La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Bilbao - 26. října 2021   21:00

Espanyol
33' de Tomás
1:1
(1:0)
Bilbao
52' I. Williams  (Lekue)
Espanyol
Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Melendo (58. Y. Herrera), Morlanes (68. Dimata), Darder (90. David López), Embarba (90. Vadillo) – de Tomás, Melamed (68. Puado).
Ortiz – Estévez, Masso
RCDE Stadium (Barcelona)
16 196 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, Vivian (58. Núñez), Lekue – N. Williams (73. Berenguer), Vesga, Vencedor (73. Dani García), Muniain (C) (73. Raúl García) – Sancet (85. Morcillo), I. Williams.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:12.
Souboj Espanyolu s Athleticem končí remízou 1:1. Domácí se ujali vedení ve 33. minutě, kdy proměnil pokutový kop po Vesgově ruce Raúl de Tomás. Za hosty srovnal krátce po změně stran Iñaki Williams. Katalánský celek alespoň za bod hodně vděčí veteránovi ve své bráně Diegovi Lópezovi, který své spoluhráče podržel několika skvělými zákroky. V nastaveném čase byl ještě po šlapáku na Yeraye vyloučen kanonýr Espanyolu de Tomás, ovšem hosté už měli na využití početní výhody málo času.
90+7'
90+6'
Po nepřesném centru Lekueho se bude kopat od domácí brány. Zápas zřejmě skončí remízou.
90+4'
Hostující Yeray obdržel žlutou kartu za následnou podrážděnou reakci a strkanici s de Tomásem.
90+3'
Raúl de Tomás dohrál šlapákem zezadu Yeraye! Následně do sebe oba hráči strkali a vše musel vyřešit až Yeraúv spoluhráč Iñigo Lekue, který oba kohouty oddělil! De Tomás dostává červenou kartu!
90+2'
Dani García si počkal na náběh Iñiga Lekueho, kterému balón předal. Lekue centroval z levé strany, ale domácí si poradili.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází David López.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Álvaro Vadillo.
89'
Domácí ubránili dva rohové kopy soupeře.
88'
Obrovská šance hostí! Po zmíněné standardce střílel Darder jen do středu brány a po výhozu Simóna následoval rychlý kontr Bilbaa! Míč se dostal nalevo k Iñakimu Williamsovi, který viděl před bránou zcela volného Álexe Berenguera. Ten se snažil zakončovat pod břevno, ovšem Diego López vytáhl famózní zákrok a přizvedl balón nad svou svatyni!
87'
Óscar de Marcos si pomohl strčením proti unikajícímu Javimu Puadovi a domácí získali standardní situaci. Je to takový o něco lepší roh...
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Jon Morcillo.
84'
Domácí hrají s blížícím se koncem utkání aktivně. Javi Puado si naváděl míč do střelecké pozice, hosté mu však zakončit nedovolili.
84'
Hned dva rohové kopy domácích v krátkém sledu. Skóre se nemění.
83'
Rozhodčí chvíli dával domácím výhodu po faulu na Dimatu, ovšem Espanyol vzápětí přišel o míč a tak přeci jen přišel hvizd.
82'
Iñaki Williams byl nedovoleně zastaven Sergim Gómezem ještě na vlastní polovině. Rozehrává Athletic.
81'
Centr Álexe Berenguera odvrátil do autu Cabrera. Hosté mohou nadále útočit.
81'
Rohové kopy – 6:10
80'
Hostující tým se ubránil. Akce Bilbaa začíná od brankáře Simóna.
79'
Adria Giner Pedrosa získal svou aktivitou na levé straně pro domácí rohový kop.
79'
Berenguer se už zapojil do hry. Jeho centr z pravé strany se stal kořistí Diega Lópeze.
78'
Álex Berenguer zůstal ležet na hrací ploše, hra ale pokračuje.
77'
Standardka byla odvrácena do zámezí. Hosté pak ubránili i následný roh soupeře.
76'
Raúl García si v hlavičkovém souboji vyskočil na Herreru a domácí budou zahrávat standardní situaci.
75'
Álex Berenguer hrábl rukou po unikajícím Pedrosovi a také on vyfasoval žlutou kartu.
73'
Domácí Yangel Herrera je prvním hráčem, který dnes viděl žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Raúl García.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Dani García.
