La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Vallecano - 18. února 2022   21:00

Elche
77' Carrillo (Milla) • 84' Ponce (Milla)
2:1
(0:0)
Vallecano
52' F. García  (Palazón)
Elche
E. Badía – Barragán (67. Josan), Roco, Bigas (90+4. González), Mojica – Morente, Mascarell (62. K. Pérez), Guti (62. Marcone), Fidel (C) (67. Ponce) – Milla, Carrillo.
Andreu, Casilla – Olaza, Pastore, Piatti.
Muñiz – Hernández, Naranjo
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
10 799 diváků
Vallecano
L. Zidane – Balliu, Saveljich (80. Mario Suárez), Catena, F. García – Comesaña (80. Ciss), Valentín (86. Bébé) – Palazón (86. Falcao), Trejo (C), Á. García – Guardiola (70. Sylla).
Dimitrievski – Rodrígues, Hernández, Nteka.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:15.
Fotbalisté Elche oplatili Rayu Vallecanu poslední ligovou porážku 1:2 stejným výsledkem, přestože po dost nevýrazném výkonu ještě čtvrt hodiny před koncem prohrávali. Dorážkou Millovy hlavičky do břevna se však prosadil Carillo a vítězný gól dal při svém debutu za východošpanělský klub po skvělém kontru přes celé hřiště Ponce.
90+8'
90+8'
Střídající González se poctivě vrátil a vyhlavičkoval centrovaný míč z levého křídla.
90+7'
Diváci v Elche pískají, ale hra stále pokračuje, přestože šestiminutové nastavení již vypršelo.
90+6'
Poslední možností na změnu osudu utkání pohrdl Mamadou Sylla, když trestný kop z 18 metrů nasměroval nad břevno.
90+5'
Žlutou kartu dostává Ivan Marcone (Elche CF) za faul na Cisse metr před velkým vápnem.
90+5'
Rayo Vallecano se nemůže dostat k závěrečnému náporu. Nákopy na náhodu snadno sbírají zadáci Elche.
90+4'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází zraněný Pedro Bigas, kterého nahrazuje Diego González.
90+2'
Znovu Elche nepřidává gólovou pojistku. Tete Morente se protáhl do otevřené obrany hostů, z nájezdu však ani on neprostřelil syna trojnásobného držitele Zlatého míče Lucu Zidana.
90'
Nastavuje se šest minut.
90'
Po Pérezově přihrávce do uličky střílel Ezequiel Ponce tváří v tvář Zidanovi, hostující brankář mu však druhou gólovou radost během tří minut nedopřál skvělým zákrokem.
87'
Akce hostů končí útočným faulem na pravém křídle. Trestný kop rozehraje brankář Badía.
86'
Rayo Vallecano reaguje dvojí změnou: ze hřiště odcházejí Isi Palazón a Óscar Valentín, přicházejí Radamel Falcao a „Bébé“ Correia.
84'
Elche právě vstřelilo branku!
Tak to je snový start nového angažmá. Posila z moskevského Spartaku EZEQUIEL PONCE vyrazil do kontru po mizerně zahraném trestném kopu hostů. Marcone obral o odražený míč Palazóna, Pere Milla předribloval půl hřiště a po jeho ideální přihrávce zakončil Argentinec kličkou brankáři a zásunem do prázdné.
82'
Balliu přihrával z pravého křídla na velké vápno Trejovi, který posunul míč elegantní patičkou na Palazóna. Toho podrazil Roco a hosté dostávají výhodu trestného kopu z 22 metrů.
80'
Rayo Vallecano střídá současně dva hráče: zraněný Esteban Saveljich nakonec sestoupil z nosítek a odkulhal po svých, spolu s ním odchází i Santi Comesaña. Opačným směrem míří Mario Suárez a Pathé Ciss.
79'
Fotbalisté Raya Vallecana ještě reklamovali útočný faul, ale změny verdiktu se nedomohli, přestože Saveljich opouští hřiště na nosítkách.
77'
A vyrovnání bylo velice kuriózní. Do centru Fidela Chavese skočil rybičkou Pere Milla, ze dvou metrů však místo prázdné brány hlavičkoval o zem do břevna. Teprve odražený míč vrátil pohotově hlavou do sítě GUIDO CARRILLO.
75'
Žlutou kartu dostává Iván Balliu (Rayo Vallecano). Třetí napomenutí pro hosty v krátké době za ošklivý skluz na Millu.
74'
O chvilku později servíroval do šestnáctky Álvaro García přesnou zpětnou přihrávku proti noze Isiho Palazóna, který přestřeluje domácí bránu.
73'
Odvrácený centr Frana Garcíi ještě zachytil Óscar Trejo, jeho průnik do šestnáctky domácí zachytili.
72'
Žlutou kartu dostává Mamadou Sylla (Rayo Vallecano).
71'
Centrovaný míč stahuje ze vzduchu Zidane, za lýtko se po vzdušném souboji s bolestivou grimasou drží jeho spoluhráč Saveljich.
71'
Dnešní utkání sleduje 10 799 diváků.
70'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Mamadou Sylla.
68'
Žlutou kartu dostává Alejandro Catena (Rayo Vallecano).
67'
Dvojnásobné střídání proběhlo v sestavě Elche: ze hřiště odcházejí Fidel Chaves a Antonio Barragán, poprvé se představí v akci čerstvá argentinská posila ze Spartaku Moskva Ezequiel Ponce a spolu s ním přichází Josan Ferrández.
66'
Protiútok Elche končí ostrým centrem Johana Mojicy, který vyboxoval brankář Zidane.
66'
Kroucený centr se odráží za bránu od hostujícího Ballia. Míč si k odkopu znovu staví Edgar Badía.
64'
Na nákop Frana Garcíi nikdo z černo-červených nereagoval, odkopává se od domácí brány.
62'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Elche CF: ze hřiště odcházejí Raúl Guti a Omar Mascarell, přicházejí Iván Marcone a Kike Pérez.
61'
Špatně zahraný roh Fidela Chavese hosté odvrátili jen ke Gutimu, který pálí vysoko nad břevno.
61'
Guido Carrillo dostal pod tlak Estebana Saveljiche a vybojoval na něm roh pro Elche.
59'
Rohový kop madridskému mužstvu nevyšel, historie se však opakuje a domácímu protiútoku ve slušném počtu hráčů došel brzy dech.
59'
Centr Álvara Garcíi srazil Barragán na roh a vypadá to, že rukou. Podle sudího ji však měl domácí obránce u těla. Každopádně by si penaltu obhájil.
