La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Villarreal - 5. března 2022   14:00

CA Osasuna
63' E. Ávila (R. García)
1:0
(0:0)
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, D. García (C), Cruz, M. Sánchez – J. Martínez (71. Brašanac), Moncayola, Torró, R. García (89. Oier) – Kike García (71. Budimir), E. Ávila (82. Aridane).
Munuera – Martínez, Santaursula
Estadio El Sadar (Pamplona)
Villarreal
Rulli – Aurier (77. Trigueros), Albiol (C), P. Torres, Estupiñán – Pino (77. Dia), Parejo (85. Coquelin), Capoue, A. Moreno (58. Moisés Gómez) – Lo Celso (77. Chukwueze), Danjuma.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:6.
Fotbalisté Osasuny si připisují do tabulky La Ligy cenné tři body. Na domácím hřišti dokázali zdolat 1:0 silný Villarreal. Hosté se proti dobře organizované defenzivě celku z Pamplony těžko prosazovali. V prvním poločase jim nebyl pro ofsajd uznán gól Estupiñána a Minu zase vychytal brankář Herrera. Po změně stran navíc domácí zvýšili aktivitu a pasáž, kdy začali v ofenzivě nebezpečně hrozit, ukončil v 63. minutě gólem Ezequiel Ávila, který skóroval hlavou po centru Rubéna Garcíi. Žlutá ponorka pak měla většinou jen platonickou převahu bez šancí. Za zmínku stojí jen hlavička střídajícího Diy po rohu, která skončila nad břevnem.
90+6'
90+5'
Hosté zjednodušili hru až v nastavení. Do pokutového území Osasuny létá jeden centr za druhým, domácí zatím odolávají.
90+4'
Estupiñán odcentroval z levé strany. Na vzdálenější tyči hlavou nedosáhl Chukwueze.
90+3'
Hostům nepřinesl vyrovnání ani jejich v pořadí osmý rohový kop.
90+3'
Závar v hostujícím pokutovém území. Brankář Rulli neudržel míč, ale bylo to i proto, že ho Budimir fauloval. Balón pro Villarreal.
90+1'
Moisésovi Gómezovi se nepovedl centr. Míč přelétl nabíhající hráče a následně opustil hřiště. Domácí vhazují.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě pět minut!
89'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Oier.
88'
Po rohovém kopu přišla dobrá šance hostí! Hlavičce Boulayeho Diy scházelo pár decimetrů k tomu, aby zapadla pod břevno.
88'
Coquelin získal pro hosty roh v souboji s Aridanem.
87'
Estupiñán hrál pod tlakem malou domů na brankáře Rulliho. Ten musel volit dlouhý míč.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Francis Coquelin.
84'
Ante Budimir se dostal do úniku, který proměnil! Gól však nebyl uznán pro ofsajd, který byl těsný. Pomezní to ale odmával i bez asistence systému VAR.
84'
Hráči Villarrealu by už potřebovali hru zjednodušit. Do pokutového území dávají málo míčů.
83'
Ante Budimir si v pokutovém území zpracoval míč na prsa a z otočky vypálil do boční sítě. Vypadalo to na ofsajd, praporek pomezního však zůstal dole.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Aridane.
81'
Vstupujeme už do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Osasuna stále vede nad Villarrealem 1:0 a je na dobré cestě k získat body po předchozích dvou porážkách.
79'
Čerstvý Ante Budimir pořádně prohnal hostující obránce. Jeho snahu museli krotit společnými silami Torres s Estupiñánem.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Samuel Chukwueze.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Manu Trigueros.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Boulaye Dia.
76'
Z pomalé hostující hry nakonec vyplynul nepříjemný střílený centr Pervise Estupiñána. Herrera míč vyrazil před sebe a následně mu pomohli obránci.
74'
První žlutou kartu v utkání dostal Ezequiel Ávila. Domácí útočník fauloval Pareja.
73'
Domácí se ubránili. Definitivní vysvobození pak přinesl odkop Rubéna Garcíi, který dolétl až k brankáři soupeře.
72'
Po akci Sergeho Auriera budou hosté zahrávat rohový kop...
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Javier Martínez, přichází Darko Brašanac.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike García, přichází Ante Budimir.
70'
Hosté kombinují, ale zatím bez nějakého efektu. Obrana Osasuny působí kompaktně.
68'
Hostující kouč Unai Emery si pomalu chystá další střídání. Do hry by mohli jít fotbalisté jako Chukwueze, Trigueros či Dia, kteří rozhodně mají kvalitu na to, aby oživili ofenzivu.