72'
Hosté nyní předvedli pěkně sehraný rychlý brejk! Ohian Sancet nahrál na pravou stranu šestnáctky Iñakimu Williamsovi, který ještě našel Ikera Muniaina, jenž ale svým zakončením minul bránu!
70'
Skvělý zákrok Diega Lópeze! Po zpětné přihrávce Lekueho střílel z levé strany po zemi na zadní tyč Iker Muniain, ovšem domácí brankář dokázal balón vytěsnit na roh! S Lópezem si šel po tomto zákroku plácnout i protihráčIñaki Williams.
68'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Javi Puado.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Nany Landry Dimata.
68'
Yangel Herrera to zkoušel z dálky, ale zamířil jen nad bránu hostí. Espanyol bude střídat.
67'
Iñigo Lekue při napadání fauloval. Domácí rozehrávají z vlastní poloviny.
66'
Další roh hostí. Opět rozehrán nakrátko a je z toho postupný útok.
65'
Hráči Bilbaa opět drží balón a snaží se zase vymyslet nějakou útočnou akci.
63'
Hosté rozehráli roh nakrátko. Míč se vrátil k Nicovi Williamsovi, který s ním prokličkoval do šestnáctky, ale jeho střela na bránu neprošla. Následně se balón dostal na půlkruh před pokutovým územím, odkud to zkusil Unai Vencedor a jeho přízemní pokus jen o kousíček minul pravou tyč z pohledu brankáře Lópeze!
62'
Do souboje s domácí obranou šel Iñaki Williams, který pro svůj tým získal rohový kop.
62'
Momentálně je to vyrovnané utkání. Hra se trochu zklidnila.
61'
Hodina hry za námi. Druhá půle zatím vychází lépe Athleticu, jehož fotbalisté dokázali vyrovnat.
59'
Hostující Ohian Sancet se nedostal k míči přes bránícího Gómeze. Navíc se dopustil faulu.
58'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Daniel Vivian, přichází Unai Núñez.
58'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Yangel Herrera.
57'
Hosté hrají s míčem na kopačkách a určitě myslí na obrat ve skóre.
55'
Do hry zřejmě brzy půjde na domácí straně Yangel Herrera. Ten dostává u střídačky poslední pokyny od trenéra Morena.
52'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají! Skvělou práci odvedl levý obránce Iñigo Lekue, který sebral míč Vidalovi a podél brankové čáry s ním prošel do pokutového území. Tam nahrál IÑAKIMU WILLIAMSOVI a ten měl před sebou v podstatě prázdnou bránu – 1:1.
50'
Po následném rohu domácích se Athletic ubránil.
49'
Adrián Embarba přenesl hru na levou stranu šestnáctky, kde číhal Raúl de Tomás. Ten to trefil z první dobře. Nízkoletící střelu na bližší tyč vytěsnil do boční sítě Unai Simón!
49'
Dnešní utkání sleduje 16 196 diváků.
48'
Sancet posílal přihrávku za obranu na Iñakiho Williamse. Diego López ale vyběhl až mimo svou šestnáctku a odehrál balón do bezpečí. Brankář a kapitán Espanyolu je pro svůj tým velkou jistotou.
47'
Už se opět hraje.
46'
Iñaki Williams se v souboji se Sergim Gómezem dopustil útočného faulu. Útočník Bilbaa si to ještě vysvětluje s rozhodčím, zatímco je Gómez ošetřován.
46'
Zdá se, že ani jeden z týmů o přestávce nestřídal.
46'
První poločas nabídl rozhodně zajímavou podívanou. Více ze hry měli hosté z Bilbaa, kteří si za bezgólového stavu vytvořili několik šancí. Únik Sanceta však pokryl brankář López, jemuž pak při dorážce Muniaina pomohl stoper Cabrera, jenž napravil chybu, která celé situaci přecházela. López pak dokázal vyrazit také pohotový volej Sanceta. Po půlhodině hry ale zahrál v šestnáctce rukou Vesga a z pokutového kopu poslal Espanyol do vedení Raúl de Tomás. Domácí si tedy do šaten odnášejí těsný náskok.
45'
45'
Nico Williams dostal přihrávku za obranu od bratra Iñakiho a už byl sám před Diegem Lópezem. Zakončení mu však překazil jeden z domácích obránců, který mu balón čistě vypíchl!
44'
Hosté zahrávali rohový kop. Po rozehrávce nakrátko odcentroval Nico Williams, balón ale skončil v rukavicích Lópeze.
