La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Vallecano - 2. října 2021   14:00

CA Osasuna
90+1' M. Sánchez (Cote)
1:0
(0:0)
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, U. García, D. García, M. Sánchez – Moncayola (81. Oier), Torró (86. Cote), Brašanac – R. Torres (67. J. Martínez), Kike García, R. García (67. Ávila).
M. Melero – D. Medié, I. Díaz de Mera
Estadio El Sadar (Pamplona)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Palazón (88. Bébé), Comesaña (88. Unai López), Ciss (72. Valentín), Á. García – Falcao (57. Nteka), Trejo (57. Guardiola).

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou.
V příštím kole se Osasuna představí na stadionu jedenáctého Villarrealu, kde se bude snažit prodloužit svou letošní stoprocentní úspěšnost na hřištích soupeřů. Vallecano doma přivítá Elche.
Osasuna si po výhře polepšila v tabulce před svého protivníka. Se 14 získanými body je pátá, Vallecano pak o bod zpět šesté.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:9.
Dlouho se zdálo, že zápas mezi Osasunou a Vallecanem spěje k bezbrankové remíze, pak ale domácímu celku trefil první letošní domácí vítězství v nastaveném čase Manu Sánchez a odstartoval v ochozech gejzír radosti.

Do útoku se v prvním poločase více tlačila aktivnější Osasuna, která dvakrát zahrozila po akci z levé strany. Poprvé vychytal Dimitrievski Kikeho Garcíu, podruhé Torra. Vallecano nepředvedlo směrem dopředu prakticky nic.

Podobný byl obrázek rovněž po změně stran. Osasuna zahrozila zejména Torrem, jehož pohotový pokus z hranice šestnáctky skončil tečí vedle pravé tyče. Vallecano za celý zápas mezi tři tyče nevystřelilo ani jednou, a tak přišel v nastavení trest. Hosté nezachytili Coteho centr z levé strany, do kterého se ve vápně položil Manu Sánchez a hlavou poslal míč do protipohybu brankáře.
90+6'
90+5'
V závěru ještě potyčka u postranní čáry. Žlutou kartu obdržel provokující Ezequiel Ávila.
90+4'
Fanoušci Osasuny už mohutně slaví. Od vítězství dělí jejich miláčky už jen poslední zbytky vteřin.
90+3'
Obrana Osasuny odvrátila z pokutového území centr z levé strany. Zpoza šestnáctky se pak do míče opřel Bébé, pálil ale vysoko nad branku.
90+1'
Osasuna právě vstřelila branku!
Tak přeci jen se v Pamploně mění skóre! Po Coteho centru z levé strany se do balonu položil MANU SÁNCHEZ a hlavou ho uklidil do protipohybu Stoleho Dimitrievskiho.
90+1'
Budou to čtyři minuty.
90'
Po faulu na nově příchozího Bébého bude zhruba z poloviny hřiště rozehrávat Vallecano. Zároveň čekáme na údaj o nastaveném čase.
89'
Nacho Vidal poslal do pokutového území dlouhé autové vhazování. Míč se v šestnáctce neohřál a hned byl obranou Vallecana vyhlavičkován ven.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Bébé.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Unai López.
87'
Po centru z pravé strany se Sergi Guardiola na zadní tyči k hlavičce nedostal. Jedna nepřesnost střídá jinou. Dnes se zřejmě na branku bude čekat marně.
86'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Cote.
85'
Zpoza velkého vápna se do balonu opřel levačkou Isi Palazón. Mířil vysoko nad branku.
84'
Vallecano drží míč u půlící čáry a nikam se nežene. Je vidět, že bod by hosté brali.
83'
Javier Martínez se na pravé straně vápna hezky vymotal z kleští protihráčů, ke střele se ale nakonec nedostal.
82'
Darko Brašanac ukořistil balon a potáhl ho směrem k pokutovému území. Celou akci ale poté zazdil nepřesnou přihrávkou nalevo, kde číhal Oier.
81'
Osasuna rozehrála rohový kop z pravé strany. Nízký skákavý centr lapil u bližší tyči Stole Dimitrievski.
81'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Oier.
79'
Na protějším konci hrací plochy uklidňuje situaci rovněž Sergio Herrera. I on krotil vzdušný pas vyslaný z levé strany.
78'
Stole Dimitrievski uklidil do rukavic centrovaný míč z levé strany.
77'
Zadák Vallecana je v pořádku a pokračuje v utkání.
