La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Atlético - 22. prosince 2020   19:45

0:2
(0:0)
Atlético
49' Hermoso  (Carrasco) • 74' M. Llorente
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel (75. A. Elustondo), Zubeldia, Le Normand, Monreal – Zubimendi, Merino (C) – Barrenetxea (66. Merquelanz), D. Silva (75. Roberto López), Portugués (75. Bautista) – José (66. Isak).
Cuadra – Barbero, López
Reale Arena (San Sebastián)
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – Lemar (72. Kondogbia), Koke (C), M. Llorente, Carrasco (87. Lodi) – Á. Correa (59. Saúl), L. Suárez (87. D. Costa).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 20:17.
Souboj třetího celku La Ligy s prvním končí lépe pro hosty, Atlético Madrid vítězí v San Sebastianu 2:0 díky brankám Maria Hermosa a Mikela Llorenteho, čímž odskakuje svému městskému rivalovi Realu na rozdíl tří bodů a stále platí, že Atlético má ještě jeden zápas k dobru.

Utkání nabídlo minimum příležitostí na obou stranách, hosté ale dokázali z minima vytěžit maximum a odváží si tři body. San Sebastian zahrozil jen při dalekonosné ráně Merquelanze, kterou si pohlídal Jan Oblak.
90+3'
90+3'
I s ní si defenziva Atlética poradila a Simeoneho skvadra se blíží k upevnění prvního místa.
90+2'
Po Trippierově faulu u postranní čáry bude následovat ještě jedna standardní situace pro Real Sociedad.
90+1'
Alespoň v závěru se domácí snaží o nějaký souvislejší tlak, centry létající před Oblaka ale postrádají potřebnou přesnost.
90+1'
Rozhodčí Cuadra neměl moc důvodů výrazněji nastavit, závěrečný hvizd oddaluje o tři nastavené minuty.
90'
Llorente si u postranní čáry ukopl míč do zámezí, domácí rychle vhodili, ovšem musí zase útočit do plných.
88'
Souhra domácích na levém křídle končí jen ofsajdem, San Sebastianu se nedaří dostat se do nějakého souvislejšího náporu.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Renan Lodi.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Diego Costa.
86'
Žlutou kartu dostává Alexander Isak (Real Sociedad San Sebastian).
85'
Carrasco tlačil svůj centr ze standardní situace na branku, tam situaci hlídal Álex Remiro, jenž míč zachytil do rukavic.
83'
Z následného rohu už baskický tým nijak nezahrozil.
83'
Martin Merquelanz pálil z velké dálky prudce k tyči, Oblak včasným skokem míč vyrazil vedle branky.
82'
Merinův centr Kondogbia srazil rukou, následovat bude standardní situace pro Real Sociedad.
80'
Elustondo vysokou nohou zasáhl Hermosa a prohlíží si žlutou kartu.
78'
Centr Merquelanze od rohového praporku nenašel nikoho v modro-bílém, San Sebastian musí další útočné snažení začít ze středu hřiště.
77'
Domácí vybojovali rohový kop a budou moci zahrozit ze standardní situace.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Roberto López.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Jon Bautista.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Aritz Elustondo.
74'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté přidávají druhou trefu! Nejdříve se usadili u pokutového území San Sebastianu, Luis Suárez zády k brance přihrál zpět k hranici pokutového území, kde domácí jen posunuli míč k MARCOSI LLORENTEMU, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
73'
Standardní situace pro Atlético, centr Carrasca ale doletěl přímo do náruče brankáře Remira.
72'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Geoffrey Kondogbia.
71'
Při Merquelanzově centru je Zubeldiovi pískána hra rukou.
70'
Gorosabel byl při průniku podél postranní čáry podkopnut Kokem, následovat bude standardní situace pro Real Sociedad.
69'
Brzy budou střídat také hosté, do hry se chystá Geoffrey Kondogbia. Jeden z řady hráčů, kteří v létě opustili finančně se potápějící loď Valencie.
67'
Žlutou kartu dostává Saúl (Atlético Madrid).
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Martin Merquelanz.
65'
Merinův oblouček do pokutového území byl příliš krátký pro nabíhajícího Porta, situaci si pohlídal bránící Felipe.
63'
Thomas Lemar potáhl míč od vlastního pokutového území do středu hřiště, kde byl přistrčen a píská se proti domácím.
61'
Saúl z pravého křídla nepřesně přihrával Suárezovi, k uruguajskému střelci míč nedorazil.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Saúl.
58'
Domácí drží míč ve středu hřiště, zatím se ale složitě dostávají k pokutovému území Atlética.
56'
Svůj třetí roh v zápase domácí rozehráli tristně, vůbec jim nevyšla rozehrávka nakrátko a o míč záhy přišli.
54'
Znovu v akci Yannick Carrasco, ten se rozběhl k dlouhému sprintu po levém křídle, zakončil jej ale slaboučkou střelou, která se dokutálela do pokleku brankáře Remira.
52'
Další průnik Carrasca po levé straně už byl nebezpečnější, Belgičan přesným centrem posadil míč na hlavu Llorenteho, ten v záklonu hlavičkuje vysoko nad brankou.
51'
Neúspěšná akce Carrasca u levé postranní čáry, po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat hosté.
49'
Atlético se z první střely na branku v zápase ujímá vedení! Při standardní situaci z hloubi pole si na centr naskočil MARIO HERMOSO a přesnou hlavičkou pokořil brankáře Remira!
48'
Hermoso byl faulován ve středu hřiště, následovat bude volný kop pro Atlético.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Střely na bránu 0:0, střely mimo 2:1. To je asi nejvýstižnější hodnocení prvního poločasu, který nabídl velmi nezáživnou podívanou a nejpozitivnější je fakt, že horší už to po přestávce být nemůže.
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Cuadra přidává jednu nastavenou.
45'
Yannick Carrasco si při průniku do pokutového území naložil příliš velké sousto a míč neudržel.
44'
Snahu domácích při standardní situaci rychle ukončil odpískaný útočný faul.
43'
Po Merinově nedovoleném zákroku ve středu hřiště mohou rozehrávat hosté.
41'
Llorente napravo posunul míč do běhu Carrascovi, také jeho pas před branku nedorazil k žádnému spoluhráči.
40'
Kvalitu postrádal také nákop Barrnetxey do pokutového území, pro nabíhajícího Merina byl příliš dlouhý.
39'
Další nepovedený centr je z dílny Thomase Lemara, ten z pravého křídla centroval svoji slabší pravačkou.
37'
K vysokému centru od rohového praporku se domácí před brankou neprotlačili.
36'
Portu pronikl po pravém křídle, následný centr je sražen na rohový kop.
35'
Portu si nabíhal na dlouhý nákop za obranu Atlética, blíže k míči ale měl Jan Oblak, jenž vyběhl až za své pokutové území a balón odkopl daleko do pole.
33'
Zápasu zatím chybí potřebné tempo, je výrazně za očekáváním, nadále se hraje především ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách.
31'
Atlético ze standardní situace nedokázalo nic vytěžit.
29'
Žlutou kartu dostává Mario Hermoso (Atlético Madrid).

