La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Valencia - 14. února 2021   16:15

Real
12' Benzema (Kroos) • 42' Kroos (L. Vázquez)
2:0
(2:0)
Real
Courtois – Carvajal (28. L. Vázquez), Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić (79. Isco) – Asensio (71. Arribas), Benzema (C) (79. M. Díaz), Vinícius Júnior.
Lunin, Altube – Isco, Chust, L. Vázquez, Arribas, M. Díaz, Gutiérrez.
J. Sánchez – Cabañero, Gallego
Alfredo di Stéfano Stadium, Madrid
Valencia
Doménech – T. Correia, Paulista, Ferro, Gayá (C) – Wass (64. Lee Kang-in), Račić, Soler (64. Ch. Oliva), Guedes (46. Musah) – Gómez (83. Cutrone), M. Vallejo (46. Gameiro).

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:12.
Ve druhém poločase se už skóre neměnilo a Real Madrid si tak dokráčel pro vítěuství 2:0. O něm rozhodli svými zásahy Karim Benzema a Toni Kroos. Po změně stran se ještě trefil Ferland Mendy, ovšem jeho gól nakonec odvolal systém VAR kvůli těsnému ofsajdu. Hosté toho dnes směrem dopředu mnoho nepředvedli. Za zmínku stojí jen rána Maxiho Gómeze, po níž musel ukázat své umění brankář Courtois.
90+3'
90+3'
Ještě málem šance pro domácí! Na centr Lucase Vázqueze si nabíhal Mariano Díaz. Těsně před ním ale stačil zakročit Doménech.
90+2'
Domácí zahrávali pátý roh. Rozehráli ho nakrátko a nechávají čas utíkat.
90+1'
Rozhodčí Sánchez nastaví tři minuty!
90'
Thibaut Courtois nyní vypomohl obraně Realu a vyběhl ze své šestnáctky, aby odehrál míč před Gameirem. Navíc dokázal najít Vázqueze.
89'
Thierry Correia se ve vzdušném souboji srazil s Viníciusem. Situace byla posouzena jako faul domácího fotbalisty.
88'
Utkání se chýlí ke svému konci. Domácí už nikam nepospíchají, chtějí to především v klidu dohrát.
87'
Hosté přenášeli hru na levé křídlo, kde byl José Gayá. Obrana Realu situaci vyřešila.
85'
Real míří za výhrou, která ho v tabulce udrží na druhém místě před Barcelonou.
84'
Míč poslal do šestnáctky právě Correia. Odražený balón si našel na levé straně pokutového území Uroš Račić, jenž zakončoval vedle bližší tyče.
83'
Nacho Fernández fauloval Thierryho Correiu a hosté mají k dispozici standardní situaci.
83'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Patrick Cutrone.
81'
S na pravém křídle pronikajícím Yunusem Musahem si s velkým přehledem poradil Ferland Mendy. Ten zastavil protihráče tělem a zkontroloval míč za brankovou čáru.
80'
Držení míče – 59 % : 41 %
79'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Isco.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.
78'
Zajímavá akce Realu po ose Vinícius – Benzema – Mendy. Posledně jmenovaný ji zakončoval slabou střelou do náruče brankáře Doménecha.
77'
Hráči v bílém zapojili přihrávkami do hry i brankáře Courtoise. Ten se až na jeden výtečný zákrok musí v bráně nudit.
75'
Hostující obranu a brankáře zaměstnal Karim Benzema. Ten se uvolnil na levé straně šestnáctky a zkusil to z ostrého úhlu. Jeho zakončení levačkou nadvakrát likvidoval Doménech.
74'
Domácí nadále kontrolují míč na svých kopačkách. To je nejlepší způsob, jak Netopýry do ničeho nepustit.
72'
Střely na bránu – 5:1
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Sergio Arribas.
71'
Z nějakých 22 metrů pálil Luka Modrić. Míč chytil opačnou rotaci a vytočil se tak ven od brány.
69'
Domácí se snaží pokračovat v aktivitě. Kolmice Kroose hledala Marcose Asensia, který na míč těsně nedosáhl.
67'
Hosté mají po neuznaném třetím gólu Realu stále alespoň malou šanci na to s utkáním něco udělat. Za stavu 3:0 už by bylo nejspíš definitivně hotovo.
