La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Getafe - 6. února 2021   21:00

Sevilla
67' Munir (Jordán) • 87' A. Gómez (Jordán) • 89' Nasjrí (Fernando)
3:0
(0:0)
Sevilla
Bunú – Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Escudero (C) (75. F. Vázquez) – Jordán, Gudelj (46. Fernando), Ó. Torres (65. Munir) – Suso (74. Rekik), Nasjrí, Ocampos (57. A. Gómez).
Martínez – Nevado, de Francisco
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Getafe
Yáñez – Damián Suárez, Dakonam (C), Chakla, Nyom – Timor (78. Cucho Hernández), Nemanja Maksimović – Kubo (59. Cabaco), Aleñá (88. Portillo), Cucurella (88. Olivera) – Jaime Mata (78. Ángel Rodríguez).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemně prožitý zbytek víkendu!
Dnešní duel posouvá Sevillu FC na průběžné 3. místo, zatímco poražené Getafe CF zatím zůstává na 12. příčce.
Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 11:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:11.
Po relativně vyrovnané první polovině utkání se nám ve druhém poločase klání zcela roztrhlo. Hlavní zásluhu na tom má především Djené Dakonam, který nevybíravým šlapákem za červenou kartu vyřadil ze hry Lucase Ocampose. Sevilla pak až do konce zápasu proti početně znevýhodněnému soupeři neohroženě diktovala tempo a góly Munira, Gómeze a Nasjrího strhla na svou stranu plnou bodovou nálož. Getafe už ani po střídáních zkrátka nemělo čím konkurovat.
90+9'
90+9'
Ofsajd Koundého po Vidalově průnikovce rozhodně trápit nebude.
90+7'
Maksimović k tomu všemu neudržel nervy a okatým faulem při napadání skolil Munira.
90+7'
Zcela ojedinělou akci hostí vedl Ángel Rodríguez, zpackal však pas na Hernándeze a odevzdal míč zpátky jeho většinovému majiteli.
90+6'
Monotónní kombinace mezi obránci a záložníky Sevillu rozhodně tolik nenudí.
90+4'
Domácí stále dusí utrápené Getafe, do brány už se ale pochopitelně zase tolik netlačí.
90+1'
Poznámky k sudímu si neodpustil Damián Suárez. Nemohl tak čekat nic jiného než žlutý trest.
90'
Objemný nastavený čas bude trvat devět minut.
89'
Sevilla právě vstřelila branku!
O tři góly už vede domácí mančaft! Po dobré práci spoluhráčů se v samostatném úniku tváří v tvář gólmanovi postavil JÚSUF NASJRÍ, elegantně jej obešel a zakončil do odkryté sítě!
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Francisco Portillo.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Mathias Olivera.
87'
Výstavní trefa pojišťuje domácím tři body! Zdálky levačkou krásně napřáhnul ALEJANDRO GÓMEZ a i s pomocí Cabacovy teči překonává bezmocného gólmana! Při úvodním ligovém startu ve svém novém působišti se tak argentinský šikula ihned prosazuje!
86'
Munirova střela ztroskotala už na prvním blokujícím Suárezovi, Rojiblancos ale zůstávají na míči, což je pro ně v momentální situaci to nejdůležitější.
85'
Ani čerstvá krev v řadách hostů doposud neoživila jejich chabý herní projev. Ztráta jednoho muže v poli a hlavního kouče zkrátka je znát.
83'
Jordánův pokus z asi dvaceti metrů rychle klesal, ale přesto přeletěl bránu Getafe.
82'
Sevilla se nenechává odradit a nadále praktikuje taktiku, podle níž je nejlepší obranou útok.
80'
Dělová rána z kopačky Nasjrího otřásla břevnem za Rubénem Yáñezem! Toto je jen důkaz, že soupeřova obrana nemůže marockému šutérovi dopřát prostor ani ve zdánlivě bezpečné vzdálenosti od brány!
78'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Ángel Rodríguez.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází Cucho Hernández.
77'
Po mele při rohovém kopu se ke gólové střele protlačil Júsuf Nasjrí, kvůli ofsajdovému postavení stínujícího Vázqueze ale tato branka nemůže platit!
76'
