La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Real Betis - 14. února 2021   21:00

Villarreal
65' G. Moreno
1:2
(0:1)
Real Betis
45' Fékir   • 52' Emerson  (Canales)
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol (C), P. Torres, Pedraza (60. Estupiñán) – Baena (61. Raba), Foyth (88. Niño), Parejo – G. Moreno, Alcácer (61. Bacca), Moisés Gómez (88. J. Costa).
Rulli – Bacca, Capoue, J. Costa, Estupiñán, Ra. Funes Mori, Niño, Raba, Ratiu, Lozano.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz (78. Sidnei), Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) – Ruibal (82. Montoya), Fékir, Canales – Loren (83. W. Carvalho).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Real Betis se postaral ve večerním programu 23. kola španělské La Ligy o překvapení, když na stadiónu favorizovaného Villarrealu zvítězil 2:1. Důležitým byl gól do šatny, který vstřelil Nabil Fékir ve 45. minutě. Francouz si na levé straně pohrál s Torresem, aby vzápětí pronikl do pokutového území a střelou na zadní tyč rozvolnil síť.

Do dvoubrankového vedení odskočila Pellegriniho družina v 52. minutě. Po rohu rozehraném na krátko centroval Canales na Emersona, který hlavou sklepl míč do sítě za zády chybně vyběhnuvšího Asenja. Domácí se zmohli už jen na snížení, které v 65. minutě zařídil proměněnou penaltou Gerard Moreno. Hráči žluté ponorky byli od kontaktního gólu lepším týmem, ale balón za záda Roblese už nedostali.

Mužstvo se Sevilly se díky vítězství přiblížili dnešnímu soupeři na rozdíl tří bodů. Villarreal je po 23 kolech na šesté příčce, o dva body za Realem Sociedad.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:13.
90+6'
90+6'
Daniel Raba zahrál standardku mizerně. Místo centru zkusil z velkého úhlu vystřelit. Balón podkopl až příliš, ten vzápětí prosvištěl pouze nad břevnem.
90+5'
V posledních vteřinách utkání ještě jedna standardka pro Villarreal, Juan Miranda si navíc za nakopnutí Peñi vykoledoval žlutou kartu.
90+4'
Moreno je v posledních okamžicích utkání hodně vidět. Nyní na sebe ovšem upozornil v negativním světle, když si při zpracování pomohl rukou.
90+3'
Avšak byl to znovu Joel Robles, jenž vystartoval z brány a kulatý nesmysl sebral do svého držení. Betis je velmi blízko zisku tří bodů.
90+2'
Nově příchozí William Carvalho si počínal proti Morenovi nedovoleným způsobem. Hráči Villarrealu se stěhují do pokutového území, jsou tam všichni vyjma exekutora a gólmana.
90+1'
Joel Robles sebral balón z hlavy Carlose Baccy. Proti míči vystartoval v pravý čas, Kolumbijec jen bezmocně rozhodil rukama.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Gerard Moreno to myslel dobře, centr z pravé strany zaváněl nebezpečím, jenže před branku nenaběhl žádný z jeho spoluhráčů. Balón následně až u lajny doběhl Parejo, ten centroval pouze do autu.
88'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Jaume Costa.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Fernando Niño.
87'
Útok žluté ponorky nekompromisně zastavil pomezní rozhodčí zdviženým praporkem. V ofsajdu se nechal chytit Daniel Raba, ofsajdová past vyšla na jedničku.
86'
Rozehrávky přímého kopu se chopil sám faulovaný Fékir. Centr mu však vůbec nevyšel, balón poslal vysoko nad domácí bránu.
84'
Narážečka mezi Fékirem a Canalesem nebyla úspěšná. Důvod? Nedovolený zákrok Rubéna Peni na prvního jmenovaného hráče, za nějž vyfasoval žlutou kartu.
84'
Rubén Peña se krásným obloučkem zbavil Mirandy, témuž hráči pak udělal kličku do protipohybu. Dokonalosti chyběl jen přesný centr, pro nějž si vyběhl Robles.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází William Carvalho.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Martín Montoya.
82'
Ale přesto se Pellegriniho svěřenci probojovali až k zakončení. Jmenovitě Sergio Canales, jenž na hranici velkého vápna volil technické zakončení. Míč proletěl těsně nad břevnem.
