Courtois – Odriozola Arzallus (57. Carvajal), Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Casemiro, Modrić – Isco (57. Asensio) – Jović (58. Vinícius Júnior), Benzema (87. B. Mayoral).
Roberto – Hervías, Bruno González, Sánchez, Raúl García – Míchel (C) (86. Aljámik), Fede (64. Marcos André) – Plano, Orellana (64. K. Pérez), Rubio (74. Guardiola) – Weissman (74. T. Villa).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:7.
Zatímco první poločas nám po většinu svého trvání přinášel na šance nepříliš bohatou podívanou, ve druhém dějství se hra více odvázala. Těžiště se přenášelo ze strany na stranu, své šance ovšem dokázal zúročit jen jeden tým. Real Madrid se sice zmohl pouze na jediný gól, i to mu však pro dnešek stačí ke třem bodům.
90+3'
90+3'
Svou druhou brankou mohl dát třešničku na dort tomuto duelu Vinícius Júnior, brazilský technik ale před Jimenzem ztratil rychlost, vyhnal se do horšího úhlu a slaboučkým zakončením poslal brankáři malou domů!
90+3'
Požlucení vlastního jména se nevyhne Marcelo, který se dopustil taktického faulu daleko od své šestnáctky.
90'
Nastavení čítá tři minutky.
89'
Hostujícímu souboru se dosud nepodařilo vytvořit si závažnější gólovou šanci.
87'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Borja Mayoral.
86'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Džávád Aljámik.
85'
Asensio sice na ofenzivní třetině hřiště merunu příliš dlouho nepodržel, alespoň na chvíli ovšem nechal oddechnout svou obranu.
84'
Valladolid se vrací na útočnou půlku, kde by se teď z pochopitelných důvodů chtěl pohybovat.
82'
Ledabylou rozehrávku Valladolidu mohl potrestat Modrić, pohotovou střelou z hranice pokutového území ale orazítkoval tyč!
81'
V tomto případě už si defenzivní štít domácích počínal čistě a skluzem přerušil ofenzivní výpad soupeře.
78'
Casemiro za ostrý šlapák kousek před půlící čárou vyfasoval žluté napomenutí.
77'
Do situace dva na jednoho se propracovali Benzema s Viníciusem, druze jmenovaného fotbalistu ale na poslední chvíli dostoupil Raúl García a skluzem zamezil gólovou šanci!
75'
Na pozoru se musel mít Jimenez po jedovce Benzemy, dalekonosnou pumelici ovšem celou dobu viděl a vyrazil!
74'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Toni Villa.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Waldo Rubio, přichází Sergi Guardiola.
74'
Z následného rohu se Valladolid znovu snažil ohrozit bránu soupeře, tentokráte ale skončila koncovka mimo.
73'
Další těžký zákrok zapisuje domácí brankář! Waldo Rubio z úctyhodné vzdálenosti vyprášil rukavice belgického fotbalisty!
72'
Z obtížné střelecké pozice zvolil Modrić raději centr, balón ale jen netčen proletěl skrz šestnáctkou.
71'
Bruno González vidí první žlutou kartu zápasu, Viníciusovi Júniorovi totiž rázně přehradil cestu do vápna.
69'
Z levé strany se vší silou opřel do balónu García, Courtois si ovšem pokryl bližší tyč a vyrazil merunu nad vlastní svatyni!
68'
O odpověď se snaží Valladolid, zatím však marně.
65'
Real Madrid právě vstřelil branku!

