La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Barcelona - 22. prosince 2020   22:00

0:3
(0:2)
Barcelona
21' Lenglet  (Messi) • 35' Braithwaite  (Dest) • 65' Messi  (Pedri)
Valladolid
Masip – Hervías, Fernández, J. Sánchez (79. Guardiola), Nacho Martínez – Jota (57. Orellana), Míchel (C) (57. Mesa), Alcaraz, Plano (57. K. Pérez) – Weissman, Maranhão (46. T. Villa).
Roberto – Raúl García, Mesa, Guardiola, Aljámik, Bruno González, L. Pérez, Rubio, Fede, Orellana, T. Villa, K. Pérez.
Melero – Martínez, Alcoba
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Barcelona
ter Stegen – Mingueza, R. Araújo (71. Umtiti), Lenglet – F. de Jong (71. S. Busquets) – Dest, Pjanić, Pedri (81. Coutinho), Alba (71. Firpo) – Messi (C), Braithwaite.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:10.
Barcelona bez problémů poráží Real Valladolid 3:0, paradoxem ale je, že je to teprve druhé venkovní vítězství v sezoně. To se zrodilo hned v prvním poločase, kde se nejprve trefil Clément Lenglet a pak definitivně uklidnil své spoluhráče přesným zásahem Martin Braithwaite. Od té doby už se hrálo na obou stranách v klidu, ve druhé půli se pak ještě dočkal gólu také Lionel Messi. Katalánci tak berou tři body a posouvají se na páté místo, zatímco Valladolid se stále drží v sestupovém pásmu.
90+5'
90+4'
Miralem Pjanić při napadání sráží míč jen mimo hrací plochu, takže domácí budou vhazovat, což je asi poslední věc, co stihnou.
90+3'
Lionel Messi ještě může vypálit z přímého kopu, ale je to opravdu z velké dálky. Nakonec to tak rozehrává Miralem Pjanić, který přihrává na nejbližšího spoluhráče.
90+2'
Lionel Messi se po nastřelení brankové konstrukce jenom usmívá, nic jiného mu už ani nezbývá.
90+1'
Martin Braithwaite mohl již poněkolikáté přidat svůj druhý zásah, z nemalého úhlu ale tentokrát napálil jen boční síť.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Kike Pérez se chtěl odrazit od Miralema Pjaniće, což by mu za normálních okolností prošlo, ale soupeře trefil do obličeje, což byl samozřejmě nedovolený zákrok.
88'
Roque Mesa se po odrazu od Sergia Busquetse ocitl v dobré střelecké pozici, kterou samozřejmě zkusil využít, ale mířil jen těsně vedle pravé tyče.
87'
Samuel Umtiti i nadále drží trend tvrdé hry, tentokrát docela zariskoval v pokutovém území, ale prošlo mu to, takže Valladolid bude rozehrávat jen rohový kop.
86'
Zápas už se vyloženě dohrává. Ani jeden tým nedává do útoku potřebné úsilí ke skórování, víceméně se tak čeká na závěrečný hvizd.
84'
Rubén Alcaraz i pod tlakem vymyslel přesně přenesení hry, po kterém se Samuel Umtiti dopustil nedovoleného zákroku, což je zatím jedna z mála věcí, kterou po svém příchodu na trávník stihl.
83'
Nacho Martínez nyní operuje na levé straně, z druhé vlny mu naběhl Toni Villa, který následně odcentroval, ale jeho pas se mu absolutně nepovedl, takže v pohodě zasáhl Clément Lenglet.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Philippe Coutinho.
81'
Domácím se přece jen povedla nějaké kombinace, ve finální fázi však pochybil Sergi Guardiola, který už mohl poslat Shona Zalmana Weissmana do samostatného úniku, ale jeho pas byl zblokován.
80'
Vstupujeme do poslední desetiminutovky. Tu začíná s míčem Valladolid, který vymyslel jen další nepřesný nákop směrem dopředu.
79'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javier Sánchez, přichází Sergi Guardiola.
77'
Žlutou kartu dostává Joaquin Fernández (Real Valladolid).
