La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Eibar - 24. října 2020   18:30

0:1
(0:1)
Eibar
41' Kike García  (Papakouli Diop)
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Sergi Gómez (46. Ocampos), Acuňa – Rakitić (80. L. de Jong), Gudelj, Ó. Torres – Óscar Rodríguez (70. Suso), Nasjrí (70. C. Fernández), Munir (80. F. Vázquez).
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Eibar
Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Burgos, Kévin Rodrígues (61. Enrich) – Papakouli Diop, S. Álvarez – Pozo, Gil (85. P. León), Inuj – Kike García (C) (73. Expósito).

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Sevilla tak podruhé za sebou prohrála a znovu v zápase, kde byla před výkopem favoritem. Navíc potřetí za sebou nevstřelila branku (postupně LaLiga s Granadou, Liga mistrů s Chelsea a dnešní duel). Nyní ji čeká v Champions League domácí střetnutí s Rennes a poté o víkendu souboj na půdě Bilbaa. V tabulce nejvyšší španělské soutěže je tak vítěz posledního ročníku Evropské ligy až třináctý.
Překvapení je na světě! Tomáš Vaclík nebude mít vůbec dobré vzpomínky na svůj první soutěžní start v letošní sezoně. Sevilla prohrála s Eibarem 0:1, když jediný gól vstřelil Kike García ve 41. minutě, kdy využil pasu Diopa a pod horní tyč otevřel a zároveň uzavřel skóre zápasu.

Sevilla hlavně v prvním poločase zdaleka nedosahovala svého potenciálu a Eibar jí byl vyrovnaným soupeřem. Úvodní dějství nebylo moc pohledné. Oba celky zahrozily pouze jednou. Zatímco García skóroval, tak Munirovu střelu ze střední vzdálenosti zlikvidoval Dmitrović.

V kabině Sevilly byla posléze asi bouřka, protože ve druhém poločase už měl favorit utkání více ze hry. Svého soupeře přehrával. Největší příležitost ale spálil Nasjrí při seběhu na Munirovu přihrávku, kdy sám před brankářem překopl branku. Eibar následně dobře rozkouskoval hru střídáními. V závěru si ještě Sevilla vypracovala velký tlak, nicméně ani jeden z několika centrů nepřinesl srovnání.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 14:1. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:12.
90+5'
90+5'
De Jong dotíral na Dmitroviće, ten si ovšem pohlídal míč při nečistém zakončení Ocampose z levé strany vápna.
90+4'
Hosté vyvezli balón až k levému rohovému praporku před domácí branku.
90+3'
Domácí kopali roh a po prodlouženém centru z hlavy Rodrígueze usměrnil Carlos míč ve skluzu zleva do protipohybu brankáře, jenže vedle vzdálenější tyče!
90+3'
Při centru Navase zprava do druhé vlny se položil Fernández do zakončení hlavou, ale Dmitrović podržel svůj tým na přední tyči!
90+3'
Suso neměl prostor na zakončení, přenesl hru na pravou stranu na Navase. Ten poslal míč do ohně, ale domácí nevystřelili.
90+2'
Hosté přežili kombinaci soupeře a odkopli míč na levou stranu až k Vaclíkovi.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Presující Torres zajel ve skluzu z pravé strany do Dmitroviće, ten se drží za pravé koleno, ale ani nebude ošetřovaný.
90'
León získal míč, ale pouze na pár sekund.
89'
Gudeljův centr zprava na osu vápna vyboxoval Dmitrović, Vázquez dorážel hlavou nad břevno.
88'
Sevilla donutila presinkem Dmitroviće k odkopnutí míče do zámezí.
88'
León dostal kartu za zakopnutí balónu po nedovoleném zákroku hostů.
87'
Dmitrović si počkal na centr zleva k bližší tyč a vykopl balón na Leóna, ten jej neudržel na hřišti.
87'
Pozo zablokoval centr z levé strany, aut proti hostům u vápna outsidera zápasu.
86'
Eibar se po dlouhé době dostal před vápno a centr Inuje posunul Enrich ve skluzu u první tyče křížem o fous vedle brány.
