La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real Sociedad - 28. října 2021   19:00

0:2
(0:0)
Real Sociedad
55' Isak   • 80' A. Elustondo  (Turrientes)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C) (78. Galhardo), Aidoo (88. N. Araujo), Murillo, Galán – Méndez, Beltrán (68. Cervi), Denis Suárez (78. Solari), Nolito (68. Tapia) – Aspas, S. Mina.
López – Serrato, Mateo
Abanca-Balaídos, Vigo
8 726 diváků
Ryan – Zaldúa, A. Elustondo (C), Le Normand, Muñoz (84. Rico) – Januzaj (65. Zubeldia), Zubimendi, Merino, D. Silva (65. Turrientes) – Isak (78. Lobete), Portu (65. Sörloth).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:11.
Imanol Alguacil slaví. Navzdory početným absencím odkoučoval další vítězný zápas Realu Sociead, jenž se vrací před Real Madrid a Sevillu na úplné čelo LaLigy. Hosté byli celý zápas zalezlí, ale těžili z mnohem lepší efektivity v proměňování šancí. Celta své možnosti zahazovala, kdežto Isak v 55. minutě otevřel skóre dorážkou Januzajovy střely. V závěru měli domácí i trochu smůly. Gól Méndeze jim nebyl uznán pro ofsajd a hned vzápětí z rohu inkasovali na konečných 0:2.
90+5'
90+4'
Turrientes pokračoval v trendu častějších faulů San Sebastianu. Čisté konto Mathewa Ryana však Taipův nákop neohrozil.
90+2'
Domácí snaha o snížení pokračovala nezdarem z rohového kopu v podání Iaga Aspase.
90+1'
Cerviho standardka dopadla stejně, jako většina předchozích. Obrana Realu Sociedad ovládla bitvu ve vzdušném prostoru.
90'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího registrujeme informaci o pětiminutovém nastavení.
89'
Celta všemožně obehrává hostující vápno. Dovnitř se poněkolikáté za sebou nedostala kvůli neadresnému centru. Ryan dnes podobné balóny precizně sbírá.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Joseph Aidoo, přichází Néstor Araujo.
87'
Ryan kraloval u hostující brány, kam dlouho avizovaný centr směroval Franco Cervi. Na nějaké drama už to nevypadá.
86'
Solariho centr započal drobné zmatky v hostující obraně. Pomohl až vysvobozující odkop nazdařbůh.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Diego Rico.
82'
Vše nasvědčuje tomu, že se Real Sociedad vrátí na první místo LaLigy. Hosty zjevně nezastaví ani početná marodka.
80'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Pár desítek vteřin po neuznaném gólu na 1:1 se skóre změnilo na druhé straně! Stalo se tak z rohového kopu Turrientese. Tapia musel bránit hned dva muže zároveň – Merino hlavičkoval do těla ARITZE ELUSTONDA a od něj se míč nechytatelně odrazil k tyči.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Augusto Solari.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Thiago Galhardo.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Julen Lobete.
77'
Domácí rozjeli nádherný ťukes. Úchvatně přesné přihrávky na jeden dotek je dovedly až do gólu, nicméně Brais Méndez ho nemůže slavit kvůli svému ofsajdu.
76'
Do konce zbývá poslední čtvrthodina. Celta si udržuje převahu, ale neustále doplácí na neschopnost proměnit některou z šancí. Hosté naopak sází na brejky.
75'
U hřiště už stepuje Julen Lobete. Musí si však počkat na nějaké přerušení, než ho čtvrtý sudí pustí na plac.
74'
Robin Le Normand si našel Suárezův centr a vrátil míč zpátky do autu. Druhý roh se kopal na první tyč, ale zase z něj nic nebylo.
73'
Mallo vyrobil další z centrů na tvrdě atakovaného Aspase. Na programu bude rohový kop.
72'
Méndezův dalekonosný centr byl odvrácen na Suáreze, který z osmnácti metrů trefil pouze dobře postaveného Zubimendiho.
71'
Ošetření Malla zapotřebí nebylo. Celta pokračuje v jedenácti lidech a chystá se na bránění akce založené vhazováním Muňoze.
70'
Hugo Mallo se nezvedá z trávníku po nešetrném zákroku Muňoze. Mina oplácel a jen se štěstím unikl žlutému napomenutí.
68'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Franco Emanuel Cervi.
68'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Renato Tapia.
67'
Aspas do poslední chvíle bojoval o převzetí přetaženého centru, jenž se navzdory jeho skluzu ocitl až za koncovou čarou.
66'
Domácí ztratili balon ještě na své vlastní polovině. Záhy jim utekl Isak, ale švédský útočník zprava políbil vnější boční síť.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Igor Zubeldia.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Alexander Sörloth.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Benat Turrientes.
64'
Ofsajd Celty v samotném zárodku akce dává hostům možnost provést hromadné střídání.
62'
Isak si všiml vlevo volného Porta, který po přenesení doprava zaparkoval ve vápně, jenže proti přesile vstoje nezakončil.
61'
Brais Méndez připravil další z mnoha šancí Nolitovi. Domácí zmar v koncovce ale trvá, vypálený balón proletěl vedle brány.
60'
Držení míče: 51 % – 49 %.
59'
Denis Suárez kopal na zadní tyč, kde měl situaci pod kontrolou Merino. Brejk Celty se nekonal kvůli hvizdu hlavního rozhodčího.
58'
Kromě akrobatické vložky Miny se nic zásadního nedělo. Domácí fotbalisté se musí spokojit s rohovým kopem.
57'
Isak byl zakřižován hned dvěma zadáky, kteří si pomohli malou domů na Ditura. Celta rychle otáčí hru před Ryana.
56'
Aspas sladil náběh s krásnou průnikovou. V nájezdu ale ztroskotal na Ryanovi, který si poradil i s hlavičkou dorážejícího Miny.
55'
Hosté díky videu slaví vedoucí gól! Portu dostal do šance Januzaje, jehož střelu zleva Dituro rukou vyrazil na ALEXANDERA ISAKA a ten pohodlně dorážel do prázdné brány. Pomezní sudí mával ofsajd, ale kontrola záznamu nic takového neobjevila.
54'
