La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Barcelona - 27. listopadu 2021   21:00

Villarreal
76' Chukwueze (Trigueros)
1:3
(0:0)
Barcelona
48' F. de Jong   • 88' Depay   • 90+4' Coutinho
Villarreal
Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza (65. Estupiñán) – Pino (65. Chukwueze), Capoue, Parejo, Moisés Gómez – Trigueros (84. Raba), Danjuma.
Soto – De Francisco, Álvarez
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
19 050 diváků
Barcelona
ter Stegen – R. Araújo, Piqué (C), García, J. Alba (71. Mingueza) – González (81. Coutinho), S. Busquets, F. de Jong – Ezzalzouli (66. O. Dembèlé), Depay, Gavi.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 19:14.
Fotbalisté Barcelony zvládli i druhý ligový zápas pod vedením Xaviho. Ve Villarrealu zvítězili 3:1.

Góly padaly až ve druhém poločase, byť i úvodní dějství bylo velmi rušné a šancí bylo dost na obou stranách. Skóre se však poprvé měnilo až ve 48. minutě, kdy se prosadil z dorážky po Depayově šanci Frenkie de Jong. Jeho zásah nejprve nebyl uznán pro domnělý ofsajd Depaye, ovšem po intervenci systému VAR přišla korekce. Domácí se pak dlouho nemohli k ničemu většímu dostat, ovšem v 76. minutě přeci jen srovnali po rychlé akci, kterou přesně zakončil střídající Samuel Chukwueze. Žlutá ponorka poté ožila a byla aktivnější. V 88. minutě se však propadl výkop brankáře ter Stegena až k Memphisovi Depayovi, který si pohrál s domácím gólmanem Rullim a přes bránícího Estupiñána poslal balón do prázdné brány. Již v nastavění byl navíc faulován střídající Philippe Coutinho a sám pokutový kop proměnil.
90+7'
90+6'
Ještě jedna šance hostí! Přetažený centr na zadní tyč vrátil Memphis Depay hlavou před bránu. Tam vystřihl polonůžky Philippe Coutinho, který mířil nad.
90+4'
Barcelona právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! K exekuci penalty se postavil sám faulovaný hráč, tedy PHILIPPE COUTINHO. Ten zvolil přízemní střelu po pravé ruce brankáře Rulliho, jenž vystihl stranu, na míč ale nedosáhl – 1:3.
90+3'
Ještě penalta pro Barcelonu! Philippe Coutinho si to namířil do šestnáctky, kde ho přišlápl Juan Foyth. Domácí ani neprotestují, faul to byl evidentní.
90+2'
Hosté kombinují kolem šestnáctky soupeře, což jim teď stačí. Do zakončení se tlačit nemusejí.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut!
90'
Tak to vypadá, že Villarreal neuspěje proti Barceloně ani dnes. Bez šancí dnes přitom rozhodně jeho hráči nebyli.
88'
Hosté totálně utišili tribuny Estadia de la Cerámici! Dlouhý výkop brankáře ter Stegena propadl přes hlavu obránce k MEMPHISOVI DEPAYOVI. Ten si položil vybíhajícího Rulliho, obešel ho a mezi nohama bránícího Estupiñána balón poslal do sítě – 1:2.
86'
Po nedovoleném zákroku na půlce budou rozehrávat domácí. Ti tak mohou pokračovat ve svém náporu.
85'
Villarreal je v po vyrovnání aktivnější a usiluje o vstřelení vítězného gólu.
84'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Daniel Raba.
84'
Arnaut Danjuma dostal míč na levé křídlo. Přes Araúja si ho navedl na střelu pravačkou, kterou namířil vedle vzdálenější tyče! Možná mohl ještě přihrávat Triguerosovi nebo Capoueovi.
82'
Domácí cítí šanci na výhru! Dani Parejo vysunul Manua Triguerose. Ten vzal zakončení na sebe a poslal balón vedle vzdálenější tyče.
81'
Pervis Estupiñán se řítil do šance po přihrávce Foytha. Jeho střelu však zablokoval Eric García!
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Philippe Coutinho.