76'
Domácí se stále pokoušejí alespoň o čestný zásah, ale jeden z jejich útočníků je přichycen v ofsajdu, takže další akce končí neúspěchem.
75'
Pedri rozbíhá další útočnou akci svého týmu, nemá ale moc velkou podporu, takže předal míč osamocenému Martinu Braithwaitovi, který ale nic nevymyslel.
73'
Lionel Messi pokračuje ve svém častém zakončování, do další střelecké pozice ho opět uvolnil Pedri, ale jeho pokus byl tentokrát zpomalen jedním z obránců, díky čemuž mohl Jordi Masip zasáhnout.
72'
Marc-André ter Stegen se ještě musel trochu zapotit, při zakončení Kikeho Péreze stál včas na správném místě, takže stačil zareagovat!
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Júnior Firpo.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Sergio Busquets.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Samuel Umtiti.
70'
Katalánci si chtějí ještě více vylepšit náladu dalšímu góly, při kombinaci byl navíc poslán k zemi Miralem Pjanić, ale hlavní sudí ihned signalizuje, že pískat se nebude.
69'
Valladolid se pokusí o skórování z dalšího přímého kopu, Roque Mesa to nezkoušel vůbec špatně, ale jeho pokus nakonec skončil jen nad horní tyčí.
68'
Žlutou kartu dostává Frenkie de Jong (FC Barcelona).
67'
Hosté se i přes rozehrávku soupeře dostávají rychle k míči, ale následně mají potíže při založení útočné akce, takže se balónu zmocnil Kike Pérez.
65'
Barcelona právě vstřelila branku!
Dneska z Katalánců srší jen klid a pohoda, protože po další pěkné akci vedou už o tři góly! Výborně to vymyslel Pedri, který nádhernou patičkou prostrčil míč na nabíhajícího LIONELA MESSIHO, který se tak v rychlosti prosmýkl skrz dva protihráče a následně nechytatelně zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Pedri.
64'
Ronald Araújo na levé straně uhlídal kličkujícího protihráče jen za cenu rohového kopu, následně ale mladý obránce nepředvedl moc sportovní gesto, protože míč srazil pryč a může být jedině rád, že neviděl žlutou kartu.
62'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).
62'
Martin Braithwaite uspěl v hlavičkovém souboji a míč posouval za sebe na nabíhajícího Sergiña Desta, který běžel sice rychle, ale na zisk balónu to nestačilo.
61'
Martin Braithwaite zase číhal v blízkosti brankové konstrukce, tentokrát k němu ale přízemní pas neprošel.
60'
Od konce zápasu nás dělí už jenom třicet minut a Barcelona stále drží dvoubrankový náskok. Nic nenasvědčuje comebacku Valladolidu, ale uvidíme, jestli ještě nepřijde nějaké zdramatizování.
59'
Hosté rozehráli již pátý rohový kop, od rohového praporku tentokrát centr mířil na hranici šestnáctky, kde se o úspěšnou volej pokusil Miralem Pjanić, ale mířil jenom někam na tribunu.
57'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jota, přichází Fabián Orellana.
57'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Roque Mesa.
57'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Kike Pérez.
56'
Lionel Messi si několikrát prohodil míč s Jordim Albou, nakonec sám zakončoval, ale nastřelil jen jednoho z bránících hráčů.
55'
Toni Villa se prezentoval očividným faulem proti Frenkiemu de Jongovi, Barcelona tak po delší době získává míč a může se konečně uklidnit.
54'
Domácí dostávají soupeře pod tlak, tentokrát mají výhodu rohového kopu. Po rozehrávce nakrátko centroval Míchel, ale šestnáctce žádného spoluhráče nenalezl.
53'
Pablo Hervías se z nemalého úhlu pokusil o přímé zakončení, které se skoro zatočilo ke vzdálenější tyči, ale míč nakonec do branky Barcelony nezamířil!
52'
Toni Villa si vynutil faul kousek před pokutovým území, Valladolid tak poprvé ve druhé půli bude rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.
51'
Jordi Alba vybídl k dalšímu gólu Martina Braithwaita, ten si dobře naběhl mezi oba stopery a ve skluzu pálil, ale zakončení chyběla přesnost.
