La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Huesca - 13. února 2021   16:15

Sevilla
57' Munir (Ó. Torres)
1:0
(0:0)
Sevilla
Bunú – Rekik, Diego Carlos, Sergi Gómez, Aleix Vidal (81. Koundé) – Rakitić (C) (65. Jordán), Gudelj, Ó. Torres (81. Fernando) – Munir, L. de Jong (65. Nasjrí), A. Gómez (75. Suso).
D. Jimenez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Huesca
Fernández Llorente – Siovas, Pulido (C) (81. Gómez), G. Silva (16. Insua) – Maffeo Becerra, M. Rico (81. Carlos), I. Doumbia (60. Ferreiro), Seoane, Galán – Mir, Okazaki (60. Escriche).

Sevilla nakonec vítězí, ovšem Huesca dnes notně potrápila svého soka. Dokonce měli hosté dvě velké šance k vyrovnání, ale brankář Jasín Bunú podržel svůj tým a nedovolil překvapení na úkor svého týmu, jakožto favorita zápasu. Sevilla si tedy připisuje tři body do tabulky a natahuje svou vítěznou sérii. Huesca bude stále na posledním místě tabulky a na další body si bude muset počkat přinejmenším do dalšího zápasu.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:15.
90+3'
90+2'
Sevilla má v nastaveném čase hru pod svou kontrolou a skutečně to vypadá na těsně vítězství z jejich pohledu.
90+1'
Sevilla drží míč daleko od své branky a to u rohového praporku soupeře.
90'
Jasín Bunú zdržoval odkop od své branky a uviděl žlutou kartu za zdržování hry.
90'
Rozhodčí natavuje celkem tři minuty nad rámec vyměřeného času.
89'
Blíží se nám závěr utkání a zatím to vypadá na stejný výsledek, jako v prvním vzájemném zápase této sezóny, kdy Sevilla taktéž zvítězila těsným jedno brankovým skóre.
88'
Z rohového kopu se hosté již nedokázali dostat do další brankové šance!
88'
Sergio Gómez nyní dorážel míč z bezprostřední blízkosti branky a brankář Sevilly a obránce dokázali zastavit míč na brankové čáře!
87'
Júsuf Nasjrí si počínal poměrně hrubě a je druhým potrestaným hráčem Sevilly.
84'
Ten se však Seville nepodařilo zahrát příliš ideálně a dopouští se útočného faulu ve vápně.
83'
Suso vyslal dobrý centr na teč. Brankář Huescy však stačil do dráhy míče vložit nohu dříve než dobíhající soupeř a je tu roh...
82'
U míče jsou hostující hráči, kterým se rapidně krátí čas k možnému vyrovnání, čímž byl určitě vytvořili překvapení daného kola LaLigy.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Jules Koundé.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Fernando.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Jorge Pulido, přichází Sergio Gómez.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Juan Carlos.
80'
Insua si podržel protihráče a oprávněně vidí žlutou kartu.
78'
Ovšem Sevilla nyní mohla navýšit své vedení. Míč se dostal do těsné blízkosti branky a hráč už mohl dorážet míč do branky. Nicméně před míč se ještě ve skluzu dokázal dostat obránce a ten odrazil míč.
77'
Obránci nyní poděkovali svému brankáři, že je podržel svým zákrokem a následně v poklidu ubránili rohový kop soupeře.
76'
Zničehonic šance k vyrovnání! Po centru z pravé strany se do hlavičky ve vápně položil Rafael Mir a Jasín Bunú reflexivně odrazil míč na roh!
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Suso.
74'
Jeden nyní přišel, ale zakončení šlo hodně nad branku Llorenteho.
73'
Domácí nyní mají problémy dostat míč na delší dobu a nechávají hrát svého soupeře. Vypadá to, že Sevilla bude sázet na rychlé protiútoky.
72'
Sevilla se bez problémů ubránila a hned se pokoušela o protiútok, který jim nevyšel. U míče jsou opět hosté.
71'
Nemanja Gudelj nyní menším faulem zastavil pronikajícího soupeře. Tímto poskytl soupeři standardní situaci ze střední vzdálenosti.
70'
Joan Jordán to chtěl zkusit přímou střelou na branku, avšak jeden z hráčů ve zdi dokázal vyskočit a hlavou odrazit míč.
69'
Těsně před hranicí byl faulován Alejandro Gómez a pro Sevillu se naskytla ideální standardní situace!
68'