65'
Hosté musejí dohánět manko. Vzhledem k aktuální velmi dobré formě byli favoritem zápasu, ovšem Osasuna předvádí po změně stran kvalitní výkon a dá se říci, že se gólu dočkala zaslouženě.
63'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí v posledních minutách několikrát zahrozili a teď se i ujímají vedení! Vše začal Lucas Torró, který ještě na vlastní polovině odebral míč Lo Celsovi. Akce pak pokračovala přes Javiera Martíneze, který balón předal na levé křídlo rozběhnutému Rubénovi Garcíovi. Ten poslal do pokutového území výborný centr a EZEQUIEL ÁVILA přesnou hlavičkou překonal marně se natahujícího Rulliho
62'
Ezequiel Ávila v další příležitosti Osasuny! Z pravé strany si navedl míč na levačku, jeho technický obstřel však minul vzdálenější tyč.
61'
Další šance domácích přišla po rohovém kopu! Jeden z naskakujících hráčů hlavičkoval nad břevno.
60'
Po rohovém kopu skončil míč v rukavicích brankáře Herrery, který svým výhozem založil protiútok Osasuny. Na jeho konci byl Rubén García, který pálil z levé strany šestnáctky pod břevno, ovšem míč vyrazil na roh Rulli!
59'
Gómez se hned zapojil do hostující akce. Míče se dotkl v pokutovém území a byl z toho závar, po němž se balón odrazil k Étiennovi Capoueovi. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
58'
Alberto Moreno musel vystřídat, trávník ale opustil po svých, což je dobrá zpráva. Nahradil ho Moi Gómez.
57'
Vypadá to, že se Moreno nachází ve velkých bolestech. Na hřišti jsou už i nosítka. Samotný zákrok přitom zas tak hrozně nevypadal. Těžko říci, zda hostující hráč při kontaktu například špatně došlápl, nebo si třeba ublížil při dopadu.
56'
Právě David García fauloval Alberta Morena. Hostující hráč dokonce potřebuje ošetření.
55'
Alberto Moreno měl napraženo na hranici šestnáctky, ovšem sestřelil jen Davida Garcíu, který to zřejmě dostal někam do slabin. Následně šel míč do zámezí od Daniho Pareja. Kapitán Osasuny tak má čas bolestivý zásah rozdýchat.
54'
Z pravé strany centroval Serge Aurier. V pokutovém území však scházel některý z hostujících útočníků.
54'
Villarreal by měl vzhledem k vyrovnanému boji o pohárové příčky hrát na tři body. Osasuna by asi brala jakýkoliv bodový zisk.
52'
Po rohovém kopu Jona Moncayoly se snažil zakončovat Ezequiel Ávila. Bránu hostí však neohrozil.
52'
Centr Ezequiela Ávily byl tečován a brankář Rulli míč nestihl před brankovou čarou. Je z toho rohový kop pro Osasunu.
50'
Z ničeho nic přišel dlouhý pas na Pervise Estupiñána, který měl nastartováno na levém křídle. Dostal se i k centru, který však před Arnautem Danjumou ukořistil bránící hráč.
49'
Hosté mají míč na kopačkách a snaží se hru spíše zpomalit.
48'
Nyní byl Lo Celso faulován Jonem Moncayolou. Míč pro Villarreal.
47'
Domácí vysunuli napadání a Pau Torres tak hrál raději na jistotu. Dlouhým pasem zkusil vysunout Giovaniho Lo Celsa, který byl ale obsazen.
46'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl k žádnému střídání.
46'
Aktéři zápasu se už vracejí zpátky na hřiště, aby mohli zahájit druhý poločas.
První poločas gól nenabídl. Hostující Estupiñán sice síť za gólmanem soupeře rozvlnil, ale to bylo z ofsajdu. Dobrou příležitost pak měl ještě Yeremi Pino, jehož ale vychytal brankář Herrera. Osasuna si svou největší šanci vytvořila po rohovém kopu. Zaváhání gólmana Rulliho nepotrestal David García, který z dobré pozice bránu přestřelil.
45'
45+2'
Teď už došlo na exekuci rohového kopu. Moreno ho zahrál nakrátko, následně posílal před bránu přízemní centr Arnaut Danjuma. Pro balón si ale doskočil Herrera a to už je z prvního poločasu vše.
