La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Mallorca - 11. září 2021   21:00

Bilbao
68' Vivian (Muniain) • 74' I. Williams (Muniain)
2:0
(0:0)
Bilbao
Figueroa – Porras, Carreňo
San Mamés Barria (Bilbao)
Mallorca
Reina – Maffeo, Valjent (77. Sastre), Sedlar, Oliván – de Galarreta (72. Febas), Baba (72. Battaglia) – Kubo (77. Prats), Ángel Rodríguez, Mboula (72. Lee Kang-in) – Niño.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bilbaa, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Přitom to ještě necelých dvacet minut před koncem zápasu vypadalo, že se sotva dočkáme nějaké té branky. Athletic ovšem udeřil díky standardní situaci a o pár minutek později potrestal zaváhání soupeře při rozehrávce. Mallorca to najednou měla extrémně složité, s výsledkem se jí nepovedlo nic udělat a z tohoto zápasu odchází bez bodu.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
90+4'
90+3'
Jsme ve druhé polovině nastaveného času. Domácí soupeře nepouštějí do nebezpečných pozic, navíc mají míč na svých kopačkách.
90+2'
Mallorca to nyní zkoušela centrem do pokutového území, kde si balón dokázal najít brankář Simón, který se posléze postaral o odkop od branky.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Bilbao takřka jistě získá všechny tři body, počítat ale musíme s nastavením.
87'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Sedlar (RCD Mallorca).
87'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Reinu, který si počkal na padající předmět a posléze se mu povedlo rozehrát na Sedlara.
86'
Rohový kop pro Athletic.
85'
Mallorca se na delší časový úsek usadila na polovině soupeře, kde to přes levou stranu zkoušel střídající Prats, jehož nabídka sotva našla Niňa.
84'
Balenziaga si seběhl na levou stranu, kde do kombinace zapojil také Muniaina. Po jeho nahrávce mířil pouze do protihráče kolega Zarraga.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Nico Serrano.
82'
Williams se poté dostával za obranu soupeře, přičemž se mu také povedlo obejít brankáře Reinu, načež trefil tyč. Pomezní sudí ovšem signalizoval ofsajd.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Bilbao kráčí za dalším vítězstvím, Mallorca i nadále tahá za kratší konec provazu.
79'
U postranní lajny se Olivanovi nepovedlo přejít přes protihráče, navíc z toho nebude ani autové vhazování pro Mallorcu, nýbrž pro domácí celek.
78'
Simón si po delší době připsal práci, nejednalo se o nic extra složitého. Lee to přesto zkoušel překvapivě a povedlo se mu vybojovat další rohový kop.
77'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Joan Sastre.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Abdón Prats.
77'
Hosté se po kombinaci dostali na opačnou stranu, kde ovšem nepřesnou zpětnou nahrávku vyprodukoval Olivan, kterému se nepovedlo najít Kuba.
76'
Mallorca si tak tento zápas znovu pořádně zkomplikovala a v současné době to na bodový zisk vůbec nevypadá.
74'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí celek jde do dvoubrankového trháku! Mallorca se znovu pokoušela o rozehrávku nakrátko po zemi, která se moc nepovedla. Napadající Muniain totiž dokázal šikovně vybojovat míč, načež ho předkládal do pokutového území, kde IŇAKI WILLIAMS se štěstím procedil míč za Reinu.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
73'
Na opačné straně se Kubo marně dostával za záda protihráče. Následně si japonský šikula stěžoval na soupeřův faul, sudí ale nechává pokračovat ve hře.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Lee Kang-in.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Rodrigo Battaglia.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Aleix Febas.
71'
Po rozehrávce se Kubo dostal s míčem na druhou stranu, kde jsme sledovali šikovné roztažení hry na Maffea, který ale poté nenahrával přesně.
70'
Zhruba dvacet minut před koncem řádné hrací doby jsme se konečně dočkali první branky, Mallorca to bude mít nyní nesmírně složité.
