La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Bilbao - 22. prosince 2020   22:00

Villarreal
75' Pino
1:1
(0:1)
Bilbao
20' I. Williams  (Berchiche)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C) (24. Peña), Albiol, P. Torres, Pedraza (82. Estupiñán) – Trigueros, Foyth (66. Pino), Parejo – G. Moreno, Niño (82. Chukwueze), Moisés Gómez.
Medié – Barranco, Méndez
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Vencedor, Vesga (58. Dani García) – de Marcos (84. Morcillo), Muniain (C) (78. Sancet), Berenguer (84. Lekue) – I. Williams (78. Raúl García).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:18.
Utkání mezi Villarealem a Athleticem Bilbao skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. V prvním poločase měli více ze hry domácí, ale byli to hosté, kteří šli ve 20. minutě do vedení zásluhou gólu Iñakiho Williamse. Fotbalisté Žluté ponorky neubrali na plynu a ze všech sil se snažili o vyrovnání. Toho se nakonec dočkali čtvrt hodiny před koncem, premiérový zásah ve španělské lize zaznamenal osmnáctiletý mladík Yeremi Pino. Více branek nepadlo, celky se rozešly smírně. Villareal zůstal v tabulce na čtvrté pozici a na skóre se dostáhl třetímu Realu Sociedad, Athletic Bilbao poskočil na devátou příčku před Cádiz.
90+4'
90+3'
Poslední šanci na stržení vedení na svou stranu měl hostující Athletic. Centr z přímého kopu posadil Jon Morcillo na hlavu Yerayovi, slabou hlavičku Asenjo pokryl s klidem.
90+2'
Střelec vyrovnávacího gólu Yeremi Pino chtěl penaltu poté, co v plné rychlosti narazil do Simóna, od nějž inkasoval tvrdý direkt do tváře. Hra pokračuje bez přerušení.
90+1'
Nohama si zahrál rovněž Sergio Asenjo. Dlouho neotálel, dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu. Villareeal chce zvítězit.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Opět v akci Iñigo Lekue. Pravou stranou utekl Morenovi, jenže pak si balón vlastní vinou zamotal pod nohy a zkrotil jej až za brankovou čárou.
88'
S rozvahou hrající Bilbao nikam nespěchá. Yeray mohl zkusit založit rychlý protiútok, ale zvolil řešení na jistotou, malou domů brankáři.
87'
Čerstvý Lekue využil velkého množství sil a dlouhou nahrávku ještě stihl zachytit na hrací ploše. Kulatý nesmysl si zkusil obhodit kolem Torrese, který soka zastavil tělem.
86'
Gerard Moreno předvedl parádní individuální akci, chyběla pouze gólová tečka. Nejprve zasekl Lekuemu, který kolem něj proletěl naprázdno, načež dokázal obelstít i Martíneze. Při trošku delší kličce se ovšem dostal mimo palebnou pozici. Z úhlu mířil nepřesně.
85'
Samuel Chukwueze ve spolupráci s Danim Parejem dokázal odstavit od balónu váhajícího Ohiana Sanceta. Možnost rychlého brejku zastavil skluzem Morcillo.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iñigo Lekue.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Jon Morcillo.
83'
Ander Capa posílal střílený centr do šestnáctky navzdory faktu, že v tomto prostoru neměl žádného spoluhráče. Toho málem vůbec litovat nemusel, protože Raúl Albiol nešťastným obranným zákrokem málem poslal balón do vlastní brány, naštěstí pro něj proskákal těsně vedle levé tyčky.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Pervis Estupiñán.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Samuel Chukwueze.
81'
Hosté měli možnost po centru z rohového kopu. Na hranici penalty naskakoval Iñigo Martínez, avšak ještě výše do vzduchu vyšplhal Pau Francisco Torres.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Villarreal neubral a bojuje o převrácení skóre na svou stranu. Athletic by případnou remízu určitě bal všemi deseti.
79'
Rubén Peña operuje místo zraněného Gaspara na pravé straně více než obstojně. Znovu nastartoval pravou lajnou své motory, na Yerayovi si vykoledoval faul.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ohian Sancet.
77'
Vyrovnání Villarrealu je spravedlivým vyústěním průběhu druhého poločasu. Domácí hráči jsou jasně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku.
