La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Celta Vigo - 22. ledna 2022   18:30

Sevilla
71' A. Gómez (J. M. Corona) • 74' Ó. Torres
2:2
(0:2)
Celta Vigo
37' Cervi   • 39' Aspas  (Méndez)
Sevilla
Dmitrović – G. Montiel, Diego Carlos, Rekik, Acuňa – Jordán (90. Cruz), Fernando (46. A. Gómez), Rakitić (C) (46. Ó. Torres) – J. M. Corona (71. Gudelj), Mir (46. Romero), Ocampos.
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C), Aidoo (65. Murillo), N. Araujo, Galán – Beltrán – Méndez (77. Solari), Denis Suárez (65. Tapia), Cervi (65. Nolito) – Aspas, S. Mina (82. Galhardo).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:16.
Sevilla se nakonec rozešla s Celtou Vigo smírně po remíze 2:2. Hosté přitom sahali v Andalusii po třech bodech. V závěru první půle totiž zásluhou Franca Cerviho a Iaga Aspase dvakrát udeřili a Sevilla musela dotahovat dvougólové manko. To se domácím dlouho nedařilo. Až v 71. minutě zavelel k obratu Alejandro Gómez, jehož obráncem tečovaná střela zapadla do šibenice a v 74. minutě vyrovnal Óliver Torres. Stejný hráč se pak mohl stát dokonce hrdinou večera, ovšem jeho hlavička skončila na tyči.
90+5'
90+5'
Nemanja Gudelj zkusil balón namířit k bližší tyči, ale tento prostor netrefil. Zápas tak skončí remízou.
90+4'
Alejandro Gómez ještě získal pro domácí přímý kop z nadějné distance. Fauloval ho Solari. Poslední šance pro Sevillu rozhodnout...
90+3'
Iago Aspas odlétl za postranní čáru po souboji s Diegem Carlosem. Rozhodčí ho zvedá ze země, nechce trpět žádné průtahy.
90+1'
Dobrá narážečka mezi Nolitem a Aspasem v pokutovém území. Iago Aspas zakončoval už u malého vápna, ovšem důležitý obranný zákrok si připsal Karim Rekik, který balón nepustil ke svému brankáři!
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Luismi Cruz.
90'
Iago Aspas získal pro hosty alespoň autové vhazování poblíž rohového praporku. Javier Galán k míči nepospíchá.
89'
Balón se odrazil k hostujícímu Galhardovi od sudího. Hra tedy musela být přerušena a následovat bude míč rozhodčího.
88'
Lucas Ocampos se napravo zbavil bránícího Galána. Jeho centr byl však na nabíhajícího Romera příliš vysoký.
87'
Pomalu se blíží konec duelu. Domácí jsou při chuti a snaží se utkání rozhodnout.
85'
Po rohovém kopu se míč odrazil před bránu, kde k němu měl nejblíže brankář Dituro. Ten ho chytil do rukavic.
84'
Po zablokovaném centru Lucase Ocampose budou domácí zahrávat rohový kop.
83'
Néstor Araujo nadělal velké problémy brankáři Diturovi! Pořádně ho totiž prohnal malou domů a gólman Celty byl rád, že před napadajícím hráčem balón odkopl alespoň do autu.
83'
Nemanja Gudelj dostal žlutou kartu za ostrý zákrok na Renata Tapiu.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Thiago Galhardo.
81'
Domácí málem dokonali obrat! Na parádní centr Acuňi z levé strany si naběhl Óliver Torres, jehož hlavička končí na pravé tyči!
78'
Protiútok Celty. Zleva ho táhl Iago Aspas. Ten se v šestnáctce zasekávačkou zbavil protihráče, pak chtěl ještě hledat Santiho Minu, ovšem na něho už přihrávka neprošla.
77'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Augusto Solari.
76'
Jeison Murillo nabral na vidle Ivána Romera. Za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
75'
Hosté ještě reklamovali údajný ofsajd Ivána Romera. Ten sice stál na malém vápně v ofsajdovém postavení, ovšem brankáři Diturovi v zákroku nepřekážel a balónu se nedotkl. I podle sudího k porušení pravidel nedošlo a platnost gólu je tedy potvrzena.
74'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí srovnávají stav! Z levé strany odcentroval Marcos Acuňa. Míč se od bránících hráčů poodrážel k ÓLIVEROVI TORRESOVI, který ho špičkou kopačky namířil k pravé tyči z pohledu brankáře Ditura – 2:2.
73'
Samozřejmě ožilo publikum, které hlasitě žene Sevillu za vyrovnáním.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Nemanja Gudelj.