80'
Samuel Chukwueze hodně oživil hru Villarrealu! Na jeho průnikovou přihrávku si naběhl Manu Trigueros, který chtěl obejít vybíhajícího ter Stegena. Brankář Barcelony však zahrál skvěle pozičně a vytlačil domácího útočníka až za brankovou čáru bez toho, aby ho fauloval.
76'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak to jsem hostům zakřikl! Domácí sehráli bleskovou akci. Stačilo několik nahrávek na jeden dotek. Asistenci si připíše Manu Manu Trigueros, který rovněž z první posunul balón do šestnáctky na nabíhajícího SAMUELA CHUKWUEZEHO. I ten zakončoval přes bránícího Minguezu z jedničky, když míč poslal k levé tyči z pohledu ter Stegena – 1:1.
76'
Čtvrthodina do konce základní hrací doby. Barcelona stále vede o jeden gól a není zas tak daleko k druhé ligové výhře pod vedením Xaviho.
74'
Po dlouhém výkopu Rilliho se dostal k míči Chukwueze. Ten nahrával pod sebe Manuovi Triguerosovi, jenž z dobré pozice přestřeluje!
72'
Novic Mingueza uvolnil na levé straně Gaviho. Jeho centr našel pouze bránícího Paua Torrese.
71'
Teď už ano. Jordi Alba pokračovat nemůže. Nahrazuje ho Oscar Mingueza.
71'
Hra už pokračuje. Hosté zatím nestřídají.
70'
Zdravotní problémy má hostující Jordi Alba, který je momentálně v péči lékařů.
69'
Dobrý střílený centr Juana Foytha z pravé strany. Balón však prošel šestnáctkou, aniž by někdo z nabíhajících hráčů dokázal zakončit. Nejblíže k tomu měl asi Manu Trigueros.
68'
Samuel Chukwueze si naváděl míč do pokutového území z pravé strany. Před sebe ho však nepustil Jordi Alba.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Abde Ezzalzouli, přichází Ousmane Dembèlé.
65'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Pervis Estupiñán.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Samuel Chukwueze.
64'
Domácí zahrávali rohový kop. Po něm reklamovali, že byl Raúl Albiol držel Ericem Garcíou, ovšem rozhodčí neviděl provinění proti pravidlům!
63'
Tohle měli domácí sehrát lépe! Trigueros vysunul Yeremiho Pina, který nahrál pod sebe Moisésovi Gómezovi. Ten už měl z hranice šestnáctky střílet, ale jako by si to v půlce nápřahu rozmyslel a ještě hledal před bránou Danjumu. Ten tím byl viditelně zaskočen a nedokázal balón zpracovat.
63'
Po rohu Depaye odehrál míč do bezpečí Raúl Albiol. Odražený míč napálil na tribunu Jordi Alba.
62'
Hosté se dostali k možnosti zahrávat rohový kop...
60'
Dani Parejo nakopl míč doleva, kde byl Arnaut Danjuma, který se dokázal uvolnit. Jeho střela skončila vedle bližší tyče brány FCB.
60'
Étienne Capoue si došel na útočné polovině pro faul a Villarreal bude rozehrávat.
59'
Hra se nyní uklidnila. Se svými spoluhráči nyní kombinuje hostující brankář ter Stegen.
58'
Samozřejmě, nic není zdaleka rozhodnuto. Barcelona už dokázala zaváhat i v lépe rozehranných zápasech. Například ve Vigu nedávno vedla v poločase 3:0 a nakonec pouze remizovala.
56'
Pro Blaugranas to mohlo být ještě veselejší! Memphis Depay s míčem doběhl až na hranici šestnáctky a jeho přízemní ránu musel vykopávat nohou Gerónimo Rulli.
55'
Domácí teď působí opařeně. Inkasovaný gól schladil jejich aktivitu.
52'
Domácí se snažili rychle odpovědět. Ter Stegen musel z brány a odehrál míč do bezpečí před Triguerosem.
50'
Gól Barcelony byl uznán. Podle rozhodčích u systému VAR se Depay v ofsajdu nenacházel. Barcelona tedy vede!
49'
Rozhodčí si ale ještě vše ověřuje s kolegy u systému VAR...
