La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Mallorca - 4. prosince 2021   18:30

Atlético
68' Cunha (Á. Correa)
1:2
(0:0)
Mallorca
80' Russo  (Lee Kang-in) • 90+1' Kubo  (Ángel Rodríguez)
Atlético
Oblak – Llorente, Savić (10. Hermoso), Monteiro, Lodi – Correa (71. Suárez), Kondogbia, de Paul (60. Félix), Koke /C/ – Cunha (71. Vrsaljko), Griezmann (60. Lemar).
Lecomte – Herrera, Camara.
J. Martínez – Sobrino, M. Martínez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
51 009 diváků
Mallorca
Reina /C/ – Maffeo, Valjent, Russo, Costa – Baba (79. Niño), de Galarreta (74. Battaglia) – Sánchez (74. Kubo), I Kang-in (85. Sedlar), D. Rodríguez – Prats (74. Á. Rodríguez).
Greif – Sastre, Gayá, Oliván, Mboula, Febas, Llabrés.

Obrovskou senzaci přinesl souboj mistra s nováčkem. Atlético zahájilo očekávaným náporem, ale své šance z úvodu utkání nevyužilo. Naopak Mallorca se postupně osmělila a několikrát byla blízko gólu, nejblíže při I Kang-inově ráně do tyče.
Po přestávce domácí soupeře sevřeli a v 68. konečně otevřeli skóre. Závěr však přinesl velkou blamáž, když hosté po trestném kopu vyrovnali a z rychlého brejku v nastavení dokonce jako první v sezóně dobyli tvrz Atlética.
Na Baleárech se bude slavit, nováček ukončil sedmizápasovou sérii bez vítězství. Naopak Atlético spadlo na páté místo a jeho ztráta na vedoucí Real se prohloubila na 7 bodů.
90+4'
90+3'
Míč se však odráží za čáru, domácí sice ještě za nějaký lehký zákrok zkoušeli ze zoufalství přesvědčit rozhodčího o penaltě, ale ten vrtí hlavou.
90+3'
Atlético má už jen málo času k odvrácení veliké blamáže. Na rohový kop běží přes celé hřiště i brankář Oblak!
90+1'
Mallorca právě vstřelila branku!
TAKEFUSA KUBO si zakřičel a ukázal, kam chce míč. Další náhradník Ángel Rodríguez mu ho z vlastní půlky poslal skvěle do běhu a japonský žolík zakončil bleskový smrtící nájezd obstřelením brankáře.
90'
Nastavují se 4 minuty.
89'
Žlutou kartu dostává za zdržování hry Manolo Reina (RCD Mallorca). Koledoval si o ni celý zápas.
89'
Hostující Dani Rodríguez schytal ránu do hlavy ve vzdušném souboji, po krátkém přerušení ovšem hra pokračuje.
87'
Na trestný kop naskočil Renan Lodi a hlavičkuje těsně vedle.
86'
Nováček zatáhl hluboko obranný blok, příležitost ho překonat teď dostanou po Costově faulu domácí.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Aleksandar Sedlar.
84'
Žlutou kartu dostává Martin Valjent (RCD Mallorca).
83'
Žlutou kartu dostává Renan Lodi (Atlético Madrid).
81'
Dnešní utkání sleduje 51 009 diváků.
80'
Studená sprcha pro španělského mistra. Na trestný kop I Kang-ina naskočil FRANCO RUSSO a po jeho umístěné hlavičce k tyči se Oblak natahoval marně.
79'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Fernando Niño.
79'
Žlutou kartu dostává Felipe Monteiro (Atlético Madrid).
79'
Po odmávaném ofsajdu Atlética hosté rychle rozehráli a faul Felipeho Monteira zezadu je přiblížil vzdálenosti, ze které se dá ohrozit brána.
78'
Renan Lodi zabojoval o míč na vlastní polovině a Russo poté fauluje střídajícího Félixe.
77'
Teď je to slovinský reprezentant Oblak, kdo po vzoru svého protějška nepospíchá s odkopem od brány...
75'
Mallorca nevyužila rohový kop, ale zůstává u míče. Pasivní herní projev, jakým se dosud prezentovala, by k úspěchu jistě nevedl.
74'
Hned trojnásobné střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odcházejí Iñigo Ruiz de Galarreta, Abdón Prats a Antonio Sánchez, nastupují Rodrigo Battaglia, Ángel Rodríguez a Takefusa Kubo.
71'
Poslední dvě změny v mužstvu Atlética Madrid: loučí se oba aktéři jediné gólové akce Cunha a Correa, na jejich místa přicházejí Šime Vrsaljko a Luis Suárez.
68'
Atlético právě vstřelilo branku!
Nesmírně kuriózní trefa zbavila favorita trápení. Na padesátimetrový pas si naběhl na křídle Ángel Correa a centroval před bránu. MATHEUS CUNHA v pádu nezasáhl volej čistě, ale míč dokázal napodruhé postrčit podrážkou vleže přes padajícího Reinu. Obránce Russo se vracel až příliš rychle a vyhlavičkoval ho až za brankovou čarou.
67'
Po následném trestném kopu Reina snadno chytá slabou hlavičku Felipeho Monteira.
66'
Žlutou kartu dostává za strčení do protihráče oběma rukama Iddrisu Baba (RCD Mallorca).
63'
Reina si pohlídal trestný kop ze strany a schoval prudký centr do koše.
61'
Cunhova přízemní střela z 15 metrů letí vedle, Reina nemusel zasahovat.
60'
Dvě čerstvé síly posílá na hřiště trenér Atlética Madrid: místo Antoine Griezmanna a Rodrigo de Paula přicházejí Thomas Lemar a João Félix.
60'
Rozhodčí Juan Martínez však viděl útočný faul a vykazuje domácí hráče z šestnáctky.
59'
Tlak Atlética sílí, chystá se další rohový kop.
56'
Po sraženém centru zprava rozehrál rychle další roh obhájce titulu. Hosté se ale krátkému závaru ubránili.
55'
Na následný roh Atlética vyskočil uprostřed pokutového území Felipe Monteiro, ale jeho hlavička mířila daleko od brány.
54'
Koke Resurección vypálil z 20 metrů doprostřed brány, míč však těsně před Reinou nepříjemně skočil a hostující brankář ho jen vyrážel hrudí. Před Griezmannem odklízí míč na roh v poslední chvilce Jaume Costa.
53'
Antonio Sánchez napřáhl ze střední vzdálenosti a poslal míč vysoko nad bránu Atlética.
52'
Correa uvolnil na pravém křídle Llorenteho, jehož přízemní centr vystihl špičkou natažené nohy mallorský stoper Russo.
50'
Kokemu Resurecciónovi odskakuje míč po následném vhazování za čáru a kope se od Reinovy brány.
50'
U středového kruhu podrzail Dani Rodríguez domácího Kondogbiu. Trestný kop Atlética z šestnáctky vyhlavičkoval Sánchez.
48'
Přestávka zatím nic výrazného na obrázku hry nezměnila. Madridští sice vhodili dlouhý aut do šetnáctky, ale útočný faul je vzápětí nutí couvat na vlastní polovinu.
46'
Žádná spokojenost v Madridu panovat o přestávce nebude. Obhájce titulu sice zahájil podle očekávání velkým náporem, ale své úvodní šance neproměnil a v dalším průběhu byla překvapivě nebezpečnější Mallorca, která se po čtvrthodině hry oklepala a zjistila, že se s mistrem dá hrát fotbal.

