La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : CA Osasuna - 8. května 2022   18:30

Espanyol
68' Melamed
1:1
(0:1)
CA Osasuna
43' Barja  (Budimir)
Espanyol
López I – A. Vidal, Calero, Se. Gómez, Cabrera – Darder, Y. Herrera, Morlanes (46. Melendo), Vilhena (64. Melamed) – Puado (89. Embarba), Wu (46. de Tomás).
García XV, Oier – López II, Mérida, Miguelón, Loren, Vilà.
CA Osasuna
S. Herrera – Ramalho (82. García VI), García VII, Aridane – M. Sánchez, Moncayola, Jav. Martínez (65. Oier), Brašanac (76. Torró), J. Cruz – Barja (74. Ávila), Budimir.
J. Pérez – Barbero, Cote, García IV, García II, I. Pérez, R. Torres, N. Vidal.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:15.
Je konec! Espanyol nakonec uhrál s Osasunou remízu 1:1. První velké šance ale měli domácí. Darder nechal vyniknout brankáře Herreru a Vilhena těsně minul branku. V závěru první půle tak udeřili hosté, když se prosadil Kike Barja. Po změně stran domácí posílili ofenzivu a dočkali se ovoce. O vyrovnání se postaral krásnou střelou střídající Melemed.
90+5'
90+3'
Ojedinělý výpad Osasuny skončil nepřesnou střelou. Skákavá rána levačkou prolétla kolem pravé tyčky.
90+2'
Leandro Cabrera se skvěle vrátil s rychlonohým Oierem, natlačil se před něj tělem a pustil míč do zámezí.
90'
Stopeři Espanyolu kombinují vysoko na polovině Osasuny. Celek z Barcelony si ale musí dát pozor i na zadní vrátka.
89'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Adrián Embarba.
88'
Rohový kop pro změnu zahrávala Osasuna. Centrovaný míč skončil na znače pokutového kopu, kde zasáhla obrana.
87'
Domácí brankář vyrazil na hranici velkého vápna, kam vyrazil podpořit spoluhráče a pomohl jim zrychlit rozehrávku.
86'
Za nákopem sprintoval Melamed, jenže v klíčovou chvíli podklouzl a poroučel se k zemi. Na tribunách to jen zašumělo.
85'
Espanyol zahrával rohový kop. Centrovaný míč si našel Fernando Calero, ale za záklonu daroval Herrerovi snadný zákrok.
84'
Domácí nyní drží míč na své polovině a nikam se neženou. Naopak hráči Osasuny se soupeřovu rozehrávku snaží atakovat.
83'
Leandro Cabrera táhl akci Espanyolu po levé straně. V klíčovou chvíli si míč ale předkopl daleko před sebe a nenašel spoluhráče.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Jonás Ramalho, přichází Rubén García.
81'
Melamed je po svém příchodu na trávník velmi aktivní. Autor vyrovnávací branky tentokrát poslal kolmici do vápna, kde neměl spoluhráče.
80'
Domácí celek mohl strhnout vedení na svou stranu. Nico Melamed zkusil štěstí z těžké pozice a jeho technická rána skončila těsně vedle zadní tyčky!
79'
Espanyol se dostal na polovinu soupeře náběhem po levé straně, ale centr skončil sražen hrudníkem obránce.
78'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Manu Sánchez).
77'
Aleix Vidal si navedl míč do blízkosti velkého vápna, ale jeho technický pokus zablokoval hned první obránce v růžovém dresu.
76'
ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Lucas Torró.
75'
Tempo hry v posledních minutách pořádně opadlo. Na hřišti je k vidění velké množství přerušení a hra se kouskuje.
74'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Ezequiel Ávila.
73'
Domácí zadáci si zkomplikovali rozehrávku na své polovině a mohou být rádi, že nakonec soupeře nepustili do šance.
72'
Rychlý přechod do ofenzivy předvedla po levém křídle hostující Osasuna. Centr směřující na penaltu na poslední chvíli odvrátil stoper Espanyolu.
71'
Domácí pokračují v kombinaci na polovině soupeře, ale jejich akce je zatím plná nepřesných přihrávek.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme velké drama. Jeden z domácích hráčů nyní potřebuje ošetření.
68'
Espanyol právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek se z ojedinělé šance dokázal prosadit a trenér může být spokojený se střídáním! NICO MELAMED vypálil zpoza vápna a jeho dělovka skončila v horním rohu!
67'
Oier se po příchodu na trávník vydal napadat rozehrávku soupeře, nicméně obránci Espanyolu si na něj dali pozor a nepustili jej k míči.
66'
Espanyol si dal pozor na přechod soupeře po pravé straně. Domácí defenziva se stačila srovnat do bloku a míč srazila do bezpečí.
65'
ze hřiště odchází Javier Martínez, přichází Oier.
64'
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Nico Melamed.
63'
Domácí celek se tlačí do ofenzivy, jenže většina zakončení zatím končí vysoko na tribuně.
61'
Puedo se hnal za centrem z pravé strany, ale na malém vápně se před něj dostal obránce, který míč odehrál do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a Osasuna si stále drží nejtěsnější možné vedení. Espanyol se navíc po změně stran nedostává do zakončení.
59'
Ante Budimir na pravé straně netrefil míč dle svých představ a daroval jej obráncům soupeře. Espanyol může rozjet novou akci.
58'
Darko Brašanac se výborně zbavil napadajícího obránce a z otočky odkopl míč mimo nebezpečné území. Hosté budou vhazovat.
57'
Z hranice šestnáctky se do odraženého míče opřel nártem Fernando Calero, ale jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem.
56'
Jonás Ramalho se dostal do průniku do vápna, kde se zjevil před brankářem, ale ledabylou střelou levačkou gólmana nemohl překonat!
55'
Aridane se na poslední chvíli ve vlastním vápně natlačil před soupeře a v pádu dokázal míč odkopnout mimo nebezpečí.
54'
Espanyol už opět kombinuje na polovině Osasuny, nicméně akce hostujícího celku neměla dlouhého trvání.
53'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Kike Barja).
52'
Raúl de Tomás si skvěle pokryl míč tělem u postranní čáry a dotírající soupeř mu přišlápl kopačku.
51'
Domácí brankář nakopl míč na pravou stranu, nicméně jeho pobídka skončila v moci obránců Osasuny.
50'
Domácí brankář si dal pozor na nákop za obranu, vyrazil na hranici šestnáctky, nicméně nedokázal adresně najít spoluhráče.
49'
Jonás Ramalho se na pravé straně uvolnil a dostal se k odcentrování. Jeho prudkou pobídku zablokoval hrudí první obránce.