48'
Nakonec to byl regulérní gól! Přetažený centr Abdeho Ezzalzouliho si našel Jordi Alba, který balón z levé strany nastřelil zpátky do ohně. Před bránou ho tečoval Memphis Depay, na což ještě stačil brankář Rulli zareagovat. Míč ale vyrazil pouze k FRENKIEMU DE JONGOVI a ten už měl před sebou prázdnou bránu. Barca tedy přeci jen vede.
48'
Frenkie de Jong doklepl míč do odkryté brány Villarrealu, ale gól neplatí. Memphis Depay, který balón hrál před de Jongem, byl totiž v ofsajdu!
47'
Dnešní utkání sleduje 19 050 diváků.
46'
Centr Araúja z pravé strany nedolétl až k zadní tyč zavírajícímu Jordimu Albovi. Obrana Villarrealu dobře zapracovala.
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou. Oba týmy zahodily hodně šancí. V prvních dvaceti minutách byla lepší Barcelona, kterou odmítli poslat do vedení Ezzalzouli, Gavi či Depay. Poté postupně přebrali iniciativu hráči Villarrealu a také oni klidně mohli skórovat. Hlavička Paua Torrese však skončila nad bránou a Danjuma zakončil únik pouze ranou do ter Stegena. Rozhodně se ještě máme na co těšit.
45+4'
45+3'
Eric García byl faulován napadajícím soupeřem. Hosté tak konečně budou mít trochu klidu na rozehrávku.
45+2'
Přízemní centr Pedrazy odvrátil do autu Piqué. Domácí vhazují.
45+1'
S Triguerosem si hled dvakrát poradil hostující stoper Eric García. Odražený míč ale opět sbírají domácí.
45+1'
První půle bude nastavena ještě o čtyři minuty!
45'
Je tu už poslední minuta zajímavé první půle, které schází jen nějaký ten gól.
44'
Gerard Piqué vyfasoval žlutou kartu za přišlápnutí soupeře.
43'
Nakonec zajímavá rozehrávka s přenesením hry na Alfonsa Pedrazu. Ten se prezentoval pohotovým halfvolejem, kterým však minul bližší tyč hostující brány.
42'
Étienne Capoue byl faulován a domácí budou zahrávat standardku z pravé strany.
41'
Alfonso Pedraza postupoval směrem k bráně z levé strany. Jeho snaha však byla zbytečná, nacházel se v ofsajdu.
40'
Ter Stegen našel dlouhým výkopem Ronalda Araúja, který se z pravé strany dostal do šestnáctky a tam si hledal prostor k zakončení. Ten mu nedal Pau Torres.
39'
Krásný míč za obranu dostal Arnaut Danjuma. Ten však pálil jen do hrudi dobře postaveného ter Stegena! Villarreal pomalu dorovnává manko v neproměněných šancích.
38'
Obránce Barcelony ještě odchází za postranní čáru, kde proběhne doošetření. Snad to spraví trocha kelenu.
37'
Araújo je po zákroku domácího levého beka ještě ošetřován.
36'
Aktivní Alfonso Pedraza se řítil do šestnáctky z levé strany. Míč si ale dal daleko od nohy, čehož využil Ronald Araújo. Ten protihráči sebral balón a vzápětí ho Pedraza fauloval.
34'
Yeremi Pino se dostal k míči po autovém vhazování a podél brankové čáry s ním postoupil blíže k bráně. Nakonec poslal před bránu přízemní centr, který vyrazil ter Stegen ke svým obráncům.
34'
Juan Foyth postupoval dopředu z pravé strany. Nakonec pro domácí získal autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
33'
Obrana Barcelony nechala po rohu hlavičkovat zcela osamoceného Paua Torrese! Ten ke štěstí hostů zamířil nad bránu.
32'
Domácí se snaží tlačit dopředu. Pedraza vybojoval roh v souboji s Araújem.
31'
Za námi je půlhodina utkání. Gól zatím nepadl, šancí se už urodilo poměrně hodně. V jejich zahazování excelovali především fotbalisté Barcelony.
