La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Betis - 18. října 2021   19:00

0:1
(0:0)
Real Betis
89' Iglesias  (Joaquín)
D. Alavés
F. Pacheco – Miazga, Laguardia, R. Duarte – Navarro, Moya (90+1. García), Pina (77. Loum), Rioja – Pellistri (77. Méndez), De la Fuente (69. Sylla) – Joselu.
Ortiz – Villaseñor, Estévez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Real Betis
Rui Silva – Bellerín, Bartra, González, Moreno – W. Carvalho, Guardado – Rodri (64. Joaquín), Fekir (90+1. G. Rodríguez), Canales (65. Tello) – José (76. Iglesias).

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:11.
Tak přeci jen se diváci gólu dočkali, ačkoliv většina osazenstva z něj radost jistě nemá. Utkání bylo jako na houpačce, chvíli byli aktivní domácí, pak zase hosté. Dlouho to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, avšak pak přišla chyba Alavésu v předposlední minutě základní hrací doby, po které soupeř rozhodl o svém hodně cenném vítězství.
90+5'
90+4'
Alex Moreno se v bolestech svíjí na zemi, ale spíš se jen snaží zdržet čas.
90+3'
Betis v klidu drží balón pod kontrolou a jde si pro vítězství.
90+2'
Hosté jdou rozehrávat roh a nikam se logicky nehrnou.
90+1'
Hrát se budou ještě čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Yassin Fekir, přichází Guido Rodríguez.
90+1'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Moya, přichází Manu García.
89'
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak to je pro Alavés hodně studená sprcha. Po velké chybě v jejich vápně se soupeř dostal ke kombinaci, Joaquín dostihl míč před brankovou lajnou, křižnou přihrávku adresoval do na střed svému spoluhráči a BORJA IGLESIAS zakončoval do zcela prázdné brány.
89'
Rui Silva odvedl dobrou práci, když vyběhl, natáhl se a míč schoval do rukavic.
88'
Hosté odvrací ze svého velkého vápna jeden míč za druhým, nyní budou čelit rohu.
86'
Alavés pokračují kombinací na útočné polovině, začíná poslední pětiminutovka základní hrací doby.
85'
Dobrý obranný skluz jednoho z hostí, jenž zabránil velké šanci protivníka.
82'
Domácí kombinují u velkého vápna soupeře a snaží se ještě rozhodnout.
80'
Jeden z domácích fotbalistů hlavičkoval z úrovně pokutového kopu, jenže přímo do náruče gólmana. Tohle byla slušná možnost.
78'
Antonio Moya mohl přihrávat na pravé křídlo volnému spoluhráči, namísto toho střílel z dálky po zemi mimo tři tyče.
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Facundo Pellistri, přichází Edgar Méndez.
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Mamadou Loum.
76'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Willian José, přichází Borja Iglesias.
76'
Joaquín velmi dobře prokličkoval až do zakončení, ovšem jak už to v tomto utkání bývá, trefil nohu soupeře, od níž se míč odrazil do zámezí.
74'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale k vidění jsou jen nepřesné přihrávky namísto nějakých střel nebo šancí.
72'
Další až příliš přetažený centr ze strany Alavésu, které zbytečně ztrácí balóny.
71'
Domácí si dlouho přihrávali na soupeřově polovině, Luis Rioja se snažil vyslat centr na hostující bránu, ale dopadlo to tak, že balón doputoval do zámezí.
69'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází Mamadou Sylla.
67'
Yassin Fekir zkoušel šestí střelou na vzdálenější tyč, ale nemířil přesně.
66'
Hosté se dožadovali autu, k jejich překvapení však rozhodčí přiděluje míč soupeři, a hráči Betisu tak museli rychle spěchat ke své svatyni.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Cristian Tello.
64'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rodri, přichází Joaquín.
63'
Velká příležitost na druhé straně. Sergio Canales si zpracoval v pokutovém území přihrávku, ovšem svůj následný střelecký pokus poslal vedle vzdálenější tyče.
62'
Deportivo vyrazilo do protiakce, jenže jeho hráči si nedokázali dobře přihrát.
60'
Žlutou kartu dostává Luis Rioja (Deportivo Alavés).
60'
Ovšem teď přišla velká gólovka domácích. Miguel De la Fuente tečoval míč hlavou z bezprostřední blízkosti pouze do břevna. Betis měl velké štěstí.
59'
Oba brankáři dnes mají hodně ulehčenou práci, Rubén Duarte pálil tvrdě po zemi také jen do obránce. Tím byl Marc Bartra, který se těžce zvedá z trávníku.
56'
Hosté znovu v šanci, William Carvalho střílel těsně za hranicí velkého vápna, ale trestuhodně nezasáhl míč tak, jak by si přál a adresoval jej úplně jiným směrem.
54'
Slušná šance Betisu, Yassin Fekir doběhl odražený míč v pokutovém území, avšak jeho střela na vzdálenější tyč byla sražena do zámezí. Teď mohou hosté trochu litovat.
53'
Rui Silva byl připraven, pořádně se natáhl a letící míč lapil před hlavičkujícím soupeřem do rukou.
51'
Hosté kombinují na své polovině a nikam se moc neženou. Stále tak pokračuje utahaný fotbal.
49'
Víctor Laguardia zůstal nepokrytý na úrovni penalty, míč se k němu po rohovém kopu snesl, ovšem hráč s pětkou na zádech hlavičkoval vysoko nad.
47'