68'
Domácí celek se dostává do vedení! Athletic Bilbao zahrával standardní situaci, ke které se nakonec postavil Muniain. Jeho vzdušná nabídka nakonec přesně našla hlavu naběhnuvšího DANIHO VIVIANA, který prudkou hlavičkou nedal Reinovi sebemenší šanci.
68'
Sedlar je zpět na nohou a bude se moci pokračovat. Lekue je připraven s provedením autového vhazování, nyní se dalekonosná nabídka nedá očekávat.
67'
Po dalším souboji u postranní lajny pro změnu skončil na zemi v bolestech hostující Sedlar a hlavní sudí tak znovu musel na chvíli přerušit hru.
65'
Žlutou kartu dostává Iddrisu Baba (RCD Mallorca).
64'
Za domácí obranu si poté zkoušel seběhnout Rodríguez, před kterým ale zkušeně jednal Vivian, kterému se hlavičkou povedlo poslat míč do rukavic.
63'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Nico Williams.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Oier Zarraga.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Asier Villalibre.
62'
Berenguer se přes pravou stranu dostal s míčem až do pokutového území, kde se mu ještě v tandemu povedlo najít Lekueho, jenž to zkoušel centrem.
61'
Je za námi zhruba hodina hry. I nadále platí, že stále marně čekáme na první branku tohoto zápasu. Athletic Bilbao je stále o něco aktivnější.
60'
Žlutou kartu dostává Dani García (Athletic Bilbao).
59'
Do zakončení se nyní dostal hostující Ruiz, kterému se pravačkou pořádně povedlo prověřit Simóna, avšak sudí i tak odpískal útočný faul hostujícímu celku.
58'
Maffeo se přihlásil zpět k nástupu na hrací plochu a jeho celek tak znovu hraje v jedenácti.
57'
Hlavní sudí nyní musel přerušit hru, po předchozím souboji v pokutovém území skončil na zemi Maffeo, který ale bude moci pokračovat ve hře.
56'
Zpoza pokutového území se ke střele nakonec dostal domácí Vivian, který ovšem mířil doprostřed a brankář Reina tak dokázal nadvakrát zasáhnout.
55'
Athletic Bilbao zahrával standardní situaci centrem do pokutového území, kde si nakonec obránce Martínez dle sudího nepočínal útočným faulem.
54'
García aktivně napadal rozehrávku soupeře a u postranní lajny se mu nakonec povedlo zablokovat odkop a míč se tak odrazil až do zámezí.
53'
Nedovoleným způsobem si kousek od středového kruhu pomáhal hostující Ruiz, který zezadu poslal na zem Muniana. Domácím se rychlá rozehrávka nepovedla.
52'
Williams to poté zkoušel přes levou stranu, kde si s ním dokázal poradit hostující obránce Maffeo, který na jistotu odkopával míč směrem do zámezí.
51'
Rohový kop nakonec přinesl centrovanou nabídku zhruba k hranici malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal Olivan.
50'
Williams poté v pokutovém území dokázal předat míč do tandemu na Muniaina, ke kterému se bleskově dostal Sedlar, jenž odkopával na rohový kop.
49'
Následně se o provedení autového vhazování postaral domácí Lekue. Athletic Bilbao to zkoušelo nákopem, při kterém se málem ke střele dostal Williams.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Kubo pokoušel o centrovanou nabídku z levé strany, avšak tu si našel pouze pozorný obránce Martínez.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte na starost vzali domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec branku nepřinesl. Bilbao bylo směrem dopředu aktivnější a také nebezpečnější, jenomže ani jedna šance neskončila za brankářem Reinou. Mallorca toho naopak směrem dopředu moc nepředvedla, spíše se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím poměrně daří.
45'
44'
Reina odkopával od své branky, přičemž se mu na opačné straně povedlo najít pouze domácího Vencedora, který se ve vzduchu dostal před Rodrígueze.
42'
Maffeo to zkoušel pasem na Mboulu, před kterého se ovšem dokázal dostat obránce Balenziaga, který navíc potáhl míč směrem na útočnou polovinu.