Vcelku dobrá střela v podání hostujícího hráče, který však zamířil přesně doprostřed branky, kde byl připraven brankář.
67'
Sergi Gómez ještě chtěl doběhnout míč, ale již dopředu bylo jasné, že skončí v zázemí. Následuje odkop od branky Huescy.
66'
Na trávník již vběhl nejproduktivnější hráč Sevilly, Júsuf Nasjrí, dočkáme se i dnes od něho brankového přídělu?
65'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Joan Jordán.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.
64'
Žlutou kartu dostává Luuk de Jong (Sevilla FC).
64'
Žlutou kartu dostává Javier Galán (SD Huesca).
62'
Domácím viditelně branka pomohla a nyní drží míč a mají kombinační převahu nad svým soupeřem.
60'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Dani Escriche.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Idrissa Doumbia, přichází David Ferreiro.
59'
Utkání nám tedy téměř po hodině hry nabízí další zápletku a lze očekávat, že se nám hra více otevře, hlavně z pohledu Huescy.
58'
I podle opakovaného záběru bylo vidět, že centrující Torres vskutku odcentroval míč na poslední chvíli!
57'
Sevilla právě vstřelila branku!
A máme tu první branku zápasu! Torres zatáhl míč až na brankovou čáru, odkud vyslal centr do vápna, kde si na hlavičku naskočil MUNIR. Asistence: Óliver Torres.
55'
Sevilla kombinuje v uctivé vzdálenosti od branky soupeře a uvidíme, jestli více zatlačí na svého soka.
54'
Ani tato možnost nám nepřinesla šanci v podání hostujícího celku, který však i do druhého poločasu vstoupil velmi dobře a s favoritem hraje poměrně vyrovnanou partii.
53'
Faul ze strany domácích a hosté si staví míč, aby poslali centr ze své standardní situace z větší dálky.
51'
Tvrdý faul v podání Rafaela Mira který je druhým potrestaným hráčem žlutou kartou.
50'
Čistý obranný zákrok skluzem nyní zamezil nebezpečné přízemní střele. Roh pro Sevillu.
49'
Útočný faul nakonec přerušil útočné choutky hostů. Sevilla rozehrává míč z vlastní poloviny.
48'
Hostující hráči operovali s míčem na hranici šestnáctky, ale přes hradbu těl nedokázali dostat míč do vápna.
47'
Obránce Sevilly nyní zabránil centru soupeře z pravé strany.
46'
Skončil první poločas. V něm jsem neviděli moc šancí. Přesto se Sevilla dostala k několika zajímavým zakončením. Hosté měli jednu nebezpečnou situaci, kdy Mir lobem od půlky chtěl překvapit vyběhnutého brankáře. V závěru poločasu si zase mohl obránce Huescy srazit míč do vlastní branky.
Jinak však sledujeme dobrý výkon v podání posledního celku v tabulce a Sevilla zatím hraje, řekl bych, na půl plynu.
45+2'
45+1'
Po rohovém kopu se Sevilla dostala ke střele, Llorente dobře zasahuje a drží míč ve své moci.
45'
Moc nechybělo, aby si Jorge Pulido dal vlastní branku. Ten se pokoušel před brankou odrazit centr a nakonec tečoval míč do prostoru branky. Álvaro Fernández Llorente byl pozorný a vyrazil míč na roh!
43'
Alejandro Gómez se pokoušel odcentrovat míč z pravé strany, ale už centroval v době, kdy byl míč mimo vymezenou hrací plochu.
42'
Míč se nyní pohybuje na půlící čáře a aktuálně to nevypadá, že bychom se měli ještě dočkat branky v závěru prvního poločasu.
41'
Diego Carlos to myslel dobře, ale jeho centr měl být o něco kratší. Takhle míč nacentroval přesně do prostoru, kde byl připraven Llorente.
40'
Další rohový pokus Huescy nevyšel a Sevilla vyváží míč k půlící čáře, kde jeden z hráčů Huescy fauloval a přerušil tak slibný protiútok.
40'
Žlutou kartu dostává Idrissa Doumbia (SD Huesca).
39'
Roh byl k vidění i na druhé straně. Jasín Bunú si seběhl ke své tyčce a vyrazil míč zpět na roh.
38'
Ten si domácí rozehráli na krátko, poté následoval centr, jenž si bezpečně ze vzduchu stáhl Llorente.
37'
Nepřesný centr z pohledu Sevilly, který končí daleko za brankou. Nicméně bylo to s tečí hráče Huescy a jejich soupeř bude zahrávat rohový kop.
35'
Domácí zahrávali standardní situaci ze střední vzdálenosti, ovšem tento centr nepřinesl nic nebezpečného.