Domácí soubor otevírá gólový účet zápasu! Hráčům Valladolidu se zamotal v šestnáctce míč pod nohama a vyplaval až před osamoceným VINÍCIUSEM JÚNIOREM, který tváří v tvář Jimenezovi neměl problém rozvlnit síť!
64'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Kike Pérez.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Marcos André.
63'
Do koncovky se z levé strany dostal Marcelo, pravačkou ovšem výrazně minul.
62'
Fialovým se teď podařilo konečně vyjet z vlastní půlky.
60'
Real Madrid si posouvá balón ze strany na stranu, přílišného progresu ale nezaznamenal.
58'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Vinícius Júnior.
57'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Odriozola Arzallus, přichází Dani Carvajal.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Marco Asensio.
57'
Isco ve vymezeném území pas za obranu nestihnul.
56'
Centr Raúla Garcíi hrudí vlastnímu brankáři chytře sklepnul Sergio Ramos.
55'
Po samostatném postupu kupředu z hranice šestnáctky střílel Shon Zalman Weissman, Courtois ovšem nebezpečnou pozemní koncovku zcela nebráněného útočníka vytlačil na roh!
54'
Domácí teď zásobují soupeřovu šestnáctku jedním centrem za druhým.
52'
Ambiciózní střelou z otočky se prezentoval Valverde, brankáře však nijak neohrozil.
51'
Orellana čekal v náběhu Óscara Plana, ten si ale šel pro míč nakrátko a po kolegově přihrávce se mohl jen ohlédnout.
50'
Real Madrid se ve druhém poločase dostává do varu.
48'
Po rohu se nejvýše do vzduchu vznesl Luka Jović, gólman Jimenez ovšem famózním způsobem vychytal jeho hlavičku a očima poté na břevno dotlačil Casemirovu stoprocentní dorážku!
48'
Valverde centrem napáleným do Míchela získal rohový kop.
47'
Na trávníku teď vidíme opětovné oťukávání obou mančaftů.
46'
Valladolid rozkopnul druhé dějství.
46'
Aktéři střetnutí už se trousí zpět na pažit.

