La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : D. Alavés - 26. února 2022   16:15

Getafe
55' Ünal (Arambarri) • 72' Ünal (Iglesias)
2:2
(0:1)
D. Alavés
45+2' Escalante  (R. Duarte) • 57' Méndez  (R. Duarte)
Getafe
Soria – Dakonam, S. Mitrović, Cuenca – Damián Suárez (62. Óscar Rodríguez), Aleñá (70. Iglesias), Arambarri, Nemanja Maksimović, Olivera – Ünal (90+3. Jaime Mata), Sandro Ramírez (62. B. Mayoral).
Jaime – Bueno, Tresaco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
7 720 diváků
D. Alavés
F. Pacheco – Tenaglia, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Pina (90. Pons) – Méndez (72. M. Vallejo), Escalante, Loum (85. Pellistri), Rioja – Joselu.

Utkání mezi Getafe a Deportivem Alavés skončilo nerozhodným výsledkem 2:2. Domácím výrazně zkomplikoval cestu za body Cuenca, jenž byl ve 32. minutě vyloučen po faulu na Méndeze. Hosté využili výhodu jednoho hráče navíc těsně před odchodem do kabin, bezbrankové skóre prolomil Gonzalo Escalante. Getafe ovšem střetnutí nezabalilo a vyrovnalo v 55. minutě trefou Enese Ünala. Deportivu vrátil těsný náskok o pouhou minutu později Edgar Méndez, nicméně body se nakonec přeci jen dělily, na konečných 2:2 vyrovnal v 72. minutě svým druhým gólem Enes Ünal.

Svěřenci kouče Florese musí vzhledem k průběhu střetnutí bod brát. Zůstávají na 15. místě a na sestupové pásmo disponují šestibodovým náskokem. A tím prvním sestupujícím by za současné situace bylo právě Deportivo Alavés.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 7:24.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Pere Pons.
87'
Domácí navyšují svůj tlak a přidávají na obrátkách. Fanoušci jsou ve varu.
87'
Óscar Rodríguez zahrával přímý kop z dobré vzdálenosti brány, jeho pokus nakonec proletěl jen těsně nad břevnem hostující brány!
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Loum, přichází Facundo Pellistri.
84'
Domácí svůj rohový kop zahráli nakrátko, následný centr hostující obrana odvrátila.
84'
Připravuje se střídání dalšího hostujícího hráče.
82'
Další útok domácích, obrana hostí ale dramatizaci nepřipustila.
81'
Borja Mayoral to proti přesile obránců vzal na sebe a vystřelil. Jeho pokus ale postrádal přesnost.
80'
Domácí brankář má míč ve své moci a znovu v klidu rozehraje celou hru.
79'
Centr Davida Soriy svého adresáta v šestnáctce nenašel. Hosté se ubránili.
78'
Útočný faul pro hostující celek. Domácí se budou moci uklidnit a rozehrát míč do dalšího útoku.
76'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (Deportivo Alavés).
72'
Getafe právě vstřelilo branku!
A máme znovu vyrovnáno! Z pravé strany hřiště poslal přesně umístěnou střelu k zadní tyči ENES UNAL a ta zaplula přesně, jak měla – do šibenice. Domácí stadion bouří nadšením! Asistence: Juan Iglesias.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Manu Vallejo.
71'
Domácí mají za sebou tři střídání, teď s cedulkou stojí rozhodčí i u lavičky hostí.
70'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Juan Iglesias.
69'
Hostující obránce na poslední chvíli zakopl míč za postranní čáru, jinak by se domácí natlačili do další slibné šance.
68'
Až moc dlouhý centr pro hostujícího Joseluho. Jinak by běžel sám na brankáře. Domácí brankář si ale dobře povyjel a celou šanci zhatil již v samotném začátku.
67'
Domácí se snaží najít cestu blíže k bráně, obrana v bílém je ale zatím dobře zformovaná.
64'
Hosté v další slibné šanci k navýšení jejich vedení! Sám před brankářem byl Joselu, druhý gól ale nepřidal, neuchytila se ani následná střela z druhé vlny od jeho spoluhráče.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Óscar Rodríguez.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Borja Mayoral.
59'
Domácí se snaží o další rychlou odpověď, pokus jednoho z místních útočníků ale nemířil přesně.
