La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Elche  - 17. března 2021   19:00

Sevilla
43' Nasjrí (Navas) • 90' F. Vázquez (Ó. Torres)
2:0
(1:0)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Sergi Gómez, Acuňa (87. A. Gómez) – Rakitić, Gudelj, Óscar Rodríguez (62. Munir, 88. L. de Jong) – Suso (79. Rekik), Nasjrí (87. F. Vázquez), Ó. Torres.
Alberola Rojas – Hernández, Aguilar
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Elche
Badía – Palacios, Calvo, Verdú (C), Josema (77. Mojica) – Josan (69. Milla), Guti (85. V. Rodríguez), Marcone, Fidel (77. Piatti) – Carrillo (69. Morente), Boyé.
Andreu, Gazzaniga – Cifuentes, Milla, Mfulu, González, Morente, Mojica, V. Rodríguez, Luismi, Piatti.

Dnešní duel zkompletoval tabulku po 27. kole, když poprvé v sezóně mají všechny týmy shodný počet zápasů, Sevilla je čtvrtá už o devět bodů před San Sebastianem, na třetí Real Madrid ztrácí tři body.

Elche zůstává sedmnácté s těsným náskokem na sestupové pásmo, osmnácté a devatenácté místo okupují celky z Baskicka Alaves a Eibar, které na Elche ztrácí jeden, resp. dva body.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.
Sevilla složila reparát za nedávnou prohru v Elche a poráží nováčka soutěže 2:0 díky dvěma trefám ze závěru obou poločasů, prosadili se Júsuf Nasjrí a Franco Vázquez, čímž potvrdili dnešní herní převahu favorita zápasu.
90+4'
90+3'
Ještě jednu šanci měl Alejando „Papu“ Gómez, jeho střelu i bližší tyči vykopl brankář Badía.
90+2'
Sevilla má míč na svých kopačkách, domácí nikam nespěchají.
90+1'
Rozhodčí Javier Alberola Rojas oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla v závěru potvrzuje své vítězství! Óliver Torres se prohnal po levém křídle, přihrál před branku, kde FRANCO VÁZQUEZ famózní patičkou zvyšuje na 2:0!
88'
Ze standardní situace se hosté nijak prosadit nedokázali, míč zachytil Jasín Bunú.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Luuk de Jong.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Alejandro Gómez.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Franco Vázquez.
86'
Tete Morente byl faulován Acuňou při průniku po pravém křídle, následovat bude standardní situace pro Elche.
85'
Na Piattiho skákavý centr si naběhl Lucas Boyé, prodloužil však míč jen k brankáři Bunúovi.
85'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Víctor Rodríguez.
84'
Posledním čerstvým hráčem Elche ze střídačky bude Víctor Rodríguez, musí si ale počkat na přerušení hry.
83'
Centr Teteho Morenteho vypadal nebezpečně, Bunú si ale pro míč došel a vyrazil jej do bezpečí.
83'
Lucas Boyé potáhl míč po levém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku.
82'
Piattiho centr se k Argentincově novým spoluhráčům nedostal, Elche musí zase začít ze středu hřiště.
81'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka, Sevilla je v držení míče a přihrává si na vlastní polovině.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Karim Rekik.

Elche výrazně posílilo ofenzivu, domácí tak reagují defenzivnějším střídáním.
78'
Žlutou kartu dostává Johan Mojica (Elche CF).

