La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Sevilla - 19. ledna 2022   21:30

Valencia
44' Guedes (Gayá)
1:1
(1:1)
Sevilla
7' Diakhaby (vl.)
Valencia
Cillessen (19. Doménech) – T. Correia (76. M. André), Diakhaby, Alderete, Mosquera (46. Lato) – Musah (85. Račić), Foulquier, Guillamón, Gayá (C) – Duro, Guedes.
Soto Grado – Alonso, López
Estadio de Mestalla (Valencia)
Sevilla
Díaz – G. Montiel, Diego Carlos, Rekik, Acuňa (46. Jordán) – Ó. Torres, Fernando, Rakitić (C) – Ocampos, Mir, A. Gómez (74. J. M. Corona).
Pastor – Jordán, Cruz, Romero, Idrissi, Carmona, Zarzana, Quintana, J. M. Corona.

Souboj Valencie se Sevillou sliboval atraktivní podívanou, místo toho jsme ale viděli plno střetů a faulů, šancí bylo jen minimum a i přes mírnou hostující převahu je tak remíza zaslouženým vyústěním.

Sevilla zůstává druhá se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Real Madrid, Valencii dnešní bodový zisk pomohl k posunu na deváté místo.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 22:14.
90+5'
90+4'
Po hostující ztrátě míče se Oliver Torres ještě dopustil faulu na Guedese za žlutou kartu, to už bylo asi poslední, čeho jsme se dočkali v tomto zápase.
90+3'
Sevilla se ještě pokouší o závěrečný nápor, Valencie ale brání své pokutové území ve velkém množství hráčů.
90+2'
Další nepřesný střelecký pokus zapisuje do statistik Torres, tomu nesedla střela z hranice pokutového území.
90+1'
Rozhodčí Soto Grado oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Po následné standardní situaci se k hlavičce dostal Diego Carlos, mířil ale vysoko nad branku.
89'
José Gayá je za svůj předchozí zákrok dokonce vyloučen po druhé žluté kartě!
88'
Lucas Ocampos byl při průniku po pravém křídle faulován Josém Gayou, následovat bude standardní situace pro Sevillu.
86'
Při domácí útočné snaze byl Tonimu Latovi odpískán faul na Diego Carlose, dokonce je z toho žlutá karta.
85'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Uroš Račić.
85'
Znovu v akci Jesus Manuel Corona, ten se znovu dostal za domácí obranu, Doménech mu ale včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel, Corona se jej v poslední chvíli snažil přehodit, branku ale minul asi o tři metry.
84'
Corona byl faulován u postranní čáry, hosté rychle rozehráli.
82'
Další nepřesnost v hostující rozehrávce, druhý poločas má nadále podprůměrnou úroveň.
80'
Vedle hostujícího pokutového území se José Gayá nepříjemně srazil s Montielem, faul je pískán domácímu kapitánovi.
79'
Po dalším hostujícím faulu už to je na nedovolené zákroky 15:12, dnes je jich opravdu hodně.
78'
Jesús Corona se marně snažil odcentrovat z levého křídla, s míčem se už dostal do zámezí a bude se tak rozehrávat od branky Jaumeho Doménecha.
77'
Střídání Valencie je velmi ofenzivní, domácí by rádi silného soupeře porazili.
76'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Marcos André.
75'
A právě Corona se hned rozběhl do otevřené domácí obrany a z úhlu mířil na brankáře Doménecha, mohl ještě volit přihrávku na lépe postaveného Rafu Mira, místo toho se ale pokusil přehodit domácího brankáře, tomu pak odkopem pomohl Alderete.
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Jesús Manuel Corona.
74'
Valencie se pak ubránila soupeřově rohu.
73'
Montielův vysoký centr se snášel do oblasti břevna, brankář Doménech tak pro jistotu vyrazil míč nad branku.
73'
Z rohu domácí nedokázali nijak zahrozit.
72'
U domácí lavičky dostává poslední pokyny Marcos André, který by měl brzy vběhnout do hry.
72'
Correia už je zcela fit, teď toho využil k průniku do pokutového území, kde vybojoval rohový kop.
71'
Zdálo se, že Hugo Duro byl faulován při průniku útočnou polovinou, rozhodčí ale viděli jeho ofsajd.
70'
Correia už je zpět ve hře, Valencie pokračuje v plném počtu.
68'
Correia už za doprovodu fyzioterapeutů zamířil za postranní čáru a zdá se, že bude schopen v zápase pokračovat.
67'
Domácí obránce je nyní ošetřován, zatím se tak stále nehraje.
66'
Na trávníku se v bolestech svíjí Thierry Correia, zřejmě bude muset být ošetřen.
65'
Za dvacet minut druhého poločasu jsme viděli jedinou střelu, ta byla velmi nepřesná.
63'
Valencie vybojovala rohový kop, znovu se však domácí nedostali do zakončení.
62'
Sevilla se usadila u pokutového území Valencie, oba celky se ale po změně stran nadále trápí v předfinální fázi.
60'
Gayá se dostal k centru z levého křídla, před brankou ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
58'
Gudesovi se nepovedlo z levého křídla proniknout do pokutového území, hosté už přenesli hru na polovinu Valencie.
56'
Guedes dostal dlouhý pas do pokutového území, při zpracování míče si ale pomohl rukou, což neuniklo pozornosti rozhodčích.
54'
Na střelecké pokusy je vyrovnáno 7:7, na branku je to 2:4.
53'
Thierry Correia napřáhl ke střeleckému pokusu, mířil ale mimo branku.
51'
Utkání sleduje 26 049 diváků.
50'
Foulquier se těžce zvedá z trávníku po střetu s Rekikem, bude ale v pořádku.
48'
Neúspěšná souhra hostů ve středu hřiště, v držení míče je Valencie.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Cristhian Mosquera, přichází Toni Lato.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Joan Jordán.
46'
Po prvním poločase hraje Valencia se Sevillou 1:1, když hosté dlouho vedli po vlastní brance Diakhabyho, krátce před přestávkou se povedlo vyrovnat Guedesovi.