58'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
57'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté si berou rychle vedení zpět! Po centru z levé strany proskákal míč přes celé vápno, až se dostal k volnému EDGARU MENZDEZOVI a ten se nemýlil! Asistence. R. Duarte.
55'
Domácí srovnávají! Po dobře zahraném rohu si na míč vyskočil nejvýše ENES UNAL a rozjásal domácí tribuny. Asistence: M. Arambarri.
53'
Velká šance hostí na druhou branku v zápase. Respektive hosté ji doopravdy vstřelili, ale nakonec je od radosti dělí hvizd sudího pro ofsajd. Joselu, který stál na konci kombinace na dva doteky, si další zářez do statistik nepřipíše.
49'
Po nedovoleném zákroku Aléna budou standardní situaci zahrávat nyní hosté. Samotný hráč navíc vidí žlutou kartu.
48'
Centr do vápna ale pohodlně odvrací hostující obrana v bílém.
47'
Faul hostujícího hráče, domácí budou rozehrávat z velké vzdálenosti od brány.
46'
Domácí se hned vrhli do útoku, z prvního mráčku ale nezapršelo.
46'
Fanoušci domácího celku závěr prvního poločasu nesou těžce a nesouhlasně pískají. Na verdiktu rozhodčího se ale již nic nezmění. Hosté vedou po gólu z nastavení 1:0, navíc domácí od 32. minuty hrají pouze v deseti a spíše se brání.
45+4'
45+2'
Tak nakonec je vše jinak! Rozhodčí se díky možnosti kouknout na video nakonec rozhodli změnit rozhodnutí a branka platí! Po centru Duarteho do malého vápna se prosadil hlavičkující GONZALO ESCALANTE. Asistence: R. Duarte.
45+1'
Obrovská šance hostí v závěru prvního poločasu. Celek v bílém dosáhl vstřelené branky, tu však rozhodčí kvůli postavení mimo hru neuznává.
45'
Nastavují se dvě minuty.
43'
Žlutá karta pro Damiána Suáreze. Ten nepochopitelně postavil tělo do cesty Méndezovi, ačkoliv byl balón úplně někde jinde. Trest naprosto zasloužený.
43'
Přetažený centr vracel do ohně Djené Dakonam. V lehkém záklonu hlavičkoval Mathias Olivera vedle levé tyče, ale Fernando Pacheco si nebyl jistý, proto raději vyrazil míč a věnoval domácím další rohový kop.
42'
Roh pro Getafe. Enes Ünal nejprve kličkou po lajně vyřadil ze hry Laguardiu, aby následně sáhl ke střílenému centru, i s míčem dojel mimo hrací plochu skluzující Tenaglia.
41'
Joselu naslepo prodloužil nákop Piny za sebe. Nicméně do prostoru, kde neměl žádného spoluhráče, Stefan Mitrović dostal dost času na rozehrávku.
40'
Vzrušení bylo zbytečné, protože Sandro Ramírez zakončoval v ofsajdu. Přesto by gól nevstřelil, tvrdou střelu vyslal přímo do gólmana.
39'
Kartónek žluté barvy si vysloužil Mamadou Loum. Při zpracování se nesmyslně ohnal levou rukou za sebe, loktem nepříjemně zasáhl do obličeje Carles Aleñu.
38'
Kolem půlicí čáry se Deportivu daří výrazně lépe, nicméně z této oblasti nejspíše důležitý první gól nevstřelí. Enes Ünal jen těsně nedosáhl na přihrávku Duarteho.
37'
Zatím není tolik vidět, že by domácí hráli o deseti. Hosté marně usilují o převzetí kontroly nad hrou, nedokáží kombinovat na útočné polovině.
36'
Tomás Pina špatně odhadl rychlost spoluhráče Joselua. Balón poslal až moc před něj, výsledem je autové vhazování pro Getafe.
35'
Útočný faul odpískán Luisi Riojovi. Ve skluzu sice trefil i balón, ale jako první nohy dobře bránícího Damiána Suáreze. Na rozehrávku se chystá gólman Soria.
34'
Hra pokračovala přímým kopem Alavesu. Tomás Pina se chopil jeho exekuce a zvolil příliš prudký centr, na nějž adresát Joselu nedosáhl.