57'
Domácí Mascarell sváděl souboj o míč u své koncové čáry, poněkud sporný faul je v něm pískán jeho duelantu Comesañovi.
56'
Po rohu pálil z druhé vlny Johan Mojica. Střela ze 30 metrů měla obdivuhodnou razanci, nejméně o metr však přeletěla bránu Raya Vallecana.
55'
Antonio Barragán se prosadil na křídle a sraženým přízemním centrem vybojoval roh pro Elche.
52'
Rayo Vallecano právě vstřelilo branku!
Isi Palazón přiťukl míč v šestnáctce na FRANA GARCÍU, který si ho předkopl stehnem, levačkou z těžkého úhlu přehodil Badíu a zavěsil za háčky zadní tyče.
50'
Luca Zidane zakopává dlouhý míč před Carrillem k půlící čáře do autu.
49'
Raúl Guti se dostal za domácí obranu, Enzo Roco jej ovšem stačil předběhnout a čistě mu bravurním zákrokem míč odebral.
47'
Rohový kop hned po minutě hry vybojovali černo-červení. Přetažený centr však jen vybídl k brejku domácí fotbalisty, kteří ho také daleko nedotáhli.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Statistické okénko:
Držení míče 39% – 61%, střely na bránu 1:1, střely mimo 0:3, rohy 0:1, ofsajdy 0:0, fauly 12:9.
Opatrnou hru ze zajištěných obram, pramálo krásy a jen jednu vyloženou šanci nabídl první poločas v Elche. Álvaro García v ní minul bránu a není proto divu, že se oba celky rozcházejí do šaten za bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
Trestný kop ze strany rozehrávalo Rayo Vallecano, Esteban Saveljich však naskočil na záda Morenteho a píská se pro změnu proti hostům.
45+1'
Fidel Chaves se krásně protáhl mezi dva hráče na pravé straně šestnáctky, na třetím Saveljichovi však skončil jeho průnik jako na stěně.
45'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Fotbalisté z Madridu si nerozuměli na pravém křídle a jen se odkopává od brány Elche.
44'
Pokračují marné pokusy o ztečení soupeřových obran. Hostující Valentín přiťukával Comesañovi, kterému obětavým skluzem vypíchl míč Mascarell.
42'
Po ošetření pokračovala hra jen chvíli 10 na 10, oba postižení fotbalisté se již vracejí zpět na hřiště.
40'
Srážku hlavami na malém vápně po vysokém centru z levé strany do šestnáctky Elche odnesli Carrillo a Catena. K oběma již spěchají z laviček zdravotníci.
38'
Zidane rozehrával po malé domů v tísni, Palazónovi se však podařilo udržet míč na hrací ploše a vybojovat ho pro Rayo Vallecano.
37'
Útočný faul Omara Mascarella zastavuje akci domácího celku.
36'
Luca Zidane vyrazil až na velké vápno a čapl nakopávaný balon Elche.
35'
Morentemu se podařilo udržet dlouhý míč ve hřišti, zpětnou přihrávku však vystihli hosté, kteří budou po vyhraném souboji vhazovat.
33'
Obě mužstva si vyměnila nepřesné přihrávky jako suvenýry uprostřed hřiště.
32'
Žlutou kartu dostává Raúl Guti (Elche CF) za srážku s Palazónem.
29'
Isi Palazón zkusil střelecké štěstí, míč se po jeho špatně mířené ráně snáší blíže rohovému praporku než domácí bráně.
28'
Prudký přízemní centr rozběhnutého Frana Garcíi přeběhli v domácí šestnáctce oba nabíhající hráči, za jejich patami uklízí míč do bezpečí Pedro Bigas.
27'
Elche poprvé ohrozilo bránu hostů. Po trestném kopu hlavičkoval prudce, ale přímo do brankáře Roco.
26'
Domácí po odvráceném trestňáku pospíchali do protiútoku, který zastavuje Guardiola taktickým faulem na Bigase.
25'
Fauloval Mojica, standardku si staví Rayo Vallecano.
23'
Guardiola chytře prodloužil odkop od brány na Álvara Garcíu, který po propadnutí domácí obrany mohl pelášit sám na brankáře. Střílel však kolem bližšího vinglu a chytá se za hlavu po zahozené tutovce.
21'
Trestný kop i následný přízemní centr Morenteho odvrátila obrana hostů a do třetice je naskakujícímu Carillovi pískán útočný faul.
19'
Barragán se dostal za obranu Raya Vallecana na pravém křídle po parádní narážečce do trojúhelníku s Morentem a Mascarellem, centr šajtlí se mu však svezl na horní síť.
18'
Registrujeme první zákrok. Fran García napřáhl z 20 metrů, přízemní střela prošla mezi nohama domácího Barragána, ale na čáře ji s jistotou pokryl Edgar Badía.
16'
Fran García vysunul po čáře jmenovce Álvara, jeho polovysoký centr však v těžké pozici nezasáhnul hlavou Trejo.
15'
Domácí Bigas nepustil k míči Palazóna a nechává ho doskákat za čáru. Odkopává se od brány Elche.
14'
Po útočném faulu Elche rozehrál Fran García dalekonosným křížným pasem nepřesně.
12'
Elche ubránilo roh a zakopává míč na soupeřovu polovinu hřiště.
12'
Valentín sice nedal z náběhu přesnou přihrávku, ale domácí Mojica ji smolně srazil přímo na kopačky Sergiho Guardioly a hostující hrot poděkoval tvrdou střelou, která byla tečována nad břevno.
10'
Zápas zatím nemá náboj, oboustranně převládá důraz na zajištěnou obranu.
8'
Na Gutiho bochánek do šestnáctky hostů nabíhal Pere Milla a nakopl nebržděným náběhem brankáře Zidana, který byl u míče o něco dříve.
7'
Žlutou kartu dostává Santi Comesaña (Rayo Vallecano). Uprostřed hřiště skosil domácího Morenteho.
6'
Hosté převzali iniciativu, ovšem podebraný nákop Ivana Ballia směřuje do zámezí.
3'
Álvaro García podnikl rychlý výpad po levém křídle, avašk skluz domácího Enza Roca na malém vápně zažehnal nebezpečí.
3'
Elche v úvodu drží míč na svých kopačkách, ale zatím je to jen oťukávaná.
1'
Elche hraje v bílých dresech se zeleným pruhem, Rayo Vallecano v černo-červených.
1'

