La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : CA Osasuna - 3. ledna 2021   18:30

Real Sociedad
46' Barrenetxea (José)
1:1
(0:1)
CA Osasuna
20' Calleri  (R. García)
Remiro – Sagnan, Le Normand, Zubeldia, Muñoz – Guevara (78. Zubimendi), Merino, Portugués (66. Merquelanz) – Barrenetxea (78. Gorosabel), Oyarzabal (C) (66. Guridi) – José (60. Bautista).
Pizzaro – Garrido, Masso
Reale Arena, San Sebastián
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García (C), Cruz – J. Martínez (85. Roncaglia), Moncayola, I. Pérez, Barja (67. Jony) – Calleri (77. Budimir), R. García (67. R. Torres).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:7.
Dnešní utkání končí remízou, což je dobrá zpráva pro příznivce Osasuny, která bojuje o záchranu. Naproti tomu domácí Real Sociedad jen potvrdil špatnou formu z posledních zápasů a byť v posledním ligovém kole dokázal vyhrát, dnes se neskutečně trápil a tři body vybojovat nedokázal.
90+3'
90+1'
Jon Bautista (Real Sociedad) hodně zazmatkoval na pravém křídle, kdy chtěl přihrát k vápnu, ale poslal míč mimo hřiště.. to se vidí málokdy.
90'
A to tu již máme devadesátou minutu, sledujeme marnou snahu domácích o překonání defenzivního valu Osasuny.
89'
Míč ve středu hřiště, hřiště, hosté se ho snaží udržet co nejdál od své branky.
87'
Žlutou kartu dostává Facundo Roncaglia (CA Osasuna).
87'
Po rohovém kopu z pravé strany si na vzdálenější tyči nabíhal Jon Guridi, který ale na míč nedosáhl.
86'
Již několikátý centr do vápna Osasuny, v podání domácích, který není vůbec přesný... těžko pak mohou domácí pomýšlet na lepší výsledek, když nejsou schopni pořádně odcentrovat.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Javier Martínez, přichází Facundo Roncaglia.
83'
Real se nyní ubránil pouze za cenu celkově již čtrnáctého faulu v zápase, hosté nespěchají s rozehrávkou.
82'
Hosté vybojovali roh, ten také již z levé strany rozehráli, ale bez valného úspěchu.
81'
Poslední desetiminutovka zápasu je tady, domácí favorit se stále neskutečně trápí z jedním z aktuálně nejhorších ligových klubů (dle postavení v tabulce), strhne ještě vedení na svou stranu?
79'
Sergio Herrera (Osasuna) daleko venku ze své branky, odkud rozehrává a posílá míč až na polovinu domácích.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Andoni Gorosabel.
78'
Pohled k postranní čáře dává tušit, že také domácí připravují střídání a to hned dvojí.
77'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Ante Budimir.
76'
Žlutou kartu dostává Igor Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).
75'
Ante Budimir (Osasuna) se co nevidět dostane do hry a oživí tak útočnou sílu hostů.
73'
Znovu ale celou akci Realu Sociedad přibrzdil hodně nepovedený centr ze strany... kolikátý už dnes.
72'
Souboj ve středovém kruhu, úspěšnější jsou domácí, kteří se dlouhým nákopem snaží co nejrychleji dostat do útoku.
71'
Juan Cruz (Osasuna) odhlavičkovává centr soupeře, velice dobrý obranný zákrok, následuje útočný faul domácích.
70'
Nacho Vidal (Osasuna) si nekomplikuje situaci a odkopává míč daleko na polovinu soupeře.
69'
Real Sociedad se dostal rychle zpět na míč a nyní se domácí snaží něco vymyslet na polovině Osasuny.
68'
Míč končí v autu, vhazují hosté, z pravé strany, na polovině soupeře.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Jony.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Roberto Torres.
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Martin Merquelanz.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Jon Guridi.
65'
Pokus o rychlý brejk v podání domácích, na centr Cristiana Portuguése, z pravé strany, ale nikdo nedoskočil.
64'
Sedmý rohový kop rozehráli domácí z levé strany, míč ale na bližší tyči odvrací bránící hráč.
63'
Budeme svědky dalšího rohového kopu, po zákroku bránícího Nacho Vidala.
62'
Cristian Portugués (Real Sociedad) opět s míčem na pravé straně, ve vápně, nyní ale jeho úmysl nikdo nepochopil a míč končí mimo hřiště.
61'
Real Sociedad ještě před střídáním zahrával roh, ale bez valného úspěchu, nyní jsou u míče hosté.
60'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Jon Bautista.
60'
Je před námi poslední půl hodina hry, domácí sice v úvodu druhé půle dokázali srovnat, ale kýžený vedoucí gól se jim zatím vstřelit nepodařilo.
59'
Cristian Portugués (Real Sociedad) vystrašil svým překvapivým centrem/střelou gólmana Herreru, který nakonec vytěsnil míč, mířící na břevno či těsně pod.
57'
Polední minuty patří Osasuně, která je více na míči a dostává se na polovinu soupeře.
56'
Více dopředu se po vyrovnávacím gólu tlačí také hosté, nyní je to spíše taková přetahovaná o každý míč.