76'
Střídající Javier Martínez vyfasoval žlutou kartu za faul na Frana Garcíu. Ten musí být přímo na hrací ploše ošetřen.
74'
Fran García centroval před malé vápno na Randyho Nteku. Ten na míč nedosáhl, zpacifikoval ho v rukavicích až Sergio Herrera.
73'
Álvaro García posílal z levé strany do šestnáctky přízemní balon, na který nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Vallecano nicméně s přibývajícím časem ožívá.
72'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Óscar Valentín.
72'
Na centr z pravé strany si na hranici malého vápna vyskočil Esteban Saveljich. Hlavou zakončoval nad břevno.
71'
Sergi Guardiola dostal míč na pravou stranu šestnáctky. Tam jako by si s ním nevěděl rady. Slabá střela byla zblokována na roh.
69'
Osasuně se otevíral prostor na levé straně. Ezequiel Ávila ale nedostal úplně kvalitní přihrávku, a tak hosté odvrátili míč za postranní čáru.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Javier Martínez.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Ezequiel Ávila.
66'
Fotbalisté Vallecana kombinují s míčem na vlastní polovině. Do hry často zapojují zpětnými přihrávkami také brankáře Stoleho Dimitrievskiho. Z hlediště se ozývá pískot.
65'
Nacho Vidal hledal přihrávkou pod sebe Roberta Torrese. Nic z toho ale nebylo, obrana Vallecana včas zasáhla.
63'
Randy Nteka vyslal po pravé straně Sergiho Guardiolu. Tomu se hlásil na zadní tyči úplně volný Álvaro García, Guardiola ale zvolil střelu na bližší tyč, kterou v poklidu lapil Sergio Herrera.
61'
Vstupujeme do závěrečné třetiny zápasu. Skóre se zatím nezměnilo. Brzy dojde na straně Osasuny k prvnímu střídání.
59'
Stole Dimitrievski rozehrával od vlastní branky. Míč se jen po pár vteřinách dostal k Sergiu Herrerovi. Nezaujatý divák se v těchto chvílích musí hodně nudit.
57'
Výborná série Falcaa, který se po svém příchodu do Vallecana dosud prosadil ve všech třech zápasech, do kterých nastoupil, skončila.
57'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Randy Nteka.
57'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Sergi Guardiola.
56'
Nacho Vidal fauloval u postranní čáry, čímž akce Osasuny skončila. Nyní dojde na avizovaná střídání.
55'
Andoni Iraola chystá dvojité střídání. Zřejmě reakce na hodně nevýrazný výkon svých svěřenců, kteří se dostávají čím dál častěji pod tlak.
54'
Vallecano je směrem dopředu naprosto bezzubé. Hosté odevzdávají balony kolikrát úplně zadarmo.
53'
Osasuna měla rovnou dva rohové kopy – po jednom z každé strany. Nic z nich ale nevytěžila.
52'
Lucas Torró se na hranici šestnáctky zmocnil odraženého balonu. Jeho pohotová rána byla tečována kousek vedle pravé tyče.
51'
Kike García si po centru z levé strany zpracovával míč na zadní tyči. Jeden z hostů balon šikovně otřel o domácího útočníka. Bude z toho odkop od branky.
50'
Vallecano vedlo akci po pravé straně. Vše skončilo odvráceným centrem zhruba na hranici šestnáctky. Rovněž úvod druhé půle není nikterak zajímavý.
48'
Darko Brašanac zahrál na útočné polovině rukou. Vallecano krátce po rozehrávce o míč přišlo.
47'
Oba týmy nastoupily do druhé půle beze změn v sestavách. Dá se ale očekávat, že se kolečko střídání co nevidět roztočí.
46'
Isi Palazón inkasoval na úvod druhé půle úder poté, co se ve výskoku střetl s Davidem Garcíou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Úvodní poločas toho příliš nenabídl. Do útoku se více tlačila aktivnější Osasuna, která dvakrát zahrozila po akci z levé strany. Poprvé vychytal Dimitrievski Kikeho Garcíu, podruhé Torra. Vallecano nepředvedlo směrem dopředu prakticky nic. Uvidíme, zda nám po změně stran naservírují obě mužstva zajímavější podávanou. Prostoru pro zlepšení je opravdu dost.
45+1'
45+1'
V nastavené minutě se prakticky nehraje. Jako by aktéři čekali na poločasový hvizd.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o jedinou minutu.