Getafe se pokusilo nachytat Sevillu nečekaným nákopem přímo do pokutového území, Bunú byl ale u míče před Matou.
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Franco Vázquez.
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Karim Rekik.
73'
Frustrovaný Timor dohrál přihrávajícího Jordána a za alibistický zákrok v bezpečné vzdálenosti od vlastní brány požlutil své jméno u rozhodčího.
71'
Suso po přenesení hry z první nabíjel Jordánovi, ostrá rána středního záložníka ale zaplachtila nad Yáñezovu klec.
69'
Po diskuzi s arbitrem vyfasoval žluté napomenutí Jaime Mata.
69'
Rojiblancos se přesto pochopitelně nehodlají ukonejšit jednobrankovým náskokem a pokračují v dominanci nad početně oslabeným protivníkem.
67'
Až na žolíka z lavičky se muselo čekat s otevřením skóre! Milimetrovým vzdušným pasem našel Joan Jordán za obranu nabíhajícího MUNIRA, který precizní střelou z jedničky překonal pár chvil po příchodu na trávník Rubéna Yáñeze!
66'
Jaime Mata se po osobním souboji s Carlosem dožadoval odpískání nedovolené hry, arbitr byl ale opačného názoru a dokonce hroťákovi hostí slovně vynadal.
65'
Pěkných několik desítek sekund natáhnul stínováním míče na své polovině Nyom, než mu Sofian Chakla pomohl nakopnutím o soupeře získat aut.
65'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Munir.
64'
Vidalův centr z pravého křídla Chakla bezproblémově odvrátil.
63'
Getafe v devíti lidech obklíčilo vlastní vápno, jen na hrotu čeká Jaime Mata.
62'
Nasjrí sice opět zakončoval nad, zase tolik jej to ale mrzet nemusí. Před střelou se totiž dopustil přestupku na krajanovi Chaklovi.
61'
Sevilla už se přesouvá zpátky na území Getafe, kde se pravděpodobně bude odehrávat většina zbývající porce utkání.
60'
Nyom dokázal předskočit kličkujícího Susa a krom úspěšného odzbrojení španělského křídelníka si na svou osobu posléze vymodlil i faul.
60'
Po táhlé odmlce se znovu rozbíhá hra.
59'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Erick Cabaco.
57'
Nedovolený zákrok Dakonama rozpoutal vři mezi lavičkami a výsledkem jsou červené karty pro oba hlavní trenéry! Na tribunu se najednou poroučí jak Julen Lopetegui, tak José Bordalás!
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Alejandro Gómez.
55'
V bolestech se svíjejícího Ocampose z trávníku museli dostat zdravotníci na nosítkách.
54'
Červenou kartu si zblízka prohlédnul hostující kapitán Djené Dakonam! Opakované záběry odhalily surové došlápnutí na chodidlo Lucase Ocampose!
54'
Tak sudí si nakonec jde ještě v době ošetřování prověřit situaci k obrazovce.
53'
Suso raději přerušil hru, když se po šlapáku Dakonama nějakou tu chvíli nezvedal spoluhráč Lucas Ocampos.
52'
Faul Ólivera Torrese, jenž místo skákajícího míče nakopnul pouze bránícího Cucurellu, naruší zámek Sevilly.
51'
Stoper domácích Jules Koundé je známý pro své útočné výlety, tentokráte poblíž rohového praporku však vybojoval pouze autové vhazování.
50'
Ocampos nepovedeným prvním dotykem neudržel míč na vymezeném území.
49'
Ve druhém dějství se zatím hosté prezentují čistě defenzivním pojetím hry, o nějaké angažovanější útočení nemají zájem.
48'
Vidal přetaženým centrem sice vyhledal nohu Ocampose, ten ovšem z těžkého úhlu minul cíl.
47'
Getafe se na balónu ale příliš dlouho neohřálo a už znovu tvoří domácí.
46'
Kolem několika obránců protančil Lucas Ocampos, na jehož šikovný zpětný pas však navázal Nasjrí jen velmi nepřesnou koncovkou! Tato střela připomínala spíše ragbyový kop!
46'
Sevilla, která provedla o půli jednu změnu v sestavě, znovu rozpohybovala balón ze středového puntíku.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Fernando.
46'
Fotbalisté už z kabin vycházejí na čerstvý vzduch, kde se mezitím značně rozpršelo.