55'
Álex Remiro (Real Sociedad) spěchá s rozehrávkou od své branky, domácí se budou snažit o vstřelení vedoucí branky.
54'
Hra je v tuto chvíli kouskována kvůli faulům.
53'
Jonathan Calleri (Osasuna) fauluje ve vápně bránícího Guevaru, čímž končí akce Osasuny.
52'
Standardka pro Osasunu, z levé strany, na polovině soupeře, ze vzdálenosti nějakých pětatřiceti metrů od branky.
50'
Rozhodně centry do vápna jsou řešením proti pevnému defenzivnímu postavení soupeře, domácím však scházela větší přesnost těchto pasů.
49'
Mimochodem ze strany Realu Sociedad to byl gól z první střely na branku soupeře!
48'
A je tu další akce domácích, znovu centr z pravé strany, Mikel Oyarzabal ale neposlal přesný míč, ten končí venku z hřiště.
46'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak to je parádní vstup domácích do druhé půle! Mikel Oyarzabal zatáhl míč po pravém křídle, přiťukl před sebe nabíhajícímu Portuguésovi, který odcentroval do vápna. Tam hlavou míč přizvedl Willian José, za nímž již číhal volný ANDER BARRENETXEA, který poslal míč do branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
První poločas překvapivě vyhrávají hosté, kteří dokázali vstřelit zatím jedinou branku. Favorizovaný Real Sociedad to má hodně těžké, neboť hosté doslova zaparkovali před vlastní šestnáctku autobus a probíjet se tak hustým defenzivním blokem není vůbec snadné.
Domácí tak ve druhé půli čeká velice těžká práce, chtějí-li výsledek ještě zvrátit na svou stranu.
45+1'
45+1'
V nastavené minutě sice domácí dostali míč do branky Osasuny, ale bylo to z ofsajdu a gól okamžitě není uznán.
45'
Kike Barja (Osasuna) faulován bránícím Merinou, hosté tak získávají v závěru poločasu standardku na polovině Realu Sociedad.
44'
Statistika držení míče – 76% : 24%.
43'
Aridane (Osasuna) vystihl pas soupeře za obranu a skvěle načasovaným skluzem zastavil míč.
42'
Álex Remiro (Real Sociedad) se zapojuje do rozehrávky svého týmu, který kombinuje u půlící čáry.
41'
Začíná poslední pětiminutovka první půle, která zatím domácím vůbec nevychází, na rozdíl od soupeře, který se nejen dobře brání, ale vstřelil už i jeden gól.
39'
Nekompromisní odkop míče v podání obránce Juana Cruze (Osasuna), míč letí až za půlící čáru, kde ho získává soupeř.
38'
Cristian Portugués (Real Sociedad) vybojoval roh pro svůj tým, následuje rychlá rozehrávka Mikela Oyarzabala z pravé strany... ale znovu to je v podání domácích uspěchané a nepovedené.
37'
Aihen Muñoz (Real Sociedad) nyní pouze odkopává míč do autu, při plnění si defenzivních povinností.
36'
Rohový kop domácích, z levé strany, centr míří před branku, obránce odkopává. Následuje přízemní střela Mikela Oyarzabala (Real Sociedad), s níž si Sergio Herrera poradil.
35'
Nepřesným pasem na levou stranu končí akce Osasuny, adresátem nepovedeného pasu byl obránce Aridane.
34'
Vystřelit ale dokázal z pravé strany Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), jehož střela ale letí nějaké dva metry vedle branky Osasuny.
33'
Ander Barrenetxea (Real Sociedad) si výborně zpracoval centr na levém křídle, přešel přes dva protihráče, ale pak nedokázal vystřelit.
32'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) rozehrál roh z pravé strany, míč vyboxoval brankář Sergio Herrera před vápno, odkud z voleje vypálil Robin Le Normand, ovšem pouze vysoko nad branku.
31'
Rohový kop pro Real Sociedad, druhý v zápase.
30'
Hlavičkový souboj před brankou Realu Sociedad, kde se Rubén García (Osasuna) dožaduje odpískání faulu bránícího Aihena Muñoze... vše v pořádku, pokračuje se ve hře.
29'
Ne, ani tentokrát se domácí do koncovky nedostávají, Osasuna zatím staví na velmi dobré defenzivě.
28'
Po levé straně se domácí dostávají do útoku, Mikel Oyarzabal ale neprošel přes obránce Osasuny, domácí mají autové vhazování z levé strany.
27'
Bránící Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) faulován Nacho Vidalem, útočná akce Osasuny tak končí.
26'
A opět jsou domácí v útoku, jenže ve finální fázi se jim zatím vůbec nedaří a platí to i pro tuto akci.
25'
Mikel Merino (Real Sociedad) si nabíhal ve vápně na centr z pravé strany, ale pomohl si při zpracování míče rukou, což sudí píská.
24'
Aridane (Osasuna) se v souboji o míč srazil se svým spoluhráčem hlavou a nyní musí být ošetřován.
