La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : D. Alavés - 5. února 2022   14:00

Elche
46' Milla  • 58' Milla (Mojica) • 86' Fidel (Boyé)
3:1
(0:1)
D. Alavés
18' Joselu  (Rioja)
Elche
E. Badía – Palacios, Verdú (C) (85. González), Bigas, Mojica – Morente (90+1. Guti), Mascarell, Gumbau, Fidel – Boyé (90+1. Josan), Milla (73. Carrillo).
López – Serrato, Mateo
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
12 923 diváků
D. Alavés
F. Pacheco – Martín (54. Tenaglia), Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – Jason (73. Méndez), Pina, Escalante (90+2. Guidetti), Rioja – De la Fuente (73. Pons), Joselu (54. M. Vallejo).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Výsledek dnešního prvního utkání posunul Elche na čtrnácté místo. Alavés zůstává s tříbodovou ztrátou na záchranu na předposlední 19. příčce.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:11.
Domácímu Morentemu nebyl hned v první minutě uznána gólová střela z voleje. Další ránu Elche dostalo od Joselua, jenž v 18. minutě poslal Alavés do vedení. Po změně stran však domácí dominovali a třemi góly strhli výhru na svou stranu. Dvěma zásahy otočil skóre Milla a v závěru všechno pojistila trefa Fidela.
90+4'
90+4'
Na konci avizovaného nastavení se stihl uvést Guidetti. Z ostrého úhlu však nevměstnal svůj pokus k zadní tyči.
90+3'
Kvůli frustraci na straně Alavésu došlo na několik nevybíravých zákroků. Pina byl za ten svůj potrestán žlutou kartou.
90+2'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází John Guidetti.
90+1'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Josan.
90+1'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Raúl Guti.
90'
Začátek čtyřminutového nastavení rozmělní hned tři připravené střídání.
89'
Prudký centr na přední tyč neměl šanci na úspěch. Hosté ve svém úsilí ještě pokračovali, ale i v dalších dvou případech narazili ještě před finální fází.
88'
Urychleně rozehraná standardka ze strany Deportiva skončila ziskem rohového kopu v podání Luise Riojy.
86'
Elche právě vstřelilo branku!
Akce do otevřené obrany končí gólem na 3:1! Carrillo patičkou posunul balon Boyému. Ten rovněž nebyl spokojen se svou pozicí a přidal ještě jednu zadovku na FIDELA, jenž si dal záležet, aby Pacheco na jeho střelu k tyči nedosáhl.
86'
Není to poprvé, co roh propadl na odskočeného Morenteho. Ten si opět mohl dovolit pečlivé nachystání střely, jenže v tomto případě to byl dost nepovedený pokus.
85'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Gonzalo Verdú, přichází Diego González.
84'
Boyé roztáhl hru doleva a pokračoval dále do vápna. Fidel k němu míč vracel a uchmátl alespoň rohový kop.
83'
Mojica předpisově vypíchl balon Méndezovi. Hrozbu protiútoku hosté rychle eliminovali malou domů na Pacheca.
82'
Nákop z obranné poloviny zajistil domácímu celku další Palaciosovo vhazování, které asi poletí až do šestnáctky.
81'
Alavés začíná stále častěji nahlížet do destinace v okolí Edgara Badíi. Dobře organizovaná obrana soupeře však nepovoluje žádné ošemetnější situace.
79'
Palaciosův aut i nahrávku Mascarella si hosté pohlídali, byť v druhém případě si pomohli skoro až zbytečným zakopnutím do zázemí.
78'
Tete Morente neuspěl v klíčovém souboji jeden na jednoho, jenž mu mohl otevřít dveře do velké šance.
76'
Další náhradník Pons zezadu zatáhl vzdalujícího se Mascarella a Elche tak má usnadněnou přechodovou fázi.
75'
První příspěvek od nově příchozího Méndeze za moc nestál. Hráč se sedmnáctkou na zádech se omlouvá za ztrátu balonu.
74'
Neposedně poskakující balón nezabránil Fidelovi rychle se přesunout až dovnitř pokutového území. Samotná koncovka tak skvělá nebyla, neboť letěla přesně na Pacheca.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jason, přichází Edgar Méndez.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází Pere Pons.
73'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Guido Carrillo.
72'
Nebylo z toho nic víc, než nekvalitní centr letící nad střechu Pachecovy brány. Teď už bude čas na zmíněné změny.
