La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : CA Osasuna - 30. října 2021   16:15

Sevilla
40' Diego Carlos (Rakitić) • 60' Ocampos
2:0
(1:0)
Sevilla
Bunú – G. Montiel (58. Navas), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Delaney (78. Fernando), Jordán (70. Gudelj), Rakitić (C) – Lamela, Mir (78. Munir), Ocampos.
CA Osasuna
J. Pérez – Areso, D. García, U. García, Cote – R. Torres (79. R. Ibáñez), Brašanac, Oier (C) (68. Moncayola), I. Pérez (68. Budimir), R. García (79. Ontiveros) – E. Ávila (68. Kike García).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání 12. kola LaLigy je u konce. Sevilla potvrdila, že v letošní sezoně má dobrou formu a vyhrála nad Osasunou 2:0. Po dnešku je tak na druhém místě španělské nejvyšší soutěže. Úvodní branku zápasu vstřelil těsně před poločasem Diego Carlos , tu druhou přidal po hodině hry Lucas Ocampos , když se absolutně nedohodla hostující obrana. Sevilla byla po celou dobu zápasu lepší a vyhrát si rozhodně zasloužila. V dalším utkání na ni čeká Lille v rámci Ligy mistrů. Osasunu čeká v rámci dalšího kola LaLigy Real Sociedad.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 17:10.
90+5'
90+4'
Ještě jeden centr z hostujících kopaček. Jasín Bunú míč sebral ze vzduchu a dnes pravděpodobně uhájí čisté konto.
90+3'
Z takřka ideální pozice se do míče opřel Ivan Rakitić, jenže jeho pokus trefil pouze dobře postavenou zeď Osasuny.
90+2'
Zajímavá možnost pro domácí. Rozhodčí jim přisoudil přímý kop z dvaceti metrů.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Hostující Osasuna drží míč na polovině soupeře. K brance soupeře však má ještě hodně daleko.
89'
Za zdržování hry dostal žlutou kartu Jasín Bunú.
88'
Po špatné kombinaci se ke střele z levé strany vápna dostal Javier Ontiveros. Jeho střela bodlem skončila nad brankou Bunúa.
87'
Domácí si chtějí pohrát s míčem. V těchto chvílích kombinují na vlastní polovině.
86'
Nyní se hraje na středu hřiště, ani jeden z týmů nemá motivaci ke hře dopředu.
85'
Do těžké pozice se sám na středu hřiště dostal Diego Carlos, nakonec mu pomohl faul soupeře.
84'
Sám na branku soupeře mířil domácí Lucas Ocampos, který druhou branku nepřidal. Trefil pouze vyběhnutého Juana Péreze do hlavy.
83'
Nepovedenou rozehrávku od vlastní branky zapsal Jasín Bunú, když našel pouze připraveného Coteho.
82'
Rozhodčí ještě komunikoval s kolegou u videa, zda se nejednalo o faul ve vápně Sevilly, hra však může pokračovat.
81'
Do poslední desetiminutovky vstoupili aktivněji hosté. Centr z levé strany však nikoho v červeném dresu nenašel.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Javier Ontiveros.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Robert Ibáñez.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Munir.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Fernando.
77'
Rohový kop pro tým Osasuny.
76'
Sevilla dlouze kombinovala na pravé straně hřiště. Nakonec vše ukončil odmávaný ofsajd Ocampose.
75'
Lamela se šikovně uvolnil z pravé strany na střed hřiště, poté si ale míč moc předkopl a přišel o něho.
74'
Statistice naběhaných kilometrů zatím vévodí Érik Lamela, který má v nohách 9 km.
73'
Dlouhým míčem se pokusil vysunout hru Sevilly Koundé, našel však pouze hráče soupeře.
71'
Pokračuje se v pozvolném tempu se spoustou chyb. Další se dopustil Darko Brašanac.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází Ante Budimir.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike García.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Jon Moncayola.
68'
Hned trojité střídání chystá hostující tým. Na domácí straně by mělo dojít k jedné změně.
67'
Na hrot útoku dostal nahrávku Rafa Mir. Zpracováním však míč takřka okamžitě nabídl soupeři.
66'
Nyní je míč až u Jasína Bunúa, který čeká na nabídku některého ze spoluhráčů.
65'
