La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Bilbao - 1. prosince 2021   21:00

Real
40' Benzema (Modrić)
1:0
(1:0)
Real
Courtois – L. Vázquez (80. Nacho Fernández), Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos (80. Camavinga), Casemiro, Modrić (70. Valverde) – Asensio (64. Rodrygo), Benzema (C), Vinícius Júnior.
Díaz de Mera – Becerril, Santaursula
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
33 627 diváků
Bilbao
Simón – Lekue (46. de Marcos), Núñez, Yeray, Balenziaga – Zarraga, Dani García (82. Vesga), Vencedor (63. N. Williams), Muniain (C) (70. Berenguer) – Raúl García (70. Sancet), I. Williams.

Real dnešní výhrou navýšil svůj náskok v čele tabulky na Atlético Madrid a San Sebastian na sedm bodů, městský rival Realu ale má ještě jeden zápas k dobru, Bilbao zůstává na osmém místě.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:13.
Před zápasem jsem sliboval zajímavou podívanou, nakonec jsme viděli skvělé utkání, v němž Real Madrid vítězí nad Athleticem Bilbao 1:0 dvanáctou letošní ligovou brankou Karima Benzemy, když přežil velké množství obrovských šancí soupeře a slaví těžce vybojované vítězství.
90+4'
90+4'
Berenguerův centr Courtois vyrazil k protějšímu rohovému praporku a vzápětí je zápas ukončen!
90+4'
Před domácí branku vyběhl i Unai Simón.
90+3'
Iňaki Williams byl zatlačen k rohovému praporku, tam ale dokázal vybojovat faul a Bilbao má před sebou poslední standardní situaci.
90+2'
Sancet ve středu hřiště fauloval Camavingu. To je přesně to, co Real teď potřebuje.
90+1'
Další hostující střelu zapsal do statistik de Marcos, z dálky však mířil velmi nepřesně a Thibaut Courtois nebude s odkopem od branky spěchat.
90+1'
Hlavní arbitr oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsilo hned několik hráčů Bilbaa, nakonec od Yeraye Álvareze se míč odrazil těsně vedle bližší tyče domácí branky.
88'
Další Vesgovu střelu zablokoval Valverde, následovat bude rohový kop pro Athletic.
87'
Krátké útočné snažení Realu končí ofsajdem Valverdeho, k míči se vrací Baskové.
86'
A další šance hostů! Bereguer si na pravém křídle šikovně zasekl míč, pak jej posadil na hlavu Mikela Vesgy, jehož hlavičku zastavila hruď Édera Militaa!
85'
Bilbao je stále nastěhováno na útočné polovině, Real se v těchto minutách jen brání se všemi hráči u vlastního pokutového území.
83'
Bereguerův nepříliš povedený centr odkopl Militao, hosté se ale zase zmocnili odraženého míče.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Nacho Fernández.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Eduardo Camavinga.
80'
Iňaki Williams se dostal do dalšího zakončení, zpoza pokutového území ale pálil nad branku.
78'
Následně za slovní přestřelku dostávají žluté karty Iňaki Williams i Casemiro.
77'
Další útočná snaha domácích končí odpískáním útočného faulu Iňakiho Williamse.
76'
Pátá tutovka hostů! V pokutovém území se uvolnil Sancet a objevil se sám před Courtoisem, ten ale hostujícímu útočníkovi zúžil střelecký úhel a vyrazil jeho ránu!
76'
Nico Williams se snažil protáhnout podél pravé postranní čáry, jeho centr je ale sražen do zámezí.
74'
Real kombinuje v okolí hostujícího pokutového území, s centrem Vázqueze na Benzemu si ale obrana Athleticu poradila.
72'
Viníciusovi nevyšel průnik po levém křídle, hostům se pak na poslední chvíli povedlo zamezit rohovému kopu.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ohian Sancet.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Álex Berenguer.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.
69'
A další zahozená šance Bilbaa! Po standardní situaci zůstal před brankou úplně osamocený Unai Núňez, ten ale míč jen jemnou tečí nasměroval vedle branky!
68'
Nakrátko rozehraný roh ale Realu vůbec nevyšel, Luka Modrić podklouzl a přišel o míč, pak po dlouhém sprintu jen hasil brejk Iňakiho Williamse faulem za žlutou kartu.
67'
Lucas Vázquez projektilem z pořádné dálky trefil Núňeze, od nějž se míč odrazil na sedmý rohový kop Realu.
66'
Toni Kroos se po souboji s Williamsem marně dožadoval odpískání faulu, Real se ale brzy vrátil k míči.
65'