Ofsajdy: 1 – 1
Do duelu vstoupil výrazně aktivněji domácí celek, slibnou úvodní dvacetiminutovku ovšem nedokázal přetavit ani v jednu gólovou radost. Průběh zápasu se poté náležitě vyrovnal, Valladolid se soupeřem dotáhnul krok. Množství gólových příležitostí se poté zeštíhlilo takřka na nulu. Defenzívy si poctivě plní svou práci.
45'
45'
Varane se s balónem vydal až k soupeřově rohovému praporku, následně se ale spokojil s autovým vhazováním.
45'
Nepřesná kombinace hostí končí u pozorného Courtoise.
43'
Odriozola Arzallus se střetnul v takřka řecko-římském souboji s Reúlem Garcíou. Arbitr nakonec odpískal nedovolený zákrok útočícího Odriozoly.
42'
Své štěstí zkusil rovněž Waldo Rubio, jeho pro změnu přízemní koncovka se však od oblasti tří tyčí vzdálila podstatně více.
41'
Benzemovi po zpracování dýchal na záda neústupný obránce, francouzský forvard se tak rozhodnul využít momentu překvapení a vystřelit. Balón ovšem zaplachtil o kousek nad.
40'
Již několikátým taktickým faulem se prezentuje Valladolid. Obětí se stal Luka Modrić.
40'
Hostující skupina s kopačákem nikam přespříliš nespěchá.
38'
I mistr tesař se někdy utne. Modrić zpackal jednoduchou přihrávku do kraje pro Marcela a věnoval Valladolidu aut.
38'
Odriozola Arzallus míč z pravé strany do nebezpečného prostoru nepropašoval.
37'
Orellana se pokusil prolomit střeleckou impotenci v tomto utkání bombou ze střední vzdálenosti, míč však poslal přímo do rukavic gólmana.
37'
Ke slovu se opět mohou dostat hosté.
35'
Šajtli Marcela Modrić šikovně přiklepnul Jovićovi, ten ovšem bez přípravy mířil o několik decimetrů vedle.
34'
Javier Sánchez navíc potáhnul za dres Benzemu a na půlící čáře daroval soupeři standardku.
33'
Přímý volný kop z úctyhodné vzdálenosti využil Míchel k zajímavému centru, domácí obrana si ale pohyb ve vlastní šestnáctce řádně ošetřila.
32'
I takový dlouhán jako Thibaut Courtois jen marně šahal po centru z pravého křídla a celou patálii musel zakopnutím na roh řešit Álvaro Odriozola Arzallus.
31'
Na tahu je tak s útočným výpadem Valladolid.
30'
Ramos se sice u nákopu protivníka ocitnul jako první, s míčem ale kvůli špatnému zpracování skončil až za postranní čárou.
28'
Domácí jedenáctka si znovu marně hledala cestu do šestnáctky a na opačném konci hřiště málem udeřil Óscar Plano! Bohužel pro hosty byl Odriozola Arzallus ve správný čas na správném místě k zachycení Planovy zpětné přihrávky.
26'
Jimenez zvolil po nákopu soupeře konzervativní taktiku a raději mimo vlastní pokutové území napálil míč na tribunu.
26'
Bleskovým návratem vzal Valladolidu šanci na protiútok poctivý Odriozola Arzallus.
25'
Bíle odění plajeři zase rozjíždějí kombinační sekvence na útočné půlce.
24'
Hra se nám během posledních minutek roztrahala a tlak domácích postupně opadá.
22'
S dobrou fyzickou prací soupeře se nevypořádal Benzema, který marně pronásledoval přihrávku mířící za brankovou čáru.
21'
Znovu je signalizován ofsajd a v něm Karim Benzema.
20'
Isco se nestřetl na stejné myšlenkové vlně s Benzemou a svému hroťákovi vzal z hlavy zajímavé zakončení. Od středopolaře putoval hrací předmět do zámezí.
19'
Teď ovšem hostující skupina kvalitním presinkem vyhnala Los Blancos až k vlastnímu gólmanovi.
18'
Real Madrid dobývá obranu Valladolidu.
17'
Gól měl na noze Luka Jović! Zprava mu balón jako na zlatém podnose předložil Federico Valverde, Srb ovšem tváří v tvář brankáři střelou z jedné zcela minul!
16'
Odvážný Modrićův průnik po levé lajně zastavil Bruno González. Přála mu však i štěstěna, místo rohového kopu totiž sudí nesprávně nařídili odkop od brány.
14'
Benzemův náběh byl po odvráceném rohu zastaven nedovoleným způsobem. Na balónu se znovu ocitají domácí borci.
13'
Sergio Ramos sice přeťal trajektorii centru z pravé strany, rohovému kopu však už nezamezil.
12'
Iniciativu střetnutí postupně přebral Real Madrid, který začíná trápit protivníkovu defenzívu.
10'
První velká šance zápasu! Marcelo po kombinaci mezi Jovićem a Iscem ještě bránu přímo neohrozil, odražený balón ovšem nebezpečně napálil Valverde! Ránu z úrovně penaltového puntíku famózně vytlačil Roberto!
9'
Držení míče se přelilo z domácí strany na tu hostující, ani jeden celek však na soupeře nic rafinovanějšího nevymyslel.
7'
Modrić se snažil průnikovkou vybídnout Odriozolu Arzalluse, nepropašoval ji ale přes blok hostujících hráčů.
6'
Slaboučká Weissmanova koncovka jen umírněně spadla do Courtoisova náručí. Izraelskému útočníkovi šel balón za tělo.
6'
Valladolid si se standardkou hravě poradil. Rýsující se brejk následně musel hasit Federico Valverde.
5'
García zablokoval Arzallusův pas a bude z toho premiérový rohový kop zápasu.
4'
Do rychlého kontru upaloval Weissman, nepohlídal si však ofsajdové postavení.
4'
Varanův nákop hostující defenzíva přečetla a snadno zneutralizovala.
3'
Z opačné strany posílal kulatý nesmysl do šestnáctky Modrić, tentokráte mu však slibný úmysl zatrhnul blok obránce.
2'
K centru z pravého křídla se uvolnil Valverde, svým přetaženým kopem ale vyhledal jen u lajny postaveného Marcela. Bílý balet alespoň udržel merunu.
2'
Balón konečně vydoloval Fabián Orellana. Podařilo se mu rovněž získat autové vhazování o Casemira.
1'
Real Madrid s míčem nikam nespěchá a trpělivě kombinuje mezi obránci.
1'
Luka Jović obstaral rozehrávku ze středového puntíku.
1'
Vše je připraveno ke startu střetnutí.
Oba týmy už se postupně vydávají na hrací plochu.

