La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Real Sociedad - 2. března 2022   21:00

0:2
(0:1)
Real Sociedad
35' D. Silva  (Merino) • 62' Merino
Mallorca
S. Rico – Maffeo (79. G. González), Valjent, Raíllo (C), Oliván – Sevilla (67. Hoppe), A. Sánchez (79. Baba) – Kubo (70. Lee Kang-in), D. Rodríguez, Ndiaye (67. Llabres) – Muriqi.
López – Serrato, Mateo
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
11 550 diváků
Remiro – A. Elustondo (70. Sola), J. Pacheco, Le Normand, Gorosabel (80. Zubeldia) – Guevara (46. Zubimendi), Merino (85. Illarramendi) – Portu (70. Djouahra), D. Silva, Oyarzabal (C) – Sörloth.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:9.
Mallorca potřetí za sebou neboduje a na šestnáctém místě jí zůstává pětibodový náskok na sestupové pásmo. Real Sociedad díky úspěšné dohrávce poskočil před Villarreal na šestou příčku a je dva body za třetím Betisem.
Společně s hlavním sudím si naposledy zapískal i zbytek nespokojených fanoušků. Ti za nepříznivého počasí sledovali podprůměrné fotbalové představení. Žádnou radost nemají ani z výsledku, neboť jediné dva góly padly do domácí sítě. Premiérovým zásahem v sezóně načal skóre David Silva a v 62. minutě jej z dorážky uzavřel Mikel Merino. Nenáročný zápas to byl pro Remira. Kvůli jedinému zákroku se tento gólman nemusel v 87. minutě ani pohnout. Ricovi naopak muselo v jednom případě pomoct břevno.
90+5'
90+4'
Obdivuhodné bago San Sebastianu trvalo dobré tři minuty. Nervy ztratil Baba a dopustil se drobného faulu.
90+3'
Sörloth a Oyarzabal mají trochu smůlu, protože jejich kolegové nechtějí riskovat ztrátu balonu a preferují přihrávky vzad.
90+2'
Zápas se pouze dohrává. V hledišti zůstali opravdu ti největnější fanoušci, na které neustále dopadá nespočet dešťových kapek.
90+1'
Real rozjel kolotoč krátkých přihrávek, skrze které postupně zacouval až do teritoria patřícímu Remirovi.
90'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího se rozsvítila informace o pětiminutovém nastavení. Taková porce se zdá být trochu zbytečná.
88'
Remirův vynucený výkop posunul Sörloth do autu. Znovu nebyl ani náznak konstruktivního přechodu.
87'
Pokud čísla nelžou, tak právě byla k vidění první domácí střela na bránu. Llabres zleva přihrával pod sebe a Oliván bez přípravy zasáhl optimálně stojícího Remira.
86'
Přenesení doleva se minulo účinkem. Llabres balón nechytil, i když šel do obětavého skluzu a na mokrém terénu se pořádně sklouzl.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Asier Illarramendi.
84'
Real Sociedad zjevně rezignoval na ofenzivu. Směrem dozadu nyní zafungoval i David Silva, když na sobě získal faul.
83'
Muriqi si přišel pro balon více do hloubky. Střela z dálky však vůbec nestála za řeč, v ohrožení byl spíše rohový praporek.
81'
Cirkulace míče na třiceti metrech od Remira domácím problém nedělá. Horší je to s tolik potřebnou předfinální fází, kvůli které chybí kvalitní zakončení.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Igor Zubeldia.
79'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Giovanni González.
79'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Iddrisu Baba.
77'
Ani teď Dani Rodríguez vzduchem neoslovil Muriqiho. Skvělý defenzivní výkon korunoval hlavičkující Pacheco.
76'
Mallorca se ještě nesmířila s porážkou. Podle posledních minut se zdá, že přinejmenším kontaktní gól je v jejích silách.
74'
Dani Rodríguez se nespojil s nikým jiným v červenočerném dresu. Míč skončil v autu.
73'
Andoni Gorosabel si vynutil faul a domácí jednotky se opět musí stáhnout mimo útočnou polovinu.