85'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Pedro León.
85'
Domácí tlak sílí, do vápna lítá jeden centr za druhým.
84'
Centr na střed vápna, ale Eibar nepustil domácí celek k balónu.
84'
Navasovu nahrávku srazil Diop ve skluzu k soupeři. Vzápětí vybojovala Sevilla další roh.
83'
Míč se odrazil k Navasovi do pravé poloviny vápna, ten druhým dotekem centroval k přední tyči. Hosté za ubránili za cenu rohu.
82'
Vaclík se míče nedotkl, Navas může vhazovat z pravé strany.
81'
Gil přihrál do běhu na levou stranu a Inujův centr poslal obránce na roh.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Franco Vázquez.
79'
Gudeljův centr zprava propadl vápnem, ale Sevilla vracela balón zleva k přední tyči a takové polonůžky Munira šly vedle brány.
79'
Eibaru hodně pomohlo, když rozkouskoval hru střídáními. Tlak Sevilly už není tak výrazný jako v úvodu druhé půle.
78'
Vaclík byl pod tlakem při rozehrávce a musel nahrávat mezi dvěma presujícími fotbalisty. Posléze hosté získali míč, ale až mimo šestnáctku Sevilly.
77'
Skvěle hrající Inuj si na pravé straně vynutil faul na vlastní osobu, což se hostům náramně hodí.
76'
Poslední možný bek nepustil křižnou nahrávku Enricha na levou stranu.
75'
Centr Torrese zprava k dlouhé tyči končí na hlavě obránce.
74'
Žlutou kartu dostává Eduardo Expósito (SD Eibar), a to po necelé minutě na hřišti. Odkopl totiž míč po odpískání faulu svého mužstva.
74'
Arbilla vhazoval zleva, ale Inuj byl zdvojený. Vzápětí přišel faul na Susa.
73'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Eduardo Expósito.
72'
Oliveira je dnes dost možná nejlepším hráčem na place, nyní zase vyhrál hlavičkový souboj z pravé strany.
71'
Vynikající Oliveira hlavou u zadní tyče při centru Navase, hostující obrana jej má za hrdinu.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Suso.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Carlos Fernández.
69'
Pozo zůstává ležet na zemi. Sudí kontroluje jeho stav.
68'
Ocampos nesouhlasí s tím, že by postrčil Poza na levé straně u hostující šestnáctky.
67'
Rakitičovo podkopnutí z pravé strany by se i dalo trestat žlutou kartou. Nicméně chorvatský záložník nebude prvním karetním hříšníkem Sevilly v tomto střetnutí.
66'
Pozo se vrátil do obrany a přerušil svým zákrokem útok protivníka.
65'
Navas nahrával z pravé strany nabíhajícímu Rodríguezovi, ten si ukopl míč z jedničky za branku.
64'
Ocampos táhl akci středem, ale střela pravačkou ze střední vzdálenosti dopadla výrazně nad horní tyč.
63'
Kike García se natahoval při centru Inuje zprava na první tyči, ale míč skončil v rukavicích Vaclíka.
62'
Gudelj se z pravé strany postavil Álvarezovi, ten ještě zůstal ležet na trávníku, ale je v pořádku. Ani nebylo zapotřebí. Hostující fotbalista ale poznal, že Gudelj má zřejmě hodně svalové hmoty.
61'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Sergi Enrich.
61'
Rodríguez zpracoval Ocamposovu nahrávku zleva pod sebe a střele z velkého vápna vedle delší tyče moc nechybělo.
60'
Burgos nastavil hlavu před protihráče při centru z levé strany na přední tyč, rozhodčí nařídil roh. S tím neměla hostující obrana sebemenší potíže.
59'
Inuj nezpracoval nataženou nohou autové vhazování Arbilly z levé strany, rukou ale dal najevo, že úmysl spoluhráče nebyl špatný.
58'
Napodruhé hlavičkoval Munir z levé strany a ze záklonu vedle bližší tyče. Dmitrović bude vykopávat.