Kolumbijský fotbalista u postranní čáry nedovoleně atakoval Koundého.
78'
Argentinský mistr světa do 20 let z roku 2007, kdy ve finále porazili Česko, Pablo Piatti, se krátce po příchodu na trávník dostal k zakončení, přízemní ránu kryje brankář Bunú.
77'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josema, přichází Johan Mojica.
77'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Pablo Piatti.
76'
Óliver Torres, hrající se žlutou kartou na kontě, fauloval zezadu Gutiho a pořádně zariskoval o případnou červenou kartu, rozhodčí Alberola Rojas si ale vystačil s ústní domluvou.
75'
Mezi aktuálně rozcvičujícími se náhradníky Elche je i před zápasem zmiňovaný Pablo Piatti, jenž v La Lize působil jedenáct let před odchodem do Toronta.
74'
Pere Milla se dostal k hlavičce, v záklonu však mířil výrazně mimo domácí branku, Bunú mohl zůstat v klidu.
72'
Elche disponovalo standardní situací od postranní čáry, Bunúa ale nijak ohrozit nedokázalo.
70'
Susův centr odvrátil Palacios, následovat bude autové vhazování pro Sevillu.
69'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Pere Milla.
69'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Tete Morente.
67'
Sevilla pak rozjela rychlý brejk, přihrávku Ólivera Torrese před Munirem vypíchl Josan, k míči se pak ještě dostal Nasjrí, jeho přihrávku se patičkou pokusil zakončit Munir, Badía vyráží jeho pokus na rohový kop.
66'
Elche zahrávalo svůj vůbec první rohový kop, ohrozit Bunúa ale nedokázalo.
65'
Guido Carillo se dostal do zakončení ze střední vzdálenosti, střela je sražena na rohový kop.
63'
Munira přivítal na trávníku velmi tvrdou srážkou Helivelton Palacios, marocký fotbalista už se ale zvedá na nohy.
62'
Po zmíněném autu Jesús Navas odvrátil míč jen za pokutové území k ose hřiště, kde Raúl Guti zakončoval přímo od brankáře Bunúa.
62'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Munir.
61'
Po dlouhém autu Josemy se hosté v pokutovém území k míči nedostali, po odrazu balónu do zámezí si hostující fotbalista autové vhazování zopakuje.
59'
Jesús Navas povedeným centrem připravil další zajímavou možnost pro Nasjrího, jeho hlavička míří těsně vedle hostující branky.
57'
Pro přetažený centr Jesúse Navase si došel brankář Badía, Sevilla ale má po změně stran výraznou převahu.
56'
Do dalšího zakončení se dostal Nasjrí, jeho technická střela ale mířila přímo k Edgaru Badíovi.
55'
Óscar Rodríguez kolmicí v pokutovém území vysunul do veliké šance Rakitiće, tomu se nepovedlo překonat Badíu!
53'
Po neúspěšné domácí souhře na útočné polovině se k míči dostalo Elche.
51'
Elche se po zisku míče nepovedlo podniknout protiútok, v držení balónu už je zase Sevilla.
49'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu přetažený centr Jesúse Navase našel Júsufa Nasjrího, ten z úhlu zakončoval do boční sítě.
48'
Óscar Rodríguez napřáhl k zajímavé střele z boční hranice pokutového území, jeho technický pokud mířil pod břevno, Badía ale dokázal vyrazit míč nad branku.
47'
Fidelův centr stáhl ze vzduchu Bunú, marocký brankář už rozehrál míč na spoluhráče.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
První poločas dohrávky druhého kola mezi Sevillou a Elche nabídl minimum fotbalové zábavy, přesto se domácím povedlo v závěru poločasu skórovat, když se hlavou prosadil Júsuf Nasjrí a druhý poločas by tak mohl nabídnout zajímavější podívanou.
45+2'
45+2'
Také nastavený čas se odehrává pod taktovkou domácích, ti si přihrávají vesměs na vlastní polovině.
45+1'
Rozhodčí Javier Alberola Rojas k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Sevillský kanonýr se při dopadu při gólové hlavičce poranil a musí být ošetřen.
43'
Sevilla se z první šance zápasu ujímá vedení! Na Susův centr si naskočil JÚSUF NASJRÍ, jenž přesnou hlavičkou zaznamenává už svůj čtyřiadvacátý soutěžní gól v této sezóně!
42'
Óliver Torres dostal příliš prudký pas na levé křídlo, který neměl šanci doběhnout na hrací ploše.
40'
Fidel z dobrých třiceti metrů napřáhl ke střeleckému pokusu a dokázal jej nasměrovat k tyči, brankář Bunú ale se zákrokem neměl vážné potíže.
39'
Žlutou kartu dostává Óscar Rodríguez (Sevilla FC).