Ofsajdy: 0 – 1
Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán jsme byli svědky značně vyrovnaného úvodního dějství! Ze začátku přitom přebralo iniciativu domácí mužstvo, Rojiblancos ale časem ztratili ofenzivní chutě a umožnili Getafe několikrát ohrozit svatyni Jasína Bunúa. Šancí se tak v průběhu vyrovnané pětačtyřicetiminutovky dočkaly oba mančafty, žádnou z nich ale nepřetavily v gól. Jednu branku přitom sudí po poradě s VARem neuznal sevillskému Ocamposovi.
45+1'
45+1'
Poslední desítky vteřin před odchodem do kabin tráví s míčem na kopačkách domácí, defenzíva Getafe se jim ale zdolává velmi ztuha.
45'
Na konci poločasu se nastavuje jedna minutka.
43'
Nemanja Maksimović ostře pálil z hranice šestnáctky, Bunú se na míč jen díval! Škoda pro hosty, že balón si to namířil o kousek mimo!
42'
Hra se nám po přerušení kvůli neuznanému gólu znovu přelévá ze strany na stranu. Getafe mělo pro změnu k dispozici rohový kop, ani z tohoto mráčku ale nezapršelo.
41'
Ze standardky, i když o něco méně atraktivní, mohl udeřit také domácí výběr, Koundé ale po centru vůbec netrefil zařízení.
39'
Naštěstí pro srbského středopolaře a koneckonců také celou Sevillu však Getafe nepropálilo hráčskou zeď.
38'
Gudelj před vlastní šestnáctkou neobratně nakopnul šikovného Áleñu a vysloužil si vcelku jasnou žlutou kartu.
37'
Branka, která mohla otevřít gólový účet střetnutí, neplatí! Ocampos si totiž, když před rozvlněním sítě sbíral odražený míč od gólmana Yáñeze, pomohl se zpracováním horní končetinou! Hlavní rozhodčí Martínez tak usoudil až po zhlédnutí videa.
34'
Ačkoliv Vidal do ohně kopačák nepropašoval, o jednoho z obránců získal alespoň roh.
33'
Znovu prozkoušet pozornost Rubéna Yáñeze zkusil Suso, jeho dělovka ovšem z levé nohy vylétla vysoko nad.
31'
Hosté se nadále ve velkém realizují na půlce Sevilly, šance však zatím nepřicházejí.
29'
Getafe teď musí rozdýchat několik záblesků soka, na útočné polovině se mu to ale daří.
27'
A o chviličku později se jednalo znovu o Ocampose, který se procpal ke slibné střele! Ladný přechod do útoku v podání domácích skončil právě u hlavní ofenzivní zbraně andaluského týmu, přízemní technická rána zpoza šestnáctky ale pozorného Yáñeze nepřekvapila!
25'
Také Seville se podařilo poprvé výrazněji provětrat defenzívu soupeře! Torresův načechraný balón zleva klesnul přesně na hlavu Lucase Ocampose, argentinské křídlo však usměrnilo míč možná o decimetr vedle tyče!
23'
Domácí reklamovali údajnou ruku Chakliho v pokutovém území, marockého stopera ovšem zasáhnul centr pravděpodobně do břicha.
22'
Madridský klub ale pokračuje v disciplinovaném bránění, přes které se dostává tým Julena Lopeteguiho horko těžko.
21'
Sevilla se postupem času trochu ofenzivně odmlčela, což se teď snaží napravit.