34'
Sergi Gómez neudržel míč u postranní čáry a přišel o něj. Nakonec se domácím přece jen podařilo vyhrát vhazování na polovině soupeře.
33'
Huesca nyní dostává hru až na svého brankáře a ten dlouhým nákopem posílá spoluhráče na zteč.
32'
Míč se dostal do vápna, ale Ivan Rakitić nyní zahrál rukou a rozhodčí to přesně viděl a odpískal.
31'
...ovšem tento centr se moc nepovedl. Sevilla se však brzy dostává k míči a snaží se o další pokus k zakončení.
31'
Bude následovat standardní situace z levé strany v blízkosti rohového praporku...
30'
Po souboji zůstává ležet na trávníku Ivan Rakitić, kterého k zemi poslal Idrissa Doumbia.
28'
Další snaha Sevilly o zdolání branky soupeře. Nyní drží míč u levé postranní čáry.
27'
Protiútoky by mohly tedy platit na, jinak zatím dobře hrající, defenzívu hostů.
26'
Rychlý protiútok Sevilly přinesl velkou šanci. Z hranice šestnáctky přišla střela, kterou brankář jen vyrazil před sebe. K míči dobíhal další hráč domácích, ale už nestihl dorazit do branky. Álvaro Fernández Llorente si včas doskočil pro míč.
25'
Nyní snaha Huescy něco vymyslet z pravé strany. Centr však jen propadl do šestnáctky a míč obrana dostává pryč.
24'
Munir si nabíhal za obranu na centr, který však nedokázal zpracovat ani jakkoliv tečovat.
23'
Máme za sebou dvacet minut hry a prozatím jsme mohli vidět dvě nebezpečné střely z pohledu Sevilly. Ovšem na vyloženou brankovou situaci čekáme.
22'
Sevilla to nyní dobře vykombinovala, ale hráč zakončoval do branky z jasného ofsajdu!
21'
Jeden z hráčů domácích dobře vybojoval míč a vypadalo to na slibný útok, který nakonec skončil chybnou přihrávkou.
20'
Hosté se dostali do útoku po pravé straně, ovšem zatím se jim nedaří dostat ke střele.
18'
Álvaro Fernández Llorente měl nyní co dělat, aby zpacifikoval vysokou a tvrdou střelu. Nadvakrát si dokázal míč sebrat do svých rukavic.
17'
První možnost Sevilly, která se dokázala dostat do vápna! Na odražený míč si z druhé vlny seběhl jeden z hráčů a střelu poslal kousek vedle pravé tyče.
16'
Silva nakonec nebude moci pokračovat ve hře a na jeho místo nastupuje Insua.
15'
Se Silvou to nevypadá vůbec dobře a nejspíše se poranil při předchozím obranném zákroku, kdy následně nepříjemně dopadl na svou nohu.
14'
Po souboji sedí na trávníku Gastón Silva a čekáme, až dojde o ošetření daného hráče.
13'
Skoro dvou minutové držení míče domácích nevedlo k žádnému nebezpečnému útoku. Huesca stále má vysoko vytaženou obranu a nehodlá se nechat zamknout v jejich šestnáctce.
11'
Od levého praporku se hráč domácích nedostal k centru a hra se přesouvá opět k půlící čáře.
10'
Huesca se v úvodní desetiminutovce prezentuje solidním napadáním soupeře, který má problémy se dostat do blízkosti jejich branky.
9'
Hostující celek vybojoval míč a pokoušel se prosadit z levé strany. To jim nakonec nevyšlo a domácí budou vhazovat z pravé strany.
8'
Domácí celek na míči, ale jejich počínání aktuálně probíhá poblíž půlící čáry.
7'
Rafael Mir si všiml na půlce dostatečně vyběhnutého brankáře Sevilly a poslal vysoký lob. No, míč nakonec skončil na horní síťce a brankář Sevilly se nejspíše i trochu vylekal.
6'
Aleix Vidal napadal soupeře u pravého rohového praporku. Obránce hostí si poradil bez větších problémů a dostává míč na polovinu hřiště.
5'
Karim Rekik se nedostal k centru z levé strany a poslal míč na svého spoluhráče. Zatím domácí hledají prostor, jak se dostat do šestnáctky soupeře.
4'
Po drobném faulu se dopředu postupně opět dostává domácí celek.
3'
Huesca poprvé v zápase v blízkosti šestnáctky soupeře, ovšem střeleckou možnost si na domácí svatyni nevypracovala.
2'
Jasín Bunú musel daleko od své branky, aby odrazil vysoký míč. Ten nakonec končí v autu.
1'
V úvodní minutě se do kombinace dostali domácí, kteří se však nedostali do blízkosti branky hostujícího celku.
1'