64'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Lee Kang-in.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Christian Oliva.
63'
Gól Realu ale neplatí! VAR odhalil Mendyho milimetrový ofsajd!
61'
Domácí vedou už o tři góly! Luka Modrić poslal míč na levé křídlo, kde se nacházeli Vinícius a Mendy. O balón si řekl Vinícius a Ferland Mendy mu tedy naběhl do šestnáctky. Tam si odskočil od obránců, jeho spoluhráč mu nahrál a Francoz zamířil z prostoru penalty k tyči po pravé ruce bezmocného Doménecha.
59'
Hosté přeci jen začínají zvyšovat svou aktivitu. Za stavu 0:2 v jejich neprospěch ještě chtějí zkusit Real trochu pozlobit.
57'
Z pravé strany centroval Correia a Vázquez balón odvrátil mimo šestnáctku, odkud to zkusil José Gayá. Jeho ránu zablokoval Raphaël Varane.
55'
Na druhé straně to zkusil zhruba z 22 metrů Toni Kroos. Ten bránu netrefil.
53'
Vůbec poprvé v utkání zahrozili hosté! Maxi Gómez napřáhl z velké dálky a byla z toho krásná střela. Míč směřující skoro do horního rohu brány ale vyrazil Thibaut Courtois!
53'
Tonimu Kroosovi sprintoval dopředu Vinícius, který by měl před sebou volnou cestu k bráně. Německý záložník se ale ocitl na zemi po kontaktu s protihráčem a nestihl tak Brazilce vysunout.
52'
V úvodu druhé půle se nic nemění na obrazu hry. Real má zápas pod kontrolou.
50'
Tohle mohla být tutovka domácích! Luka Modrić vysunul krásným pasem Marcose Asensia, který by šel sám na brankáře, ale zradil ho první dotek. Míč si dal příliš daleko od sebe a Doménech si pro něj doběhl.
50'
Ferland Mendy nahrával z levé strany do šestnáctky Karimovi Benzemovi. Ten přebral míč zády k bráně, otočil se kolem Paulisty, ale už nedokázal zakončit.
49'
Karim Benzema se snažil dostat míč za obranu, kam mu nabíhal Vinícius Júnior. Gabriel Paulista ho dokázal odzbrojit.
48'
Marcos Asensio zahrál další rohový kop na bližší tyč. Valencia se ubránila.
48'
Nakrátko zahraný roh Realu. Po něm přišel nástřel Modriće, který byl sražen do zámezí. Situace se tak bude opakovat.
46'
Hostující Thierry Correia hned po pár sekundách druhé půle sestřelil Viníciuse a pěkně zblízka si prohlédl žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Yunus Musah.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Kévin Gameiro.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 67 % : 33 %
Střely na bránu – 5:0
Střely mimo – 2:0
Rohové kopy – 3:1
První poločas vyšel výrazně lépe Realu Madrid. Domácí byli jasně lepším týmem a jejich brankář Courtois si vůbec nesáhl na míč. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě střelou zpoza šestnáctky Karim Benzema. Druhý gól pak přidal v závěru úvodního dějství Toni Kroos.
45+2'
45+2'
Hosté ještě zahrávali v samotném závěru úvodního dějství standardku. Gabriel Paulista však při náběhu fauloval Kroose a tím první půle končí.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Rozehrával ji právě Kroos, ale tentokrát ani on nic nebezpečného nevymyslel.
44'
Uroš Račić fauloval unikajícího Kroose. Standardní situace pro Real Madrid.
42'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení! Marcos Asensio poslal svou přihrávkou do šestnáctky rozběhnutého Modriće. Ten nahrál pod sebe Lucasovi Vázquezovi, jenž ještě nabídl míč na hranici šestnáctky TONIMU KROOSOVI a ten pravačkou zamířil po zemi k levé tyči z pohledu marně se natahujícího brankáře Netopýrů – 2:0.
41'
Karim Benzema si nyní nerozuměl s Viníciusem. Respektive mu adresoval přihrávku, která končí v zámezí. Kope se od brány Valencie.
