La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Elche  - 6. prosince 2020   18:30

0:0
(0:0)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Estupiñán – Trigueros (82. Niño), Iborra (78. Coquelin), Parejo – Chukwueze (46. Alcácer, 78. Pino), G. Moreno, Baena (46. Kubo).
Latre – Mateo, Escabosa
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Elche
Badía – Barragán, Verdú (C), González, Josema – Josan (87. Lucumí), Marcone, Guti, Fidel – Milla, Morente (88. Mfulu).

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 16:13.
Villarreal byl ve druhém poločase výrazně aktivnějším celkem, gól ale vstřelit nedokázal. Domácí si přitom vypracovali několik velmi zajímavých příležitostí, gól by ale dnes zřejmě nevstřelili, ani kdyby se hrálo do rána. Hosté přitom nepředvedli směrem dopředu vůbec nic a kdyby Villarreal dal gól, tak by skoro s jistotou vyhrál. Branka ale nepadla a to ani ze závěrečného tlaku domácích, Villarreal tak potřetí za sebou remizoval. V tabulce se posunul na průběžné třetí místo, ze kterého ztrácí na první Atlético Madrid pět bodů, současně má ale odehráno o dva zápasy více než madridský klub. Elche uhrálo nerozhodný výsledek počtvrté za sebou a je na 10. příčce.
90+3'
90+2'
Míč ale nadále zůstal na kopačkách hráčů Villarrealu. Kubo si ho navedl na pravém křídle na centr a nakopl ho do středu pokutového území, Moreno ho ale jen slabě tečoval do středu branky na připraveného Badíu.
90+1'
Domácí se v úplném závěru nadále tlačí do útoku a snaží se strhnout tento zápas na svou stranu. Gaspar hledal centrem z pravé strany na opačném křídle Estupiñána, tomu ale míč při zpracovávání odskočil od nohy.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Coquelin v hlavičkovém souboji srazil nedovoleným způsobem na trávník Millu. Hosté se okamžitě vrhli na hlavního rozhodčího, aby ho přesvědčili dát Coquelinovi druhou žlutou kartu, verdikt sudího se ale nemění.
88'
Moreno z pravé strany nacentroval do šestnáctky Elche, kam si naběhl i obránce Pau Torres. Právě on zvedl svou hlavičkou míč do výšky a ten pak spadl na břevno branky Elche.
88'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Omenuke Mfulu.
87'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Jeison Steven Lucumí.
86'
Útok Elche na opačnou stranu vedl po levé straně Morente, jeho center z křídla ale letěl do prostoru, kde byli jen domácí obránci. Albiol se pak dostal do problémů při snaze o rozehrávku a doslova si vyžádal faul od presujícího Morenteho.
85'
Parejo nakopl míč na levou stranu pokutového území, kde se před obránce Elche protilačil Estupiñán. V těžké pozici z první ale míč jen jemně tečoval a hrací předmět skončil v rukou brankáře Badíy.
84'
Hosté teď trochu natahují čas, nejdříve totiž signalizovali střídání a pak, když ho chtěli rozhodčí provést, ho zrušili. Za zdržování hry proto dostal jeden z členů realizačního týmu Elche žlutou kartu.
83'
Parejův nákop na Kuba zastavil Barragán. Hosté znovu po zisku míče vyrazili do protiútoku a míč se dostal na levou stranu k Morentemu, jenž ho nacentroval přímo do rukou brankáře Villarrealu Asenja.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Fernando Niño.
81'