72'
Pokus o rychlý přechod vyšel Mallorce s přispěním šťastného odrazu. Klíčový pas však Llabres před Remira nedoručil.
71'
Antonio Raíllo se natrápil se Sörlothem. Míč mu každopádně vzal a chytře na něm udělal odkop od brány.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Lee Kang-in.
70'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Nais Djouahra.
70'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Álex Sola.
68'
Olivánův centr byl pro Kuba moc vysoký. Japonský šikula logicky patří mezi nejnižší muže na trávníku.
67'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Matthew Hoppe.
67'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Javier Llabres.
67'
Tohle mohlo být razítko na hostujícím vítězství! Merino zachytil míč na třiceti metrech od soupeřovy brány a levačkou posléze orazítkoval břevno.
65'
Minimálně dvě nové tváře se již chystají. Mezitím kopal Sevilla roh, za kterým napsal tečku Kubo. Z větší dálky se do požadovaného cíle netrefil.
64'
Body začínají být Mallorce velmi vzdáleny. Dá se očekávat okamžitá reakce Luise Garcíi v podobě změn v základní jedenáctce.
62'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté zvyšují! Oyarzabalův roh přistál u MIKELA MERINA, který nejprve trefil nohu Raílla, ale na druhý pokus zleva napral balon k bližší tyčce.
61'
Oyarzabal přetáhl centr za vzdálenější tyči, kde Merino vybojoval pro hostující barvy čtvrtý rohový kop.
60'
Jednu standardku však střídá druhá. Mallorca pyká za nedovolený zákrok kousek vedle pokutového území.
59'
Hlavičku z rohového kopu členové domácí defenzivy až k Ricovi nepustili.
58'
Ndiaye překvaltoval střed hřiště, jenže průniková přihrávka šla na vzorně pohlídaného Daniho Rodríueze.
57'
Zas a znovu byl Vedat Muriqi pokryt hostujícími stopery, takže se mu zavřela cesta za nadýchaným nákopem Briana Olivána.
56'
Dani Rodríguez nabral rychlost na levé straně. Pacheco centr z malého vápna vyhlavičkoval ke Kubovi a ten v zajímavé příležitosti poslal volej vedle brány.
55'
Elustondo se vymanil z tlaku dvou presujících soupeřů drzou a nebezpečnou kličkou. Vyšla mu ale parádně, takže všechna čest.
54'
Spolupráci mezi Ndiayem a Muriqim přerušil Jon Pacheco. Další důkaz toho, jak jsou hosté vzadu dobře organizovaní.
53'
Maffeo se rozhodl udělat taktický faul, aby urostlý Sörloth nemohl spáchat vážnější škody. Tady se to obešlo bez karet.
52'
Merinovi se zažlutilo před očima. Může za to docela zbytečné dohrání Daniho Rodrígueze.
51'
Útočení do plných domácímu týmu nechutná. Už poněkolikáté byl zahnán do bezpečí u půlící čáry.
50'
Kubo byl zdvojen. Gorosabel a Zubimendi si ho vzali do kleští, z nichž nebylo úniku.
49'
Za více než tři minuty se na hřišti nestalo prakticky nic. Za zmínku stojí snad jenom to, že trávník je skrápěn vytrvalým deštěm.
48'
Dnešní utkání sleduje 11 550 diváků.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
46'
Nebyl to moc koukatelný poločas. Dohromady byla vytvořena jedna pořádná střela na bránu, která ale stačila Realu Sociedad k otevření skóre. Díky parádní narážečce se vůbec poprvé v sezóně prosadil šestatřicetiletý veterán David Silva. Mallorca soupeře někoikrát zamkla, ale v přehuštěném pokutovém území zahrozila jen jednou z ofsajdu.
45+3'
45+2'
Dani Rodríguez schytal ránu od Merina. Žádný vliv na koncovku poločasu to už mít nebude.