50'
Oscar Mingueza se vydává podpořit útok, zodpovědně ale nechtěl opustit svou pozici, takže na pravé straně nakonec předal míč nejbližšímu spoluhráče a stáhl se zpět.
49'
Valladolid obrannou fázi opět zvládl, ale následně se musí pokoušet o rozehrávku, což mu i nadále dělá značné problémy, protože zase přišel rychle o míč.
48'
Marc-André ter Stegen si musí připisovat první zásah v utkání, nic náročného to ale nebylo, protože Jota pálil z velké dálky jen doprostřed brány.
47'
Pedri dobře posunul míč na rozběhnutého Martina Braithwaita, který okamžitě pálil z první, ale trefil jen Javiera Sáncheze, který šel proti zakončení obětavě skluzem.
46'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Maranhão, přichází Toni Villa.
46'
Zápas se zatím vyvíjí podle očekávání, protože favorizovaná Barcelona po první půli drží komfortní dvoubrankové vedení, o které se postarali Clément Lenglet a Martin Braithwaite. Valladolid ani nebyl směrem dopředu moc nebezpečný, takže to vypadá, že se zbytek utkání bude spíše dohrávat, protože Katalánci zatím hrají naprosto bezchybně.
Druhý poločas začne přibližně ve 23:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Jordi Masip si i přes aktuální stav zápas musí určitě užívat, protože už potřetí vychytal hvězdného Argentince, kterému tak nezbylo nic jiného, než pochválit dobrou přihrávku spoluhráče.
44'
Hosté i na malém prostoru dlouho drželi míč v pokutovém území, ale k zakončení se nakonec nedostali, Miralem Pjanić napálil jen jednoho z beků.
43'
Real se přece jen trochu začíná dostávat do hry, Óscar Plano nyní při souboji donutil k faulu Oscara Minguezu.
42'
Pedri šel na středu hřiště na riskantního souboje, který pro něj nedopadl vítězně, avšak za jeho chybu nemusela Barcelona nějak draze zaplatit, jelikož domácí z toho zase nic nedokázali vymyslet.
41'
Marc-André ter Stegen je po delší době v kontaktu s míčem, na což si rozhodně nestěžuje, protože se aspoň trochu protáhl.
39'
Útočnou akci Katalánců však ukončuje útočný faul Miralema Pjaniće, avšak domácí se kvůli špatné rozehrávce s míčem zase moc dlouho neohřáli.
38'
Valladolid se do útoku zase na moc dlouho nepodíval, Barcelona samozřejmě dopředu příliš nespěchá, protože chce soupeře co nejvíce unavit.
37'
Lionel Messi se také chce zapsat na střeleckou listinu, i jeho další pokus však kryje jeho bývalý spoluhráč Jordi Masip, který mu tu branku prostě nechce dopřát.
35'
Hosté to opět pěkně sehráli, díky čemuž se dostávají do dvoubrankového vedení! Lionel Messi celou akci začal, když na pravé straně vybídl ke sprintu Sergiña Desta, který se s míčem skoro dostal až na brankovou čáru, odkud poslal balón do malého vápna, kde se uvolnil MARTIN BRAITHWAITE, který už ho jen ztečoval do prázdné brány. Asistence: Sergiño Dest.
34'
Lionel Messi centroval z velké vzdálenosti, Jordi Masip však neviděl v jeho centru problém, takže nechal míč doplachtit až za brankovou čáru.
33'
Frenkie de Jong chtěl získat míč za každou cenu, šel tedy do skluzu, ale domácí hráč tam byl přece jen dřív.
32'
Martin Braithwaite se v malém vápnu našel pozici pro pěknou patičku, která však mířila přímo do náruče Jordiho Masipa, který tedy bez problémů zasáhl.
31'
Pedri šel do souboje s Joaquinem Fernándezem, zvítězila zkušenost nad dravostí, protože domácí bek od protihráče srazil míč mimo hrací plochu.