47'
Stopeři Osasuny kombinují s míčem na vlastní polovině a zatím se nikam neženou. Hosté drží pevný defenzivní val.
46'
ze hřiště odchází Lej Wu, přichází Raúl de Tomás.
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Óscar Melendo.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe hostující Osasuna, která byla o něco aktivnější. První velké šance ale měli domácí. Darder nechal vyniknout brankáře Herreru a Vilhena těsně minul branku. V závěru první půle tak udeřili hosté, když se prosadil Kike Barja.
45+3'
45+2'
Espanyol už v nastaveném čase zahrával rohový kop. Na centr si brousil zuby útočník Wu, ale obránce jej nenechal zakončit.
45'
Osasuna v závěru prvního poločasu kontroluje míč na svých kopačkách a nikam se nežene. Domácí jsou poněkud zaskočení.
43'
Osasuna právě vstřelila branku! Hostující Osasuna se v závěru prvního poločasu dostává do vedení! Na přihrávku do vápna si naběhl KIKE BARJA, který levačkou uklidil míč k zadní tyči!
43'
Darko Brašanac se po souboji ve vápně poroučel k zemi a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Sudí mu dal jasně najevo, že se o faul nejednalo.
42'
Sergi Gómez sebevědomým průnikem vyvezl míč středem hřiště na polovinu soupeře. Obrana Osasuny se nestačila srovnat.
41'
Po další akci hostů narýsoval Martínez kolmici do vápna, jenže Budimir v tu chvíli udělal dva kroky opačným směrem.
40'
Hostující celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde zakročila domácí defenziva.
39'
Domácí fanoušci pískají při každém kontaktu hostů s míčem. Osasuna to má v této atmosféře hodně těžké.
38'
Wu se po centru z pravé strany natahoval ve skluzu, jenže jeho teč usměrnila míč daleko od vzdálenější tyčky.
37'
Sergi Gómez dloubl míč vnějším nártem do pokutového území, nicméně ani Wu ani Puado na jeho centr nemohli dosáhnout.
36'
Herrera dostal přihrávku na střed a vnějším nártem sklepl míč pod sebe.
35'
Obránci Espanyolu chybovali při kombinaci na polovině hřiště. Osasuna tak podnikla vynikající brejk, který na poslední chvíli zastavil obránce.
34'
Další přerušení hry! Po střetu zůstává ve vápně ležet hostující gólman.
33'
Obránci Espanyolu zatím hrají výborně. Na malém vápně poněkolikáté v průběhu prvního poločasu kraloval stoper Sergi Gómez.
32'
Za nadýchaným centrem z levé strany se hnal důrazný Budimir, jenže přes obránce v modrobílém nedokázal zakončit.
31'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů inkasoval tvrdou ránu míčem do obličeje a zůstává otřesený.
30'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Tonny Vilhena).
29'
Espanyol má v posledních minutách problémy s přechodem na polovinu soupeře. Odražené míče sbírají na polovině hřiště stopeři Osasuny.
28'
Juan Cruz krásným průnikem obešel hned dva soupeře v modrobílém dresu. Defenziva domácího celku byla znovu pozorná.
27'
Aridane je v prvním poločase hodně aktivní. Jeho nadýchaná pobídka skončila v moci obránců barcelonského mužstva.
26'
García narýsoval kolmici mezi obránce soupeře, nicméně domácí brankář Diego López si dal na přihrávku pozor.
25'
Leandro Cabrera diriguje rozehrávku Espanyolu, nicméně jeho akce skončila nepovedenou přihrávkou za obránce.
24'
Diego López si dal pozor na vysoký centr z levé strany a jednoduše si dokráčel pro balón.
23'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů domácího celku zůstává sedět na trávníku a drží se za levé stehno.
22'
Juan Cruz se hnal vpřed po levé straně, nicméně v souboji s obráncem Calerem si pomohl nedovoleným zákrokem.
21'
Stopeři hostujícího celku už opět hrají na polovině soupeře. Nikdo v modrobílém dresu Espanyolu se vysoko nevysouvá.
20'
David García prošel od půlící čáry až na hranici velkého vápna, ale první obránce mu chytrým blokem zamezil v zakončení.
19'
Stopeři Osasuny dirigují rozehrávku na polovině hřiště. Proti pevnému defenzivnímu valu Espanyolu se jen těžko dostávají vpřed.
18'
Fernando Calero si naběhl na přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže pokus o přenesení hry na pravou stranu se mu vůbec nepovedl.
17'
Hostující brankář včasným výběhem zhatil střelecký úhel jednomu z domácích střelců, který vůbec nezakončil.
16'
Vilhena si parádním odpoutáním od obránce našel střeleckou pozici na hranici velkého vápna, ale těsně minul pravou tyč!
15'
Manu Sánchez napadal rozehrávku domácího celku, ale při presinku si pomohl nedovoleným zákrokem.
14'
Osasuna je sice mnohem aktivnější, ale musí si dávat pozor na zadní vrátka. Nyní zůstal na polovině hřiště další obránce.
13'
Domácí celek se mohl dostat do vedení! Sergio Darder se prokličkoval do palebné pozice, ale Sergio Herrera jeho slabou ránu zastavil!
11'
Do zakončení se dostal Ante Budimir, jenže vzrušení před domácí brankou bylo kvůli odmávanému ofsajdu zbytečné.
10'
Dalším nedovoleným zákrokem se provinil David Gárcia, který trefil soupeře vysokou nohou. V úvodu duelu se hraje hodně tvrdě.
9'
Darko Brašanac při průniku na pravém křídle zatáhl za dres soupeře a poslal jej nedovoleným způsobem k zemi.
8'
Tlak Osasuny v posledních minutách ještě roste. Naopak defenziva Espanyolu má v úvodu plno práce.
7'
Juan Cruz chtěl přenést hru na pravou stranu do volného prostoru, nicméně jeho pobídka se na pokropeném trávníku svezla do autu.
6'
Sánchez tentokrát uspěl v defenzivní činnosti, pokryl si míč tělem a rozehrál na pravou stranu hřiště.
5'
Manu Sánchez odcentroval z pravé strany do pokutového území, jenže k jeho pobídce se nedostal nikdo ze spoluhráčů.
4'
Osasuna je v úvodu utkání častěji na míči a trpělivou kombinací si hledá prostor pro rychlý výpad.
3'
Poprvé v utkání se do ofenzivy dostala také hostující Osasuna, nicméně hráči hostujícího mužstva se u míče dlouho neohřáli.
2'
Espanyol se v úvodu utkání usadil na polovině soupeře, kde si domácí vyměňují krátké přihrávky a soupeři prakticky nepůjčují balón.
1'
Domácí Espanyol obstaral výkop do dnešního souboje. Utkání se bude hrát před solidní kulisou.
1'

