La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : D. Alavés - 1. října 2021   21:00

Bilbao
44' Raúl García (Lekue)
1:0
(1:0)
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (66. N. Williams), Dani García (87. Vesga), Vencedor, Muniain (C) (77. Zarraga) – Raúl García (77. Sancet), I. Williams.
Grande – R. A. Fernández, G. G. González
San Mamés Barria (Bilbao)
28 665 diváků
D. Alavés
F. Pacheco – Martín (74. García), Navarro, Miazga (C), Laguardia, R. Duarte – De la Fuente (61. Guidetti), Moya (82. Pellistri), Loum (74. Pina), Rioja – Sylla (46. Joselu).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 2.
Alavés nenavázal na senzační skalp Atlética Madrid a po předehrávce osmého kola zůstává předposlední. Bilbao je s vylepšenou bilancí 3-4-1 šesté.
Baskické derby končí výhrou Bilbaa, kterému na domácím stadionu stačil jediný gól ze závěru prvního poločasu. Vítězná trefa připadla Raúlu Garcíovi, který ještě předtím stihl neproměnit pokutový kop. Athletic byl celkově fotbalovější a vypracoval si mnohem více slibných šancí. V závěru se o svůj náskok malinko strachoval, ale Alavés způsob ke vstřelení teprve třetího gólu v sezóně nenašel.
90+4'
90+4'
Pacheco si pochutnal na neškodném centru a rozjel rychlý protiútok. Pellistri získal na pravém křídle roh. Série soubojů skončila hodně slabým volejem z dálky a snadným zásahem Simóna.
90+3'
Standarkda Deportiva přinesla akrobatické zakončení Laguardii. Vypadlo to pěkně, ale účinnost byla téměř nulová.
90+2'
Bilbao přidalo další kus do sbírky nevyužitých rohových kopů. Vzduchem poletující balón si přivlastnil Fernando Pacheco.
90+1'
Na San Mamés se bude hrát ještě čtyři nastavené minuty.
90'
Nico Williams poskytl centr Sancetovi, jenž se objevil mezi třemi protihráči. Laguardia před něj vystavěl nohu na větší riziko, ale sudí Grande v tom důvod k odpískání penalty nenašel.
90'
Laguardia si usnadnil život odehráním balónu na roh. V malém vápně při něm v malém čtverci kraloval Joselu.
89'
Hned dva střední obránci Athleticu neodhadli trajektorii jedovatého centru, který spadl až k hrudníku Pellistriho. Ten si rychle připravil střelu, která ale zapadla do Simónova „koše“.
88'
Ani takto blízko konci zápasu se nehraje v nějakém strhujícím tempu. Často se přerušuje na obě strany, takže je všechno zaseklé v bezpečné vzdálenosti od brankářů.
87'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
85'
Držení míče: 56 % – 44 %.
84'
Tomás Pina v souboji dvou osmiček nechtěl za žádnou cenu pustit Sanceta. Výsledkem je žlutě ohodnocený faul.
83'
Athletic se hezky vykombinoval do pravého křídla, kde byla Lekuemu vystavena stopka. Učebnicový defenzivní počin od Duarteho.
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Moya, přichází Facundo Pellistri.
81'
Rioja nechal odcentrovat Duarteho, jehož nabídka do předbrankového území skončila v náruči Unaie Simóna.
80'
John Guidetti se postavil do cesty Nicu Williamsovi, který společně se svým zkušenějším bratrem startoval do protiútoku.
79'
Zatím není moc důvodů, kvůli kterým by se Bilbao mělo strachovat o výsledek. Alavés zhruba ukazuje, proč má společně s posledním Getafe nejhorší ofenzivní statistiky.
78'
Domácí načínají druhou desítku rohových kopů. Nabídka na přední tyč moc užitku nepřinesla.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ohian Sancet.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Oier Zarraga.
76'
Guidetti měl volné pole působnosti na pravém křídle. Přesto se mu nepovedlo doručit centr, proti kterému skvěle vystoupil Iñigo Martínez.
74'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Loum, přichází Tomás Pina.
74'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Manu García.
73'
Raúl García moc dobře věděl, co přijde, když taktickým faulem zastavil promptní přechod Antonia Moyi.
73'
Daniel Vivian nalezl prostor vhodný k hlavičce. Moc razance jí ale nedal a Pacheco zapsal pohodlný zákrok.
72'
Iker Muniain se odvážně vrhl do boje s velkou přesilou. Sám pro sebe uhrál rohový kop. Pro Bilbao jubilejní desátý.
71'
Tohle se hostům moc nepovedlo, protože hned po své rozehrávce balón ztratili. Naštěstí měli Miazgu, který se postaral o ránu Nica Williamse.
