La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Real - 4. prosince 2021   21:00

0:2
(0:0)
Real
47' Vinícius Júnior  (Jović) • 57' Jović  (Casemiro)
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel (69. Zaldúa), Zubeldia, Le Normand, Rico (86. Muñoz) – Januzaj (69. Portu), Guevara (61. Turrientes), Zubimendi, Oyarzabal (C) – Sörloth (61. Barrenetxea), Isak.
Gil Manzano – Nevado, Martínez
Reale Arena (San Sebastián)
35 765 diváků
Real
Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro (65. Camavinga), Kroos (81. Valverde) – Rodrygo (81. Asensio), Benzema (C) (17. Jović), Vinícius Júnior.

Real Madrid po dnešní výhře navyšuje náskok v čele tabulky už na osm bodů před momentálně druhou Sevillou, příští týden jej pak čeká atraktivní městské derby s obhájcem titulu Atléticem.

Real Sociedad nadále klesá v tabulce, po třetím ligovém zápase bez vstřelené branky v řadě už je pátý, na druhou Sevillu ale ztrácí jen dva body. Po již zmíněném důležitém zápase v Evropské lize s PSV Eindhoven jej příští týden čeká další těžký zápas, představí se na trávníku třetího Betisu, jenž dnes přivezl všechny body z Barcelony.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:8.
V San Sebastianu se domácí fanoušci jistě těšili na šlágr s Realem Madrid, jejich hráči se ale nevzmohli takřka na nic, brankáře Courtoise prakticky neohrozili a Real Madrid poměrně snadno došel k jisté výhře, kterou v úvodní čtvrthodině druhého poločasu zařídili Vinícius Júnior s Lukou Jovićem.