Hostující hráč si kartu prohlíží za protesty.
29'
Žlutou kartu dostává Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian).

Domácí obránce vjel skluzem pod nohy Thomase Lemara, kterému ukopl míč, zároveň ale soka fauloval.
28'
Mikel Merino je autorem také druhé střely dosavadního průběhu zápasu, opět ale velmi nepřesné. Tentokrát domácí středopolař střílel po zemi zpoza pokutového území, ovšem výrazně mimo.
26'
Ani další standardní situace nevedla ke střeleckému zakončení. Stále tak platí, že Merinova hlavička mimo branku je vůbec jediným střeleckým pokusem v celém dosavadním průběhu zápasu.
25'
Atlético zvyšuje aktivitu, hosté budou zahrávat další rohový kop.
23'
Po rohu je hostům pískán nedovolený zákrok, rozehrávat může Remiro.
22'
Na opačné straně se díky zaváhání domácí defenzivy dral do zakončení Luis Suárez, už byl ale příliš blízko brankáři Remirovi, ten vyrazil míč na roh.
22'
Po standardní situaci domácích si naskočil na centru Merino, v tísni ale hlavičkoval výrazně mimo Oblakovu branku.
20'
David Silva vnikl do pokutového území díky narážečce s Portum, pak si ale ale příliš předkopl míč a ve skluzu už jej nedokázal propasírovat ke spoluhráčům před brankou.
20'
Merino si před pokutovým územím vyměnil míč s Willianem Josém, pak jej ale nepřesnou přihrávkou na chvíli odevzdal, už jsou ale zpět u míče domácí.
18'
San Sebastian je v posledních minutách aktivnější, jedná se ale o převahu především ve středu hřiště, k brance se domácí dostávají jen sporadicky.
16'
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (Atlético Madrid).