70'
Iñaki Williams si naskočil do Víctora Laguardii, jenž se podle názoru rozhodčího Grandeho stal obětí nedovoleného zákroku.
69'
Deportivo nepatrně začíná diktovat tempo. Fotbalisté Bilbaa se postupně začínají věnovat primárně hlídání hubeného náskoku.
68'
Rioja měl volného kolegu na levé straně. Finální pas byl určen pro Guidettiho, ale Simón se do celé situace vložil včas.
67'
Joselu se nedočkal centru od Guidettiho. Míč byl zakopnut na roh, z něhož se opět neurodilo nic, co by mohlo změnit manko Alavésu.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Nico Williams.
65'
Vzhledem k zásahu Martíneze se urodil i šestý roh, ovšem hlavička jednoho z hráčů přes velký balík těl k brance nedoletěl.
64'
Diskomunikace mezi Simónem a Martínezem, který předním zbytečně zakopl nepřesný balón na roh. Pro Alavés je to pátá podobná standardka v utkání.
63'
Stejně jako Sylla, tak i Joselu to má na hrotu útoku hodně těžké. S míčem se moc nepotkává, naopak musí svádět mnoho ostrých soubojů. V jednom takovém byl nyní faulován.
62'
Ximo Navarro ubránil všudypřítomného Williamse za cenu rohového kopu. Ten byl už tradičně rozjet nakrátko, ale Martínez jen prodloužil Berenguerův centr do zámezí.
61'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází John Guidetti.
60'
Muniain se neúspěšně pokoušel o narážečku. V pokutovém území byl důrazně atakován, ale na zisk penalty to nestačilo.
59'
Dva zadáci Alavésu nepustili nákop na neustále se nabízejícího rychlíka Williamse. Ten dnes hraje už 203. utkání bez jediné absence v řadě.
57'
Muniain utekl svému obránci. Přihrál pod sebe na Williamse, jehož střelu vykopl před brankovou čarou dobře postavený Martínez.
56'
JAvier Callesa nejspíše bude dělat další změnu v ofenzivě. Do dresu se obléká švédský útočník Guidetti.
55'
Joselu dostal přihrávku přesně na kopačku, jenže se kvůli signalizovanému ofsajdu nemohl více přiblížit brankáři Simónovi.
54'
Hráči Alavésu chaoticky odkopli míč na rohový kop. S jeho bráněním už takové problémy neměli.
53'
Iñaki Williams plnohodnotně nevyužil přečíslení čtyři na tři. Svou střelu umístil přesně do místa, kde se v daný okamžik nacházel Pacheco. Vše začalo ziskem Daniho Garcíi ve středovém kruhu.
52'
Po sklepnutém autu se natřikrát probil k zakončení Luis Rioja, nicméně balon proletěl vedle Simónovy levé tyče.
51'
Na klidném úvodu druhé půle se nic nezměnilo. Žádný z nabíhajících hráčů Alavésu se k letícímu centru nedostal. Pokračuje se autem Duarteho.
50'
Dani García podrazil nohy Martínovi a dal Deportivu šanci zahrozit ze standardní situace.
49'
Dnešní utkání sleduje 28 665 diváků.
48'
Víctor Laguardia odmítl centr letící do lokality před Pachecem.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Sylla, přichází Joselu.
46'
Žluté karty: 2 – 1.
První půle měla vícero hlušších pasáží, ale také pár zajímavých okamžiků. Jedním z nich byla bezesporu domácí penalta za ruku Navarra. Raúl García ze značky pokutového kopu nechal vyniknout Fernanda Pacheca, nicméně ještě do konce poločasu se domácí hráč s dvaadvacítkou na zádech gólu dočkal, když hlavou využil dokonalý centr Lekueho. Alavés bude muset zabrat, pokud chce pomýšlet na body. Zatím nepředvedl víceméně nic nebezpečného.
45+5'
45+4'
Muniainovu standardku pokazil hlavičkující Sylla. O chvilku později ztratil míč uprostřed pole Mamadou Loum.
45+3'
Vzhledem k rychlému zásahu zdravotnického personálu to vypadalo naléhavě. Rioja i Berenguer se ale rychle zvedli a budou moci pokračovat.
45+2'
Nepříjemná kolize hlav u středového kruhu. Jednou z obětí je Luis Rioja. V okamžité péči realizačního týmu je i Berenguer.
45+1'
Pětiminutové nastavení začalo Miazgovou střelou z voleje. Simón si ale chystá odkop od brány, míč jeho bránu netrefil.
45'
Alavés zkusí zareagovat ještě před skončením první půle. Díky faulu na Miguela De la Fuenteho může posílat míč do ohně.
