La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Sevilla - 20. února 2022   14:05

Espanyol
50' Darder (Ó. Gil)
1:1
(0:1)
Sevilla
36' Mir  (A. Gómez)
Espanyol
Diego López (C) – Ó. Gil (88. Loren), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Bare – Puado (88. Embarba), Y. Herrera (83. Melendo), Darder, Vilhena (72. Aleix Vidal) – de Tomás.
González – Rodríguez, Bárcena
RCDE Stadium (Barcelona)
24897 diváků
Sevilla
Búnú – Koundé, Diego Carlos, Fernando (C), Augustinsson (56. Ó. Torres) – Ocampos, Jordán (56. Rakitić), Delaney, J. M. Corona (71. Navas) – Martial (27. A. Gómez), Mir (71. Nasírí).

Díky za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:14.
Dnešní utkání sledovalo 24897 diváků.
Je dobojováno. Domácím se povedlo v úvodu druhého poločasu vyrovnat a začínalo se znovu od začátku. Šancí poté bylo k vidění několik, jak na domácí, tak i na hostující straně, ale skóre se už neměnilo. Oba týmy si tak body rozdělily a rozešly se smírně.
90+7'
90+6'
Poslední nastavená minuta, hosté hýří aktivitou, ale stále se jim nedaří dostat míč za záda domácího brankáře.
90+5'
Hosté byli nyní v dobré šanci, zblízka střílel Torres, ale nakonec jeho akce nekončí gólem.
90+4'
Slibná akce hostů, ve které byl Óliver Torres, ale byl v ofsajdové pasti, což neuniklo postrannímu sudímu, který zdvihl svůj praporek.
90+3'
Hráči Sevilly jsou stále na polovině domácích a snaží se o nějaký útok, který by mohl znamenat vedení. Ovšem precizní obrana barcelonského Espanyolu je proti.
90+2'
Ivan Rakitić to zatočil k brance domácích, ale ti střelu poslali na rohový kop.
90+1'
Nastavovat se bude ještě šest minut navíc.
90'
Aleix Vidal nečistě zastavil na levé straně soupeře, dostává žlutou kartu a i on si příští zápas nezahraje. Hosté zahrají volný kop z levé strany.
89'
Míč byl dlouho na polovině hřiště, nyní si ho sebrala Sevilla a řítí se do další útočné akce, ale vrací se i obránci Espanyolu, kteří ji chtějí zmařit.
88'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Loren.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Adrián Embarba.
87'
Míč mají ve své moci domácí hráči, kteří zahrají další autové vhazování.
86'
Lucas Ocampos si nezahraje v dalším utkání díky této kartě, kterou inkasoval.
85'
Sudí musí znovu sahat do své kapsičky, aby vytáhl další žlutou kartu. Tu tentokráte dostane Lucas Ocampos, jenž se dost ostře opřel do domácího hráče a Gil se pak skácel k zemi a už je v péči lékařů.
85'
Pomalu se naplňuje čas v řádné hrací době, stále se ani jednomu týmu nepovedlo strhnout vedení na svou stranu. Zatím to tedy vypadá, že by se mohly body dělit.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Óscar Melendo.
81'
Bare přidržel soupeře nedovoleně a hlavní sudí tasí další žlutou kartu.
80'
Raúl de Tomás si tak dlouho chystal střeleckou pozici uvnitř velkého vápna, až z toho byla v dobré akci jen střela mimo tři tyče!
78'
Autové vhazování zahráli hosté a ještě se zdrželi na polovině Espanyolu, kde však nic nevymysleli.
76'
Žlutou kartu dostává Javi Puado (Espanyol Barcelona).
76'
Koundé inkasuje druhou žlutou kartu za plácnutí soupeře do citlivých míst a pakuje se ze hřiště předčasně.
75'
Domácí pokračují v útočném tažení a hosté se musejí opět bránit.
73'
Další autové vhazování pro domácí celek, je to na polovině Sevilly, takže se pokusí jít do dalšího ohrožení branky Búnúa.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Aleix Vidal.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf Nasírí.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Jesús Navas.
69'
Žlutou kartu dostává Jules Koundé (Sevilla FC).
69'
A opět z toho nic nebylo, jen hostující faul a sudí už tasí další žlutou kartu.
69'
A další roh pro hosty, ten předchozí jim nevyšel a nyní to zkusí znovu před domácí brankou.
67'
Óliver Torres centroval míč do pokutového území, ten obrana domácích srazila za zadní čáru. Sevilla tak zahraje další rohový kop.
66'
Pedrosa vybojoval autové vhazování, domácí celek tak opět zůstane u míče na polovině svého soupeře.
65'
Domácí hráči opět hýřili pohybem a dostali se do dalšího zakončení, ale z pravé strany se to nepovedlo Javimu Puadovi.