71'
Z dalšího setkání mezi Mojicou a Jasonem resultuje faul hostujícího křídelníka a standardka z levé autové čáry. To už je připraveno první střídání Elche.
70'
Palacios jednoduše prošel středem hřiště. Milla ale rezignoval na přímočarost a už je z toho bušení do zformované obrany.
69'
Mojica musel netypicky zapnout i směrem dozadu. S Jasonem na zádech hrál malou domů Badíovi.
68'
Elche si pohlídalo bránění standardní situace a levou stranou se promptně přesunulo na opačný konec hřiště. Z Mojicova centru hlavičkoval Morente nad břevno.
67'
Zvýšený počet faulů přináší i první žlutou kartu. Viděl ji Gonzalo Verdú, který nakopl De la Fuenteho.
65'
Kvůli centru Riojy se pokoušel vpádu střílet De la Fuente. Byla to ale hodně těžká pozice, takže nikoho nepřekvapilo, že Badía zasahovat nemusel.
63'
Trn z hostující paty se pokusil vytrhnout Miguel De la Fuente. Po nepřesvědčivém zásahu obrany si zkrotil míč pro střelu z dvaceti metrů, jež byla dosti nepřesná.
62'
Euforické skandování domácích fanoušků dává hráčům Elche další energii. Deportivo naopak nenachází cestu z krize.
61'
Držení míče: 63 % – 37 %.
60'
Tomás Pina odnesl další tvrdý střed bolístkou ve tváři. Hlavní arbitr mu před rozehrávkou ze středového kruhu dává více času na zotavení.
58'
Svěřenci trenéra Vílcheze slaví obrat ve skóre! Mojica natáhl krok na své levé straně. Následnou přihrávku směroval ještě před pokutové území, kde se PERE MILLA rozhodl střílet z první a míč nechytatelně zapadl z jeho pohledu k levé tyči.
58'
V tomto případě bylo rozehráno na krátko, jenže míč se vůbec nedostal do pokutového území. Snahu Elche definitivně znegoval faul.
57'
Nahuel Tenaglia u prvního setkání s balonem nic neriskoval a zakopl podélnou přihrávku Morenteho na další roh.
56'
Centr Gumbaua byl u bližší tyče optimálně prodloužen k zapomenutému Morentemu. Pohotová střela z voleje však postrádala potřebnou přesnost.
55'
Fidelova technická střela levačkou kýžený efekt neměla. Byla tam ale teč, takže domácí nápor pokračuje rohovým kopem.
54'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Manu Vallejo.
54'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Nahuel Tenaglia.
53'
Deportivo se po změně stran nemůže dostat do hry. Nyní za to může faul na Fidela, jenž usilovně oroduje za žlutý trest.
51'
Byoé hrál hlavní roli v rychlém protiútoku. Kousek před vápnem se k němu seběhli dva obránci a ti mu přece jen vystavili stopku.
50'
Dnešní utkání sleduje 12 923 diváků.
49'
Vstřelený gól může domácím hodně pomoct. V případě Mojicova útokou to úplně neplatilo. Přízemní pas z křídla ve vápně nikdo nekontaktoval.
47'
Ani jeden z trenérů nepoužil žádné z pěti dostupných střídání, takže na obou stranách pokračují původní jedenáctky.
46'
Hosté si opět nepohlídali samotný začátek poločasu a nyní je zřejmě nezachrání žádný přestupek proti fotbalové legislativě! Skórující PERE MILLA měl pořádné štěstí. Míč se k němu po nepřesné přihrávce patou vrátil od Lejeuneho a volejem zleva ho o pár centimetrů protlačil za brankovou čáru.
46'
Úvodní poločas končí. Elche mělo trochu více ze hry, jenomže na přestávku odchází s jednogólovým mankem. To vzniklo v osmnácté minutě, kdy se z centru Riojy trefil Joselu. Domácí se z gólu také radovali. Bylo to už v první minutě, nicméně útočný faul změnu stavu nepovolil.
45+3'
45+3'
Poslední slovo měli v končící první půli hráči Alavésu. Martín vhazoval na Joselua, který proti dvěma soupeřům neudržel balon pod praporkem.
45+2'
Kolumbijský legionář Mojica si na své levé straně opravdu neodpočine. Další z centrů se mu každopádně vymkl kontrole a odletěl do zámezí.
45+1'
Mojica se položil do ambiciózního centru z prvního doteku. Objevil jen devětadvacetiletého strážce hostující brány.
45'
První půle se protáhne o tři minuty.