Sevilla měla v prvním poločase mírnou převahu, do druhého poločasu ale jdou oba týmy ve srovnatelné pozici.
45+5'
45+4'
Na trávníku se pořádně přiostřuje, za faul ve středu hřiště teď dostává žlutou kartu Gonzalo Montiel.
45+3'
Goncalo Guedes vletěl do souboje s Acuňou, který jej zřejmě podrazil, k obrovské nevoli domácích ale hlavní arbitr píská ruku Guedese.
45+2'
Rozhodčí Soto Grando k prvním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené, které už jsou u konce, prakticky nic se z nich ale neodehrálo.
45+2'
Žlutou kartu dostávají Acuňa s Gayou.
45+1'
Po souboji Correii s Acuňou vznikla hromadná roztržka v blízkosti laviček, kterou teď musí řešit rozhodčí.
44'
Valencia právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! Na přesný centr Josého Gayi si naskočil GONCALO GUEDES a hlavou se trefil pod břevno hostující branky!
42'
Rafa Mir si před brankou Valencie našel přesný centr, prudkou hlavičku ale namířil přímo doprostřed branky, Doménechovi se ale povedlo míč vyrazit do bezpečí.
41'
Acuňa se dostal pod tlak při rozehrávce ve vlastním pokutovém území, povedlo se mu ale dopravit míč ke svým spoluhráčům.
39'
Valencie je v přesnosti přihrávek pod sedmdesát procent, zatímco hosté jsou téměř na pětaosmdesáti.
38'
Na opačné straně měl velkou šanci Papu Gómez, jeho křižná střela se otřela o vnější část tyče domácí branky!
37'
Po standardní situaci musel zasahovat Javi Díaz, nadvakrát se mu ale povedlo míč zkrotit.
36'
Diakhaby byl nedovoleně sražen na útočné polovině, následovat bude další standardní situace pro Valencii.
34'
Foulquier se pokusil položit do Guedesova centru, v těžké pozici ale mířil mimo branku.
32'
Po standardní situaci se domácí dožadovali ruky v pokutovém území, nedovoleně se ale provinil Mosquera a rozehrávky se ujme Javi Díaz.
31'
Acuňa nedovoleně atakoval Foulquiera a domácí budou zahrávat standardní situaci od rohu pokutového území.
29'
Po dvou tvrdých hostujících zákrocích ve středu hřiště rozhodčí Soto Grado nechal domácím výhodu, Valencie z toho ale nic vytěžit nedokázala.
28'
Foulquier si hledal prostor v pokutovém území, jeho střelecký pokus ale byl zablokován.
27'
Valencie zahrávala dva rohy v rychlém sledu, Javiho Díaze ale domácí ohrozit nedokázali.
25'
Sražený centr Josého Gayi doletěl do boční sítě, domácí budou zahrávat svůj první rohový kop.
24'
Hosté mají už téměř dvoutřetinové držení míče, Valencia zatím jejich rozehrávku moc nenapadá.
22'
Papu Gómez centrem z levého křídla našel před brankou Rafu Mira, ten hlavičkoval mimo branku.
21'
Po rohu se fotbalisté z Andalusie do zakončení nedostali.
20'
Znovu v akci aktivní Ocampos, na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Sevillu.
19'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jasper Cillessen, přichází Jaume Doménech.
18'
Ocampos byl faulován ve středovém kruhu, mezitím se ale zřejmě chystá střídání domácích brankářů.
16'
Hostům nevyšel přechod středu hřiště, brzo se ale zase vrátili k míči zpět.
14'
Domácí poprvé dopravili míč do sítě, když Foulquier důrazně dokázal propasírovat míč za hostující obranu, kam si naběhl José Gayá a přehodil brankáře Díaze, okamžitě ale byl zdvižen praporek na znamení ofsajdu.
13'
Na rohový kop si naskočil Ocampos, jeho hlavičku na brankové čáře likviduje brankář Cillessen.
12'
Tečovaná střela Torrese z dálky proletěla nad brankou, hosté budou zahrávat rohový kop.
10'
Musahovi se z levého křídla nepovedlo prokličkovat do pokutového území.
9'
Hosté jsou po vstřelené brance při chuti a kombinují ve středu hřiště.
7'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla se ujímá brzkého vedení! Hostům vyšla akce po pravé straně hřiště a centr Montiela si nešťastně srazil do vlastní branky MOUCTAR DIAKHABY!
6'
Papu Gómez dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, výrazně blíže k míči měl domácí brankář Cillessen.
5'
Teď jsou to domácí, kteří hrají na soupeřově polovině, vybojovali autové vhazování u rohového praporku.
3'
Foulquier vystihl hostující přihrávku v hloubi útočné poloviny a rovnou si to namířil do pokutového území, kde se srazil s Fernandem, marně se ale dožadoval odpískání penalty.
2'
Sevilla se poprvé usadila na domácí polovině, zatím si ale hosté přihrávají daleko od pokutového území.
1'
Hlavní rozhodčí César Soto Grado poprvé hvízdl do píšťalky a zahájil zápas, jehož úvodního výkopu se ujali domácí.
1'
Na úvod proběhlo uctění památky dvou mladých fanynek Valencie, které nepřežily dopravní nehodu.
Valencia nastoupí v tradiční bílo-černé kombinaci, Sevilla oblékla červenou sadu.
Fotbalisté už nastupují na stadión slavného stadiónu Mestalla. Valencia už přes deset let staví novou arénu, vzhledem k finančním problémům je ale její dokončení v nedohlednu.