81'
Do protiútoku mířil Nabil Fékir. Autor prvního gólu prováhal ideální možnost k nahrávce, Canalesovi navíc přihrál na paty. Celá akce se tímto momentem výrazně pozdržela.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Betis drží těsné jednobrankové vedení, ale je to Villarreal, který momentálně udává tempo hry.
79'
Levý křídelník Moisés Gómez místo nahrávky na jistotu na Baccu zkoušel prostrčit míč na Morena. Dvojice Sidnei, Mándí za záda kulatý nesmysl nepustila.
78'
Juan Miranda si hodně zahrával. Ve vlastním pokutovém území kryl míč a po jemném kontaktu s Parejem spadl rukama na balón. Měl velké štěstí, že arbitr útočný faul odpískal.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Víctor Ruiz, přichází Sidnei.
76'
Gerard Moreno z pravého křídla chtěl prostrčit míč na střed, kde byl Dani Parejo. Ten se k balónu nedostal, neboť Ruiz výborně zakročil ve skluzu.
75'
Přenesení hry na Emersona nevyšlo. Bek se ani nesnažil vyskočit, nákop Mirandu byl příliš vysoký. Míč se vrací do držení domácího mužstva.
74'
Dalekonosný projektil Moisése Gómeze brankáře nemohl ohrozit. Kulatý nesmysl zamířil na střed bránu, kde byl znovu připravený Robles.
73'
Joel Robles si vyběhl pro centr a stal se pevným majitelem balónu. Vzápětí nevymýšlel nic složitého a odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
72'
Emeryho družina podle očekávání více otevřela, hru, začala se hnát do ofenzivy ve větším poštu hráčů. Po sraženém centru Parejak bude vidění roh.
71'
Střelec druhé branky je schopen pokračovat v zápase, nebyl potřeba ani zásah doktorů. Víctor Ruiz posléze sportovně vrátil balón soupeři.
70'
O přerušení hry se postaral Emerson. Od Morena obdržel tvrdý úder do levé paže, za kterou se nyní brazilský bek drží. Cílem je určitě pošetřit i nějakou tu vteřinku navíc.
69'
Utkání začíná nabírat pořádné grády. S hosty inkasovaný gól viditelně otřásl a nemohou se dostal zpátky do tempa, kterým disponovali před inkasovaným zásahem.
68'
Skvělý Joel Robles! Obranná hlavička Emersona doletěla k Gerardu Morenovi, jenž vypálil zajímavě o zem a balón by zapadl pod břevno, kdyby hostující gólman nepředvedl parádní reflexivní zákrok pravou rukou. Míč proletěl nad břevnem.
67'
Vstřelená branka by žlutou ponorku mohla nakopnout. Domácím zbývá ještě poměrně dost času, klidně se mohou pokusit i o senzační obrat.
65'
Villarreal právě vstřelil branku!
Ještě to bude drama! GERARD MORENO by mohl pokutové kopy vyučovat. Těsně před kopem pozastavil svůj pohyb a počkal si na pohyb Roblese, načež poslal míč opačným směrem.
64'
Rozhodčí si prohlížel opakované záběry dlouho, byl si vědom důležitosti okamžiku. Nakonec se rozhodl penaltu odpískat, domácí mají velkou šanci snížit.
63'
Arbitr Gil se jde podívat na obrazovku!
62'
Villarreal vybojoval rohový kop, na jeho zahrání si ale ještě budeme muset počkat. Ještě totiž probíhá komunikace mezi rozhodčím a videorozhodčím, zda nedošlo ke hře rukou Emersona.
61'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Daniel Raba.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Carlos Bacca.
60'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Pervis Estupiñán.
60'
Domácí hráči přidávají na obrátkách. Gólman Joel Robles zatím drží čisté konto a to i po pokusu Gómeze, který ztečoval do zámezí Canales.
59'
Po levé lajně obdržel nahrávku do plného sprintu Paco Alcácer. Stříleným centrem hledal Gerarda Morena, před nímž ve skluzu zasáhl Ruiz.
58'
Kontaktní gól nepřichází. Vysoký centr se stal kořistí Andrése Guardada, hostující kapitán ve vzdušném souboji přetlačil Torrese.