Sevilla FC: Bunú – Rekik, Diego Carlos, Sergi Gómez, Aleix Vidal – Rakitić (C), Gudelj, Ó. Torres – Munir, L. de Jong, A. Gómez.
Náhradníci: Díaz, Vaclík – Nasjrí, Escudero, Suso, Gnagnon, Jordán, Koundé, Fernando, Óscar Rodríguez, F. Vázquez.

SD Huesca: Fernández Llorente – Siovas, Pulido (C), G. Silva – Maffeo Becerra, M. Rico, I. Doumbia, Seoane, Galán – Mir, Okazaki.
Náhradníci: Andrés Fernández – Escriche, Ferreiro, B. García, Gómez, Insua, Pedro López, Ontiveros, Carlos, Vavro.

Rozhodčí: D. Jimenez.

Sevilla FC

Domácím patří čtvrtá pozice s celkovým počtem 42 bodů a aktuálně se mohou pyšnit čtyř zápasovou vítěznou sérií. V daných zápasech nastříleli 10 branek a pouze jednou inkasovali.
Sevilla je taky úspěšná na poli španělského poháru, kdy v týdnu dokázala vyřadit Barcelonu po výsledku 2:0! Defenzíva Sevilly je tedy velmi pevná, kdy doposud v lize inkasovala 16 branek, což je řadí na druhou nejlepší pozici v rámci celé soutěže.

SD Huesca

Huesca má naopak jiné problémy. Nachází se totiž až na posledním místě s celkovým počtem 16 bodů. Je jasné, že hosté se budou ve zbytku sezóny snažit zachránit, ale budou to mít velmi obtížné. Na nesestupovou příčku ztrácí čtyři body a zatím jejich forma nenasvědčuje, že by se mělo něco měnit. V minulém zápase prohrála 2:1 s Realem Madrid a překvapivě kousala proti favoritovi zápasu. Dokonce se dostala i na krátký čas do vedení.
První vzájemný zápas v této sezóně lépe vyzněl pro Sevillu, která vyhrála 1:0! Dlouho se Huesce dařilo držet bezbrankovou remízu, avšak sedm minut před koncem o vítězství rozhodl En Nesyri, který aktuálně patří mezi nejproduktivnější hráče a již zaznamenal 13 branek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.