43'
Hostující trenér musel zřejmě těsně před zápasem udělat změnu v základní sestavě. Původně v ní figuroval Iñigo Martínez, který se pravděpodobně zranil na rozcvičce a místo něj nastoupil na stoperu Daniel Vivian.
41'
Unai Vencedor při napadání hokejově dohrál Manua Morlanese. Záložník Athleticu z toho vyvázl bez karty.
40'
Z dálky napřáhl Nico Melamed. Domácí hráč zamířil vysoko nad.
39'
Hosté rozehráli nakrátko. Následovala kombinace, po níž si balón navedl do šestnáctky na střelu pravačkou Iker Muniain. Mířil do středu brány a tam Diego López pochopitelně byl.
38'
Iñaki Williams u pokutového území posunul míč na Vesgu. Ten získal pro hosty alespoň roh.
37'
Nico Williams se dostal k hlavičce, kterou v pohodě lapil López. Centrující Iñigo Lekue byl navíc v ofsajdu.
36'
Atmosféra na RCDE Stadium je skvělá. Fanoušci Espanyolu si užívají vedení svého týmu.
35'
Pokutový kop de Tomáse byl vůbec první střelou, kterou dnes domácí trefili bránu. Bilbau se povedlo zamířit mezi tyče už třikrát, všechny jejich pokusy však zlikvidoval Diego López.
33'
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí kanonýr RAÚL DE TOMÁS pokutový kop proměnil! Unai Simón vystihl směr penalty, ale na prudce vystřelený míč nedosáhl.
32'
Penalta pro domácí! Sudí viděl ruku Mikela Vesgy v pokutovém území!
32'
Další roh pro Espanyol. Domácí se vymanili z náporu soupeře a srovnali obraz hry.
31'
Ten byl zahrán nakrátko, domácí tak zatím drží míč na útočné polovině.
31'
Aleix Vidal svým centrem hledal nabíhajícího de Tomáse. Před ním však stačil zasáhnout de Marcos. Domácí budou zahrávat roh.
29'
Iñaki Williams se na levé straně neprosadil přes Aleixe Vidala. Domácí obránce navíc zahrál míč do autu přes nohy útočníka Bilbaa a Espanyol tak bude vhazovat.
28'
Domácí se dokonce dostali ke střele, kterou vyprodukoval za pokutovým územím Sergi Darder. Trefil ale jen obránce.
27'
Teď se modrobílí snaží hru trochu uklidnit a podržet míč na kopačkách.
26'
Hosté mají velký nápor. Espanyol je zavřen u vlastní šestnáctky a dopředu se téměř nedostává.
25'
Sancet opět pracoval v pokutovém území. Do koncovky se ale nedostal a tak míč vrátil Nicovi Williamsovi. Ten svým centrem ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
24'
Diego López je i v téměř čtyřiceti letech stále velmi mrštný. Domácí brankář to potvrdil i nyní po pohotové střele Ohiana Sanceta, proti které se rychle vrhl k zemi a pravou rukou míč vyrazil!
22'
Adrián Embarba se pokusil z pravé strany odcentrovat, ovšem nedostal balón přes bránícího hráče Athleticu.
21'
Nico Williams nahrával Óscarovi de Marcosovi do ofsajdu. Rozehrávají domácí.
20'
Hosté jsou opět usazeni na útočné polovině. Espanyol brání.
18'
Bilbao je směrem dopředu rozhodně nebezpečnější. Zdá se, že přijelo do Barcelony vyhrát.
15'
Rohový kop soupeře obrana Espanyolu přestála.
14'
Šance na obou stranách! Nejprve si domácí Raúl de Tomás naběhl na centr na vzdálenější tyč, odkud chtěl ještě vracet míč před bránu. Tam ale scházel spoluhráč. Následně se hra otočila a po obrovské chybě Leandra Cabrery postupoval sám na bránu Ohian Sancet. Diego López se překonat nenechal, ovšem vyražený míč Sancet posunul na Ikera Muniaina, jenž měl před sebou už prázdnou bránu. Jasnému gólu však na brankové čáře zabránil vracející se Cabrera, který tak napravil svou předchozí hrubku!
13'
Rozehrával ji Adrián Embarba. Míč se po jeho centru odrazil k Raúlovi de Tomásovi, který z první přestřelil.