20'
Zajímavou šancí nyní pohrdlo Getafe! Suárezův centr z pravé strany si našel Nemanju Maksimoviće, který přeskočil Diega Carlose a hlavičkoval v plné rychlosti jen kousek vedle!
19'
Šikovný skluz Jordána čistě přerušil Cucurellův postup. Hosté tak budou muset znovu rozběhnout hru autovým vhazováním na úrovni půlící čáry.
18'
Nepovedený vzdušný pas z hloubi pole v podání andaluského celku málem vystrašil Yáñeze, kterému nakonec klesal do brány. Gólman Getafe si ale nakonec vcelku pohodlně poradil.
16'
Torres předložil Ocamposovi přihrávku příliš na paty. Míč skončil u gólmana hostí.
15'
Svěřenci Josého Bordaláse se pokusili presinkem vystrašit protivníky, Rojiblancos se ovšem přes tuto hráz vcelku ladně přenesli. Svižnou akci završil velmi nepřesnou koncovkou z úctyhodné dálky Gudelj.
14'
Getafe se i díky tomuto rozhodnutí může vymanit z tlaku dalekým odkopem kupředu.
13'
Rozhodčí pustil sporný souboj v rohu hřiště, kde se o balón sveřepě rvali útočící Koundé a bránící Nyom. Přitom se zdálo, že druhý jmenovaný vcelku jednoznačně fauloval.
12'
Sevilla je zatím jednoznačně aktivnějším celkem, což vzhledem k jejímu postavení v tabulce a individuální kvalitě není zrovna překvapením.
11'
Suárez s Dakonamem společnými silami odzbrojili Ocampose, od kterého doputovala meruna do zámezí.
10'
Hlavou se postavil následné standardní situaci Dakonam, který nedopustil, aby míč doplachtil k některému z bíle oděných fotbalistů.
9'
Na světě je první žlutá karta utkání! Marc Cucurella nejdříve zpomalil Vidalův únik po pravé straně nechtěnou hrou rukou, načež stejně musel beka Sevilly přidržet.
7'
Roh se dostal na přední tyč k Ocamposovi, těžká patička Argentince ovšem rozvlnila pouze postranní síť.
6'
Zpátky na opačném konci hřiště se snažil oslovit některého z kolegů Escudero, jeho centr ale odvrátil na rohový kop Nyom.
5'
Nakrátko rozehraný přímák se postupně dostal právě k faulovanému Aleñovi, který však zamířil mimo.
4'
Aleñá na sebe uprostřed pole navázal Jordána a vybojoval nedovolený zákrok protivníka.
3'
Premiérové zakončení v zápase si připíše Suso, jeho skákavý pokus ze střední vzdálenosti ovšem neměl nárok na výraznější ohrožení Yáñeze.
3'
Lucas Ocampos se pokusil bleskově prověřit blok soupeře centrem z levého křídla, úspěch ale neslavil.
2'
Netrvalo dlouho a hostující soubor odevzdal míč, přičemž se zatáhl takřka v jedenácti lidech na vlastní polovinu.
1'
Getafe se po úvodní rozehrávce, která mu byla přisouzena, uchýlilo k rychlému nákopu vpřed. Po odrazu od jednoho z domácích budou hosté vhazovat.
1'
Před utkáním si ještě převzal ocenění pro nejlepšího hráče LaLigy uplynulého měsíce Júsuf Nasjrí.
Aktéři dnešního duelu se pomaličku trousí na trávník.