Aspas to měl před sebou trochu otevřenější. Místo palby z dálky chtěl nahrávat, ale to mu překazil Merino.
53'
Zaldúa zahnal Januzaje. Ten sice stihl míč na zadní čáře, ale přihrávku pod sebe ke spoluhráčům nedoručil.
51'
Po nevyužitém rohu letěl do ohně ještě jeden balón z nohy Beltrána. Ze vzduchu jej sebral australský gólman San Sebastianu.
50'
Suárez posouval balon před Braise Méndeze. Ten střílel navzdory nevýhodnému úhlu, ale Ryan prostor u bližší tyče ustrážil.
49'
Zatím méně nápadný Portu byl přesně na půlící čáře povalen Mallem. San Sebastian se zase vrací k Ryanovi.
48'
Nolito poděkoval za centr, i když balon vyletěl mimo hřiště. Ryan rozehrává nakrátko a Celta bude napadat.
47'
Dnešní utkání sleduje 8 726 diváků.
46'
Deštivá první půle góly nepřinesla. Blíže jim byla Celta, za kterou ještě v úvodní pětiminutovce zahrozili Nolito a Suárez. Poté hra spadla do podprůměru. Real Sociedad nic nezískal z řady standardních situací a krátce před pauzou děkoval Ryanovi za zneškodnění velké dvojšance.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Taktický faul Frana Beltrána je odměněn první žlutou kartou tohoto zápasu.
44'
Ryan udržel bezbrankový stav! Poté, co vyboxoval centr Galána, vyrazil i volej z hranice velkého vápna. Ještě větší zákrok předvedl proti dorážce Miny. O zbytek se u brankové čáry postarali kolegové z obrany.
42'
Hru rozkouskovaly časté fauly a výlety balonu mimo hrací plochu.
41'
První půle se pomalu blíží ke konci. V posledních dvaceti minutách Real Sociedad začal být aktivnější, ale nepomohlo mu to k žádné větší šanci.
40'
Aspasova narážečka odletěla do autu. Z poměrně nevýhodné lokality na vlastní půlce vhazuje Zaldúa.
38'
Znovu byl Mina pachatelem nedovoleného zákroku. Tentokráte ho kousek od půlící čáry odnesl Elustondo.
37'
Januzaj trefil jenom zeď. Mina pak zapresoval na půlce a nescházelo mnoho, aby se přes váhajícího soupeře utrhl do úniku.
36'
Je zde přímý kop pro Real Sociedad. Byl to Santiago Mina, který skluzem složil k zemi Zubimendho.
35'
Aspas převzal míč od Nolita. Další přihrávka z rohu velkého vápna ale zůstala u spoluhráčů nepochopena. Snadná práce pro Ryana.
34'
Januzaj si kopl roh i do třetice. Hráči Celty ani v tomto případě neponechali nic náhodě a odvrátili jej do bezpečí.
33'
Výprava ze San Sebastianu měla k dispozici dvojici rohových kopů, nicméně nezužitkovala ani jeden z nich.
32'
Januzajova diagonála u zadní tyče přistála na noze Merina. Dituro už mu zavíral přední tyč, ale Beltránův skluz srazil balon na roh.
31'
Santiago Mina spáchal útočný faul. Na promoklém trávníku skončil Aritz Elustondo.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Iago Aspas stihl jen lehce líznout Suárezův centr. Míč prolétl hodně vedle Ryanovy pravé tyče.
27'
Isak na vlastní pěst přesprintoval střed hřiště. Ve finále se ale dostal do souboje a nařízen je pouze odkop od Diturovy brány.
26'
Denis Suárez pravačkou centroval, ale nepropojil se s nikým jiným ve světle modrých barvách.
25'
Januzaj strčil do Méndeze a daroval Celtě Vigo standardní situaci. Na přímou střelu to úplně není.
24'
Martín Zubimendi se dobře vrátil a doslova vytlačil ze hřiště Denise Suáreze, který nevybojoval ani rohový kop.
23'
Suárez měl vlevo Galána, jehož centr už měl solidnější parametry, ale hostující obrana se s ním popasovala.
22'
Znovu San Sebastian začíná pěkně zezadu. Zakopal si i gólman Ryan. Napadání Celty se víceméně nekoná.
21'
Ryan si pochutnal na centru Malla. Během tří vteřin už byla hra na opačném konci hřiště, jenže Januzajova rána z dvaceti metrů neprošla.
20'
Hluboko operující Aspas přenášel těžiště na Minu. Získaný aut domácí rychle rozehráli, jenže Denis Suárez si nevyhověl s Aspasem.
19'
Laciná ztráta hostů, které na půlce nikdo nenapadal. Pokus o přihrávku na pravý kraj přesto skončil v autu.
17'
Denis Suárez si ještě na vlastní polovině narážel s Minou, ale míč se přitom přestěhoval na kopačky Realu Sociedad.
16'
Rychlost Nolita na vlastní kůži poznal Le Normand, který byl rád za odkopnutí míče za postranní čáru.
15'
Javier Galán měl moře času a prostoru na odcentrování, jenže balón se před Ryanovým pracovištěm moc dlouho neohřál.
14'
Isak ani nikdo jiný nechytil plachtící míč od rohového praporku. Následuje odkop od brány Matíase Ditura.
13'
Alexander Isak protáhl svůj dlouhý krok. Střelu z úhlu mu Matías Dituro na bližší tyči konečky prstů vyrazil na roh.
12'
Přes Porta a Davida Silvu opět putoval balon na Januzaje, jenž se na druhý pokus k zakončení dostal, ale levačkou vystřelil vedle.
11'
Po živelném úvodu se začíná hra uklidňovat. Je to typická španělská trpělivost v přípravné fázi.
9'
Januzajovi se nepovedlo uvolnit ke střele z hranice velkého vápna. Z akce Davida Silvy a Alexandera Isaka nebylo nic.
8'
Hugo Mallo si pomohl faulem a hosté budou pokračovat v klidné kombinaci mezi vápny.
7'
Matías Dituro se chystá k odkopu. Střelu zpoza vápna od Zaldúy neměl zapotřebí řešit.
6'
Real Sociedad uklidňuje hru ve středu hřiště. Nešetří tam s krátkými přihrávkami, kterými získává půdu pod nohama.
5'
Nyní už se Mathew Ryan předvedl v tom nejlepším možném světle! Krásně sehraný útok kvůli jeho zákroku nedovedl do vítězného konce Denis Suárez.
4'
Po ztrátě Januzaje se na Ryana řítila ofenzivní vlna. K zásahu ho ale nedonutila, protože Nolitova technická střela z prvního doteku branku netrefila.
3'
Na hráče čekají dost nemilosrdné povětrnostní podmínky. Na velmi silný déšť se asi dá svést i slabá návštěva.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují ve světle modrých dresech.
1'