45'
Lucas Torró zasáhl ve výskoku rukou do oblasti hlavy Santiho Comesañu. První žlutá karta pro zástupce Osasuny.
44'
Z velké dálky se do balonu opřel Jon Moncayola. Padající projektil skončil nad horní tyčí. Šlo o čtvrtý střelecký pokus na straně domácího celku. Hosté jsou v tomto ohledu na nule.
43'
Akce Osasuny po pravé straně k ničemu nevedla. Rozehrávat bude Stole Dimitrievski. Úvodní poločas spěje k bezbrankové remíze.
41'
Radamel Falcao v souboji o padající míč zasáhl rukou do tváře Davida Garcíu. Žlutá karta.
41'
Už třetí rohový kop Osasuny, který skončil pouze rozehrávkou do rukavic brankáře Stoleho Dimitrievskiho.
40'
Roberto Torres se zmocnil odraženého míče a centroval zprava na zadní tyč, kam si nabíhal Darko Brašanac. Toho skvěle ubránil Pathé Ciss, jenž odvracel na další roh.
38'
Teď už mají hrací předmět v držení fotbalisté z Pamplony. Ani oni si s ním ale směrem dopředu příliš neví rady.
37'
V krátkém sledu několik drobných prohřešků proti pravidlům na obou stranách. Aktuálně kombinují s míčem poblíž půlící čáry hosté.
35'
Rubén García hledal přihrávkou Manua Sáncheze. Balon to byl příliš prudký.
33'
Závar před hostující brankou utnul včasným zákrokem na malém vápně Stole Dimitrievski. Ten nejprve vyrážel Torróvu střelu z levé strany a poté skočil po míči.
32'
Óscar Trejo přišlápl kolíky nárt Lucasi Torróvi, který šel s bolestivou grimasou na zem. Žlutá karta.
31'
Standardní situaci Vallecana rozehrál centrem zprava Óscar Trejo. Obrana Osasuny ihned zasáhla.
30'
Končí úvodní třetina utkání. Zajímavostí budiž, že všechny akce Osasuny dosud vedly buď po levé straně, nebo středem hřiště. Napravo jako by se domácím nechtělo.
29'
Kike García zkusil vypálit z otočky z levé strany vápna. Hradbu těl v bílých dresech nepropálil.
28'
Manu Sánchez se opřel do balonu z úhlu. Dle názoru rozhodčích opustil hrací plochu. Bylo to však s tečí, takže měla Osasuna kopat roh.
27'
Nyní pro změnu klidnější pasáž. V krátkém sledu se balon dostal od jedné branky až k té protější. Jako by se oba gólmani, kteří se dnes víceméně nudí, chtěli na dálku pozdravit.
25'
Manu Sánchez hledal na levé straně Darka Brašanace. Teď už uvede do hry prvně jmenovaný autové vhazování. Osasuna si vytváří tlak.
24'
Balon u Sergia Herrery, který založí novou postupnou kombinaci Osasuny.
22'
První šance domácího celku. Kike García se na levé straně šestnáctky prokličkoval přes Estebana Saveljicha a vystřelil. Jeho ránu z úhlu vyrazil Stole Dimitrievski nohou.
21'
Zadáci Vallecana kombinují s balonem poblíž středového kruhu. Ačkoliv se hraje ve vynikající atmosféře, tempo zápasu je zatím poněkud mdlé.
20'
Rubén García potáhl zleva míč k hranici šestnáctky. Poté nahrával pod sebe na střed, tísněný Roberto Torres se ale do zakončení nedostal.
19'
Álvaro García odcentroval z levé strany do šestnáctky. Na míč si naskakoval Isi Palazón, netrefil ho ale vůbec ideálně.
18'
Dvě autová vhazování pro Vallecano, které si aktuálně užívá pobytu na polovině soupeře.
17'
Roberto Torres dostal od Nacha Vidala dobrý pas na pravou stranu. Tam ale o balon proti přesile protihráčů přišel.
16'
Rubén García a Roberto Torres se snažili procpat míč do šestnáctky. Hostující defenziva zafungovala na výbornou.
15'
Rovněž tentokrát doplachtil vzdušný pas pouze do rukou brankáře Vallecana.
14'
Pathé Ciss prodloužil centrovaný balon do zámezí. Rubén García si staví merunu k levému rohovému praporku.
13'
Lucas Torró na útočné polovině hřiště nadvakrát nepříjemně atakován Óscarem Trejem. Standardní situace pro Osasunu, na přímou střelu to ale není.