33'
Fotbalisté v modrých dresech podle očekávání protestují. K hlavnímu rozhodčímu jich přiběhlo pět, ale jeho výrok změní těžko, když si situaci ověřoval u obrazovky.
32'
A dostal! velká komplikace pro domácí mužstvo, které bude zbytek zápasu dohrávat o deseti. Je pravda, že Jorge Cuenca zvedl nohu hodně vysoko, avšak kopnout Méndeze určitě nechtěl, navíc jej nezasáhl nijak zvlášť tvrdě. Přísná červená.
31'
Tak pozor. Bude se řešit, jestli Jorge Cuenca náhodou nedostane za svůj zákrok červenou kartu!
30'
Po střetu s konkurentem zůstal ležet na zemi Edgar Méndez. Jedná se o problém s levou nohou, do akce dokonce musejí i zdravotníci.
29'
Pokračujeme tedy za bezbrankového stavu. Středem zkusil proniknout Nemanja Maksimović, jehož cestu zastavil ještě kousek před půlicí čárou ukázkovým obranným zákrokem Nahuel Tenaglia.
28'
Hosté se radovali ze vstřeleného gólu předčasně! Duarte odcentroval ideálně na hlavu spoluhráče, jenž hlavičkou k pravé tyči nedal Soriovi šanci zasáhnout. Pomezní ovšem zpozoroval, že skórující hráč stál v době centru v ofsajdovém postavení, tuto skutečnost následně potvrdil i videorozhodčí.
27'
Standardu v podobě rohového kopu vybojoval Gonzalo Escalante . Odcentrovat neměl kudy, nicméně nastřelil Dakonama, od nějž se míč odrazil mimo hrací plochu.
26'
Fotbalisté v bílých dresech volí zklidnění hry. Jsou si vědomi, že v utkání nejsou favoritem, případný bezbrankový výsledek by nejspíše brali.
25'
V pokutovém území soupeře padl k zemi Sandro Ramírez. Spíše ale z důvodu snahy o zakončení, nikoliv z důvodu faulu těsně bránícího Tenaglii.
24'
Ofenzivní akci Deportiva rozjel Mamadou Loum. Zkusil obloučkem za obranu vyslat do úniku Rioju, leč trefil jenom hlavu bránícího Cuency.
23'
Enes Ünal je hodně vidět. Včas dal balón od kopaček, aby ho následně pozdě dohrál Víctor Laguardia. I on prozatím vyvázl karetnímu trestu.
22'
Domácí často útočí vzduchem a centry jsou ve většině případů nebezpečné. Nyní jeden vyprodukoval Mauro Arambarri a Enes Ünal hlavičkoval těsně vedle levé tyče.
21'
Pokutový kop chtěl vybojovat Edgar Méndez. K lehkému kontaktu mezi ním a Dakonamem zřejmě skutečně došlo, ale ne k takovému, aby měla být nařízena penalta.
20'
Deportivo Alavés pokračuje v útočení. Do vnitra pokutového území poslal kulatý nesmysl Luis Rioja, Jorge Cuenca v klíčocou chvíli předskočil Joselua.
19'
Hrozící nebezpečí zažehnal domácí gólman David Soria. Vystartoval proti vysokému centru od pravé lajny, pravou rukou balón vyboxoval mimo šestnáctku.
18'
Přenesení hry k levé lajně vyšlo na jedničku. Mathias Olivera vzápětí zvládl zpracování, leč pokulhávala kvalita nahrávku, tu poslal k nohám protihráče.
17'
Zodpovědnost na sebe vzal Sandro Ramírez. Kličkou po lajně překvapil Nahuela Tenagliu, který sáhl k zatažení soka za dres a může být rád, že vyvázl bez karetního trestu.
16'
Zatím je k vidění poměrně nezáživné střetnutí. Vyzkoušel jej rozproudit Mamadou Loum, jenže mezi dvojicí protihráčů se protáhnout nezvládl.
15'
Nedorozumění mezi Suárezem a Ramírezem může domácí hodně mrzet. Útočník proběhl spoluhráči před nosem, zaskočený Damián Suárez si pak napálil míč pravačkou do levé nohy.
14'
A další faul, tentokráte na hostující straně. Proti pravidlům hrál Gonzalo Escalante, když vystrčeným pravým kolenem neúmyslně kopl do břicha Dakonama.