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Galán – Méndez, Beltrán, Denis Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: R. Blanco – N. Araujo, Álvarez, M. Baeza, Cervi, Domínguez, Galhardo, Medrano, Solari, Tapia, K. Vázquez, Yokuşlu.

Real Sociedad San Sebastian: Ryan – Zaldúa, A. Elustondo (C), Le Normand, Muñoz – Januzaj, Zubimendi, Merino, D. Silva – Isak, Portu.
Náhradníci: Remiro – Gorosabel, Guevara, Lobete, Navarro, J. Pacheco, Rico, Sörloth, Turrientes, Valera, Zubeldia.

Rozhodčí: López – Serrato, Mateo.
Vzájemné zápasy

22.04.2021 Real Sociedad – Celta Vigo 2:1
01.11.2020 Celta Vigo – Real Sociedad 1:4
24.06.2020 Real Sociedad – Celta Vigo 0:1
27.10.2019 Celta Vigo – Real Sociedad 0:1
07.04.2019 Celta Vigo – Real Sociedad 3:1.
Real Sociedad San Sebastian

Hosté v deseti kolech pouze jednou poznali příchuť porážky, a to hned v prvním utkání na hřišti Barcelony. Od té doby Real Sociedad přinejhorším remízové výsledky, což platí i o skupinové fázi Evropské ligy. V domácí soutěži naposledy remizoval 2:2 s Atléticem Madrid. V tabulce je před čtvrtkem na čtvrté pozici, přičemž má stejně bodů jako vedoucí Real Madrid. S šesti zásahy je nejlepším střelcem aktuálně zranění Mikel Oyarzabal.
Real Club Celta de Vigo

Domácí měli po pěti kolech jediný bod, ale od té doby se jejich situace v tabulce znatelně zlepšila. Mohou za to výhry nad Levante, Granadou a Getafe, které Celtu katapultovaly vzhůru. V rozehraném jedenáctém kole se nachází na čtrnáctém místě. Její skóre je 10:12. Hned na sedmi gólech se podílel Santi Mina (4+3).
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola španělské LaLigy. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Celtou Vigo a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.