Černohorský stoper podkopl Williana Josého, rozhodčí Cuadra nechal pokračovat ve hře a k situaci se vrátil při nejbližším přerušení.
15'
Gorosabelův centr proletěl předbrankovým prostorem, domácí nijak nezahrozili před Oblakem.
14'
Barrenetxeův průnik po levém křídle končí rohovým kopem, domácí disponují svoji první standardní situací.
13'
Domácí zakombinovali před pokutovým územím Atlética, pak však nepřišla kvalitní finální přihrávka a musí to zase zkusit od středu hřiště.
11'
Portu se provinil nedovoleným zákrokem na útočné polovině, rozehrávky se ujme Jan Oblak.
10'
Úvod zápasu je oboustranně velmi opatrný, zatím se hraje převážně ve středu hřiště.
8'
Ángel Correa se pokusil proniknout do pokutového území, míč mu ale odskočil od těla a domácí zadáci jej odkopli do bezpečí.
6'
Právě Trippier se ujal centru od praporku, domácí defenziva si s ním poradila.
6'
Po Trippierově průniku na pravém křídle bude následovat rohový kop pro Atlético.
5'
Ander Barrenetxea předvedl dravý průnik po levém křídle, v závěru akce ale neudržel stabilitu a nepovedlo se mu udržet míč na hrací ploše.
3'
Carrascův nákop k pokutovému území si domácí defenziva pohlídala, odraženého míče se ale zase ujalo Atlético.
2'
Kieran Trippier byl sražen Barrenetxeou u postranní čáry, rozehrávat mohou hosté.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v tmavě modrých dresech hrající hosté z Madridu, domácí oblékli tradiční bílo-modrou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Zubimendi, Merino (C) – Barrenetxea, D. Silva, Portugués – José.
Náhradníci: Ayesa – A. Elustondo, González, Guevara, Guridi, Isak, Bautista, Roberto López, Merquelanz, Muñoz, Navarro, Sagnan.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – Lemar, Koke (C), M. Llorente, Carrasco – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: San Román – D. Costa, Kondogbia, Lodi, Saúl, M. Sánchez, Šaponjić, Torreira, Vitolo, Vrsaljko..
Atlético Madrid

Atlético se rozehrálo k výborným výkonům, když v součtu s minulou sezónou neprohrálo 26 ligových zápasů v řadě, o sérii přišlo až před deseti dny při městském derby s Realem. Ten byl také u počátku této série na začátku února. Po neúspěchu v derby se Atlético vrátilo na vítěznou vlnu v sobotu, kdy na domácím stadiónu porazilo Elche 3:1 a zůstává v čele soutěže právě před Realem Madrid.

Tabulka je zatím velmi ovlivněna různým počtem zápasů, o prvním místu Atlética ale nemůže být pochyb, neboť sice je o skóre před Realem Madrid, ovšem na svého městského rivala má dokonce dva zápasy k dobru. Třetí Real Sociedad ztrácí tři body, ovšem má už o tři odehrané zápasy více.

Na trávnících soupeřů Atlético má bilanci 3-1-1. O prohře na Realu Madrid už byla řeč, výhry přivezlo z Viga (2:0), Pamplony (3:1) a Valencie (1:0).

Atlético disponuje velkou útočnou sílou reprezentovanou zejména hlavní letní posilou Luisem Suárezem (7 ligových branek) a mladou portugalskou hvězdou Joaem Felixem (5 gólů).

Také Atletům se na podzim dařilo v evropských pohárech, díky výhře v Salcburku v posledním kole postoupilo ze skupiny Ligy mistrů a v osmifinále se může těšit na Chelsea.

Tým ze San Sebastianu vstoupil do letošního ročníku La Ligy skvěle, když se dokonce vyhříval v čele tabulky a prvních deset zápasů odehrál se skvělou bilancí 7-2-1. Pak však přišly horší časy a v následujících pěti zápasech už nepoznal chuť vítězství (0-2-3). Poslední dva zápasy Real Sociedad odehrál na hřištích soupeřů a prohrál 1:2 shodně v Barceloně i na stadiónu valencijského Levante.

Na domácím stadiónu Reale Seguros si Real Sociedad připsal porážku jen ve druhém zápase od Valencie (0:1), celkově tam má bilanci 3-3-1.

Sociedad letos úspěšně bojuje také v Evropské lize, ve strhující bitvě o postup ze základní skupiny uspěl v posledním zápase v Neapoli až v nastaveném čase, což mu vyneslo účast v jarní fázi soutěže a nesmírně atraktivní dvojzápas s Manchesterem United.

Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Mikel Oyarzabal. Ten by neměl dnes chybět v základní sestavě, naopak mimo hru je celá řada fotbalistů v čele s Adnanem Januzajem nebo Asierem Illarramendim.
Hezký večer při sledování atraktivního utkání španělské ligy, aktuálně třetí Real Sociedad na svém trávníku přivítá lídra soutěže Atlético Madrid.

V loňské sezóně byl ve vzájemných soubojích úspěšnější tým ze San Sebastianu, jenž na domácím trávníku zvítězil 2:0, v dohrávce sezóny po koronavirové přestávce pak v červenci remizoval na madridském stadiónu Wanda Metropolitano 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.