57'
Domácí se ještě udržují na obranné půli soupeře a dokonce vybojovali standardku. Po nástřelu Pareja do Emersona mají k dispozici roh.
56'
Rubén Peña zatlačil na Victora Ruize, jenž pod tlakem volil nejjednodušší možné řešení, kulatý nesmysl zakopl do autu.
55'
Po přerušení hry udělil hlavní rozhodčí hned dvě žluté karty najednou. Za domácí si žlutý kartónek prohlédl zblízka Foyth. Za hosty byl potrestaným hráčem Emerson, jenž skluzem zastavil Pareja, ale z důvodu odrazu míče k Alcácerovi ponechal výhodu.
54'
Fotbalisté klubu ze Sevilly jsou při chuti. Pokračují v aktivním pojetí hry, okamžitě znovu kombinují na útočné polovině. Villarreal neví, kudy kam.
52'
Real Betis právě vstřelil branku!
Pellegriniho družina odskakuje na rozdíl dvou branek! Guardado velkou šanci neproměnil, ale dlouho smutnit nemusel. Po rohu rozehraném na krátko Canales odcentroval na hlavu EMERSONA a Brazilec uklidil balón do sítě. Asenjo letěl za střelcem vzduchem na prázdno.
51'
Za Betis zahrozil Guido Rodríguez. Z levého křídla vyzkoušel defenzivní záložník vypálit, ale stoperskou dvojici neprostřelil.
50'
Zákrok z kategorie jednodušších připsal na konto Joel Robles. Rána Morena postrádala na razanci, navíc letěla přímo doprostřed.
49'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Sergio Canales. Zasekávačkou posadil na zem Pedrazu, načež přízemním centrem našel pouze kopačky Torrese.
48'
Nabil Fékir je při chuti. Všiml si vyběhnuvšího Asenja a tak z poměrně velké vzdálenosti zkusil brankáře lobovat, ale vysoko přestřelil.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Real Betis je po prvním poločase o krok blíže vítězství. Proti Villarrealu nebyl favoritem, ale zatím hraje aktivněji než soupeř a vedení je bezesporu zasloužené. Hosté si gól načasovali ideálně, skóroval těsně před odchodem do šatny. Adresátem dlouhého autu byl Nabil Fékir, který si převzal balón, zbavil se Torrese a ránou na zadní tyč otevřel gólový účet střetnutí. Fotbalisté žluté ponorky mají do druhého poločase co zlepšovat, pokud budou pokračovat ve výkonu z prvního poločasu, tak jen těžko mohou pomýšlet na bodový zisk.
45+1'
45'
Hosté jsou za aktivní pojetí hry odměněni gólem do šatny! Rychle zahrané autové vhazování z levé strany Albiol prodloužil příhodně do běhu NABILU FÉKIROVI, jenž se obtočil kolem Torrese a střelou na zadní tyč nedal Asenjovi žádnou šanci.
44'
Signál nevyšel. Faulovaný Canales rozehrál na Fékira, jemuž centr na přední tyč vůbec nevyšel. Osamocený Pau Francisco Torres odkopl balón na útočnou polovinu.
43'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí záložník Dani Parejo. Zezadu trefil na stojnou nohu Canalese, nebylo co řešit.
42'
Proti centru vystartoval z brankové čáry Joel Robles. Gólman si počínal nekompromisně, kulatý nesmysl vyboxoval několik metrů za velké vápno.
41'
Standardní situaci vybojoval Moisés Gómez. Výborně si dal tělo před míč, Emerson při snaze o vypíchnutí balónu křídelníka podrazil.
40'
Těsně za polovinou hřiště fauloval Nabil Fékir. Pochopil, že proti dlouhé kličce Foytha nemá šanci, načež protihráče zatáhl za dres a tím ho zastavil.
39'
Je to tak. Arbitr Gil si ani nenechal celou situaci překontrolovat u videa, videorozhodčí zřejmě neměl potřebu kolegu o možné změně výroku informovat.
38'
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, zatím marně. Po přízemním centru Alcácera se mohlo zdát, že Mándí hrál rukou, ale podle všeho ji v posledním momentu stihl dát k tělu.
37'
Nabil Fékir vymyslel zajímavý oblouček na Nabila Fékira. Francouzský reprezentant z voleje trefil míč nečistým způsobem, bránu minul.