Další centr před domácí branku adresoval Balenziaga, pro míč si ale došel Thibaut Courtois.
64'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Rodrygo.
63'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Nico Williams.
63'
Také po dalším rohu se hosté nedostali do zakončení, pak ještě centroval Núňez, Raúl García ale v těžké pozici hlavičkoval vysoko nad branku.
62'
Williams po průnikové přihrávce do pokutového území vybojoval další roh pro Bilbao.
61'
Následnému rohu se Real ubránil a už se hraje ve středu hřiště.
60'
Hosté znovu zahrozili, Williamsovu střelu ale stačil zablokovat Lucas Vázquez, ten předvedl skutečně výborný obranný zákrok.
60'
Na střelecké pokusy už Real Madrid vede 15:8, na branku je to 7:2.
59'
Znovu v akci Iňaki Williams, ten se snažil protlačit do zakončení mezi čtyřmi protihráči, ovšem neúspěšně.
57'
Williamsovi nevyšel průnik k pokutovému území Realu, zakončil jej velmi nepřesnou přihrávkou.
55'
Vázquezovu přihrávku Modrić výbornou patičkou přiťukl Kroosovi, jenž zakroutil svoji střelu těsně vedle hostující branky!
54'
Po nakrátko rozehraném rohu na centr Daniho Garcíi nedoskočil Raúl García.
54'
Williams se u vzdálenější tyče snažil najít Muniaína, ten vybojoval jen rohový kop.
52'
Lucas Vázquez přihrával na hranici pokutového území, kde měl napřáhnuto ke střele Ferland Mendy, tomu ale míč doslova ukradl od kopačky Karim Benzema.
50'
Real zatlačil svého soupeře před branku, Vázquezův centr ale mířil mimo dosah jeho spoluhráčů, navíc je nedovolený zákrok pískán Benzemovi.
48'
Zarraga potáhl míč po útočné polovině, pak z dálky střílel, mířil však zhruba metr a půl za vzdálenější tyč domácí branky.
47'
Utkání sleduje 33 627 diváků.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Óscar de Marcos.
46'
Hosté vstoupí do druhého poločasu s jedním střídáním, Iňiga Lekueho nahradí Óscar de Marcos.
Real měl v úvodu zápasu obrovskou převahu, kterou ale nedokázal nijak využít a ve třetí desetiminutovce pak přežil tři obrovské šance soupeře, domácí pak udeřili ve 40. minutě, když se trefil Karim Benzema a svoji dvanáctou ligovou trefou této sezóny otevřel skóre zápasu.
45+1'
45+1'
Real ještě zahrával jeden rohový kop, do zakončení už se ale domácí nedostali.
45+1'
Rozhodčí Díaz de Mera Escuderos k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Athletic se usadil na útočné polovině, Real jej ale nepouští do zakončení.
43'
Iňigo Lekue velmi tvrdě zajel pod nohy Júniora Viníciuse a za žlutou kartu může být ještě rád.
41'
Athletic se pokusil o rychlou odpověď, Muniaínova střela ale je zablokována.
40'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Real se ujímá vedení! Ránu Marcose Asensia brankář Simón jen vyrazil před sebe, Modrić pak chtěl zřejmě vystřelit, střela mu nesedla, ovšem míč nasměroval ke KARIMU BENZEMOVI, jenž s uklizením své dvanácté ligové trefy neměl nejmenší problém!
39'
Toni Kroos tentokrát střílel podstatně nebezpečněji pod břevno, Unai Simón ale i za pomoci břevna dokázal míč zpracovat do svých rukavic.
37'
Dalekonosná střela Kroose postrádala kvalitu a zamířila přímo do náruče Unaie Simóna.
35'
Balenziagův centr postrádal přesnost a zamířil za domácí branku.
33'
Po rohu se k hlavičce dostal Unai Núňez, mířil ale nad domácí branku.
33'
Iňaki Williams při akci jeden na jeden volil střelecké zakončení od rohu pokutového území, to je sraženo na rohový kop.
31'
Po faulu na útočné polovině je prvním příjemcem žluté karty Oier Zarraga.
30'
Real drží míč 73% hracího času, v posledních deseti minutách ale přežil několik velkých šancí soupeře.
29'
Tentokrát zahrozil Real, Benzemova střela zpoza pokutového území ale nabrala opačnou faleš a Simón mohl zůstat v klidu.
28'
Třetí tutovka hostů během několika minut! Při obranné standardní situaci Real zcela propadl, před Courtoisem se objevil naprosto osamocený Raúl García, svoji hlavičku ale nasměroval přímo do domácího brankáře!
26'
Mendyho nepřesný centr velmi nepřesvědčivě odkopl Balenziaga směrem za sebe, pro míč si ale doběhl Simón a zabránil tak lacinému rohovému kopu.
25'