71'
A je tu zápletka! Na pravém křídle si vzal míč ALEJANDRO GÓMEZ. Ten si ho přes bránícího Aspase navedl na střelu levačkou, kterou ještě s přispěním teče o jednoho z protihráčů poslal do vzdálenější šibenice. Brankář Dituro se za balónem pouze ohlédl – 1:2.
70'
Hosté přestáli rohový kop Sevilly. Nadále platí, že je jejich defenziva prakticky bezchybná.
69'
Na hřišti jsou vidět emoce. Především domácí začínají reagovat poměrně podrážděně.
67'
Po standardní situaci míč propadl na Ólivera Torrese. Ten si ho ale rovnal na střelu déle, než bylo třeba a mezitím ho dostoupil Brais Méndez. Domácí ještě reklamují faul na svého záložníka, ovšem rozhodčí je jiného názoru a do hry zřejmě nevstoupí ani VAR.
66'
Renato Tapia se na hřišti uvedl faulem na Alejandra Gómeze, za který si vysloužil žlutou kartu.
65'
Hosté vystřídali hned tři hráče. Odchod Josepha Aidoa byl vynucený, ghanský stoper totiž kulhal a zřejmě by nemohl nadále podávat plnohodnotný výkon.
65'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Joseph Aidoo, přichází Jeison Murillo.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Renato Tapia.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Nolito.
63'
Vynikající návrat hostujícího veterána Iaga Aspase, který vyplnil prostor před vlastním pokutovým územím a nepustil k odraženému míči Joana Jordána!
62'
Na domácí se už píská. Fanouškům se nelíbila přihrávka dozadu.
61'
Držení míče – 66 % : 34 %
60'
Standardní situaci zahrával Marcos Acuňa. Možná to chtěl zkusit přímo na bránu, míč se ale snesl ze vzduchu až za břevnem.
59'
Alejandro Gómez donutil k faulu Denise Suáreze a vybojoval pro domácí standardní situaci ze zajímavé pozice...
57'
Santi Mina se dostal za obranu Sevilly a řítil se sám na Dmitroviće. Skvělou práci však odvedl Diego Carlos, který situaci doběhl a čistým skluzem Minovi balón vypíchl!
56'
Iván Romero je už zpátky na hřišti. Lékaři mu zřejmě rameno vrátili tam, kam patří.
55'
Javier Galán byl zasažen do tváře rukou Joana Jordána. Hosté budou rozehrávat od levé postranní čáry.
54'
Lékaři se snaží s Romerovým ramenem něco udělat za postranní čarou. Hra byla mezitím zase zahájena.
53'
Domácí Iván Romero se po nevinném souboji s Araujem v pokutovém území chytl za pravou ruku. Vypadá to, na vykloubené rameno.
52'
Tu rozehrával Aspas. Po jeho centru se dostal na zadní tyči k hlavičce Néstor Araujo, který netrefil zařízení.
51'
Franco Cervi byl faulován Óliverem Torresem. Standardní situace pro hosty.
50'
Hostující Joseph Aidoo se při hájení prostoru u pravé postranní čáry dotkl míče rukou. Podle rozhodčího to ale nebyl úmyslný počin a hra tedy pokračuje.
49'
Do protiútoku se hnal Iago Aspas. Míč si kolem protihráče navedl na levačku, ale nedůraznou střelou nemohl Dmitroviće překvapit.
47'
Domácí kouč sáhl hned k trojitému střídání. Fanoušci Sevilly doufají, že nově příchozí hráči přinesou na trávník pozitivní změnu.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óliver Torres.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Iván Romero.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Fernando, přichází Alejandro Gómez.
46'
Po prvním poločase se v Seville schyluje k překvapení! Domácí druhý tým tabulky totiž prohrává s Celtou 0:2. Domácí měli většinu času územní převahu, ale do šancí se nedostávali. Pořádně zahrozili až těsně před prvním gólem hostí, kdy brankář Dituro neudržel Ocamposovu pumelici a při dorážce Acuňi pomohl gólmanovi Celty spoluhráč. Prakticky z protiútoku se pak radovali fotbalisté Viga. Střelu Miny ještě vyrazil brankář Dmitrović, ovšem dorážka Franca Emanuela Cerviho si našla cestu do sítě mezi jeho nohama. O pouhé dvě minuty později pak dostal na hranici šestnáctky příliš mnoho prostoru Iago Aspas, který tohle dokázal potrestat. Andalusané tedy budou mít po změně stran co dohánět.
45+2'
45+2'
Ještě rohový kop domácích. Po něm zakončoval Marcos Acuňa, míč ale neprošel až na bránu.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Většinu prvního poločasu se toho moc nedělo a teď je to tedy pořádná divočina. Sevilla se momentálně snaží korigovat skóre.