44'
Hráči v modrém se této standardce komfortně ubránili. Kvůli faulu De la Fuenteho si však balonu dlouho neužili.
43'
Helibelton Palacios posunul míč před Morenteho. Vybízelo to k centru, jenž opravdu přišel, ale z Millovy koncovky vznikl jen rohový kop.
42'
Ve středovém kruhu se Gumbau potkal s De la Fuentem. Na zem se svalili oba, ale faul byl zapískán domácímu záložníkovi.
41'
Domácí opět chtěli dostat do hry Mojicu. Kolumbijci tentokrát nepomohla ani úchvatná rychlost, dlouhý pas byl zkrátka nepřesný.
40'
Na druhé straně hledal spoluhráče v pokutovém území Joselu, nicméně se spojil pouze s rukavicemi Edgara Badíi.
39'
Johan Mojica rychlostí předčil Jasona a udělal si místo k centru, z něhož Lucas Boyé hlavičkoval asi půlmetr nad břevno.
38'
Luis Rioja utrpěl v předchozím souboji s Palaciosem nějaké zranění. Už delší dobu se nezvedá a domácí publikum odpovídá pískotem.
37'
Jason odhlavičkoval příchozí centr tak šikovně, že se zrodila možnost protiútoku. Rioja v něm byl zastaven zákrokem na hranici pravidel, sudí López nic neřešil.
36'
Fidelovi se otevřela levá strana. Vhodně ho tam doplnil Boyé, jenž při zakončení vytloukl bloky dobře postaveného Laguardii.
35'
Za přenášeným balonem spěchal k pravé postranní čáře Morente. Byl mu ale odmáván ofsajd, se kterým je hrubě nespokojen.
34'
A další hvizd označující faul vedle středového kruhu. Se zemí byl srovnán Miguel De la Fuente.
33'
Kvůli několika kolizím se v poslední době téměř vůbec nehraje. Poslední zdržení nastalo kvůli poraněným Bigasovi a De la Fuentemu. .
32'
Mojicovu drzou patičku neplánovaně převzal Jason. Hosté se snadno dostali k rohovému kopu, jenž jim znegoval Escalanteho faul.
31'
Palacios byl přesně tam, kde ho domácí v momentě letu Jasonova centru potřebovali. Míč je zase mimo hřiště.
30'
Držení míče: 54 % – 46 %.
29'
Na učebnicový skluz provedený v křídelním prostoru navázali domácí fotbalisté okamžitým odevzdáním balonu.
28'
Martín hrál podél lajny a Alavés se prostřednictvím opakovaného vhazování posunul o dobrých patnáct metrů.
27'
Deportivo si muselo pomoct odkopem do území nikoho a tím trochu vysunulo obrannou řadu k půlící čáře.
26'
Palacios házel na Boyého, z jehož usilovné snahy těžil Morente. Střela z prvního doteku ale skončila v hostujících blocích.
25'
Milla absolvoval sprinterský souboj s Lejeunem a vytěžil z něj alespoň vhazování napravo od velkého vápna.
24'
Pár minut po inkasovaném gólu si Badía připsal první zákrok. Opět se o to zapříčinil aktivní Joselu.
22'
Mojica udržel ve hře dlouhou diagonálu z hloubi pole. Zleva čepoval balon do ohně a tam vznikly nepřesné nůžky argentinského střelce Boyého.
21'
Mohlo být rychle srovnáno! Na Morenteho nákop si v těžké pozici naskočil Pere Milla a jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
20'
Joselu byl nedovoleně atakován Millou, takže hosté budou posílat další dlouhý balón před branku Elche.
18'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Jason přetáhl centr na opačné křídlo. Tam si o něco lépe počínal Luis Rioja a výborně objevil JOSELUA. Ten si v kritický okamžik odskočil od Bigase a na zadní tyči precizně skóroval.
18'
Faulu Miguela na Millu předcházela zablokovaná střela dosud méně výrazného De la Fuenteho.
17'
Jason napadal Bigase. Osobní souboj ale uskutečnil příliš pozdě a po hvizdu bude z rohu vápna uvádět míč do pohybu Badía.
16'
Tete Morente byl na křídle tvrdě trefen. Rozhodčí počínání Lejeuneho jako nedovolené ale neviděl.
15'
Mojicův centr proletěl předbrankovým územím až do autu. Alavés se každopádně musí poprat s autem z nevýhodné lokality.
14'
Fidel nesladil své myšlenky se spoluhráčem. Hned po této nepřesné přihrávce se však Elche do držení balonu vrátilo.