Srbský útočník během prvního poločasu nahradil zraněného kanonýra Karim Benzemu, pak přihrál na první branku a druhou sám vstřelil, je tak vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
90+3'
90+3'
Vinícius Júnior byl u útočného rohového praporku faulován Zaldúou a Real Madrid tak dohraje zápas na soupeřově polovině.
90+2'
Také v nastaveném čase pokračuje domácí trápení, také centr Aihena Muňoze pokryl brankář Courtois.
90+1'
Rozhodčí Gil Manzano oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Muňozův centr odhlavičkoval Alaba do zámezí, krátce poté ale další domácí snahu zastavil ofsajd Zaldúy, jenž si nepohlídal své postavení na pravém křídle.
89'
Znovu v útočné snaze Vinícius Júnior, tomu ale nevyšel průnik kolem Zubeldii, ten si podle rozhodčího Gila Manzana počínal v rámci pravidel.
88'
Z následného rohu se hosté nijak neprosadili, mrzet je to ale nemusí.
87'
První nevyužitá velká šance zápasu! Po zisku míče Edera Militaa a rychlém přenesení dopředu Vinícius Júnior běžel osamocen na Álexe Remira, toho však nepřekonal!
86'
Střelecká statistika druhého poločasu je 3:5, na branku je to pak 0:3.
86'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Aihen Muñoz.
85'
Po nakrátko rozehraném rohu Modriće na Mendyho se levý obránce Realu Madrid pokusil vystřelit svoji slabší pravačkou, výrazně však minul branku.
85'
Při rychlém brejku Realu je Valverdeho přihrávka sražena na rohový kop, hosté nadále zcela kontrolují dění na trávníku.
83'
Domácí jsou sice u míče, stěží ale dokážou něco vymyslet u středové čáry a vůbec se jim nedaří dostat se k pokutovému území.
81'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Federico Valverde.
81'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.
80'
Také další standardní situace domácích skončila velkým nezdarem, Zubeldia hlavičkoval vysoko nad branku a dojde ke střídání Realu Madrid.
79'
Hosté chystají poslední změny v sestavě, do hry přijdou Asensio a Valverde.
79'
Thibaut Courtois si poradil i s dalším centrem z kopačky Joseby Zaldúy.
78'
Trápení domácích při standardních situacích pokračuje, rohový kop Oyarzábala snadno stáhl ze vzduchu Thibaut Courtois.
77'
Alexander Isak se neúspěšně snažil proniknout kolem Camavingy, ten zahrál na rohový kop.
76'
Ani další standardní situace ale nevedla k žádnému ohrožení hostující branky.
76'
David Alaba si v souboji s Portum neporadil zrovna nejlépe a poměrně lacino daroval soupeři rohový kop.
75'
Po Courtoisově výkopu zůstal na trávníku ležet Luka Jović, jenž se hlavou srazil s jedním z protihráčů.
74'
Po Oyarzábalově centru ze standardní situace skončili na trávníku hned dva domácí hráči, o nějaký nedovolený zákrok se ale nejednalo.
73'
Luka Modrić, jenž převzal kapitánskou pásku po zraněném Benzemovi, si i v pozdní fázi zápasu drží úspěšnost přihrávek přes devadesát procent.
71'
Baskové hrají s míčem na útočné polovině, zatím se ale marně snaží dostat k pokutovému území soupeře.
69'
Domácí se nadále trápí v ofenzivě, nevyvedl je z toho ani Isak, jenž zpoza pokutového území střílel vysoko nad branku.
69'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Portu.
69'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
68'
Carvajalovi nevyšel průnik po pravém křídle, míč se pak za brankovou čáru odrazil od něj a bude se rozehrávat od domácí branky.
67'
Utkání v Reale Areně sleduje 35 765 diváků.
66'
Před pronikajícím Rodrygem odkopl Álex Remiro míč do zámezí, hosté ale brzy po autovém vhazování o míč přišli.
65'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Eduardo Camavinga.
64'
Před dotírajícím Isakem si pokryl míč Eder Militao, zároveň vybojoval faul švédského útočníka.
63'
Druhou změnu v sestavě chystají i hosté, do hry přijde záložník Eduardo Camavinga.
62'
Vinícius Júnior se pokusil kolmicí po levém křídle vysunout Mendyho, ten nejdříve zpomalil v domnění, že balón nestihne, pak ještě o něj zkusil zabojovat, už však byl v souboji pozdě.
61'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Benat Turrientes.
61'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Ander Barrenetxea.
61'
Domácí tým chystá dvojici střídání, do hry přijdou Ander Barrenetxea a Bent Turrientes, dvojice devatenáctiletých hráčů.
60'
Adnan Januzaj dostává žlutou kartu za nevhodné chování, nejdříve se marně dožadoval odpískání faulu po střetu s Casemirem, pak si při průchodu kolem hlavního arbitra neodpustil nějaké řeči.
59'
Už se znovu hraje na polovině domácích, Real Madrid si užívá průběh úvodní čtvrthodiny druhého poločasu.
58'
Domácí se v ofenzivě zatím naprosto trápí, teď to dokumentovat Oyarzábal střelou mnoho metrů nad Courtoisovu branku.
57'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Už to je o dvě branky! Kroosův roh Casemiro prodloužil před branku, kde byl LUKA JOVIĆ dříve u míče než brankář Remiro a hlavou v pádu zvyšuje hostující vedení!
56'
Vinícius Júnior čistě vypíchl míč Januzajovi a Real Madrid rozjel rychlý přechod do útoku, Rodrygův centr je sražen za branku a pokračovat se bude rohovým kopem.
55'
Rodrygo byl faulován u postranní čáry, hosté budou rozehrávat z místa přestupku.
54'
San Sebastian se usadil na soupeřově polovině, zatím ale kombinuje daleko od pokutového území.
52'
Vinícius Júnior si poradil s bránícím Gorosabelem, pak se mezi dvěma soky neprotlačil ke střele Jović, povedlo se mu ale vrátit míč brazilskému spoluhráči, ten však tentokrát střelu vůbec nezvládl a nasměroval ji daleko vedle domácí branky.
51'
Alexandru Isakovi je při útočné snaze u postranní čáry pískán faul na Ferlanda Mendyho.
51'
Ander Guevara na levém křídle vybojoval rohový kop pro Real Socidead, ten ale odhlavičkoval Dani Carvajal.
49'
Domácí budou chtít odpovědět, zatím se ale posouvají dopředu jen autovými vhazováními.
47'
VINÍCIUS JÚNIOR si v pokutovém území domácích narazil míč s Lukou Jovićem a trefil se přesně k tyči!
46'
Luka Jović posunul míč rozběhnutému Rodrygovi, ten ale z úhlu znovu střílel jen do domácího brankáře a Remiro pokračuje ve sbírání jednoduchých zákroků, už je na pěti.
46'
Vynucené střídání Karima Benzemy zůstává zatím jedinou změnou v sestavách.
46'
První poločas tolik očekávaného duelu nabídl převážně boj ve středu hřiště s minimem vzruchu před oběma brankami. Zejména hosté se dostali k několika střelám na branku, všechny ale mířily přímo do brankáře Remira, ten se tak na své zákroky zatím moc nenadřel.