Žlutou kartu za tento faul na Millu dostává Francis Coquelin (Villarreal CF).
81'
Trigueros hledal přihrávkou mezi obránce Elche Morena, tomu ale při zpracovávání míč odskočil. Hosté se pokusili o rychlý protiútok, který ale zastavil taktickým faulem na Millu ve středu pole střídající Coquelin.
79'
Alcácer má asi svalový problém, odehrál totiž po svém příchodu na trávník zhruba půlhodinu. Mezitím mají na hrací ploše míč na svých kopačkách hosté.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Yeremi Pino.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Francis Coquelin.
77'
Gutiho střelu ze střední vzdálenosti zastavil Iborra, jenž okamžitě nakopl hrací předmět na opačnou stranu na rozběhnutého Kuba. Ten ale prohrál běžecký souboj s Gonzálezem a míč nezískal.
76'
Fidel nakopl míč po faulu ze středu pole do šestnáctky Villarrealu, odkud ho odhlavičkoval Trigueros. Odražený míč pak získali hosté.
75'
Žlutou kartu za zásah Milly do krku v souboji o vysoký míč dostává Raúl Albiol (Villarreal CF).
73'
Žlutou kartu za protesty proti rozehrávce po předchozím faulu hostů na Triguerose dostává trenér Jorge Almirón (Elche CF).
73'
Parejo přihrávkou doprava na hranici šestnáctky posunul míč ke Kubovi a jeho střelu po zemi k levé tyči musel vyrazit výborným zákrokem na roh brankář Elche Badía.
72'
Elche si poradilo s vysokým presinkem domácích a dostalo se alespoň do středu pole. Tam ale hosté míč ztratili a po faulu na Triguerose získali domácí čas i prostor na rozehrávku.
71'
Moreno si před šestnáctkou Elche narazil míč s Triguerosem a pak tvrdou přízemní střelou z první těsně minul levou tyč Badíovy branky.
70'
Tlak Villarrealu se nadále stupňuje. Parejo našel nákopem na pravé křídlo Morena, jenž se neúspěšně snažil o individuální průnik. Morente mu míč opět odkopl jen do středu pole, kde ho znovu získali domácí.
69'
Parejo kolmicí na levou stranu pokutového území Elche vysunul do náběhu Estupiñána, ten ale byl v okamžiku přihrávky svého spoluhráče v ofsajdu a v útočné akci tak pokračovat nemohl.
68'
Parejo rozehrál míč dozadu na Triguerose, jenž ho nakopl na pravou stranu pokutového území Elche. Před Gasparem míč odhlavičkoval do zámezí Marcone.
67'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu rozběhnutého Iborry dostává Fidel (Elche CF). Domácí získávají přímý kop z levé strany útočné poloviny.
66'
Po nepřesné přihrávce na Fidela na levé křídlo ale hosté o míč přišli a domácí mohli vyrazit do rychlé protiakce. Ta se však nepovedla, protože Estupiñán prováhal vhodný moment na přihrávku do pokutového území Elche.
65'
Elche se vůbec poprvé ve druhé půli usadilo na polovině soupeře ke své postupné kombinaci. Domácí disciplinovaně drží obranné postavení.
64'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Fidela dostává Dani Parejo (Villarreal CF).
63'
Kubo si převzal míč od Gaspara a chtěl si ho posunout v šestnáctce Elche kolem Marconeho. Ten ho při jeho kličce zasáhl, hlavnímu rozhodčímu ale tento souboj nestál ani za to, aby ho konzultoval s videoasistentem a nechal hru plynout dál.
62'
Milla prodloužil přihrávku ze středu pole na Marconeho, jenž se snažil prokličkovat až do střelecké pozice. To se mu ale nepovedlo a jeho spoluhráči museli bleskurychle zacouvat do obranného postavení.