42'
Domácí mohli snížit! Po rohu rozehraném nakrátko se vřítil z pravé strany do šestnáctky Corona. Do jeho centru se položil Lucas Ocampos nůžkami, ovšem po jeho efektním zakončení se míč odrazil od země nad břevno!
39'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Hráči Celty okamžitě navyšují své vedení! Brais Méndez nahrál míč IAGOVI ASPASOVI, který si ho přebral u pokutového území. Stopeři Sevilly před ním nepochopitelně couvali a zkušený útočník tak mohl v podstatě ze stoje levačkou po zemi zamířit ke vzdálenější tyči. Dmitrović se za Aspasovým obstřelem natahoval marně – 0:2.
37'
To hosté svou první šanci proměňují! Po nepovedené obranné hlavičce Marcose Acuňi se dostal na půlce k míči Brais Méndez. Ten ho dotáhl k šestnáctce a nahrál doprava Santiagovi Minovi. Jeho ránu na zadní tyč ještě dokázal Dmitrović vyrazit, ovšem odražený míč si našel FRANCO EMANUEL CERVI, jehož dorážka prošla mezi nohama přesouvajícího se gólmana Sevilly.
36'
Jen jsem to řekl, tak si domácí vytvořili velkou možnost! Gonzalo Montiel přenesl hru na levé křídlo na Lucase Ocampose. Ten si míč navedl na pravačku a ranou z 20 metrů otestoval Ditura, který balón vyrazil pouze k Marcosovi Acuňovi. Ten pálil na zadní tyč, kde za již překonaného gólmana zaskočil obránce a další dorážka Ocampose pak skončila nad bránou!
36'
V zápase jsme stále neviděli žádnou gólovou příležitost. Hosté si dokonce zatím nepřipsali ani jediný střelecký pokus.
35'
Brazilec je po krátkém lékařském zásahu zpátky na hrací ploše. Nebylo to tedy zřejmě nic vážnějšího.
34'
Za postranní čáru kulhá Fernando, který má zřejmě problém s levým kotníkem. Domácí záložník podstoupí ošetření.
33'
Aidoo pouštěl míč brankáři Diturovi, čímž mu přidělal docela těžkou práci. Gólman Celty totiž musel odehrát balón těsně před napadajícím Rafaelem Mirem. Zvládl to, nakopl ho až k půlící čáře.
32'
Střely celkem – 2:0
31'
Denis Suárez kopl do nohy Acuňu a tentokrát už to byl zákrok na žlutou kartu.
29'
Marcos Acuňa byl faulován napadajícím Santiagem Minou. Míč pro domácí Sevillu.
28'
Hra pokračuje, mexický křídelník je ošetřován za postranní čarou.
27'
Jesús Manuel Corona si při vedení míče podvrtl pravý kotník a žádá si ošetření. Uvidíme, zda bude moci pokračovat. Na první pohled to vypadalo nepříjemně.
26'
Gonzalo Montiel centroval z pravé strany. Rafael Mir se však k balónu nedostal a tne dolétl až k brankáři Diturovi.
25'
Domácí si ze své územní převahy zatím nevytvořili gólovou šanci. Celta čeká na brejky, vpředu má nebezpečné hráče jako Mina a Aspas.
23'
Nepříjemná srážka Franca Emanuela Cerviho a Joana Jordána. Rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok od hráče hostí, který obdržel žlutou kartu.
21'
Nepříjemný moment pro hostujícího Frana Beltrána, kterého trefil při odkopu spoluhráč do ruky. Vypadá to, že mu otočil malíček, možná zápěstí. Beltrán zamířil za postranní čáru a nechává si postižené místo zatejpovat.
20'
Brais Méndez se Santim Minou se nyní vykombinovali z presinku soupeře a založili rychlý brejk hostí. Druhý jmenovaný pak posílal míč do šestnáctky, kam si už nabíhal Iago Aspas, ovšem k balónu měl blíže Dmitrović.
18'
Domácí nyní přitlačili Celtu před její šestnáctku. Dituro boxoval ostrý centr z pravé strany, Rojiblancos však zůstávají v útoku.
17'
Centr Montiela byl sražen do zámezí. Další roh pro Sevillu, který byl zahrán nakrátko.
16'
Právě Corona si nyní navedl míč z levé strany na zakončení pravačkou. Nakonec mu to vyšlo na bodlo, ovšem byl z toho jen slabý pokus, se kterým neměl Dituro problémy.
16'
Ten domácí zahráli nakrátko. Následný centr Jesúse Manuela Corony pak odvrátila obrana Celty.