Statistické okénko
Držení míče 54% – 46%, střely na bránu 3:1, střely mimo 1:2, rohy 3:4, ofsajdy 0:1, fauly 7:9.
45+1'
45+1'
Nastavení prvního poločasu potrvá 60 vteřin.
45'
Od jednoho z domácích hráčů se po rohovém kopu odráží míč do zámezí.
44'
Sánchez neuhlídal Correu, který snadno vnikl do šestnáctky a vybojoval roh pro Atlético.
43'
Žlutou kartu dostává Pablo Maffeo (RCD Mallorca).
42'
Domácí z trestného kopu jen nakopávají míč do zámezí.
41'
Hráči Mallorcy si více věří, teď ale ztrácejí míč při přechodu do útoku ve větším počtu uprostřed hřiště a Baba musel řešit hrozbu brejku taktickým faulem.
39'
Dlouhý aut vhodil do šestnáctky Maffeo, po úctyhodné sérii hlaviček se Atlético ubránilo.
35'
Série standardek hostujícího celku pro tuto chvíli končí nepřesnou točenkou I Kang-ina z dálky.
34'
Mallorca pokračuje druhým a chystá si i třetí rohový kop v řadě.
33'
I Kang-in se dostal na pravé straně pokutového území zadarmo k odraženému míči a jeho výbornou ránu vytlačil Jan Oblak s pomocí tyče na roh!
31'
Po půlhodině hry stále svítí na ukazateli skóre v souboji mistra s nováčkem stále dvě nuly.
28'
Na půlce hřiště se vymanil z obležení Korejec I Kang-in a krásně vysunul Abdóna Pratse. Útočník Mallorcy si seběhl mezi stopery a vypálil z pokutového oblouku jen o vlásek vedle brány.
25'
Průnikovka na Correu byla příliš prudká, kouč Simeone se za to na lavičce zlobí na Llorenteho.
23'
Po faulu na Cunhu budou z půlky hřiště rozehrávat domácí.
21'
Hosté poprvé v zápase souvisle drží míč na soupeřově polovině. Vystřelit se zatím neodvážili.
18'
Matheus Cunha si zaběhl za obranu a v obrovské šanci úplně sám nepropálil brankáře Reinu, který mu dobře zmenšil střelecký úhel.
16'
Rohovému kopu se Mallorca ubránila.
15'
Centrovaný míč odkopl hostující Sánchez dost nešťastně přímo k Ángelu Correovi, který zakončoval zblízka. Jeho tečovaná střela o tělo bránícího hráče končí těsně vedle.
14'
Žlutou kartu dostává Iñigo Ruiz de Galarreta (RCD Mallorca).
13'
První čárka do statistik přímých střel a nic víc. Rodrigo de Paul hlavičkoval po centru z pravého křídla obloučkem slabě do náruče Manola Reiny.
12'
V zahuštěném prostoru akci Atlética zastavuje nepřesností Correa a následně domácí Iddrisu Baba podrazil Kondogbiu.
10'
Atlético Madrid musí střídat: místo zraněného Stefana Saviće přichází na hřiště Mario Hermoso.
8'
Pro dlouhý nákop soupeře se vracel sprintem Stefan Savić. Míč sice stačil odpálit, ale po špatném došlápnutí se hlásí o střídání.
5'
Diváci pískají na brankáře Reinu, který už v takto rané fázi zápasu otálí s odkopem od brány.
5'
Matheus Cunha si přehazoval míč z pravačky na levačku a zpět proti couvajícímu obránci, rychlou akci zakončil po zemi metr vedle vzdálenější tyče.
3'
Domácí kapitán Koke Resurección posílal střílený centr zprava, na který se marně natahovali ve skluzu Griezmann i Cunha. Kope se jen od mallorské brány.
1'
Domácí hrají v červenobíle pruhovaných dresech a modrých trenýrkách, fotbalisté Mallorcy celí v bílém.
1'
Před zápasem drží zaplněný stadión minutu ticha za spisovatelku a fanynku Atlética Almudenu Grandesovou, která minulý týden zemřela ve věku 61 let.