61'
Domácím ale tento obrázek hry vyhovuje. Míče bez větších problémů sbírají ve středu hřiště a pokaždé se rychle vrátí postupným útokem na polovinu hostů.
60'
Třetí nákop hostů na Millu v posledních minutách a potřetí bez úspěchu. Trenér Elche bude muset do hry svého týmu nějakým způsobem zasáhnout...
59'
Tlak Villarrealu se vůbec nesnižuje, spíše naopak. Hosté se dvakrát pokusili nakopnout míč na Millu, oba pokusy ale neuspěli a míč pokaždé získali obránci domácího týmu.
58'
Parejo opět nakopl míč na zadní tyč, odkud ho vracel před branku Torres. Před Iborrou v brankovišti ale míč na poslední chvíli odhlavičkoval González, jinak by totiž Iborra hlavičkoval do odkryté branky.
57'
Parejův centr z rohu se dostal na zadní tyči k Estupiñánovi, jehož střelu z voleje srazil jeden z obránců Elche na další roh. Parejo běží k rohovému praporku na opačné straně.
55'
Hostům se povedlo domácí vytlačit alespoň na jejich polovinu, o míč je ale nepřipravili. „Žlutá ponorka“ se tedy vrátila na útočnou polovinu, kde ale po faulu Triguerose na Fidela o míč přišla.
54'
Villarreal vstoupil i do druhé půle aktivněji a hosté mají velký problém podržet míč na svých kopačkách. Nepovedlo se jim to ani teď a znovu se musí bránit útoku domácího celku.
53'
Alcácer si převzal od Kuba míč před pokutovým územím Elche a z otočky, bez toho, aby se díval na branku, vystřelil. Jeho pokus končí výrazně mimo Badíovu branku.
52'
Marcone trefil před vlastní šestnáctkou při snaze rozehrát míč nohu Triguerose, naštěstí pro něj se ale míč odrazil k brankáři Badíovi. Ten ho odkopl do středu pole, kde byl faulován Takefusa Kubo.
51'
Parejo centroval od rohového praporku zhruba na penaltový bod, jeho nákop byl ale příliš prudký a jen proletěl pokutovým územím Elche.
50'
Moreno si hned v protiútoku naběhl na skvělý Parejův pas ze středu pole, zasekl si obránce a přihrával před branku, vracející se obránce Elche ale srazil míč na roh.
49'
Fidel se uvolnil na levé straně útočné poloviny a hledal nákopem na zadní tyč Millu, k němu se ale míč přes Torrese nedostal.
48'
Elche se pak při své rozehrávce dostalo pod tlak presujících domácích hráčů a obránci hostujícího celku pod tlakem odkopli míč jen do středu pole. Naštěstí jim podobně nepřesnou rozehrávkou pomohli domácí, kteří jim míč vrátili.
47'
Střídající Kubo se hned zapojil do hry, když si potáhl míč kolem obránce na levé křídlo. Přihrávkou do druhé vlny pak hledal nabíhajícího Estupiñána, ten si ale míč srazil do ruky.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Paco Alcácer.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Takefusa Kubo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas nám zajímavou podívanou nenabídl. Aktivněji do něj vstoupil Villarreal, postupem času ale hosté vyrovnali hru a ani jeden z týmů se do výraznější gólové příležitosti nedostal. Hra se odehrávala ve středu pole, kde se postupné útoky obou celků víceméně pravidelně střídali a pokud už byla možnost na rychlý protiútok do otevřené obrany, tak útok pokazila nepřesnost některého z hráčů. Neviděli jsme tak ani jednu střelu na branku a bezgólové poločasové skóre je tak úplně logickým výsledkem.