30'
V šanci se ocitl Arnaut Danjuma, který střílel z levé strany šestnáctky těsně vedle vzdálenější tyče. Gól by ale neplatil, domácí útočník totiž přebíral balón v ofsajdové pozici.
29'
Alfonso Pedraza vyjel dopředu na levé straně, ovšem centr mu ulétl až za bránu Barcelony. Rozehrává tedy Marc-André ter Stegen.
28'
Domácí konečně dokáží častěji držet míč na kopačkách a postupně snižují své manko v této statistice. Ta se v úvodu vyvíjela jasně pro Barcelonu.
27'
Po domácím rohu přišla hlavička Yeremiho Pina, která skončila nad bránou.
26'
Před jeho rozehráním ještě sudí rozdal žluté karty Jordimu Albovi a Yeremimu Pinovi. Nelíbilo se mu jejich počínání v šestnáctce před rohovým kopem.
26'
Domácí sehráli akci po pravé straně a získali rohový kop.
25'
Dopředu směřovali Katalánci. Araujo ale nedokázal přesně přihrát nabíhajícímu de Jongovi.
23'
Nyní se domácí dostali do blízkosti šestnáctky soupeře. Po postupné kombinaci putoval míč doleva k Moisésovi Gómezovi, jehož centr pacifikovala obrana Barcelony. Ukázalo se ale, že právě Gómez byl v postavení mimo hru.
23'
Zatím si nemůžeme stěžovat na nedostatek zábavy. Tenhle zápas má svou úroveň.
21'
Jordi Alba vzal takzvaně přes „párky“ Yeremiho Pina. Hostující levý bek unikl žluté kartě, byť to určitě bylo minimálně někde na hraně.
19'
Snad už čtvrtá tutovka Barcelony v zápase! Frenkie de Jong nahrál za obranu Memphisovi Depayovi. Ten už byl sám před Rullim, ale balón mu po placírce pravé nohy sjel a skončil vedle levé tyče z pohledu gólmana Villarrealu.
18'
Držení míče – 22 % : 78 %
17'
Hosté nyní dost riskantně rozehrávali přes brankáře ter Stegena, přestože v pokutovém území napadala hned trojice hráčů Žluté ponorky. Německý gólman si ve spolupráci s obránci poradil.
16'
Hra se po tom úvodu s množstvím šancí přeci jen trochu uklidnila. Na další příležitost čekáme.
15'
Jordi Alba ukazuje ke střídačce, že chce pokračovat. Uvidíme, zda to půjde.
15'
Zdravotní problémy má Jordi Alba. Zdá se, že ho píchlo v zadním stehenním svalu.
14'
Abde Ezzalzouli ukazuje, že je velkým talentem. Na pravém křídle vymotal krajního beka Pedrazu a posílal před bránu přízemní centr. Ten zachytil stoper Pau Francisco Torres.
13'
Hostující celek drží míč a snaží se dostat do dalších příležitostí.
11'
Zatím je to pořádná divočina. Hlavně obrana Villarrealu pořádá den otevřených dveří. Hosté to ale zatím nepotrestali.
9'
Další gólovka Barci! Depay v pokutovém území podržel míč a sklepl ho pod sebe na Gaviho, který z levé strany šestnáctky o centimetry minul vzdálenější tyč!
8'
Tohle je hodně rušný úvod zápasu! Frenkie de Jong nahrál mezi stopery Memphisovi Depayovi, který si balón navedl na levačku a z hranice šestnáctky vystřelil. Nizozemský útočník pálil těsně vedle levé tyče!
6'
Eric García namazal mizernou rozehrávkou míč do šance Arnautovi Danjumovi. Ten mohl v situaci 2 na 1 i přihrávat, ale volil střelu, do které mu v poslední chvíli skočil Gerard Piqué!
5'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce právě Abde Ezzalzouli. Gerónimo Rulli balón vytěsnil konečny prstů na rohový kop! Po jeho zákroku ještě míč olízl břevno. Tak blízko byla Barcelona ke gólu.
4'
Už se opět hraje. Hostující mladík Abde Ezzalzouli se dobře uvolnil na pravé straně a adresoval míč před bránu Memphisovi Depayovi. Těsně před ním odehrál balón na roh obránce!