75'
Villarreal právě vstřelil branku!
YEREMI PINO se dočkal! Centr Pareja na jeho osobu nedokázal odvrátit Capa, balón v krokolomné pozici úplně minul. Omsnáctiletý mladík si zkušeně nechal balón skočit a parádní střelou k bližší tyči nachytal pozdě reagujícího Simóna. Odchovanec Žluté ponorky vstřelil svůj první gól ve španělské lize.
74'
Yeremi Pino je po svém příchodu na trávník hodně vidět. Kličkou do protipohybu se zbavil Capy, přízemním pokusem orazítkoval pravou část brankové konstrukce!
73'
Yeremi Pino pěkně vymíchal Martíneze, ovšem finální fázi nevyřešil dobře. Místo přihrávky na hranici šestnáctky Triguerosovi volil nahrávku do přehuštěného předbrankového prostoru.
72'
Álex Berenguer byl při presinku hodně agresivní. Váhajícího Albiola tvrdě trefil přes kotníky, rozhodčí Medié odměnil zákrok žlutou kartou.
71'
Rubén Peña šikovně přenesl hru na Pedrazu, který bleskově posunul po lajně na Pina. Úmysl křídelníka přečetl Ander Capa, pravý obránce se stal novým majitelem míče.
70'
Po třech přešlapovačkách volil Dani Parejo pas středem. Morenovi poslal balón za paty, kulatý nesmysl sebral pozičně dobře postavený Yeray.
69'
Přihrávku na krátko obdržel Alfonso Pedraza. Nastřelením Muniaina zkusil vybojovat roh, jenže balón cestou mimo hrací plochu ještě zavadil o levé stehno domácího hráče.
68'
Nově příchozí Yeremi Pino vybojoval faul na vlastní osobu. Před balón šikovně postavil tělo a Álex Berenguer nejprve trefil soupeřovy nohy, až pak míč.
67'
Raúl Albiol se teď vůbec nepohodl se svým parťákem Torresem. Zmatky mohl potrestat Iñaki Williams, který se unáhlil, střela z pětadvaceti metrů měla pramálo šancí na úspěch.
66'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Yeremi Pino.
65'
Juan Foyth na jedničku vystál Unaie Vencedora, který se tak k ničemu nedostal. V nouzi ještě zkusil naivní a neúspěšnou kličku na střed.
64'
Aktivita Žluté ponorky opadla a jsou to hosté, kteří mají více ze hry. Iker Muniain předem vzdal snahu zkusit štěstí proti přesile, přihrál dozadu Martínezovi.
63'
Na přihrávku pasivně čekajícího Pedrazu předběhl Ander Capa. Bek potáhl balón a pasem napříč vápnem našel Álexe Berenguera, který překonal Asenja, Villarreal zachránil na brankové čáře Pau Francisco Torres!
62'
Raul Albiol nejprve trefil do obličeje Álex Berenguer, jenž při pádu vykopl levou nohu a zasáhl zastupujícího kapitána do choulostivých míst. Oba hráči zůstávají ležet na zemi.
61'
Gerard Moreno zkouší obstřelovat soupeřovu svatyni ze všech možných pozici. Křižnou střelou z velkého úhlu viditelně zaskočil Simóna, který dokázal vykopnout levou nohu za minutu dvanáct.
60'
Hodina střetnutí je pryč, Athletic stále drží těsný jednobrankový náskok. Tlak domácích ovšem sílí každou minutou a zdá se, že vyrovnání je jen otázkou času.
59'
Útočným faulem se provinil Fernando Niño, hráči Bilbaa mohou na pár chvil vydechnout. Faulovaný Unai Vencedor na nohy nespěchá.
58'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García.
57'
Manu Trigueros udělal úspěšnou zasekávačku Yerayovi, jenže poté uklouzl a této skutečnosti ihned využil k dlouhému odkopu Iñigo Martínez.
56'
Alfonso Pedraza stál na konci dobře provedeného kontru. Na hraně ofsajdu převzal zpětnou nahrávku Pareja, tvrdý projektil umístil do boční sítě.