Atlético Madrid: Oblak – Llorente, Savić, Monteiro, Lodi – Correa, Kondogbia, de Paul, Koke (C) – Cunha, Griezmann.
Náhradníci: Lecomte – Vrsaljko, Hermoso, Lemar, Herrera, Félix, Suárez, Camara.

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Valjent, Russo, Costa – Baba, de Galarreta – Sánchez, I, D. Rodríguez – Prats.
Náhradníci: Greif – Sastre, Gayá, Oliván, Mboula, Sedlar, Febas, Battaglia, Kubo, Niño, Á. Rodríguez, Llabrés.

Rozhodčí: J. Martínez – Sobrino, M. Martínez.
Vzájemné zápasy
V předloňské sezóně, kdy typický „jo-jo klub“ z Baleárských ostrovů naposledy hrál nejvyšší soutěž, vyhrálo oba zápasy Atlético – doma 3:0 a na Mallorce 2:0. Celkově Madridští třikrát v řadě s dnešním soupeřem neinkasovali a čtyřikrát neprohráli.
RCD Mallorca může coby nováček na hřišti mistra jedině překvapit. Mallorca měla dobrý vstup do soutěže, ale teď již sedmkrát v řadě nevyhrála, byť pětkrát v rámci téhle šňůry uhrála alespoň bod. Naposledy se bez branek rozešla doma s Getafe.

Střelci: 3 – Á. Rodríguez, 2 – D. Rodríguez, Baba, Niño.
Atlético Madrid čeká v úterý klíčový souboj o postup do jarní fáze Ligy mistrů v Portu, kde musí bezpodmínečně zvítězit. Zapomínat ovšem nesmí ani na domácí soutěž, kde sice jen jednou prohrálo, ale poztrácelo hodně bodů za remízy a tak jich na vedoucího městského rivala Real ztrácí sedm se zápasem k dobru.
V neděli si Atlético přivezlo po bezbrankovém poločase nakonec hladkou výhru 4:1 z Cádizu.

Střelci: 8 – Suárez, 6 – Griezmann, 4 – Correa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.