23'
Fotbalisté Realu jsou sice aktivnější, ale na rozdíl od soupeře vystřelit ještě nedokázali, to hosté mají na svém kontě již dvě střely, z nichž jedna byla gólová.
22'
Real s míčem na polovině soupeře, Mikel Merino byl ale v obklíčení hned trojice protihráčů, takže se nedokázal prosadit a míč ztratil.
20'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácím se sice podařilo se štěstím ubránit rohový kop soupeře, ale následně zbytečně chybovali ve vlastním vápně, kde Rubén García přiťukl míč z nohy bránícího Sagnana na nabíhajícího JONATHANA CALLERIHO, který nekompromisní střelou do horní části branky nedal Remirovi šanci.
19'
První rohový kop vybojovali také hosté, rozehrávat budou z pravé strany.
18'
Z velké dálky míří centr do vápna, kde ale vyhrál hlavičkový souboj bránící Aridane.
17'
Rubén García (Osasuna) fauluje Zubeldiu, domácí budou rozehrávat ze středového kruhu, byť již na polovině soupeře.
16'
Míč utíká hostům do autu, vhazují z pravé strany domácí.
15'
Útočný faul odpískán také hostům, míč si bere Álex Remiro (Real Sociedad), který bude vykopávat.
14'
Jejich akce ale končí dalším nepovedeným centrem z pravé strany, kdy míč letí do míst, kde není vůbec nikdo.
13'
Kike Barja (Osasuna) se prodíral do vápna soupeře, ale při tom fauloval jednoho z bránících borců v modrobílém, takže domácí budou moci rozehrát.
12'
Útočnou akci Realu Sociedad zakončil nepřesným centrem z pravé strany Modibo Sagnan.
11'
Aktivní napadání hostů neslo na chvíli ovoce, ale nyní již opět hrají domácí, kteří zkouší zaútočit po pravé straně.
10'
Až nyní je hra přerušena, tím, kdo je nyní na trávníku, je domácí kapitán Mikel Oyarzabal, který zřejmě inkasoval úder do obličeje, v souboji o míč.
9'
Jeden z domácích hráčů padá na polovině Osasuny na trávník, sudí nechává hrát dál.
8'
Míč se z levé strany dostal do vápna, ale v hlavičkových soubojích byli úspěšnější hosté, kteří míč odehráli ven z vápna.
7'
Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře.
6'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) rozehrál, poslal míč na bližší tyč, ale hosté se ubránili.
5'
Mikel Merino (Real Sociedad) vybojoval v souboji s Aridanem první roh v zápase, ten domácí rozehrají z levé strany.
4'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) si na levém křídle nabíhal za obranu, ale podklouzl a upadl, míč poté skončil v autu.
3'
Modibo Sagnan (Real Sociedad) ještě zachytil míč na hrací ploše a domácí tak mohou dál kombinovat u půlící čáry.
2'
Míč zatím výhradně v držení domácích, kteří kombinují na polovině Osasuny.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Sagnan, Le Normand, Zubeldia, Muñoz – Guevara, Merino, Portugués – Barrenetxea, Oyarzabal – José.
Náhradníci: Ayesa – Guridi, Merquelanz, Bautista, Isak, Gorosabel, Zubimendi, Roberto López.

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, Cruz – J. Martínez, Moncayola, I. Pérez, Barja – Calleri, R. García.
Náhradníci: Álvarez, Martínez – Navas, Gallego, R. Torres, U. García, Budimir, Jony, Roncaglia, Adrián López, Oroz.

Rozhodčí: Pizzaro – Garrido, Masso.
CA OSASUNA
Jak již zmíněno, Osasuně patří předposlední příčka v LaLize a letos to vypadá na holý boj o udržení se v nejvyšší soutěži. Z patnácti odehraných zápasů dokázala Osasuna pouze tři vyhrát, na svém kontě má hned osm porážek, což je druhá nejhorší bilance (horší je jen desátý Betis, který prohrál devětkrát). Na výhru čekají v Pamploně již od konce října loňského roku, přesněji od 24. 10., kdy doma Osasuna porazila těsně 1:0 Athletic Bilbao. Od té doby z dalších devíti ligových kol uhrála Osasuna pouhé tři body...
REAL SOCIEDAD
Real Sociedad, po třech porážkách v řadě, v závěru loňského roku, vyklidil pozice na čele tabulky, přesto se ale stále drží mezi nejlepšími. Pomohla k tomu i výhry v posledním utkání roku 2020, kdy na Silvestra dokázal Real vyhrát 1:0 v Bilbau. Real Sociedad touto výhrou přerušil devítizápasovou sérii bez výhry, kdy nedokázal vyhrát ani v domácí LaLize, ani v rámci zápasů v základní skupině F Evropské ligy. Během této série hned šestkrát pouze remízoval, čímž poztrácel hodně bodů, jak v lize, tak v Evropské lize. I přesto dokázal Real v Evropské lize postoupit z druhého místa do jarních bojů. A chce-li se udržet mezi špičkou domácí ligy, musí o záchranu bojující Osasunu porazit.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 17. kola španělské LaLigy, v němž REAL SOCIEDAD přivítá na svém stadionu CA OSASUNU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.