62'
Hezká akce domácích, ale ta nekončí gólem.
60'
Hodina hry je za námi a stále na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav 1:1. Od vyrovnání jsou domácí hráči hodně aktivní a mají snahu strhnout vedení na svou stranu.
59'
Sevillští dlouho drželi míč znovu na polovině Espanyolu, ale skrze precizní obranu soupeře se neprodrali k žádnému zakončení.
58'
Lucas Ocampos vběhnul do velkého vápna, z pravé strany pak poslal míč přímo na bránu Espanyolu, kde byl připraven Diego López.
57'
Lucas Ocampos poslal míč na Ivana Rakitiće, jenž okamžitě vystřelil, ale znovu to bylo do plných. Nicméně hosté stále drží míč na své straně.
57'
Rozehrávku domácích zmařil obranný zákrok hostujícího Rakitiće, který balon odcentroval na opačnou stranu.
56'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Ivan Rakitić.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Óliver Torres.
55'
Raúl de Tomás dostal pořádný strom od soupeře a skácel se v pokutovém území hostů na zem. Bude tak muset být ošetřen.
54'
Ocampos si nyní pohrál s míčem, ale jeho pokus byl nepřesný a López na něho v pohodě dosáhl. Míč tak má ve své moci.
52'
Hosté jsou zaskočeni, své vedení neudrželi a místo toho se začíná zase od začátku. Nyní střílel na pravé straně Fernando, ale jen do obránce Expanyolu.
50'
Espanyol právě vstřelil branku!
Teď se to už ale Barceloně povedlo a je vyrovnáno! Na pravé straně centroval míč do vápna Óscar Gil a míč posadil přímo na hlavu SERGIHO DARDERA, který ho umístil do nad ruku gólmana Búnúa. Ten se sice po míči ještě rukou natahoval, ale byl bez šance proti dobře mířenému pokusu domácího hráče – 1:1. Asistence: Óscar Gil.
50'
A opět se domácí nastěhovali na území Sevilly, ale opět to mají hodně těžké dostat se k pořádnému zakončení.
49'
Tonny Vilhena se blížil rychle před Búnúa, ale u jeho levé tyče levačkou z voleje jen branku hostů přestřelil.
48'
Hráči Expanyolu ale znovu dosáhli na balon a už se s ním opět ženou na polovinu Sevilly. Obránci hostů jsou už připraveni zakročit.
47'
Leandro Cabrera centroval míč po zemi, ale ten zastavil jeden z hostů, který ho poslal opačným směrem.
46'
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu v takových sestavách, v jakých končily první půli. U míče jsou domácí a po změně stran se derou dopředu.
46'
Střely na branku: 2 – 2
První poločas je minulostí. V něm se dařilo více hostům, kteří se v šestatřicáté minutě dostali do vedení zásluhou Rafy Mira, který dostal krásný centr od Alejandra Gómeze a u přední tyče ho bezpečně dopravil do sítě domácího celku. Barceloně se do konce první části hry nepovedlo vyrovnat a uvidíme, zda se jí to povede v dalším poločase. Ten začne přibližně v 15:05.
45+4'
45+3'
Tonny Vilhena poslal dlouhý centr do vápna, kde ho ale do bezpečí dostali hostující hráči, kteří ještě rychle míří směrem před domácí bránu.
45+2'
Darder ho zahrál nakrátko a míč lobem poslal do vápna, kde ho pryč vyboxoval Jásín Búnú. Následoval další pokus domácích a ten už hosté srazili za zadní čáru. Domácí ještě zahrají rohový kop.
45+1'
Po faulu Jordána budou domácí hráči zahrávat nebezpečný volný kop.
45+1'
Nad rámec řádné hrací doby v první půli se ještě budou nastavovat tři minuty navíc.
45'
Další hostující náznak akce, ale z ní nebylo vůbec nic. Hráči Barcelony se snaží drže míč co nejdále od Lópeze.
44'
Augustinsson nyní zezadu poslal k zemi soupeře a také on vidí od hlavního sudího žlutou kartu. Na ty je tedy srovnáno.
44'
Ludwig Augustinsson táhl míč levou stranou, po jeho centru však zakročila obrana Barcelony a nepustila soupeře do akce.
43'
Domácí hráči drželi míč na polovině hřiště, hosté je ale zase otravovali. Sergi Gómez ho pak raději poslal na malou domů Lópezovi, jenž ho poté odkopl ven.
42'
Jásín Búnú jistil balon u svého brankoviště, poté ho pohlídal, aby se k němu nedostal soupeř a následoval dlouhý odkop od jeho brány.
41'
Hostů je plné hřiště. Hráči Barcelony se snažili projít do blízkosti Jásína Búnúa, ale marně.
40'
Ten zahrál Ludwig Augustinsson, na jeho vzdušný centr ale nikdo ve velkém vápně nestačil zareagovat a domácí obrana balon odkopla do středu pole.