12'
Óscar Melendo byl poslán na trávník Mikelem Vesgou. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
11'
Raúl de Tomás si všiml, že je Unai Simón daleko z brány a z prvního doteku se ho pokusil z vlastní poloviny přehodit. Kop mu ale nesedl a mířil natolik nepřesně, že budou hosté vhazovat aut.
8'
Adrián Embarba na pravé straně nejprve se štěstím obehrál Lekueho a poté stejného hráče obešel už elegantním způsobem. Dravý průnik zakončil přihrávkou před bránu, kterou hostující defenziva pokryla.
7'
Iker Muniain si narazil míč s Vencedorem a v šestnáctce spadl při souboji s bránícím Vidalem. Na penaltu to ale podle rozhodčího zdaleka nebylo.
7'
Athletic má zatím častěji míč na kopačkách a snaží se tvořit hru. Domácí vyčkávají na protiútoky.
5'
De Marcos na pravé straně vysunul Nica Williamse. Ten se pokusil odcentrovat, ovšem přetažený míč odehrál do bezpečí Aleix Vidal.
5'
Na přetažený centr zleva nedosáhl Nico Melamed. Kope se od brány Bilbaa.
4'
Poprvé se připomněli domácí. Raúl de Tomás zahrával rohový kop, jeho centr však vyboxoval do bezpečí Unai Simón.
2'
Nico Williams nyní táhl akci Athleticu po pravém křídle. Prošel až do pokutového území a rozhodl se sám zakončit. Mířil vedle bližší tyče brány, kterou hájí velezkušený Diego López. Ten v listopadu oslaví čtyřicáté narozeniny.
1'
Hosté začali aktivně. K odraženému míči se dostal Unai Vencedor, který ho zpoza šestnáctky napálil vysoko nad bránu.
1'
Utkání rozehráli hosté. První nákop hledal Iñakiho Williamse, který se ale zády k bráně soupeře neprosadil.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Melendo, Morlanes, Darder, Embarba – de Tomás, Melamed.
Náhradníci: J. García – David López, Vilà, Wu, Vadillo, F. Calero, Puado, Mérida, Dimata, Sanchez, Loren, Y. Herrera.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, Vivian, Lekue – N. Williams, Vesga, Vencedor, Muniain (C) – Sancet, I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Dani García, Raúl García, Petxa, Berenguer, Núñez, Morcillo, Capa, Balenziaga, Artola.

Rozhodčí: Ortiz – Estévez, Masso.
Espanyol Barcelona (11. místo, 3 – 4 – 3, skóre 10:10, 13 bodů)
Espanyol předloni sestoupil z La Ligy, ale mezi elitu se vrátil hned po roce ve druhé nejvyšší soutěže. Rozjezd do sezóny měl méně slavný celek z Barcelony pomalejší. Z prvních pěti kol získal tři body a čekal na první výhru. V dalších pěti duelech ovšem hráči Espanyolu dokázali třikrát zvítězit (přehrát dokázali i Real Madrid), jednou remizovat a jen jednou padli. Naposledy remizovali 2:2 na půdě Elche. Dobré výsledky tak Katalánce posunuli do relativně klidného středu tabulky.

Posledních 5 zápasů Espanyolu:
Espanyol – Alavés 1:0
Sevilla – Espanyol 2:0
Espanyol – Real Madrid 2:1
Espanyol – Cádiz 2:0
Elche – Espanyol 2:2
Athletic Bilbao (8. místo, 4 – 4 – 1, skóre 9:5, 16 bodů)
Baskický celek má oproti většině soupeřů jedno utkání k dobru. Z devíti odehraných zápasů prohrál jediný a zatím tedy můžeme mluvit o dobrém vstupu do sezóny. Athletic se prezentuje poměrně defenzivním fotbalem, respektive v jeho utkáních moc gólů nepadá. O tom svědčí skóre 9:5. Bilbao odehrálo poslední dva duely na domácí půdě a oba vyhrálo Nejprve zdolalo 1:0 Alavés a poté 2:1 Villarreal.

Posledních 5 zápasů Bilbaa:
Atl. Madrid – Bilbao 0:0
Bilbao – Vallecano 1:2
Valencia – Bilbao 1:1
Bilbao – Alavés 1:0
Bilbao – Villarreal 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V do týdne vloženém 11. kole španělské La Ligy se utkají také Espanyol Barcelona a Athletic Bilbao. Domácí celek se po návratu do nejvyšší soutěže zatím pohybuje v poměrně klidném středu tabulky na jedenáctém místě. Bilbao se nachází na osmé pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.