Elche CF: Badía – Barragán, Roco, Bigas, Mojica – Morente, Mascarell, Guti, Chaves (C) – Milla, Carrillo.
Náhradníci: Andreu, Casilla – Olaza, González, Pastore, Marcone, Pérez, Ferrández, Piatti, Ponce.
Trenér: Rodriguez.

Rayo Vallecano: Zidane – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Comesaña, Valentín – Palazón, Trejo (C), Á. García – Guardiola.
Náhradníci: Dimitrievski – Rodrígues, Hernández, Nteka, Correia, Ciss, Suárez, Sylla, Falcao.
Trenér: Iraola.

Rozhodčí: Muñiz – Hernández, Naranjo.
Vzájemné zápasy
Fotbalisté Elche natahovali proti Rayu Vallecanu až do této sezóny úspěšnou šňůru sedmi zápasů bez porážky. V roce 2021 však madridskému soupeři podlehli v poháru 0:2 a ani v ligovém utkání neudrželi vedení a prohráli 1:2 (14. Boyé – 26. Hernández, 65. Nteka).
Rayo Vallecano
Hosté z Madridu prožívají úspěšnou nováčkovskou sezónu. Dlouho dokonce senzačně drželi pohárové příčky, jenže poslední tři porážky v řadě, navíc bez vstřeleného gólu, je srazily doprostřed tabulky. Odtud to stále s jedním zápasem k dobru mají blíže k pohárovým (7) než k sestupovým (11) příčkám a mohou předstihnout své historicky nejlepší deváté místo z ročníku 1999/2000. V Elche potřebují především napravit minulý domácí výbuch 0:3 s Pamplonou.

Střelci: 6 – Á. García, 5 – Guardiola, Falcao.
Elche CF
V prvních pěti utkáních po Novém roce vybojovali fotbalisté Elche deset bodů a vzdálili se sestupovým příčkám. Porážka 0:2 přišla až před týdnem na hřišti FC Sevilla. I po ní má skromný klub, který ještě v sezóně 2017/18 hrál třetí ligu, šestibodový náskok na průběžně sestupující Alavés. Trenér Rodríguez má pro dnešní zahajovací zápas 25. kola La Ligy k dispozici celý kádr.

Střelci: 7 – Milla, Boyé, 3 – Chaves.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.