Hraje se v rychlém tempu, tentokrát na opačné straně zakončoval Asensio, mířil ale přímo do středu branky, kde jistil situaci Unai Simón.
24'
A další tutovka Bilbaa! Po dlouhém výkopu Unaie Simóna Alaba pouštěl míč Courtoisovi, jenže si nevšiml Williamse, jenž se objevil před belgickým brankářem naprosto osamocen, ovšem byl tak zaskočen, že si míč ukopl úplně mimo svůj dosah na křídlo!
23'
Ze svého premiérového rohu se Bilbao nijak neprosadilo.
23'
Po dlouhém nákopu z hloubi pole se Iňaki Williams dostal přes Edera Militaa, ten ale v poslední chvíli ještě stačil vložit nohu do střely hostujícího útočníka a srazil ji těsně vedle branky!
22'
Po zákroku Lucase Vázqueze se držení míče zmocní Athletic.
20'
Po dlouhém nákopu do pokutového území si Williams evidentně zpracoval míč rukou, rozhodčí chvíli nechali pokračovat ve hře, pak ale přeci jen prohřešek hostujícího útočníka odpískali.
19'
Po Muniaínově centru se do odraženého míče pokusil opřít Lekue, střela mu ale nesedla a zamířila vedle domácí branky.
18'
Raúl García na pravém křídle vybojoval Mendyho faul, následovat bude standardní situace ve prospěch Bilbaa.
17'
Při kontru Bilbaa se Muniaín snažil najít v pokutovém území Williamse, Alaba ale odehrál míč do zámezí.
16'
Real brzy získal svůj čtvrtý rohový kop, ani po něm se ale do zakončení nedostal.
15'
Po hostujícím odkopu měli s napadajícím Garcíou komplikace Militao a brankář Courtois, nakonec ale brankář odehrál hlavičkou míč do bezpečného prostoru a hra se rychle přesunula na hostující polovinu.
15'
Domácí si nadále přihrávají na útočné polovině a v těchto chvílích marně hledají nějakou skulinu v defenzivě Athleticu.
14'
Vázquezův centr je sražen do středu hřiště, nadále se ale hraje pod taktovkou madridského celku.
12'
Po nakrátko rozehraném rohu už se domácí před branku nedostali.
12'
Karim Benzema se znovu tlačil do zakončení, ani podruhé ale nevyzrál na španělskou reprezentační jedničku v brance Bilbaa.
10'
Centr Toniho Kroose od rohového praporku odhlavičkoval Raúl García, odraženého míče se ale zase zmocnili domácí.
9'
Vinícius Júnior se výborně uvolnil na levém křídle, pak ale propásl ideální možnost k centru a bude z toho jen rohový kop.
9'
Během úvodních osmi minut hosté zkompletovali jen pět ze čtrnácti přihrávek.
8'
Bilbao se po zisku míče snažilo o rychlý přechod do útoku, Balenziagu ale brzy přibrzdil Vázquez a po pár sekundách hosté míč úplně ztratili.
7'
Po centru Viníciuse Júniora se v bezprostřední blízkosti tlačil do zakončení Benzema, nedokázal však propasírovat míč přes brankáře Simóna.
5'
Prvnímu rohu Realu se hosté z Bilbaa bezpečně ubránili.
4'
Mendyho centr nedoletěl až k adresátu Benzemovi, pak byla rána Asensia sražena na rohový kop.
4'
Domácí jsou usazeni na útočné polovině, zatím si ale přihrávají celkem daleko od pokutového území.
2'
První střelu Realu zapsal do statistik Toni Kroos, jeho pokus zpoza pokutového území ale byl zablokován.
1'
V závěru úvodní minuty zaútočili hosté, Williamsův centr si ale před Raúlem Garcíou pohlídali domácí stopeři.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté z Baskicka a je rozehráno!
1'
Oba celky se představí v tradičních barvách, Real tedy celý v bílém, hosté oblékli červeno-bíle pruhované dresy.
Fotbalisté už nastoupili na trávník slavného madridského stadiónu, utkání bude brzy zahájeno.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Camavinga, Carvajal, M. Díaz, E. Hazard, Isco, Nacho Fernández, Jović, Marcelo, Valverde, J. Vallejo, Rodrygo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Núñez, Yeray, Balenziaga – Zarraga, Dani García, Vencedor, Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Berenguer, Capa, de Marcos, Morcillo, Paredes, Petxa, Vesga, Sancet, Serrano, N. Williams.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Díaz de Mera – Becerril, Santaursula.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Bilbaa rozehráli tento ligový ročník výborně, když v prvních pěti zápasech nepoznali hořkost porážky, ovšem v posledních pěti zápasech naopak nedokázali ani jednou zvítězit a z celkových čtrnácti utkání uhráli osmkrát remízu, což je aktuálně řadí na deváté místo soutěže.