13'
Domácí na balónu dlouho nezůstali. Rozehrávku středem vystihl Víctor Laguardia, který rozvinul akci na Louma, jeho rána prosvištěla vysoko nad břevnem.
12'
Kousek za polovinou hřiště vybojoval faul na svou osobu Djené Dakonam. Tělem si šikovně pokryl míč, načež jej zezadu srazil k zemi Pina.
11'
Deportivo Alavés ukázalo, že také umí zaútočit. Pravou stranou utekl svému osobnímu strážci Luis Rioja, vzápětí ale poslal centr přímo do rukavic gólmana.
10'
Jako první musel zasahovat Fernando Pacheco. Neřešil však složitější situaci, Sandro Ramírez vypálil z pravé strany přímo do středu brány.
9'
Akce Getafe pokračovala, ale ne na dlouho. Nemanja Maksimović nahrával rozběhnutému Ünalovi až v momentě, kdy byl za posledním protihráčem. Ofsajd.
8'
Exekuce standardní situace se chopil Enes Ünal. Našel Carlese Aleñu, jenž prodloužil za sebe na Cuencu, křižná rána měla k přesnosti hodně daleko.
7'
Dobrou práci odvedl Jorge Cuenca. Pod tlakem udělal pěknou kličku do protipohybu Laguardiovi, jenž se následně dopustil nedovoleného zákroku.
6'
Aktivita domácího mužstva pokračuje. Sandro Ramírez chtěl uspět po zemi, avšak neuspěl, technický pokus na zadní tyč obětavě zblokoval Rubén Duarte.
5'
Carles Aleñá vymyslel parádní centr na úroveň penalty, kde naskakoval Sandro Ramírez. Začal však k zemi padat příliš brzy, takže jen prodloužil míč za sebe do země nikoho.
4'
Pod tlakem Djené Dakonam vsadil na jistotu a zahrál malou domů brankáři. David Soria zvládl zpracování na jedničku, následovalo přenesení hry k pravé lajně na Oliveru.
3'
Po pravé lajně podnikl zajímavý výpad Enes Ünal. Zvládl i odcentrovat, nicméně nastřelil prvního clonícího protihráče, jímž byl Nahuel Tenaglia.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Také hosté vsadili na klasiku, pro ligové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Getafe CF: Soria – Dakonam, S. Mitrović, Cuenca – Damián Suárez, Aleñá, Arambarri, Nemanja Maksimović, Olivera – Ünal, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Conde, Yáñez – Álvarez, Florentino, Iglesias, Jankto, Jaime Mata, B. Mayoral, Óscar Rodríguez, Villar, Vitolo, Yokuşlu.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Tenaglia, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Pina – Méndez, Escalante, Loum, Rioja – Joselu.
Náhradníci: Sivera – Martín, De la Fuente, García, Jason, López, Miazga, Moya, Navarro, Pellistri, Pons, M. Vallejo.
Trenér: José Luis Mendilibar

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Deportivo Alavés

Deportivo Alavés se nachází v ještě o něco horší pozici, než dnešní soupeř. Je totiž v sestupovém pásmu na 19. příčce, nicméně netřeba klesat na mysli, do konce sezóny zbývá ještě dost zápasů a čtyřbodová ztráta na 17. Granadu není nic strašného. Svěřenci kouče Mendilibara ovšem musí výrazně zlepšit hru. V předešlých jedenácti ligových střetnutích totiž poznali sladký pocit vítězství jedinkrát, a to nedávno, předminulý víkend zdolali těsně 2:1 Valencii. Na bodový zisk nenavázali na Santiago Bernábeu, kde tahali za kratší konec provazu a prohráli jasně 0:3. Nejlepším střelcem týmu je Joselu s dvanácti trefami.
Getafe CF

Getafe ještě čeká v boji o udržení mezi španělskou elitou těžká práce. Momentálně sice je mimo sestupové pásmo, nicméně z 15. místa má na 18. Cádiz náskok pouhých šest bodů. Floresova družina nehraje v posledních týdnech vůbec zle, v předešlých pěti ligových střetnutích prohrála pouze 3:4 v divoké přestřelce s Atléticem Madrid, naposledy remizovala v důležitém utkání 1:1 v Cádizu. Střelecké produktivitě celku vévodí Enes Ünal s jedenácti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 26. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Getafe a Deportivem Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.