La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Celta Vigo - 3. října 2021   14:00

Elche
49' Benedetto (Fidel)
1:0
(0:0)
Elche
Casilla – Barragán, Verdú (C) (51. González, 56. Josema), Roco – Josan (57. Piatti), Guti, Mascarell, Fidel, Mojica – Benedetto (83. Milla), Lucas Pérez (57. Boyé).
Montero – Jiménez, Latre
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C), N. Araujo, Murillo (71. Solari), Galán – Tapia (89. Yokuşlu) – Méndez (71. Galhardo), Beltrán (61. Denis Suárez), Nolito (61. Cervi) – S. Mina, Aspas.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. Na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:19.
Je za námi utkání mezi Elche a Celtou de Vigo. Tři body si nakonec připisují domácí, kteří dnes zvítězili poměrem 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ve 49. minutě Darío Benedetto po pěkné přihrávce záložníka Fidela. Ve druhé půli se hra z obou stran zvedla, najednou měla daleko vyšší tempo. V 90. minutě sice vstřelil branku hostující Iago Aspas, ale VAR rozluštil, že si balón zpracoval rukou. Elche tedy o výhru už nic nepřipravilo.
90+9'
90+9'
V deváté minutě nastavení si žlutou kartu připsal i Santiago Mina, jenž nešetrně loktem fauloval jednoho z domácích hráčů.
90+8'
Za zdržování hry viděl žlutou kartu i domácí brankář Kiko Casilla.
90+8'
Aspasova střela z otočky byla hodně nepřesná. Tohle byla zřejmě poslední akce hostů v tomto zápase.
90+7'
Pere Milla nevybojoval pro Elche autové vhazování, přestože si hlasitě o něj říkal. Mallo okamžitě rozehrál.
90+6'
Tým v červených dresech se stále nemůže dostat do trvalejšího tlaku. Teď už to s nadějemi domácích vypadá velice dobře.
90+4'
Raúl Guti byl faulován. Je jasné, že zpět na nohy se moc rychle zvedat nebude.
90+3'
Elche ale setrvává na útočné polovině. Momentálně se snaží co nejlépe získávat cenné vteřiny.
90+2'
Až nyní rozhodčí ukázal, že dnes se bude nastavovat dlouhých 8 minut. Kvůli protestům ze strany Celty se nyní chvíli nehrálo.
90'
Hosté vstřelili vyrovnávací branku, ale ta nakonec uznána nebyla. Po přistrčení Yokuşlua se k míči dostal Iago Aspas, který sice dal gól, ale míč si zpracoval rukou. Po korekci videorozhodčího si tedy hosté musí nechat zajít chuť.
90'
Hosté na začátku 90. minuty vybojovali rohový kop. K jeho rozehrávce se chystá Denis Suárez.
89'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Okay Yokuşlu.
89'
Žlutou kartu dostává Omar Mascarell (Elche CF).
87'
Lucas Boyé vyvezl míč po pravém křídle, ale následně nepřihrál zrovna nejlépe.
86'
Oproti úvodu utkání teď sledujeme jednoznačně aktivnější fotbal z obou stran. Elche se snaží využívat mezírek v obraně Celty.
84'
Kiko Casilla předvedl kvalitní zákrok. Santiago Mina se objevil před ním, přičemž zkoušel mu i udělat dlouhou kličku do strany. Zkušený brankář ale forvardovi hostů skočil pod nohy a čistě balón vydoloval.
83'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Pere Milla.
82'
Žlutou kartu dostává Hugo Mallo (Real Club Celta de Vigo).
82'
Boyé udržel míč na útočné polovině, přičemž na svou osobu vybojoval i nedovolený zákrok.
81'
Jeden z hostujících hráčů napálil míč z halfvoleje. Balón si tak mířil k zadní tyči, kde však Kiko Casilla zasáhnout nedokázal. Poté byla dokonce k vidění tyč, takže hosté nebyli daleko od vyrovnání.
79'
Hosté se ale stále nemohou dostat do hry. Nyní to z jejich strany dobré není. Snadno přichází o míče.
78'
Fidel dostal přihrávku proti noze. Míč si ani nezpracoval a okamžitě pálil. Jeho rána ale Ditura příliš nevystrašila, zamířila jen do rukavic brankáře Celty de Vigo.
76'
Delší dobu se nehrálo. Přišla další přestávka k občerstvení, ale nyní už Elche drží míč.
73'
Elche mělo obrovskou šanci na navýšení vedení. Darío Benedetto vybídl Piattiho, který svému spoluhráči míč vracel do ideálních míst. Benedetto ale vypálil jen do obránce, který zhruba dva metry před brankovou čárou stál.
72'
První žlutou kartu hostů v zápase viděl stoper Néstor Araujo.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Augusto Solari.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Thiago Galhardo.