Helivelton Palacios potáhl míč od postranní čáry po útočné polovině, pak jej zezadu zkosil Óscar Rodriguez a žlutá karta domácího fotbalistu nemohla minout.
39'
Také Susovi se nedaří adresovat před soupeřovu branku kvalitní centry, někdejší fotbalista AC Milán teď odcentroval jen k Badíovi.
37'
Marcos Acuňa se pokusil o střelecký pokus od rohu pokutového území, ten však byl značně nepřesný.
37'
Josan poněkolikáté pronikl po pravém křídle a následoval další centr, s jejich kvalitou je ale hostující záložník na štíru, znovu centroval jen k brankáři Bunúovi.
36'
Na trávníku zůstal sedět Guido Carillo, toho trápí zdravotní potíže po souboji se Sergim Gómezem.
35'
Acuńův centr odhlavičkoval Gonzalo Verdú, Sevilla pak sice mohla vhazovat v hloubi útočné polovině, zády se však míč dostal až k brankáři Bunúovi.
33'
Z dálky se pokusil Bunúa ohrozit Carillo a povedlo se mu střelu nasměrovat na branku, marocký gólman s ní ale neměl moc práce.
33'
Lucas Boyé potáhl míč po útočné polovině, pak mu do střely vběhl Nemanja Gudelj.
31'
Je za námi úvodní půlhodina, na střely je to zatím 3:3, na bránu 1:0, ani jedna z těch šesti střel však nebyla nijak nebezpečná.
30'
Ivan Raktiić přenesl hru na pravé křídlo na Jesúse Navase, ten byl zdvojen a musel odehrát míč zpět do středu hřiště.
28'
Suso napřáhl k dalekonosnému pokusu, který prosvištěl vedle hostující branky.
26'
Po hrubce v rozehrávce Sevilly se nedaleko pokutového území dostal k míči Fidel, nedokázal s nim však vymyslet nic zajímavého a přišel o něj.
25'
Při další útočné snaze Elche Lucas Boyé zpoza pokutového území střílel vysoko nad branku.
25'
Carillo prodloužil míč na Boyého, po jeho přihrávce Fidel neprošel do pokutového území přes Koundého, ten si navíc počínal čistě.
24'
Jesús Navas doběhl dlouhý míč na pravém křídle ještě ve hřišti, v plném běhu ale centroval jen k brankáři Badíovi.
23'
Susův nepřesný centr Dani Calvo odkopl k rohovému praporku, tam už se hostům povedlo dostat míč do bezpečí.
22'
Sevilla má v úvodní čtvrtině zápasu dvoutřetinové držení míče, ke střeleckým příležitostem ji to zatím nepomáhá.
20'
Další centr Josena byl o poznání zajímavější, Carillo ale svoji hlavičku nedokázal vměstnat na branku.
19'
Josan pronikl po pravé straně hřiště, pak centroval jen na hlavu Julese Koundého.
18'
Po souhře se Susem Jesús Navas poslal velmi vysoký centr až ke vzdálenější hranici pokutového území, míč doskákal za postranní čáru a vhazovat bude Helibelton Palacios.
17'
Óscar Rodríguez se z levého křídla snažil protlačit do pokutového území, před branku jej ale nepustil Guti, navíc hostující středopolař vybojoval odkop od branky.
16'
Po zásahu Gonzala Verdú bude Sevilla vhazovat na útočné polovině.
14'
Óliver Torres dostal příliš dlouhý pas od Koundého po pravém křídle, zastavil se až o reklamní panel, což vypadalo poněkud nebezpečně, domácí křídelník ale bude v pořádku.
12'
Z následného nákopu k pokutovému území se Elche nepovedlo nijak zahrozit.
11'
Sergi Gómez vidí brzkou žlutou kartu za podražení Lucase Boyého.
10'
Také další útočná akce Sevilly je poměrně zdlouhavější, domácí si přihrávají v okolí středové čáry.
8'
Po nakrátko rozehraném rohu mířil Susův centr do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo v bílém.
7'
Suso se prokličkoval po útočné polovině, pak hledal kolmicí do pokutového území Nasjrího, před ním stačil Verdú odehrát míč na rohový kop.
7'
Acuňův centr byl příliš vysoký pro Nasjrího, míč doletěl do náruče Edgara Badíi.
5'
První střelu na branku zapisuje do statistik Suso, míč se však sotva dokutálel k brankáři Badíovi.
5'
Suso na pravém křídle posunul míč do běhu Jesúsi Navasovi, jeho centr srazil do zámezí Josema.
4'
K míči už se dostala Sevilla, domácí si přihrávají ve středu hřiště a dopředu se zatím moc neženou.
2'
Úvodní desítky sekund se odehrávají převážně ve středu hřiště, míč teď mají ve svém držení hosté ze západu Španělska.
1'
Úvodního výkopu se ujalo v červených dresech hrající Elche a je rozehráno! Sevilla oblékla bílou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.
Elche by dnes mohlo využít zajímavou posilu, po vypršení kontraktu v Torontu se k týmu připojil zkušený Argentinec Pablo Piatti, jenž dnes zahájí zápas na lavičce náhradníků.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Sergi Gómez, Acuňa – Rakitić, Gudelj, Óscar Rodríguez – Suso, Nasjrí, Ó. Torres.
Náhradníci: Díaz, Vaclík – L. de Jong, Munir, Escudero, Gnagnon, A. Gómez, Rekik, Romero, F. Vázquez.

