedovoleně poslal k zemi Marcelo.
57'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Kelechi Nwakali, přichází Sandro Ramírez.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Borja García, přichází Eugeni Valderrama Doménech.
56'
Třetí branka Bílý balet určitě uklidnila. Zidaneho svěřenci te´d mohou hrát v klidu, lze těžko očekávat zmrtvýchvstání Huescy.
54'
Je rozhodnuto! Karim Benzema si vyměnil balón s Hazardem a zkusil odcentrovat. První pokus ještě zblokoval Pulido, ale druhý už našel volného FEDERICA VALVERDEHO, středopolař dělovkou k levé tyči propálil bezmocného Fernándeze.
53'
Sergio Ramos jen málokdy prohraje hlavičkový souboj. Tuto skutečnost potvrdil, nad Mira vystoupal s velkým přehledem, navíc dokázal přiťuknout balón Marcelovi.
52'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Ferland Mendy.
51'
Hosté pokračují v útočení. Pedro Mosquera odvážně obešel Karima Benzemu, Francouz na polovině hřiště sáhl k taktickému prohřešku.
50'
Huesca nastoupila do druhého poločasu s velkou chutí. Pablo Maffeo Becerra měl dostatek prostoru na centr, přesto balón poslal až za postranní ččáru.
49'
Nově příchozí David Ferreiro se uvedl pěkným obtočením kolem Ramose. Následně úplně zbytečně přepadl přes Casemira, bez jakéhokoliv kontaktu. Hlavní rozhodčí simulování prokoukl.
48'
Borja García si dovolil velkou parádu proti Valverdemu, uruguayský středopolař se nechal nachytat. Za záložníka zasáhl Marcelo, jenž soupeři bolestivě přišlápl kotník.
47'
Domácí trenér Zinédine Zidane podle očekávání poslal do druhého poločasu stejnou sestavou, nestřídal. Naopak kouč Michel udělal dvě změny, čímž chce oživit hru Huescy.
46'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Sergio Gómez, přichází David Ferreiro.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Javier Ontiveros, přichází Javier Galán.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
Real Madrid má po prvním poločase skvěle nakročeno k výhře nad Huescou, nad kterou vede o dvě branky. Oba zásahy přišly až v závěrečné pětiminutovce úvodního dějství. Střelecký účet otevřel ve 40. minutěparádní dalekonosou střelou Eden Hazard, jenž prolomil více jak roční čekání na gól. Belgičana doplnil o pět minut později Karim Benzema, který si zpracoval povedený Vázquezův centr a křižným pokusem navýšil náskok Bílého baletu.
45+1'
45'
Druhý tvrdý direkt pro Huescu! Vázquez z pravé strany přetáhl centr na zadní tyč, kde byl KARIM BENZEMA. Francouz potrestal skutečnost, že Maffeo Berrera balón podskočil tím, že si míč zpracoval na prsa a poté křižnou ránou propálil Fernándeze mezi levou rukou a nohou.
44'
Hosté se ještě snaží o rychlou odpověď, ale zadní řady Zidanový svěřenců působí velmi jistým dojmem. Mir měl proti stoperské dvojici pramalou šanci na úspěch.
43'
Hrdina předchozích minut Eden Hazard si v souboji proti Maffeovi pomáhal všemi dostupnými prostředky. Pravou rukou jej trefil do tváře, rozhodčí přerušuje hru.
42'
Přesně tohle Real Madrid potřeboval. Gól do šatny by domácí mužstvo mohl pořádně nakopnout, naopak do této chvíle dobře bránící Huesca inkasovala tvrdý úder.
40'
Tak takhle se prolamuje střelecká smůla! EDEN HAZARD skóroval naposledy 5. října loňského roku, s čímž si ale teď vůbec nelámal hlavu. Z 25 metrů natáhl k dělovce slabší levačkou, balón zaplaval nechytatelně k levé tyči!
39'
Michelova družina dostala prostor kombinovat, a to dokonce i na útočné polovině. Real dobře zorganizoval obranu a čeká, co soupeř vymyslí.
38'
V posledních minutách je hodně aktivním hráčem Vázquez. Při snaze odcentrovat trefil do zad Siovase, Bílý balet bude vhazovat.
37'
Domácí tlačí, chybí tomu ale nějaký moment překvapení. Huesca zatím nemá moc problémů ubránit naivní ataky favorizovaného konkurenta.
36'
Thibaut Courtois moc práci v prvním poločase neměl, teď si však poradil na jedničku. Dobře vypomohl svým obráncům, když vyběhl proti centru Gómeze a schoval ho v rukavicích.
35'
Luka Modrić šajtlí odcenteoval na Casemira, ale toho přehlavičkoval Pablo Maffeo Becerra. Hazardovu dorážku z voleje zastavil Mosquera.
34'
Sprinterský souboj mezi Militaem a Mirem vyšel lépe pro brazilského stopera. Militao si před protivníka dobře dal tělo, načež ho útočník fauloval.
33'
Marco Asensio na sebe navázal dva protihráče, čímž vytvořil prostor pro Lucase Vázqueze. Španěl doběhl na hranu šestnáctky, balónem pak nastřelil dobře blokujícího beka.
32'
Zleva to nešlo, proto zkusil Real štěstí zprava. Ani teď nepochodili, protože Asensiův centr proletěl vysoko nad hlavou Casemira.