15'
Domácí brankář Dmitrović zahájil rychlým výkopem domácí protiútok, ze kterého nakonec rezultuje rohový kop.
14'
Standardní situace Celty. Iago Aspas kroutil balón na zadní tyč, kam si nabíhal Javier Galán, který však míč na hřišti nestihl.
12'
Napadající Lucas Ocampos znepříjemnil situaci Javierovi Galánovi. S míčem se pak ale dostal do zámezí a nemohl tak rozvíjet akci domácích.
11'
Denis Suárez při napadání fauloval jednoho z domácích hráčů. Sevilla rozehrává z blízkosti své šestnáctky.
9'
Domácí velmi dobře napadají a pokud míč ztratí, většinou ho rychle získají zase nazpátek. Po jedné takové situaci následovala přihrávka doleva, odkud centroval Marcos Acuňa. Míč skončil v rukavicích brankáře Matíase Ditura.
7'
Před odkopem od brány hostí řešil nějaké zdravotní problémy Néstor Araujo. Ten ale signalizuje ke střídačce Viga, že to bude v pořádku.
7'
Akce Sevilly pokračovala. Ze střední vzdálenosti to zkusil Gonzalo Montiel, který bránu netrefil.
6'
Méndez je už v pořádku a zase útočí domácí. Přihrávku na levou stranu obdržel Marcos Acuňa. Ten prudce odcentroval, míč ale jen prosvištěl prostorem u zadní tyče.
5'
Hosté měli k dispozici standardní situaci. Centr Denise Suáreze vyboxoval domácí brankář Marko Dmitrović. Ten při zákroku navíc poslal k zemi nabíhajícího Braise Méndeze, jenž zůstává ležet na hrací ploše.
3'
Sevilla nastoupila v poměrně oslabené sestavě. Na střídačce je tedy řada mladíků. Domácí nicméně začali tlakem. Prudký centr Ivana Rakitiće z pravé strany obrana Celty zpacifikovala.
1'

Sevilla FC: Dmitrović – G. Montiel, Diego Carlos, Rekik, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić (C) – J. M. Corona, Mir, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Juanlu, Romero, Ó. Torres, Carmona, Cruz, Quintana, Zarzana, A. Gómez, Gudelj, Salas.

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Galán – Beltrán – Méndez, Denis Suárez, Cervi – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: R. Blanco, Balea Carrillo – Fontán, Solari, Murillo, K. Vázquez, Domínguez, Galhardo, Tapia, Nolito, O. Pineda.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Sevilla FC (2. místo, 13 – 6 – 2, skóre 32:14, 45 bodů)
Andaluský celek zažívá velmi dobrou sezónu a stále se drží ve hře o titul. Na vedoucí Real Madrid ztrácí ze druhého místa tabulky čtyři body. V La Lize drží hráči Sevilly sérii sedmi utkání bez porážky. V tomto období ztratili body jen za dvě remízy. Jednu z nich uhráli naposledy na hřišti Valencie, odkud si odvezli výsledek 1:1. Mrzet může porážka v osmifinále Copy del Rey na hřišti městského rivala Betisu. Nejlepším ligovým střelcem mužstva je šestigólový Rafa Mir. O trefu méně si připsal Lucas Ocampos.

Posledních 5 zápasů Sevilly:
Cádiz – Sevilla 0:1
Zaragoza – Sevilla 0:2 (Copa del Rey)
Sevilla – Getafe 1:0
Betis – Sevilla 2:1 (Copa del Rey)
Valencia – Sevilla 1:1
Celta Vigo (12. místo, 7 – 5 – 9, skóre 24:23, 26 bodů)
Fotbalisté Celty mají na sestupové pásmo k dobru devět bodů. V poslední době vykazují slušnou formu, se kterou by chtěli proniknout do horní poloviny tabulky. Z posledních pěti ligových duelů si Vigo připsalo tři výhry, jednu remízu a jedinou porážku. Naposledy doma zdolalo 2:0 Osasunu. Dojem trochu kazí pohárová prohra 1:2 na půdě třetiligového Atlética Baleares. Tradiční oporou Celty je zkušený útočník Iago Aspas, který má na kontě už 10 vstřelených gólů.

Posledních 5 zápasů Viga:
Vigo – Espanyol 3:1
Betis – Vigo 0:2
Baleares – Vigo 2:1 (Copa del Rey)
R. Sociedad – Vigo 1:0
Vigo – Osasuna 2:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V sobotu v podvečer se ve španělské La Lize utkají druhá Sevilla a dvanáctá Celta Vigo. Domácí se reálně drží v boji o titul, Celta si zase chce upevnit pozici v klidném středu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.