Hra nemá v posledních minutách potřebný spád. Často se stopuje a míč mění svého majitele.
63'
Domácí rozehráli roh na krátko a Érik Lamela zkoušel zakončit z hranice vápna. Juan Pérez si jeho pokus našel a pokryl.
63'
Roh pro Sevillu.
62'
Domácí hrají v absolutním klidu. Necelou půlhodinu před koncem vedou o dvě branky.
61'
Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).
60'
Sevilla právě vstřelila branku!
Už je to o dvě branky a domácí kráčí za další výhrou. Celá akce začala u Jasína Bunúa, který poslal dlouhý pas na polovinu soupeře, tam se Jesús Areso nedohodl s Juanem Pérezem a LUCAS OCAMPOS poté uklidil míč do prázdné branky Osasuny – 2:0.
58'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Jesús Navas.
58'
Na hrací ploše se nyní nachází Gonzalo Montiel, uvidíme, zda bude pokračovat.
57'
Míč si znovu postavil Rubén García, ale jeho centr levačkou byl hodně nepřesný a míč nabídl soupeři.
56'
Rohový kop pro hostující tým.
54'
Jesús Areso hodně tvrdě fauloval u postranní lajny Marcose Acuňu a může být opravdu rád, že dostali jen žlutou kartu.
53'
Dlouhý míč dopředu z kopačky Marcose Acuni přesný nebyl, v rukavicích ho podržel Juan Pérez.
52'
Na středu hřiště si dobře podržel míč Ivan Rakitić a vybojoval proti dvojici hráčů faul na svoji osobu.
50'
O těžký pas se pokusil na středu hřiště Oier. Narávka mu sice vyšla, ale následně Ezequiel Ávila o míč přišel.
49'
Roberto Torres centroval míč do vápna, kde našel pouze hráče v bílých dresech.
48'
Přímý kop ze středu hřiště pro hosty.
47'
Domácí se rychle dostali přes střed hřiště a o kolmou nahrávku se pokoušel Érik Lamela, který míč jen o kousek neprocpal přes bránícího soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:19.
Úvodních pětačtyřicet minut hry je u konce. Domácí Sevilla míří do šaten za jednobrankového vedení 1:0. O jedinou branku prvního poločasu se postaral ve čtyřicáté minutě Diego Carlos , když využil parádního centru od praporku z nohy Ivana Rakitiće. Domácí byli v prvním poločase rozhodně lepším týmem, snažili se diktovat tempo hry a vytvořili si i solidní šance, v té největší zklamal fanoušky Rafa Mir, který hlavou nedokázal usměrnit míč do branky. Hostující Osasuna se snažila hrát hlavně na brejky, větší příležitost na skórování si nevypracovala.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 76 %:24 %
Střely na branku: 1:2
Ofsajdy: 3:1
45'
45'
Exekuce se opět ujal Ivan Rakitić a rozehrál na krátko. Větší šance z toho pro Sevillu nevyplynula.
44'
Centr Gonzala Montiela byl zblokovaný a následuje roh pro tým v bílém.
43'
Do rychlého brejku se po levé straně vydali i hosté, ale Pérezův křížný centr před branku si stáhl Jasín Bunú.
42'
Úvodní branka zápasu rozhodně dodala klid na domácí kopačky. Hráči Sevilly v klidu hrají s míčem.
41'
Domácí i nadále pokračují na míči před brankou soupeře. Nálada se na stadionu okamžitě otočila.
40'
Domácí tým využívá rohového kopu a ještě před poločasem míří do vedení! Ivan Rakitić roh vybojoval a sám si ho i kopl. Chorvatský hráč parádním centrem našel dobře naběhnutého DIEGA CARLOSE z druhé vlny, který tvrdě uzemnil míč v brance hostujícího celku.
39'
Kousek za vápnem dostal míč do nohy Ivan Rakitić a vypálil. Následuje roh pro domácí.
38'
Marcos Acuňa dostal relativně těžký míč do lajny, ten mu přeskočil nohu a je z toho aut pro hosty.
37'
Po nezáživné části přišla obří šance pro domácí. Ivan Rakitić parádním centrem našel ve vápně Joana Jordána, který hlavou mířil pouze do tyče a Gonzalo Montiel z následné dorážky trefil jen před sebou ležícího brankáře Osasuny!
36'
Na středu hřiště se dobře do souboje dostal Ivan Rakitić, čímž vybojoval faul pro svůj tým.
35'
Hra v posledních minutách příliš nebaví. Zřídka se už ozývá pískot domácích fanoušků.
33'
Bezhlavě se na středu hřiště vrhnul po míči Ocampos, čímž fauloval soupeře. Může být rád, že rozhodčí nesáhl pro kartu.