57'
Arbilla se dopustil faulu zezadu a z levé strany na Nasjrího, zkrácený roh pro Sevillu.
56'
Munir umístil odražený míč od beka levačkou z pravé strany přes Álvareze doprostřed branky, Dmitrović si dával pozor, aby mu balón nepropadl mezi pravou rukou a tělem do sítě.
56'
Nasjrí získal míč a sklepl pod sebe na levačku Munira, jeho pokus k zadní tyči tečoval Arbilla vedle brány.
55'
Každopádně Sevilla je ve druhém poločase aktivnější a před Dmitrovićem přituhuje.
54'
Oscar Rodríguez rozeběhl Munira pasem do levé poloviny vápna a centr k první tyči srazil Burgos vedle brány. Málem si vstřelil vlastence.
53'
Gudelj byl při akci hostů po levé straně postrčený Garcíou a zazněl hvizd hlavního rozhodčího.
52'
Torres si na levé straně vymanil míč se spoluhráčem, následovala přihrávka do vápna, ale tam domácí nedokázali zakončit.
51'
Eibar se dožadoval autu a pomezní rozhodčí mu dal za pravdu, Gudelj byl při rozehrávce z pravé strany s míčem již v zámezí.
50'
Munir si naběhl na hezký míč za obranu a naservíroval jej přes Burgose do druhé vlny na Najsrího, ten z prvního doteku překopl branku v obrovské a zároveň největší příležitosti Sevilly v utkání.
49'
Sevilla dostala výhodu po zákroku zezadu na ose hřiště, průnikovou nahrávku Munira na levou stranu vystihla defenziva Eibaru.
48'
Při nákopu Navase vyhrál Munir hlavu na středu a balón se vrátil k domácímu kapitánovi, ten ale centrem do ohně pouze trefil obránce.
47'
Sevilla je trpělivá při rozehrávce.
46'
Domácí útok pravou stranu skončil ofsajdem Munira ve velkém vápně.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Lucas Ocampos.
46'
Hlavní rozhodčí Hernández ukončil nezáživný první poločas. Eibar byl Seville vyrovnaným soupeřem a vůbec to nevypadá, že je papírovým favoritem. Ostatně do kabin jde spokojenější, když Kike García využil nahrávky Diopa a pod horní tyč překonal Vaclíka z jediné střely hostů na branku. To Sevilla zahrozila jen levačkou Munira, kdy zakončení pod břevno vyrazil Dmitrovič. To bylo ale jinak ze strany účastníka základní skupiny Ligy mistrů vše. Trenér Lopetegui bude mít asi svým ovečkám, co říci, protože výkon Sevilly opravdu není ideální.
Fauly – 4:7
45+2'
45+1'
Nasjrí si našel nahrávku Navase na pravé straně, jenže pálil po zemi vedle vzdálenější tyčky.
45+1'
Standardka domácích letěla hodně mimo tři tyče.
45'
Trenér Eibaru ještě dostává kartu za protesty. Přitom tohle je právem udělený žlutý trest pro Rodríguese.
44'
Oscar Rodríguez nastavil tělo z levé strany před Kévina Rodríguese (Eibar), ten jej držel za dres a výsledkem je žlutá karta.
44'
Oscar Rodríguez nepřihrál přesně z levé strany a balón tak drží hostující mužstvo.
41'
Eibar právě vstřelil branku!
Eibar si ten gól zasloužil! Diop nahrál mezi dvěma domácími fotbalisty do pravé poloviny vápna, kde se KIKE GARCÍA prosadil v souboji jeden na jednoho a střelou pod horní tyč překonal Vaclíka – 0:1.
40'
García si zpracoval míč na středu, prováhal možnost křižné nahrávky na levou stranu a pak přišel o balón.
39'
Nečistá střela pravačkou Oscara Rodrígueze z levé strany končí výrazně vedle zadní tyče.
38'
Navas chtěl zrychlit hru narážečkou na pravé straně, ale do všeho se vložil Arbilla.
37'
Presující Inuj fauloval z levé strany, domácí rozehráli nakrátko.