55'
Velkou parádu si dovolil Juan Foyth. Argentinec krásně přehodil balón přes hlavu nic netušícího Berenguera a akci rozvinul pasem na Pedrazu.
54'
Křídelník Óscar de Marcos nedokázal zachytit pohyb Gómeze. Tomu ale nevyšel krok, balón krátce po odrazu od země nedokázal včas zpracovat.
53'
Pokračuje kombinační hra Villarrealu. Athletic nenechává nic náhodě, brání všichni kromě hrotového útočníka Williamse.
52'
Zpoza šestnáctky pálil nejlepší střelec ligy Gerard Moreno. Přízemní pokus postrádal razanci, Simón si i v tomto případě věděl rady.
51'
Unai Simón drží těsné vedení Basků. Zakončujícímu Niňovi skvěle zmenšil střelecký úhel a zakončení mířící po pravé ruce dokázal nadvakrát zkrotit.
50'
Z pravé strany zkoušel centr Moisés Gómez. Zasáhl do zad výborně postaveného Vesgu, Alfonso Pedraza odražený balón napálil z voleje mimo bránu.
49'
Hráči Žluté ponorky zahájili druhý poločas velmi aktivně. Rychle obsadili obrannou polovinu soupeře a hledají okénko v defenzivních řadách.
48'
Sergio Asenjo zaváhal při zachycení vysokého centru, avšak mělo to svůj důvod, a sice nedovolený zákrok Ikera Muniaina.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného domácího kapitána Maria Gaspara.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:04.
Athletic Bilbao po prvním poločase možná poněkud překvapivě vede na stadiónu Villarrealu 1:0. O jediný gól utkání se postaral ve 20. minutě Iñaki Williams Iñaki Williams, jenž tváří v tvář Asenjovi mířil úspěšně mezi nohy. Domácí měli více ze hry, ale zatím jim není přáno. Nejprve jim byla odvolána penalta, posléze se jim zranil kapitán Mario Gaspar a jeho náhradníka Peňu v koncovce první půle výborným zákrokem vychytal Simón.
45+4'
45+3'
Úvodní dějství se dohrává v poklidném tempu. S míčem na kopačkách hrají hráči Bilbaa, do útoku se už příliš neženou.
45+2'
Dlouhý výkop gólmana Simóna prodlužoval za sebe Iñaki Williams. Raúl Albiol si výborně dal tělo před Muniaina, odkopávat bude pro změnu domácí gólman.
45+1'
Berchiche zatím patří k nejlepším hráčům na trávníku. Z levé strany posadil centr na hlavu Mikela Vesgy, středopolař hlavičkoval přesně do míst, kde se pohyboval Asenjo.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Akce ještě pokračovala a domácí chtěli penaltu poté, co balón zasáhl levou horní končetinu Iñiga Martíneze."Desítka" se kopat nebude, stoper měl totiž ruku u těla.
43'
Vyrovnání měl na kopačce Rubén Peña. Pravý bek si dobře naběhl na průnikový pas Foytha, proti křižné střele se ovšem Simón včas položil na zem a připsal si úspěšný zákrok!
42'
Technicky skvěle vybavený Dani Parejo přenesl hru na Manu Triguerose. Záložník vyzval k souboji jeden na jednoho Yeraye, střet prohrál.
41'
Ofenzivní složku týmu podpořil Yuri Berchiche. Nakonec sám zakončoval, slabou střelu ale dokázal úspěšně zachytit a ještě přesně rozehrál Alfonso Pedraza.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Frustrace je na Morenovi znát. Útočník mohl pokračovat sám, avšak volil oblouček za obranu, který se mu vůbec nepovedl, nízkým balónem zasáhl soupeře.
38'
Moreno tentokráte v roli oběti, na zem ho tvrdým atakem zezadu podrazil Mikel Vesga. V tomto případě rozhodčí zvolil ústní domluvu.
37'
Ofenzivní faul Álexe Berenguera zastavil útočné snažení Athleticu. Pau Francisco Torres bleskově vyskočil na nohy, aby po lajně nahrál volnému Foythovi.
36'
Gerard Moreno si při vytváření prostoru počínal nedovoleným způsobem, když se pravou rukou ohnal po Muniainovi a trefil jej do krku. Sudí ohodnotil počínání domácího forwarda žlutou kartou.