Fauly: 4:7
45+2'
45+2'
Verdú i Trigueros odkulhali za autovou čáru a uvidíme, zda se ještě vrátí do hry. Tento souboj byl nakonec posouzen jako faul domácího hráče, míč tak získává Elche.
45+1'
Trigueros je už na nohou, jeho výraz v obličeji ale naznačuje, že úplně v pořádku není. Verdú zatím sedí na trávníku a je nadále ošetřován.
45'
Verdú se při odkopu míče ve středu pole srazil s Triguerosem a oba hráči zůstávají ležet na trávníku. Jejich spoluhráči se zatím hádají, čí faul to vlastně byl.
44'
Trigueros se teď dostal k míči na pravé straně a nacentroval ho před branku Elche, tam ale nebyl nikdo ve žlutém a míč skončil v rukou brankáře Badíy.
43'
S blížícím se závěrem prvního poločasu domácí zvyšují svou aktivitu. Ve středu pole obrali hosty o míč a pak je postupným útokem zatlačili do obrany.
42'
Triguerosovi se před pokutovým územím Elche otevřel prostor na střelu, míč mu ale vůbec nesedl a jeho střela letěla spíše k rohovému praporku než na branku soupeře.
41'
Na Albiolův centr do středu šestnáctky si nabíhal Chukwueze, v souboji hned s dvojicí obránců Elche se ale k míči nedostal. Hosté chtěli okamžitě otočit hru na Millu, ten ale znovu nedokázal vysoký míč zpracovat.
40'
Akce Elche se ale vůbec nepovedla, naopak nepřesnou přihrávku na Millu srazil směrem ke svému brankáři Asenjovi vracející se Baena.
39'
Chukwueze si naběhl na levou stranu šestnáctky Elche na přihrávku Estupiñána a podržel míč v souboji s obráncem. Poté chtěl posunout míč dozadu do druhé vlny na spoluhráče, ten ho ale nezpracoval a hosté vyrážejí do protiútoku.
38'
Elche má v posledních minutách územní převahu a nadále drží míč na polovině Villarrealu. Stále ale nepřišla ze strany hostů střela, která by mohla ohrozit brankáře Asenja.
37'
Trigueros chtěl vypíchnout míč Millovi, ten si ho ale šikovně posunul a domácí záložník trefil hráče Elche do kotníku. Naštěstí se zdá, že Milla je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
35'
Milla pak v protiútoku vyslal do náběhu na pravé křídlo Josana, toho ale doběhl Pau Torres, jenž mu míč odkopl do zámezí. Hosté se pak usadili ke své postupné kombinaci na útočné polovině.
34'
Estupiñán chtěl hlavou sklepnout Torresův nákop na levé křídlo do druhé vlny na Baenu, ten ale nedokázal kulatý nesmysl zastavit na hrací ploše. Po této nepřesnosti domácích získává míč Elche.
33'
Domácí teď vysunul svůj presink velmi vysoko a rozehrávající obránci Elche se museli zatáhnout až k vlastnímu pokutovému území. Trochu pod tlakem pak míč nakopl do útoku Josema, nikdo v bílém ale hrací předmět doběhnout nedokázal.
32'
Barragán zasáhl zezadu do kotníku Baenu. Další standardku Villarrealu rozehrál Estupiñán nákopem na zadní tyč, tam si ale pro míč vyběhl brankář Elche Badía, který ho sebejistě chytil.
31'
Tempo hry není moc vysoké. Postupné útoky obou celků se v posledních minutách poměrně pravidelně střídají a hra se odehrává výhradně mezi šestnáctkami.
30'
Hostující tým se postupně dostal na domácí polovinu hřiště, Villarreal ho ale vytlačil zpátky na jeho část hřiště a nakonec poté, co si nedokázal zpracovat přihrávku na pravou stranu hrací plochy Josan, Elche míč ztratilo.
29'
Hosté s rozehrávkou zatím nikam nespěchají. Míč si přihrává obranná čtveřice týmu hrajícího v bílém před vlastní šestnáctkou.
28'
Villarreal se po delší době vrátil na polovinu Elche. Iborra si chtěl na levém křídle narazit míč s Estupiñánem, jeho spoluhráč mu ale nedal přesnou přihrávku a míč skončil u obránce Elche.
27'
Morente se prezentoval i v dalším útoku Elche, když pasem za obranu Villarrealu hledal své spoluhráče. Jeho nákop byl ale příliš nepřesný a míč skončil za brankovou čárou.
26'
Morente napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, Asenjovu branku ale velmi výrazně minul.
26'
Držení míče: 58 % : 42 %
25'
Estupiñánův centr zleva na přední tyč odkopl před Pauem Torresem, jenž se objevil na hrotu útoku Villarrealu, González. Hlavní rozhodčí ale odpískal Torresovi faul a míč tak získávají hosté.
24'