31'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel centrovat do vápna Roberto Torres. Jeho centr ale nikoho v pokutovém území nenašel.
30'
Půl hodina hry je pryč a na míči jsou v posledních momentech častěji hosté. To bude pokračovat i nyní po faulu Rakitiče.
29'
Poprvé v utkání hraje Osasuna po delší čas u šestnáctky soupeře, kde se snaží o velké množství centrů.
28'
Na pravé straně hřiště se Lamela zbavil soupeře a centroval do vápna. Nepřesný centr skončil odkopem od branky.
27'
Hodně ostrý centr posílal z pravé strany Jesús Areso, domácí obrana si nadvakrát dokázala poradit.
26'
Z hodně velké dálky zkusil vypálit Darko Brašanac, jehož tvrdý přízemní pokus odvrátil dobře postavený Thomas Delaney.
25'
Po pravé straně zkusil zrychlit hru Gonzalo Montiel. Jeho nepochopený nápad skončil v rukavicích Juana Péreze.
24'
V posledních minutách se moc pohledný fotbal nehraje. Míč putuje na středu hřiště z domácích kopaček na ty hostující.
22'
Nikterak povedený roh to od hostů nebyl, ale na vápně se k nebezpečné střele dostal Roberto Torres. Míč napálil pouze do soupeře před sebou.
21'
Zblokovaný centr hostí a bude následovat roh pro ně.
20'
Na středu hřiště zbytečně došlápl Ivan Rakitić soupeře a hrát tak po delší době může Osasuna.
19'
Další míč do vápna si připsal Érik Lamela. Na jeho tvrdý pas jen o kousek nedostal Rafa Mir v předbrankovém prostoru.
18'
Érik Lamela našel vzdušnou nahrávkou ve vápně Ocampose, který lehce držený udržel míč, a tak může Sevilla i nadále kombinovat okolo vápna soupeře.
17'
Obrovská šance na straně domácích. Sevilla rozebrala soupeře na pravé straně hřiště a Joan Jordán centroval na zadní tyčku. Tam odmítl první gól zápasu Rafa Mir, když hlavou pálil vedle branky.
16'
Po delší době zazlobila i Osasuna. Druhou hostující střelu v zápase si připsal Roberto Torres po parádní kolmici od Rubéna Garcíi, následně ale pálil příliš slabě.
15'
Joan Jordán dostal rychlý míč na střed hřiště a snažil se vysunout Mira. Nápad to byl dobrý, ale nahrávka nedůrazná.
14'
Domácí kapitán Ivan Rakitić parádní patičkou přichystal střeleckou pozici na hraně vápna pro Marcose Acuňu, který z prvního doteku pálil důrazně, ale nad branku.
13'
Po levé straně se opět vydal Ocampos. Ve vápně na něho však čekala dvojice hostujících hráčů, tak hru raději otočil.
12'
Na středu hřiště si tělem podržel míč v souboji Thomas Delaney a následně byl povalen k zemi.
11'
Míč si u praporku postavil Roberto Torres a jeho levačka našla ve vápně Garcíu, který mířil vedle.
11'
Rohový kop pro Osasunu.
10'
Opět zahrozila Sevilla po levé straně hřiště. Ocamposova střela z velkého úhlu proletěla kolem brankové čáry.
9'
Rafa Mir se opět dostal do akce a snažil se vysunout Ocampose. Před Španělem se k míči dostal Unai García.
8'
Po levé straně se snažil probít Rafa Mir. V postupu vpřed mu zamezil důrazný Jesús Areso.
7'
Marcos Acuňa se rychlou nahrávkou po lajně snažil vysunout Ocampose, který míč na hrací ploše nestihl.
6'
Sevilla teď uklidňuje tempo zápasu kombinací na vlastní polovině hřiště mezi stopery.
5'
Rychlou nahrávku na hrot útoku adresoval Darko Brašanac pro Ávilu, který sám na branku soupeře jít nemohl, protože byl v ofsajdu.
4'
Přímý kop rozehrával hostující Rubén García, jehož důrazný pokus na střed branky nebyl pro Bunúa problémem.
3'
Na středu hřiště se šikovně uvolnil hostující Darko Brašanac a vybojoval faul pro svoje barvy.
2'
Domácí tým se usídlil poblíž vápna soupeře a Gonzalo Montiel centroval hodně nebezpečně z pravé strany před branku. Rafa Mir jen o kousek nedosáhl na míč.
1'
V úvodu jsou aktivnější domácí borci, jež hrají na polovině hřiště.
1'
Ještě před zápasem dostal pamětní dres se stovkou na zádech Lucas Ocampos, který v minulém utkání nastoupil do svého stého zápasu v dresu Sevilly.