40'
Nyní jsme viděli dělovku Luky Modriće zpoza pokutového území, kterou vyboxoval brankář Doménech!
38'
Luka Modrić nahrál doprava Lucasovi Vázquezovi. Ten odcentroval na hlavu Karima Benzemy, jenž zamířil nad bránu.
36'
Domácí hrají aktivně a několik minut se s míčem pohybují u pokutového území soupeře.
35'
Centr z levé strany směřoval na vzdálenější tyč, kde byl Marco Asensio. Ten se snažil vrátit míč před bránu, kde měl Benzemu, ovšem obrana Valencie si poradila.
33'
Domácí ukazují, že dokáží předvádět hezké kombinace. Luka Modrić do jedné z nich zapojil i přihrávku patičkou a z hranice šestnáctky mohl zakončovat Lucas Vázquez. Ten však mířil jen do obránce.
30'
Kroos našel pěkným pasem Luku Modriće, který okamžitě posílal míč před bránu, kde byl Karim Benzema. Ten se ale provinil útočným faulem.
29'
Tempo hry oproti úvodu maličko uvadlo. Real vede a nepospíchá již tolik dopředu.
28'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
27'
Hostující Gonçalo Guedes poslal k zemi Varana a za to dostává žlutou kartu.
27'
Domácí zatím pokračují o deseti. U lavičky se chystá na nástup do hry Lucas Vázquez.
26'
Domácím se zranil Dani Carvajal, který zamířil rovnou do šaten. Real tedy bude muset střídat. Jednalo se o nezaviněnou situaci, pravému obránci Madridu zřejmě povolil při běhu sval.
24'
Casemiro se nadechl k velmi zajímavému individuálnímu průniku. Ten zastavil těsně před šestnáctkou stoper Ferro. Domácí záložník reklamuje, že faulem, sudí ale nechal hru pokračovat.
22'
Marcovi Asensiovi byl odpískán ofsajd. Podle všeho se jednalo o chybu pomezního, domácí hráč byl zřejmě ještě před posledním obráncem.
21'
Držení míče – 72 % : 28 %
20'
Hosté se osmělují. Thierry Correia dostal míč na pravou stranu, odkud odcentroval. Balón odvrátil Nacho, kterého vzápětí dohrál Daniel Wass. Dánský fotbalista se omlouvá, stoper Realu by měl být v pořádku.
18'
Rohový kop domácích. Ten byl zahrán nakrátko, následný centr Luky Modriće pak neprošel až před bránu.
16'
Maxi Gómez byl na půlce trefen šlapákem Nacha Fernándeze. Rozehrávat budou hostující fotbalisté.
16'
Hosté při zatím ojedinělém útočném pokusu ztratili míč. Přišel o něj Uroš Račić.
14'
Domácí hned mohou hrát klidněji. Rychlý gól si před utkáním určitě hodně přáli.
12'
Bílý balet jde do rychlého vedení! KARIM BENZEMA si naběhl na přihrávku Toniho Kroose. Míč přebral na levé straně před pokutovým územím. Přehodil si ho na pravačku a přízemní střelou kolem bránícího hráče zamířil ke vzdálenější tyči Doménechovy svatyně.
10'
První rohový kop domácích. Ten byl rozehrán nakrátko a nebezpečí pro Netopýry z toho nakonec nevzešlo.
9'
První příležitost domácích! Z dálky vypálil Casemiro. Míč zřejmě před Doménechem zaplaval, protože brankář Valencie podivně padl na druhou stranu, než kam balón směřoval a situaci musel zachraňovat na poslední chvíli zákrokem nohama!
8'
Centr Marca Asensia z levé strany hřiště si pohlídal hostující brankář Jaume Doménech. Ten zakládá protiútok Valencie výhozem na Josého Gayu.
6'
Týmy se zatím oťukávají, na nějaké zakončení čekáme.
3'
V úvodu zápasu drží míč na kopačkách domácí fotbalisté.
1'
Utkání se hraje na stadionu Alfreda di Stéfana, který za normálních okolností používají rezerva a mládežnické týmy Realu. V době koronavirové pandemie ale probíhá rekonstrukce Santiaga Bernabéu.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Altube – Isco, Chust, L. Vázquez, Arribas, M. Díaz, Gutiérrez.