2'
Sergio Busquets byl okamžitě po převzetí balónu dohrán Manuem Triguerosem. Hra je přerušena, středopolař Blaugranas musí být ošetřen.
1'
Villarreal vyrukoval na rozehrávku hostí s vysokým presinkem. S tím by mohli mít hráči Barcelony problémy.
1'
Úvodní výkop zápasu provedla hostující Barcelona.
1'

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Pino, Capoue, Parejo, Moisés Gómez – Trigueros, Danjuma.
Náhradníci: Asenjo, Jörgensen – Estupiñán, M. Gaspar, Peña, Alcácer, Iborra, Dia, Raba, A. Moreno, Mándí, Chukwueze.
Trenér: Emery

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué (C), García, J. Alba – González, S. Busquets, F. de Jong – Ezzalzouli, Depay, Gavi.
Náhradníci: Neto, Tenas – Dest, Coutinho, Akhomach, Lenglet, Umtiti, Puig, Mingueza, O. Dembèlé, Demir, L. de Jong.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Soto – De Francisco, Álvarez.
Barcelona vyhrála poslední čtyři vzájemné zápasy a celkově osm z posledních devíti. V loňské sezóně zvítězila na Camp Nou 4:0, na půdě soupeře pak 2:1. Tentokrát ale bude chtít Žlutá ponorka určitě využít aktuálního rozpoložení Katalánců.
Villarreal CF (12. místo, 3 – 7 – 3, skóre 15:13, 16 bodů
Současné dvanácté místo v tabulce La Ligy je pro Villarreal určitě zklamání. Tento tým má rozhodně pohárové ambice. Loňští vítězéví Evropské ligy letos válční v Lize mistrů a stále jsou ve hře o postup do osmifinále. Naposledy sice doma podlehli 0:2 Manchesteru United, ovšem v tabulce skupiny F stále drží druhé místo. O jeho udržení budou v závěrečném kole zápolit v přímém souboji na půdě italské Atalanty. V La Lize Žlutá ponorka naposledy remizovala 1:1 na hřišti Celty, před tím doma zdolala 1:0 Getafe.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Valencia – Villarreal 2:0
Villarreal – Young Boys 2:0 (LM)
Villarreal – Getafe 1:0
Vigo – Villarreal 1:1
Villarreal – Man. Utd. 0:2 (LM)
FC Barcelona (7. místo, 5 – 5 – 3, skóre 20:15, 20 bodů)
Barcelona prožívá i vinou velkých finančních těžkostí složité období. Kvůli špatnému hospodaření klub v létě přišel i o svou ikonu Lionela Messiho. Nebylo tedy divu, že se Barca na své poměry výsledkově trápí. Nedobré výsledky už odnesl trenér Ronald Koeman, jehož nahradila klubová legenda Xavi. Bývalý vynikající záložník stihl odkoučovat dvě utkání. Premiérou pro něho bylo městské derby proti Espanyolu, které jeho svěřenci vyhráli 1:0 gólem Memphise Depaye z penalty. V Lize mistrů pak Blaugranas doma uhráli jen bezgólovou remízu s Benficou a to mohli v samotném závěru klidně inkasovat. Barceloně tak v milionářské soutěži vážně hrozí vyřazení už po skupinové fázi. K jistotě postupu musí vyhrát na Bayernu, což bude hodně těžký úkol. Xavi bude na hřišti Villarrealu postrádat talentovaného útočníka Fatiho. Ve zmíněném utkání LM navíc přišel o zraněného obránce Arauja.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Barcelona – Alavés 1:1
D. Kyjev – Barcelona 0:1 (LM)
Vigo – Barcelona 3:3
Barcelona – Espanyol 1:0
Barcelona – Benfica 0:0 (LM)
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! V 15. kole španělské La Ligy se utkají také Villarreal a Barcelona. Oba účastníci Ligy mistrů zatím hrají pod svými možnostmi. Domácí Žlutá ponorka je v tabulce až dvanáctá, Barca pak sedmá. V katalánském klubu se ale upínají k léčbě klubovou legendou Xavim, který teprve nedávno usedl na trenérský post.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.