35'
Rychle na druhou stranu. Přes Pareja a Triguerose získal balón Rubén Peña, který tak dlouho váhal s centrem, až o míč přišel.
34'
Útočník Williams hýří v dosavadním průběhu střetnutí velkou aktivitou. Španěl si pohrál s Torresem, posléze centroval na hranici penalty. Před Berenguerem zažehnal nebezpečí Albiol.
33'
Iñaki Williams točil balón do brány. Sergio Asenjo byl v dobrém postavení a míč bez větších potíží zachytil do rukavic.
32'
Dobrou práci ve dvoučlenné zdi odvedl Juan Foyth. Hlavou přizvedl balón mimo dosah všech fotbalistů číhajících ve vápně, utkání bude pokračovat rohovým kopem.
31'
Středopolař Dani Parejo se diví, nemá pocit, že Mikela Vesgu fauloval. Finální verdikt hlavního arbitra však už nezmění.
30'
Po půl hodině hosté vedou na půdě Villarrealu překvapivě 1:0. Domácím nejprve byla odpískána penalta, kterou vzápětí rozhodčí odvolal a na druhé straně naopak skóroval Williams. Žluté ponorce se navíc zranil kapitán Mario Gaspar.
29'
Presink Bilbaa zabral, Alfonso Pedraza byl nucen hrát pod tlakem až na brankáře Asenja. Ten měl dostatek času, nakonec zvolil přenesení hry na Pňu.
28'
Álex Berenguer měl v úmyslu z jedničky hrát pod sebe na Muniaina, jenže stoupl na balón a skončil na zemi. Novou akci zakládá Villarreal.
27'
Za centrem Triguerose z pravé strany sprintoval kanonýr Moreno. Kulatý nesmysl trefil z halfvoleje, rozvolnil pouze boční síť.
26'
Zápas pokračuje rohovým kopem Athleticu. Iñaki Williams centroval do míst, kam nabíhal Mikel Vesga, toho k zakončení nepustil Parejo.
25'
Dále to nešlo. Rubén Peña tak před sebou má velmi těžký úkol, a sice nahradit nejen kapitána, ale především skvělého pravého obránce.
24'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Mario Gaspar, přichází Rubén Peña.
23'
S domácím kapitánem to nevypadá vůbec dobře. Absence lídra by pro Villarreal byla obrovskou ztrátou. Svěřenci kouče Emeryho zatím hrají v deseti, kouč ještě čeká na finální stanovisko doktorů.
22'
Svalové problémy postihly Maria Gaspara. Pravý bek Žluté ponorky při snaze o zastavení pohybu nechal pravou nohu za sebou, situace nepomohlo ani následné podklouznutí.
21'
Postavení mimo hru zastavilo v pohybu Fernando Niño, který očekával přihrávku od Pareja dříve. Se spoluhráčem si ještě celou situaci vyříkává.
20'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí mají více ze hry, ovšem do vedení jde Athletic! Berchiche parádní uličkou vyslal do šance IŇAKIHO WILLIAMSE, jenž zachoval chladnou hlavu, krajana Asenja propálil střelou mezi nohy!
19'
Na polovině hřiště Iñigo Martínez zastavil slibně se rozvíjející útok Villarrealu. Zatažením za dres zastavil unikajícího Morena.
18'
Iñaki Williams ukázal výborné technické dovednosti. Naznačením doleva a kličkou doprava a se zbavil Foytha, přízemní pokus pak umístil kousek vedle levé tyče.
17'
Zničehonic mohlo udeřit Bilbao. Pravou stranou utekl osobnímu strážci Álex Berenguer, jemuž ve finále akce nevyšel centr, míč poslal do boční sítě.
16'
Na přetažený centr od rohového praporku skákal Raúl Albiol. Yeraye přehlavičkoval, jenže našel jen prostor, kde stál prostor dobře hlídající Berenguer.
15'
Tlak domácího mužstva pokračuje. Juan Foyth se sice nedokázal prodrat k hlavičce, ale dezorientovaný Vesga byl tím, kdo poslal kulatý nesmysl těsně nad vlastní bránu.
14'
Je to tak, penalta se ruší! Opakované záběry ukázaly, že gólman Unai Simón sice podrazil Triguerose, ale ještě předtím balón zasáhl rukama.