44'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Bezbrankové skóre až do přestávky nevydrželo! Pacheco nedávno chytil penaltu, ale teď už míč lovit ze sítě musí, protože nestačil na hlavičku RAÚLA GARCÍI. Velkou pochvalu zaslouží i centr Lekueho.
43'
Domácí gólman bleskově rozehrál rychlý protiútok. Munianin na ose půjčil balon Vencedorovi a ten tečovanou ranou z dálky opět získal roh.
42'
Sylla nákop z hloubky podskočil, nicméně Balenziaga trochu nepromyšleně posunul volný míč na roh. Ten byl rozehrán do dlaní Simóna.
41'
Dalšího ošetřování využívá Javier Calleja k tomu, aby předal nějaké pokyny Luisi Riojovi. Duarte se mezitím zvedl a už si mění zakrvácený dres.
40'
Zase je pískáno v neprospěch Bilbaa. Žluté napomenutí se tentokrát týká Álexe Berenguera, jenž se loktem ohnal po tváři Duarteho.
39'
Méně atraktivní první půli trochu uspal i zaplněné ochozy, které zkraje zápasu burácely mnohem více. Většina přítomných diváků už viděla i zajímavější partie.
38'
Mamadou Sylla byl nepříjemně kopnut do hlavy Vencedorem. Grande přispěchal s první žlutou kartu tohoto derby.
37'
Alavés se musel spokojit s třetím rohem během pár desítek vteřin. Z toho už přišla Miazgova hlavička a snadný zákrok Simóna.
36'
Iñaki Williams pomohl defenzivě. Odehrál míč na roh, po kterém se opět zkoumá možná ruka Vencedora u zadní čáry.
35'
Podle všeho šlo o tečovaný pokus, takže rozhodčí dali hostům výhodu rohového kopu. Kopl si ho Duarte, ale šanci nevytvořil.
34'
Zakončení hlavou i na opačném konce hřiště. Sylla si našel příchozí centr zprava, ovšem čtyřiadvacetiletý strážce domácí brány zasahovat nemusel.
33'
Daniel Vivian se famózně zavěsil do vzduchu. Hlavičkoval bez souboje, ale bráně pro něj byla přece jenom malá.
32'
Domácí na několik vteřin utáhli šrouby. Motali se poblíž Pacheca, který ještě zdaleka nemá klid. Na programu dne je rohový kop.
31'
Fernando Pacheco zatím patří mezi nejlepší hráče na hřišti. Teď rychle vystartoval proti Williamsovi, který ho po převzetí dlouhé nahrávky nepřehodil.
30'
Napodruhé to udělal Lekue mnohem lépe. Zprava odcentroval před bránu, kde si nikdo moc nevšímal Muniana. Kapitán Bilbaa však potřeboval trochu nižší míč, hlavu poslal přímo k Pachecovi.
29'
Lekue poslal přihrávku jen na Louma, takže se červenobílí museli vrátit o několik desítek metrů. Deportivo se brání bez větších obtíží.
28'
Bilbao aktivně zapresovalo hostující rozehrávku. V nouzi přišel nákop na polovinu hřiště, kde byl vzorně pokrytý Mamadou Sylla.
27'
Rubén Duarte si počínal na samotné hranici pravidel. Bojoval s klečícím Berenguerem, z čehož plyne vhazování hostů.
26'
Laguardia byl faulován ve vzdušném souboji. Alavés rozehrával z vlastní půlky, ale první přihrávkou balon ztratil.
25'
Martín nedostal šanci převzít přenášený míč na pravou stranu. Klidnější pasáž pokračuje autem Mikela Balenziagy.
24'
Daniel Vivian pohlídal dlouhý balón na Syllu. Duarte vhodil na Loumu a Moya dokonce zvolil dlouhou malou domů.
23'
Až teď si hosté mohou vyměnit pár přihrávek, u kterých nehrozí rychlá ztráta míče. Muži v bílém však jsou vytlačováni k Pachecovi.
22'
Až na jeden náznak Louma tahá Alavés v tomto baskickém derby za kratší konec pomyslného provazu. Bilbao pokračuje v tlaku díky faulu De la Fuenteho.
21'
Iñigo Lekue to přehnal s razancí své přihrávky. I on ale ukázal, jak moc se Bilbao snaží hrát přímočaře.
20'
Iñaki Williams stihl míč uvnitř hřiště a odrazem o Miazgu získal pro své barvy další roh, jenž nabídl nepřesnou hlavičku Martíneze.
19'
Další standardku obstaral Álex Berenguer, jehož pas se okamžitě pakoval ven z velkého vápna. Bilbao začíná znovu od Simóna.