45+1'
Hosté ještě budou zahrávat rohový kop. V pokutovém území mezitím zůstává ležet Moreno, který se tam srazil s Torrem. Na jiném místě hřiště zase skončil na trávníku Danjuma.
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Po centru Rubéna Garcíi od rohového praporku se dostal na zadní tyči k hlavičce David García. Těžko říci, zda chtěl zakončovat, nebo dával míč do ohně. Balón každopádně prošel malým vápnem a bránu minul.
44'
Moncayola centroval před hostující bránu ze standardní situace. Míč přizvedl na roh Estupiñán.
42'
Nyní hru uklidňují domácí, kteří si pomohli také malou domů na brankáře Herreru.
41'
Hosté se usadili na útočné polovině, kde se snaží vymyslet, jak překonat defenzivu Osasuny.
40'
Ávila si pomohl rukama v souboji s Danim Parejem. Rozehrává pro změnu hostující celek.
38'
Raúl Albiol vystoupil proti Kikemu Garcíovi, kterého fauloval. Domácí budou rozehrávat z poloviny hřiště.
38'
Pervis Estupiñán si na levé straně ukázal, že chce míč za obranu a vyrazil do sprintu. Pau Torres ho vyslyšel, ovšem balónu dal moc velkou razanci a jeho kolumbijský spoluhráč ho tak nestihl na hřišti.
36'
Dobrý centr Alberta Morena od rohového praporku. Míč se snášel k Pauovi Torresovi, který ho však špatně trefil.
35'
Giovani Lo Celso postupoval dopředu na pravé straně. Míč odrazil do zámezí o protihráče a roh tak budou zahrávat hosté.
33'
Vzápětí přišel další roh Osasuny. Po centru Rubéna Garcíi přišel nepřesvědčivý zákrok brankáře Rulliho, který balón jen přizvedl k Davidovi Garcíovi. Ten však v dobré šanci přestřelil!
33'
Ten zahrával Rubén García, hosté se ale ubránili.
32'
Kike García bojoval s Raúlem Albiolem. Domácí z toho vytěžili rohový kop.
31'
Za námi je půlhodina hry. Tento zápas zatím změnu skóre nepřinesl.
29'
Pinova střela byla zatím jediným zakončením, které na obou stranách směřovalo mezi tyče a donutilo tak některého z brankářů k zákroku.
27'
Yeremi Pino si naběhl do šestnáctky na krásný pas od Pareja a předvedl velmi pohotové zakončení, kdy balón trefoval ještě ze vzduchu. Mířil ke vzdálenější tyči, ovšem Sergio Herrera předvedl výtečný zákrok a jeho pravá ruka zachránila Osasunu od inkasovaného gólu!
26'
Centr Estupiñána z levé strany směřoval na zadní tyč, kam si nabíhal Arnaut Danjuma. Ten se však k hlavičkovému zakončení neprosadil.
26'
Lucas Torró se provinil útočným faulem proti Aurierovi. Rozehrávají tedy hosté.
24'
Pervis Estupiñán dostal pěknou přihrávku za obranu a střelou na zadní tyč překonal Herreru. Gól ale platit nemůže, pomezní totiž signalizoval ofsajd.
22'
Nyní jsme viděli dalekonosnou střelu Étienneho Capoueho. Hostující záložník mířil vysoko nad.
21'
Danjuma pustil míč doleva na Alberta Morena. Domácí reklamovali ofsajd a ani Moreno si zřejmě nebyl zcela jist a tak při převzetí míče zaváhal. Praporek však zůstal dole a hostující fotbalista v tísni nacentroval jen do prvního protihráče.
20'
Zápas se postupem času vyrovnal. Osasuna se snaží držet s Villarrealem krok.
19'
Hosté odvrátili centr Raúla Garcíi a snadno se tak ubránili.
18'
Domácí budou zahrávat standardní situaci. K taktickému faulu se uchýlil Raúl Albiol.
17'
Jedním ze zajímavých hráčů v sestavě Villarrealu je Yeremi Pino. Teprve devatenáctiletý křídelník vstřelil v minulém kole čtyři góly Espanyolu. Byl tak hlavním strůjcem vítězství svého týmu 5:1.
15'
Zajímavá kombinace hostí. Ta začala u Lo Celsa, který podržel míč ve středu hřiště a předal ho Parejovi. Ten hledal kolmicí Yeremiho Pina, který patičkou pouštěl na Arnauta Danjumu. Nizozemský útočník byl na pravé straně šestnáctky včas dostoupen a nedokázal tak vystřelit ani případně nahrávat.