13'
Tak že by nakonec všechno bylo jinak? Arbitr Medié si jde celou situaci překontrolovat na obrazovku!
12'
Bude se kopat pokutový kop! Manu Trigueros si naběhl za obranu na přihrávku Gerarda Morena, Simonovi udělal pěknou kličku a gólman vzápětí soupeře nataženýma rukama podrazil!
10'
Vedoucí branku může Villarreal zkusit vstřelit ze standardní situaci v podobě volného přímého kopu. Dva metry za šestnáctkou Triguerose nedovoleně poslal na trávník Martínez.
10'
Kapitán Žluté ponorky Mario Gaspar si pohybem řekl o míč. těžký balón nedokázal zpracovat, od jeho hrudi se odrazil mimo hrací plochu.
9'
Hodně místa dostal na levé straně Yuri Berchiche. Centr se snášel na hlavu útočníka Williamse, před nímž ještě v předklonu dokázal odklidit Albiol balón do autu.
8'
Iñaki Williams mohl střílet, ovšem zkusil ještě přihrát po pravé straně nabíhajícímu Muniaina. Křižná přízemní rána minula cílové zařízení.
7'
Za nákopem Maria Gaspara spěchal Gerard Moreno. Dobře ovšem zareagoval Yeray, jenž konkurenta udržel na zádech a po lajně odpálil balón do bezpečí.
6'
Dani Parejo nebezpečně podklouzl při nahrávce stopera Albiola. Středopolař měl štěstí, že Berenguer selhal při zpracování, balón nechal za sebou.
5'
Hráči Villarrealu začínají přidávat do tempa. Kombinační hrou se přesunuli na útočnou polovinu, soupeř místo presinku preferuje spíše osobní obranu.
4'
Yuri Berchiche se středem pěkně uvolnil kolem Torrese, načež chtěl přihrát Muniainovi. Ten s přihrávkou nepočítal, zůstal stát nehnutě na místě.
3'
Poměrně brzy musel hlavní rozhodčí písknout do píšťalky a přerušit hru. Mikel Vesga si v hlavičkovém souboji s Albiolem pomohl loktem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. I hosté vsadili na klasiku, hrají v červeno-bílé kombinaci.
1'

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Pedraza – Trigueros, Foyth, Parejo – G. Moreno, Niño, Moisés Gómez.
Náhradníci: Rulli – Baena, J. Costa, Estupiñán, Chakla, Chukwueze, Kubo, Millan, Ra. Funes Mori, Peña, Pino, Raba.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Vencedor, Vesga – de Marcos, Muniain (C), Berenguer – I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, Dani García, Raúl García, Kodro, Lekue, Unai López, Morcillo, Núñez, Sancet, Zarraga, N. Williams.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Athletic Bilbao

Před klubem z Baskicka stojí velká výzva. Do formy úterního soupeře má daleko, avšak ani jeho forma není k zahození. V předešlých šesti ligových zápasech sice vyhráli jen dvakrát, avšak přidali ještě dvě remízy proti kvalitním soupeřům, překvapením je akorát domácí porážka 0:2 se Celtou Vigo. Bilbao aktuálně okupuje jedenáctou pozici, ale na šestou příčku zajišťující poháry ztrácí pouhé čtyři body. Athletic nemá žádného výhradního střelce, hned šestice hráčů má na kontě po dvou gólech.
Villarreal CF

Villarreal v letošní sezóně podává výborné výkony navazuje tak na povedenou loňskou sezóny, kdy Žluté ponorky nakonec obsadily pátou pozici. Letos míří ještě víc, svěřenci kouče Emeryho by si určitě chtěli v příštím ročníku zahrát nejprestižnější evropskou soutěž, Ligu mistrů. Zatím jsou čtvrtí, avšak tabulka je pořádně našlapaná. Forma Villarealu? Fantastická. Soupeře nenašel od konce září, kdy prohrál na Camp Nou vysoko 0:4. K výborným výkonům přispívá svými góly i Gerard Moreno, který je s osmi zásahy nejlepším střelcem ligy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní podvečer! Vítám vás při sledování 15. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Villarealem a Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.