Valencia CF: Doménech – T. Correia, Paulista, Ferro, Gayá (C) – Wass, Račić, Soler, Guedes – Gómez, M. Vallejo.
Náhradníci: Rivero – Mangala, Gameiro, Cutrone, Lato, Ch. Oliva, Lee Kang-in, A. Blanco, Jason, Musah.

Rozhodčí: J. Sánchez – Cabañero, Gallego.
Valencia v prvním vzájemném utkání v této sezóně zaskočila Real, když doma na Mestalle zvítězila 4:1 především díky penaltovému hattricku Carlose Solera. Na Santiagu Bernabéu ale Netopýři naposledy uspěli v roce 2008 v rámci Superpoháru. V La Lize si tam pro poslední triumf zajeli dokonce v roce 2005.
Real Madrid CF (2. místo, 14 – 4 – 4 , skóre 39:19, 46 bodů)
Real v této sezóně srážejí vyrovnané výkony. V tabulce La Ligy to stačí na druhé místo, ale na městského rivala Atlético ztrácejí svěřenci Zinedina Zidana už šest bodů a to ještě sehráli o dva zápasy více. Poslední krize přišla v lednu. Tam Madristé vypadli v semifinále Superpoháru s Bilbaem, následně nestačili v Copě del Rey na třetiligové Alcoyano a v lize ztráceli za remízu v Pamploně a především domácí porážku s Levante. Únor ale Real začal dvěma výhrami. Nejprve zvítězil 2:1 na Huesce a v úterý pak zvládl domácí dohrávku prvního kola proti Getafe.

Kouč Zidane se musí vyrovnávat s obsáhlou marodkou. na ní se nacházejí Sergio Ramos, Edem Hazard, Federico Valverde, Rodrygo, Marcelo nebo Eder Militao...

Posledních 5 zápasů Realu Madrid:
Alcoyano – Real Madrid 2:1 po prodl. (Copa del Rey)
Alavés – Real Madrid 1:4
Real Madrid – Levante 1:2
Huesca – Real Madrid 1:2
Real Madrid – Getafe 2:0
Valencia CF (12. místo, 5 – 9 – 8, skóre 28:30, 24 bodů)
Fotbalisté Valencie, které jsme bývali zvyklí vídat v boji o evropské poháry nebo dokonce přímo v Lize mistrů, se v letošním ročníku trápí. Ve vyrovnané tabulce se nacházejí jen čtyři body od sestupu. To si ještě vydatně pomohli v posledních dvou utkáních, v nichž dokázali právě tento počet bodů získat. Nejprve doma přetlačili 1:0 Elche a poté si přivezli remízu 1:1 z Bilbaa.

V duelu v Madridu bude Valencia postrádat vykartovaného obránce Guillamona. Zranění pak do hry nepustí Mouctara Diakhabyho, Denise Čeryševa nebo Cristiana Picciniho.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Valencia – Osasuna 1:1
Atl. Madrid – Valencia 3:1
Sevilla – Valencia 3:0 (Copa del Rey)
Valencia – Elche 1:0
Bilbao – Valencia 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 23. kole španělské La Ligy se utkají také Real Madrid a Valencia. Domácímu celku patří v tabulce soutěže druhé místo a pokud ještě chce myslet na titul, už si nemůže dovolit moc ztrácet. Valencia je dvanáctá, nachází se ale jen čtyři body od pásma sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.