Sevilla FC: Bunú – G. Montiel, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Delaney, Jordán, Rakitić (C) – Lamela, Mir, Ocampos.
Náhradníci: Dmitrović, Pastor – Navas, Augustinsson, Fernando, Ó. Torres, Gudelj, Óscar Rodríguez, Munir, Suso, Nasjrí, Idrissi.

CA Osasuna: J. Pérez – Areso, D. García, U. García, Cote – R. Torres, Brašanac, Oier (C), I. Pérez, R. García – E. Ávila.
Náhradníci: Ramos – M. Sánchez, Cruz, N. Vidal, Ontiveros, R. Ibáñez, Moncayola, Barja, Kike García, J. Martínez, Torró, Budimir..

CA Osasuna

V minulé sezoně hrála Osasuna klidný střed tabulky a letos se pohybuje ještě o kousek výš. Aktuálně je ne sedmém místě soutěže, což je jen kousek pod příčkami zaručující evropské poháry. V jedenácti zápasech získala 19 bodů se skóre 14:13 a na první Real Sociedad ztrácí jen pět bodů. Nejlepším střelcem týmu je dvaatřicetiletý Roberto Torres, legenda klubu letos rozvlnila síť dvakrát a přidala k tomu i dvě přesné nahrávky. V poslední kole překvapila Osasuna favorita, když na půdě Realu Madrid vybojovala cennou remízu 0:0.

Poslední tři zápasy

Real Madrid VS. Osasuna 0:0
Osasuna VS. Granada 1:1
Villareal VS. Osasuna 1:2

Sevilla FC

Ač domácí tým vstoupil do sezony dvěma remízami, tak rozhodně nemusí být z dosavadního průběhu ročníku zklamaná. Patří jí třetí příčka tabulky. V deseti zápasech získala 21 bodů se skóre 17:7 a má nejlepší obranu soutěže. Na první Real Sociedad ztrácí tři body, ale má o zápas méně. Nejlepším střelcem týmu je Argentinec Erik Lamela, který po příchodu z anglického Tottenhamu září. Prosadil se již čtyřikrát a doplnil to o jednu asistenci. Sevilla bojuje i v Lize mistrů, kde je po třech remízách na druhém místě skupiny G. Na vedoucí Salzburk ztrácí však čtyři body.

Mallorca VS. Sevilla 1:1
Sevilla VS. Levante 5:3
Lille VS. Sevilla 0:0
Zdravím všechny fanoušky španělské nejvyšší soutěže. V rámci 12. kola LaLigy se utkají týmy Sevilly a Osasuny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.