13'
Escalante si nepohlídal ofsajdovou linii v momentě přihrávky zpoza půlící čáry. Pomezní každopádně zvedl praporek až po důrazném skluzu Bigase.
12'
Po živelném úvodu se hra stále více kouskuje a je držena mimo palebné zóny.
11'
Rioja byl nedlouho po rozehrávce kapitána Laguardii s balonem za koncovou čarou, takže ho do hry bude vracet Badía.
10'
V prostoru mezi střídačkami dostal trochu naloženo Joselu. Provinil se s šestnáctkou hrající Fidel.
9'
Badía se proběhl kvůli neadresnému nákopu na okraj šestnáctky. Nabíhající útočník Deportiva byl bez šance.
8'
Dvěma vysvobozujícími odkopy odmítlo Deportivo veškeré vzrušení ve svém pokutovém území. O protiútok se naopak snažil Jason.
7'
Boyé přetáhl centr až k druhé autové čáře. Tam zastavil míč Mojica a právě po jeho pasu na malé vápno bude Elche zahrávat rohový kop.
6'
Gerard Gumbau se stal obětí nedovoleného zákroku vyskakujícího Joselua. Alavés kvůli tomu nepomohl pokračovat v cestě za Badiou.
5'
Za pískotu publika realizoval první standardku Jason, jenže centr na přední tyč domácím potíže nenadělal.
4'
Jasonův ostrý centr odkopl Palacios na rohový kop. Všichni hlavičkáři se tedy stěhují před Edgara Badiu.
3'
Nejlepší střelec Deportiva odešel za postranní čáru, avšak co nevidět by se měl na hrací plochu zase vrátit.
2'
Se zraněným obličejem zůstává na trávníku ležet Joesu. Zapotřebí bude i zásah doktorského štábu.
1'
Dvacet vteřin po výkopu dostali domácí fotbalisté míč do sítě! Po centru zleva z voleje napnul síť Morente, ale rozhodčí López branku neuznal kvůli útočnému faulu Milly na Duarteho.
1'

Elche CF: E. Badía – Palacios, Verdú (C), Bigas, Mojica – Morente, Mascarell, Gumbau, Fidel – Boyé, Milla.
Náhradníci: Casilla – Barragán, Carrillo, Donald, González, Guti, Josan, Pastore, Piatti, Roco, Olaza, K. Pérez.
Trenér: Francisco Vílchez

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Martín, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – Jason, Pina, Escalante, Rioja – De la Fuente, Joselu.
Náhradníci: Sivera – Abqar, García, Saúl García, Guidetti, López, Méndez, Miazga, Moya, Pons, Tenaglia, M. Vallejo.

Elche CF

Domácí fotbalisté se až do konce listopadu herně i výsledkově trápili. V zivě ale našli formu a zásadně si pomohli v boji o setrvání v nejvyšší soutěži. Ve čtyřech předchozích kolech Elche nasbíralo rovnou osm bodů a polepšilo si na patnácté místo, kde má pětibodový náskok na sestupové pásmo. Po nedávných výhrách nad Espanyolem a Villarealem Elche bodovalo i s vedoucím Realem Madrid. Šlo o remízu 2:2. Se sedmi trefami je nejlepším střelcem argentinský legionář Lucas Boyé. Na marodce je jeho krajan Pastore a dále i Roco a Bigas. Největší zimní posilou je Ezequiel Ponce ze Spartaku Moskva. Na hostování z Valladolidu přišli i obránce Olaza a záložník Kike Pérez.
Deportivo Alavés

Hosté mají před sebou strastiplnou cestu za záchranou. Od šestého listopadu ani jednou neokusili příchuť vítězství a v nedokončeném 22. kole sídlí na předposlední devatenácté pozici, odkud ztrácí na sedmnáctou Mallorcu tři body. Alavés má nejslabší ofenzivu v celé soutěži. Nasázel pouze šestnáct branek, z toho rovnou deset má na svědomí útočník Joselu. Deportivo nedávno potkalo dva přetěžké soupeře. S Betisem prohrálo 0:4 těsným výsledkem 0:1 padlo i s Barcelonou. Kvůli dlouhodobému zranění chybí obránce Ximo Navarro. Během uzávěrky přestupů dorazil na hostování z Valencie útočník Manuel Vallejo, jenž nahradil Mamadoua Syllu. Toho si pro změnu vypůjčilo Rayo Vallecano.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiadvacátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Elche a Alavésem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.