36'
Vaclík se zapojil do rozehrávky domácího celku, ten nikam nepospíchá.
35'
Eibar si věděl rady s rohovým kopem zleva, ale ještě pokračuje tlak Sevilly.
34'
Snad první střela na bránu, tvrdou střelu z pravé strany a levé nohy Munira pod horní tyč vyrazil Dmitrović rukama nad břevno.
33'
Spolupráci Torrese se spoluhráčem na levé straně překazila hostující defenziva.
32'
Rychlá akce Sevilly! Torres posunul míč křížem do pravé části vápna, kde za Arbilla natáhl nohu proti Munirovi a balón směřoval do rukavic Dmitroviće.
31'
Vaclík si zakřičel při centru zleva na bližší tyč, položil se na trávník a rozehrál tak akci Sevilly.
30'
Odmáván ofsajd Najsrího na levé straně.
29'
Sevilla kopala roh proti deseti hostům, Dmitrović stáhl balón do koše a vzápětí se naštěstí vrátil Oliveira do boje.
28'
Oliveira skočil rybičku při centru Oscara Rodrígueze z levé strany přes obránce. Po dopadu je pořádně otřesený a vypadá to, že bude muset střídat.
28'
Dmitrović nezasahoval a utkání tak stále probíhá bez jediné vyložené šance na obou stranách.
27'
Centr Navase zprava na kratší tyč zasáhl bek nečistě, ale balón se křížem stočil až na roh.
26'
Domácí opět nebyli vůbec jistí při rozehrávce, nakonec Carlos odkopl míč zleva radši do autu.
25'
Ten Sevilla přežila bez pomoci Vaclíka.
25'
Povedený centr levačkou z pravé strany k druhé tyči, kde Navas pod tlakem Inuje odehrál balón na roh.
24'
Rodrígues nedosáhl na křižný pas Inuje u pravé lajny a následovat bude autové vhazování domácích před vlastní střídačkou.
23'
Gudelj byl faulovaný na polovině hřiště, hosté se posléze ubránili útoku po pravé straně.
22'
Držení míče v procentech – 68:32.
21'
Domácí chybovali v rozehrávce a poté, co si pokryl balón Pozo, tak vypálil Rodrígues z jedničky a levé straně po zemi vedle bližší tyče. Pokus to ale nebyl vůbec špatný.
20'
Diop centroval z pravé strany do levé poloviny šestnáctky, kde byl hostům odpískaný útočný faul.
18'
Navas převzal nahrávku od Torrese na pravé straně a přes beka poslal centr na přední tyč, s tím si obrana poradila.
17'
Dmitrović nakopl míč z prvního doteku na hranu středového kruhu a hosté pokračují Rodríguesem.
16'
Velice dobrý centr z pravé strany ke vzdálenější tyči na Munira odvrací na poslední chvíli hlavou Oliveira. V opačném případě by před Dmitrovićem pořádně hořelo.
15'
Eibar pořádně zavařil domácím při rozehrávce, ale Sevilla se ze všeho vymanila a na útočnou polovinu míří rozběhnutý Navas.
14'
Obránce nepustil zleva k balónu Garcíu, jenže Sevilla prakticky hned ztratila míč.
13'
Sevilla se snad ještě nedostala ani do vápna, sledujeme naprosto vyrovnaný úvod zápasu.
12'
V levé polovině vápna nebyl nikdo z hostujících fotbalistů, pouze Vaclík a ten nastavil ruce pro padající balón.
12'
Rozhodčí Hernández pískl podkopnutí na ose hřiště na Rodríguese.
11'
Kike García byl při převzetí míče na levé straně v ofsajdu a na souboj proti Gómezovi tak ani nedošlo.
10'
Dmitrović bez problémů chytil letící míč z kopačky Oscara Rodrígueze do rukavic.
9'
Arbilla fauloval zleva Navase, nařízena standardní situace.
9'
Munir to myslel dobře křižnou nahrávkou a přenesením hry na levou stranu, balón ale nezpracoval Acuňa a vhazuje Pozo.
8'
Acuňa si nemohl narazit při rozehrávce na levé straně, a tak musel hrát nohama Vaclík.