45+1'
Díky krátkému vedení míče se David Silva postupně propracoval až do vápna. Tam mu každopádně došly nápady a Ricova brána v přímém ohrožení nebyla.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Menšímu náporu ze strany Mallorcy chyběla kvalitnější předfinální fáze. Hledání hroťáka Muriqiho dopadlo nezdarem.
42'
Domácí rozehráli roh na krátko. Následný nákop nebyl nejlepší nápad, protože byl určen maličkému Ndiayemu.
41'
Oyarzabal se po křížné střele hlásil o rohový kop, nicméně nařízena je Ricova rozehrávka. I tak to byl solidně provedený protiútok.
40'
Ani teď sudí López svůj pracovní nástroj nepoužil. Kubův brejk přitom vypadal slibně, než byl zezadu srovnán se zemí.
39'
David Silva upadl kousek vedle pokutového území. K jeho zděšení se faul nepískal. Kubovi tento souboj prošel.
38'
Nechybělo moc a Merino měl v kapse druhou asistenci. Alexander Sörloth po jeho nahrávce těsně netrefil prostor, do kterého před malou chvílí skóroval David Silva.
37'
Raíllo utrpěl nějaké svalové zranění. David Silva se ho zezadu patrně ani nedotkl. Zatím se vše obejde bez zásahu doktorského štábu.
35'
Čekání na první gól končí! DAVID SILVA během skvělé narážečky Merinem pronikl skrz zadní řady a levačkou zkušeně zakončil ze svého pohledu k pravé tyči.
34'
Muriqi je na hrotu odstřižen. Domácí fotbalisté mu nejsou schopni distribuovat takové přihrávky, jaké zkušený Kosovan potřebuje.
33'
Oyarzabal posouval balon do kapsy za obranu. U Sörlotha však zbyl jeden ze soupeřů a šanci nedovolil.
32'
Dani Rodríguez nebyl v natolik komfortní pozici, aby mohl jakkoliv zužitkovat krátký centr Ndiayeho.
31'
Držení míče: 49 % – 51 %.
30'
Oyarzabalovi to dnes zatím nelepí. Centr na přední tyč nezafungoval. Stejně tak byl k ničemu nákop Davida Silvy mimo hřiště.
29'
V pohotovosti bude i domácí strážce Sergio Rico, před kterého patrně přiletí centr z rohového kopu.
28'
První větší vzrušení bylo zbytečné! Prodloužení přihrávky za obranu šlo do ofsajdu. Antonio Raíllo beztak Remira neprostřelil.
27'
Amath Ndiaye narazil do Guevary. Ten v tom byl docela nevině, ale přesto je pískáno ve prospěch Mallorcy.
26'
Neadresný nákop Mallorcy byl pamlskem pro Remira. Modrobílí navazují velice rozvážnou rozehrávkou.
25'
Maffeo nahrával na osu, jenže u Sevilly celý postup skončil. Obě obrany zatím předvádí spolehlivé výkony.
24'
Daleko se nedostal ani Kubo. Hosté však odevzdali míč nazpátek a ten je nyní majetkem Sergia Rica.
23'
Maffeo šel do rizika. Risk se mu ale vyplatil, Oyarzabal ho navzdory urputné snaze nesetřásl.
21'
Mikel Oyarzabal svým dlouhým pasem překopl Sörlotha, kterému navíc byl odmáván ofsajd.
20'
Sudí nechali být podezřelý zákrok Gorosabela na Kuba a nechali běžet akci San Sebastianu. Sörloth se ocitl až ve vápně, kde mu vystavil stopku Maffeo.
19'
Le Normand si věděl rady s Ndiayeho mrštností. Svěřenci Luise Garcíí jenom vhazovali a pak museli balon odevzdat kvůli faulu Olivána.
18'
Dani Rodríguez byl viníkem faulu na Guevaru. Domácí se díky tomu budou stěhovat vstříc Remirovi.
17'
Portu podnikal svůj typický posun po pravém křídle. Na hranici velkého vápna se mu ale dveře zavřely.
16'
Kvůli krvavé stopě je Pacheco přinucen opustit hřiště. Mallorca bude mít dočasně o jednoho hráče navíc.