Právě Torres nakopl míč na pravou stranu šestnáctky, odkud ho Verdú odhlavičkoval. Ve středu útočné poloviny pak podrazil v souboji o míč Pareja Guti a domácí ho tak opět získávají.
23'
První žlutou kartu zápasu dostává za zásah kolenem do stehna Paua Torrese Pere Milla (Elche CF).
22'
Estupiñán byl podražen ve středu pole Josanem. Domácí se nepokusili nakopnout míč do pokutového území Elche a místo toho pokračují v postupném útoku.
21'
Josema hledal nákopem před šestnáctku Villarrealu své spoluhráče, ani jeden z nich ale vysoký míč zasáhnout nedokázal. Domácí tak prakticky zadarmo získali míč a znovu můžou založit svůj útok.
20'
Nebezpečí od domácích ale tentokrát nepřišlo. Na opačnou stranu se po zisku míče rozběhl Barragán, jeho střelu ale připravený domácí brankář Asenjo zlikvidoval.
19'
Hosté se ještě snažili trochu zdržet rozehrávku domácí standardky a na chvilku se jim to povedlo.
18'
Villarreal se znovu usadil na útočné polovině. Baena se snažil prokličkovat k šestnáctce hostů, před ní ho ale zezadu podkopl Barragán. Přímý kop pro Villarreal.
16'
Odkop brankáře Elche Badíy zastavil Trigueros, jenž se snažil okamžitým pasem do šestnáctky hostů vysunout Baenu. Ten ale míč nedoběhl a hrací předmět tak končí za brankovou čárou.
15'
Hostům se povedlo vyrovnat obraz hry a už jsou schopni podržet míč na svých kopačkách, od nebezpečných situací před brankou Villarrealu jsou ale pořádně daleko.
14'
Baena fauloval při napádání rozehrávky Elche Millu. Sám se ale při tomhle zákroku zranil a jen velmi těžce se zvedá z trávníku.
13'
Hosté se nakonec dostali k domácí šestnáctce, jejich útočnou akci ale zastavil ofsajd Morenteho.
12'
Elche se poprvé dostalo postupnou kombinací na polovinu Villarrealu. Do blízkosti domácího pokutového území se ale ani nepřiblížilo a hosté si míč přihrávali jen u půlící čáry.
11'
Iborra hledal další kolmicí za obranu Elche ze středu pole Chukwuezeho, jeho úmysl ale přečetl brankář Badía, jenž se dostal k míči jako první.
10'
Aktivně hrající Estupiñán nedoběhl kolmici Iborry. Brankář Elche Badía chcel rozehrát nákopem do středu pole, jeho spoluhráči ale opět kulatý nesmysl nezískali a znovu se musí bránit.
9'
Úvod zápasu je zatím jasně pod kontrolou Villarrealu. Hosté neměli ještě ani pořádnou možnost založit svůj útok a míč se od úvodního výkopu nachází prakticky jen na jejich polovině hřiště.
8'
Domácí ale opět donutili vysokým presinkem hosty až k malé domů na brankáře Badíu, jenž odkopl míč do středu pole. Okamžitě pak přišel nákop na rozběhnutého Estupiñána, který si ale zatáhl hrací předmět až do rohu útočné poloviny a tam ho ztratil.
7'
Až teď mají hosté trochu prostoru na založení svého útoku, Gaspar si totiž nedokázal zpracovat vysoký nákop na pravou stranu poloviny Elche.
6'
Hosté se při své rozehrávce okamžitě dostali pod tlak presujících domácích a před vlastním pokutovým územím o míč přišli. Domácí se tentokrát nezdržovali dlouhou kombinací a Moreno ze střední vzdálenosti vystřelil vysoko nad Badíovu branku.
5'
Estupiñán se tlačil po levém křídle k šestnáctce kolem Barragána, pravý obranca Elche se ale před Estupiñána dobře natlačil a donutil domácího hráče k nedovolenému zákroku.
4'
Hostům se po odkopu jejich brankáře Badíy nepovedlo hrací předmět získat a znovu ho tak mají pod kontrolou domácí. Ti zakládají svůj další postupný útok.
3'
Estupiñán z pozice téměř v pravém rohu šestnáctky hostů vystřelil přímo na branku Elche a jeho pokus skončil těsně nad břevnem Badíovy branky.
2'
Josan se ale daleko nedostal a už ve středu pole o míč přišel. Moreno si pak potáhl míč na pravé křídlo, kde ho těsně před šestnáctkou fauloval Josema. Villarreal tak získává velmi zajímavou standardní situaci.
1'
Výkop zápasu měli domácí. Jejich první nákop na levé křídlo na rozběhnutého Baenu odhlavičkoval Barragán do autu a poté získali míč na své kopačky hosté.
1'
Villarreal bude hrát ve svých tradičních žlutých dresech, Elche v bílých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Estupiñán – Trigueros, Iborra, Parejo – Chukwueze, G. Moreno, Baena.