Espanyol Barcelona: López I – A. Vidal, Calero, Se. Gómez, Cabrera – Darder, Y. Herrera, Morlanes, Vilhena – Puado, Wu.
Náhradníci: García XV, Oier – de Tomás, Embarba, López II, Melamed, Melendo, Mérida, Miguelón, Loren, Vilà.

CA Osasuna: S. Herrera – Ramalho, García VII, Aridane – M. Sánchez, Moncayola, Jav. Martínez, Brašanac, J. Cruz – Barja, Budimir.
Náhradníci: J. Pérez – Ávila, Barbero, Cote, García IV, García VI, García II, I. Pérez, Oier, R. Torres, Torró, N. Vidal.
Espanyol Barcelona

Domácí celek je na tom o něco hůře, ale také z jeho pohledu to se záchranou v nejvyšší španělské soutěži vypadá dobře. Espanyol má na kontě třicet devět bodů a je čtrnáctý. Na osmnáctou Mallorcu má navíc k dobru sedmibodový náskok. Na domácím hřišti navíc Espanyol patří mezi nejsilnější celky v nejvyšší španělské soutěži. Naposledy ale schytal příděl 0:4 na hřišti Realu Madrid.
CA Osasuna

Hostující Osasuna letos prožívá solidní ročník nejvyšší španělské soutěže. Po třiceti čtyřech odehraných kolech má na kontě čtyřicet pět bodů a zatím drží devátou pozici ligové tabulky. Na postup do pohárů už ztrácí sedm bodů a podle všeho to letos nevyjde, ale může hrát s naprostým klidem, jelikož už má jistou záchranu. Naposledy Osasuna remizovala 1:1 s Elche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.