30'
Po prvních třiceti minutách tedy Barcelona drží zasloužené jednobrankové vedení, které by proti Valladolidu už neměla pustit. To dává najevo i docela velkou herní převahou.
28'
Na pravé straně to nakonec rozhýbal Sergiño Dest, kterému se však centr příliš nepovedl, protože letěl při zemi, takže ho domácí bez problémů odvrátili.
27'
Barcelona nechce dát míč od kopaček, po špatně rozehraném autu však o balón docela lacině přišla, ale vzápětí ho má zpátky díky špatnému nákopu protivníka.
26'
Hosté už nyní nemají kam spěchat, i přesto však budou chtít navýšit vedení, protože jednobrankový náskok nikdy není stoprocentní.
25'
Valladolid se z inkasovaného gólu rozhodně nějak nezhroutil, naopak začal být o něco aktivnější, takže soupeři dělá při rozehrávce nemalé problémy.
24'
Clément Lenglet šel do souboje s Jotou hlavou, což se mu moc nevyplatilo, protože ho míč zasáhl přímo do tváře, což je určitě bolestivá záležitost.
21'
Katalánci se brzy dostávají do vedení! Lionel Messi sice z rohového kopu neodcentroval moc přesně, vzápětí se mu to ale povedlo na jedničku, protože našel nikým nehlídaného CLÉMENTA LENGLETA, který to zblízka už neměl moc složité a hlavou překonal brankáře. Asistence: Lionel Messi.
21'
Lionel Messi byl opět blízko gólu, po pěkné kombinaci pálil levačkou pod horní tyč, ale Jordi Masip vytáhl povedený zásah!
19'
Miralem Pjanić šikovně naznačil zakončení, avšak míč ještě prodloužil k Lionelu Messimu, který se zase zhostil role nahrávače a hledal v šestnáctce Martina Braithwaiteho, ale k němu se míč nedostal.
18'
Valladolid i nadále působí velmi sympatickým dojmem a s favoritem zatím sehrává vyrovnanou partii, ale ani další pokus o úspěšnou ofenzivu se nevydařil.
17'
Óscar Plano se dostal k míči hraničním způsobem, následně skončil sám na trávníku, ale ani tentokrát hlavní sudí nezapískal, takže se ve hře pokračuje.
16'
Pablo Hervías má spoustu prostoru na pravé straně, ale přenesení hry si trestuhodně nedokázal zpracovat, kvůli čemuž bude Barcelona vhazovat.
15'
Real už má delší dobu míč pod kontrolou, Pablo Hervías však šel při založení akce do risku, pokoušel se o průnikovou přihrávku, která ale neprošla.
14'
Domácí jsou zase zpět u balónu a tentokrát už se založením útoku nikam nespěchají, kvůli čemuž se stále drží jen u svého brankáře.
13'
Valladolid nemohl najít cestu ze své poloviny, Jordi Masip tak nakonec vymyslel daleký nákop, po kterém se žádný z jeho spoluhráčů nedostal k balónu.
12'
Pedri pěknou patičkou vrátil míč do pokutového území, kam si zase sbíhal Jordi Alba, ale ten si tentokrát přihrávku nezpracoval ideálně, z čehož vytěžil aspoň rohový kop, který ale žádný vzruch také nepřinesl.
11'
Miralem Pjanić ukázal svůj důraz při hlavičkovém souboji, protihráče odtlačil od míče, čímž ho snadno získal a mohl tak uklidnit hru přihrávkou dozadu.
10'
Lionel Messi se nyní pokoušel o gólovou přihrávku na Jordiho Albu, což mu málem vyšlo, avšak Jordi Masip byl u míče o chvíli dříve.
9'
Barcelona je poprvé v zápase delší dobu u balónu, dopředu se přitom moc nežene a opatrně kombinuje kolem půlící čáry.
8'
Lionel Messi po přihrávce Frenkieho de Jonga pálil z první velice nadějně, ale ani on nedokázal zakroutit míč mezi tři tyče.
7'
Jota se z pravé strany přiblížil až k šestnáctce, kde zkoušel prostrčit míč nabíhajícímu spoluhráči, ale přihrávka přes obránce neprošla.