Sevilla FC: Bunú – Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Escudero (C) – Jordán, Gudelj, Ó. Torres – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Vaclík – Gnagnon, Rekik, Sergi Gómez, Fernando, F. Vázquez, A. Gómez, L. de Jong, Munir, Romero.

Getafe CF: Yáñez – Damián Suárez, Dakonam (C), Chakla, Nyom – Timor, Nemanja Maksimović – Kubo, Aleñá, Cucurella – Jaime Mata.
Náhradníci: Soria – Ünal, Niang, Cucho Hernández, Ángel Rodríguez, Patrick, Abdulai, Portillo, Olivera, Chema, Etxeita, Cabaco.

Rozhodčí: Martínez – Nevado, de Francisco.
Vzájemné zápasy:

Navzdory tomu, že Sevilla platí za výrazně tradičnější klub, je historická bilance značně vyrovnaná. Andaluský celek má přesto mírně navrch a to s bilancí 16-7-3.

Také ta nejnedávnější klání vyznívají ve prospěch Rojiblancos. Minulá sezóna přinesla výhry Sevilly 2:0 doma a 3:0 venku, 12. prosince potom už v rámci ligového ročníku 2020/21 uspělo mužstvo stratéga Lopeteguiho na stadionu Coliseum Alfonso Pérez poměrem 1:0. O jedinou branku se postaral vlastňákem Etxeita.
Getafe CF:

Od svého návratu mezi elitu Pyrenejského poloostrova v roce 2017 se Getafe umístilo postupně na osmé, páté a potom znovu osmé pozici, probíhající sezóna ale tolik umístění v horní polovině tabulky nenapovídá. V tuto chvíli si stojí hosté na 12. příčce, kterou si vysloužili šesti vítězstvími, stejným počtem remíz a osmi prohrami. K sestupovému pásmu mají momentálně blíže než k evropským pohárům, což nebývalo zvykem.

Getafe si v Primera División rychle vysloužilo pověst týmu, jenž soupeři nic nedaruje. Se sedmdesáti karetními tresty se jedná o nejméně disciplinované mužstvo. Ani vysoká úspěšnost v hlavičkových soubojích a úporná obrana ovšem venku nestačila svěřencům Pepeho Bordaláse na více než devět bodů. Dvakrát Azulones triumfovali a třikrát remizovali, šest porážek ale nijak lichotivých není.

Bordalás musí předběžně počítat s podobně rozšířenou marodkou jako jeho nejbližší soupeř. Utkání nejspíše budou muset nuceně vynechat Cucho, Olivera, Poveda a Enes Ünal.

Sevilla FC:

Uspokojivou formu letos má domácí tým, který si ve druhé sezóně pod trenérem Julenem Lopeteguim začíná sedat. Sevilla zatím postupuje dále v Copa del Rey (semifinále) i Lize mistrů (osmifinále) a marné nejsou ani její výsledky na ligové scéně. Aktuální ji s 39 body za dvanáct vítězství, tři remízy a pět proher náleží 4. místo. Na druhou Barcelonu s třetím Realem Madrid přitom ztrácí pouze jeden bod.

Rojiblancos se prezentují pevnou defenzívou, na které pak mohou stavět smrtícími protiútoky. Ačkoliv 28 vstřelených branek není žádné terno, méně než 16 gólů v LaLize inkasovalo jen vedoucí Atlético Madrid. Utkání na domácí půdě zatím Seville vynesla šestkrát plný bodový zisk, jeden smír a pouhé dvě porážky.

Ze zdravotních důvodů nejbližší klání pravděpodobně vynechají Acuña, Escudero, kapitán Navas a Óscar Rodríguez. Do sestavy by se naopak po vleklém zranění mohl vrátit český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, který bojuje o prodloužení končící smlouvy.

UD Almería 0:1 Sevilla FC (Copa del Rey)
SD Eibar 0:2 Sevilla FC (LaLiga)
Sevilla FC 3:0 Valencia CF (Copa del Rey)

Júsuf Nasjrí (12 gólů)

Nejlepší nahravači v soutěži:

Jesús Navas
Lucas Ocampos (oba 4 asistence)
Hezký den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! V tomto přenosu zaostříme na duel 22. kola španělské LaLigy, který proti sobě svede Sevillu FC a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.