18'
Carlos Del Cerro Grande dopískl faul na aktivního Muniaina. Zezadu se o něj opřel senegalský záložník Mamadou Loum.
17'
Muniainův centr se zastavil o dvoučlennou zeď. Domácí každopádně nepovolili rychlý brejk a nákopem se vrátili na pravé křídlo.
16'
Rubén Duarte poslal na zem efektně se otáčejícího Berenguera, takže se vše připravuje k exekuci standardní situace.
15'
Rozhodčí viděli nějaký přečin proti fotbalové legislativě. Přechod Bilbaa zastavili kousek za půlící čarou.
14'
Mamadou Loum se postaral o první střelu na branku Unaie Simóna. Na toho ale zbyl jednoduchý zákrok, šlo jen o propagační pozdrav.
13'
Álex Berenguer si šel pro další z mnoha průnikových přihrávek Ikera Muniaina z odmávaného postavení mimo hru.
12'
Dosti nepovedený centr zprava umožňuje Unai Simónovi v klidu odkopávat od branky Athleticu.
11'
Martínez nevymýšlel nic riskantního a před Syllou jednoduše zakopl míč za postranní čáru. Vhazuje Rubén Duarte.
10'
Muniainova kolmice až k Williamsovi nedocestovala. Zdaleka to nebyl první takový pokus od domácího kapitána. A zřejmě ani ne poslední.
9'
Fernando Pacheco chytá penaltu Raúla Garcíi, který nedostatečně tlačil míč ze svého pohledu k pravé tyči. Stav zůstává bezbrankový.
8'
Žlutou kartu dostává Ximo Navarro (Deportivo Alavés).
7'
Carlos Del Cerro Grande se šel mrknout na obrazovku, kde skutečně viděl trefenou ruku couvajícího Navarra. Nařídil proto penaltu pro Bilbao!
6'
Ximo Navarro byl hlavičkujícím Martínezem zasažen do ruky. Videorozhodčí teď jednají o tom, zda nedoporučí nařízení penalty.
5'
Raúl García zařídil druhý roh, jenž byl rozehrán nakrátko. Centroval Muniain a Miazga vrátil balon za zadní čáru. Celá situace se tedy opakovala, ale Martínez poslal hlavičku do Navarra.
4'
Muniain vyslal na zteč Williamse, kterému byl odebrán míč, když se snažil obejít Pacheca. Z nařízeného rohu nic vážného nevzniklo.
3'
Miazga zastavil Williamsův rozlet po lajně očividným faulem, který rozhodčí Grande zkrátka nemohl přejít. Zvednutý míč ze standardky stáhl Pacheco.
2'
Zahajovací výkop na stadionu San Mamés dostali na starost domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Deportivo je převážně v bílém.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer, Dani García, Vencedor, Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Yeray, Capa, de Marcos, Morcillo, Petxa, Sancet, Serrano, Vesga, N. Williams, Zarraga.

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Martín, Navarro, Miazga (C), Laguardia, R. Duarte – De la Fuente, Moya, Loum, Rioja – Sylla.
Náhradníci: Sivera – Abqar, Godoy, García, Saúl García, Guidetti, Joselu, López, Martín, Pellistri, Pina, Tachi.

Rozhodčí: Grande – R. A. Fernández, G. G. González.
Athletic Bilbao

Dnešním favoritem tohoto zápasu tak bude Athletic Bilbao. Baskickému celku v současné době patří přesná polovina tabulky, avšak v případě výhry se klidně může dostat až na pohárové pozice. Athletic Bilbao z posledních tří duelů nedokázal ani jednou vyhrát, navíc přišla také letošní první porážka. Ta se překvapivě urodila na domácím stadionu, kde Vallecano v roli nováčka soutěže dokázalo vyhrát výsledkem 2:1. Athletic Bilbao v minulém kole dokázalo vybojovat cenný bod na půdě Valencie, přičemž oba celky dokázaly vstřelit jednu branku.
Deportivo Alavés

Deportivo Alavés se po šesti odehraných zápasech nachází na předposlední pozici, přičemž na svém kontě má pouhé tři body. Ty Deportivo Alavés dokázalo získat až v minulém kole, a sice na domácím stadionu za překvapivou výhru proti čtvrtému Atléticu Madrid poměrem 1:0. Ve zbylých pěti duelech se Deportivo Alavés nedokázalo ani jednou radovat z body, a dokonce během nich vstřelilo pouhou jedinou branku. Deportivo Alavés zatím odehrálo dva venkovní duely, ve kterých nejen, že nezískalo ani bod, dokonce se mu nepovedlo vstřelit ani jednu branku.
Španělská LaLiga má na programu zápasy osmého kola, my se společně zaměříme na souboj mezi Athletic Bilbao a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.