70'
Autor zatím jediného gólu Darío Benedetto si to znovu vedl ke střele. Skákající míč napálil z velkého úhlu, ale horní tyč minul zhruba o metr.
69'
Celta de Vigo si ale ukázala, že to jde. O další akci se pokusí záhy.
68'
Hosté se dostali do rychlého brejku po levé straně. Denis Suárez ale nepředložil svou přihrávku ideálně na nohu zabíhajícího pravého beka Malla.
67'
Celek v bílých dresech zůstává i nadále na balónu. Elche tentokrát bude házet aut.
66'
Domácí se dostali do zajímavé střelecké pozice. Rozhodně můžeme říct, že ve druhém poločase jsou lepším týmem. Ostatně i díky tomu vedou.
64'
Franco Emanuel Cervi se poprvé v utkání dotkl míče. Pro svůj tým hned vybojoval autové vhazování.
63'
Lucas Boyé si šikovně přehodil míč na levačku a těsně před hranicí vápna vypálil. Bránu hostujícího celku minul zhruba o dva metry.
62'
Kiko Casilla si vyskočil pro nepříjemný centr z pravé strany, o který se postaral kapitán Mallo. S rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
61'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Denis Suárez.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Franco Emanuel Cervi.
59'
Casillův nákop byl přesný. Domácí vybojovali míč a nyní se usazují na obranné polovině Celty de Vigo.
58'
Antonio Barragán viděl žlutou kartu. Zhruba na polovině hřiště totiž velmi nepříjemně přišlápl Nolita. Zcela jednoznačné napomenutí.
57'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Pablo Piatti.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Lucas Boyé.
56'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Diego González, přichází Josema.
55'
Na trávníku zůstává ležet Diego González, který před pár minutami přišel na hřiště. Vypadá to na svalové zranění a zřejmě ihned bude muset střídat. Obrovská smůla pro obránce s číslem 4 na dresu.
54'
Méndez si přebral míč na pravém křídle a posléze centroval směrem k přední tyči. Pozorní zadáci domácích stačili balón odkopnout.
52'
Domácím teď vše hraje do karet. Dostali se do vedení a zároveň setrvávají na útočné polovině.
51'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Gonzalo Verdú, přichází Diego González.
49'
Elche právě vstřelilo branku!
Domácí tým se dostal do rychlého brejku. Fidel si parádně zpracoval míč na pravé straně a poté vybídl po levé ruce zcela volného DARÍA BENEDETTA. Ten z naprosto ideální pozice rozvlnil síť. 1:0. Asistence: Fidel.
48'
Po rohovém kopu se k zakončení z vápna dostal hostující stoper Jeison Murillo. Casilla ale dával pozor, míč zachytil do rukavic.
47'
Mina nabil svému kolegovi Tapiaovi, jehož pokus zamířil vysoko nad břevno domácí svatyně.
46'
Je za námi první poločas, který ale příliš fotbalové krásy nenabídl. Velkou šanci jsme viděli jen jednu, avšak gól z ní by nakonec stejně neplatil, neboť se jednalo o ofsajd. Zhruba okolo 30. minuty chvíli dominovalo Vigo, avšak na konci půle se vše otočilo. Brankáři jsou ale téměř bez práce.
45+2'
45+2'
Domácím se však kop od rohového praporku vůbec nevydařil. Teď začala probíhat druhá z nastavených dvou minut.
45+1'
Josan se sympaticky dostával mezi třemi hráči hostů až do pokutového území. Dostatek prostoru k vyslání centru ale neměl. Na řadu přichází další roh Elche.
45'
Za chvíli se dozvíme, kolik minut rozhodčí v prvním poločase nastaví.
44'
Lucasi Pérezovi chyběl krok k tomu, aby dostihl přihrávku svého kolegy Benedetta, jehož průniková pobídka rozhodně nebyla myšlena špatně.
42'
Hosté se ale skvěle ubránili, tudíž šance Elche po rohovém kopu nepřišla.
41'
Po akci Fidela na levé straně se domácí můžou těšit alespoň ze zisku rohového kopu. Dobrou defenzivní práci odvedl Hugo Mallo.
40'
Zleva se rozbíhal Nolito, který byl ale chycen do ofsajdu. Ani tentokrát tedy větší šance nevznikla.
39'
Ke střele z první se těsně před šestnáctkou dostal Darío Benedetto. Pokus útočníka Elche ale zamířil vysoko nad horní tyč hostujícího celku.
38'
Útočný faul Santiaga Miny zhatil útočnou akci Celty de Vigo. Kopat se bude tak od brány Elche.
37'