Elche CF: Badía – Palacios, Calvo, Verdú (C), Josema – Josan, Guti, Marcone, Fidel – Carrillo, Boyé.
Náhradníci: Andreu, Gazzaniga – Cifuentes, Milla, Mfulu, González, Morente, Mojica, V. Rodríguez, Piatti, Luismi.
Elche CF

Elche se v roce 2013 vrátilo do La Ligy po dlouhých 24 letech a nevedlo si úplně špatně. V roli nováčka skončilo šestnácté, byť se zachránilo o jeden bod, o rok později pak už skončilo dokonce třinácté. Dostalo se však do velkých finančních problémů, kvůli nimž nedostalo licenci na další ročník a nuceně sestoupilo. Když pak o dvě sezóny později v roce 2017 sestoupilo dokonce do třetí ligy, vypadalo to s fotbalem v Elche velmi špatně. Nastal však obrovský obrat, Elche se hned vrátilo do druhé ligy a letos v létě slavilo návrat do La Ligy.

Do ni Elche vstoupilo fantasticky, když v prvních pěti kolech třikrát zvítězilo a s deseti body bylo dokonce v popředí tabulky, pak ale následovalo mnohem chudší období, po výhře 2:1 nad Valencií 23. října na další vítězství čekalo dlouhé čtyři měsíce! Postupně se propadlo až na předposlední pozici, v posledních pěti zápasech ale dokázalo ukořistit dvě výhry (1:0 nad Eibarem a 2:1 právě nad Sevillou) a vyšvihlo se nad sestupové pásmo, zatím však jen o bod.

Na trávnících soupeřů si Elche připsalo dvě výhry v úvodních dvou zápasech po návratu do nejvyšší soutěže, od té doby ale na další čeká a toto čekání trvá už jedenáct zápasů. Z posledních pěti venkovních pak Elche nezískalo ani bod.
Sevilla FC

Sevilla má za sebou nepříliš povedený přelom února a března, kdy po prohře 0:2 s Barcelonou prohrála právě v Elche 1:2, což byla velká senzace, k tomu před týdnem vypadla z Ligy mistrů, byť ze zdánlivě ztracené bitvy s Borussií Dortmund ještě dokázala udělat drama.

V tabulce La Ligy je Sevilla na čtvrtém místě s náskokem šesti bodu na pátý Real Sociedad, když ji pomohla nečekaná prohra San Sebastianu v Granadě, která odehrála duel mezi svými osmifinálovými zápasy Evropské ligy a v případě dnešní výhry tak Sevilla odskočí na devět bodů místům, která už by příští rok neznamenala účast v Lize mistrů.

Sevilla je čtvrtá nejlepší také v tabulce domácích zápasů, kde dosavadních třináct duelů odehrála s bilancí 9-1-3.
Hezký večer při sledování dohrávky druhého kola španělské La Ligy, v níž Sevilla přivítá Elche.

Utkání bylo v původním zářijovém termínu odloženo kvůli dlouhému tažení Sevilly loňskou Evropskou ligu, kde triumfovala až v srpnové dohrávce.

Sevilla dnes bude proti nováčkovi soutěže velkým favoritem, Elche ji však před jedenácti dny dokázalo porazit doma a o víkendu vzdorovalo také Realu Madrid.