39'
Rohový kop pro hosy.
38'
Další akce domácích, která znovu neměla gólové parametry a míč má v držení zase hostující celek. Sevilla jde do další akce.
37'
Domácí se snažili o rychlou akci, ale z ní nezapršelo, hostující gólman Búnú zakročil včas.
36'
Sevilla právě vstřelila branku!
A je z toho nádherná branka hostů, kteří jdou do vedení. Alejandro Gómez nakonec prošel s míčem až na levou stranu vápna, odtud pak nacentroval míč k protější tyči, kde ho do sítě pohotově dopravil RAFA MIR – 0:1. Asistence: Alejandro Gómez.
36'
Dlouhý pas na Alejandra Gómeze a ten míří dopředu.
35'
Sergi Gómez protancoval s míčem k pravé postranní čáře, kde ho o něj obral soupeře. Balon ale skončil v zámezí a domácí zahrají další autové vhazování.
34'
Po nepřesné střele Gómeze má míč ve své moci Diego López a už ho má v rukavicích a bude ho odkopávat od své branky hodně daleko.
33'
Balon opět mají hosté a po pravé straně unikají směrem domácí vápno.
32'
Z této standardní situace nezapršelo, nadvakrát se pokoušel hlavičkovat Thomas Delaney, ale včas ho o míč připravil jeden z domácích obránců.
31'
Jules Koundé obešel soupeře, poslal míč Gómezovi, který udělal to samé, ale na levé straně před velkým vápnem vystřelil nepřesně. Nicméně hosté nakonec vybojovali alespoň rohový kop.
30'
Nyní de Tomás fauloval soupeře dost nečistě a ten se poroučel k zemi. Následovala žlutá karta, která je tou první v tomto duelu.
29'
Javi Puado špatně zpracoval centr od Raúla de Tómase a rázem tak bylo po akci domácího týmu, která se rýsovala velmi dobře.
28'
Hosté hned zahrozili před Lópezem, ten si ale prostoru u své branky pohlídal a v klidu dostal míč do rukavic, aby ho hned poslal dále.
27'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Alejandro Gómez.
27'
Přichází avizované střídání, Martial opravdu dohrál.
26'
Keidi Bare převzal přihrávku od Gila a poté ji poslal ještě Sergimu Gómezovi, ale ten střílel z levé strany hodně nepřesně.
25'
Sevilla je zatím bez Martiala a vystřídání, hraje tedy o jednoho hráče v poli méně. Domácí toho ale nyní nevyužili, jejich akce měla jen jepičí život.
24'
První vážnější akce zápasu. Raúl de Tomás pálil levačkou hodně tvrdě, jeho pokus ale zlikvidoval Jásín Búnú. Následovala ještě dorážka domácích, ale i ta končí mimo.
24'
A Martial se nešťastně zranil a je to jasné, pro něho zápas končí neplánovaně předčasně a bude muset být vystřídán.
23'
K vidění byl náznak šance Barcelony, ale po ní zůstal jeden z hostů ležet uvnitř vápna s bolestivou grimasou. Jde o Martiala, který je v moci lékařů.
22'
Diego Carlos Keidiho Bareho nedovoleně poslal k zemi a znovu budou u míče domácí fotbalisté.
21'
Jules Koundé poslal míč po zemi na Joana Jordána, jenž si s ním pohrál a následně ho poslal dále. Pas na dalšího spoluhráče byl už ale zastaven obranou Barcelony.
20'
Dvacet minuty hry je minulostí a zatím jsme se nedočkali žádné pořádné šance, která by gólmany obou týmů ohrozila. Zatím tak sledujeme spíše opatrné utkání bez většího nasazení a pohybu.
19'
Sergi Gómez přenechal míč Óscar Gilovi, ale jeho přízemní pokus končí jen na brankáři hostů.
18'
Adria Giner Pedrosa posílal míč do ohně, ale proti byl Jules Koundé, který ho odvrátil opačným směrem a pomohl tak svému brankáři, který tak byl v tuto chvíli bez práce.
17'
Jesús Manuel Corona byl faulován domácím hráčem a míč mají na své straně hosté, kteří se už dostávají na polovinu domácího Espanyolu.
17'
Ale jeho následný centr se neujal a zlikvidovala ho obrana Sevilly.
16'
První roh na domácí straně zahraje v končící šestnácté minutě Sergi Darder.
15'
Jules Koundé sebral centr z pravé strany a pravačkou ho nasměroval k přední tyči, ale tam si své místo pohlídal Diego López a má balon ve své moci. Bude ho za chvíli odkopávat daleko od své svatyně.
14'
Ovšem ve středu pole o míč přišli a toho domácí využili k rychlému protiútoku, který však přesně nezakončili.