31'
Eden Hazard si vytvořil prostor na levé straně, odkud vzápětí odcentroval do vnitra šestnáctky. Kulatý nesmysl poslal přímo do rukou gólmana.
30'
Po půl hodině utkání platí bezbrankový stav. Real Madrid je mírně aktivnějším mužstvem, v jediné pořádné šanci Ramose vychytal Fernández.
29'
Hráči v bílých dresech chtějí zklidnit hru, což se jim zatím daří. Probíhá kombinace na útočné polovině, Huesca brání v kompletní sestavě.
28'
V aki opět Ontiveros. Tentokráte v roli centrujícího fotbalisty, přetaženým balónem našel na zadní tyči nabíhajícího Luisinha. Rána ze skluzu proletěla vysoko nad.
27'
Následoval rohový kop. Na centr si nejvýše naskočil Jorge Pulido. Slabá hlavička skončila u Asensia, jenž dlouhým odkopem dostal kulatý nesmysl pryč z vápna.
26'
Na druhé straně zahrozil Javier Ontiveros. Technické zakončení zblokoval do protipohybu gólmana Lucas Vázquez, balón naštěstí pro domácí proletěl kousek vedle levé tyče.
25'
První gólovou příležitost Realu měl na hlavě Sergio Ramos, toho našel povedeným centrem zleva Marcelo. Andrés Fernández ukázal výborné reflexy, pokus vyrazil.
24'
Svižnou akci Bílého baletu zazdil Casemiro. Brazilec obdržel pěknou nahrávku na střed, místo střely ale ještě loboval balón za obranu do země nikoho.
23'
Výbornou práci odvedl do obrany Sergio Gómez, jenž čistým způsobem odstavil Valverdeho. Uruguayský středopolař z frustrace soka zatáhl za dres, čímž přerušil hru.
22'
Casemiro chtěl vybojovat penaltu, ale neúspěšně. Pedro Mosquera sice trefil Brazilce přes kotníky, avšak jako první zasáhl míč, což rozhodlo.
21'
Rafael Mir tváří v tvář Courtoisovi zachoval klid, s velkým přehledem vyběhnuvšího gólmana přeloboval. Útočník se ovšem vůbec neradoval, protože moc dobře věděl, že byl v době nahrávky za posledním obráncem.
20'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Karim Benzema. Do Ontiverose naběhl hodně nešetrně, sudí měl navíc celý souboj přímo před očima.
19'
Velkou chybu udělal na středu Casemira, při snaze nahrát Modrićovi jako by si vůbec nevšiml Gómeze. Místo založení rychlého brejku přišla přihrávka do zadních řad.
18'
Smyčka kolem pokutového území hostů se utahuje víc a víc. Modrić dobře zasekl protihráči a přihrál Marcelovi, jehož centr odvrátil do bezpečí Pulido.
17'
Rafael Mir dělá domácí defenzivě velké problémy. Po průnikové nahrávce Mosquery byl úplně sám před gólmanem, avšak pomezní odmával postavení mimo hru.
16'
Eden Hazard si skvěle načasoval náběh na Modričův centr. Levý křídelník vystřelil z těžké pozice pouze na horní síť.
15'
Po delší době se ozvala píšťalka hlavního arbitra. S defenzivou vypomohl hrotový útočník Rafael Mir, právě on fauloval Ramose.
14'
Jedna nepřesnost střídá druhou, a to jak na jedné, tak i na druhé straně. Tu poslední vyrobil Sergio Gómez, ten nedokázal u lajny zpracovat míč.
13'
Huesca nikam nespěhá. Dimitris Siovas rozehrál na krátko, následně Jorge Pulido zapojil do hry nohama i brankáře Fernándeze.
12'
V akci pomezní rozhodčí, který si všiml, že Karim Benzema byl v době Vázquezova pasu za obranou soupeře. Ofsajd.
11'
Modrić rozehrál na Marcela, jenž měl na své straně hodně volného prostoru. Zvolil nahrávku Hazardovi, Belgičan vrátil hru ke stoperům.
10'
Pedro Mosquera krásným pasem mezi dvěma protivníky našel Luisinha, ten celou akci zazdil. Nejprve ji zabrzdil, následně špatně nahrál.
9'
Pravou lajnou nabral obrovskou rychlost Rafael Mir. Éder Militao soka stíhal marně, španělský forward ovšem z velkého úhlu minul prostor mezi třemi tyčemi.
8'
Po zranění se vrátivší Eden Hazard uspěl v souboji jeden na jednoho proti Pulidovi, jenže pak nepřesně přihrával středopolařovi Casemirovi.
7'
Pedro Mosquera ze středu přenesl hru doprava, do přední linie si naběhl Pablo Maffeo Becerra. Zradilo jej však zpracování, čehož využil Marcelo.
6'
V úvodu sledujeme velké množství nepřesností. Luka Modrić si neporozuměl s Asensiem, defenziva modrých může na okamžik vydechnout.
5'
Svěřenci kouče Michela u míče dlouho nevydrželi. Pablo Maffeo Becerra nepočítal s nahrávkou do běhu, domácí budou vhazovat.
4'
Odvážný nákop kapitána Sergia Ramose, jenž hledal za obranou Karima Benzemu. Francouzský forward zabral pozdě, u míče byl jako první gólman.
3'
Real od prvních chvil drží balón na kopačkách. Kombinace zatím probíhá na obranné polovině, hosté zatím ani nezkoušejí presovat.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Huesca do dnešního zápasu nastoupila v modrých dresech.
1'