Nejdůležitějším faktem úvodního dějství je zranění Karima Benzemy, nejlepší střelec La Ligy utrpěl svalové zranění a může Realu Madrid nějakou dobu chybět.
45+1'
45+1'
Domácí po rychlém přechodu dopředu vybojovali rohový kop, pak s velkou nevolí přijímají fakt, že rozhodčí Gil Manzano ukončil první poločas a roh je nenechá rozehrát.
45+1'
Toni Kroos rozehrál standardní situaci doslova tristně, když jeho přízemní přihrávku vystihl Alexander Isak.
45+1'
Rozhodčí Gil Manzano k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po čase bude standardní situaci zahrávat také Real Madrid, Vinícius Júnior byl faulován poblíž rohu pokutového území.
44'
Po rychle rozehrané standardní situaci se v pokutovém území dostal ke dvěma hlavičkám za sebou Sörloth, zakončit se nepovedlo ani naskakujícímu Isakovi, pak v pádu střílel Oyarzabal do boční sítě.
43'
Další hostující faul, Januzaje u postranní čáry nedovoleně srazil k zemi Ferland Mendy.
41'
V souboji u postranní čáry zprvu vybojovali aut domácí, pak ale Toni Kroos přeci jen přesvědčil rozhodčí, aby věnovali míč jeho celku.
40'
Januzajův nadějný centr nedoletěl až k Sörlothovi, toho pokryl zatím výborně hrající Eder Militao.
38'
S centrem ze standardní situace si hlavičkou poradil Luka Jović.
37'
Předchozí Casemirův faul byl teprve pátý (3:2) v dnešním zápase, brzy však následuje nedovolený zákrok Viníciuse Júniora na Januzaje a následovat bude standardní situace pro Real Sociedad.
36'
Casemiro u postranní čáry podrazil Alexandera Isaka, odpískání následného faulu se mu vůbec nelíbí.
35'
Vinícius Júnior potáhl míč po levém křídle, pak ale nedokázal svoji přihrávku před branku doručit k adresátu Rodrygovi.
34'
S nákopem Gorosabela do pokutového území si defenziva Realu Madrid poradila, po odrazu míče do zámezí pak hosté mohou vhazovat.
32'
Po útlumu v poslední desetiminutovce už jsou domácí znovu aktivnější a v posledních minutách se hraje převážně na polovině lídra tabulky.
31'
Přetažený roh ale domácím vůbec nevyšel a bude se kopat od branky Thibauta Courtoise.
31'
Domácím se povedla kombinační souhra na levém křídle, Oyarzábalovu prudkou přihrávku před branku pak srazil na rohový kop Ferland Mendy.
30'
Isak měl příliš daleko k přihrávce Diega Rica po levém křídle.
30'
Blíží se závěr úvodní půlhodiny a stále marně čekáme na nějakou výraznější příležitost před jakoukoliv brankou.
28'
Toni Kroos pak z volného kopu střílel jen do zdi.
26'
Viníciuse Júniora v průniku útočnou polovinou zastavil jen „žlutým faulem“ Igor Zubeldia.
25'
Do skákavého míče se opřel Luka Modrić, znovu však mířil jen do brankáře Remira. Ten si připsal čtvrtý zákrok, přičemž všechny střely letěly do jeho postavení.
24'
Také další roh nevedl k zakončení, hosté ale převzali iniciativu a čím dál častěji se hraje na polovině San Sebastianu.
23'
Z rohu se hosté nijak neprosadili, po sraženém Mendyho centru ale brzy budou zahrávat další.
22'
Rodrygo zakončil svoji individuální akci po pravém křídle, Álex Remiro vyrazil míč na rohový kop.
20'
Adnan Januzaj si narazil míč s Isakem, pak hned střílel, jeho pokus však proskákal vedle Courtoisovy branky.
20'
Vinícius Júnior podnikl přímočarý přechod k pokutovému území Realu Sociedad, pak ale zakončoval do připraveného brankáře Remira.
19'
Luka Jović se při prvním zapojení do ofenzivní činnosti Realu Madrid ocitl v ofsajdu.
17'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
17'
Nepříjemnost pro Real Madrid, na trávníku klečí Karim Benzema, hned sundal kapitánskou pásku a nejlepší střelec La Ligy nebude schopen pokračovat.
16'
Eder Militao se při rozehrávce dostal pod tlak Isaka, povedlo se mu ale přesně přihrát parťákovi ze stoperské dvojice Alabovi.
15'
Sörloth si na pravém křídle pomohl nedovoleným způsobem proti Casemirovi, rozehrávat bude Thibaut Courtois.
14'
Standardní situaci soupeře se Real Madrid ubránil, hostům se pak ale ani nadvakrát nepovedlo dostat míč do středu pole a vhazovat budou moci znovu domácí.
13'
Isak se ocitl na trávníku po srážce s Casemirem, následovat bude standardní situace pro baskický celek.
12'
U postranní čáry zůstává v bolestech sedět Ferland Mendy, levý obránce Realu bude muset být ošetřen, zřejmě má nějaké svalové zranění.
11'
Na Ricův načechraný centr si nabíhal Isak, jeho hlavičku ale v poslední chvíli dokázal vykopnout Eder Militao.
11'
Viníciusovi Júniorovi nevyšel průnik po útočné polovině, dopředu mohou vyrazit modro-bílí.
9'
Rodrygo se šikovně protáhnul pokutovým územím domácího týmu, pak ale nepřesně přihrával před branku.
9'
Januzajův centr od rohového praporku hosté odvrátili do bezpečí.
8'
Oyarzábalův centr je sražen za hostující branku, následovat bude premiérový roh tohoto střetnutí.
7'
Karim Benzema dostal příliš dlouhý pas do pokutového území, Alabův nákop tak doputoval až k brankáři Remirovi.
6'
Do přihrávky Luky Modriće k postranní čáře na Rodryga se včasným skluzem vrhl Diego Rico.
5'
Toni Kroos byl faulován Guevarou při přechodu středové čáry, marně se pak díval po hlavním rozhodčím, zda-li nevytáhne pro soka kartu.
4'
Při kontru Realu Sociedad se Sörlothovi v pokutovém území nepovedlo dobře zpracovat Januzajovu přihrávku.
3'
První útočnou akci madridského celku zakončil střelou Vinícius Júnior, jeho přízemnímu pokusu ze střední vzdálenosti ale chyběla veškerá razance a brankář Remiro si připsal jednoduchý zákrok.
3'
Zubimendimu nevyšla přihrávka k pokutovému území na Isaka, hosté se zmocnili míče.
2'
Úvodní desítky sekund se odehrávají výhradně ve středu hřiště, v držení míče jsou aktuálně domácí Baskové.
1'
Domácí Real Sociedad se představí v tradiční bílo-modré kombinaci, Real Madrid oblékl tmavě modrou sadu.
Fotbalisté už nastoupili na trávník zaplněné krásné arény v San Sebastianu, utkání bude brzy zahájeno.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Rico – Januzaj, Guevara, Zubimendi, Oyarzabal (C) – Sörloth, Isak.
Náhradníci: Ryan – Barrenetxea, Djouahra, Guridi, Lobete, Muñoz, Navarro, J. Pacheco, Portu, Turrientes, Zaldúa.
Trenér: Imanol Alguacil