Přihrávku do velkého vápna hosté zastavují a míč odkopávají do autu.
46'
Hlavní arbitr se rozhodl nenastavit ani minutu. První půle branku nenabídla a k vidění nebyl ani žádný pohledný fotbal. Chvíli byli aktivní hosté, poté zase domácí, avšak šancí diváci mnoho neviděli. V té největší trefili domácí z rohového kopu břevno. Uvidíme gól ve druhém dějství?
45+1'
45'
Dnes už podruhé vyběhl Rui Silva ven z velkého vápna, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
43'
Po skrumáži před hostující bránou se hráčům Betisu daří odkopnout balón do bezpečí.
42'
Domácí převzali aktivitu a rohový kop budou rozehrávat oni.
40'
Hosté si velmi špatně rozuměli v rozehrávce a do šance se dostával stejný hráč, avšak tentokrát se mu nepovedlo vystřelit.
38'
Facundo Pellistri dobrou útočnou prací vybojoval v šestnáctce hostů míč, poté jej levačkou poslal na bližší tyč, ovšem tu o kousek minul, míč se otřel o boční síť.
37'
Rodri netrefil letící balón vůbec dobře, ten tak lehce doputoval do náruče Pacheca.
36'
Tomás Pina se ve velkém vápně dostal k balónu, snažil se jej vzduchem odcentrovat na vzdálenější tyč, ale zamířil jen do zámezí.
35'
Faul hostí přináší Deportivu další standardku, dokáží ohrozit brankáře?
33'
Roh si zkusili také domácí, jeden z hráčů se dokonce dostal k hlavičce, ale míč poslal jen do země, od níž se poté balón odrazil přímo do rukou připraveného gólmana.
32'
Domácí vyrazili do brejku a Luis Rioja chtěl přízemní přihrávkou poslat do šance svého spoluhráče, záměr se mu však nezdařil.
31'
Alex Moreno dostal přihrávku k levé hranici pokutového území, nestačil přihrát ani vystřelit, ovšem získal rohový kop.
30'
Rui Silva po malé domů nerozehrál úplně dobře, míč poslal za postranní lajnu.
29'
Domácí teď mohou uklidnit hru rozehrávat budou kousek za středovou lajnou.
28'
Alex Moreno zůstal zapomenut domácí obranou, dokázal si zpracovat letící míč, ale byl příliš pomalý, dva obránci jej stihli doběhnout a míč mu čistým způsobem sebrat dříve, než stihl zakončit.
26'
Sergio Canales centroval z levé strany, Fernando Pacheco se natáhl a rukou míč vyboxoval.
25'
Betis je v posledních minutách hodně aktivní a více drží míč ve své moci, ovšem není mu to zatím nic platné, Deportivo velmi dobře brání.
23'
Znovu hráčům Realu nevyšla kombinace a vinou toho přichází o balón.
22'
Hosté rozehráli roh, k hlavičce se dostal jeden z nich, ale balón poslal jen do zámezí.
21'
Sergio Canales pálil tvrdě před hranicí velkého vápna, mířil však pouze do bránícího protihráče.
19'
Rui Silva vyběhl hodně daleko z brány, aby byl u míče jako první a aby jej odkopl včas do bezpečí.
19'
Souhra v pokutovém území hostům nevyšla, domácí vyráží do brejku.
18'
Na druhé straně zahrozil Rodri, jeho prudkou ránu z levé strany však Fernando Pacheco vyráží.
16'
No, nechybělo moc a domácí se radovali. Míč skončil po rohovém kopu na břevně hostující svatyně.
15'
Domácí rozehráli standardku z pravé strany, následoval centr do pokutového území, který byl odvrácen na roh.
14'
Žlutou kartu dostává Edgar González (Real Betis), který hodně tvrdě šel do souboje s Navarrem.
13'
Andrés Guardado prověřil pozornost domácího brankáře, ten však přízemní střelu kryje.
12'
Po centru do vápna ale znovu úřaduje hostující obrana.
10'
A další přímý kop pro domácí celek, tentokrát z daleko lepší pozice.
8'
Následující přímý kop vyřešila hostující obrana.
7'
Domácí znovu v útoku, jejich snažení zastupuje hvizd pro faul.
6'
Hosté se vrhli do útoku, jejich snažení ale zastavuje hvizd sudího pro ofsdajd.
4'
První zajímavá šance zápasu, po které následuje přímý kop pro domácí Alavés.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Miazga, Laguardia, R. Duarte – Navarro, Moya, Pina, Rioja – Pellistri, De la Fuente – Joselu.
Náhradníci: Sivera – Méndez, Sylla, Pons, López, Tachi, Martín, Martín, Lejeune, Guidetti, García, Loum.

Real Betis: Rui Silva – Bellerín, Bartra, González, Moreno – W. Carvalho, Guardado – Rodri, Fekir, Canales – José.
Náhradníci: Bravo – Tello, Montoya, Juanmi, Miranda, Pezzella, G. Rodríguez, Akouokou, D. Lainez, Ruibal, Iglesias, Joaquín.

Rozhodčí: Ortiz – Villaseñor, Estévez.
Souboj mezi Alavésem a Betisem začíná v pondělí v 19 hodin. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že nás čeká zajímavý zápas, v němž padne hodně gólů.
Pokud se podíváme na tabulku španělské nejvyšší soutěže tak zjistíme, že lépe se vede Betis, který se nachází na desátém místě. Hostující mužstvo tak bude plnit roli favorita. Real v dosavadním průběhu nasbíral dvanáct bodů a v případě vítězství se může posunout na sedmou příčku. Daleko hůře je na tom Alavés, když jej najdeme na devatenácté pozici. Deportivo získalo pouze tři body, jelikož přehrálo Atlético Madrid. Domácí mužstvo ale potřebuje začít bodovat, jinak by mohlo sestoupit.
Vítám vás u španělské LaLigy, která má na programu dohrávku devátého kola, ve níž se představí Deportivo Alavés a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.