Hosté ale v těchto minutách přebírají aktivitu na útočné polovině. Na konci první půle jsou rozhodně blíže ke vstřelení úvodního gólu.
36'
Nolito posílal směrem na bránu střílený centr. Ze svatyně vyrazil Kiko Casilla, jenž musel míč boxovat.
35'
Josan viděl první žlutou kartu utkání. Nohu měl až příliš vysoko, tudíž napomenutí je v této chvíli zcela zasloužené.
34'
Santiago Mina přihrával z prvního doteku Nolitovi na levé křídlo. Druhý jmenovaný ale postrčení nedostihl, takže aut pro domácí.
33'
Tapia zachytil pokus o rychlé vysunutí středem hřiště. Defenzivní záložník hostů zatím hraje velmi dobré utkání.
31'
Mina si ale ve vápně zpracovával míč rukou, takže hra musela být zastavena. Nyní přichází na řadu přestávka vhodná k občerstvení.
30'
Střídat ale nebude muset. Předchozí souboj už dokázal rozběhat. Celta se navíc chystá na rohový kop.
29'
Nepříjemnost pro domácí. Antonio Barragán zůstal ležet na trávníku po kontaktu s protihráčem Jeisonem Murillem. Nyní to s ním nevypadá úplně nejlépe.
27'
Enzo Roco si zakřičel a dlouhý nákop hostů dokázal dostat do bezpečnějších pozic. Hlavičkový souboj zvládl na jedničku.
26'
Přihrávka na Aspase byla až příliš dlouhá. Celtě tedy znovu nevyšel pokus o rychlé přečíslení.
25'
Nepřesnosti jsou k vidění na obou stranách. Když už to vypadá na zajímavou akci, tak většinou přihrávky končí neúspěchem.
23'
Centr byl ale přetažen a zamířil do zámezí. Kiko Casilla bude mít dostatek času a prostoru na odkop.
22'
Nolito přihrál Mallovi, který byl zhruba deset metrů před vápnem domácího celku faulován. Na řadu tak přichází zajímavá standardní situace.
21'
Tempo hry se znovu uklidňuje. Hostující stopeři si přihrávají na vlastní polovině.
20'
Mallo nedokázal vybojovat pro Vigo autové vhazování. Balón mají na kopačkách znovu domácí.
19'
Elche je při chuti. Tentokrát se po levé straně dostával do šestnáctky Mojica, jehož pobídku ale hosté zablokovali.
17'
Darío Benedetto pádil úplně sám na bránu hostujícího celku. Brankáře Ditura ale nepropálil, navíc hostujícímu strážci svatyně vypomohl s odkopem i Tapia. Až po skončení celé akce byl odmáván ofsajd.
16'
Stále platí, že v prvních patnácti minutách jsme příliš vzruchu nesledovali. Hraje se převážně okolo půlící čáry, nikdo nechce udělat chybu.
15'
Antonio Barragán předvedl na pravé straně dostatečně kvalitní obranný zákrok. Balón dostal do zámezí.
14'
Po zisku míče však vyrazil jeden z domácích hráčů dopředu. Renato Tapia na malém vápně zasáhl těsně před Lucasem Pérezem, jenž se už už chystal zakončit.
13'
Celta de Vigo se snaží převzít naplno iniciativu. Zatím se pokouší obléhat pokutové území soupeře.
11'
Mallo našel na pravém křídle Aspase, který ale byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu.
10'
Néstor Araujo se v pokutovém území soupeře k zakončení nedostal. Vzápětí mířili domácí do protiútoku, ale Lucas Pérez se ke střele nenatlačil. Hostující obránci se stačili fantasticky vrátit na vlastní polovinu. Nebezpečí zažehnali.
9'
Hosté získali výhodu rohového kopu. Dokáží po něm udeřit?
8'
Na první střelecký pokus stále čekáme. Pokračuje velmi opatrná podívaná.
7'
Brais Méndez byl v souboji až jako druhý. Zbytečně fauloval a v tuto chvíli může být rád, že od hlavního arbitra neobdržel žlutou kartu.
6'
Hosté sympaticky kombinovali na středu hřiště, ale Nolito nezvládl přihrávku na pravou stranu úplně dokonale. Mojica jeho úmysl vystihl.
5'
Faulem se na útočné polovině provinil hostující kapitán Hugo Mallo. Sledujeme opatrný a zároveň bojovný úvod utkání.
4'
Míč však zamířil do boční sítě, takže práci s odkopem bude mít Matías Dituro.
3'
Domácí si ale kopnou na konci 3. minuty rohový kop. Uvidíme, jestli si po něm náhodou nevytvoří šanci.
3'
Celta de Vigo chce v úvodu držet míč co nejvíce. Elche zatím balóny jen odkopává.
2'
Hosté drželi míč, ale nakonec sami sebe zastavili nepřesnou přihrávkou. Zahraje si tedy brankář Kiko Casilla.
1'
Hned na začátku utkání byl pískán faul domácího celku. Na zem byl povalen Nolito.
1'
Elche bude hrát v bílých dresech. Celta de Vigo v červené barvě.
Oba celky už máme na trávníku. Utkání za pár desítek sekund začne.