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Camavinga, Asensio, M. Díaz, Nacho Fernández, E. Hazard, Isco, Jović, Valverde, L. Vázquez, Marcelo, J. Vallejo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Real Madrid

Real Madrid hraje v posledních týdnech ve výborné formě, když napříč všemi soutěžemi z posledních deseti zápasů ztratil body jen domácí remízou s Osasunou, kdy měl navíc na trávníku obrovskou převahu.

Tu neměl ve středeční domácí dohrávce proti Athleticu Bilbao, přežil však řadu šancí soupeře a získal důležité tři body za výhru 1:0, v závěru prvního poločasu ji vystřelil svoji trefou Karim Benzema.

Také Real čeká důležité utkání v evropských pohárech, v úterý na stadiónu Santiaga Bernabeua přivítá Inter Milán a půjde o první místo ve skupině Ligy mistrů, tedy lepší nasazení do osmifinále soutěže.

Hostům chybí dlouhodobě zranění Gareth Bale a Dani Ceballos, jinak by trenér Ancelotti měl disponovat kompletním kádrem.
Real Sociedad San Sebastian

Celek ze San Sebastianu se letos účastní Evropské ligy a ve čtvrtek jej čeká přímý souboj o postup do jarní části této kontinentální soutěže proti PSV Eindhoven, předtím jej ale ještě čeká rovněž důležitý dnešní zápas v nejvyšší španělské soutěži.

V ní se Realu Sociedad nepovedly poslední dva zápasy, kdy po domácí bezbrankové remíze s Valencií prohrál na stadiónu barcelonského Espanyolu 0:1 a drobně tak ztratil krok s vedoucím Realem Madrid.

V dosavadních patnácti zápasech tým trenéra Imanola Alguacila získal 29 bodů za 8 výher, 5 remíz a 2 porážky, za vedoucím Realem Madrid zaostává o sedm bodů, druhé Atlético Madrid je lepší jen o skóre, disponuje však zápasem k dobru.

Domácí se musí obejít bez dlouhodobě zraněných Carlose Fernándeze a Nacha Monreala, k nim na marodce nedávno přibyli i Mikel Merino a jedna z hlavních opor David Silva.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání španělské La Ligy, třetí Real Sociedad přivítá lídra tabulky Real Madrid a v bitvě dvou královských klubů se můžeme těšit na královskou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.