Real Madrid CF: Courtois – Odriozola Arzallus, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Casemiro, Modrić – Isco – Jović, Benzema.
Náhradníci: Lunin, Altube – Nacho Fernández, F. Mendy, Carvajal, Ödegaard, Asensio, L. Vázquez, B. Mayoral, Vinícius Júnior, Rodrygo.

Real Valladolid: Roberto – Hervías, Bruno González, Sánchez, Raúl García – Míchel (C), Fede – Plano, Orellana, Rubio – Weissman.
Náhradníci: S. Pérez – Nacho Martínez, L. Pérez, Rubio, T. Villa, K. Pérez, Zalazar Martínez, Guardiola, Marcos André, Erenas, López, Aljámik.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Porras.
Vzájemné zápasy:

Španělští kronikáři pamatují celkem 38 střetnutí právě těchto celků. Bilance 23-11-4 pochopitelně výrazně favorizuje Real Madrid, vloni se ale bíle odění borci s Valladolidem trápili. Doma v srpnu brali po výsledku 1:1 pouhý bod a koncem ledna na Estadio Nuevo José Zorrilla ukopali nepřesvědčivé vítězství 1:0.
Real Valladolid:

Podstatně méně kvalitnější z obou královských mančaftů si žádného oddechu navíc dopřát nemohl. Naopak se musel kvalitní přípravou snažit navázat na uspokojivé třinácté místo z uplynulého ročníku. Na ligový trávník ovšem tvrdou práci v tréninku příliš nepřenesl. Valladolid, který měl dva své úvodní soupeře identické jako právě Real Madrid, remizoval se Sociedadem (1:1), podlehl v Seville Betisu (0:2) a vítězné oslavy si nedopřál ani zpět před vlastními tribunami s Celtou Vigo (1:1).

Také hostující klub přitom sehrál na přestupovém trhu spíše konzervativní partii. Výraznou ztrátu však zaznamenal v defenzívě, kterou jistě oslabí prodej Muhammada Salisa do Southamptonu za dvanáct miliónů eur. Kouč Sergio nebude mít k dispozici ani pět fotbalistů z početné marodky. Jmenovitě se jedná o Olivase, Alcaraze, Moyana, Fernandeze a Masipa.
Real Madrid CF:

Mistr minulé sezóny Primera División dostal vzhledem ke své (i když neúspěšné) účasti v osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem City od vedení domácí soutěže jinak neobvyklý luxus prodloužené dovolené. Hráči Bílého baletu tudíž vstoupili do rozjetého kolotoče teprve předminulý týden. Venku následně remizovali 0:0 s Realem Sociedad a na tři body si tak museli počkat až do zápasu s Realem Betis. V Andalusii pečetil obrat na 3:2 necelých deset minut před koncem z penalty kapitán Sergio Ramos.

Přes léto jinak jedna z těžkých vah Pyrenejského poloostrova příliš neposílila. Za nejvýznačnější příchod dosud platí Martin Ödegaard, navrátilec z hostování v San Sebastiánu, jinak tým ze Estadio Santiago Bernabéu na množství odchodů nijak nezareagoval. Chybět pro nadcházející duel navíc kvůli zraněním budou Mariano Díaz, Militão i Toni Kroos. Otazníky visí rovněž nad připraveností Marca Asensia a Edena Hazarda.
Dobrý den všem fanouškům i fanynkám světové kopané! V rámci tohoto přenosu se společně zaměříme na utkání čtvrtého kola španělské nejvyšší soutěže mezi Realem Madrid CF a Realem Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.