36'
Dani Parejo volil přetažený centr na zadní tyč, kam zabíhal Gerard Moreno. Avšak Juan Miranda měl situaci pevně pod kontrolou, hlavou přizvedl míč mimo dosah protivníka.
35'
Ani jeden z týmů zatím nikam nespěchá. Pořád marně čekáme na šanci, která by zaváněla gólem, nejblíže k rozvlnění sítě byla dělovka Guadrada zpoza vápna.
34'
Emerson se hodně diví, ale rozhodnutí pomezního rozhodčího už nezmění. Ten po souboji mezi pravým obráncem Betisu a Pedrazou přisoudil autové vhazování domácím.
33'
Na druhé straně zahrozil Aitor Ruibal. Z pravé strany místo očekávaného centru zvolil střelu z velkého úhlu, míč ovšem napálil o kus vedle pravé tyče.
32'
Alfonso Pedraza nasadil jesličky Ruizovi, jenže nebylo mu to nic platné. Adresát přesné nahrávky Moreno totiž byl v době přihrávky za posledním obráncem.
31'
Dnešní střetnutí nabídlo poměrně dost útočných faulů. Jeden takový předvedl Sergio Canales, který si loktem pomohl v souboji s Peňou.
30'
Hosté zvolili rozehrávku na krátkou vzdálenost. I oni zkoušejí kombinační akci, jež začala od stoperské dvojice, pokračuje k pravému bekovi.
29'
Souboj v blízkosti půlicí čáry dopadl lépe pro Guida Rodrígueze. Ten v rychlostním souboji porazil Pareja, zkušený záložník vzápětí fauloval.
28'
Svěřenci kouče Pellegriniho sehráli zajímavý signál z rohového kopu. Canales nahrál těsně za šestnáctku Guadradovi, jehož rána z voleje prosvištěla těsně nad.
27'
Ztratil ovšem rychlost, což způsobilo neúspěšnou snahu o bleskový brejk žluté ponorky. Peña zpomalil hru nahrávkou k lajně, kde stál Pedraza.
26'
Rubén Peña si na středu hřiště převzal balón, s čímž Aitor Ruibal počítal a soka dohrál tělem. Ale míč nezískal, neboť si domácí borec pokryl míč i navzdory ataku.
25'
Pau Francisco Torres se vytáhl na pozici hrotového útočníka. Centrem se ho snažil oslovit Álex Baena, avšak snaha byla zbytečná, adresát byl přichycen v ofsajdovém postavení.
24'
Z pravého křídla se do šestnáctky probojoval Gerard Moreno. V souboji jeden na jednoho jej ale skvěle vystál Ruiz. Hrají hosté.
23'
Střední záložník našel uličkou Alfonse Pedrazu, jenž vyslal centr napříč pokutovým územím. Moisés Gómez na balón těsně nedosáhl.
22'
Raúl Albiol při obranném odkopu nastřelil Mirandu a měl velké štěstí, že soka trefil do ruky, jinak by bek Betisu postupoval nebezpečné šance.
21'
Odražený balón si na hranici šestnáctky zpracoval Aitor Ruibal. Se zakončením ovšem váhal dlouho, nakonec trefil jen jednoho z clonících soupeřů.
20'
Pro standardku si šikovně došel Nabil Fékir. Balón si hodil po lajně a Pareja chtěl oběhnout z druhé strany. Středopolař jej nepustil, jasný faul.
19'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Paco Alcácer. Forward až příliš vehementně vybojovat míč, ve skluzu ale trefil pouze protihráče.
18'
Křídelník Moisés Gómez si z levého křídla navedl míč na střed a zkusil vystřelit. Víctor Ruiz zblokoval střelu, Robles měl pak s pomalu letícím míčem snadnou práci.
17'
Juan Foyth si zahrával s ohněm. Na středu držel míč příliš dlouho na kopačkách, až jej Ruibal čistým skluzem připravil o míč. Toho se následně chopil další z domácích, Pau Francisco Torres.
16'
Ofenzivní složku týmu se rozhodl podpořit Emerson. Kmenový hráč Barcelony, hrající v Betisu na hostování, ale poslal centr nad bránu.
15'
Na první zákrok si ještě Asenjo musí počkat. Na centr Canalese totiž nejvýše vyskočil Dani Parejo, kulatý nesmysl opustil pokutové území Villarrealu.