40'
Znovu se k míči dostal domácí brankář Simón, kterému se rozehrávkou po zemi povedlo najít volného Viviana, jehož rozehrávka ale nebyla nejlepší.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
38'
Simón poté musel odkopávat míč na opačnou stranu, tentokráte se ve vzduchu dokázal prosadit Sedlar, kterému se povedlo rychle míč odvrátit pryč.
37'
Před malým momentem se hostující Maffeo s míčem dostával na druhou stranu hrací plochy, jenomže tam ho za sebe nepustil domácí zadák Balenziaga.
35'
Z obrany se poté povedlo vystoupit hostujícímu Sedlarovi, který sice odehrál míč na útočnou polovinu, jenomže tam se nacházel domácí Martínez.
34'
Vivian nyní musel spěchat ke svému pokutovému území, kde nakonec zpětnou nahrávkou dokázal do kombinace zapojit také brankáře Simóna.
33'
Směrem dozadu poté musel spěchat domácí Lekue, který před napadajícím protihráčem raději odkopával do zámezí a Olivan se ujme vhazování.
32'
Reina se nyní postavil k odkopu od svého pokutového území, útočným faulem se totiž prezentoval García, který zezadu zavadil o nohu Valjenta.
31'
Domácí nyní zahrávali standardní situaci, která přinesla přesný centr na hlavu Martíneze. S jeho zakončením si Reina poradil, Williams při dorážce přestřelil.
30'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Athletic je sice o něco aktivnější, avšak soupeři se nyní hra povedla vyrovnat.
29'
Vysoký nákop se poté snášel na maličkého Kuba, který pochopitelně neměl šanci na úspěch. Athletic Bilbao obstará další autové vhazování z pravé strany.
28'
Niňo napadal rozehrávku soupeře, jenomže si počínal nedovoleně, čehož si všiml také hlavní sudí a rozehrávat se bude znovu z místa přestupku.
27'
Mallorca se po kombinaci zkoušela osvobodit odkopem na druhou stranu, kde si s těžkou nahrávkou dokázal poradit Niňo, který sklepával pod sebe.
26'
Olivan to zkoušel dalekonosným autovým vhazováním, které ovšem nepřineslo nic nebezpečného a domácím se tak povedlo rychle obrátit hru vpřed.
25'
U postranní lajny se povedlo zakročit domácímu Lekuemu, který pouze odkopával míč do bezpečnějšího prostoru, kde se ovšem nacházel Mboula.
24'
Po delší době měl práci také domácí brankář Simón, kterému do rukou spadl padající míč. Následovala rozehrávka výhozem na Lekueho.
23'
Bilbao zahrávalo další rohový kop, který přinesl centrovanou nabídku na zadní tyč, kde se ovšem nacházel pozorný brankář Reina, který zakročil.
22'
Je za námi také úvodí dvacetiminutovka, která nám zatím branku nepřinesla. Před malým momentem pláchl Williams, po jehož centru hlavičkoval do soupeře Muniain.
21'
Na levém křídle si na vzdušnou nabídku nabíhal Rodríguez, kterému se nepovedl manévr přes bránícího Viviana a u míče jsou opět domácí hráči.
20'
Nyní se na polovině soupeře po souboji ocitl na zemi hostující Maffeo, který nakonec vybojoval faul a Mallorca rychle rozehrála po zemi nakrátko.
19'
Následovalo autové vhazování z levé strany a Balenziaga také v tomto případě posílal míč do pokutového území, kde se povedlo zakročit Valjentovi.
17'
Bylo tomu skutečně tak. O rozehrávku z pravé strany se nakonec pokoušel Berenguer, který po zemi rozehrál na Muniaina. Ten vracel prvně jmenovanému, kterému se na zadní tyči povedlo oslovit Martíneze. Jeho hlavičkový pokus kousek od brankové čáry vykopával soupeř.
16'
Berenguer postupoval po pravém křídle, kde se mu sice nepovedlo obejít protihráče, přesto by z toho měl být rohový kop pro Athletic Bilbao.