7'
Eibar výborně vstoupil do zápasu a Sevilla se snad ještě nenavštívila prostor takových dvacet metrů od hostující branky.
6'
Na pravé straně obešel Inuj prvního hráče, ale přes druhý bránící fotbalista už mu vypíchl balón v době, kdy si Japonec přehazoval balón na levačku.
5'
Vaclík skočil při centru na zadní tyč a Kike García se tak nedostal k balónu.
4'
Inuj získal první roh zápasu, a sice po pravé ruce Vaclíka.
4'
Eibar aktivně presoval, ale Sevilla nadále zůstává na balónu, nicméně nemůže se přesunout na svou útočnou polovinu.
3'
Navas vyhrál jeden na jednoho z pravé strany, Vaclík bude rozehrávat nakrátko.
2'
Sevilla se ubránila centru z levé strany, Vaclík nemusel zasahovat a protiútok odstartuje autovým vhazováním Acuňa.
1'
Eibar útočil jako první, ale nahrávku na levou stranu nechal Navas dopadnout do prostoru mimo hrací plochu.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Sergi Gómez, Acuňa – Rakitić, Gudelj, Ó. Torres – Óscar Rodríguez, Nasjrí, Munir.
Náhradníci: Bunú, Díaz – C. Fernández, Fernando, Suso, Aleix Vidal, Pérez, Zarzana, F. Vázquez, Ocampos, L. de Jong, Rekik.

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Burgos, Kévin Rodrígues – Papakouli Diop, S. Álvarez – Pozo, Gil, Inuj – Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – P. León, Muto, Quique, Atienza, Expósito, J. A. Martínez, Rafa, Kądzior, Enrich, R. Correa, Olabe.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Český fotbal by měl reprezentovat Tomáš Vaclík. Ten ale v letošní sezoně nenastoupil ani na sekundu a přednost dostává Maročan Jasín Bunú. Toho španělský trenér Julen Lopetegui preferoval v loňské sezoně hlavně v Evropské lize, kde odchytal Vaclík pouze jedno utkání. To v letošní sezoně to vypadá, že Bunú je jedničkou. Ještě dodejme, že Vaclík začíná v Seville třetí sezonu.
V domácím dresu se můžeme těšit na Dána Kjaera, který se do Sevilly vrátil po ročním hostování v AC Milán. Také Chorvat Rakitič znovu obléká dres mužstva, které v srpnu popáté vyhrálo Evropskou ligu. Tím mimochodem stanovilo rekord soutěže. Rakitić se po šesti sezonách v Barceloně přesunul opět do Sevilly. S katalánským celkem se rozloučil po prohře 2:8 ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Pokud se zaměříme na pohyby v kádru Eibaru, tak z pohledu dnešního zápasu je nejzajímavější skutečnost, že ze Sevilly přišla na hostování dvojice Gil – Pozo. Nicméně oba hráči figurují v nominaci hostujícího mužstva na tento duel.
Sevilla je dnes podle mínění sázkových kanceláří favoritem. V loňské sezoně skončila ve španělské lize na čtvrtém místě. Co se týče tohoto ročníku LaLigy, tak ve svých čtyřech duelech získala celkem sedm bodů. Podruhé za sebou remizovala s Barcelonou, tentokráte na Camp Nou 1:1. Proti Eibaru se bude snažit odčinit zaváhání z minulého víkendu, kdy na půdě Granady padla 0:1 brankou Herrery z 82. minuty. Následně vstoupila v úterý do Ligy mistrů. Na stadionu Chelsea se body dělily po bezbrankové plichtě.

Eibar obsadil v konečném účtování minulé sezony čtrnáctou příčku, když pouhých šest bodů jej dělilo od sestupujícího Levante. Ve španělské lize působí hostující celek nepřetržitě od roku 2014. Jeho nejlepším počinem zůstává deváté místo z jara 2018. V letošní sezoně odehrál Eibar zatím šest duelů a zvítězil pouze na trávníku Valladolidu. Před týdnem remizoval doma s Osassunou 0:0.