14'
První rohový kop střetnutí budou rozehrávat hosté. Juan Miranda proti přesile šikovně nastřelil Foytha, od nějž se balón odrazil mimo hrací plochu.
13'
Hlavní rozhodčí musel fouknout do píšťalky. Důvodem byl zákrok Álexe Baeny na Fékira. Domácí borec nejprve trefil nohu protivníka, až pak balón.
12'
Do hry nohama se zapojil i domácí strážce svatyně Sergio Asenjo. Nikam nespěchal, až před blížícím se Ruibalem uvolnil na lajně Torrese.
11'
Guido Rodríguez to myslel s přenesením hry dobře, avšak balón trefil z voleje a nepřesně. Rubén Peña hlavou přiťukl volnému Albiolovi.
10'
Z levé strany poslal centr do vnitra pokutového území Aitor Ruibal. Na svém místě byl Alfonso Pedraza, jenž vyhlavičkoval míč z šestnáctky.
9'
Betis je v úvodu střetnutí jednoznačně aktivnějším týmem. Žlutá ponorka se zatím jen brání, ještě jsme od ní neviděli jediný kloudný útok.
8'
Nepřehlednou situaci vyřešil domácí obránce a kapitán Raúl Albiol na jedničku. Pod tlakem presujícího Canalese volil na jistotu malou domů.
7'
Nahrávka na Alfonse Pedrazu nebyla z kategorie nejpřesnějších. Ale domácí fotbalista zabral dozadu, stáhl ztrátu na Fékira a čistým způsobem jej připravil o míč.
6'
Faulu na polovině hřiště se dopustil Juan Foyth. Argentinský fotbalista, hrající na pozici stopera, zezadu podrazil balón přebírajícího Canalese.
5'
Levou stranou postupoval do nebezpečné šance Aitor Ruibal. Zkusil střelu přes obránce, která mu nevyšla, Torres předvedl úspěšný blok.
4'
Stoper Víctor Ruiz pořádně zariskoval, když z pravé strany volil nahrávku svému kolegovi z obrany Mándímu. Alžířan před Morenem odkopl míč do autu.
3'
Nabil Fékir tělem odmítl Pareja a chtěl pokračovat ve sprintu po pravé lajně. Ale dlouho na nohou nepobyl, soupeř jej zezadu poslal k zemi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Hosté pro dnešní střetnutí oblékli netradiční, alternativní fialové dresy.
1'

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Baena, Foyth, Parejo – G. Moreno, Alcácer, Moisés Gómez.
Náhradníci: Rulli – Bacca, Capoue, J. Costa, Estupiñán, Ra. Funes Mori, Niño, Raba, Ratiu.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) – Ruibal, Fékir, Canales – Loren.
Náhradníci: Bravo, Marín – Akouokou, W. Carvalho, Fekir, Joaquín, Juanmi, Montoya, Moreno, Rodri, Sidnei, Tello.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Real Betis

Fotbalisté Realu Betis mohou být s dosavadním průběhem sezóny spokojení. V lize se po neúplných dvaadvaceti kolech nacházejí na sedmé pozici v těsném závěsu za pohárovými příčkami, na šestý Real Sociedad ztrácejí pět bodů. Svěřenci zkušeného chilského kouče Pellegriniho se mohou pyšnit velmi dobrou formou. V letošním roce prohráli teprve minulý týden, kdy v poháru prohráli 2:3 s Bilbalem po prodloužení a stejným výsledkem následně podlehli i silné Barceloně v lize. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi góly Sergio Canales.
Villarreal CF

Villarreal může reálně pomýšlet na boj o Ligu mistrů Aktuálně totiž okupují pátou příčku, přičemž na Barcelonu ztrácejí sedm bodů. Ztráta by mohla být mnohem menší, jenže žlutá ponorka v posledních týdnech moc často nevyhrává. Na vítězství čeká již čtyři ligové zápasy, v nichž ale ani jednou neprohrála, všechny skončily remízovým výsledkem. Ani Emeryho družina už nefiguruje v poháru, neboť překvapivě prohrála s Levante 0:1 po prodloužení. Gólovou produktivitu celku vede s dvanácti zásahy Gerard Moreno.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 23. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Villarrealem a Betisem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.