Na trávnících soupeřů Bilbao ze sedmi zápasů ještě ani jednou neprohrálo, ovšem zvítězilo jen ve třetím kole ve Vigu a všech šest dalších venkovních zápasů remizovalo, naposledy 0:0 na stadiónu valencijského Levante. Na stadiónu Santiaga Bernabeua Bilbao nevyhrálo už takřka 17 let, naposledy si odsud odvezlo tři body v únoru 2005, za hvězdné Los Galacticos tehdy hráli ještě Zidane, Owen, Raúl, Figo nebo Beckham.

Hostům kromě několika zraněných hráčů bude chybět distancovaný stoper Iňigo Martínez, jenž byl v minulém zápase proti Granadě vyloučen letos už podruhé.
Real Madrid CF

Real Madrid vstoupil do sezóny výborně, když v úvodních čtrnácti zápasech utrpěl jedinou prohru v úvodu října na Espanyolu a po sérii čtyř vítězství v řadě vede tabulku o čtyři body před městským rivalem a obhájcem titulu Atléticem.

Po návratu na Santiago Bernabeu zůstává Real v domácím prostředí neporažen, ze šesti zápasů už dvakrát ale nedokázal skórovat, když bezbrankové remízy uhrál proti Villarrealu a Osasuně.

Bílý balet disponuje suverénně nejlepší ofenzivou v soutěži, což dokumentuje také dvojice útočníků v čele tabulky střelců, jedenáctigólový Karim Benzema a Júnior Vinícius je hned za ním s devíti trefami.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 9. kola španělské La Ligy, lídr tabulky Real Madrid přivítá na stadiónu Santiaga Bernabeua Athletic Bilbao a můžeme se těšit na zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.