11'
Po úvodní územní převaze Osasuny se v posledních minutách daří držet balon více hostům. Ti mají nyní k dispozici autové vhazování nedaleko půlící čáry.
10'
Je za námi úvodní desetiminutovka zápasu, který je zatím hodně opatrný. Na první vážnější možnost se nadále čeká.
9'
Rayo Vallecano zahrávalo svůj první rohový kop z pravé strany. Obrana Osasuny míč ihned dostala z pokutového území.
8'
Osasuna vykombinovala Vallecano podél levé krajní čáry. Darko Brašanac ale vracel míč z ofsajdu, čehož si rozhodčí všimli.
7'
Domácí roh žádné nebezpečí nepřinesl. Centr z levé strany si pohodlně stáhl do rukavic Stole Dimitrievski.
6'
Hra pokračuje. Roberto Torres odcentroval z levé strany do pokutového území. Obrana Vallecana odvracela míč na první rohový kop.
5'
Na hřišti jsou lékaři obou týmů. Iván Balliu už je na nohou a vyfasoval za svůj úder do zátylku žlutou kartu. V příštím kole si tak nezahraje.
4'
Rubén García se u postranní čáry ve výskoku nepříjemně srazil s Ivánem Balliuem. Oba jmenovaní zůstávají ležet na trávníku.
3'
Rubén García rozehrál první domácí standardku vysokým centrem z levé strany. Míč si stáhl do rukavic ve výskoku pozorný Stole Dimitrievski.
2'
Na útočné polovině operující Radamel Falcao neobdržel přesnou přihrávku. Balon skončil až u brankáře Sergia Herrery.
1'
Osasuna bude o první domácí vítězství v sezoně usilovat v červených dresech. Hosté hrají v bílých.
1'

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, U. García, D. García, M. Sánchez – Moncayola, Torró, Brašanac – R. Torres, Kike García, R. García.
Náhradníci: J. Pérez – Areso, Ávila, Barbero, Cote, Cruz, Grau, R. Ibáñez, J. Martínez, Oier, Ontiveros, I. Pérez.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Palazón, Comesaña, Ciss, Á. García – Falcao, Trejo.
Náhradníci: L. Zidane – Bébé, Guardiola, Hernández, Unai López, Maraš, Martín, Nteka, Pozo, Kévin Rodrígues, Mario Suárez, Valentín.

Rozhodčí: M. Melero – D. Medié, I. Díaz de Mera.
V La Lize se oba týmy naposledy utkaly v roce 2014, kdy se z hubeného triumfu 1:0 radovalo Vallecano. Vůbec poslední vzájemný střet se pak datuje do února roku 2018. V rámci druhé nejvyšší soutěže se tehdy zrodila remíza 1:1.
Vallecano patří k největším překvapením dosavadního průběhu ročníku. Tým neprohrál už pět kol v řadě, poslední tři střetnutí navíc vyhrál. Naposledy obralo Vallecano o všechny body Cádiz, který doma porazilo 3:1. V tabulce jsou tak Los Franjirrojos se 13 získanými body na skvělé páté pozici. Tým posílil před nedávnou dobou kolumbijský útočník Radamel Falcao. Zkušený pětatřicetiletý borec, jenž v minulosti nastupoval třeba za Manchester United, Chelsea, Atlético Madrid či Porto, se po svém příchodu do Vallecana trefil v každém ze tří zápasů. Tři zásahy má na svém kontě rovněž Alvaro García.
Osasuna se v tabulce nachází na desáté pozici, a to se ziskem 11 bodů. Klub z města Pamplona si letos počíná o poznání lépe na hřištích soupeřů, kde ještě za tři zápasy neztratil ani bod. V minulém kole Osasuna zvítězila 3:2 na Mallorce. O triumfu rozhodl dvě minuty před koncem řádné hrací doby Javier Martínez. Doma už to taková sláva není, bilance dvou remíz a dvou porážek budiž toho důkazem. I tak prožívá tým nejlepší vstup do La Ligy od roku 2005. Na soupisce figurují tři dvougóloví střelci. Jsou jimi Kike García, David García a Roberto Torres.
Krásné sobotní odpoledne. Španělská La Liga má na programu zápasy 8. kola. My se v tomto textovém přenosu podrobněji podíváme na souboj mezi týmy CA Osasuna a Rayo Vallecano. Mírnými papírovými favority budou vzhledem k domácímu prostředí fotbalisté prvně jmenovaného celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.