14'
Serge Aurier si nabíhal dopředu na pravém křídle, míč ale nestihl na hřišti. Kope se od brány Osasuny.
13'
Žlutí se snaží rozvinout útočnou akci na útočné polovině. Vyměňují si míč krátkými přihrávkami.
11'
Pau Torres zablokoval centr jednoho z domácích hráčů. Odražený míč si pak našel Nacho Vidal, který střílel z hranice šestnáctky. Napálil však pouze protihráče. Osasuna každopádně začíná zlobit.
11'
Hosté z rohového kopu nic velkého nevytěžili.
10'
Zakončení Arnauta Danjumy zablokoval jeden z hráčů domácích. Bude z toho první roh pro Villarreal.
7'
Nyní ale první náznak příležitosti domácích. Ti zahrávali rohový kop. Po něm se míč odrazil k Rubénovi Garcíovi, který střílel mimo.
6'
Hosté začali v Pamploně aktivně. Domácí se zatím hlavně brání.
4'
První šance Žluté ponorky! Přihrávku za obranu obdržel Alberto Moreno, který postupoval sám proti bráně Osasuny. Brankář Sergio Herrera ale skvěle přečetl hru, rychle vyběhla a sebral Morenovi balón z kopačky!
2'
Utkání rozehráli hosté, ti také zatím drží míč.
1'

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, D. García (C), Cruz, M. Sánchez – J. Martínez, Moncayola, Torró, R. García – Kike García, E. Ávila.
Náhradníci: J. Pérez – Cote, Budimir, Ramalho, Oier, U. García, R. Torres, Barja, Aridane, Brašanac, I. Pérez, Benito.
Trenér: Arrasate

Villarreal CF: Rulli – Aurier, Albiol (C), P. Torres, Estupiñán – Pino, Parejo, Capoue, A. Moreno – Lo Celso, Danjuma.
Náhradníci: Asenjo, Jörgensen – Chukwueze, Coquelin, Pedraza, Moisés Gómez, Dia, Mándí, Trigueros, M. Gaspar, Iborra.
Trenér: Emery

Rozhodčí: Munuera – Martínez, Santaursula.
CA Osasuna (11. místo, 8 – 8 – 10, skóre 25:31, 32 bodů)
Osasuna se drží v tabulce La Ligy poměrně daleko od sestupového pásma, což je hlavním cílem klubu. Poslední dvě utkání však celek z Pamplony prohrál a tak už by zase potřeboval bodové konto rozšířit. Nejprve podlehl na domácím hřišti Atléticu Madrid 0:3, před týdnem pak padl 0:1 na půdě Realu Sociedad. Těmto dvěma porážkám přitom předcházely tři duely, v níž fotbalisté Osasuny získali sedm bodů. Tým z provincie Navarra paradoxně hraje lépe venku, kde je čtvrtým nejlepším týmem soutěže. Naopak v tabulce domácích výsledků je předposlední.

Posledních 5 zápasů Osasuny:
Granada – Osasuna 0:2
Osasuna – Sevilla 0:0
Vallecano – Osasuna 0:3
Osasuna – Atlético M. 0:3
R. Sociedad – Osasuna 1:0
Villarreal CF (7. místo, 11 – 9 – 6, skóre 47:25, 42 bodů)
Fotbalisté Villarrealu se v poslední době dostali do výborné formy. Z posledních pěti ligových duelů zapsali čtyři výhry a domácí zápas s vedoucím Realem Madrid skončil bezgólovou remízou. V posledních případech si Žlutá ponorka navíc i s chutí zastřílela. V Granadě zvítězila 4:1, doma s Espanyolem pak 5:1. Mezi to pak svěřenci Unaie Emeryho ještě vměstnali úvodní osmifinále LM, v němž doma remizovali 1:1 s Juventusem. Právě o účast v evropských pohárech i v příštím ročníku se Villarreal v La Lize rve. Na třetí Betis ztrácí jen čtyři body.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Betis – Villarreal 0:2
Villarreal – Real Madrid 0:0
Granada – Villarreal 1:4
Villarreal – Juventus 1:1 (LM)
Villarreal – Espanyol 5:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 27. kole španělské La Ligy se utkají také jedenáctá Osasuna a sedmý Villarreal. Hostující Žlutá ponorka bojuje o evropské poháry, v kontaktu je stále i s příčkami, které by zajišťovaly start v příštím ročníku LM. Celek z Pamplony se pak nachází ve středu tabulky poměrně daleko od bojů o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.