6'
Poprvé je v kontaktu s míčem také Lionel Messi, který předal míč Sergiñu Destovi a ten centroval, ale jeho pokus zablokoval první protihráč v cestě.
5'
Rubén Alcaraz z přímého kopu pálil přímo směrem na bránu, ale střela se mu nepovedla podle představ, protože skončila jen vedle levé tyče.
4'
Shon Zalman Weissman byl faulován Clémentem Lengletem, z hřiště se následně dlouho nezvedá, takže nakonec bude muset přijít na řadu ošetření.
3'
Do první šance mířili domácí, Óscar Plano dostal přihrávku do běhu, ale neměl úplně ideální první dotyk s míčem, kvůli čemuž o něj rychle přišel.
2'
Jordi Alba nejspíš od Joty schytal šlapáka, což je vždycky nepříjemná záležitost, ale hlavní rozhodčí pro tuto chvíli zůstal klidný.
1'
Úvodní výkop patřil Barceloně, která se následně stáhla až ke svému gólmanovi, který byl od Valladolidu okamžitě aktivně napadán, ale domácí míč nezískali.
1'

Real Valladolid: Masip – Hervías, Fernández, J. Sánchez, Nacho Martínez – Jota, Míchel (C), Alcaraz, Plano – Weissman, Maranhão.
Náhradníci: S. Pérez, Roberto – Raúl García, Mesa, Guardiola, Aljámik, Bruno González, L. Pérez, Rubio, Fede, Orellana, T. Villa.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, R. Araújo, Lenglet – F. de Jong – Dest, Pjanić, Pedri, Alba – Messi (C), Braithwaite.
Náhradníci: Peña, Neto – Firpo, S. Busquets, Aleñá, Puig, Coutinho, Griezmann, Umtiti, Trincão.

Rozhodčí: Melero – Martínez, Alcoba.
FC Barcelona
Barcelona se v poslední době konečně přestává trápit, díky čemuž se konečně dostala na pohárové příčky, avšak za aktuálního stavu by hrála jen Evropskou ligu, protože se nachází na pátém místě. Katalánci konečně rozjeli i nějakou sérii bez prohry, skoro všechny duely navíc vyhráli. Zahájili to proti Levante, následně zvládli i náročný souboj se Sociedadem, ale naposledy je po remíze 2:2 připravila o body Valencia. V Barceloně se tak konečně začíná blýskat na lepší časy, avšak na první Atlético stále ztrácí propastných osm bodů, přičemž Atlético má dokonce zápas k dobru, takže se bude těžko dohánět. Dnešní hosté tak musí bezpodmínečně naplno bodovat proti celkům z dolní části tabulky, tak uvidíme, jestli se to dnes povede proti Valladolidu.

Poslední tři utkání
Barcelona vs. Valencia – 2:2
Barcelona vs. Sociedad – 2:1
Barcelona vs. Levante – 1:0
Real Valladolid
Valladolid i letos bude bojovat o udržení, což by vzhledem k předešlým výsledkům mohl být úspěšný boj. Dnešní hosté totiž v posledních ještě ligových střetnutích nasbírali slušných jedenáct bodů, čímž napravili mizerný začátek sezony a posunuli se tak na osmnáctou příčku, přičemž ale mají stejně bodů jako patnácté Levante. Valladolid v tomto úspěšném období porážel hlavně celky z podobné část tabulky, což je třeba Osasuna nebo Bilbao, ale vyšlápl si také na šestou na Granadu. Mimo jiné si připsal remízu Levante nebo naposledy se Sevillou, padl jenom jednou, a to s prvním Atléticem Madrid. Dnes ho však čeká další velmi silný soupeř, tak uvidíme, jestli překvapí stejně jako naposledy proti Seville.

Sevilla vs. Valladolid – 1:1
Cantolagua vs. Valladolid – 0:5
Valladolid vs. Osasuna – 3:2
Zdravím všechny fanoušky španělského fotbalu! V úterý večer nás čeká pěkná porce zápasů z LaLigy, přičemž pozdních 22:00 budeme moci sledovat souboj Valladolidu a Barcelony. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.