14'
Jásín Búnú nyní zakročil proti pokusu domácích a hned bez čekání poslal balon za půlící čáru a co nejdále od své brány. Jeho spoluhráči tak míří do útoku.
13'
Lucas Ocampos se uvolníl na pravé straně, poté vyslal k tyči přihrávku na Fernanda, který ale na míč nedosáhl a ten znovu končí v moci hráčů domácí Barcelony.
12'
Javi Puado se připravoval z výskoku zakončit na pravé straně velkého vápna, v tom mu ale zabránil hostující Ludwig Augustinsson, jenž balon zastavil.
11'
Diego Carlos nyní fauloval domácího hráče a Espanyol Barcelona tak bude pro následující chvíle na balonu a míří dopeředu.
10'
Jesús Manuel Corona pak zahrál volný kop, k míči si na levé straně sbíhal Diego Carlos, aby hlavičkoval. Nicméně akci nedotáhl do konce, protože byl v ofsajdové pasti.
9'
Sergi Darder se tvrdě opřel do protihráče a hned k němu přispěchal hlavní sudí, který mu důrazně domluvil. Příště by něco podobného mohlo být už za žlutou kartu.
8'
Ludwig Augustinsson poslal dlouhý centr do pokutového území, ale tam nebyl nikdo, kdo by ho nasměroval směr branka Búnúa. Balon pak proskákal ven z vápna a Jesús Manuel Corona už neměl tolik sil zakončit. Míč tak mají domácí.
7'
Jules Koundé centroval míč do vápna, ale domácí obrana ho srazila za zadní čáru. Jako první zahrají rohový kop hráči Sevilly.
6'
Z vlastní poloviny začínají i za pomoci brankáře Jásína Búnúa hosté zakládat akci, ale domácí beci jim to řádně ztěžují.
5'
Dobrá zpráva pro Sevillu, Lucas Ocampos už je naštěstí v pořádku a je připraven znovu zasáhnout do hry.
5'
Raúl de Tomás se z ničeho nic dostal s míčem před velké vápno a okamžitě vystřelil, ale jeho pokus byl nakonec sražen do bezpečí a míč končí v moci hráčů hostující Sevilly.
4'
Tonny Vilhena se prosmýkl obranou soupeře, a i on podklouzl. Trávník je asi dost pokropený a klouže. Na rozdíl od hostujícího hráče je ale v pořádku a pokračuje hned ve hře.
3'
Ocampos se drží za nohu, a stále je na něm vidět, že jde o nepříjemné bolestivé zranění. Už je za postranní čárou a je v péči lékařů. Mezitím se začíná rozcvičovat jeden z hostujících náhradníků.
2'
Lucas Ocampos podklouzl, když chtěl odehrát míč a s bolestivou grimasou zůstal ležet na zemi. Už k němu spěchají lékaři a uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.
2'
Po levé straně se dral dopředu Ludwig Augustinsson, ovšem Sergi Gómez ho dohnal a míč srazil do zámezí. Sevillští zahrají autové vhazování.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu a hned se s míčem dostali na polovinu hostů. Ale tam o míč přišli a do akce jako první tedy putují hráči Sevilly.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Ó. Gil, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Bare – Puado, Y. Herrera, Darder, Vilhena – de Tomás.
Náhradníci: J. García, Oier – Miguelón, F. Calero, Vilà, Aleix Vidal, Melendo, Embarba, Mérida, Wu, Dimata, Loren.
Trenér: Vicente Moreno

Sevilla FC: Búnú – Koundé, Diego Carlos, Fernando (C), Augustinsson – Ocampos, Jordán, Delaney, J. M. Corona – Martial, Mir.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Navas, Scotta, Carmona, Ó. Torres, Rakitić, Gudelj, A. Gómez, Cruz, Munír, Nasírí.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
Espanyol Barcelona

Domácí Espanyol Barcelona je na tom mnohem hůře. Po dvaceti čtyřech odehraných zápasech má Espanyol na kontě pouze dvacet osm bodů a patří mu patnáctá pozice ligové tabulky. Na sestupové vody má k dobru náskok pouze osmi bodů. V letošním kalendářním roce navíc v lize ještě nezvítězil. Připsal si jen dva body za remízu v Cádizu a s Barcelonou v městském derby.
Sevilla FC

Hostující Sevilla zatím prožívá parádní sezónu. Po dvaceti čtyřech odehraných kolech má na kontě padesát bodů a drží druhou pozici za vedoucím Realem Madrid. Sevilla se tak v jarní fázi může chtít pobít o ligový titul. Na třetí Betis má k dobru náskok sedmi bodů. V posledním kole navíc na svém stadionu přehrála 2:0 Elche. Ve čtvrtek pak vstoupila do jarní fáze Evropské ligy a na svém stadionu přehrála Dinamo Záhřeb 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.