15'
Baskický celek poté kombinoval na polovině soupeře, kde šel hodně riskantním skluzem po míči Niňo, kterému se nakonec povedlo zakročit čistě.
14'
Nyní se pro změnu daleko nedostal hostující Mboula, který si naopak počínal nedovoleným způsobem a z vlastní poloviny tak rozehrává Vencedor.
13'
Balenziaga poté neuspěl se snahou o vysunutí Williamse, místo toho se hostující celek pokoušel o rozehrávku, při které Reina zkoušel najít Rodrígueze.
12'
U pokutového území se k míči dostal také García, který poté na pravém křídle našel kolegu Lekueho, kterému se nepovedlo prodrat se až k centru.
11'
Je za námi úvodní desetiminutovka, která nám zatím žádnou branku ani šanci nepřinesla. Zároveň čekáme na první střelecký pokus.
9'
Balenziaga si vzal na starost další autové vhazování. Tentokráte míč poslal přímo do pokutového území, kde Sedlar na jistotu odkopával míč ven z vápna.
8'
Nyní se k volnému míči po delší době dostal také brankář Reina. Ten to zkoušel nákopem na pravou stranu, kde ve vzduchu dokázal uspět Mboula.
7'
Před malým momentem se do vzdušného souboje dostával hostující Niňo, který dokázal prodloužit za seber na Rodrígueze, kterého si ale pohlídal Vivian.
6'
Mallorka skvěle napadala rozehrávku soupeře, Maffeo přitom dokázal zablokovat nákop směrem ven z hrací plochy a Balenziaga bude opět vhazovat.
5'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Simón. Také on to zkoušel rozehrávkou po zemi nakrátko, Lekue se po pravém křídle nedostal přes Olivana.
4'
Následovalo autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil domácí Balenziaga. Ten to posléze zkoušel centrem směrem do pokutového území.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Reina, kterému se po zemi nakrátko povedlo rozehrát na Valjenta, jenž pro změnu na křídle hledal Maffea.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga, Berenguer, Dani García, Vencedor, Muniain, Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Zarraga, de Marcos, Capa, Morcillo, Vesga, Núñez, Villalibre, Petxa, N. Williams, Serrano.

RCD Mallorca: Reina – Maffeo, Valjent, Sedlar, Oliván – de Galarreta, Baba – Kubo, Ángel Rodríguez, Mboula – Niño.
Náhradníci: Greif – Prats, Lago Junior, Sastre, Battaglia, Febas, Sevilla, Gayá, J. Costa, A. Sánchez, Hoppe, Lee Kang-in..
Athletic Bilbao

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Athletic Bilbao. Baskickému celku momentálně patří devátá pozice, přičemž se mu povedlo nasbírat pět bodů. Ani Bilbao zatím nepoznalo hořkost porážky, zároveň ale vyhrálo jedinkrát. V úvodních dvou kolech byla pokaždé k viděná remíza, nejprve se na půdě Elche zrodila bezbranková remíza 0:0, načež Bilbao uhrálo cenný bod také proti Barceloně. Athletic doposud jediné vítězství zaznamenal na půdě Celty Vigo, kde mu k vítězství stačila jediná branka.
RCD Mallorca

Fotbalisté Mallorky se v současné době nacházejí na šesté pozici, přičemž se jim z uplynulých tří duelů povedlo vybojovat sedm bodů. Mallorka v prvním kole na domácím stadionu remizovala s Betisem, následující dva duely ovšem dokázala zvládnout vítězně. Nejprve si nováček soutěž poradil s Alavésem poměrem 1:0, v minulém kole naprosto totožným výsledkem v souboji nováčků zdolal barcelonský Espanyol. Mallorca si drží průměr jedné vstřelené branky na utkání, naopak zatím inkasovala jedinkrát, což je skvělá vizitka.
Španělská LaLiga má na programu čtvrté kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Athletic Bilbao a RCD Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.