Elche CF: Casilla – Barragán, Verdú, Roco – Josan, Guti, Mascarell, Fidel (C), Mojica – Benedetto, Lucas Pérez.
Náhradníci: Badía – Boyé, Carrillo, González, Gumbau, Josema, Marcone, Milla, Palacios, Piatti, Pastore, Morente.

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Galán – Tapia – Méndez, Beltrán, Nolito – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: R. Blanco – Aidoo, Baeza, Domínguez, Cervi, Fontán, Galhardo, Denis Suárez, Solari, Yokuşlu, K. Vázquez.

Rozhodčí: Montero – Jiménez, Latre.

ELCHE FC

Elche je na tom o bod hůře než jeho dnešní soupeř, tudíž se v tabulce pohybuje ještě níž. Se šesti body na kontě je šestnácté a na sestupové příčky momentálně drží náskok tří bodů. Elche má přesně opačnou formu. Po relativně kvalitním vstupu do sezony minulé dva duely prohrálo. V prvních pěti kolech ale remizovalo s Bilbaem, Sevillou i Levante, porazilo Getafe a prohrálo jen na hřišti obhájce titulu Atlétika Madrid. Předešlé dvě utkání ale Elche sehrálo venku. Ve Villarrealu schytalo debakl 1:4 a o týden později padlo s Realem Sociedad 0:1. Nejlepším střelcem týmu je dvougólový Lucas Pérez.

REAL CLUB CELTA DE VIGO

Fotbalisté Celty Vigo se zatím pohybují na třináctém místě tabulky. V sedmi zápasech získali sedm bodů. Celkově tedy dvakrát vyhráli, jednou remizovali a čtyřikrát prohráli. V posledních týdnech se ale zlepšili, neboť v prvních pěti kolech měli na svém kontě jen jeden bod za remízu na hřišti Osasuny. Na konci září ale dokázali zvítězit 2:0 v Levante a 1:0 doma s Granadou. Zatím nejlepšími střelci týmu jsou dvougóloví Iago Aspas a Santi Mina.
Vzájemné zápasy z minulé sezony

12.02.2021 Celta Vigo – Elche 3:1
06.11.2020 Elche – Celta Vigo 1:1
Pěkné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu ze španělské nejvyšší soutěže. Dnes se společně zaměříme na duel mezi Elche a Celtou Vigo. Začínáme ve 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.