Náhradníci: Rulli – Ra. Funes Mori, Foyth, Kubo, Alcácer, Coquelin, Peña, J. Costa, Pedraza, Pino, Niño.

Elche CF: Badía – Barragán, Verdú (C), González, Josema – Josan, Marcone, Guti, Fidel – Milla, Morente.

Náhradníci: Rodríguez – Miño, Mfulu, Nino, V. Rodríguez, Calvo, Luismi, Y. Koné, Lucumí, Rigoni, Cifuentes, Álamo.

Rozhodčí: Latre – Mateo, Escabosa.
Tento zápas se kvůli opatřením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 bude hrát bez diváků.

Vzájemné zápasy

Oba kluby se doteď potkaly ve španělské LaLize jen čtyřikrát a vzájemná bilance mluví jasně ve prospěch Villarrealu, který vyhrál dvakrát a další dva zápasy neměly vítěze. Poslední vzájemné souboje se odehrály ještě v sezoně 2014/2015, kdy se na půdě Elche zrodila remíza 2:2 a odvetu pak vyhrál Villarreal doma 1:0.

Elche CF

Nováček měl před dneškem kvůli odkladu některých zápasů odehráno nejméně utkání, i tak se ale nacházel na průběžné 10. příčce ligové tabulky. Elche nevyhrálo poslední čtyři ligové zápasy za sebou, po porážce 1:3 na hřišti Betisu ale další tři zápasy remizovalo shodně 1:1. Právě útočná produktivita Elche je asi zatím nejslabším článkem týmu, za 9 odehraných ligových utkání totiž vstřelil jen 9 gólů, což je spolu s Getafe druhý nejhorší výsledek v této soutěži. Ze 4 zápasů venku si Elche doteď domů přivezlo 7 bodů.

Villarreal CF

„Žlutá ponorka“ zatím předvádí v letošním ročníku skvělé výkony a v tabulce se před dneškem nacházela na čtvrté příčce o 6 bodů za vedoucím Atléticem Madrid. Z 11 odehraných ligových zápasů prohrál Villarreal jediný a aktuálne tahá sérii 8 zápasů za sebou bez porážky. Skvělou formu Villarreal potvrdil i v Evropské lize, ve které si už s předstihem zajistil postup do vyřazovací fáze z prvního místa své skupiny. Střelecky ho tahá hlavně dvojice Gerard Moreno (6 gólů) a Paco Alcácer (5 gólů), která vstřelila dohromady 11 z 15 gólů týmu ve španělské LaLize. Doma Villarreal v této ligové sezoně ještě neprohrál.

Cádiz – Villarreal 0:0
Villarreal – Valladolid 2:0
Getafe – Villarreal 1:3
Villarreal – Real Madrid 1:1
Real Sociedad – Villarreal 1:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Villarreal CF – Elche CF. Utkání 12. kola španělské LaLigy začíná v 18:30.