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: Altube, Lunin – Isco, Jović, Kroos, Vinícius Júnior, M. Díaz, F. Mendy, Rodrygo, Varane, Santos.

SD Huesca: Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Luisinho – B. García, Mosquera, Nwakali – Gómez, Mir, Ontiveros.
Náhradníci: Fernández Llorente – I. Doumbia, Escriche, Valderrama Doménech, Ferreiro, Galán, Insua, Carlos, Sandro Ramírez, Seoane, G. Silva.

Rozhodčí: González – Rodríguez, De Francisco.
SH Huesca

I přes nepříliš oslnivou formu soupeře bude Huesca velkým outsiderem. Po sedmi odehraných kolech ligy je na prvním sestupovém, tedy 18. místě se ziskem 5 bodů. Přitom Svěřenci kouče Michela prohráli pouze dvakrát, na druhou stranu ale čekají na první vítězství, pětkrát totiž remizovali. Huescu trápí především útočná fáze, v průměru nemá ani gól na zápas.
Real Madrid CF

Bílý balet v poslední době neprožívá zrovna nejšťastnější období. V Lize mistrů mají po dvou zápasech dva body a Zidanova trenérská pozice se otřásá v základech. Mírně ji vylepšila výhra v El Clásicu, ještě k tomu na Camp Nou, avšak vzápětí přišla remíza v německém Mönchengladbachu, přičemž vyrovnání hosté obstarali až v nastavení. Kouč Zidane má nůž na krku. Pokud neporazí Huescu, jeho angažmá u Realu Madrid nejspíše skončí.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování 8. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Realem Madrid a Huescou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.