Valencia CF: Cillessen – T. Correia, Diakhaby, Alderete, Mosquera – Musah, Foulquier, Guillamón, Gayá (C) – Duro, Guedes.
Náhradníci: Mamardašvili, Doménech – M. André, Račić, J. Vázquez, Lato, M. Vallejo, Costa, Iranzo, Čeryšev, López.
Trenér: José Bordalas

Sevilla FC: Díaz – G. Montiel, Diego Carlos, Rekik, Acuňa – Ó. Torres, Fernando, Rakitić – Ocampos, Mir, A. Gómez.
Náhradníci: Pastor, Flores – Jordán, Cruz, Guerra, Romero, Idrissi, Carmona, Zarzana, Quintana, Corona.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: Soto Grado – Alonso, López.
Sevilla FC

Sevilla momentálně disponuje nejlepší formou v celé soutěži, když od prohry na Realu Madrid v závěru listopadu následujících šest ligových zápasů odehrála s bilancí 5-1-0, jediná bodová ztráta v tomto období přišla v domácím zápase s Barcelonou. Naposledy Sevilla v ligovém zápase zvítězila nad Getafe 1:0.

Horší to bylo o víkendu ve španělském poháru, kdy v kontroverzním derby, které muselo být kvůli excesům fanoušků domácího Betisu přerušeno a dohráno další den bez diváků, prohrála se svým úhlavním rivalem 1:2.

V ligové tabulce je Sevilla na druhém místě, když na třetí Betis má náskok už sedm bodů, za prvním Realem Madrid pak zaostává o pět bodů, oproti oběma celkům ale disponuje zápasem k dobru.

Sevilla postrádá trojici marockých reprezentantů (brankář Búnú a útočníci Munír a Nasírí), mimo hru jsou i zranění Jesús Navas, Suso a Lamela. Ten v týdnu dostal cenu Ference Puskáse od mezinárodní fotbalové federace za nejhezčí branku roku, kdy těsně předčil i trefu Patrika Schicka z mistrovství Evropy.
Valencia CF

Valencia výborně vstoupila do prosince, kdy dokázala vyhrát tři ligové zápasy v řadě a dostala se do horní poloviny tabulky, pak ale následovaly dvě prohry, kdy nejdříve v domácím prostředí nestačila na Espanyol Barcelona, pak jasně prohrála 1:4 na Santiago Bernabeu s vedoucím Realem Madrid.

Aktuálně je Valencia sice desátá, na čtvrté Atlético Madrid ale ztrácí jen pět bodů a dá se čekat tuhý boj o Ligu mistrů i další evropské poháry. Dosavadních 20 zápasů Netopýři odehráli s bilancí 7-7-6, domácí bilanci pak mají 4-4-2.

Sestava Valencie je značně nejistá, neboť Correia, Čeryšev, Gomez, Wass nebo Hélder Costa byli nedávno pozitivně testování na koronavirus.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání mezi Valencií a Sevillou, v němž se pro oba týmy jedná o důležité ligové body. Valencia by se ráda zapojila do bojů o evropské poháry, Sevilla by zase chtěla v čele tabulky nahánět vedoucí Real Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.