15'
Patrně kvůli kontaktu dvou hlav zůstává ve středovém kruhu ležet Pacheco. Zapotřebí bude ošetření.
14'
David Silva z jedničky přesouval Oyarzabalovu přihrávku na Sörlotha. Norského útočníka zezadu obestoupil Raíllo a zakončení šlo mimo tři tyče.
13'
Portu byl včas zakřižován. Raíllo mu sebral balon a přes gólmana Rica ho poslal do bezpečí.
12'
Guevara skončil v nefotbalové poloze. Vypadalo to podezřele, ale ekipa sudích žádný faul nesignalizuje.
10'
Valjent překazil plány Oyarzabala. Z přetaženého rohu nemohl kvalitně hlavičkovat Le Normand.
9'
Do vápna šel míč nejprve po zemi a až potom vzduchem. Kromě hodně nepřesné střely z delší vzdálenosti se ale nic zásadního nestalo.
8'
Pěkné roztažení do křídla předcházelo domácímu rohu.
6'
Remiro si vychutnal neškodný centr z nohy Daniho Rodrígueze.
5'
První zákrok pro Rica. Proti tečované střele to však neměl vůbec náročné.
4'
Hosté doslova ucpali prostor před penaltovou značkou. Zablokovali tam hned několik střeleckých pokusů. Mallorca zase vyřešila protiútok končící u Sörlotha.
3'
Nákop za obranu Oyarzabal nepřebíral v ofsajdu, nicméně zleva další přihrávku přetáhl do území nikoho.
2'
První doteky s balonem absolvovali domácí, kteří nastupují v červenočerných dresech. Real Sociedad je v bílomodrém.
1'

RCD Mallorca: S. Rico – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Oliván – Sevilla, A. Sánchez – Kubo, D. Rodríguez, Ndiaye – Muriqi.
Náhradníci: Reina – Ángel Rodríguez, Baba, Battaglia, J. Costa, G. González, Hoppe, Lee Kang-in, Llabres, Prats, Russo, Sedlar.
Trenér: Luis García

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – A. Elustondo, J. Pacheco, Le Normand, Gorosabel – Guevara, Merino – Portu, D. Silva, Oyarzabal (C) – Sörloth.
Náhradníci: Ryan – Zubimendi, Illarramendi, Zubeldia, Guridi, Isak, Sola, Lobete, Djouahra, A. Martín, Olasagasti, Gomez.

RCD Mallorca

Domácí tým má jako hlavní cíl záchranu. Zdaleka ji nemá jistou, byť na šestnáctém místě disponuje pětibodovým náskokem na zónu sestupu. Ta se Mallorce krapet přiblížila, neboť v posledních dvou kolech prohrála 1:2 s Betisem a doma nestačila v poměru 0:1 ani na Valencii. Dnešní dohrávka ji proto může velmi pomoct – v případě tříbodového zisku se dotáhne na třinácté Elche. Žádný z hráčů Mallorcy neskóroval v LaLize více než třikrát. Na tomto čísle jsou Ángel Rodríguez, Daniel Rodriguez a Salva Sevilla. Kvůli zdravotním problémům chybí slovenský brankář Dominik Greif a s ním i de Galarreta a Baba.
Real Sociedad San Sebastian

Hosté měli v závěru listopadu na kontě jedinou ligovou porážku. Poté jejich velkolepá forma ale opadla a logicky přišel o mírný ústup z popředí tabulky. Před dnešní dohrávkou je San Sebastian sedmý, leč v případě vítězství poskočí před Villarreal na místo šesté. Navzdory solidním výkonům patří ofenziva Realu Socieadad mezi ty slabší. V průměru dává přesně jeden gól na zápas. Interní tabulku střelců vede s osmi zásahy Mikel Oyarzabal. Kouč Imanol Alguacil se pere s rozsáhlou marodkou. Mimo hru jsou Barrenetxea, Januzaj, Montreal, Rafinha Rico či Zaldúa.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z dohrávky jednadvacátého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mallorcou a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.